Uit Veenendaals raadszaal bevonden en verloren voorwerpen RHEVE1S EDE Uit Rhenens raadszaal VRAAG EN AANBOD (Vervolg van pagina 1.) RONDVRAAG: AUTO'S IN VOORTUINEN Volgens de heer E. Diepeveen A.R. wa- en de antwoorden van b. en w. op zijn ragen omtrent de geopende verkooplo- ";aliteit op zondag in ontwijkende zin ge steld. ngen mogen van de gelegenheid gebruik naken. Het bleek dus volgens spreker .•el dat de politie bij de controle in ge breke bleef. De burgemeester zou er op letten, dat r gecontroleerd werd. Hij vond dit ook 1 belangrijk om te zien of overtreders an ook werkelijk door de rechter ge- Lraft zouden worden. Het was de heer Van Eden opgevallen ■at er door de groenstrook op de Adr. v. Dstadelaan gelopen en gefietst werd. Bovendien had hij in voortuinen op de "lembrandtlaan auto's geparkeerd zien taan. Zowel de voorzitter als de wethouder an openbare werken, de heer Ant. de tuiter, hekelden het schandelijke gedrag an groot en klein, die door plantsoenen apen en rijden. De gemeente-arbeiders :lagen steen en been, aldus de wethouder n wij beginnen het beu te worden. De voorzitter zou de politie opdracht ;even.om op het parkeren in de tuinen cherp te letten. Tenslotte was er in deze raadsverga dering een afscheid, n.l. van het jongste ld, de heer H. J. van der Woerd, die edert 1946 zitting heeft gehad voor de v. d. A. De heer Van der Woerd zei a een vriendelijk speechje - over de oofden van allen heen - iedereen dank oor de medewerking in al de jaren on- 'ervonden. Hij roemde ondaks de prin- •piele verschillen, de samenwerking in le Veenedaalse raad en getuigde van een ijk leven van hem en zijn gezin in Vee- endaal. De voorzitter - op zijn beurt - prees •e kwaliteiten van het scheidende raads- d. U was een man van principiële over- uiging, maar uw wijze van optreden orak ons allen toe, zei burgemeester '.akker onder meer. (Vervolg van pagina 2.) 1 rode vulpen merk „Parker"; 1 nikke- an dameshorloge met nikkelen rekband- 1 blauw herencolbertjas; 2 'zwemabon - ementen; 1 beige aktetas inhoudende én venterstas met inhoud; 1 zwart jon- 2 ns jas je; 1 kontaktsleutel van Volks- zagen; 1 bos sleutels met 5 sleutels en aamkaartje; 1 rode damestas inhouden- e portemonnaie, nagelgarnituur, toilet asje, fotoétui enz.; 1 zwarte vulpen; 1 race fototoestel in tas; 1 lichtblauwe .vembroek met geruite handdoek; 1 ver- ilverd damesschakelarmband met bl steentjes; 1 medaille van avondvierdaags se; 1 rode plastic badtas, inh. badpak, baddoek, toilettasje en portemonnaie; 1 gebrandzilverde armband; 1 blauwe kin derbolero; 1 zilveren halsketting; 1 kunstgebit; 1 lichtgroen springtouw 10 m lang; 1 rode autostep zonder spatborden; 1 bruine herenportemonnaie met inhoud; 1 zilveren broche, motief mandje; 1 brui ne herenportemonnaie met inhoud; 1 rood kindervest met witte strepen; 1 houten duimstok; 1 zakmes met ooievaarfigu ren; 1 voetrust van bromfiets; 1 passer; 1 grijze trui; 1 grote medaille, 1 bruin lederen fietstas; 1 bril met donker mon tuur; 1 bankbiljet; 1 zwart jongens jack; 1 rood wollen kinder jas je; 1 bruine dub bele fietstas; 1 beige lederen damesporte- monnaie met inh., w.o. 2 zwemabonne menten, 1 wandelmedaille Valkenheide; 1 bruine