Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken %0MK mum ©mm Vakantie 1958 IV Voor de KANTONRECHTER Feestelijk slot van geslaagde avond-vierdaagse MULDER SPILLEN Bureau burgerlijke stand op zondag alleen in uiterste noodzaak open Zuid-Holland en Utrecht 32e jaargang WOENSDAG 18 JUNI 1958 Nr. 44 Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel Bij ijna honderd km wandelen binnen 24 uur Zwemexamens in Bergbad: alle kand. slaagden Ned. Herv. Noodkerk krijgt naam van Sionskerk Grootse intocht van de „Rijnkanters" assurantiekantoor alle verzekeringen hypotheken en financieringen Redactie en administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon K 8385-2023 - Girono. 563427 Redactie: W. P. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven by de agentschappen van „De Vallei" ln de plaatsen van versohyning DE VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale contractprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 3,60 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 95 cent, elk woord meer 7 cent Abonnementsprijs 1,65 per kwartaal Losse nummers 10 cent De Heren v. d. Walle en v. d. Bos door wandelaars en N.W.B. gehuldigd. Wat was het weer een prachtig gezicht om de kleurige bonte stoet van de avondvierdaagse, die laatste wandeldag Veenendaal te zien binnenmarcheren. Vooral dit jaar was het fantastisch omdat bijna alle groepen, ook de scholen, met vlaggen en vaaudels en in keurige sportkleding waren gestoken. Vooraf gegaan door de drie plaatselijke muziekkorpsen, die de wandelaars on der overgrote belangstelling, aan de Munnikenweg hadden opgehaald, trok het onder luid gejuich van de duizenden toeschouwers op de finish af. Daar aange komen, werden zij na een kort welkom van de voorzitter van het plaatselijke vierdaagse comité de heer v. d. Walle, begroet en toegesproken door Burgemeester A. Bakker van Veenendaal. De burgemeester maakte tijdens zijn speech van de gelegenheid gebruik, om namens de wandelaars, de dank over te brengen aan de regelingscommissie, die zich tijd nog moeite gespaard hebben, om de avondvierdaagse een zo vlot en zo goed mogelijk verloop te doen hebben. UITREIKING ONDERSCHEIDINGEN. Vervolgens ging hij over tot het uit reiken van enkele der onderscheidingen, aan groepen en personen, die op een of andere manier opgevallen waren. Dit was dan in de eerste plaats de Chr. Huishoudschool met de grootste groep. Vervolgens The Tennmols, een meisjes- groep uit Wageningen, als de verstko- mende. Daarna de V.S.W., die alle twaalf avondvierdaagse in Veenendaal als groep hadden meegelopen. Ook de oudste deelnemer, de heer Piet van Vliegen, die bijna 65 jaren telt en al twaalf keer aanwezig geweest is, werd voor het front gehaald, evenals de heer Harinck uit Amerongen, die met het ge tal dertien de meeste avondvierdaagse- tochten op zijn naam heeft staan. Tot slot was het natuurlijk weer de jongste deelnemer, het hondje van de Trekvogeltjes uit Overberg, die de ge bruikelijke worst ontving. HULDIGING HEREN v. d. WALLE EN V. d. BOS. Vervolgens nam een afgevaardigde van het hoofdbestuur der Ned. Wandelbond, dhr Klok uit Amersfoort het woord. Spr. bracht dank over namens de N.W.B.om daarna enkele woorden van waardering te richten aan het adres van de heren Van de Walle en Gijs v. d. Bos. De heer v. d. Walle, die wegens ver trek naar elders, voor de laatste maal aan de organisatie van de Veenendaalse avondvierdaagse deelneemt, zijn we, al dus spreker, zeer veel dank verschuldigd voor het werk, dat hij de laatste jaren ge presteerd heeft. Als blijk van waardering bood hij hem, namens de Veenendaalse wandelgemeenschap en de N.W.B., een kampeerslaapzak aan. Voor Gijs van de Bos, die we deze twaalf jaar niet anders gekend hebben, als de tochtleider, was er een ligstoel. De vrouwen van deze heren werden daarna keurig in de bloemetjes gezet. Nadat de heer v. d. Walle, mede na mens v. d. Bos, dank