Nieuwsblad voor Veerisendaal Omstreken Volksuniversiteit heeft programma voor nieuwe seizoen reeds klaar Vakantie 1958 III MULDER ELST 32e jaargang WOENSDAG 11 JUNI 1958 Nr. 42 Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, O verberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzee! Veenendaalse kapper winnaar stedenwedstrijd DOVO - MARINIERS lste plaats voor Ab Harteman in Harderwijk 700 Spartanen gaven indrukwekkende openliiclitdenionstratie Brutale diefstal in de Hoofdstraat: ruim tienduizend gulden ontvreemd Dammen Hedenavond aantreden voor de avondvierdaagse ALLE VERZEKERINGEN HyPOTHEKEN EN FINANCIERINGEN Redactie en administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon K 8385-2023 - Girono. 563427 Redactie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven b|j de agentschappen van „De Vallei" in dc plaatsen van versoh|jnlng DE VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale contractprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 3,60 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 95 cent, elk woord meer 7 cent Abonnementsprijs 1,65 per kwartaal Losse nummers 10 cent Terw|jl de zomer van 1958 nog voor de deur staat, vr|jwel iedereen druk doende is met de vakantie en zich voorlopig nog niet bezighoudt met de vraag, hoe de vrjje tjjd in de wintermaanden te besteden, komt het bestuur van de vereniging „Volksuniversiteit Veenendaal" reeds met het programma voor het nieuwe seizoen op de proppen. De Veenendaalse Volksuniversiteit, kortweg genoemd: V.U., bestaat nu één jaar en heeft in dit ene jaar haar bestaansrecht ten volle bewezen. De V.U. noteerde sedert haar oprichting, in verhouding tot soortgelijke instellingen in grotere plaat sen van ons land, een zeer groot aantal leden. Voorts presenteerde de jonge ver eniging in het vorige seizoen een programma, dat kon wedijveren met de pro gramma's van de volksuniversiteiten in de steden. Het aantal mensen, dat de verschillende avonden bezocht, was zeer verschillend. Het bezoek aan enkele pro gramma-onderdelen bleef beneden de verwachtingen, hetgeen niet afdoet aan het feit, dat zich voor de V.U.-avonden reeds een vaste kring van bezoekers heeft gevormd. Een kring van bezoekers, die zich zonder twijfel in het komende seizoen belangrijk zal uitbreiden, ten eerste om dat de „kat-uit-de-boom-kijkerij" bij ver schillende mensen nu geen rol meer be hoeft te spelen en ten tweede omdat het nieuwe programma o.i. nog beduidend meer variatie biedt dan het vorige. Aan de activiteit van het V.U.-bestuur is het te danken dat een dergelijk ge varieerd programma kon worden opge steld. Nu reeds werd beslag gelegd op bekende, doorgaans druk-bezette, spre kers. Voorts kon men dit jaar bogen op de nodige ervaring, welke men vorig jaar nagenoeg miste en het contact, dat in tussen werd gelegd met de andere volks universiteiten in den lande. Zoals wij reeds zeiden biedt het pro gramma een grote verscheidenheid. Naast reisbeschrijvingen, o.a. van de be kende Anthonie van Campen zijn er lezingen van vooraanstaande geneeskun digen. Aantrekkelijk zijn ook de luister en werkcursussen over moderne beeld houwkunst en fotografie voor amateurs. Onnodig te zeggen, dat de verschillen de lezingen en cursussen weer met films en lichtbeelden zullen worden toegelicht. Ter oriëntering laten wij hieronder het ontwerp-programma sprekers met de door hen te behandelen onderwerpen volgen. De openingsavond van de V.U. vindt plaats op woensdag 24 september. Op die avond zal Mr. Dr. Th. Regout vertellen van de ervaringen, welke h|j heeft opge daan met zijn reis per auto van het noor delijkste naar het zuidelijkste puntje van Amerika. De lezing, met film, draagt de titel: „Van Alaska naar Vuurland". De door zijn radiolezingen bekend ge worden arts, A. J. van Leusen, houdt een tweetal lezingen over „Mogelijkheden en moeilijkheden in het gezin", terw|jl