jongensportemonnaie met inh., w.o. zwemabon.; 1 zwemabon.; 1 groene autoped; 1 tomatenkleurig wollen vest; 1 broche met steen; 1 muntbiljet; 1 zilve ren beugel met gehandwerkt tasje; 1 bruine damesregenjas; 1 blauwe jopper met ritssluiting; 1 blauwe jongensjack. KASTEEL „STAVERDEN" MET DRENTENAREN IN RHENEN Opnieuw lag de „Kasteel Stavtrden in Rhenen voor de wal, nu met aan boord chronische patiënten uit Drente. l»e 71 opvarenden werden toegesproken do or de voorzitter van de afdeling Rhenen van het Roode Kruis de heer N. Souwerbren, die vergezeld werd door bijna het voltal lige bestuur en een groot deel van de colonne. Ook de kringcommissaris van het Nederlandse Roode Kruis uit Utrecht de heer Wildberg, gaf door zyn aanwezig heid blijk van belangstelling. De heer Souwerbren gaf een uitgebreid relaas over Rhenen en alle bezienswaar digheden en wenste de opvarenden nog een goede reis en een behouden thuis komst. Namens de afdeling werden bak jes met aardbeien uitgereikt, terwijl de A.P. 70 kranten aan boord had gebracht, Ouwehands Dierenpark fotomapjes had bezorgd en de Panoramolen ansichtkaar ten met postzegels. Twee meisjes van het uit 80 leden be staande Rhenense jeugd Roode Kruis speelden accordeon, hetgeen door de pa tiënten zeer op prijs werd gesteld. Het is voor de aan hun bed gekluister de Drentenaren een onvergetelijke avond geworden. De scheepsarts Dr. Brouwer sprak zjjn grote dank uit aan het adres van allen die dit mogelijk hadden gemaakt. EINDEXAMENS CHRISTELIJKE KWEEKSCHOOL Bij de eindexamens van de tweede leer- kring der Chr. Kweekschool te Ede werd aan de navolgende leerlingen de akte van bekwaamheid als onderwijzer of onder wijzeres uitgereikt: M. M. v. Hunnik, Veenendaal, R. E. v. Laar, Rhenen; J. H. Verploeg, Lunteren en de heren Jan van de Brink en Janus van de Brink, Lunte ren ;J. v. Burken en H. Dekker, Veenen daal; Het examen wordt voortgezet. (Vervolg van pagina 1.) konden de bij het centrum aangesloten verenigingen daaromtrent geen overeen stemming verkrijgen. De heer Menting (arb.) betreurde dit en wees er o.m. op, dat Humanitas hier geen schuld treft. Het principe van samenwerking is ge weld aangedaan. Juist Humanitas had grote concessies gedaan, doch de andere verenigingen achtten die nog niet vol doende. Men is in oprechte geest van sa menwerking tekort geschoten, en dat betreurde spreker zeer. De voorzitter noemde de vroegere vorm van samenwer king een unicum voor Nederland. Ook hij vond het erg jammer dat deze was door broken, doch hij vond het van geen be lang naar de schuldvraag te zoeken. De voorgestelde verordening op het verlenen van subsidie in de kosten van gezinsver zorging en gezinshulp werd hierna z.h.s. aanvaard. Iedere groepering kan nu aan spraak maken op subsidie onder rijks- en gemeentelijke voorwaarden. Bovendien geeft de verordening het gemeentebe stuur volledig recht in te grijpen wanneer er iets mis gaat. Aanvankelijk betwijfel de de heer v. d. Steeg dit nog, doch later kon hij zich bij de redactie neerleggen. In verband met het feit, dat de heer J. Menting gedurende 25 jaar het lidmaat schap van de raad bekleedde, werd hij op hartelijke wijze door de voorzitter toege sproken. De heer Menting (arb.) dankte voor de vriendelijke woorden en hoopte, nu hij binnenkort niet meer als raadslid zal terugkeren, nog geruime tijd actief tè mogen blijven in velerlei commissies. De heer M. C. v. d. Berg (S.V.P.) ver zocht aandacht te besteden aan het hek voor de begraafplaats in Eist. Het moet nodig worden geschilderd. Zoals het nu is geeft het aanstoot. Ook drong hij aan op een lichtpunt bij de Houweg, terwijl hij de bermen langs vele wegen in de aan dacht van het college wenste aan te be velen. De raad besloot niet in te gaan op een brief van burgemeester en wethouders van Finsterwolde, waarin werd medege deeld, dat de raad van deze gemeente be sloot adhesie te betuigen aan de sugges tie van de zeven geleerden, gericht aan de minister van defensie en betrekking hebbende op diverse te nemen maatrege len ter opheffing van de grote gevaren, die kernexplosies voor menselijk en dier lijk leven met zich brengen. I In verband met periodieke aftreding van de heer D. H. Schaars als commis saris der N.V. Waterleiding Mij „Rhe nen" werd de burgemeester gemachtigd de heer Schaars opnieuw als zodanig te benoemen. De termijn van ontruiming voor de on bewoonbaar verklaarde woning De Dijk 1 te Achterberg, werd verlengd met een jaar tot uiterlijk 5 juli 1959, dit in ver band met de nog steeds heersende wo ningnood. Van de N.V. Bouwfonds Nederlandse Gemeenten te Assen kwam een drietal verzoeken ter tafel om de tijdige betaling van rente en aflossing te waarborgen van regeling bevordering eigen woningbezit besloot de raad dat deel der leningen te garanderen, dat 60 der netto-stich- tingskosten te boven gaat. Op een ver zoek van de N.V. „Bohan" te Utrecht tot garandering van de tijdige betaling van rente en aflossing van een aan een in woner van Eist te verstrekken lening tot de bouw van een woning werd gunstig beschikt, met dien verstande, dat daarbij een garantie van 85 der netto-stich- tingskosten in acht wordt genomen. Van het bestuur van de stichting kleu terschool Eist kwam een verzoek in be handeling tot beschikbaarstelling van gelden voor de aanschaffing van een een voudig bureau voor de leidster, een af sluitbare kast voor het opbergen van materiaal en een zogenaamd weidehek, als spelmateriaal voor ontwikkeling bui ten het schoollokaal. De raad besloot de gevraagde medewerking te verlenen, waarmee 275,zal zijn gemoeid. Voor het tijdvak van 1 juli tot en met 30 september 1958 zullen kasgeldleningen worden aangegaan tot een maximum van één miljoen gulden, met de destrictie, dat over genoemd tijdvak samen met de re- keningcourantovereenkomsten niet meer dan 1.385.000,aan kasgeld zal wor den opgenomen. Met de N.V. Bank voor Nederlandse Ge meenten werd een geldlening aangegaan tot een bedrag van 137.000,tegen een rente van 5 's jaars. De opbrengst van deze lening zal worden bestemd voor con solidatie, eventueel verdere financiering van reeds onderhanden zijnde werken. Momenteel zal nog een bedrag van rond 1.300.000,door vaste lening moeten worden gedekt. Job was niet verzekerd. Het onlangs in Ouwehands Dierenpark overleden nijlpaard Job was niet verze kerd, zodat de financiële strop van 10.000 gulden geheel voor rekening van de di rectie komt. De