V D. J. Anbeek PAUK Vakantie 1958 V Waarom u beter past! Burgerlijke stand KERKDIENSTEN HET OOG VAN SIVA p/AriT&i VP* Noord-Holland en Friesland EDE WATERPOLO voor de komende dagen KORSETTENHUIS Sn™ 663 ZOMER DINSDAG KOOPJES Slataügen Botervloot Nesten schalen Spanning Het is ronduit onverstandig OPTIEK WESTERA Zondagsdienst doktoren VERKOOP ONR. GOEDEREN AS SU RANT ^KANTOOR A. H. VAN WAGENSVELD BUURTLAAN W. 113 - VEENENDAAL TELEFOON 3003 Et ken gebeure, dat me waarde toe hoorders de leste vergaadering van de gemeenteraad al weer vergeete zijn, mar ik nog niet. De laatste tgd begos et dur aarig op te gelgke, dat de eedelachtbaare heere durlui sente alleenig mar opstreeke mit et oopevouwe, et omblaaje en et weer opbarge van dur offisijeele pampiere, mar op de allerleste saamekomst waare ze meraakels op dreef. Ik denk dat ze de onminselike spanninge van de verkie- zinge allemaal weer te boove waare. Ze hadde teminste praat veur een heel jaar tegeljjk. 't Veurnaamste zat veur mijn een bie- tije in de start van de vergaadering. Eén van de heere was niet heelegaar tevreeje mit et antwoord van bee en wee op ze vraage omtrent veuruit, laate we et beessie mar es bjj de naam neume et kefeebezoek op zondag. Heel netjies en kurrek had de vraagesteller de ant- woorde op een pampier gekreege, mar dur zat nog wel hier en daar volges hum een haakie en een oogie an. „Een tikkel- tjie ontwijkend" neumde die etzelf. En de pliesie kan de pet wel op et voorhofd zette, want et is uitkjjke geblaaze. Dur mot op Veense versteekelinge in de ge- leegenheedes gelet worde. Dat wordt nog een heele uitzeukerq veur de manne van et gezag. Ik heb et, meen ik, al es een keer eerders gezeid, mar-dat-zel-neit- mee-valle, om mit de ouwere Veense te spreeke. Dat wordt neuze bekgke en koppe telle, want et zijn veurwaar gien kouwe kunsies om de Veense drinkers bij durlui kraage achter et glaassie van daan te sleupe. „Wat," zee Bram. „£>at zei je es zien. Die vatte ze bij hoope." En hij begos te vertellle van vrogger, toen die zaak hier pas aan et rolle gebrocht was. „Ze haal de ze dur uit, achtermekaar," zee Bram. En nou effies dichterbij komme, alle maal, want dit in et geheim, omdat Mjjntjie et beeter niet te weete ken kom me. Ze hebbe Bram in vrogger jaare bij ze kleed gehad. Die zat mit ze kurnuite in een Veens kefee an een schoone. Hee- legaaÉ niet volges de gedachtegang van ze ouwelui netuurlik, want die dochten em onder de preek. Mar Bram zat elders en toe greepe de dienders em bij ze kleed. En Bram had een veuls te Veens gezicht om te kunne beweere, dat ie een toevallig deurtrekkende vreemde was, uit Waage- ninge of zoo. Hij gong dur op en de drie stuivers veur die paar klaarties waare mar ekseklesief, want de kertonrechter dee dur nog es vjjf guide boove op, be halve de bui die thuis boove Bram is los- gebarste. „En wat de pliesiemanne toe koste, kunne ze nouw ok" zee Bram risseluut an et eind wat ze verhaal. Mar hier mos ik em effies teege- spreeke. De overtreeders koste ze toen uit pak vurt een vijfduuzend Veense minse haale, mar nouw zfln et dur bijna vier maal zoveul. En in die daage kende die Na de glorieuze overwinning op Sed- na 1 krggt het eerste herenzevental a.s. woensdagavond in het „Bergbad" Zeist 1 op bezoek. Afgaande op de resultaten van de uitwedstrijd tegen deze club (102 in het