de niet minder bekende Mevr. Dr. E. Pereira d'Oliveira in een luistercursus over drie avonden „de ontwikkeling van de medi sche wetenschap van 19441954" zal be handelen. Van geheel andere aard zijn de twee lezingen van de heer J. H. Moolen|jzer Onze plaatsgenoot, kapper G. van Eden, heeft bij een door de technische club voor kappers te Arnhem gehouden stedenwed strijd, de eerste prijs behaald in de vrije wedstrijd, met een model, genaamd „La Ligne Caravelle." Dovo speelt vanavond 11 juni op haar terrein een vriendschappelijke wedstrijd tegen een elftal van de Mariniers uit Doorn; aanvang 7 uur. Twee V.A.V-ers hebben deelgenomen aan de door de Harderwijker vereniging j.l. zaterdag georganiseerde baanwedstrij- den. Ab Harteman wist met een tijd van 12.4 sec. de finale 100 meter heren D te winnen terwijl Teus Bruggeman een tweede plaats veroverde op het nummer verspringen voor junioren A met een sprong van 5.55 meter. De wedstrijden werden echter gehouden op een zeer slecht terrein, terwijl ook de sterke wind goede prestaties uitsloot. NIEUWE TELEFOONAANSLUITINGEN 2611 W. J. J. Keman, Parallelweg 9, Vee nendaal; Best. v. d. Melkcontrole vereniging v. Ederveen en omstreken, Hoofd weg 124a Ederveen. 404 voor hctl het gezin..! MIT OeSliPtN C.IMEN Hoofdstr 51, tal. 31 84, Veenendaa over „Het orkest en zijn instrumenten" en een gelijk aantal lezingen van Prof. Dr. W. Bleeker over „W|j en het weer". Anthonie van Campen spreekt over „Onbekend Zuid-West Nieuw Guinea", een rabbijn over „Joodse riten en gebrui ken" en de vermaarde theoloog Prof. Dr. W. C. van Unnik over „Nieuwe vondsten rondom het Nieuwe Testament". Een avond, welke ongetwijfeld veel bezoek zowel van dames als heren zal trekken is die, waarop Annie M. G. Schmidt komt spreken over haar eigen werk. Verder: Dr. A. Melchior: ,„De Amazo- nas" en twee lezingen van G. Thole Beis huizen over: „De Heerweg der geschie denis". Tenslotte noemen wij u nog twee be langrijke cursussen, n.l. een luistercursus van Joh. G. Wertheim over moderne beeldhouwkunst, met demonstratie boet seren en een werkcursus: fotografie voor amateurs, geleid door J. J. Hens. Deze beide cursussen zijn weer verdeeld over drie avonden. Evenals vorig jaar zullen ook de talen cursussen weer worden gegeven, te weten: Frans, Duits, Engels, Zweeds, Italiaans en Spaans. Voor een verslag van de eerste leden vergadering van de Vereniging „Volks universiteit Veenendaal" verwyzen wij u naar pagina 2. Een onderdeel van de glorieuze demonstratie van de gymnastiekvereniging Sparta": de forse vrije oefening van de heren en jongens. Met bezorgde blikken keken de Spartanen zaterdagavond j.l. om half zeven naar het luchtruim, want een fikse onweersbui verplaatste zich gevaarlijk in de richting van Veenendaal. Gelukkig waaide de bui over en klokke half zeven mar cheerde het Chr. Tamboers- en Pijperskorps „Prins Bernhard" af van het gym nastieklokaal van de Kon. Jul. school met achter zich ruim 700 leden van de gymnastiekvereniging „Sparta". De gymnasten hadden op hun mars, mers. Er werd vlot gewerkt. Kortom, de zoals gewoonlijk, veel bekijks, terwijl op heer W. Vaartjes, die het geheel leidde, het terrein van de voetbalver. „Veenen-had de 700 gymnasten perfect in de daal" aan de Bergweg een ruim 2000 man hand. Precies om zeven uur werd begon- sterk publiek hun komst zat af te wach ten. Onder deze aanwezigen waren wet houder C. N. van Kuijk, die namens het gemeentebestuur de openluchtuitvoering bijwoonde en de ere-voorzitter vqn „Spar ta", de heer J. Stip, die ondanks zijn hoge leeftijd zijn hart nog eens kon ophalen aan de prestaties van de vereniging, die hij zo vele jaren als voorzitter heeft ge diend. Voordat wij u iets vertellen van de eigenlijke uitvoering: het was één van de beste en opvallendste uitvoeringen, welke wij in jaren van „Sparta" hebben gezien. Niet in het minst is dit te danken aan