REISBUREAU Sneller bouwen - beter bouwen TE KOOP VERMEULEN TE KOOP DE HAAS Vacantiereizen DE HAAS N.V. „De Gelderse Vallei" VEENEND4AL RENSWOUDE BIO EIGEN GEBOUW J gingen! r VRAAG EN AANBOD burger woningen 1 burgerwoonhuis 1 burgerwoonhuis 1 café met dubbel woonhuis 2 woonhuizen 2 woonhuizen Interesse voor oliestook Fa. H. Hiensch De avond ULO Ede Verbeter Uw positie Makelaarskantoor VAN WAGENSVELD Het plateau des doods 08/15 2e deel Op hoop van zegen halfwas banketbakker of flinke leerling DIVERSEN Rein Veenendaal Bosbessen kaarten Gaarne verzorgen wij uw Ondertrouwkaarten Verlovingskaartjes Geboortekaartjes Visitekaartjes en tonen u onze collectie, op uw verzoek ook aan huis. Telefoon 0 8385-2023 Woningbouw in de fabriek. Ambacht wordt industrie. Voorheen was de „bouwplaats", het terrein waarop werd gebouwd, tevens de werkplaats waar de meeste onderde len van de woning werden vervaardigd. Dit ambachtelijke werk is steeds meer overgenomen door de industrie en een groot deel van de bouwactiviteit heeft tegenwoordig plaats achter de fabrieks- poorten. Wanneer in het hartje van New York een wolkenkrabber wordt gebouwd, heeft men op het vrij kleine terrein geen ruim te voor opslag of vervaardiging van on derdelen. Het bouwen is hoofdzakelijk het monteren van tevoren pasklaar ge leverde onderdelen en de levering heeft plaats volgens een op de seconde uitge kiend tijdschema. We gaan hier te lande ook steeds meer die kant op. Werd voorheen bij voorbeeld de betonspecie op het werk zelf vervaar digd, waarvoor men dus een betonmolen, een cementloods enz. nodig had, nu ziet men de vrachtwagens met roterende trommels rijdende betonmolens zélf als „op het spoorboekje" op het werk ar riveren om de mortel kant en klaar te storten in het werk. Stalen ramen, kozijnen, deuren, com plete keukens, sanitaire installaties, ze zijn alle tevoren in de fabriek pasklaar gemaakt en worden op het werk geleverd in plaats van klaargemaakt. De industrie heeft ook hier grotendeels het ambacht verdrongen. En zonder de bijdrage van de toeleveringsindustrie zou het moderne bouwen niet mogelijk zijn. Te veel afwijkingen. Op deze manier wordt het bouwtempo versneld en worden de kosten gedrukt..., maar nog niet genoeg. Het wringt nog immer tussen ambacht en industrie. Ter wijl de industrie kans ziet zodanig mate riaal te leveren, dat de architect ervan kan uitgaan bij het maken van zijn ont werp is er nog immer te veel individua lisme, moeten er steeds weer afwijkende typen vervaardigd worden die het tempo vertragen en de kostprijs opschroeven. De vrees voor teveel uniformiteit in de bouw speelt daarbij natuurlijk een grote rol... het is alleen de vraag of het gevaar hiervoor schuilt in het door de industrie WACHTEND OP .ATOOM-TOEKOMST Deze foto laat zien hoe een enorme En gelse vliegboot van het type „Princess" te Calshot in het Engelse graafschap Hampshire in een „plastic-capsule" opge legd is. Op de achtergrond onder de vleu gel door zien we nog juist de „Queen Elizabeth", welke Southampton heeft ver laten op weg naar zee. Drie Princess- vliegboten, gebouwd door Saunders Roe te Cowes op het eiland Wight, zjjn op gelegd toen de bouw in 1954 moest wor den gestaakt omdat geen geschikte mo toren te verkrijgen waren. Deskundigen van