WOUDENBERG RHENEIX RENSWOUDE Met adverteren werden de grootste zaken gebouwd, met niet adverteren de beste vergeten. INENTING IN STRIJD MET DIERENGENEESKUNDEWET? „De plaatselijke dierenartsen zien naar geen kip om en in dr. De Z. heb ik in elk geval een deskundige," zei de 69-jarige veehouder A. v. K. uit Wou denberg, toen hij in hoger beroep te rechtstond voor de Utrechtse Recht bank wegens het inenten van een aan tal kippen op zijn bedrijf in juni 1957. Het betrof hier een zaak met een commerciële achtergrond, waarin als eerste verdachte dr. F. A. de Z. uit De Bilt, dierenarts en directeur van een N.V. was gedagvaard. Hem was ten las te gelegd dat hij buiten noodzaak de pluimvee-selecteur J. H. v. D. uit Ach terveld zou hebben toegelaten op twee bedrijven te Stoutenburg, waar deze een aantal kippen had ingeënt in op dracht van de coöp. Boerenleenbank te Achterveld. Deze drie personen hebben terechtge staan voor de Amersfoortse Kanton rechter, die elk een principiële straf van f 12,boete had opgelegd. Door een wijziging in de Wet op de Dierengeneeskunst, welke in 1957 is in gegaan, moet inenting van pluimvee primair geschieden door een dierenarts; voorts is een gediplomeerd selecteur en ook de eigenaar van de kippen hiertoe gemachtigd, maar dan dient hij de ent stof te betrekken van de dierenarts, die de controle op zijn pluimvee uitoefent. Dr. De Z., die sinds jaren een labora torium van serumstoffen exploiteert, dat afnemers telt in het gehele land, leverde de entstof in de onderhavige gevallen. Maar volgens de Officier van Justitie trad hij allereerst op als han delsman, die weliswaar ook praktijk als veearts uitoefende, maar dan toch in cidenteel. Om niet in strijd te komen met de Wet had hij de selecteur v. D. een waarneming als „hoeder" verstrekt, die deze op de door hem te bewerken be drijven moest tonen. Deze functie be tekende, dat v. D. de belangen van het pluimvee zo goed mogelijk zou behar tigen. Naar dr. De Z. verklaarde, bezocht hij zelf diverse bedrijven en oefende controle uit op de werking van het se rum. Deze verklaring werd bevestigd door een viertal getuigen a décharge. De Officier van Justitie wenste zich te distanciëren van opmerkingen over de billijkheid van de Wet. Hij wees op de morele achtergrond, welke een voor uitgang betekent in de uitoefening van de dierengeneeskunst, die steeds meer gespecialiseerd wordt. Wat dr. De Z. betreft meende hij, dat deze primair is opgetreden als handelsman en daardoor in overtreding met de Wet heeft gehan deld. In de twee andere gevallen achtte hij geen noodzaak aanwezig om de in entingspraktijk uit te oefenen. Hij eiste tegen elk der verdachten bevestiging van het vonnis van de Kantonrechter. De raadsman, mr. Peppelenbosch uit Amersfoort, betoogde, dat het hier in wezen een concurrentiestrijd betreft. De veeartsen zo zeide hij kunnen niet alle inentingen doen. De bedoeling van het Koninklijk Besluit is een be hoorlijke controle uit te oefenen. Dr. De Z. gaf voorlichting aan coöperaties, die zelf selecteurs in dienst hadden. Hij was de eerste die op grote schaal ent stoffen ging fabriceren en de enige arts in Nederland, die op zijn bedrijf prak tijk uitoefent. Naar zijn mening had dr. De Z. de functie van „hoeder" in de meest strikte zin vervuld. Voor hem zo wel als voor de twee andere verdachten concludeerde hij tot vrijspraak. Op 17 juni a.s. volgt de uitspraak. ZEBRA VIEL AAN Gillende schoolkinderen kwamen de heer J. Baars, één der directeuren van Ouwehands Dierenpark, uit zijn woning halen omdat zij vreesden voor het le ven van een jonge dwerggeit. Het geit je had kans gezien een gaaswerk stuk te maken en zo in het verblijf van de zebra's te komen. Argeloos wandelde het geitje op zijn „Rijdt u gevaarlijk? Dan zou ik graag een lift willen hebben!" Dat is zo ongeveer de strekking van het bord, dat de Engelse stad York langs de aan- en afvoerwegen heeft laten neerzetten in het kader van