de stiptheid, waarmee de twaalf nummers van het programma werden afgewerkt. Er was geen spoor van rom meligheid tussen de verschillende num- 1— Van j.l. vrijdag- op zaterdagnacht is in de Hoofdstraat wel een zeer brutaal staaltje van diefstal geleverd. Uit de slaapkamer van de heer Van Manen, filiaalhouder van Albert He|jn, werd namelijk een bedrag van ruim tienduizend gulden ontvreemd. Daarnaast werden nog twee onwelkome bezoeken afgelegd. B|j de juwelier Bos in de Hoofdstraat en de drogisterij van de fa. Jansen in de Zandstraat. Hier was de buit niet zo groot, in totaal ongeveer een honderd gulden. In alle percelen verschaften de inbrekers zich toegang via de achterzijde van het huis. Toen een Hoofdstraatwinkelier zater dagmorgen in alle vroegte, omstreeks half zes, buiten kwam zag hij tot zijn ver bazing, dat bij zijn buurman, de juwelier en horloger Bos, deuren en ramen open stonden. Hij waarschuwde onmiddellijk zijn buurman en na een vluchtig onder zoek bleek, dat deze bezoek had gehad van ongenode gasten. Het slot van de achterdeur was gefor ceerd, doch de inbrekers hadden de win kel niet kunnen bereiken. De drie deuren welke vanuit de huiskamer toegang geven tot de winkel, waren alle op slot. De „heren" waren handig genoeg om het niet aan de voorzijde te proberen. Immers dan waren zij in conflict gekomen met de alarminstallatie, welke in de winkel is aangebracht. Het was hen waarschijnlijk uitsluitend om geld of andere gemakke lijk te vervoeren waardevolle voorwer pen te doen, want de heer Bos miste niets. Anders was het met de filiaalhouder Van Manen. Hier hadden de inbrekers een goede slag geslagen. Nadat zij door het indrukken van een ruit aan de ach terzijde van het huis waren binnenge komen, namen zij uit de slaapkamer een bedrag van ruim 10.000,mee. Ook de fam. Jansen had bezoek gehad. Wederom kwamen de inbrekers via de achterzijde de drogisterij aan de Zand straat binnen. Uit de kassa werd een be drag van ongeveer 85,— aan wisselgeld ontvreemd. De Veenendaalse politie, in allerijl ge alarmeerd, was onmiddellijk ter plaatse. Onmiddellijk werd de assistentie inge roepen van adjudant Frijling uit Leusden met zijn speurhond. De Veenendaalse politie onder leiding van inspecteur W. C. H. Dekker, zette in de loop van de mor gen het onderzoek voort. Tot nu toe ont breekt van de daders elk spoor. Hoogstwaarschijnlijk mag worden aan genomen, dat deze reeks inbraken is ge pleegd door dezelfde persoon of dezelfde groep personen. Post bestemd voor de Knopenfabriek in Rhenen en ge stopt in de brie venbus van dit bedr|jf komt, hoe vreemd het ook mag klinken, te recht in een ande re woning, n.l. de woning van de fam. Koolmees. Dit gezin - vader, moeder en maar liefst negen kin deren - hebben zich gevestigd in de brievenbus van de Knopenfabriek. Hoewel de wo ning clandestien werd betrokken, peinst niemand erover om de ge vederde familie op straat te zetten. Integendeel, zij worden met de nodige zorg om ringd. Er staat zelfs een aankon diging op de brievenbus, waar in men wordt ver zocht geen brie ven in de bqs te doen. nen en klokslag negen uur eindigde, ge heel volgens het tijdschema, het laatste nummer, de indrukwekkende knots- en lintoefening van de dames en meisjes. Na de opmars en het spelen van het bondslied van het K.N.G.V. met de vaan- delgroet opende de vice-voorzitter van „Sparta", de heer W. van Barneveld, met een kort woord de openlucht-demonstra tie. Onmiddellijk daarna volgde een forse vrije oefening van de heren en jongens, waarmee op de bondsfeesten in Arnhem een eerste prijs werd behaald. De kleuters meisjes en jongens te zamen gaven onder leiding van de heer Fr. Leppers spring- en rolwerk ten beste, natuurlijk met een komisch tintje. Hetzelfde was het geval met het nummer „hindernisbaan" voor de kleinere jon gens. Het was een wedstrijd van vallen en opstaan met en zonder toestellen, deel