de Amerikaanse marine overwegen op het ogenblik de mogelijkheid de vlieg- boten te gebruiken voor proeven met atoom-aandrijving voor vliegtuigen. De enorme 140 tons toestellen, met een vleu gelwijdte van 71 meter en een lengte van 50 meter, bieden n.l. ruimschoots plaats voor een atoom-reactor en de bescher mende platen eromheen. vervaardigde standaard-materiaal, dat slechts ten dele de vormgeving bepaalt. Een ander opmerkelijk knelpunt vormt het gebrek aan... nauwkeurigheid. Zo kan het gebeuren dat men voor een stan- daard-kast-type de planken op maat ge zaagd levert... en dat ze nochtans te breed blijken en bijgezaagd moeten wor den, omdat men het met de maten niet te nauw genomen heeft. Zelfs de duimstok ken zijn niet overal gelijk waardoor men millimeter-verschillen krijgt die bij gro tere oppervlakten centimeter-verschillen kunnen worden... met alle gevolgen van dien. Ir. J. van Ettinger, directeur van het Rotterdams Bouwcentrum, zei het on langs ronduit: Bij aannemer, uitvoerder en arbeider dient het maatbewustzijn te worden ver sterkt, zodat de toegeleverde, geprefa briceerde materialen en elementen niet alleen op papier passen, maar ook in werkelijkheid, en het werk op de bouw plaats kan opklimmen tot industriële montage. Bouwen in de fabriek. Een andere „bottleneck" in het proces van sneller bouwen vormen de zeer uit eenlopende voorschriften van alerlei in stanties en de op iedere plaats weer an dere eisen der bouwverordeningen. Die staan het ontwerpen en fabriceren van standaard-typen in de weg. De toeleverende industrie heeft het ambacht van het bouwen steeds meer vervangen. Het huis wordt reeds groten deels gebouwd in de fabriek, complete wanden, zelfs van leidingen voorzien, kunnen ineens worden aangevoerd. Er is een Nederlands bedrijf dat het hele sys teem van „natte leidingen" tevoren in eigen werkplaats gereed maakt, demon teert en naar de bouwplaats voert, waar de aanleg dan alleen nog maar een kwes tie is van opnieuw monteren. In dit hele proces, deze omschakeling van ambacht naar industrie, speelt ook het probleem der werkkrachten een rol. De animo voor het ambacht schijnt bij de jongeren steeds meer terug te lopen. Het klassieke type dat de bouwvakarbei der, de timmerman, de metselaar die hun vakmanschap bewijzen op de bouwplaats zelf, sterft uit. Hun plaats wordt ingeno men door de monteurs van tevoren ge reedgemaakte bouwelementen en door de vakmensen die in de fabriek deze elemen ten gereed maken. Het is niet alles goud wat hier blinkt. Het individu wordt steeds meer massa mens. Het in vele opzichten nog indivi duele werk „op de steiger" wordt vervan gen door het gerationaliseerde, regelma tige werk in de industrie. Deze ontwik keling ligt in het verlengde van die, wel ke overal is waar te nemen... opoffering van de individualiteit ter verkrijging van zekerheid, hoewel deze laatste ook nog niet onwrikbaar vaststaat! Anderzijds kan alleen op deze wijze worden voldaan aan de steeds toenemen de woningbehoefte, kan men op deze wij ze sneller en ook beter bouwen. Daartoe is het echter nodig dat alle betrokkenen architect, overheid, industrieel, aanne mer, uitvoerder en last but not least ook de man op het werk, hetzij bouwvakar beider of monteur, samenwerken om te bereiken, dat