Geschenken die welkom zijn DIEPEVEEN OiMCl SALAD CREA 39 CELLO-PACK! TELEVISIE Radio - Ballegoijen in het handige nieuwe Terugkeer van Morghan de Magiër Veenendaalse Volksuniversiteit lieeft ten volle recht van bestaan Route Avond-vierdaagse Volg de bal op de voet met SCHERPENZEEL Vruchtbomen verdorren No-lron shirts 11.95 Poplin shirts v.a. 8.90 No-lron Weekenders 11.50 Weekenders v.a. 3.98 DASSEN Vesten en Pullovers Manchetknopen v«a. Dasspelden Riemen Sport-bretels Strech nylon Ankiets v.a. 1.98 4.25 tot 45 ct v.a. 1.25 v.a. 1.95 v.a. 2.25 Als speciale vaderdag reclame bij aankoop van een overhemd EEN DAS CADEAU Doe als iedereen en koop bij administratieve hracht goede arbeidskracht o-o-o-o-o-o-o-o-c Ct VRAAG EN AANBOD T DONDERDAG en VRIJDAG KOOPJES DEZE WEEK Prima linnen theedoeken van 1,45 voor 0,95 Sterke keukenbaddoeken van 1,40 voor 0,95 VOOR KOOPJES zie onze weke lijkse woensdag advertentie. s t MANUFACTUREN <9 BEDDEN8LEDIKANTEN VEENENDABl GORTSTR.39 TtlEf. Z321 Route woensdag 11 juni 15 km Sandbrinkstraat, r.a. Hoofdstraat, l.a. Nieuweweg, Vendelseweg, Munniken- weg, r.a. Kooiweg, rechtdoor spoorlijn volgen, Parallelweg, l.a. Heuvelsesteeg volgen, l.a. Dwarsweg, l.a. spoor over, Slaperdijk oversteken, door de weide naar Panhuis, Zandstraat, r.a. Hoofd straat, l.a. Sandbrinkstraat. Route donderdag 12 juni 15 km Sandbrinkstraat, l.a. Kerkewijk, spoor lijn over, l.a. Spoorlaan, r.a. Boslaan, l.a. Middellaan, spoor oversteken, r.a. Mid- delbuurtseweg, Zuidelijke Meentsteeg door naar tweesprong, l.a. splitsing r.a. paddenstoel rechtdoor tot l.a. Meentdijk, r.a. Dragonderw., l.a. Vijgendam uit tot de Hoogstraat, Hoofdstraat, Sandbrink straat. Route woensdag 11 juni 10 km Sandbrinkstraat, r.a. Hoofdstraat, Nieu weweg, Vendelseweg, Munnikenweg, r.a. Kooiweg onder de tunnel door, l.a. fietspad volgen tot aan spoorlijn, r.a. Kooiweg, Munnikenweg, r.a. Juliana- straat, Kostverloren, l.a. Achterkerk straat, Markt, l.a. Sandbrinkstraat. Route donderdag 12 juni 10 km Sandbrinkstraat, l.a. Kerkewijk, spoor lijn over, l.a. Spoorlaan, r.a. Boslaan, l.a. Middellaan, spoor over, r.a. Middel- buurtseweg, Rouweveldseweg, 1. Greb- beweg, r.a. Groeneveldseweg, Vallei straat, Hoogstraat, Hoofdstraat, Sand brinkstraat. MARKTBERICHTEN VEENENDAAL. Eiermarkt: aanvoer 120.000 eieren. Prijzen van 13,50 tot 14,25 per 100 stuks. Handel redelijk. Biggenmarkt: aanvoer 75 stuks. Prijzen van 38,- tot 58,- per stuk. Handel traag. De Veenendaalse Volksuniversiteit heeft ten volle recht van bestaan; de V.U. is er in geslaagd zich een kring van getrouwen te verwerven en deze instelling is er - jammer genoeg - voorlopig nog slechts voor een bepaalde laag van de bevolking. Deze zaken waren te constateren op de eerste ledenvergadering van de vereni ging Volksuniversiteit „Veencndaal", wel ke gisterenavond in de bibliotheek van de Chr. Openbare Leeszaal en Biblio theek, gevestigd in de Kon. Julianaschool werd gehouden. Dr. J. G. Thoomes, de voorzitter van de V.U., sprak er zijn voldoening over uit, dat ondanks de dorre agenda en het aan lokkelijke weer nog zovelen waren ge komen om deze eerste vergadering by te De V.U. mag op een geslaagd