een afspiegeling van hetgeen Sparta in Arnhem heeft gebracht. En waarlijk de vier eerste prijzen die daar werden behaald waren ten volle verdiend. Veertien heren gaven denderende staaltjes weg op de lange mat en de massale oefening van 150 meisjes was in één woord uitstekend. Zo ook het num mer tafelspringen van de heren-afdeling. De meisjes, die klassikaal brugwerk demonstreerden (ook een eerste prijs in Arnhem) brachten het er enigszins slech ter af dan op de bondsfeesten. Naar onze mening zal ook de koude hier enige invloed hebben gehad. Evenals de koude de dames aan de ringen gevoe lig parten speelde. Dit nummer moest hierom gedeeltelijk worden afgelast. Voorts was er een knotsoefening van de meisjes en tenslotte het kroonnum- mer: de massale knots- en lintoefening van de dames en meisjes. Is het anders zo, dat een groot gedeelte van het pu bliek het veld reeds verlaat om zonder gedrang weg te komen, ditmaal bleef iedereen zonder uitzondering tot het laatst om in stille bewondering van dit prachtige staaltje van ritmische gymna stiek te genieten. Het was dan ook adem benemend om te zien hoe deze 80 meisjes en dames hun oefening brachten. Geheel foutloos en prachtig gel|jk. Met de in druk van deze oefening, die ongeveer een kwartier duurde ging het publiek vol daan huiswaarts. Geen enkele wanklank werd er gehoord, ondanks het feit, dat de voor vele mensen onmisbare klassieke toestellen als brug en rek heren ontbraken. VDC heeft 4 juni j.l. in „Reehorst" te Ede de eerste prijs gewonnen in het Ne- der-Veluwe toernooi en hiermede beslag gelegd op de fraaie wisselbeker. De Veenendalers stonden gelijk met Wageningen om beiden nog een wedstrijd te spelen. Doordats Wageningen verloor van Ede en VDC won van Bennekom ging de beker mee naar Veenendaal. Een goed resultaat van VDC, gezien de sterke bezetting van Wageningen die kampioen is van de hoofdklasse Gelder land en in Ede als tweede eindigde. VDC behaalde 5 punten uit drie wedstrijden, Ede 4 uit 3, Wageningen 3 uit 3 en Ben nekom 0 uit 3. Na de wedstrijd werden de prijzen uit gereikt door de burgemeester van Ede, de heer Oldenhof, die de damsport een warm hart toedraagt, hetgeen zeer op prijs werd gesteld. Hier volgen de persoonlijke uitslagen: Bennekom I VDC I Snijders J. Edink 02 Van Leur H. v. d. Brandhof02 Koning C. Heikamp 20 Beek G. van Dijk 2—0 Van Aggelen H. Edink 1—1 Jacobs A. Valkenburg 02 Van Dijk E. de Kleuver 1—1 Gerrits A. Keijman 02 Schut B. Valkenburg 11 v. d. Berg D. Bouman 02 Noord-Brabant en Zeeland Noord-Brabant is niet de provincie van het water. Toch kan men er per kano aardige tochten over de beken ten zuiden van Eindhoven maken, waarover de VVV aldaar inlichtingen verstrekt. De Dommel is het bekendste riviertje, dat men onder meer bij Val- kenswaard bereikt. Het dorp is een prettig uitgangspunt voor tochten in wijde omgeving. In noordwestelijke richting kan men de loop van de Dom mel ongeveer volgen; het zuidoosten in brengt ons in de richting van Budel. Karresporen met fietspaden, omzoomd door larixen, voeren door de bossen; hier en daar ligt een ven, waar het wollegras pluizig bloeit. Verderop strekt zich de heide uit. Plukken ros sig gras geven er kleur aan, in juni bloeit meestal de dophei al. 5 van de Nederlandse bevolking brengt nog maar zijn vakantie in Noord-Brabant door; er is dus ruimte over. Ten noordoosten van Tilburg lig gen de Drunense Duinen; in Drunen bevindt zich het kampeercentrum „De Klinkaert" met 40 bungalows en kam peerterrein. Ga er bij voorkeur heen in mei-juni, dan kleurt de brem de paden fel geel. In het nabije Kaatsheuvel kunt ge het natuurpark en recreatie-oord ((De Ef- teling" bezoeken, waar allerlei sprook jes zijn uitgebeeld. Onder de hoed van paddestoelen klinken vrolijke deun tjes, Sneeuwwitje slaapt er rustig en alle sprookjesfiguren bewegen of bren gen geluid voort. Er is een zwembad, een