VêGé »DE VALLEI* UW BLAD Dovo en V.R.C. spelen zaterdag bekerwedstrijden Alleen G.V.V.V. speelt thuis tegen Montfoort HET OOG VAN SIVA Burgerlijke stand PÜROL KERKDIENSTEN AUTORIJLES Garage Leewis Gebr. v. Ginkel Joro Bazar SPORTOVERZICHT De voethal en de Televisie RADIO BALLEGOIJEN V.Z.C. 1 tweede bij waterpolotournooi te Amersfoort WATERPOLO voor de komende dagen Rlieiius behaalt 2e prijs in het O.N.A.-tonrnooi BRIL OPTIEK WESTERA Vierde competitierit motorclub Dinsdag koopjes Closetborstel Papbordje Regenkapjes PAUK Ingekomen en vertrokken Officiële bekendmaking o-o-o-o-o-o-o-o-o Chemisch-Reinigen Uitsla*! verdwijnt door Zondagsdienst doktoren Garage firma J. Hogendoorn Zn ADVERTEERT IN „DE VALLEI" Voor trouwrijden Rein Veenendaal Met adverteren werden de grootste zaken gebouwd, met niet adverteren de beste vergeten. Ilkiizotoen Route Avond-vierdaagse 10 pet. korting Automobielbedrijf Kraan van Kuijk N.V. flinke jongeman Voor vaderdag Het kan nog veel leuker worden MET VADERDAG als u een cadeautje kiest uit de collectie bij Jac. van Schuppen. MANUFACTUREN W BEDDEN ft LEDIKANTEN Me bestaan as Wout Blauwkous heb deze week een historisch feit opgelee- verd, dat ik jelui niet tekurt wil doen. Et heele gebeure heb ze eige afge- speuld ten huize van me beste buure, Bram en Mijntjie, en laat et een veur- beeld zijn veur verscheije' andere minse, die dur eige te gauw iets antrekke. De inbreekers, die de afgeloope week in 't Veen an den arbeid zijn gewist had- de Bram zoo angegreepe, dat ie van maandag op dinsdaggenacht een heel spiktaakel op poote heb gezet. Zo as al gezeid had Bram ze eige nogal overstuur geholpe deur die inbrekerij. En hij heb een paar centjies in huis. Ok al klaare eigewijzigheid, want ik heb al honderd keer gezeid: Bram, doe je cente naar de spaarbank, 't Leit dur veilig en je krijg nog rente op de koop toe. Mar zelfs de bank vertrouwt ie ze geld nog niet toe. Dur gebeure mijn teveul rare dinge, zei die me onderlest. Nerre- ges beeter dan thuis houwe. Nou doei ik et op de bank en vandaag of morrege gaat dur één of andere keurige klerk mee tusse uit. En wat heb ik dan Niks. Gien spaercente en niks meer. Veur die paar sente draag ik me riesekoo liever zelf. Goed, Bram dus ze cente in een ouwe kous. Onder ze kusse. Mar nouw begos van de week et lieve leeve. Hij hoorde dat ze bij een winkelier de sente onder et bed vandaan gefutseld hadde en toen was tie niet meer te hou we. Om te beginne heb ie een maandagge- middag alles om weeze wissele teuge zil vergeld, want zoo as gezeid wier hadde de boeve alleenig mar pampiere geld noodig. Ure is tie in de weer gewist om alles weg te berge. Overal een bietjic, want ,zo redeneerde die, as ze et vinde, hebbe ze teminste niet in eene alles. Toen dat allemaal letterlik in kanne en kruike was gong Bram de zaak es effies vakkundig afsluite. Alle sleutels wiere mit zurg twee keer omgedrooie en toen de hele zaak nog terdeege afgegrundeld. Toen dat allemaal nog niet genog was naar de smaak van Bram, haalde die ze hond naar binne, een wit mit zwarte fok en het ie in de gang een draadjie gaare gespanne. Ziezoo, zee die, as ze dus nou nog in kenne komme, kenne we morrege in ieder geval zien dat ze dur gewist binne. En toen dooke Bram en Mijntjie de kooi in. Mar Mijntjie was al zooveer van de kook af, dat ze al gerucht hoorde toen Bram ze sokke nog niet van ze voete had. Niks te zeure, zee Bram heldhaftig. Dur ken nou niks meer gebeure. En hij lee ze eige dur breeduit neer. Nog gien menuut laater