Moeilijkheden met het leren* VEENENDAAL Een beschouwing voor de eindstreep een meisje 1 prachtige fantasie schorten van 3.95 NU voor 2.75 EDE LIENDEN HET OOG VAN SIVA G.V.V.V, naar dc K.N.V.B. Geschenkenhuis Patri monium in nieuwe winkel Rhenens heden en toekomst liggen in toerisme o-o-o-o-o-o-o-o-o HOOFDSTRAAT WEER GEHEEL BETEGELD De laatste zandbarrière in de Hoofd straat is thans ook verdwenen. Gisteren werd de enige overgebleven zandbak be tegeld, waaruit de conclusie kan worden getrokken dat thans ook de laatste hals starrige van de drie aanvankelijke wei geraars zijn grond aan de gemeente heeft overgedragen. LAATSTE ASFALTLAAG „MAAKT" DE NIEUWE HOOFDSTRAAT Deze week is door N.V. Bruii's wegen bouwbedrijf de laatste asfaltlaag op het wegdek van de Hoofdstraat aangebracht. Het was slechts een werkje voor de vernuftige machinerieën van dit wegen bouwbedrijf. In korte tijd was de laag aangebracht en het verkeer ondervond geen noemenswaardige hinder van de werkzaamheden. Het is ons niet bekend of de Hoofd straat mettertijd nog officieel ingebruik zal worden genomen. JEUGDTWEEKAMP V.Z.C.DE FORELLEN De adspiranten van de Veenendaalse Zwemclub zullen a.s. zaterdag in een jeugdtweekamp met zwemmen en water polo uitkomen tegen de jeugd van de Rhenense Zwem- en Poloclub „De Forel len". Aan deze wedstrijden, welke in het „Bergbad" zullen plaatsvinden, zullen thans ook de adspiranten onder 13 jaar deelnemen. (Vervolg van pagina 1) De Veenendalers gingen al direct in het begin in de aanval, wat al spoedig enkele goede kansen opleverde, maar te Ondanks dat G.V.V.V. overwegend in voorhoede stonden succes in de weg. kort spel en te trage reacties van de de aanval bleef, waren de uitvallen van de gastheren soms wel heel erg gevaar lijk. Gelukkig was de achterhoede steeds weer paraat, waardoor onheil voorkomen kon worden. De Veenendaalse voorhoede bleek maar moeilijk op dreef te kunnen komen en werd er eens een goed schot afge vuurd, dan stond daar altijd nog de 42- jarige Montfoortdoelman, die zich blijk baar als taak had gesteld, om zijn doel schoon te houden. Er was dan ook al 25 minuten in de tweede helft gevoetbald, toen G.V.V.V. aan haar eerste doelpunt kwam. De nog al beweeglijke Ditewig speelde de bal keurig vrij en gaf goed af aan v. Hardeveld. Deze gaf op zijn beurt de bal afgemeten voor, waarna v. d. Boven- kamp de bal met een fantastische zweef - duik in het Montfoortse doel kopte, 01. Wat zich toen in het veld en langs de lijnen afspeelde laat zich raden. Men viel elkaar om de hals, terwijl de naaste om geving werd verscheurd door het gejuich van de talrijke Veenendalers, die ter op luistering waren meegegaan. Nog geen drie minuten later was het alweer raak. Door een fout in de Mont- foort-achterhoede kreeg v. Hardeveld de bal vrij. Hij dribbelde onbedreigd op het doel af, waar hij beheerst langs de uit lopende doelman schoot. Toen kende het tumult van de Veenendalers geen gren zen meer. G.V.V.V. was kampioen en het liefst had men de spelers toen maar met een het veld uit gehaald. Er moest echter nog 17 minuten gevoetbald worden en de gastheren gaven het geenszins op. Vijf minuten voor tijd werd het nog even heel erg gevaarlijk voor het Vee nendaalse doel, maar gelukkig belandde de bal buiten het bereik van doelman v. d. Pavert tegen de paal. Even later kreeg de Montfoortse mid- voor v. d. Spek nog een pracht kans om er 21 van te maken, maar hij schoot over. Na afloop werden de G.V.V.V.'ers zowel door Montfoort als door de eigen vereni ging in de bloemetjes gezet, terwijl aan alle kanten handen gedrukt werden. Zelfs de voorzitter van de