mogelijkheid om op bepaalde die ren een levensverzekering te sluiten be staat wel, maar de te betalen premie hiervoor is bijzonder hoog en bedraagt ongeveer 10 15 per jaar. Wie dus een nijlpaard van 10.000 gulden koopt, dient 1000 gulden per jaar te betalen als hij het dier een levensverzekering wil geven. Na tien jaar premie betaald te hebben, betaalde de eigenaar aldus de dubbele prijs voor het dier. Wanneer het beest zou overlijden vóór zijn tiende verjaar dag zou er dus een uitbetaling volgen, die niet beneden de totaal betaalde pre- miesom ligt. Maar een nijlpaard kan heel goed 40 h 50 jaar oud worden, hetgeen dus betekent dat 40.000 of 50.000 gulden betaald zou kunnen worden om de uit kering van 10.000 gulden te ontvangen. De overleden Job, die „nijlpaarderwijs" veel te vroeg is gestorven, was tien jaar oud en zou dus 10.000 gulden aan premies hebben gekost om een uitkering van het zelfde bedrag te ontvangen. Te koop jonge hennen prijs billijk. Parallelweg 100, Vee nendaal. Fabriekskantoor te Veenen daal vraagt jongste bediende (vr.), leeft, ongev. 16 jaar, bij voork. geheel, desnoods gedeeltelijk Mulo doorlopen hebbend en tevens in het bezit van diploma typen. Br. onder nr. 3970 aan het bur. van dit blad. 95 ct. per advertentie 1 l t.m. 10 woorden, elk woord meer 7 cent 1 Te koop bromfiets 40,-. Middelbuurtseweg 32, Vee nendaal. Te koop scooter Vespa. Bj. '53 of ruilen voor bromfiets. Westersingel 13, Veenendaal. Nette werkster gevraagd v. donderdagmiddag of vrijdag middag. Fluitersstraat 29, Veenendaal. Te koop 100 roeden rogge en 50 roeden tarwe. J. Aartse, Cuneraweg 189, Achterberg. Te koop tenten 2, 4 en 6 pers. spotprijzen. Bosman t.o. de Kerk, Eist (U.), tel. 280. Te koop prima herenfiets. Sav. Lohmanstraat 74, Vee nendaal. Gevraagd per 1 sept. wegens huwelijk der tegenwoordige, een meisje v. dag en nacht. Mevr. H. Recter, Kerkewijk 4, Veenendaal-zuid, tel. K 8385-3152. Te koop prima gezonde jon ge hennen, HxR. H. C. v. Ek Dijkstraat 169a, Veenendaal. Woningruil Amsterdam naar Veenendaal. Inl. Nieuweweg 38, Veenendaal. Weggelopen wit keeshondje luistert naar de naam Teddy Tegen beloning terug te be zorgen. Bij C. Hauber, Dr. Colijnstraat 43, Veenendaal. Wegens huwelijk van het te genwoordige gevraagd een rustig en helder meisje voor dag of d.e.n. Zelfstandig het huishouden kunnende leiden in gezin van 2 volw. pers. Adres: Mevr. Plant, Greb- beweg 25, Rhenen. Te koop in g.st.z. slijp- er polijstmachine. G. Heikamp. Jeugdherberg, Eist (U.) W.van Ginkel, Fliertseweg 3a, tel. 476, Ederveen Woningruil: Ruijsdaelstraat 6' flat, vraagt eengezinswo ning geen nieuw. Te koop pracht N.S.U. motor inruilen prima bromfiets mogelijk. Meidoornlaan 8. Rhenen. D.K.W. motor te koop tegen elk aannemelijk bod, ook ruiling voor bromfiets. Gr. van Prinstererstraat Keurige werkster gevraagd voor 4 halve dagen (voor middag). Mevr. Recter, Ker kewijk 175, Veenendaal. nendaal. Te koop Sparta transport fiets, ziet er goed uit. Bj. 1955. 