een actie voor meer veiligheid op de weg. De grote affiche met de macabere lifter is bedoeld als een aansporing voor weg gebruikers extra voorzichtig te zijn. nieuw-ontdekte terrein, onbewust van het grote gevaar dat het bedreigde. De zebra's zagen in de dwerggeit een wel kome prooi en openden de jacht. Daar om kwamen de kinderen de heer Baars waarschuwen, die ogenblikkelijk naar het zebra-terras snelde om het jonge geitje te redden. Deze interventie was niet naar de zin van de zebra's en zij aarzelden geen ogenblik de directeur aan te vallen. Het lukte hem wel met het geitje te ontsnappen, al kostte het hem een nieuwe broek en moest hij genoegen nemen met een flinke vlees wond aan zijn been. ONTSNAPPING MET APPLAUS Het publiek vond het wel erg mooi toen in Ouwehands Dierenpark twee Maleise beren een poging tot ontsnap pen deden en hiermee al flink gevor derd waren. Dank zij 'hun enorme kracht hadden ze kans gezien een gat in de betonnen bodem te maken en daarmee de zwaarste hindernis uit de weg te ruimen. Nu zou het verder een kwestie van graven zijn om de volledi ge vrijheid te bereiken en hiermee was het tweetal ook al flink bezig. Zij had den al een zo diep gat gegraven, dat alleen de achterpoten nog zichtbaar waren voor het lachende publiek. Ge lukkig waren enkele bezoekers zo ver standig de oppassers te gaan waarschu wen dat er gevaar dreigde, zodat de vluchtelingen nog tijdig naar hun hok ken konden worden gedreven, waar zij moeten blijven tot de opening in het terras weer is hersteld. DIVERSEN VERKOOPAVOND EEN SUCCES De door de afd. Renswoude van de Ned. Christen Vrouwenbond georgani seerde Verkoopavond in het gebouw Rehoboth is een onverwacht succes ge worden. Voor deze avond bestond van de zij de van het publiek grote belangstelling, ondanks het reeds verstreken seizoen. Speciaal de verschillende attracties, die werden geboden, vonden de nodige aftrek en de stemming in de zaal was bijzonder goed. Onder meer werden hierbij door de dames vervaardigde handwerken ter verkoop aangeboden, waarbij zowel luxe als praktische voorwerpen waren. Vermeldenswaard is hierbij nog een pop, die in historische klederdracht, door de burgemeester op originele wij ze bij opbod werd verkocht. Tevens kan thans de penningmeeste- resse van de plaatselijke afdeling de toekomst met minder zorgen tegemoet- zien, daar het netto batig saldo van de ze avond ongeveer f 400,bedraagt. Gratis 2 lipsticks bij aan koop van een crême-puff. Drogisterij „De Helm" Dr. Slot. de Bruïneplein, tel 2390 Veenendaal. Alle maten kldmpen en klompschoenen te koop. Scherpe prijzen. Bosman t.o. de Kerk, Eist (U.), tel. 280. Grote sortering ski-sokjes v. alle prijzen zowel in wit als gekleurd. Ook crêpe. Fa. Ant Achterberg, Dr. Slot. de Bruïneplein 29, Veenendaal. Voor tuinslang, sproeiers, bladharken enz. enz. Is uw adres: „De Kleine Bijenkorf" D. Slok Zn., tel. 207, Eist (U.) Tenten en luchtbedden te huur. Bosman t.o. de Kerk, Eist (U.), tel. 280. Nog enige tenten te koop. Bosman t.o. de Kerk, Eist (U.), tel. 280. Wie wil bijverdienen met schoon werk? Zend brief kaart onder nr. 3942 aan het bur. van dit blad. No-Iron overhemden, wit, grijs en lichtbeige 10,45, m. plastichanger gratis. Fa. Ant. Achterberg, Dr. Slot. de Bruïneplein 29, Veenendaal, tel. 2091. Voor grasmaaien F. Beijer, Parallelweg 89, Veenendaal. Voor al uw verzekeringen naar J. van Barneveld, Beatrixstraat 12, Veenendaal tel. 2381. Hoofdinspecteur v. de Provinciale Verz. Mij., te Rotterdam. Zeer voordelige nylonkous 1,98. Fa. Ant. Achterberg Dr. Slot. de Bruïneplein 29, Veenendaal, tel. 2091. Wij leveren uit voorraad da mes- en herensportrijwielen in kleur met lamp, jasbe- schermer, slot, pomp, sier- beugel. Voor 157,50. Enge- lenhoven's Rijwielhandel, Patrimoniumlaan 25, tel. 2752 Veenendaal. Onze collectie damesblouses is nog steeds paraat, vanaf 2.95 ook boothals. Fa. Ant. Achterberg, Dr. Slot. de Bruïneplein 29, tel. 