grote concur rent, het Zeisterse Jonathan, kwam de Veenendalers gelukwensen met het ver diende kampioenschap. Dat het 's avonds na de grootse huldi ging in Veenendaal, in hotel La Cam pagne, groot feest was, behoeft geen be toog. De receptie in verband met dit kam pioenschap alsmede het 10-jarig bestaan, wordt vermoedelijk gehouden op a.s. za terdag 28 juni. HET „GESCHENKENHUIS PATRIMOXI EEN NIEUWE Door het verschijnen van de nieuwe winkel van de fa. J. Bos ,,'t Geschenken huis Patrimonium" heeft de Patrimonium laan - we zouden kunnen zeggen: de hoofdstraat van Veenendaal-zuid - weer aan belangrijkheid gewonnen. Aan deze straat - op de hoek van de Savornin Lohmanstraat - is uit een win kel, die pas tweeënhalf jaar geleden in een woonhuis werd begonnen, een groot, modern winkelpand gegroeid, dat in zijn soort een sieraad voor de omgeving mag worden genoemd. Reeds van verre valt de winkel op door de heldere gevel en de grote etalage ruiten, waarachter zich een zogenaamde open etalage bevindt en waardoor men het hele interieur kan bekijken. Een kijkje in de zaak is ook alleszins de moeite waard. Als het ware zijn hier twee speciaalzaken onder één dak samen gevoegd. Enerzijds de speelgoedafdeling en anderzijds de afdeling van de huis houdelijke artikelen. Langs de wanden een handige opstel mogelijkheid voor de grote sortering ar tikelen met daarnaast aparte stands van GESLAAGDE TWEEKAMP V.Z.C.—D.W.K. De prestaties van de Barneveldse meis jes gaven zaterdagavond in het „Berg bad" de doorslag voor een overwinning van D.W.K. op V.Z.C. in een adspiranten- tweekamp van deze beide ploegen. Zowel op de zwemnummers als in de water- polowedstrijd waren de meisjes van D.W.K. duidelijk de meerderen van de Veenendaalse meisjes. De V.Z.C.-jongensadspiranten zorgden echter voor een zo klein mogelijke over winning. Alle zwemnummers waren voor de Veenendaalse jongens en ook tijdens de polowedstrijd demonstreerden zij hun overwicht met 6 doelpunten tegen D.W.K. 3 doelpunten. De zwemnummers bestonden uit 50 m schoolslag, 50 m vrije slag, 50 m rugslag en een 5 maal 50 m vrije slag estafette. Barneveld behaalde in totaal 57 pun ten, V.Z.C. 55 punten. POSTDUIVENNIEUWS De leden van de Veenendaalse post- duivenver. „De Snelpost" hadden deze week hun duiven op een wedvlucht van af Charteauroux (Frankrijk). Om 8 uur werden de duiven gelost en om 17.16.34 meldde de eerste duif zich, na een afstand van rond 644 km te heb ben gevlogen. De uitslagen waren: Bovenkamp-Ro- zenboom 1, 16; H. J. de Man 2; C. Ver woerd 3, 4; B. Feyth 5; A. D. van den Bosch 6, 10; C. van Asselt 7; J. van Doorn 8; G. de Geit 9, 11; C. van Ginel 12; H. Ulrich 13; R. Blankestijn 14; C. Donkelaar 15. OPSTELLING MILITAIREN TEGEN VEENENDAAL I Het militaire elftal uit Schaarsbergen, dat hedenavond tegen Veenendaal I speelt, ziet er als volgt uit: doel: Van Essen (Rheden); achter: Nijenhuis (WVC), Van der Laar (Arnh. Boys), De Mooijer (Volendam); midden: Van Reeken (NEC), Van de Roer (Excelsior); voor: Van de Spruit (Stormvogels), Zennemeer (Rhe den), Verhoogen (AWC), Koeman (KFC), De Boer (Alkmaar). ÜM" IN DE PATRIMONIUMLAAN" IN GEDAANTE diverse merkgoederen, waaronder een voorname stand van Gero-artikelen. |n Het geheel valt op door de enrfrme ruimte die er is overgebleven, waardoor de klanten rustig en ongehinderd hun keus kunnen doen. De eigenaar vertrouwde ons toe, dat de zaak vijfmaal zo groot is geworden.3 Hedenmiddag vond de opening genodigden plaats. Velen kwamen de' manten gelukwensen, terwijl het toch al fleurige interieur nog werd verlevendigd door een groot aantal bloemstukken. Morgenochtend