seizoen terugzien, aldus Dr. Thoomes. Het was enigszins een avontuur, toen in april 1957 in Veenendaal een Volksuniversiteit werd opgericht. Men had er zelfs op gerekend, dat het een fiasco zou kunnen worden, maar wat dat betreft zijn de pessimis tische verwachtingen, volgens Dr. Thoo mes, beschaamd. Niet dat men over-opti- mistisch mag zijn. Gezien de grootte van de plaats en het grote aantal leden is het aantal personen, dat regelmatig de ver schillende lezingen en cursussen bezoekt nog gering. En afgaande op de veelvuldig geuite jammerklacht, dat in Veenendaal op kultureel terrein nimmer iets te doen is, zou ,,'t Trefpunt" bij iedere lezing overvol moeten zijn. Zover is het evenwel, naar Dr. Thoomes mededeelde, nog niet. Niettemin is er reden tot grote dankbaarheid en ook voor het zakelijk succes van de V.U. - er werd het eerste jaar lang niet met verlies ge werkt! - moet het bestuur erkentelijk zijn. Wat de eigenlijke agenda betreft: deze was in korte tijd bekeken. Uit het jaarverslag van de secretaris, de heer Mr. A. Ruissaard, bleek de snelle groei van het ledental. Van 200 leden in juni 1957 steeg dit tot ruim 600 in septem ber van dat jaar. Van grote betekenis voor de jonge ver eniging was de financiële steun van het bedrijfsleven en van de gemeente Vee nendaal. Hierdoor kon met een volledig programma worden uitgekomen, bestaan de uit lezingen, luister- en werkcursus- sen. Een woord van dank voor deze steun is hier alleszins op zijn plaats, aldus Mr. Ruissaard in zijn jaarverslag. De keuze van ,,'t Trefpunt", als gebouw voor het V.U.-werk bleek een gelukkige. Vele docenten gaven van hun tevreden heid hierover blijk. De vereniging telt thans 597 leden, waarvan 306 vrouwelijke, 279 mannelijke en 12 jeugdleden. Uit een overzicht van de belangstelling voor de activiteiten van de vereniging, trok Mr. Ruissaard de conclusie, dat een groot deel van de leden van zijn lidmaat schap niet of niet voldoende profijt trekt. Een verschijnsel, dat zich evenwel ook bij andere volksuniversiteiten voordoet. Het afgelopen verenigingsjaar heeft een batig saldo opgeleverd van 463,15. Dit bleek uit het financieel overzicht van de penningmeester, de heer D. van Manen. De vergadering ging ermee akkoord dit bedrag te storten in een reserve-fonds voor toekomstige grote uitgaven en risi co's. O.a. is dit fonds misschien een be scheiden begin voor een eigen gebouw. Gedacht is reeds aan de mogelijkheid om op de duur samen te bouwen met de Chr. Openbare Leeszaal en Bibliotheek. Dit zijn wel grote plannen, zei Dr. Thoomes, maar men moet de moed hebben om met grote plannen voor de dag te komen. Een termijn is evenwel nog niet te noemen. De ontwerpen van de statuten en het huishoudelijk reglement werden met al gemene stemmen aangenomen, terwijl op de statuten Koninklijke goedkeuring zal worden aangevraagd. Het voorlopig algemeen- en dagelijks bestuur werd zonder hoofdelijke stem ming gekozen. In de financiële commissie werden gekozen de heren Veerkamp, W. J. Schoemaker en Van Haarlem. Tenslotte werd besloten de Veenendaal se V.U. aan te sluiten bij de Bond van Nederlandse Volksuniversiteiten. De vergadering werd voor de rest in