150,-. Cuneralaan 1. Rhenen. Te koop z.g.a.n. kinderwagen Te bevr. Jan van Nassaulaan 22", Geld. Veenendaal. Gevraagd voor zo spoedig mogelijk een flink meisje v. d. en nacht. Genegen alle voorkomende werkzaamhe den te verrichten. Goed loon en goede verzorging. Mevr. Van Dijk, hotel „Hof van Gelderland", Ede, tel. 8100. Te koop pracht B.S.A. motor 350 c.c. 1954. M. Baars, Pru nuslaan 43, Rhenen. Te koop aangeboden kinder fiets met goede banden. Prijs 25,-. Bergweg 31, Veenen daal. Woningruil: Rhenen. Aan geboden nieuwe flat v. 2 3 pers. Gevr.: grotere woning liefst met tuin. Spoed. Br. lett. B, Boekhandel C Wai- boer, Rhenen. Woningruil: Aangeb. boven woning Vendelseweg met grote zolder, voor woning met tuin. Brieven onder nr. 3969 aan het bur. van dit blad. Gevraagd een net meisje of werkster v. de morgenuren. Hoofdstraat 66a, Veenendaal Woningruil: Apeldoorn-Rhe- npn Pnvpn 9 cl kamprs bal— Te koop weg. overcompl. 50 liter K.M.D. boiler, ƒ200,-. Bergweg 36, Rhenen. Te koop gebruikte televisie antenne in prima staat. Te bevr. Herenstraat 72 Rhenen tel. 380. con en overloop. Beneden: 2 kamers en keuken. Grote voortuin, achter grote tuin ongev. 350 vierk. m. Inl. Verl. Acacialaan 2, Rhenen. B.z.a. net meisje van 18 jaar als babysit. Ook zaterdags 's avonds. Brieven onder nr. 3973 aan het bur. v. dit blad. Te koop een mooie dames fiets dubbele remmen goede banden en verlichting 40,- Nieuweweg 166, Veenendaal. Te koop hcrcnryw. chroom uitvoering, merk „Tomog" z.g.a.n. Middelbuurtseweg 16 Veenendaal. Weggevlogen 3 kanarievo gels tegen beloning terug te bezorgen. Haalboom, Pan huis 31, Veenendaal. Te koop D.M.F. bromfiets met J.L.O.-motor in prima staat. Middelbuurtseweg 16, Veenendaal. Te koop partij lederen voet ballen 5,- per stuk. Bos man t.o. de Kerk, Eist (U.), tel. 280. Te koop een betonnen schuur 2l/t x 3 m. Te bevr. Parallelweg 117, Veenendaal Te koop een trouwjapon m. 42 met toebehoren. Brieven postagentschap Zuid, Vee nendaal. Te koop 50 hennen RxW. 11 weken ook bij gedeelten en kinderwagen. Boslaan 24, Veenendaal. Te koop 160 zevenweekse hennen, W.L. Mulderslaan 71, Veenendaal. Gevraagd werkster v. halve dagen. Brieven onder nr. 3974 aan het bur. v. dit blad. Te koop aangeb. 2-plaats elektr. kookstel en 4-pits pe troleumstel. Rijksstraatweg 165a, tel. 215, Eist (U.) Te koop wegens overcompl. z.g.a.n. 2-pits elektr. kook- toestel. Beatrixstr. 70, Vee nendaal. Woningruil: Ede-Veenendaal Aangeboden benedenwoning 3 sl.k., douche. Huur 10,65. Tegen soortgelijke woning. Goudsbloemstraat 45, Ede. Te koop gevraagd een in goede staat verkerende da- mesrywiel geen sportmodel. Brieven onder nr. 3971 aan het bur. van dit blad. Te koop damesfiets en een windbuks (zware). Stations singel 56, Veenendaal. Te koop aangeboden Jawa, 250 c.c. bj. 1954. Te bevr. W. C. Beeremansstraat 21, Vee nendaal. Te koop prima bromfiets Kaptein Mobylette. Op z.g. a.n. banden. Pr. Bernhard- laan 152, Veenendaal. Te koop 10 mud eetaardap- pelen (Noordelingen). A. de Koning, Schras 41, Ederveen Te koop zijdehoenders, 1 haan. 4 hennen, br. '57, 20,- 7 zijdehoenkuikens ongev. 6 weken oud 14,-. A. Ver kerk, Kamp Overberg. Te koop 2 bromfietsen, 1 als nieuw. Tevens een roodbon te hit 6-jarig, klein en twee ponny's. Leesonweg 5, Eder veen. Te koop prima accordeon 80 bassen en Zweedse weef stoel 4 schachten. Brieven onder nr. 3967 aan het bur. van dit blad.

De Vallei | 1958 | | pagina 6