had gebracht voor de vriendelijke en waarderende woorden en het cadeau dat zij mochten ontvangen, besloot hij als voorzitter van de rege lingscommissie namens allen dank uit te brengen aan hen die hadden meege werkt om de avondvierdaagse 1958 te doen slagen. Hij noemde daarbij inzon- u UITREIKING ONDERSCHEIDINGEN AAN BLOEDGEVERS In hotel „De Korenbeurs" zullen woensdag 2 juli a.s. om 8 uur weer een aantal Landsteiner plaquettes en -pen ningen worden uitgereikt aan de donors, die respectievelijk 15 en 5 maal een halve liter bloed hebben gegeven voor de bloed transfusie- of de bloedplasmadienst van het Ned. Roode Kruis. Wanneer we over wandelsuccessen schrijven, dan is het toch zeker de moei te waard, om het volgende te vermelden. Drie leden van de Veenendaalse wan delsportvereniging „V.S.W.", liepen met hun groep de 25 km in de Amerongse wandeltocht. Na deze tocht volbracht te hebben, reisde zij naar Hilversum, om deel te nemen aan de 70 km lange nacht- tocht door het Gooi, georganiseerd door de Hilversumse wandelveren. „L.A.T." Zonder mankeren liepen deze drie ras tippelaars, de heren v. Dam, Veldhuizen en Verseveld, ook deze tocht met succes uit. Zij hadden het hiermede gepresteerd, om binnen één etmaal 95 km in georga niseerd verband af te leggen. Vanzelfsprekend nemen deze kilo metervreters ook al enige jaren deel aan de grote vierdaagse te Nijmegen. W voor h««l net gezin...! MET GESLEPEN GLPIEN Hoofdstr 51, tel. 31 84, Veenendaal derheid de muziekkorpsen, het Roode Kruis, de E.H.B.O., de politie en niet in het minst de burgemeester, die altijd weer bereid gevonden wordt, om dit sportevenement te sluiten. En nu de avondvierdaagse en de wan delaars zelf. Het is een tocht geweest die lieten. Verder de Rijnkanters uit Eist en de jeugdwandelvereniging S.S.S. uit Veenendaal, die er in hun prachtige uni formen keurig opstonden. En dan niet te vergeten de groep van Sparta, die er ook zeker zijn mocht. Bij de senioren waren het de Lunterse Kompassers, die steeds weer met andere deelnemers moeten verschijnen. En wat dacht u van Neveda, die na lange tijd van afwezigheid, met een keurig geünifor meerde enthousiaste ploeg voor de dag kwam. Verder de korfbalclub S.K.F., die toonde dat zij niet alleen op korfbalge- bied heel wat klaar maken. Leuk was ook de seniorengroep van de Huishoudschool, die omhangen met huishoudelijke artikelen, demonstreerde, dat zij heel v/at in hun mars hebben. Wij willen dan besluiten met de Koningin Ju- lianaschool, die onder leiding van de heer Van Asselt steeds weer fris en monter voor de dag kwamen, evenals trouwens de grote juniorengroep van deze school. Laten we hopen dat de sfeer van deze avondvierdaagse weer in belangrijke ma te heeft bijgedragen tot de uitbreiding van de Veenendaalse wandelgemeen schap. De kranige jeugdgroep S.S.S. welke in maart j.l. werd opgericht diploma's welke j.l. De zwemexamens voor de van de Kon. Ned. Zwembond, zaterdagmiddag in het Bergbad werden gehouden zijn bijzonder succesvol ver lopen. Aan alle deelnemende kandidaten kon een diploma worden uitgereikt. Voor het A-diploma (voorbereidend zwemdiploma) slaagden 39 kandidaten, voor het diploma-B geoefend zwemmer 10, en voor het C-dipoma 3 kandidaten. Voor het diploma D en E waren ditmaal geen liefhebbers. Dit is niet verwonder lijk, aangezien de eisen voor deze diplo ma's uitermate zwaar zijn en hiervoor dus een langere oefentijd voor nodig is. De examens werden afgenomen door een commissie, bestaande uit mevr. Heemskerk-Lucas uit Driebergen, als ge delegeerde van de K.N.Z.B., badmeester J. W. Rompes en de heren E. v. d. Loos- drecht en J. van Offeren. Voor het diploma A slaagden: Lia van der Meijden, Ria Drost, Gerrie van Gin- kel, Annie Septer, Annie Versteeg, Henny Kieviet, Henk van de Heuvel, Marthe Biesot, Robbie Biesot, Dirk Vos, Arris Haalboom, Daan Buddingh, Cornelia R. van Son, Kees van de Haar, A. van de Bos, Kees van