voordeel van V.Z.C.) kun nen ook de Veenendalers in deze wed strijd goede kansen worden toegeschre ven. Echter de vorige speelde Zeist met enkele invallers en ook een waterpolobal kan vreemd dobberen. Over het algemeen genomen staat V.Z.C. I er niet ongunstig voor, nu de helft van de competitie is verstreken. Met het robuste Flevo uit Nijkerk staan de Veenendaalse polospelers aan de kop van de ranglijst. Hopelijk struike len zij nu niet, evenals vele jaren, over de uitwedstrijd tegen Flevo in de Nij- kerkse haven. Zouden de Veenendaalse jongens deze wedstrijd verliezen dan zijn de kansen op het kampioenschap nage noeg verkeken, omdat zij tegen Flevo thuis gelijk speelden. De tweede wedstrijd op woensdagavond in het „Bergbad" is die van V.Z.C. 2 tegen A.Z. en P.C. 5, een sterke ploeg met oude, geroutineerde spelers. De dames (nog geen enkele wedstrijd verloren) gaan dinsdagavond naar D.W.K. in Barneveld, terwijl het niet minder fortuinlijke V.Z.C. 3 naar Doorn trekt om tegen Woestduin 2 te spelen. Heren 2 komt hedenavond in Harder wijk uit tegen Woelwaters 1. VEENENDAAL WON MET 3—1 VAN MILITAIREN UIT SCHAARSBERGEN Veenendaal speelde woensdagavond een vriendschappelijke voetbalwedstrijd tegen een militair-elftal uit Schaarsber- gen en won verdiend met 31. Hoewel men verwacht had, dat Vee nendaal in een dergelijke wedstryd wel enige jonge spelers proberen zou, kwa men zg toch weer met de oude garde tussen de lijnen, met uitzondering van de jeugdige Caumans, die als linksbinnen stond opgesteld. Nadat Anton Muller de thuisclub de leiding gegeven had, was het nog voor de rust A. Gaasbeek, die thans op de links buitenplaats opereerde, die de stand op 20 bracht. Ook na de hervatting was Veenendaal weer overwegend in de aanval, maar on danks dat, wist midvoor Verkooijen, van A.W.C., er 21 van te maken. Tien minu ten voor tijd wist Caumans, na goed solo- spel, nog eenmaal het doel der gasten te vinden, 31. paar dienders om dur mar es paar op te neume: Welie en de ouwe en de nieuwe Rijswijk dur klante beeter dan teuges- woordig. Nee, ik veur mgn zie van die neuze- tellerij nog niet veul terecht komme. In ieder geval hoop ik, dat de sterke arm ze zelluf op gaat spoore èn et niet op de kasteleins neer laat komme. Mit andere woorde, dat die een bon in dur maag ge splitst krijge as ze an inboorlinge schen- ke. Een kastelein is gien schoolmeester. De plisie trouwes ok niet en zoo vin ik et bedroevend, dat ze toch weer ver plicht worde om te gaan speure naar minse die dwars deur de plesoene heen- beene of et gewoon is. En schrik niet: heele suitoos in de tuine van de gemeente stalle. Ik kan me leevendug indenke, dat de wethouwer van oopenbaare werreke knap rood anliep in de raadsvergaade- ring en zee: we worde et zat. Minse en nou spreek ik recht uit me hart doe mfln nouw es een plezier. Wees op die plesoene nog zuiniger dan op je eige boeltjie. En zoo, dat de ge- meentewerkmanne kenne zegge: et haalt toch nog wel iets uit, dat geschrijf van die blauwkous. 