gaat 't nieuwe „Ge schenkenhuis Patrimonium" voor het publiek open. VERHOGING VAN ENKELE PTT TARIEVEN Met ingang van 1 juli a.s. worden en kele telefoontarieven verhoogd, als ge volg van de jongste salarisverhoging, waardoor de exploitatielasten jaarlijks met een totaalbedrag van ca. 8 miljoen zullen stijgen. De wens de basistarieven hiertoe niet te wijzigen heeft er toe ge leid de vorm te kiezen van een toeslag van 4®/o op die telefoontarieven, die pe riodiek per nota aan het publiek in reke ning worden gebracht. Voorts zal het abonnement voor een hoofdaansluiting op de draadomroep, dat thans f 2.50 per maand bedraagt, m.i.v. 1 juli a.s. met 10 cent per maand worden verhoogd. Dit om te voorkomen dat de verliezen bij dit bedr-fsonderdeel weder om zouden stijgen. Hoewel de stijging der lasten het gehele PTT-bedrijf betreft, zullen dus de post en telegraaftarieven niet worden ver hoogd. HOGE BELANGSTELLING VOOR N.A.T. O.-TAPTOE Het initiatief om in Arnhem op 25, 26, 27 en 28 juni a.s. een grote N.A.T.O.-taptoe te organiseren, ontmoet grote belangstel ling zowel in het eigen land als in het buitenland. Met name in de landen, aangesloten bij de Nato, is men vol interesse voor de uit voering op de Grote Markt in Arnhem van dit kleurrijke en bijzondere schouw spel. Dagelijks komen er op het Verkeers- huis in Arnhem vele verzoeken om in lichtingen en het blijkt, dat reislustigen in het buitenland Arnhem en de Nato- taptoe in het programma van hun bezoek aan ons land hebben opgenomen. Examentijdtijd van verrassingen, begrijpelijk. Ga dan eens na, of er mis- doch ook van teleurstellingen een tijd waarin pech en geluk een hartig woordje meespreken. Een tijd waarin de beste leerling van de lagere school, een van wie een ieder dacht, dat hij het op z'n slofjes zou halen, straalt voor zijn toelatings examen voor de 5-jarige h.b.s. Een tïjd waarin een veel zwakkere leerling met vlag en wimpel door datzelfde examen Irnmt komt. Oorzaak: nervositeit. Dit voorbeeld is er een uit de prakthk. De knappe leerling van de lagere school, waar wij het hier over hebben, had zo'n „examenvrees", dat hij, naar hij later verklaarde, het gevoel had of z'n hoofd leeg was. Terwijl de zwakke leerling met een gevoel van „Als ik er kom valt het mee, kom ik er niet dan heb ik pech ge had", met behoorlijke cijfers door het examen kwam. Het hoofd der lagere school had echter geen vrede met dit resultaat. Hij ging na, hoe de houding van de ouders ten opzich te van dit examen was geweest. Na onderzoek bleek hem dat de ouders van de knappe leerling er steeds maar op hadden gehamerd, dat de jongen nu niet moest denken dat zo'n examen zo gemak kelijk was, en gesprekken als „Ben je nu wel zeker van je Frans? ik zou fl£t schien ook een reden te vinden is, waar door het leren van het kind wordt be- invloed. Hoe zijn de omstandigheden thuis? Kan het kind in een rustige omgeving leren, of moet het in een huiskamer waar de radio lustig speelt en waar vader zijn belevenissen op zijn werk en moeder weer een ander verhaal opdist zyn werk doen Hoe zijn de verhoudingen in het huis gezin Zijn er moeilijkheden op financieel of ander gebied? Is er ziekte? Stelt u, als vader of moeder wel voldoende belang in het huiswerk, dat moet worden ge maakt Neemt u wel eens de moeite wanneer het kind daarom vraagt, de lessen te overhoren Bent u 's avonds niet te veel uit, zodat het kind aan zijn lot is overgelaten? Mag het kind, wanneer het dit nodig heeft, hardop leren? Zie, dat zijn allemaal dingen die van heel grote invloed op het leren van uw kind kunnen zijn. Komt het kind met een rapport thuis dat u teleurstelt, zoek dan niet enkel en alleen de schuld bij het kind, maar ga eens eerlyk na, of de omstandigheden waaronder thuis moet worden gewerkt, V.Z.C.