Hardeveld, Johanna van Hardeveld, Gerard Heikamp, Tiny van Os, Goos Rebel, Letty van den Bosch, Lida van Hardeveld, Henny van Raven- swaaij, Corry van Tuil, Gerda van de Heuvel, Cor Middelhoven, Lientje Hol lander, Bertie van Leemput, Bert van Hasselaar, Siena van Dijk, Jacob van Dijk, Janny van Dijk, Anna G. Kabouw, Janny A. Ratelband, Nellie Kieviet, Ria Gaasbeek, Wim Roest, Gea Niemeijer. Diploma B: Dick Sjoer, Marianne Sjoer, Bart Riemsdijk, G. van Dam, Nettie Rij- souw, Tera Vonk, Anna G. Kabouw, Janny Septer, Marius van Dijk. Diploma C: Betsie Sukkel, Marianna Siotboom, L.H.F. Vellinga. De diploma's werden na afloop in het Paviljoen uitgereikt. De volgende zwemexamens zijn eind juli en eind augustus. Voor deze examens worden door badmeester Rompes weer speciale oefenavonden in het Bergbad in gesteld. begunstigd door het mooie weer en een prima organisatie, aan alle kanten ge slaagd genoemd mag worden. De enige echte hapering is wel ge weest, de verkeersopstopping aan de hoek MunnikewegGortstraat. Wij zijn dan ook overtuigd, dat deze hoek nooit meer als opvangplaats voor de muziek en het publiek gebruikt zal worden. Nu hadden de organisatoren natuurlijk te gen, dat begunstigd door het mooie weer, de wandelaars daar te vroeg aankwa men, zodat zij onderweg opgehouden moesten worden, maar buiten dat waren de moeilijkheden legio. Op het parcours zelf vond men steeds een prettige en sportieve sfeer, waarvan zonder uitzondering alle wandelaars mee deelden. Wij zijn ook eens een kijkje wezen ne men in het kamp Overberg, waar de gro te rust voor de senioren werd gehouden. Ook daar viel meteen de gezelligheid en ongedwongenheid op, terwijl de leiding van het kamp en de bewoners alles in het werk stelden om het korte verblijf van de wandelaars, zo prettig en aange naam mogelijk te maken. Hulde aan Kamp Overberg en de bewoners. En de wandelaars zelf Ook die waren enthousiast over deze avondvierdaagse. Toch komen we hier even op moeilijk ter rein. Als ieder overtuigd is, dat zij alles gedaan heeft om de zaak mede te doen slagen en men gaat dan enkele groepen of personen naar voren halen, wekt dat soms misverstanden op. DE PLUIMEN Toch willen we niet nalaten, om even stil te staan bij enkele nieuwelingen in de avondvierdaagse. Dat zijn dan bij de ju nioren de meisjesgroep The Tenmols, uit Wageningen die een goede indruk achter In zijn vorige vergadering besloot de Veenendaalse gemeenteraad voor het vol trekken van een huwelijk op zondag of een daarmee gelijk te stellen dag een recht te heffen van honderd gulden. Het anti-revolutionaire lid, de heer S. Kroesbergen, merkte toen op, dat hierdoor de gelegenheid werd geschapen, dat de ambtenaar van de burgerlijke stand en de gemeentebode op zondag arbeid moeten verrichten. Hij wilde Han ook de beperking, dat huwelijksvoltrekkingen op zondag tot bijzon dere gevallen zouden worden beperkt. Thans hebben B. en W. aan de raad een ontwerp-verordening aangeboden, waar bij dit is geregeld. Tevens zullen de bureau-uren van de burgerlijke stand nu bij verordening worden vastgesteld. mum te verhogen tot 20.000, De Eerste Nederlandsche Verzekerings maatschappij op het leven en tegen inva liditeit n.v., gevestigd te 's-Gravenhage, verzoekt om aankoop van een tweetal percelen grond aan weerszijden van de Van der Duyn van Maasdamstraat. Deze grond is bestemd voor de bouw van 14 woningen, welke zullen worden verhuurd aan personeelsleden van de SKF-kogel- lagerfabriek. De koopsom bedraagt in to taal ruim ƒ54.000, Het bureau van de burgerlijke stand zal voor het publiek open zijn van 9 tot 12.30 uur, terwijl op zondag en daarmee gelijkgestelde dagen (in het kort gezegd: christelijke feestdagen en de Koninginne dag) het bureau uitsluitend zal moeten worden geopend op verzoek en indien de verzoeker aantoont, dat met de te ver richten werkzaamheid niet tot de volgen de dag kan worden gewacht. De kerkeraad van de gereformeerde