restaurant en een kindertrein en ieder vermaakt er zich kostelijk. In de dorpen rondom Tilburg vari eert de prijs f 7,tot f 18,per dag. In Oisterwijk vindt men, behalve de vennen, de miniatuurstad Rommeldam; nabij Hilvarenbeek strekt zich het land goed „De Utrecht" uit, dat vrij toegan kelijk is. Op de stille Brabantse wegen komt men soms 'n oudere vrouw tegen, die nog de Brabantse muts draagt. In Baarle Nassau beleeft men de ongewo ne sensatie, dat men bij de slager op Belgisch grondgebied staat en twee WEDEROM EEN INBRAAK. Maandagmiddag kwam één van de per soneelsleden van de Ritmeestersigarenfa brieken tot de ontdekking, dat de inboe del van de oud-directeur, de heer W. van Schuppen aan de Kerkewijk overhoop was gehaald. Aangezien de heer en me vrouw Van Schuppen in Noordwijk ver toefden, werden zij in allerijl naar Vee nendaal ontboden. Bij een ingesteld on derzoek bleek, dat inderdaad alle kasten overhoop waren gehaald. Het tafelzilver en andere voorwerpen waren onaange roerd gelaten. Het is de inbrekers blijk baar om contant geld te doen geweest, dat echter niet in huis was. Daardoor wordt niets vermist. De politie begon direct met een uitge breid onderzoek en tracht uit te maken of er enig verband te brengen is tussen de inbraken die in de nacht van vrijdag op zaterdag gepleegd zijn. Men neemt aan, dat inbrekers in de nacht van zater dag op zondag de villa van de heer W. van Schuppen onderhanden hebben ge had. stappen verder bij de bakker op Neder landse bodem. In een café-biljart kan men de biljartbal een stoot geven in Nederland en hem over het laken door België laten rollen. De streek langs de hele zuidgrens is mooi. Er zijn fietspaden door de bossen, waar de mezen druk kwetteren en men de geur van hars opsnuift. Zundert houdt op 7 september zijn jaarlijkse bloemencorso; vandaar is het maar een stapje naar de Wereldtentoonstelling te Brussel, die tot 19 oktober alle dagen tot middernacht open is (toegangsprijs 30 francs, kinderen van 6 tot 12 jaar 20 francs). Overigens zijn we in Noord-Brabant nog niet uitgekeken. Hebt u wel eens de Zoom bezocht, waaraan Bergen op Zoom zijn naam dankt? Het is een smal water nabij Wouw, omzoomd door dicht akkermaalshout. In het bos hamert een specht, tortelduiven koeren en de tjif tjaf zingt hoog in een boomkruin zijn steeds eendere liedje: „tjiffe-tjaffe- tjiffe-tjaffeEen deuntje om bij in te slapenWaarom ook niet? Is er iets heerlijker dan op een warme dag op een bospad even een dutje te doen? Het ontwaken heeft iets van een sprookje: vlakbij trekt een konijn ver baasd zijn neus op om ijlings weg te schieten als ge een arm of been be weegt. Slapen kan men ook in Zeeland, al willen we u niet aansporen uw vakan tie slapend door te brengen. Maar dat men heerlijk ligt tegen de groene stads wallen van Hulst is zeker. Een wande ling eroverheen is interessant. Ze zijn hoog, deze wallen, men kijkt bij de brave Hulstenaren op de tafel. Op 22 augustus wordt er een wallenspel op gevoerd en het hele jaar door kimt u Reinaert de Vos gadeslaan, die bij Ko ning Leeuw op bezoek gaat. Het is een grappig monument aan de buitenkant van de stad, het enige in Nederland. In de polder De Braakman, tussen Hoek en Biervliet, is een recreatiege bied in ontwikkeling. Van de vroegere zeeboezem De Braakman bleef een wij de plas over die op warme dagen even veel aftrek heeft als het Scheveningse strand. Een echt strand vindt men te Cadzand, onze meest zuidelijke bad plaats met het vogelreservaat Het Zwin even voor de Belgische grens. Doe de afstand Biervliet-Cadzand echter niet te haastig. West-Zeeuws-Vlaanderen is een prachtig landbouwgebied met slin gerende wilgendijken, vooral bij Re- tranchement. IJzendijke heeft 'n aardig dorpsplein en raadhuis, Aardenburg de mooie St. Baafskerk en Oostburg een eenhoornmonument. Op Walcheren heeft men de keus uit verschillende badplaatsen: Vlissingen, Zoutelande-Biggekerke, Westkapelle, Domburg en Vrouwenpolder. En pas sant gaan we ook even naar Veere, dat nu nog „echt" is. Over een paar jaar zal de dam in het Veerse gat gereed zijn en dan is Veere vissershaven-af. Wilt u strand- en wandelgenoegens, ga dan naar Schouwen. Bij Haamste de zijn hoge duinen, bossen, laantjes met wilgen en populieren en men heeft de twee oude stadjes Zierikzee en Brouwershaven bij de hand. (Wordt vervolgd) Vanaf vandaag staat Veenendaal weer in het teken van de avondvierdaagse. Honderden moedige wandelaars zullen weer vier dagen lang hun wandelliede ren in Veenendaal en door de bosrijke en landelijke omgeving doen opklinken. Eigenlijk is bovenstaande niet helemaal juist, want reeds dinsdag is een gedeelte deelnemers gestart. Dit is echter maar een klein gedeelte dat op een van de an dere avonden niet aan de start kan ver schijnen door schoolreisjes, bijzondere uitgaansdagen of andere aannemelijke redenen. Het leeuwenaandeel der deelnemers loopt echter de vier dagen normaal achter elkaar. De verschillende routes zijn keurig uit gekiend en bieden de meest mogelijke afwisseling. Wanneer het weer zich nu maar goed houdt, dan is er van deze tochten veel moois te genieten. De eerste drie dagen wordt er rustig gewandeld, maar evenals voorgaande ja ren is het zaterdag bij het binnenkomen weer volop feest. Dan worden de tippe laars gekleed in kleurige uniformen en BRANDJE SNEL GEBLUST Maandagmorgen werd brandalarm ge geven en rukte de Elsterse vrijwillige brandweer uit voor een brandje in de Vordel bij de heer Ursinus. Er bleek een gasfles in brand te zijn gevlogen, maar toen de brandweer arriveerde behoefde zij niet meer in actie te komen. Men had de brandende fles naar buiten gerold en daar'is hij verder leeggebrand. AANMELDING LEERLINGEN Voor de school met de bijbel te Eist (U.) waarvoor tot hoofd is benoemd, de heer Boeve uit Kamperveen en die in septem ber met het onderwijs zal starten, kan men deze week reeds leerlingen opgeven. Zie advertentie in dit blad. BESTELLING P.T.T. UITGEBREID Met ingang van maandag 16 juni a.s. zal de tweede postbestelling in Eist uit gebreid worden met de Driftweg tot hoek Verbindingsweg en de gehele Verbin dingsweg. Tevens zullen vanaf die datum alle uitbetalingen uitsluitend aan het nieuwe kantoor worden afgehandeld. voorafgegaan door vlaggen en vaandels, aan de hoek Munnikenweg-Gortstraat door de drie Veenendaalse muziekkorp sen opgewacht, om daarna gezamenlijk door Veenendaals straten te defileren. Vanzelfsprekend zal dan de Veenen daalse bevolking de sfeer weer in be langrijke mate verhogen, door in grote getale langs de straten aanwezig te zijn om de dappere wandelaars toe te juichen. JONGE VEENENDALER WON FOTOTOESTEL. Door het bekende concern „Gevaert Film" worden regelmatig prijsvragen uitgeschreven, welke bestaan in het ra den van kleuren van foto's, welke in ad vertenties zwart-wit zijn afgebeeld. De reclamemensen van „Gevaert" zon nen namelijk op een idee om de kleuren film onder de aandacht van het grote publiek te brengen. Liefst door middel van kleurenfoto's. Uiteraard kon dit niet in de dagbladen, omdat hierin zwart-wit wordt gedrukt. De oplossing was de Gevacolor kleu- renquiz, een prijsvraag met waardevolle prijzen in de vorm van fototoestellen. Eén dezer prijzen viel in Veenendaal, n.l. bij onze jeugdige plaatsgenoot Peter Engel. Een vertegenwoordiger van „Ge vaert" overhandigde de gelukkige win naar maandagavond in de zaak van de fa. Nic. Bakker, fotohandel in de Hoofd straat, een Zeiss Ikon camera, ter waar de van 89, Regelmatig verschijnen er in het kader van deze kleurenquiz, welke in Benelux- verband is georganiseerd, nieuwe opga ven. Formulieren zijn verkrijgbaar bij de fotohandel. ASSURANTIEKANTOOR KERKEWIJK 167 -TEL.3000 VEENtNOAAi Gevolmachtigde van de Insurance Company of North America

De Vallei | 1958 | | pagina 1