deze omwenteling van am bacht naar industrie ook inderdaad snel ler en beter bouwen mogelijk maakt. VOOR TOELATINGSEXAMEN CHRISTEIJK LYCEUM GESLAAGD Voor het gehouden toelatingsexamen tot de eerste klas van het Chr. Lyceum slaagden de volgende leerlingen: Veenendaal: Ineke Alberti, Klari An- beek, Dirk van Asselt, Wim van Baren, Teus van Beek, Gert van Benthem, Dirk Blankestgn, Juul van de Bovenkamp, Leo van Breugel, Jacob v. d. Brink, Evert v. d. Broek, Marijke Brouwer, Wout van Bruggen, Marianne Buys, Nettie Coini, Jan Croes, Ineke Diepeveen, Gerrit Dins- bach, Gert van Eist, Margriet Erdbrink, Ineke van Galen, Irene van Ginkel, Toos Griffioen, Arjan van Hardeveld, Hettie van Hardeveld, Corrie Hootsen, Herman Jansen, Elsje Koenders, Gerrit Jan Hoo rnen, Alie van Kooten, Ida van Kooten, Gerda van de Kraats, Timo Kroes, Bob van Leeuwen, Hans Leppers, Diny van der Linde, Koosje van de Meent, Leendert Mijnders, Aart Ooms, Jan van Raven horst, Jaap Remme, Kees van Ruiswijk, Evert de Ruiter, Hans Schellevis, Cor Slok, Rie van Spanje, Wim van Stemp- voort, Heinie Sukkel, Jan Sukkel, Frits Thoomes, Jan Turkesteen, Thilde van Tuyl, Aris Valkenburg, Henk Vermeer, Dicky Vermeulen, Clary Versteeg, Dick Waaijenberg. Rhenen: Gerard Baars, Alex de Boer, Gerrit Drost, Tonny van der Garde, Jansje Geenhuizen, Roel Goris, Mineke Hardeman, Henk Klaassen, Bert de Kroon, Oeds de Kroon, Selma Reynaert, Jeannette Timmermans, Bob Treffers, Peter Volten. Woudenberg: Arend Bakker, Huub Bakker, Harry Doornenbal. Maurik: Rob Bakker, Govert van Schaik. Ede: Joan van den Berg, Lex de Bondt, Hans Geer ling, Wim Hornsveld, Geert Idema, Marjan Jochemsen, Wim v. d. Kolk, Adriaan den Ouden, Kees Rippen, Gert Schoonderbeek, Gerard van der Woude, Hans Faasse. Eist UTrineke Carsouw, Willemien Drost, Gijs Vink. BennekomWiebke van Diermen, Wim van Dijk. Wageningen: Alice Dulfer, Herman Fintelman, Kees Hartsuyker, Leo van der Klis, Gert Lucas, Simon Mans, Jan Marbus, Ar ie Menken, Hans Ormel, An- nelies van Vliet, Edo de Vries, Eddie Wijnands. Kesteren: Ton den Hartog, Henk Ja ger, Cor Zijderveld. Overberg: Wulf Hoonhorst. Ederveen: Gerrit van de Kamp, Gijs van Schoonhoven. Lunteren: Piet Moolenaar, Wout v. d. Top, Eddy Vlien. Scherpenzeel: Han Reussink. RenswoudeJan van Setten, Jannie Vermeulen. Drie candidaten werden afgewezen. KERKELIJKE BIJDRAGE De Kerkvoogdij der Ned. Herv. Ge meente te Renswoude zal op dinsdag 1 juli a.s. des avonds van 79 uur in de consistoriekamer van het kerkgebouw de eerste zitting houden voor het in ont vangst nemen van de kerkelijke bijdrage voor het jaar 1958. Deze bijdrage is in de plaats gekomen van de zogenaamde hoofdelijke omslag, die tot nu toe werd geheven. AUTOTOCHT VOOR OUDEN VAN DAGEN Het Bestuur van het Ned. Roode Kruis, afd. Renswoude, vestigt er nogmaals de aandacht op dat de ouden van dagen, die wensen deel te nemen aan de jaarlijkse autotocht, zich vóór of op 28 juni a.s. bij één der bestuursleden moeten aanmelden. Deze tocht zal dit jaar worden gehou den op 8 juli a.s., waarbij onder meer een bezoek aan Den Haag en Scheveningen op het programma staat. DE „LEKKERE" GELE KLEUR IN DE MELK De gele kleur van de melk staat onder meer in nauw verband met de hoeveel heid pigment, die de koe in haar voedsel ontvangt. Voeders als gras, geruiterd hooi, gedroogd gras, rogge, groen kuil- voeder en wortelen zijn rijk aan carotine. In plantendelen komen gekleurde korrels voor, zogenaamde kleurstofdragers. Deze nu bevatten een gele kleurstof, het caro tine. In de cellen van de gewone wortel - vandaar de naam carotine - is deze kleurstof in hoge mate aanwezig. Hooi dat zijn groene kleur verloren heeft, alle soorten stro, bietenpulp en zemelen bevatten daarentegen carotine. 