kerk, art. 31 K.O., heeft B. en W. ver zocht om recht van koop op een perceel grond in het Franse Gat voor een te zij ner tijd aldaar te stichten vergaderlo kaal. Het betreffende perceel grond is gelegen aan de Frans Halslaan tussen de Jan Steenlaan en de Patrimoniumlaan. B. en W. stellen voor de gevraagde optie voor één jaar te verlenen. In de instructie van de gemeente-ont vanger staat sedert 1938, dat deze niet meer in kas mag hebben dan 8000, Onder de huidige omstandigheden is dit bedrag te laag en het college van B. en W. acht het daarom wenselijk dit maxi- Voorts zal jde gemeenteraad in de ver gadering van donderdagavond a.s. ter behandeling worden voorgelegd een voor stel tot definitieve vaststelling van de stichtingskosten van het complex van 86 woningwetwoningen van Patrimoniums Bouwvereniging. Dit complex omvat: 50 montagewoningen Klaas Katerstraat, 14 boven- en 14 benedenwoningen Dennen laan, 6 woningen Dennenlaan en 2 wo ningen Groenelaan. De huur van deze woningen gaat hierdoor met 1,95 per week omhoog, terwijl dit bedrag door de plaats gehad hebbende huurverhogingen alweer is verhoogd. Zuid-Holland en Utrecht vullen el kaar aan. Zuid-Holland heeft zijn eilan den, Utrecht zijn romantische kastelen; Zuid-Holland is het domein van de knotwilg, Utrecht dat van de den. Bei de provincies bezitten weinig-bezochte gebieden. Allereerst al Goeree-Overflakkee, te bereiken van Hellevoetsluis, Numans- dorp en Dintelsas met de veerboot. Overflakkee is een landbouwgebied. Men mist er nog wel de bomen, die door de overstroming van 1953 verdwe nen zijn. Voor het overige is er weer veel hersteld en opgebouwd. Middelharnis is de hoofdplaats. Het heeft een havenkom, waar altijd dui ven koeren. Voorts een aardig raad huis, een kerk en aan de huizen meer spionnetjes dan ergens anders. Naarmate men meer westelijk gaat, wordt het landschap boeiender. Dirks- land ligt schilderachtig in een bocht van de weg, Goedereede heeft een ou de binnenhaven, Ouddorp is een bad plaats, waar vele huisjes en gemeubi leerde kamers te huur zijn. Van Stel lendam uit en eveneens van Helle voetsluis uit kan men in het sei zoen dagelijkse boottochten maken naar de Deltawerken. Het mooiste duingebied, misschien wel van heel Nederland, vindt men bij Rockanje op Voorne. In de omgeving van het Kwakjeswater komen natuur lijke bossen voor, die niet door de mens zijn aangeplant. De wind voerde er ber kezaden aan, die er kiemden en wor tel schoten. De Vlaamse Gaaien, die meer waardering zouden verdienen als duinbebossers, brachten er eikels, die er eveneens een goede voedingsbodem vonden. Voorts vindt men er mei doorns, kamperfoelie, wilde rozen en verscheidene orchis-soorten. De berg- Aan de noodkerk van de Ned. Herv. gemeente, waarvoor inmiddels de funde ring aan de Aart de Gelderstraat is ge legd, zal waarschijnlijk de naam van „Sionskerk" worden gegeven. Naar wordt verwacht zal deze kerk de eerste zondag in juli reeds in gebruik worden genomen. De kerk zal 400 zit plaatsen bevatten. eend is een trouwe verschijning in het Voornse duin, terwijl er verder de kie kendief, de boomvalk en de geitenmel ker voorkomen. En natuurlijk uilen. Wie tochten wil maken in Zuid- Holland, bezoeke de Krimpener- en de Alblasserwaard. In de eerste is de om geving van Berkenwoude met haar smalle knot wilgen weggetjes typisch Hollands; bovendien kan men er op de eerste woensdag in september het ring- r ij den der boeren zien. Een genoeglijk dorpsfeest. De Alblasserwaard heeft welhaast uniek geworden Hollandse landschappen. Al dadelijk van Alblas- serdam langs de Alblas naar Oud-Al- blas en langs de Giessen van Noorde loos over Neder-Slingeland en Peursum naar Giessendam. Het is een weg voor schilders en fotografen. In de provincie Utrecht zouden we een verblijf in Amerongen aanraden. Aan de ene kant is er het bosrijke ge bied van de Utrechtse heuvelrug, aan de andere zijde de Rijndijk naar Wijk bij