-ADSPIRANTEN WEDEROM STERKER DAN ZWEMLUST Al was de overwinning dan niet zo groot als tijdens de thuiswedstrijd, ook in Utrecht waren de adspiranten van de Veenendaalse Zwemclub de Utrechtse jongens van Zwemlust nog de baas. Met de rust was het 21 door twee Veenen daalse doelpunten van Wim van der Meer en een tegenpunt dat Zwemlust gemak kelijk kon scoren door een slapende V.Z.C.-achterhoede. Piet Kieviet bracht na de rust de stand op 31, terwijl keeper Kees Hardeman meermalen uitstekend en met succes op trad. KLINKENDE OVERWINNING VAN V.Z.C. I (10-3) Het begon gisterenavond in Amersfoort al vrij hoopvol voor de Veenendaalse waterpoloploeg in de competitiewedstrijd tegen Sedna I. In de eerste minuut reeds kreeg H. v. d. Loosdrecht de bal keurig aangegeven van de Amersfoortse mid- achter, een vergissing, die Serna op een doelpunt kwam te staan (1-0). Na dit morele zetje kwam het VZC- zevental los; met werkelijk keurige com binaties en handig opgebouwde aanvallen speelde het zich naar een klinkende over winning. Aan de andere kant een nederlaag voor Sedna, welke men deze ploeg niet toe gedacht zou hebben. De Amersfoorters spelen een snelle partij, doen in snelheid vast niet onder voor de Veenendaalse ploeg, maar missen de schotvaardigheid van b.v. Koomen en H. v. d. Loosdrecht. Het fortuinlijke doelpunt van H. v. d. Loosdrecht werd gevolgd door een tweede van dezelfde speler. De bal ging enkele malen van Wim van der Meer en Van de Loosdrecht, die uiteindelijk inschoot (2-0). Na een uitgerekend boogschot van Ad Slotboom (3-0) miste de Sedna midvoor een opgelegde kans, vrij voor het VZC- doel liggend drukte hij naast. Door een strafworp van H. v. d. Loosdrecht, werd het 4-0. Sedna had wel pech; in de tweede helft werd een vrij zeker doelpunt, een bal tegen de lat en daarna een doelpunt voor VZC (5-0). Na het zesde doelpunt scoorde Sedna voor de eerste maal (6-1). Het werd uiteindelijk 10-3 in het voordeel van VZC door doelpunten van H. en E. van de Loosdrecht en Wim van der Meer. Tot tweemaal toe ontging Sedna aan het einde nog een opgelegd doelpunt; de midvoor kreeg na een overtreding van VZC een strafworp te nemen; Jan Bakker, in uit stekende vorm, sloeg de bal uit het doel, doch bij een schermutseling om de in het veld teruggekomen bal liep VZC weer een strafworp op, nu schoot de Sedna- midvoor tegen de lat. MARKTBERICHTEN VEENENDAAL. Eiermarkt: aanvoer 120.000 stuks. Prijzen van 13,50 14,25 per 100 stuks. Handel redelijk. Biggen- markt: aanvoer 85 stuks. Prijzen van 44,- tot 66,- per stuk. Handel traag, ciers, in een onwillekeurige volgorde neergeplenst waren. GEVRAAGD voor zo spoedig mogelijk voor kantoorwerkzaamheden en typewerk liefst met ervaring. Sollicitaties aan de bedrijfsleider van Stichting Vakan tiecentrum Ginkelduin te Leersum. die dan te veranderen. Ook als het u enige opoffering zou kosten. De toekomst van uw kind moet toch vóór alles gaan. Cora Oostland. nog maar eens nakijken als ik jou vwa-ï-staet een woordje meespreken en probeer ik zou het verschrikkelijk vinden wan neer je er niet kwam," waren aan de oitëe van de dag. Avond na avond werden de vriendjes die aan de deur kwamen, weggestuurd. Henk was voor niemand te sprekep. „Henk moest werken." De ochtend van het examen werd Henk extra vroeg zijn bed uit gehaald om alles nog eens na te kijken. De jongen ging eindelijk, doodzenuwachtig van al dat vermaan thuis, examen doen en toen de volgorde iets anders bleek te