2091, Veenendaal. Dames! Grijs haar maakt u oud. Ga naar Huize „Chic" en haal een tube kleuren- shampoo. U krijgt dan elke gewenste kleur. Ruime keus in Vasana naad loze netnylons 2,95 ook Va- I sana kristalnylons 15 denier i Punthiel iets nieuws 2.95. Fa. Ant. Achterberg Dr Slot. de Bruïneplein 29, tel. 2091. Gelden beschikbaar als eer ste hypotheek, billijke rente Brieven onder nr. 3939 aan het bur. van dit blad. Wenst u een voordeliger elektriciteitstarief en tevens warm water in uw woning, vraagt dan inlichtingen bij C. Drost Boslaan 17 Veenen daal. Voor verhuur van stoelen, dissen en serviesgoed naar Dirk van Asselt. Dennenlaan 38, tel. 3015 en G. Gerritsen Julianastr. 81. tel. 2091. Alles gratis thuisbezorgd. Voor reparatie en of aanleg van uw licht- of krachtin stallatie naar C. Drost, Bos laan 17, Veenendaal. Een koelkast in uw keuken is geen luxe maar kan nood zaak zijn! Wij verhuren ze reeds voor 5.80 per maand. C. Drost Boslaan 17 Veenen daal. Oude, verweerde spiegels kunt u laten herverzilveren en krijgt u als nieuw terug. Glas in lood v. suitedeuren in prima uitvoering. Glazen schuifruiten v. boekenkast jes, theemeubels en dergelij ke in één dag gereed. Han delsvereniging Zimmerman Zn., Sandbrinkstraat 1 te Veenendaal. Wasmachinefabriek heeft enige lichtbeschadigde was machines 125,- en 145,-. Ook zeer voordelige onbe schadigde machines. Vraagt demonstratie: Postbus 24, Zwijndrecht. Laat uw gras maaien door Van Eden, Benedeneind 39, Veenendaal. Te koop Singer handnaai machine 75,-, 5 jaar gar. G. van der Garde, Naaima chines, Cuneraweg 328a, Rhenen, tel. K 8385-2332. Te koop Naumann trapnaai- machine 40,- 5 jaar gar. G. van der Garde, Naaima chines, Cuneraweg 328a, Rhenen, tel. K 8385-2332. Te koop Singer handnaaima chine in koffer als nieuw 115,- 5 jaar gar. G. van der Garde, Naaimachines, Cu neraweg 328a Rhenen, tel. K 8385-2332. Te koop Singer trap met zig-zag app. 175,- 5 jaar gar. G. van der Garde, Naai machines, Cuneraweg 328a, Rhenen, tel. K 8385-2332. Zoekt u voordeel in rijwiel onderdelen o.a. buitenban den 28x1'/»- v.a. ƒ3,50; bin nenbanden 28xl1/2 v.a. 1,45; Kettingen 1,85; pedalen p. paar 1,95; jasbeschermers 1,65; kettingkasten (prima lakdoek) 3,75. Verkrijgbaar bij: Rein Veenendaal, Vee nendaal. Financiëringen van: auto's, motoren, bromfietsen machi nes enz. verzorgt voor u voordelig het Assurantie kantoor Brouwer. Kanaalw. 2, Veenendaal, tel. 2918. Als uw schoenen konden spreken, zouden ze om de reparatie van Blankesteijn smeken. Tevens eerste Vee- nendaalse vergroot-inrich- ting onder volle garantie. Eerste klas mach. schoen reparatiebedrijf. D. Blanke steijn zonen, Helling 14, Veenendaal. Te koop sport- en gewone merkrijwielen, iets bescha digd 150,-. Kinderrijwiel 6 tot 8 jaar, met remnaaf 75,-. Kinderrijwielen van 8 tot 12 jaar, iets beschadigd met remnaaf 85,-. N. van Ek, Pr. Bernhardlaan 1 Vee nendaal, tel. 2533. Hoortoestellen Philips Audium, batterijen. Melis Optiek, Hoofdstraat 51, tel. 3184, Veenendaal. Voor vergroten van schoe nen naar Valkenburg. 0»k voor Durablé plastic zolen en naaldhakjes, zeer sterk, naar machinale schoenma kerij R. Valkenburg Zn. Gortstraat 38, Veenendaal. Te huur 2 nieuwe Fiats 600. Bij G. Hardeman, Mulders laan 80, Veenendaal, tel 3168 Rijwielen te huur, per uur. per dag, per week en per maand. Rijwielstalling „De Klomp", Tel. 241, De Klomp. Glas in haarddeur. Wij ma ken het binnen 48 uur. Fa. Fr. Diepeveen, Hoofdstraat 29, Veenendaal, tel. 2727. Elke donderdag verkoop van nieuwe meubelen bij „Eris", Stationsweg 379, w.o. huisk. slaapkamers, tafels, stoelen, ledikanten, spiralen, bedden dekens, vloerkleden, schrijf bureaus, haarden, kachels, wasmachines enz. J. Kreu- ger, Stationsweg 316, telef. 03497-215, Scherpenzeel. Voor verhuur van stoelen, dissen, glas- en aardewerk, naar J. Kool, Holleweg D 120. Tel. 2463. Alles prima materiaal en gratis thuis bezorgd.

De Vallei | 1958 | | pagina 6