95 ct. per advertentie t.m. 10 woorden, elk woord meer 7 cent Te koop bad en geyser, schilderij op doek (schaaps kooi). Pendule, damesstoel tje, 2 tafeltjes. Fluitersstraat 66, Veenendaal. Te koop twee 3e tooms zeu gen met 19 biggen. Nieuwe- weweg 189, Veenendaal. Te koop 80 roeden haver. Eindseweg 9, Overberg. Woningruil: Aangeb. flat woning le etage, 4 slaap kamers, huur 7,75 en 1,60 Gevraagd kleinere woning in Veenendaal. Inl. Jan van Nassaulaan 20', en de Sav. Lohmanstraat 98, Veenen daal. Te koop 2 damesfietsen. Joh. van Ginkel, Biesbosserweg 7, Renswoude. Wegens verhuizing aangeb. i.g.st. verk. elektr. dubb. kookplaat met 5 bijbeh. pan nen. Te bevr. Ma. en Di. Dr. Colijnstraat 66, Veenendaal. Te koop kinderwagen (wit) z.g.a.n. Te bevr. Achterkerk straat 36, Veenendaal. Te koop tuinbankstel, 4 stoe len en 2 fauteuils. Panhuis 8, Veenendaal. Te huur zonder chauffeur Renault Dauphine, all risk verzekerd ƒ0,17 per km. G. van Wakeren, Westersingel 129", Veenendaal. Te koop drachtige gelten. M. van de Brenk, Boven- eindsestraat 7, Kesteren, tel. K 8886-282. Te koop 200 jonge hennen, Wl.xR. 7 weken oud. Beere- mansstraat 8, Veenendaal. Te koop prima Noordelingen Beek 2, Renswoude. Te koop 90 hennen, W.L. Dijkstraat 73, Veenendaal. Te koop Puch bromfiets v. en achtervering, Berini, Ba- tavus, J.L.O. en Sachs. Te vens een radiotoestel. Aart de Gelderstraat. 5, Veenen daal. Te koop 200 hennen WxH en 250 RxH. 8 weken oud. F. Hardeman, Haarweg 75, Overberg, tel. K 3431-390. Laatste aanbieding: Te koop wegens overcompleet door verhuizing. Fauteuils en stoelen, grote eiken glaskast gashaard en gaskachel, thee stoof (gas), spinnewiel, enige schilderstukjes en etsen, ganglamp en kroon, 2 pen dules, eiken ledikant, 2 keu kentafels, wieg en wat ser viesgoed, vazen, oud en mo dern. Te bevr. Hoofdstraat 20, 's avonds na 6 uur. Za terdag de gehele dag. Woning in Rhenen of om geving te huur of te koop gevraagd. Flinke huurprijs geen bezwaar. Brieven on der nr. 3980 aan het bur. van dit blad. Te koop le klas huisorgel, gebouwd in prima massief eiken kast. Ook geschikt v. zaaltje. Prijs 475.-. J. Vos, Crocusstraat 68, Wageningen Te koop konijnen, klein soort. Te bevr. Panhuis 45, Veenendaal. Te koop aangeb. een goed onderhouden groen-grijze kinderwagen, half Engels. Tevens Victoria bromfiets, e.v. ruilen voor goede he renfiets. Mr. Heemskerkstr. 