zyn, dan hij dacht, was hij „weg". De ouders van de andere jongen had den geen al te hoge veiwachtingen van hun zoon. Zij adviseerden niet steeds, dfct en dat nog eens na te zien. Zij namen hem een avond tevoren mee voor een wande ling. En op de ochtend van het examen zeiden zij„Doe je best, dan valt het heus wel mee, en als je er niet komt, dan js er nog geen man overboord dan ga je maar naar een Mulo." Het was volge«s het schoolhoofd de houding van de oudeis die mede schuldig was aan het teleurstel lende resultaat van hun zoon. Wij haalden bovenstaande voorbeelden aan, om er een idee van te geven van hoe veel belang een rustige houding van uw kant in het belang van het in span ning verkerende kind is. Binnenkort komen weer de rapporten met het beslissende wel of niet bevorderd tot een hogere klasse. Misschien staat op het rapport van uw kind: „kan veel beter" Misschien staat er: „Niet be vorderd". Het verbaast u dan, want het kind heeft toch een goed stel hersens het is niet dom en het werkt volgens u toch ook het is in een woord O: NIET ROKEN BLIJFT VERPLICHT De R.K. kerk en haar organisatie heoft zich steeds aan gewijzigde tijden en om standigheden weten aan te passen. Men zou denken, dat dit ook geldt voor de orde der Jezuïten, temeer omdat de sterkste nationale groep onder de 34.000 uit 9.000 Noord-Amerikanen bestaat. De Paus heeft echter in 1957 een uit drukkelijk bevel uitgevaardigd dat van dergelijke moderniseringen bij de Je zuïten geen sprake is. Zo blijft het rook verbod strikt gehandhaafd. De leden van deze orde mogen voor hun persoonlijk gebruik niet eens arbeidsmiddelen, zoals een schrijfmachine bezitten, omdat dit zou indruisen tegen de gelofte van ar moede. Welke Nederlander zou nog nooit ge hoord hebben van Rhenen aan de Greb- beberg? Heus, waarde lezer, ook gij weet maar al te goed welk een vertrouwde klank deze namen hebben. En do oude meesters, zoals Ruisdaal en Sandleven, zullen al het moois dan misschien iets eerder hebben ontdekt dan wij, het doet er niets aan af, dat wij wellicht iets later dan al die oude meesters, die in het grijze verleden hun ezels al door de schilder achtige steile straatjes op de Utrechtse Heuvelrug zeulden. Zij hadden het toen al goed gezien. Rhenen en de Grebbeberg zijn mooi en schilderachtig, toen al waard om op lin nen te worden vereeuwigd. Men vraagt zich wel eens af, zouden het nu juist die schilders geweest zijn uit vroeger eeuwen die aan Rhenen meer bekendheid hebben gegeven, zóveel meer dat vandaag de dag jaarlijks duizenden toeristen erheen trek ken om er te genieten van alle facetten, die een landschap maar kunnen bieden, zoals heuvels en dalen, bossen en velden, plassen, beken, stromen en de grote rivier de Rijn? De bekendheid, welke Rhenen meer en meer is gaan genieten, mag wellicht ook worden toegeschreven aan de geschiede nis die het heeft gemaakt. Want wordt er in folianten al niet in 855 na Christus melding gemaakt van de oude vesting Rheni? De burcht die de bisschoppen van Utrecht moest beveiligen tegen vreemde indringers? En juist de jongste geschie denis spreekt ons twintigste eeuwers misschien nog wel het duidelijkst aan. Want juist na die tweede wereldoorlog, toen het rustige stadje keihard werd be trokken in de strijd van de wereldmach ten verkreeg het grotere vermaardheid als ooit tevoren. Weggevaagd van de aardbodem, verrees het binnen vijf jaar als een foenix uit haar as. Eerst toen werd de trek naar het meest oostelijk gelegen recreatiegebied op de Utrechtse Heuvelrug pas werkelijk im ponerend. Rhenen en de Grebbeberg wa ren voorgoed ontdekt door de grote massa. Het