5000 Nederlandse vrouwen stonden voor u model. Daarom is Pas-Tunette het enige maatsysteem dat U de ideale foundation biedt. Onze vakkundige corsetière zal u graag adviseren. Zij kent Pas-Tunette en weet wat uw figuur nodig heeft. Komt U daarom de Frans- Amerikaanse Pas-Tunette collectie eens bij ons bewonderen. En let dan eens extra op de prijzen. Sanfor-poplin beha. Fraai geborduurde 3/4 cups met extra steungevende Flexibeugel. Ook als strapless te dragen f 8.7S Elegante gaine met lenolastic zijpanden en satinlastic voor- en achterpand 16.25 Pas-Tunette corsetten hebben 3 wetenschappelijk berekende heupwijdten per taillemaat. Lid van de Nederlandse vereniging van Corsetspeciaalzaken. Alleenverkoop voor Veenendaal en omstreken Wie vakantieplaatsen in Noord-Hol land zoekt, denkt onwillekeurig aan de westkust en aan Texel. Langs de west kust ligt een snoer van kleine bad plaatsen, waar de prijzen in de hotels variëren tusen f 8,en f 16,per dag, mits men tenminste vijf dagen blijft. In de pensions betaalt men ongeveer van f 8,tot f 14,per dag, hoewel er en kele badplaatsen zijn, zoals St. Maar tenszee, Groet-Camperduin, waar pen sions zijn die minder dan f 8,per dag vragen. Op Texel liggen de prijzen on geveer gelijk. Maar de westkust en Texel zijn niet héél Noord-Holland. Er is ook nog het voormalige eiland Wieringen. Land schappelijk een gebied dat eruit springt. De kop van Noord-Holland is vlak land, op Wieringen is het hoog en laag. Aan de zeekant wordt het groten deels omgeven door een dijk, alleen onderbroken door een gedeelte ten noordoosten van Stroe. Een badgele genheid is er bij Westerland; bij Den Oever kan men eveneens zwemmen, doch zonder badaccommodatie. Wat aan Wieringen evenwel vooral zo'n be koring geeft, zijn de slingerende, be- boomde wegen, de boerderijen met de groenhouten bovengevel en de heuvels van het Wester- en Oosterklief. Daar bij de nabijheid van de Afsluitdijk enerzyds en het Amstelmeer, dat een vogelreservaat is, anderzijds. „Der Drit- te im Bunde" is dan de Wieringermeer, op een zomerdag met wolken van een bijzondere schoonheid. Heel Noord-Holland is trouwens een prachtig gebied voor degenen die van polderland en oude dijken houden. De weg van Krommenie over Spijkerboor en De Rijp naar Hoorn, die van Enk huizen over Andijk en Wervershoof naar Medemblik en vandaar over Op perdoes en Twisk naar Midwoud en Wognum het is slechts een greep uit de vele mogelijkheden. Voor lieflieb- bers van fotograferen is hier veel te genieten, zeker als zij in het bezit zijn van het gidsje „Route Kodak door Noord-Holland, Zuid-Holland en Utrecht", waarin allerlei routes door de mooiste delen van deze provincies zijn aangegeven. In elk van de Noordhol landse steden kan men wel een dag doorbrengen, in Amsterdam en Haar- KOSTELOZE INENTING TEGEN POKKEN Burgemeester en wethouders van Vee nendaal maken bekend, dat op woensdag 2 juli a.s. te 14.00 uur, ten huize van de heer W. Remme, arts, Markt 10 te Vee nendaal, de gelegenheid zal zijn open gesteld tot kosteloze inenting of her inenting tegen pokken. Bij twijfel omtrent de gezondheidstoe stand van de in te enten persoon, raad plege men vooraf de huisarts. Voor een juiste vermelding in de vaccinebewijzen van de namen en geboortedata der kin deren moeten bij de aanmelding worden medegebracht trouwboekjes der ouders alsmede de bij de geboorte van het kind uitgereikte inentingskaarten. Burgemeester en wethouders voornoemd: de burgemeester, A. Bakker] de secretaris, D. Blankespoor. Veenendaal, 25 juni 1958. Hoera, de zomer is er weer Doch klopt het werkelijk deze keer De eerste zomerdag viel tegen Ook zondag was er kou en regen Nu was de regen wel erg