Duurstede, met terzijde tussen het groen de toren van het vroegere kas teel Natewisch. Met de fiets gaan we dan via Over- en Nederlangbroek door de kastelenstreek van de Langbroekse Wetering tot Driebergen, om over Doorn (met Huize Doorn, jarenlang het verblijf van ex-keizer Wilhelm van Duitsland) terug te keren. Woudenberg en Zeist zijn eveneens aantrekkelijk, het eerste dorp vooral om van de bossen van Den Treek te ge nieten en Zeist als het uitgangspunt voor tochten naar Bilthoven, Odyk en Houten met hun slinger weggetjes tus sen de boomgaarden en Utrecht met zijn vele kerken, musea en grachten. In het seizoen kan men in de Dom stad een aardige grachtentocht maken of naar Rhynauwen varen, waarbij men onderweg de landgoederen Oud-Ame- lisweerd en Rhynauwen bezoekt. Ten slotte de watersportgebieden: Loosdrechtse-, Vinkeveense-, Westein der-, Nieuw"koopse- en Reeuwijkse plas sen, alsmede de Kaag en de Braassemer Meer, waar de prijzen wat hoger lig gen dan in de bosstreken. Wie zelf niet zeilt, maar wel van een waterland schap houdt, kan beter naar Vreeland, Nederhorst den Berg, Kortenhoef of 's-Graveland gaan. In de omgeving daarvan zyn te land en te water nog ontdekkingen te doen. (Nadruk verboden.) ,De Rijnkanters" tijdens hun mars door het dorp De Elsterse wandelvereniging „De Rijnkanters" heeft zaterdagavond na het lopen van de avondvierdaagse in Veenen daal een rondgang door het gehele dorp gemaakt. J. van E., een 19-jarige sigarensorteer- der te Veenendaal, had op de vroege morgen van de achttiende januari op de Kerkewijk in zijn woonplaats gefietst op een rijwiel waarvan het rode achterlicht niet brandde. - Ik wist niet, dat het kapot was, maar nu zie ik het ook, had hij tegen de agent gezegd, die hem bekeurde en bij die ver klaring over het defect liet Van E. het ook toen hij vrijdag voor het Wageningse kantongerecht verscheen. F 6.of 1 d. vond men daar een voldoende correctie. J.N.R. fabrieksarb. te Wageningen, had ook niet voldaan aan de oproep om ten gemeentehuize te komen verklaren waar om hij een van zijn kinderen niet tegen de pokken had laten inenten. Hij ver scheen niet zelf voor de Wageningse ba lie, doch zond zijn vrouw als vertegen woordigster. Deze vertelde, dat het kind destijds huiduitslag had gehad en toen niet gevaccineerd mocht worden. Inmiddels was de inenting echter ge schied. Aan de oproeping had ze helemaal niet meer gedacht omdat haar moeder plotseling naar het ziekenhuis moest, het geen uiteraard de nodige drukte gaf. Het gerecht kon het vatten en vonniste met een schuldigverklaring zonder toe passing van straf. G. H., fabrieksarbeider te Ede, zou iemand op een hem toebehorende brom fiets hebben laten rijden waarvan de remmen niet naar behoren functioneer den. H. ontkende vrijdag voor het Wagening se kantongerecht ten stelligste dat zoiets mogelijk kon zijn. De bromfiets was voor de handel bestemd en van tevoren had hij het vehikel geheel in orde gemaakt. Ook de remmen werkten perfect. Toen er een koper kwam opdagen had hij ge zegd „Neem hem maar een week op proef mee" en op die basis voor een mogelijke transactie was alles nog weer eens ten overvloede op deugdelijkheid gecontro leerd. De adspirant - koper was echter nauwelijks tien minuten vertrokken of er verscheen een politieman, die H. een pro cesverbaal kwam aankondigen, omdat de remmen van de nog steeds zijn eigendom zijnde bromfiets hun dienst geweigerd zouden hebben. De zaak werd aangehouden om in een volgende zitting ook de verbalisant te kunnen horen. De jeugdige G. A. van B. uit Renkum, die tijdelijk in een zenuwinrichting ver pleegt wordt, reed enige tijd geleden re gelmatig zonder rijbewijs op een motor en om zich hiervoor te verantwoorden verscheen hij vrijdag voor het kantonge recht te Wageningen. U had zelfs niet eens een lesvergun- ning om te rijden, constateerde rechter Tiddens. Verdachte moest dit toegeven. Hij was zomaar met de motor