reekende die in droome- land al mit een heele bende inbreekers af. Mar die arreme Mijntjie lag mar te zieltooge. Ze hoorde achtermekaar minse om 't huis heen loope. Ten einde raad gaf ze Bram een veurzichtig douwgie. „Wao- roo," schreeuwde Bram woest, want hij lee in ze droom net op de loer om een paar boeve te verschalke. Dur loope dur om 't huis heen te schar- rele, zee ze zachies teuge Bram. Bram dur uit en niks te zien netuurlijk. Hij schoof weer tusse de laakes, knurde nog wat „van dat gezeur van die wijve" ok en hij sliep alweer. Mijntjie niet. Die hoorde ze effies laa ter alweer an de deur van 't klompehok- kie murrele. Dus Bram weer gemoobeli- seerd. Niks an de hand. Zoo gong et de heele nacht deur. Gien oog heb Mijntjie dicht gedaan en Bram niet langer dan vijf menuute achter me- kander. De vollegende morrege kwam ik Bram teuge. Ik vroeg em waar de reis naar toe ging. Naar de bank, zee die. Vannacht heb ik wat meegemaakt, zee die, dat is nou net wat veur Blauwkous. De voetbalprogramma's worden steeds schraler. Nog enkele weken, dan is het helemaal afgelopen, wat natuurlijk wenselijk is, daar ook de uitgesproken zomer sporten een redelijke kans moeten krijgen. V.R.C. en D.O.V.O. bekeren weer verder. V.R.C. gaat op bezoek bij Exselsior ,81, en zal waarschijnlijk alle zeilen moeten bijzetten, om een zo gunstig mogelijk resultaat te bereiken. D.O.V.O. zal in Kampen tegen Go-Ahead moeten spelen. Hier zien we voor de Veenendalers weinig moeilijkheden. Met zekerheid kan nooit iets gezegd worden, want er bestaat nu eenmaal een groot verschil tussen beker- en competitievoetbal. Matjan gaat naar Zeist, om het tegen Jonathan te proberen. Dit zou dan de laatste club zijn, die Jonathan, dat nog steeds gelijke tred houdt met G.V.V.V. zij het dan met twee punten minder de voet nog dwars zou kunnen zetten. Dat de Pantermensen hier werkelijk toe in staat zullen zijn, wil er bij ons echter niet in, maar dat ze het voor honderd procent zullen proberen is wel zeker. Merino's speelt haar laatste competi tiewedstrijd in Lopik (of zou er nog een belissingswcdstrijd nodig zijn Ondanks de behoorlijke achterhoede van de wolmensen, zien we toch weer ver lies, daar aangenomen moet worden, dat de niet al te sterke Merino's voorhoede, tegen de nogal stevige Lopikers, niet veel zal kunnen klaar maken. Wanneer u graag enkele van de komende voetbalwedstrijden op de TELEVISIE zoudt willen volgen, zullen wij u hiertoe graag in de gelegenheid stellen. GRATIS toe gangsbewijs aan onze zaak ver krijgbaar. Een mooie gelegenheid voor u om kennis te maken met TELEVISIE. RADIO EN TELEVISIE Molenstr. 16 - Rhenen - Tel. 579 V.Z.C. I TWEEDE BIJ WATERPOLO TOURNOOI TE AMERSFOORT Het eerste herenzevental van de Vee- nendaalse Zwemclub is met goede resul taten van een tournooi, georganiseerd door de Amersfoortse zwemclub „Sedna" naar huis gekomen. Aan dit tournooi namen deel: Branden burg (Bilthoven), Sedna en V.Z.C. Na loting werd het tournooi geopend met de wedstrijd V.Z.C.Sedna. Sedna komt in de competitie ook tegen V.Z.C. uit. Na een voor de rust gelijkopgaande strijd, waarin Sedna het eerste doelpunt scoorde en Wim van der Meer kort daar op gelijk maakte, trok V.Z.C. in de twee de helft heftig ten aanval. Bert Steffers scoorde achtereenvolgens tweemaal (3 1), doch Sedna liep met één doelpunt in (32). Het werd een harde strijd met veel vrije worpen tegen V.Z.C. Een straf- worp van Sedna werd tegen de paal ge schoten. Midvoor Henny van de Loos- drecht bracht even voor het einde de