beslag genomen door een bespreking van het programma van het afgelopen seizoen waarover de aanwezigen niets dan lof uiten en de mededeling van het nieuwe programma door Dr. Thoomes. Op aandringen van een aantal aanwezi gen werd besloten in het vervolg op toe gangskaarten door leden aan de zaal- ge kocht ook de gebruikelijke reductie te verlenen. Het bestuur stelde evenwel met nadruk, dat het voor een goed en vlot verloop van de avonden noodzakelijk zal zijn dat ook de leden hun kaarten fcoveel mogelijk bij de voorverkoopadressen ha len. Deze - de voorverkoopadressen- zul len enigszins worden uitgebreid. Ook kwam uit de vergadering het ver zoek om door nog meer propaganda be langstelling voor het V.U.-werk te kwe ken bij alle lagen van de bevolking, opdat men op de avonden alleen maar een be paald publiek aantreft. Dr. Thoomes vond dit ook jammer, maar naar zijn mening zullen hierin geen grote veranderingen kunnen worden gebracht. De belangstelling voor het kulturele leven is nu eenmaal niet zo breed. Dit probleem vormt een hoofdstuk op zichzelf. Niettemin werd besloten om propa ganda te maken, o.a. in de vorm van gratis toegangskaarten, welke ter kennis making met het V.U.-werk zullen worden verstrekt. Wat is er gaande met een aantal vruchtbomen in de Gelderse Vallei. Deze vraag rees afgelopen week op bij een drietal bezitters van boomgaarden. Er komen lelijke plekken in de bomen en takken die volledig vruchtdragen, ver dorren en breken af en tenslotte gaat de gehele boom dood. Ingenieur Brugmans, rijkstuinbouwconsulent met zijn assi stent J. v. Donk en de heren v. d. Waal en Paff hebben tezamen een onderzoek ingesteld, maar konden de oorzaak en de naam van de ziekte niet vaststellen. Bij de heren J. Koudijs, W. Wolswinkel aan de Voskuilerdijk en G. v. d. Hee uit het buurtschap Moost is de ziekte geconsta teerd. De twee deskundigen van de plan- tenziektekundige dienst vermoedden dat de grond niet geschikt was voor vrucht bomen. J. Koudijs deelde hierop aan*Lui- tend nog mede dat dit zou betekenen» dat vele boomgaarden in de Gelderse Vallei ten dode zouden zijn opgeschreven en voor vele mensen een ramp zou beteke nen. Het onderzoek wordt echter nog steeds voortgezet en men wacht met gro te belangstelling op het resultaat. Bij bovengenoemde personen zijn reeds vele bomen aangetast. (met vaste boord) Strijken overbodig. Tric-Trac. Volmaakte pas vorm, met cocktail manchet, wit, beige en grijs met inbegrip van plastichanger ,ELMI' een prima merkhemd met gevoerde borst, Italiaans boordmodel Italiaanse ruitdessins. Het sportieve vacantieshirt Wij brengen U geen vaderdag zonder nieuwe das Terlenka-Terylene en Richelle De das met de lange levensduur prima wasbaar, kreukvrij. v.a. 3.95 „RODIA" import dassen in een keur van dessins v.a. 1.95 met en zonder mouw uitsluitend 100% wol in een modern kleur- assortiment Vesten v.a. 19.75 Pullovers18.90 passen voor elke voet Snel droog In de nieuwste dessins CADEAU Grootste sortering Hoofdstraat 23 - 61 - 65 De laagste prijzen Veenendaal GEVRAAGD: Manl. of vr. Geboden wordt een prettige afwisselende werkkring. Vereist: diploma U.L.O. of 3-jarige H.B.S., typen steno. Eigenhandig