50, Veenendaal. Gevraagd hulp in de huis houding voor halve dagen. Dr. de Visserstraat 34, Vee nendaal. Gevraagd meisje voor halve dagen (zondags vrij) of werk ster v. 5 halve dagen (voor middag). Aanmelden: 's avonds 7-8 uur Mevr. Recter Kerkewijk 175, Veenendaal. Gevraagd net meisje leeftijd niet beneden 17 jaar. Liefst voor de gehele week. Mun- nikenweg 139, Veenendaal. Te koop werkschoenen z.g. a.n. van 5,- tot 8.50. Bos man t.o. de kerk. Eist (U.), tel. 280. Te koop gevraagd een merk- herenrüwiel compleet in pr. staat of zo goed als nieuw. Trommel- of velgremmen en versn. Brieven met vol ledige omschrijving en prijs opgave onder nr. 3983 aan het bur. van dit blad. Te koop een gehaakte sprei. Adr. van Ostadelaan 6, Vee nendaal. Te koop 1 heren sportfiets Gazelle m. trommelremmen en 3 versn.naaf, kleur blauw, 1 heren sportfiets Magneet met trommelremmen, kleur zwart, 1 dames toersport m. remnaaf, kleur blauw-grijs, 1 jongensrijwiel 8-10 jaar. Nieuweweg 221, Veenendaal, tel. 2358. Te koop goed onderhouden kinderwagen. Laag model. Patrimoinumlaan 28, Vee nendaal. Koopje 2 pr. binnendeuren 82x200; 2 tuindeuren 83x198 met ieder 1 ruit 57x110 en 3 kl. ruitjes marmeren schoor steenmantel. Julianastraat 4, Veenendaal. Te koop aangeboden B.S.A. 250 c.c. bouwj. 1953 i.z.g.st. W. C. Beeremansstraat 21, Veenendaal. Te koop mooie zw. zomer mantel, gr. maat, prijs 17,50 Kostverloren 35, Veenendaal Te koop noodwoning. Dijk straat 154, Veenendaal. Te koop 270 hennen, Hamps x Reds, 8 weken. J. Veld huizen, Schalm 9, 't Dijkje, Renswoude. Te koop 2 geitzeugen. Bij W. van Engelenburg, Cune- raweg 376, Rhenen. Te koop gevraagd huis met tuin. Direct te aanvaarden. Benedenflat voor ruil be schikbaar. Brieven onder nr. 3982 aan het bur. van dit blad. Te koop 120 hennen WxH en 200 WxR. 7 weken oud. Bij J. E. van Roekei, Zuider kade 37, Ede, tel. 2362. Te koop Singer in pracht sa- lonkast 145,-, 5 jaar garan tie. G. van der Garde, Cune- raweg 328, Rhenen, tel. K 8385-2332. Te koop 280 roeden rogge. Esdoornlaan 32, Rhenen. Te koop prima Gritzner handnaaimachine 85,-, 5 j. garantie, G. van der Garde, Cuneraweg 328, Rhenen, tel. K 8385-2332. Wie kan grote aantallen adressen tynen? Aanb. aan Bur. nr. 3981 aan het bur. van dit blad. enige in aanbouw zijnde aan de Dr. de Visserstraat aan de Leinweberstraat leeg te aanvaarden aan de Dr. Colijnstraat eind augustus leeg te aanvaarden. aan de Achterkerkstraat aan de Molenstraat aan de Holleweg Ruime hypotheek beschikbaar Te bevragen Makelaarskantoor Mr. Heemskerkstraat 9 Tel. 2252 VEENENDAAL Wij geven op vrijdag 4 juli van 8-11 u. een DEMONSTRATIE, met deskundige voor lichting in „Eltheto". Zandstraat 64 Veenendaal Beukenlaan 4 Haal ook na 2 jaar hard werken het Mulo dipl. Nu al slaagden 7 van de 10 candidaten, waar van 5 na 2 jaar studie. Inl. bij J. Schuur, Amsterdamseweg 31, Ede tel. 8407 EEN WINKELWOONHUIS in Gld. Veenen- daal (na overleg leeg te aanvaarden) 0 EEN WOONHUIS met opslagplaats (ca. 1 nov. leeg te aanvaarden) BEDRIJFSRUIMTE (in het najaar leeg te aan vaarden) ENIGE BURGERWONINGEN aan de Sav. Lohmanstraat. Prijs f 5500.- f 6000.- EEN WONING aan de Nieuweweg. Inlichtingen Buurt laan W 113 Tel. 08385-3003 Zaterdagmiddag 5 juli a.s. naar Luchtvaart-show te Soesterberg 3,50 p.p. incl. toegang. Dagtocht: Valkenburg met rondrit Geuldal en Vaals data: 16/7 23/7 30/7 10,— p.p. Dagtocht: Rotterdam-Den Haag-Scheveningen data: 15/7 22/7 29/7 7,— p.p. Dagtocht: Grotten van Rcmouchamps en Spa data: 17/7 24/7 31/7 12,50 p.p. Dagtocht: Koningswinter, Keulen data: 18/7 25/7 1/8 ƒ13,50 p.p. Dagtocht: Brussel Expo data: 17/7 24/7 31/7 12,50 incl. entree. Dagtocht: naar sluiting