dagtoerisme vooral nam on gekende vormen aan. Aanvankelijk trok ken de brandende puinhopen grote be langstelling. De militaire begraafplaats op de Grebbeberg werd min of meer zelfs een bedevaartsplaats en is dat nu nog, vooral voor die vaderlanders, die er een familielid verloren. Straks zullen in een in aanbouw zijnde majestueuze gedach- teniskerk de herdenkingsdiensten gecen traliseerd worden voor geheel ons land, waardoor deze categorie van de naar Rhenen vloeiende stroom nog weer zal aanzwellen. Edoch, laten we ons beperken tot de grote toeristische trek naar Rhenen in het algemeen. En dan komen we tenslotte tot de ge lukkige conclusie, dat niet alleen het dagtoerisme nog steeds in omvang toe neemt, maar dat ook de echte logeergas ten langzaam maar zeker het bij uitstek geldende recreatieoord aan de Grebbe berg gaan opzoeken om er hun vakantie in alle rust en heerlijkheid door te bren gen. Dit laatste bewijst er de steeds groter wordende hotelaccomodatie. Rhenen gaat, gelegen aan de periferie van Randstad-Holland, een nóg grotere toekomst als recreatie- en toeristenoord tegemoet. DONDERDAG cn VRIJDAG KOOPJES DEZE WEEK MANUFACTUREN 9 BEDDENaLEDIKANTEN VEENENDBfll GORTSTR.39 TEtEF. 2321 Idem, oudere jongens: 1. Leendert de Vos, 35 sec.; 2. Jan Rense, 36,2 sec.; 3. Jan Polstra, 41,1 sec. 50 m schoolslag meisjes: 1. Ria ter Haar, 49.2 sec.; 2. Marijke Jansen, 49,3 sec.; 3. Frans de Vries, 49,6 sec. 50 m schoolslag jongens: 1. Bert d. Vries, 49.7 sec.; 2. Anton Burlage, 52,8 sec.; 3. B. de Kroon, 56,5 sec. Idem, oudere jongens: 1. Jan de Jong, 44,9 sec.; 2. Jan Polstra, 46 sec.; 3. Jaap de Zwarte, 47 sec. 50 m rugcrawl meisjes: 1. Frans d. Vries, 47.3 sec.; 2. Ria ter Haar, 48,9 sec.; 3. Dicky v. d. Oosterkamp, 53,2 sec.; 4. Jaenette Timmermans, 53,3 sec. Idem, oudere meisjes: 1. Marijke Jansen, 51.8 sec.; 2. Janny v. d. Oosterkamp, 58 sec. 50 m rugcrawl jongens: 1. Bert Koetsier, 47,6 sec.; 2. Bert de Vries, 52,1 sec. Idem, grotere jongens: 1. Jan Rense, 46,2 sec. 2. Hans van Miltenburg, 50,3 sec. In het Bad-Restaurant werden de prij zen uitgereikt, die waren geschonken door veel Rhenense winkeliers en door de „Ouwe Hap", de senioren zwemclub van „De Forellen". ZWEMWEDSTRIJDEN IN BAD- OUWEHAND In het natuurbad Ouwehand werdeD zaterdagavond zwemwedstrijden gehou den, waarvan de uitslagen als volgt lui den:. 30 m schoolslag meisjes-beginnelingen: 1. Tiny van Ewijk, 30 sec.; 2. Elma Ouwehand, 31,5 sec.; 3. Ronny Living stone, 32 sec.; 4. R. v. d. Heuvel, 32,1 sec.; 5. Willy Bovenschen, 33,9 sec. 30 m rugcrawl meisjes: 1. Mieke Welt- man, 33,3 sec.; 2. Lida Meijer, 34,9 sec. 30 m schoolslag jongens beginnelingen: 1. Willem Bor, 33,2 sec.; 2. Gerrit Meijer, 33,2 sec.; 3. Gerrit Gerssen, 35.5 sec. 50 m borstcrawl meisjes: 1. Frans de Vries, 36 sec.; 2. Ria van de Pol, 42,5 sec.; 3. Dicky van de Oosterkamp, 44.6 sec.; 4. Jaenette Timmersmans, 45,1 sec. 50 m borstcrawl jongens: 1. Bert Koet sier, 402 sec.; 2. Eppo Bosch, 43,6 sec.; 3. Gerard Baars, 43,7 sec. LEVENDE WAARSCHUWING Ter ge legenheid van de veiligheidsweek bij de hoogovens te Velsen is op de tcrreineit van dit enorme bedryf woensdag eert veiligheidsshow gehouden, waaraan eef» 750 kinderen van werknemers bij dè hoogovens deelnamen. Met versierde fietsen en wagentjes e.d. en vaak aller- koddigst verkleed vestigden deze kinde ren nog eens extra de aandacht op het belang van de veiligheid in het bedrijf. Deze foto spreekt wat dat aangaat, t duidelijke taal. BEKENDMAKING WIJZIGING ALGEMENE POLITIE VERORDENING VOOR DE GE MEENTE RHENEN Burgemeester en wethouders van Rhe nen brengen ter