stand op 42. Brandenburg bleek verreweg de meer dere van Sedna in de daaropvolgende wedstrijd. Het werd 71 voor de Bilt- hovenaren. In de beslissingswedstrijd hield V.Z.C. tot de rust fantastisch stand tegen het één klasse hoger spelende Brandenburg. Henny van de Loosdrecht nam de leiding met een doorslagbal, aangegeven door Wim van der Meer. De ruststand: 22. Ad Slotboom bracht met een boogbal de stand gelijk. In de tweede helft zette Brandenburg zijn klasseverschil in doelpunten om. Het scoorde nog tweemaal, waarbij éénmaal uit een strafworp, veroorzaakt door Wim van der Meer. V.Z.C. kwam dus in het bezit van de tweede prijs. G.V.V.V. speelt aan de Buurtlaan tegen Montfoort. Deze strijd moet gewonnen worden, wil men de mooie kans op het kampioenschap in eigen hand houden. Een overwinning moet ook mogelijk zijn, wanneer zij de kop er bij houden en mid voor v. d. Spek geen scoringskansen ge geven worden. Het zal echter weer hard werken worden. In de tweede klas komt het Baarnse T.O.V. bij Spel. Rhenen op bezoek. Met een beetje goede wil wordt dit een over winning voor de Grebbe-bewoners. Programma veteranentoernooi. Vrijdag 13 juni, terrein Matjan: 6.45 uur: PanterD.O.V.O.; 7.45 uur: Hollandia WolRitmeester. Maandag 16 juni, terrein Merino's: 6.45 uur: VeenendaalG.V.V.V.; 7.45 uur: S.K.F.—GeHa. Zaterdagavond attractief onderling herentoernooi Het waterpoloprogramma voor de vol gende week vermeldt geen enkele wed strijd voor V.Z.C. I. Weliswaar stond er een wedstrijd van het eerste herenzeven tal tegen Mooi Zeist 1 op het programma, doch deze ploeg heeft zich inmiddels uit de competitie teruggetrokken. A.s. woensdagavond is weer de avond van de thuiswedstrijden het Bergbad. V.Z.C. 3 gaat om half acht de strijd aanbinden met het Tielse Vahalis 2, een wedstrijd welke V.Z.C. geen zorgen zal baren, want in de opstelling komen klin kende namen voor als Rompes, H. van Schuppen en Kets, die thans in het derde zevental uitkomen. De jeugdploeg, V.Z.C. 2, speelt een thuiswedstrijd tegen Sedna 2 uit Amers foort, eveneens een zeer jonge ploeg. V.Z.C. 2 speelde tot nu toe een goede par tij, hoewel de overwinning op A.Z.P.C. 5 (10) aan de andere kant toch te denken geeft. De adspiranten met reeds twee gro te overwinningen op hun naam gaan vrijdag 20 juni naar Utrecht. Zwemlust is hun tegenstander. De thuiswestrijd tegen deze club leverde een 111 over winning voor V.Z.C. op. De V.Z.C.-dames spelen hedenavond hun tweede competitiewedstrijd tegen Woestduin. De wedstrijd wordt gespeeld in Doorn. Voor zaterdagavond is er een attrac tief tournooi georganiseerd. De ploegen komen niet ver van huis, want de drie herenzeventallen van V.Z.C. hebben el kaar onderling uitgedaagd. Deze strijd tussen V.Z.C. 1, 2 en 3 zal nu op za terdagavond in het Bergbad gestreden worden. Het belooft een spannend tour nooi te worden, want zowel de „oudjes" van V.Z.C. 3 als het jeugdige V.Z.C. 2 is er op gebrand om het eerste herenzeven tal een schijnbaar zekere eerste plaats te ontfutselen. Rhenus heeft het er in dit tournooi uit stekend afgebracht. Om tien uur des morgens kreeg men als eerste tegenstan der het kampioen geworden O.N.A. Rhe nus startte in deze wedstrijd uitstekend, want het versloeg de Wageningers met een zeer klein verschil n.l. 10. Over deze wedstrijd kunnen we kort zijn. Rhe nus nam voor de rust de leiding door T. Spies, die ervan profiteerde, toen de O.N.A.