Vierdaagse te Nijmegen data: 26/7 ƒ5,— p.p. 2 dagen: Belg. Ardennen en Grotten van Han data: 18/7 21/7 28/7 42,50 p.p. 2 dagen: Belg. Ardennen, Remouchamps, Ahrtal, Koningswinter data: 17/7 24/7 31/7 47,50 p.p. 3 dagen: 3 Landentour België-Luxemburg-Duitsland data: 17/7 24/7 30/7 72,50 p.p. AanmeWingen voor de meerdaagse reizen uiterlijk tot 11 juli. Alle prijzen voor de meerdaagse reizen zijn inclusief logies, voeding en belasting, excl. entree's. Uitgebreide prospectie zijn gratis aan onze kantoren ver krijgbaar. KERKEWIJK 87-93 VEENENDAAL TELEFOON 2845 RHENEN ZATERDAG 28 juni 7.30 uur ZONDAG 29 juni 3 uur. Vertoning van de spannende Indianenfilm in CinemaScope en kleuren. Met Alan Ladd. Audrey Dalton en Marisa Pavan Vol actie en spanning - vol avontuur en vermetelheid. Toegang 14 jaar ZONDAG 29 juni Vertoning van de sen sationele film naar het bekende boek van Hans Helmut Kirst Toegang 18 jaar DONDERDAG 3 juli 8 uur Vertoning van de bekende Nederlandse film met Ester de Boer van Rijk en Jan van Ees Toegang 14 jaar. GEVRAAGD een nette De Kwaliteitsbakkerij P. Hoekstra - Nic Beetsstr. 2 tel. 2812 Veenendaal Te koop wasmachine-motor In prima staat. Parallelweg 32, Veenendaal. Te koop 1 toom beste biggen Bij G. van de Haar, Dijkstr. 112, Veenendaal. Te koop wegens verhuizing huiskamer-ameublement, haard en diversen. Heren straat 62, Rhenen. Te koop i.g.st.z. beige half hoge kinderwagen. Billijke prijs. Emmalaan 72 Veenen daal. Te koop Gritzner inzinkbare trapnaaimachine, als nieuw, prijs 140,-, 5 jaar garantie. G. van der Garde, Cunera weg 328, Rhenen, tel. K 8385- 2332. Te koop een in goede staat zijnde Solex en Berini. Tal- maplein 1, Veenendaal. Te koop Husqvarna hand en trapnaaimachine, zeer mooi, 125,-, 5 jaar garantie G. van der Garde, Cunera weg 328, Rhenen, tel. K 8385- 2332. Wat geeft het, hoeveel u voor een zak voer betaalt. Als u maar goede winsten haalt. Hertog's graanhandel Nieuweweg 110. Voor al uw vogel en dieren benodigdheden. Nieuweweg 69. tel. 2138. Weer een nieuw Friesche Kip produkt. Het vol-ei voe der. Grote werkbesparing meer eieren Hertog's Graan handel, Nieuweweg 110, tel. 2139, Veenendaal. Met Koopmans ochtendvoer en graan, zal het misschien wel beter gaan. Hertog's Graanhandel Nieuweweg 110 tel. 2139, Veenendaal. Vanaf heden weer verkrijg baar bruine carbolineum. koolteer groene carbolineum mat en glans. Prima kwal. concurrerende prijzen. J. Kool. Holleweg 4, tel. 2461, Geld. Veenendaal. Als uw schoenen konden spreken, zouden ze om de reparatie van Blankesteijn smeken. Tevens eerste Vee- nendaalse vergroot-inrich- ting onder volle garantie. Eerste klas mach. schoen reparatiebedrijf. D. Blanke steijn zonen. Helling 14, Veenendaal Hoortoestellen Philips Aydium, batterijen. Melis Optiek, Hoofdstraat 51, tel. 3184, Veenendaal. Glas in haarddeur. Wij ma ken het binnen 48 uur. Fa. Fr. Diepeveen, Hoofdstraat 29, Veenendaal, tel. 2727. Financieringen van: auto's, motoren, bromfietsen machi nes enz. verzorgt voor u voordelig het Assurantie kantoor Brouwer, Kanaalw. 2. Veenendaal. tel. 2918. Oliestook-demonstratie vrij dagavond 4 juli van 8 tot 11 uur in „Eltheto", Fa. H. Hiensch, Zandstraat 64, Vee nendaal. Overhemd-reparatie vast- boord, compleet 2,80 met orginele „Permastift"-voe- ring. Textiel-reparatie-in- richting „Tempo", Zandstr. 