de weg op gegaan. En waar ia de motor nu, informeerde de officier, mr. baron Van Slingelandt. Hebt U 'm al verkocht? Hij is toen dadelijk in beslag geno men, lichtte verdachte toe. F 40.of 20 d., waarvan f 10.of 4 d. onvoorwaardelijk en f 30.of 16 d. voor waardelijk met een proeftijd van twee jaar eiste de officier, met de bepaling, dat verdachte de motor binnen dertig dagen na betekening van het vonnis moet hebben verkocht. Rechter Tiddens vonnis luidde conform. A. V., landbouwer te Dodewaard, werd ten laste gelegd op de Rijnbrug te Rhenen met een personenauto een andere wagen te hebben ingehaald, terwijl verkeer uit tegenovergestelde richting daarvoor al te dicht genaderd was. Bovendien werd hem verweten, dat de remmen van de auto niet in orde waren. Het gebeurde op 4 februari 's avonds om tien voor acht en vrijdag verscheen V. voor het kantonge recht te Wageningen, waar de zaak be handeld werd. - Ik had nooit gemerkt, dat de remmen niet deugden, protesteerde verdachte. Tot dat ogenblik hadden ze steeds nog goed gewerkt. De verkeerspolitie heeft een uitge breid technisch onderzoek ingesteld en toen is het gebleken, deelde rechter Tid dens mee. En wat dat inhalen betreft, vervolg de verdachte zijn ontkenning, ik was de auto al lang voorbij toen de tegenligger naast me was. Hij is toch door Uw manoeuvre in de war gebracht, weerlegde de rechter. Dat zal wel door mijn koplampen gekomen zijn, veronderstelde verdachte. Ik voerde dimlicht, maar op de brug rijd je enigszins tegen een helling op en ik kan me heel goed voorstellen, dat een tegenligger dan een beetje verblind wordt Als U niet was gaan inhalen was er die ander niet in moeilijkheden gekomen en was er niets gebeurd, bracht de rech- er de zaak weer tot de feiten terug. Bovendien mag U - al is dat hier dan ook niet ten laste gelegd - op een brug überhaupt niet inhalen. De officier achtte verdachtes fout wel bewezen en hij achtte hem zo ernstig, dat hij een boete van f 100.eiste met een voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van drie mnd. met een proeftijd van twee jaar. Voor de ondeugdelijke remmen luidde de eis f 40 of 20 d. Veel vond verdachte; ik rijd al tien jaar zonder ooit een proces-verbaal te hebben gehad. Onze ervaring is, dat juist mensen, die al lang rijden, meer ongelukken ver oorzaken dan zij, die nog maar pas hun rijbewijs hebben, want die zijn nog voor zichtig, vond rechter Tiddens, die ver volgens voor het tweede feit conform de eis en voor het eerste met f 75.of 15 d. en de voorwaardelijke ontzegging vonnis te. Na het lopen en de intocht in Veenen daal waren zij op de fiets naar Eist ge komen en werden bij groentehandel Van Dam op de Veenendaalsestraat opge steld. In totaal hadden 28 leden aan de avondvierdaagse deelgenomen, waaron der 16 junioren en 12 senioren, resp. on der leiding van de heer Roest en de heer Vermazen. Voorafgegaan door de grote drumband van Ceacilia uit Veenendaal liepen de wandelaars met de armen vol bloemen de tocht door het dorp. Langs de gehele route was een geweldige belangstelling voor de sportieve Rijnkanters. Dit was hun eerste mars door het dorp, zodat Eist met de jonge vereniging kennis kon ma ken. En wij geloven dat met deze tocht animo voor het wandelen is gekweekt. Wij vernamen dan ook reeds dat velen zich als lid hebben aangemeld. 's Avonds volgde voor de tippelaars een gezellig samenzijn in het clubhuis bij ho tel „Stuyvenberg". De erevoorzitter, de heer Stuyvenberg, hield een toespraak tot de vereniging en liet zijn dank ver gezeld gaan door het aanbieden van een bedrag aan geld. De velen die ons vroe gen waarom de Elsterse muziekvereni ging „Crescendo" de „Rijnkanters" niet inhaalden, kunnen wij bij navraag mee delen, dat de drumband van Eist in Kes- teren moest lopen, zodat zij verhinderd waren. KEBKEWIJK 1«7-TE1.3000 VEENENDAAL Gevolmachtigde van de Insurance Company of North America

De Vallei | 1958 | | pagina 1