-keeper een hard schot liet glip pen, waarvan Spies dankbaar gebruik maakte. Als keeper stond onder de lat de oude doelman N. ter Burg, terwijl we op de backplaats de nog steeds goed spe lende Bleyenberg ontdekten. Door deze overwinning plaatste Rhenus zich in de 2de ronde, zodat men tegen Wagenin- gen 3 moest spelen. Dit elftal was schijn baar wat versterkt, want we ontdekten enige spelers uit het 2de elftal. Al gauw bleek dat Rhenus niet veel voor Wage- ningen onderdeed. Het werd een beetje rumoerige wedstrijd, gezien er een doel punt werd afgekeurd, waarover men het niet eens was. Wageningen nam de lei ding in deze wedstrijd. Maar de Grebbe bewoners zetten alles op alles om de achterstand weg te werken. Dit gelukte toen Rhenus een vrije schop even buiten het grote hok kreeg toegewezen, dat oer- hard door G. van Baaren werd ingescho ten en waarbij de keeper van Wagenin gen geen schijn van kans kreeg. Met deze gelijke stand kwam het einde, waarna men de wedstrijd met het nemen van strafschoppen moest beslissen. Rhenus, dat het eerst aan bod kwam, benutte 2 van de 3 strafschoppen. Hierna kwam VOOR EEN MAAR Eig. H. v/d Berg t/o Gemeentehuis RHENEN A.s. zaterdagavond wordt de vierde competitierit van de Veenendaalse Mo tor- en Automobielclub verreden. De start is als gewoonlijk om half acht bij La Montagne. De lengte van de rit is onge veer 60 km. De deelnemers aan deze ritten krijgen wel afwisselende opgaven te verwerken. Ook voor zaterdagavond heeft de organi satie weer een apart programma in petto. De deelnemers worden tenminste ver zocht een toeristenkaart van Utrecht mee te brengen. rubber zeer sterk, keurig 1 QQ gelakt nu s aardewerk voor kinderen 20 ct. plastic in etui 14 ct. Alleen dinsdag 17 juni Hoofdstr. 7. Tel. 3103, Veenendaal ,,Mij spreekt de blomme een tale mij is het kruid beleefd wie kent niet het mooie ge dicht van Guido Gezelle, waar zóveel liefde voor de natuur uit spreektDe natuur spreekt óók in King. King-pepermunt ontleent haar verkwikkende eigen schappen aan de „kruidige" pepermuntplant: de natuur is niet te verbeteren! Wageningen aan de beurt. Alles was in spanning, want dit zou de beslissing wor den of Rhenus in de finale kwam. Het ongelofelijke gebeurde. De eerste straf schop, zomede de 2de troffen geen doel, waarna Rhenus de finale zou moeten spelen tegen de Renkumse 2de klas K.N.V.B. voetbalclub V.D.Z., hetgeen een zware opgave was. Rhenus kwam met de rust met 10 achter te staan, en zette alles op alles om deze achterstand weg te werken. Hoe men ook zwoegde, de ach terhoede van R.V.W. gaf geen krimp. Een half uur lang met de wind in de rug, beukte men op de vesting van de tegen stander. Zelfs zagen we v. Mourik in de voorhoede, om te pogen om de achter stand weg te werken. Het mocht echter niet gelukken, waarna de eindstand kwam met een 10 overwinning voor de Renkummers, zodat Rhenus met de 2de prijs ging strijken. Een mooie presta tie, in een tóèrnooi, waarin o.a. deel namen O.N.A., R.V.W.Vydo, Wagenin gen 3, V.D.Z., Edesche Boys. RHENEN Ingekomen personen: Hendrikus Hes sels (gez.) van Amersfoort naar Grebbe- weg 23; Anthonia E. Beijer, van Arnhem naar Cuneraweg 346; Lammert Prinsen (gez.), van Wageningen naar Bergweg 38; Harmen van de Scheur (gez.), van Piershil naar Schoolweg 5; Willem J. de Ruiter, van Amerongen naar Veerplein 1; Rini C. P. de Betue, van Amerongen naar Veerplein 1; Gijsbertus A. Boere, van Amerongen naar Veerplein 1; Johannes M. C. Dogge, van Amerongen naar Veer plein 1; Gerhard H. W. van Es, van Ame rongen naar Veerplein 1; Cornelis A. Hoogeland, van Amerongen naar Veer plein 1; Rudi Mallant, van Amerongen