openbare kennis, dat overeenkomstig artikel 203 der gemeen tewet met ingang van heden gedurende drie maanden op de gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken ter lezing voor een ieder is neergelegd de door de ge meenteraad bij zijn besluit van 29 april 1958, nr. 5 vastgestelde verordening tot wijziging van de algemene politiever ordening voor de gemeente Rhenen, be treffende vaststelling van het sluitings uur voor vergunnings- en verlofslokali teiten op 24.00 uur, met uitzondering van de zaterdag, op welke dag het sluitings uur is vastgesteld op 23.45 uur. Rhenen, 19 juni 1958. UITSLAG VOORJAARSKEURING DEKSTIEREN 1957 De burgemeester van Rhenen brengt ter openbare kennis, dat tijdens de op 31 maart 1958 gehouden stierenkeuring de stieren van de volgende eigenaren werden goedgekeurd: J. Termaten, Maat- steeg 8, blijvend; B. van Dijk, Cuneraweg 168, blijvend; B. van Dijk, Cuneraweg 168, voorlopig; E. M. van Laar, Hoogesteeg 15, voorlopig; H. Versteeg, Cuneraweg 28, voorlopig. Rhenen, 23 juni 1958 De burgemeester voornoemd, L. BOSCH VAN ROSENTHAL. BEROEP AANGENOMEN In aansluiting op een reeds eerder ge publiceerd bericht kan thans worden medegedeeld, dat ds C. Beukman, voor ganger der Ned. Herv. gemeente te Fra- neker het op hem uitgebrachte beroep door de afdelingen Bennekom, Ede en Renkum van de Ned. Protestanten Bond heeft aangenomen. Deze jonge predikant was onder meer in de vrijzinnige jeugd beweging steeds een leidende en stimu lerende figuur. Hij is ook reserve-veld prediker. Over de plaats waar de nieuwe voor ganger zich zal vestigen, wordt nog on derhandeld. Waarschijnlijk zal hij medio oktober zijn intrede bij de afdelingen doen. MARKTBERICHTEN EDE. Op de eiermarkt waren maandag morgen 210.000 eieren aangevoerd. De prijzen varieërden van 13,25 tot 14,-. Handel matig. MOTORKOZAKKEN De motorkozakken komen naar Lienden. Zij geven een programma, bestaande uit 19 nummers, o.a. kunstrijden, boksprin gen over een motor in volle vaart, de levende brug, gecombineerd optreden van vijf kunstrijders op drie motoren, voet balwedstrijd op motoren enz. Op zaterdag 12 juli a.s. op het gemeen telijk sportterrein aan de Molenstraat. Een en ander is georganiseerd door de mondaccordeonvereniging „Philharmoni- ca" uit Lienden. In de loop van de zater dagmiddag wordt er een voetbalwedstrijd gespeeld tussen Theole I uit Tiel en Dovo I uit Veenendaal. Medewerking is toege zegd door de muziekverenigingen „Kunst en Vriendschap" uit Opheusden en „Ami- citia" te Lienden. o-o-o-o-o-o-o-o-o (4) „Kras-kras" gaat de ganzeveer oyer het per kament. Aram, de jonge slotheer van Bhrranca, no teert in sierlijk handschrift de binnengekomen pachtgelden. Hij wordt in zijn arbeid gestoord door het binnentreden van zijn kamerdienaar. „Vergeef mij, Messire, zegt de man, „Maar Marco,een uwer krijgers, heeft een zwerver aangetroffen op Uw grondgebied, „Is dat een reden om mij te storen," antwoordt Aram koeltjes, „er lopen immers tien tallen vagebonden langs 's Heren wegen?! - „Jawel, heer, maar deze man blijkt in het bezit van een prachtige edelsteen te zijn." - „Ah zo," Arams be langstelling is dadelijk wakker geroepen. „Dat is inderdaad merkwaardig. Breng de man hier," Even later staat een haveloze man, met bleek, ingevallen gelaat in de ridderzaal tegenover Aram. Zijn diep liggende onrustige ogen nemen de jonge edelman onderzoekend op. „Mijn naam is Sylvester," De stem klinkt ijl schor en angstig. „Ik protesteer te gen deze behandeling, MessireMen heeft mij zonder enig recht van mijn bewegingsvrijheid be roofd"! (Wordt vervolgd.)

De Vallei | 1958 | | pagina 2