nodig En helemaal niet overbodig Doch 't zonnetje liet ons in de steek Misschien wordt 't beter deze week 't Vooruitzicht al maakte je blij De koude maanden zijn voorbij Maar in 't begin van zomertijd Raakt men z'n optimisme kwijt 't K.N.M.I. heeft 't goed voorspeld Toen vijfentwintig graden werd gemeld Toen de lente nog op zomer leek Die twee eerste dagen van verleden week De winterjas, reeds opgeborgen Moet buiten voor wat warmte zorgen De kolen 's winters uitgespaard Verdwijnen nu weer in de haard Hoera, de zomer is begonnen We gaan heerlijk picknicken en zonnen Voor de vakantiegangers wil ik hopen Dat het allemaal nog wel mee zal lopen Maar hoe 't ook zij, hoe men 't bekijkt Waar 't nu nog veel op najaar lijkt Kome maar, wat komen moet Totnogtoe kwam het altijd goed. J.M. lem, in Zaandam en Purmerend (vooral op dinsdag, Marktdag), in Monniken dam en Edam, in Hoorn, Enkhuizen, Medemblik, Schagen en Alkmaar. En ook in dat deel van Waterland, dat al jaren tot de gemeente Amsterdam be hoort: Schellingwoude, Durgerdam, Uitdam, Zunderdorp, Ransdorp, Holy- sloot, Zuiderwoude en Broek in Water land. Een liefelijke streek met vele glanzende plassen, die nog grotendeels ongerept zijn. In Friesland zou men zijn bivak kun nen opslaan in de zuidwest- of in de zuidoosthoek. In de zuidwesthoek ko men Bakhuizen, Hemelum, Rijs, Mirns en Oude Mirdum in aanmerking; men vindt er zomerhuisjes, pensions en klei ne hotelletjes. In Sondel is het Chris telijk Vakantiekamp gevestigd in het voormalige bunkerkamp, in Staveren, Sloten en Lemmer wil de vis wel bij ten. De aantrekkelijkheid van dit zui delijke deel van Friesland zijn de heu vels, de bossen en in Hemelum het uit zicht over De Morra op Koudum. In Lemmer „duikt" men de Noordoost polder in of volgt men de oude IJssel- meerdijk langs Kuinre, Blokzijl en Vollenhove, om over het Kampereiland met zjjn typische, wat ouderwets aan doende boerderijen naar Kampen te rijden. Of men zoekt in het zuidoosten van Friesland Noordwolde, waaraan de schilders hun hart verpand hebben, Duurs woude met zijn moeras vegetatie, Appelsoha te midden der bossen en Bakkenveen waar de zandverstuivin gen te vinden zijn. Heel deze hoek lijkt door een kunstzinnige hand gevormd te zijn; steeds is er de afwisseling van bossen, akkers, heidevelden en droge zandgronden. Allicht wipt ge 's avonds over de Drentse grens om in het open luchttheater te Diever de opvoering van Shakespeares Romeo en Julia bij te wonen. Er zijn voorstellingen op 24 en 28 juni, 2-5-7-10 en 12 juli, en 16-20 en 23 augustus. Het is amusement van de goede soort en ge zult erover verwon derd zijn, dat de inwoners van Diever zo'n hoog peil van acteerkunst hebben bereikt. De entourage is 's avonds in het gekleurde licht der schijnwerpers van een wonderlijke bekoring. Tips in telegramstijl De Nederlandse Kastelen Stichting VEENENDAAL Geboren: Peter z. v. B. Jansonius en P. C. Knape; Machiel Teunis, z. v. T. An- deweg en M. F. Tiemens; Janna, d. v. J. van Kooten en J. Hensen; Willem Roelof, z. v. C. Middelhoven en H. L. Kind; Theodorus Eibertus, z. v. J. van Ziel en M. Bronkhorst. OndertrouwdJ. van Ginkel en G. Met horst; J. van Manen en M. Muller; H. T. te Kief te en A. Schellevis; H. G. Werk man en I. M. J. Schuit. Getrouwd: J. H. Diepeveen en M. Dite- wig. OverledenAntonie van den Broek, oud 7 maanden, z. v. G. v. d. Broek en J. G. de Koning. AMERONGEN Ingekomen: H. J. van Laar van Ren- kum in Eindseweg 1; P. H. D. van Ree van Rotterdam in Utrechtsestr.weg 38; E. T. Lee van Amsterdam in Neder- straat 19. Vertrokken: H. Rebergen van Burg. van den Boschstr. 