naar Veerplein 1; Edwin E. F. van Meete- ren, van Amerongen naar Veerplein 1; Bastiaan Kooij, van Amerongen naar Dokter Wallerstraat 40; Erich Micola von Füstenrecht, van Amerongen naar Veerplein 1; Reinier van der Meer, van Amerongen naar Veerplein 1; Gerardus E. Vereist, van Amerongen naar Veer plein 1; Jan Wieles, van Amerongen naar Veerplein 1; Theodorus J. Schipper, van Amerongen naar Veerplein 1; Wilhelmus 1 J. Tomesen, van Amerongen naar Veer plein 1; Jan Kiesling, van Amerongen naar Dokter Wallerstraat 34Stijntje C. P. van Dam, g. m. R. van den Brink (gez.), van Amerongen naar Dominees- bergweg 39; Janna de Vrees, van Mauri Cuneraweg 420. Vertrokken personen: Anna Coenrades van Cuneraweg 12 naar Zeist; Adriaan- tje de Maas, g. m. S. van de Pol (gez.), van Nieuwe Veenendaalse weg 170 naar Veenendaal; Met je Opperman, v. Schou- tenboomgaardweg 3 naar Rotterdam; Gerritje A. Opperman, van Schouten- boomgaardweg 3 naar Rotterdam; Hen drik Reede (gez.), van Stationsweg 10 naar Arnhem; Bart van den Brink, van Franseweg 24 naar Utrecht. AMERONGEN Ingekomen personen: T. H. Mulder van Doetinchem naar Dwarsweg 32; A. van Oosten van Voorburg naar Industrieweg Z 2; H. Pluygers-de Greef van Echteld naar Vissersweg 7. Vertrokken: geen. HINDERWET Burgemeester en wethouders van Rhe nen brengen ter openbare kennis, dat de N.V. Chemische fabriek „Rhenus" te Rhenen op 29 mei 1958 beroep heeft in gesteld bij H.M. de Koningin tegen het besluit van hun college van 5 mei 1958 tot niet-ontvankelijk verklaring van voornoemde vennootschap in haar ver zoek van 3 september 1957 om vergun ning ingevolge de Hinderwet tot wijzi ging en uitbreiding van haar bedrijf. Burgemeester en wethouders van Rhenen, L. Bosch van Rosenthal. Th. v. d. Willik, secr. Rhenen, 10 juni 1958. 0-0-0-0-0-0-0-0-0 (1) Het is een kille herfstavond. Aan de oever van een bosbeek, die murmelend over haar stenen bedding stroomt, zit een man. Zijn mager vermoeid gezicht met de grauwe stoppelbaard geeft hem een armoedig voorkomen, wat nog versterkt wordt door zijn have loze gescheurde kledij. Ofschoon de man schier be- wegenloos neerzit, dwalen zijn blikken rusteloos langs de oever van de beek. Plotseling, met een gejaagde beweging glijdt zijn hand onder zijn wambuis. Spiedend kijkt de man nog eenmaal rond. Danaarzelend komt de hand weer te voorschijn. Het avondrood weerkaatst honderdvoudig in de kleine kunstig ge slepen steen, die in zijn handpalm rust. Het is een edelsteen die in zijn handpalm rust. Een prachtige zeegroene smaragd! (Wordt vervolgd). W7J CHEMISCHE WASSERIJ (fi DE JONG Voor beter en vlugger VEENENDAAL Geboren: Albertus, z. v. J. v. Kooten en S. v. Kooten; Hinderikus, z. v. C. Slot boom en E. Schuurman; Hendricus, z. v. H. v. Leeuwen en W. v. Ginkel; Jans Al- bert, z. v. C. Drost en H. Oosting; Jacoba, d. v. J. W. de Fluiter en G. Smit; Anja, d. v. J. Potkamp en A. van Unen; Herma Johanna Elisabeth, d. v. S. Tigchelaar en M. E. de Bruin; Heintje, d. v. G. Stuiven- berg en L. W. Boerhaven; Rudolf Alex, z. v. R. Bakker en H. Roor. Ondertrouwd: J. H. Diepeveen en M. Ditewig; E. J. Wesselo en W. T. Slot boom; G. v. d. Berg en H. van Hunnik. Getrouwd: C. v. Manen en E. Vos; W. Th. G. v. Wijk en H. van Maanen; H. Slok en H. v. d. Scheur; H. Boers en J. Klum- penaar. Overleden: Cornelia Arendse, 78 jaar, wed. van A. P. v. Ginkel. GELDERS VEENENDAAL EN EDERVEEN Geboren: Anna R., d. v. S. Simonsz en H. C. Roseboom; Gijsbert, z. v. J. Harde man en C. Verbeek; Geurt, z. v. G. Harde man en