geschreven soil, met opgave van verlangd salaris onder nr. 3944 aan het bur. van dit blad. N.V. CHEMISCHE FABRIEK „RHENUS" TE RHENEN vraagt voor haar continue-destillatie-afdeling een Gunstige toeslagregelingen en vergoedingen. Aanmelden op kantoor, Zwarteweg 3, Rhenen. Q-O-O-O-O-O-O-O-f (56) Korte tijd vertoeven Aram en de zijnen nog aan de voet van de kliptoren. Nu en dan stort er nog een geedelte van de torenmuur dreunend omlaag, maar langzamerhand nemen de ontploffingen af en stijgen alleen de dikke, zwarte rookwolken traag ten hemel. „Het is gebeurd", met deze woorden verbreekt Aram tenslotte de stilte in het groepje mannen. „Morghan en graaf Conrad hebben de prijs voor hun wandaden betaaldLaat ons naar huis gaan." En even later rijdt het kleine groepje ruiters in de stralen van de ondergaande zon in de richting van het kasteel Bar ranca. EINDE. Een ZAKJE slasaus, zeg je? Kom nou maak mij wat wijs Heus kind, het is écht waar. Hier kijk zelf maar: Remia SALAD CREAM in het nieuwe, handige Cello-Pack. Nee, hoe bestaat het - wat is dat handig! Ja, ga maar nageen statiegeld, geen gezeur met flessen die je nóóit helemaal leeg krijgt, geen flessen ook die kunnen breken. En het is zo handig in het gebruik, je kunt er zo leuk mee garneren, en dan leg je het gewoon weg, want je kunt het ópen bewaren! 't Is ongelofelijk kind - en zo'n zakje kost maar 39 cent? Ik ga er meteen een paar halen Ja moet je doen - ze zullen smullen van Remia SALAD CREAM. en natuurlijk kent U REMIA margarine met desmaak al jaren. 95 ct. per advertentie t.m. 10 woorden, eik woord meer 7 cent Te koop scooter Vespa bj. 1953 of ruilen voor bromfiets Westersingel 13, Veenendaal. Te koop Sparta bromfiets in g.st. bouwjaar 1956 Pr. Bern- hardlaan 75, Veenendaal. Net meisje biedt zich aan als babysit. Leeftijd 17 jaar. Brieven onder nr. 3945 aan het bur. van dit blad. Te koop prima damesfiets. Sav. Lohmanstraat 74, Vee nendaal. Te huur Opel Reckord '55 m. radio. All risk verzekerd voor binnen- en buitenland, 18 ct. per km. Benzine vrij. H. van de Dikkenberg, Val leistraat 69, Veenendaal. Woningruii: Soest-Rhenen. Gevraagd: eengezinswoning of parterre, 4 kamers met tuin, in Rhenen of omgeving. Aangeboden: Idem te Soest. Huur 7,90 per week. H. Laudy, Troelstrastraat 25, Soestdijk. Te koop mooie scooter tegen elk aannemelijk bod. Buurt- laan 60 (2 x bel.) Veenendaal. Gelieve geen geld of goede ren af te geven aan mijn weggelopen vrouw, mevr. Pol-Verwoert, daar door mij niets wordt betaald. Pol, Kostverloren 83, Veenendaal Te huur zonder chauffeur 6-pers. Chevrolet. G. Haal- boom, Jan Steenlaan 27, Veenendaal. Te koop A.J.S. Twin 1, 4 S.T. van nieuw financiering mo gelijk. Dr. de Visserstraat 26 Veenendaal. Te koop 400 RxW hennen, 8 weken oud. Stationsstraat 48, Veenendaal. Te koop 100 hennen WxH Parallelweg 81, Veenendaal. Te koop Jawa Twin ook te ruilen voor lichtere motor of bromfiets. Brinkersteeg 2, Veenendaal. Te koop 300 hennen, RxH. 10 weken, ook bij gedeelten. Dorpsstraat 44, Renswoude. Etaleur heeft nog enige da gen beschikbaar voor het maken van etalages. Brie ven onder nr. 3946 aan het bur. van dit blad.

De Vallei | 1958 | | pagina 2