38 naar Bussum; M. M. A. Kramer van Dwarsweg 45 naar Amsterdam; H. Hofstee van Pr. Bern- hardlaan 35 naar Olst; M. L. Muller van Kon. Wilhelminaweg 6 naar Baarn. Gobren: Mina, d. v. A. van den Brink en M. van Esterik. plastic, uitneembaar A g~ a als bestek Cl plastic, passend voor ft I pakje boter Cl 4 delig helder glas 138 ct Alleen dinsdag 1 juli Hoofdstr. 7, Veenendaal, Tel. 3103 mag niet leiden tot over spanning! Blijf dat opgejaag de gevoel de baas met de altijd verfrissende King-pepermunt! Geef de King-rol een plaatsje in uw handtas, in uw bureau, in uw jaszak. King beschermt uw adem, is goed voor de keel en heeft de zeldzaam verkwikkende eigenschappen van het na- tuurprodukt! MIGRAINE-BEHANDELING VIA HET OOG Reeds in de oudheid hebben genees heren het idee toegepast, dat men pijn door andere kunstmatig veroorzaakte pijnen kan afleiden, resp. genezen. Nu heeft men vastgesteld dat in tal van gevallen migraine kan worden „ge nezen", enkel en alleen door een onschul dig soort oogdruppels te gebruiken. Ook nadat het pijnlijke gevoel in het oog was verdwenen, kwam de hoofdpijn niet terug te Doom heeft een folder uitgegeven van circa 75 kastelen in Nederland, die bezocht kunnen worden. De Organisatie van Kamp- en Vakan- ORKAVA, is gevestigd Huygensstraat tiebedrijven in heel Nederland, De 17 bis, Utrecht; aldaar is een lijst van alle aangesloten bedrijven verkrijgbaar. Om in jeugdherbergen te kunnen overnachten moet men lid zijn van de Nederlandse Jeugdherberg Centrale, Prof. Tulpstraat 4-6, Amsterdam, of van de Katholieke Vakantiehuizen en Jeugdherbergen, Nachtegaalstraat 60 bis, Utrecht. De Stichting Natuurvriendentehui zen van het Instituut voor Arbeidsont- wikkeling, P.C. Hooftstraat 163, Am- sterdam-Z., bezit 9 natuurvriendenhui zen in ons land, met uitzondering van de provincies Friesland, Noord-Brabant en Zeeland. Bij de VVV in uw woonplaats is de „Vraagbaak voor Vakantiegangers" te verkrijgen, waarin de adressen staan van alle andere VVV's in den lande. Hebt u belangstelling voor een streek of plaats, wend u dan tot de VW en sluit postzegel voor antwoord in. (Nadruk verboden) een waardevol bezit als uw ogen te vergokken door het gebruik van een onverantwoorde zonnebril om vóór- deel van enkele guldens met kóns op nédeel van véle tientjesEis uw zonnebril van uw opticiën! Eig. H. v. d. Berg t./o. Gemeentehuis RHENEN REN S WOUDE Geboren: Janna, d. v. G. van Otterlo en E. Nagel, Holleweg 16. Ondertrouwd: P. W. Janssen, 23 jaar, wonende te Ede en G. Hendriksen, 24 jaar, wonende te Renswoude. RHENEN Geboren: Marco Jacobus Evert Maria, z. v. J. E. van Wijk en M. A. E. de Pater; Aaltje Alice, d. v. J. Drost en A. van Eek; Jan Dirk, z. v. L. Achterberg en C. M. van Kalkeren; Roelof je, d. v. G. Overeem en P. Seinen; Lodewijk Jan Willem, z. v. W. W. Baars en A. C. Veen; Wolter Al- bert, z. v. L. Prinsen en G. Veenema; Nico Cornells, z. v. C. Kramer en M. R. van den Berg; Yvonne Claire Maria Dé- sirée, d. v. A. H. van der Veer en M. J. C. van Eden; Gerda, d. v. F. van der Meij en M. R. van den Oosterkamp. Ondertrouwd: G. J. Vrjj en J. Ph. Re- merie. Getrouwd: P. Ch. Tanis en D. W. T. den Hartog; C. den Boesterd en A. R. de Jong; G. van der Garde en C. van Hun- nik; A. van Verseveld en A. van Swetse- laar; J. J. van Ede en S. Ch, ,van Veld- huisen; A. van de Pol en G. Kostér. Overleden: H. van den Berg, 81 jaar, wed. van J. Purjk; M. de Jong, 50 jaar, geh. met S. G. Westbroek. RHENEN Ingekomen: W. van Eek geh. m. J. Ho- vestad (gez.) van Ede naar Weverstraat 15; H. W. B. Buis in 't Veld van Amers foort naar Bisschop Davidweg 16; J. Overeem van Veenendaal naar Irene- straat 1; A. Schoeman geh. m. A. Baars van Veenendaal naar Domineesbergweg 14; A. Woudenberg, wed. v. P. van de Scheur van Utrecht naar Rijksstraat weg 213; F. Battista van Italië naar Veenendaalsestraatweg 50; J. J. Janssen van Wageningen naar Vreewijkplein 13; R. F. de Herdt van Indonesië naar Prins Bernhardstraat 59; G. R. Newland van Indonesië naar Prins Bernhardstraat 59; J. A. Stuiver (gez.) van Renkum naar woonwagenkamp; A. C. Groenenberg van Valbrug naar Nieuwe Veenendaalseweg 76; R. W. Leuthold van Duitsland naar Eikenlaan 17; G. M. Buitenweg van Beu- sichem naar Domineesbergweg 26; A. A. C. Vogelaar van Deventer naar Kastan jelaan 4; H. Strijk (gez.) van Zweelo naar Beatrixstraat 13; A. van der Meu- len (gez.) van Indonesië naar Utrechtse straatweg 7. Vertrokken: K. Bakker van Grebbe- weg 105 naar Eindhoven; A. R. de Jong, geh. m. C. den Boesterd van Cuneralaan 37 naar Bussum; A. E. Koopmans van Herenstraat 27 naar Hoogeveen. VEENENDAAL. Alleen voor zeer drin gende gevallen, van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagmorgen 8 uur Dr. H. E. G. Pilon, Kerkewijk, tel. 2481. ELST, AMERONGEN, LEERSUM. Dr. A. C. Kars te Amerongen, tel. K 3434-273. EDERVEEN, DE KLOMP, LUNTEREN. Dr. L. v. d. Scheur te Lunteren, telef. K 8388-460. VEENENDAAL Ned. Herv. Kerk Markt 9.30 uur ds Wis- gerhof, 5 uur ds De Ruiter van Leiden. Julianakerk 9.30 uur ds Bos van Sprang, 5 uur ds Vermaas. Vredeskerk 9, 10.30 en 5 uur ds Van de Pol. Veeneind 3 uur ds Wisgerhof. Dijkstraat 2.45 uur ds De Ruiter v. Leiden Ned. Herv. Evang. „Sola Fide" 10 uur ds Goedhart, voorb. H.A., 5.30 uur onbek. Ger. Kerk Kerkewijk 9.30 en 5 uur ds Van Enk, bed. H.A. Ger. Kerk art. 31 K.O. 8.15 en 2.30 uur ds Smelik, viering H.A. Chr. Ger. Kerk Beatrixstraat 9.30 en 5 uur ds Heerma. Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat 9.30 uur ds Jongeling v. Wageningen, 5 uur ds Kok. Ger. Gem. syn. geb. „Eltheto" 9.30 en 5 uur leesdienst, woensdag 7.30 uur dhr Tj. Moolenaar uit Rotterdam. Ger. Gem. Fluitersstraat 9.30 en 5 uur leesdienst, donderdag 7.30 uur ds Woe- stijne. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds Noorman van Zaandam. Leger des Heils zaterdag 10 u. heiligings- dienst, zondag 12 uur zondagsschool, 6.45 uur openluchtsamenkomst, 7.30 uur verlossingssamenkomst. R.K. Kerk Nieuweweg en Salvatorkerk 8 uur H. Mis, 10,15 uur Hoogmis, 5 uur Lof in de kerk aan de Nieuweweg en 7 uur Lof in de Salvatorkerk. RHENEN Ned. Herv. (Ger.l Evang. 10 en 5 uur dhr Van Selm van Vinkeveen. ELST Ger. Gem. 9.30 en 6 uur leesdienst. Ger. Gem. 2 juli 7.15 uur dr Steenblok uit Gouda, 10 juli 7.15 uur ds Van de Woestijne van Barneveld. Ned. Herv. Kerk 10 uur ds Vermaas van Veenendaal, 6 uur ds Vos van Benne- kom. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 10 uur ds Koelen van Nijkerk, 6.30 uur ds Rijnsburger van Amersfoort. Ger. Gem. 9.30 en 6.45 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur leesdienst zaterdag 7.30 uur ds du Marchie van Voorthuijsen van Leersum. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds L. v. d. Peut. Ger. Kerk 10 uur ds D. G. Molenaar, 6.30 uur ds W. P. van de Veen van Scherpenzeel. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur dhr H. v. d. Linden. Vrijz. Herv. Kerk 10.30 uur ds P. van de Wal. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds W. P. v. d. Veen. Ger. Gem. 10 en 6.30 uur dhr B. Roest. Ger. Gem. noodgeb. 10 en 6.30 uur lees dienst. OVERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur dhr J. van Noort. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst. LIENDEN Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds Van Vliet uit Ommeren. GELEGENHEID TOT HET INENTEN TEGEN KINDERVERLAMMING Het is een verheugend feit, dat zoveel ouders gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid, hun kinderen in te laten enten tegen kinderverlamming. De kinderen, geboren in '55 hebben reeds een volledige inenting ontvangen, terwijl de kinderen, geboren in '52, '53, '54, '56 en '57 nog een derde injectie zul len ontvangen na 6 maanden. Ook werd intussen de gelegenheid opengesteld, de kinderen, die bij de eerste inenting door ziekte of andere geldige redenen verhinderd waren, alsnog in te laten enten. Tussen de eerste en de tweede injectie dient in het algemeen een termijn van 48 weken en tussen de tweede en derde injectie een termijn van 6 7 maanden in acht genomen te worden. De gelegenheid tot inenting kan niet onbeperkt worden opengesteld. Om echter die kinderen, die wegens ziekte e.d. niet aan een oproep gehoor hebben kunnen geven, in de gelegenheid te stellen, zich alsnog in te laten enten, zal hiervoor iedere le donderdag van de maand zitting worden gehouden in het gebouw van de Gemeentelijke Genees kundige Dienst, Brouwerstraat 3 te Ede van 25 uur te beginnen op donderdag 3 juli a.s. Dit geldt dus voor kinderen uit Ede, Bennekom, Lunteren, Ederveen, Geld. Veenendaal, Wekerom, Otterlo en Hars kamp. Indien men niet meer in het bezit van een oproepkaart is, dient men zich tevo ren te vervoegen op de afdeling Bevol king van het Gemeentehuis te Ede. RENSWOUDE. Dr. TH. S. ter Velde, tel. 450 (eigen praktijk). SCHERPENZEEL. Dr. H. G. J. Wensink, Van Hogendorpstraat, tel. K 3497-220. o-o-o-o-o-o-o-o-o o-o-o-o-o-o-o-o-o (5) Aram glimlacht flauwtjes om de verontwaar digde woorden van de zwerver. „Gij vergist U!" zegt hij dan kalm, „men heeft U niet opgepakt om dat ge door mijn rijk zwerft, maar wegens het feit, dat ge een kostbare steen in uw bezit hebt." Onge vraagd haalt de zwerver de smaragd tevoorschijn. „Ziedaar!" zegt hij, „het is mijn rechtmatig eigen dom, maar als ge wilt, zal ik U vertellen, hoe ze in mijn bezit raakte." En hij begint z'n verhaal. „Ge moet dan weten, dat ik als zeekapitein mijn kost ver diende. Een jaar geleden was ik nog de trotse be zitter van de „zeehavik," een goede twee-master. Ik voer tussen Genua en verschillende Turkse ha vens. Op zekére dag, bij een verlaten plek aan de Turkse kust beval ik de sloep te strijken om de watervoorraad te laten aanvullen." (Wordt vervolgd).

De Vallei | 1958 | | pagina 2