M. Meijer. Overleden: Geurt van Burgen, 62 jaar; Christiaan M. Schoonderbeek, 67 jaar. RHENEN Geboren: Cornelis, z. v. Cornelis Scheer en Neeltje van Laar; Maria Petronella, d. v. Arie van de Kraats en Tijmentje van der Poel; Abraham Weijert, z. v. Dirk van Baaren en Pieternella Goverse; Jan Willem, z. v. Gerrit Baardman en Johan na Riemsdijk; Roelof, z. v. Cornelis Jo hannes van de Waal en Julia Petronella Geertruida Ditewig; Jannetje Arjana, d. v. Arnoldus Looi je en Janny Klok; Ro nald Hendrikus, z. v. Egelinus Marinus Nagel en Jannetje van den Oosterkamp. Ondertrouwd: Antonie van Verse veld, Lienden, en Aaltje van Swetselaar. Gehuwd: Evert van Dijk en Jannetje Buitenhuis; Nicolaas Jacobus Buitenhuis en Elsje Keijman. Overleden: Johanna Hendrika Strui- ving, 73 jaar, ongeh., Kastanjelaan 8. SCHERPENZEEL Geboren: Gijsje, d. v. L. van den Broek en J. v. d. Horst. Ondertrouwd: P. Veer en A. van Essen. AMERONGEN Geboren: Sophias, z. v. A. E. de Keizer en A. van den Boogert; Derk Jan Mijn- dert, z. v. J. D. Roffel en H. F. van der Wijden. Ondertrouwd: Willem van Verseveldt, 22 jaar, en Sijke Onna Meijer, 24 jaar. Getrouwd: Cornelis van Ginkel, 25 jr., en Elisabeth Hendrika van Bouwhorst, 21 jr. Overleden: Willem Heppener, 64 jaar, ongehuwd. RESTEREN Geboren: Geertruida, d. v. C. Dorre- steijn en M. W. van de Pol; Ivone Ade- lina, d. v. D. Leatomu en A. Taihuttu; Miesje Roelofje Maria, d. v. T. Marchal en J. H. van Hattum; Teunis, z. v. H. Hoere en W. Smeitink; Francisca Dirkje Jacoba, d. v. J. Scholtus en M. J. van Heertum; Arend, z. v. A. Jager en K. Koek; Frederika Johanna, d. v. F. W. Bloem en A. H. Schuiling; Johannes, z. v. A. Kwint en A. van Uitert; Evert, z. v. R. Verwoert en A. W. Roelof sen; Catharina Maris Johanna, d. v. J. O. van Schaik en M. F. van Arnhem; Gerritje Hendrika Willemina, d. v. A. Cornelissen en J. Stam; Klasina, d. v. K. Schaap en G. van Kleef. Ondertrouwd: Cornelis G. Evers, 24 jr., te Westerbork, en Jacoba G. Verwoert, 26 jr.; Tijs Huibers, 18 jr., en Mettelina G. Meurs, 18 jr.; Jan H. Hoef akker, 24 jr., en Aartje van Apeldoorn, 21 jr.; Adria- nus Briene, 27 jr., te Lienden, en Janna M. van Zetten, 19 jr. Getrouwd: Nico Geertrui Hendriks, 34 jr., te Zetten, met Neeltje Johanna van Blijderveen, 31 jr.; Jerfaas Willemsen, 31 jr., met Anneke Hendrika van Ree den, 30 jr., te Dodewaard; Antonie Evert van Ommeren, 26 jr., te Lienden, met An na Geertruida Budding, 20 jr.; Roelof Arissen, 27 jr., te Heteren, met Antje Hendriksen, 20 jr.; Hendrik Hoef akker, 26 jr., met Johanna Margrita van Eldik, 25 jr.; Hendrik Hendriksen, 45 jr., met Hendrikje van Hien, 37 jr. Overleden: Arend van Dam, 74 jr., wo nende te Dordrecht; Michiel Gerritsen, 78 jr., wonende te Opheusden. VEENENDAAL Oude Kerk Markt: 9.30 uur ds Vermaas, 5 uur ds Vroegindeweij. Julianakerk: 9.30 uur ds Vroegindeweij, 5 uur ds Van de Pol. Vredeskerk: 9 en 10.30 uur ds Van de Pol, 5 uur ds Vermaas. Veeneind: 3 uur de heer Meijer. Dijkstraat: 2.45 uur ds Van Vliegen van Achterberg. Ned. Herv. Evang. „Sola Fide": 10 uur dr Thoones, 5.30 uur ds Goedhart. Ger. Kerk Kerkewijk: 9 en 10.30 uur ds Van Houten van Aalsmeer, 5 uur ds Overduin. Ger. Kerk art. 31 K.O.: 8.15 uur ds Sme- lik, 3 uur idem. Chr. Ger. Kerk, Beartixstraat: 9.30 uur ds Heerma, Bediening H.A., 5 uur idem. Chr. Ger. Kerk, Hoofdstraat: 9.30 uur ds Kok, Bediening H.A., 5 uur idem. Ger. Gem. Syn. Geb. Eltheto: 9.30 uur en 5 uur Leesdienst. Ger. Gem. Fluitersstraat: 9.30 uur en 5 uur Leesdienst, donderdag 19 juni 7.30 uur ds Woestijne van Barneveld. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur geen opgave ontvangen. Leger des Heils: zaterdag 10 uur Heili- gingsdienst, zondag 12 uur zondags school, 6.45 uur openluchtsamenkomst, 7.30 uur verlossingssamenkomst. R.K. Kerk Nieuweweg en Salvatorkerk: 8 uur H. Mis, 10.15 uur Hoogmis, 5 uur Lof in de Kerk aan de Nieuweweg en 7 uur Lof in de Salvatorkerk. RHENEN Ned. Herv. (Ger.) Evang.: 10 uur ds Van Hensbergen van Renkum, 5 uur ds Vos van Bennekom. Herv. Gem.: 10 uur ds Van de Poort van Oosterbeek, 6 uur ds Dijkstra. Prot. Bond: 10.30 uur hotel Wapen van Hardenbroek ds N. Padt van Ede. Ger. Kerk: 10 en 5 uur ds Ferwerda van Balk. Ger. Gem. (syn.): 10 en 6 uur ds P. van de Bijl, woensdag 18 juni 7.30 uur ds P. van de Bijl. Ger. Gem. (plantsoen): 10 en 5.30 uur Leesdienst. Oud Ger. Gem.: 10 en 6 uur Leesdienst. ELST (U.) Ger. Gem.: 9.30 en 6 uur: Leesdienst. Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds Koele van Nijkerk, 6 uur ds Zinkstok van Maars- bergen. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds Van Viegen. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur de heer Schuuring van Nijkerk. Ger. Gem.: 9.30 en 6.45 uur: Leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur Lees dienst. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds L. van de Peut, bed. H. Doop, 6.30 uur ds L. van de Peut. Ger. Kerk: 10 en 6.30 uur ds D. G. Mole naar. OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur de heer J. van Noort. Oud Ger. Gem.: 10 en 6.30 uur Leesdienst, a.s. vrijdag 7 uur ds Van Voorthuijsen van Leersum. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds H. van de Linden. Vrijz. Herv.: 10.30 uur de heer E. C. Ni- naber in de Schans. Ger. Kerk: 10 en 6.30 uur ds Meyster van Ede. Ger. Gem.: 10 en 6.30 uur de heer B. Roest. Ger. Gem. noodgeb.: 10 en 6.30 uur Lees dienst. VEENENDAAL. Alleen voor zeer drin gende gevallen, van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagmorgen 8 uur dr C. P. Engel, Sandbrinkstraat, tel. 2529. RHENEN. Dr B. Stegeman, Herenstraat 93, tel. 315. ELST, AMERONGEN, LEERSUM. Dr. Bakker te Leesurm, tel. K 3434-495. EDERVEEN, DE KLOMP, LUNTEREN. Dr W. M. van Ringelestijn te Ederveen, tel. K 8387-201. SCHERPENZEEL. Dr H. G. L. Wensink, arts, Dorpsstraat, tel. K 3497-220. RENSWOUDE. Dr Th. S. ter Velde, arts, tel. 450 (eigen praktijk). ZANDSTR. 72 TEL:Z9Z4 VEENENDAAL Voor naar Telefoon 2454 Nieuweweg 151-155 Veenendaal MODERNE BRUIDSAUTO EN 6-8 PERSOON» AUTO'S Nieuweweg 41, Veenendaal Telefoon 2535 van: i RIJWIEL- en BROMFIETSHANDEL Zandstraat (hoek Gortstraat) VEENENDAAL Telefoon 2456 HvefbCocf T2HHNBN 7ZHENBN Route vrijdag 13 juni 15 km Sandbrinkstraat, r.a. Tuinstraat, Zwaai- plein, r.a. Pr. Bernhardlaan, r.a. Buurt laan Oost, doorlopen tot over 't Viaduct, La., Boer van Pakhuis, l.a. Kruising, r.a. Pakhuisweg le weg, l.a. Kade, l.a. voor de onbewaakte overweg, Griftweg, r.a. Stationsstraat, l.a. Kerklaan, l.a. Nieu weweg, r.a. Holleweg, l.a. Vendelseweg, r.a. Julianastraat, r.a. Zandstraat, l.a. Korte Molenstraat, Geerseweg, Spoor lijn over, Rembrandtlaan, l.a. Ferd. Bol straat, Jan Steenlaan, r.a. Aart de Gel derstraat, Mr. Heemskerkstraat door l.a. Dr. Schokkingstraat, l.a. Klaas Kater straat, r.a. Patrimoniumlaan, l.a. Kerke wijk, r.a. Sandbrinkstraat. Route zaterdag 14 juni 20 km Sandbrinkstraat, l.a. Kerkewijk, spoor lijn over, r.a. Patrimoniumlaan, l.a. Klaas Katerstraat, r.a. Dr. Slotem. de Bruinestraat, Dijkstraat, r.a. Slaperdijk