84, Veenendaal. Extra weekreclame: 150 gr. plokworst 0,69; 150 gr. rau we ham 0,69; 250 gr. boter hamworst f 0,60. Slagerij B. van Leeuwen, Munnikenweg 2, 'tel. 2323, Veenendaal. Rijwielen te huur, per uur. per dag, per week en per maand. Rijwielstalling „De Klomp", Tel. 241, De Klomp. Te huur 2 nieuwe Fiats 600. Bij G. Hardeman, Mulders laan 80, Veenendaal, tel 3168 Oude, verweerde spiegels kunt u laten herverzilveren en krijgt u als nieuw terug. Glas in lood voor suite-deu ren in prima uitvoering. Glazen schuifruiten v. boe kenkastjes en dergelijke in één dag gereed. Handels vereniging Zimmerman Zn., Sandbrinkstraat 1 te Veenendaal. Dames! Alle parfums lotions en^? van Jean Patou zijn al leen verkrijgbaar bij Huize „Chic", Patrimoniumlaan 13, Veenendaal. In onze zaak ziet u reeds de 6 nieuwe modetinten van Colorama van Max Factor. Natuurlijk bij „Huize Chic", Patrimoniumlaan 13, Vee- nenüjui. Manchetten, voorpanden, schouderpas, reparaties. Tex- tiel-reparatfe-inrichting „Tempo", Zandstr. 84, Vee nendaal. Voor al uw verzekeringen naar J. van Barneveld, Bea- trixstraat 12, Veenendaal, tel. 2381. Hoofdinspecteur v. de Prov. verzekerings Mij. te Rotterdam. Alle soorten textiel-repara- ties. Textiel reparatie-inrich ting „Tempo" Zandstraat 84, Veenendaal. Te koop sport- en gewone merkrijwielen, iets bescha digd 150,-. Kindeirijwiel 6 tot 8 jaar. met remnaaf ƒ75.-. Kinderrijwielen van 8 tot 12 jaar, iets beschadigd met remnaaf 85.-. N. van Ek. Pr. Bernhardlaan 1 Vee nendaal. tel. 2533. H. A. Sol, steunzolen, breuk banden, corsetten enz. Zit ting iedere donderdag van 2 tot 5 uur. In apotheek Zui- dersma. Hoofdstraat 53, Vee nendaal. Machinale en handstoppages Textiel reparatie-inrichting. „Tempo" Zandstraat 84 Vee nendaal. Voor plasticzolen 6 x sterker, nylonhakjes, vergroten en verbreden van schoenen en Tana voor elke schoen. Naar machinale schoenmakerij R. Valkenburg Zn. Gortstraat 38 Veenendaal. Emmalaan 39 Voor reparatie en of aanleg van uw licht of krachtinstal latie naar C. Drost, Boslaan 17, Veenendaal. Allerlei meubilaire goederen ook wasmachines, schrijfbu reaus, gasfornuizen enz. enz. Alles in prima staat. Scherp concurrerende prijzen. Ook nieuwe meubelen waarbij wij uw oude inruilen. Van ouds bekende adres M. Vlas- tuin, Nieuweweg 60 Veenen daal, tel. 3052. Wij geven het niet weg, maar het lijkt er wel op. Deze week bij aankoop van 2 interlock herenhemden m. 5 of 6 één herenhemd ca deau! Alleen bij Tricotage- handel H. J. Boers, Nieuwe weg 204, Veenendaal. Mouw- en broekzomen. Tex tiel reparatie-inrichting Zandstraat 84, Veenendaal. Huur uw koelkast bij: Fr. Diepeveen, Hoofdstraat 29, Veenendaal. VERLOVINGSRINGEN klassiek-modern LEVENSLANGE GARANTIE Markt el UK Tel. 2272 T MMP KOOPT UW RU WIEL By'N l/ettbouu4 ADRES RIJWIEL- en BROMFIETSHANDEL Zandstraat (hoek Gortstraat) VEENENDAAL Telefoon 2456 Landgoed „REMMERSTEIN" verkoop van uitsluitend op 28 en 30 juni, daar in bos niet meer ver strekt wordt. Bij J. Haalboom, Oude Vee- nendaalse Grintweg 13, Rhe nen. Seizoenkaart 1,50 Dagkaart 0,50 Verzoeke geen papier e.d. achter te laten. DRUKKER IJ PARALLELWEG 10 - VEENENDAAL aan de spoorlijn VeenendaalRhenen

De Vallei | 1958 | | pagina 4