tot over 't spoor, l.a. Dwarsweg, weer spoor over naar Kamp Overberg. (VER PLICHTE RUST.) Na de rust Kamp uit l.a. tot aan de le weg l.a. bij overweg l.a. Haarweg, l.a. Slaperdijk tot aan de Rode Haan. Munnikenweg groepenj op stellen bij Bakker Ronselaar aansli bij de muziek, r.a. Gortstraat, l.a. straat, r.a. Hoofdstraat, l.a. Sandbi straat. Route vrijdag 13 juni 10 km Sandbrinkstraat, l.a. Tuinstraat, Zv^iai- plein, r.a. Prins Bernhardldan, r.a. Buurtlaan-Oost, voor 't Viaduct r.a. Zuiderkade, r.a. tot de Dragonderweg. l.a. Rouweveldseweg, Wageningselaan, Industrielaan, Kerkewijk, Sandbrink straat. Route zaterdag 14 juni 10 km Sandbrinkstraat, l.a. Kerkewijk over 't spoor r.a. Patrimoniumlaan, l.a. Klaas Katerstr., r.a. Dr. Slotemaker de Brui nestraat, Dijkstraat, r.a. Slaperdijk vol gen tot aan de Rode Haan, r.a. Munni kenweg, r.a. Gortstraat, l.a. Zandstraat, r.a. Hoofdstraat, l.a. Sandbrinkstraat. BENAUWDE OVERWINNING VOOR V.Z.C. II (1—0). De jonge spelers van het tweede heren zevental van de Veenendaalse Zwemclub hebben in Amersfoort moeten vechten voor een kleine zege op A.Z.P.C. 5 uit Amersfoort. Het was een nagenoeg ge lijkopgaande en spannende strijd tus sen de jonge, snelle, Veenendalers en het oudere geroutineerde Amersfoortse zevental. Het doel van V.Z.C.-keeper Jacques Suydendorp werd meermalen zwaar belaagd, doch met zijn lange ar men ranselde Suydendorp de vele harde schoten weer het veld in. Hoewel de aan val om beurten aan beide zijden was, wa ren de V.Z.C.-doorbraken gevaarlijker. Uit één Van de goede combinaties scoorde Cel Slotboom het enige doelpunt, dat in de héle wedstrijd viel (10). BENJAMINO GIGLI EN DE GRAMMO FOONPLATEN De overleden zanger Benjamino Gigli ontving aan auteursrechten op de door hem bezongen grammofoonplaten dage lijks ruim 2500,—. Aangezien hij bovendien gedurende vele jaren als zanger zeer hoge inkom sten genoot, waarvoor hij goede beleg gingen vond, is het te begrijpen, dat hem doorlopend flinke bedragen voor allerlei liefdadigheidsinstellingen ter beschik king stonden. 99 Dames" Voor een mooie HOED naar Bouman toe. Leuke hoedjes al vanaf 6,95 Vanaf 13 juni op al onze artikelen Het adres voor HOED, SJAAL, TAS, HANDSCHOENEN en PARAPLU. U WEET HET ADRES 99 La mode99 BOUMAN, Hoofdstraat 108, naast drogist Tak. Bruinhorstweg 2, Telefoon 256, Ederveen Wij importeerden voor u uit Am. legerdump de volgende auto's: OPELS OLYMPIA b.j. 1949 t./m. '52 OPELS KAPTaIN b.j. 1949 t./m. '52 MERCEDESSEN 170 V en 170 S b.j. 1950 t./m. '52 FORD b.j. 1949 Sedan 6 cyl. OPELS BLITZ l*/« ton en BORGYVARDS V/t ton. Deze wagens zijn alle in zeer prima staat. Tevens voordelige grote partij nieuwe ACCU'S 6 volt tegen zeer billijke prijzen. VEENENDAAL Vraagt voor spoedige indiensttreding voor magazijn-werkzaamheden. Aanmelden tijdens kantooruren JULIANASTRAAT 1-3 GROTE RECLAME: portemonnees, portefeuilles, bretels, riemen, scheerdozen, kwasten, apparaten, kop en schotels, asbakken, tuingereedschappen enz. Mooie sortering zonnebrillen, zwemgordels, banden, badmutsen, tassen. Extra reclame 8 rollen zwaar closetpapier 1,- Zojuist ontvangen schitterende collectie KRALEN, OORKNOPPEN, BROCHES Komt vrijblijvend kijken in de Davidsplein 9-10 Ook op betaalzegels. Een mooie ZELFBINDER 0 Een prachtig OVERHEMD 0 Een paar fijne SOKKEN 0 Een doos „Swan" ZAKDOEKEN 0 Een mooie SPORTRIEM 0 Een paar pracht BRETELS Een paar mooie MANCHETKNOPEN VEENENDAAL GORTSTR.39 TELEF. 2321 Deelnemer V.W.V.-actie.

De Vallei | 1958 | | pagina 2