PAUK Burgerlijke stand HET 00G VAN SIVA KERKDIENSTEN Het gemeentehuis krijgt een concierge en een toilet ^A&T$TttU Z.ïYïr «pft Woulm SPORTOVERZICHT Zaterdagavond Ritmeester-waterpolotournooi Jubilerende „Rietvoorn" houdt vrijdag receptie in Korenbeurs WATERPOLO voor de komende dagen DINSDAG KOOPJES Gootsteen vergieten Regenkapjes Kop en schotels Het Ritmeester-waterpolotournooi belooft een spannende strijd om de felbegeerde wisselbeker Uit Renswoudes raadzaal Ingekomen en vertrokken Verboden toegang voor de zon OPTIEK WESTERA Coöp. Raiffeisen-bank „Veenendaal ELST Zondagsdienst doktoren Officiële bekendmaking RENSWOUDE We verplaatse ons nouw al een goeie week oover nog ongeoopende straate. Daar motte jelui niet te makkelik oover denke. Je ken wel zegge: de straate legge dur in, dus we kenne dur oover, mar zoo is et nou net es niet. 't Is een heele gunst gewist, dat we veur vanaavund al ge bruik van de Hoofdstraat en de Hoog straat mochte maake. In feite waare de weege nog niet oope en dus had de leiding mit gemak kenne bepaale, dat we dur mar af te blijve hadde tot naader order. Eigelik is 't ok een bietje raar om een straat te gaan oopene as iedereen denkt det ie al lang oope is. As 't goed was zou ie dat motte doen as de mesjiens et leste stukkie asfalt dur in smeere. Mar goed, zo heel veul doet dat dur ok al weer niet toe. Vanaavund zal onze burregemeester de straate mit een spietsie oopegooie, zoo- gezeid. Dee-Es, teugeswoordig de Her menie van de Scheepieswol en Seesilia blaaze dur een feestmarsie teegenan en de winkeliers zouwe de winkeliers niet zijn as ze dit mar zoo veurbij zouwe laate passeere. Dur worde waardebonne uitge- geeve en het pebliek ken dur ok nog van proofeteere. Trouwes, as ie et mijn vraagt, dan geloof ik, dat de zaakeminse deeze heele plechtigheid in mekaar ge stampt hebbe. Dat et niet zoozeer van hoogerhand afkomt as wel van de win keliers. Maar zoo heel veul maakt dat ok niet uit. We zijn dur op veuruit gegaan, da's zeker. Tenminste an de eene kant. An de andere kant zijn we terugge- boerd mit al onze nieuwe straate. Ik veur mijn houw me hart vast as ik dat verkeer over al die spiegelgladde straate staai te bekijke. En je maakt mijn niet wijs, dat al die minse de veftig kieloo niet te boove komme. Dur zijn dur bij, die rije nog net met etzelfde gangie as veur de maksje- mumsnelheid. En dan houw ik me hart vast as ik de Kerkewijk of de Hoofdstraat mot oover - steeke. Ok nog as eerdaags de feestver lichting gaat knippere. Want je maakt van een wilde gien heer in 't verkeer, ok al staan dur honderd oranje bollegies om et hardst mit elkaar te knippere. En dan is et prettig ooversteeke, dat mot ik zegge. Dan kun je je eige persies etzellefde vuule as de kappitein van dat schip, die deur een mijneveld heen moest. Oo, zeeë ze teegen em, daar kun je heel veilig deur heen vaare. Dur leit een vaar geul deur, die is angegeeve mit rooje vlaggies. Mar ik zou toch wel goed uit De voetbalcompetitie is ten einde. Dit werd hoog tijd omdat ook de zomerspor ten een kans moeten krijgen. Aan een van die zomersporten wordt nog eens extra aandacht besteed n.l. de waterpolosport. Zaterdag vindt n.l. in het Bergbad het traditionele Ritmeester-waterpolotour- nooi plaats. In tegenstelling met andere jaren, toen dit tournooi in de middaguren werd gehouden, is thans de aanvang bepaald op half zeven. Dat de belangstelling voor dit sportevenement groot zal zijn, ligt voor de hand. Dan is er nog een sport, waar eigenlijk te weinig over geschreven wordt, n.l. de rustige en sportieve hengelsport. Ook deze tak van sport staat dit weekeind in de bijzondere belangstelling. Het is vrij dag n.l. 25 jaar geleden, dat de Veenen- daalse hengelsportvereniging de „Riet voorn" werd opgericht. Deze ruim driehonderd leden tellende vereniging gaat vrijdagavond de feeste lijkheden ter ere van dit jubileum ope nen met een receptie in hotel de „Koren beurs". Vele Veenendalers zullen wel van de gelegenheid gebruik maken om het bestuur geluk te wensen. Toch wordt er in het komende week eind nog gevoetbald. Dovo speelt namelijk voor de reeds ver gevorderde bekercompetitie tegen een oude bekende, nl. sportclub Genemuiden. Dit belooft een spannende partij te wor den, waarin Dovo alle zeilen zal moeten bijzetten om het tot winst te brengen. Veenendaal krijgt zondag bezoek van N.R.C. uit Rotterdam, dat met drie elf tallen tegen de lagere Veenendaal elftal len komt spelen. Om half één spelen Veenendaal 3 en 4 tegen N.R.C. 2 en 3. Om half drie vindt een ontmoeting plaats tussen Veenendaal 2 en N.R.C. 1. PROGRAMMA VETERANEN- TOERNOOI Voor het veteranentoernooi wordt vrijdag gespeeld op het terrein van de Merino's. 6.45 uur VeenendaalDovo. 7.45 uur Hollandia WolS.K.F. Maandag terrein Dovo. 6.45 uur PanterTriangel Boys. 7.45 uur FrisiaS.K.F. Tijdens het jaarlijks terugkerende Ritmeester-waterpolotournooi, dat zater dagavond a.s. om half zeven in het „Bergbad" begint, zal tegelijkertijd de competitiewedstrijd V.Z.C.Sedna wor den gespeeld. Sedna is namelijk één van laate kijke en niet te hard vaare, want dur slaat wel es een mijn los en dan kan die midde in de vaargeul legge. Zoo is et nouw mit de voetgangers- ooversteekplaats ok. Je heb as voetgan ger oover die streepiespaaje recht van spreeke. Daar schiet je mooi wat mee op. Dan ken je tenminste, as ze je et zieke- huis ingereeje hebbe, zegge, dat die auto fout was. Nee, mit zoon vriendelik knipperlichie komme we dur niet. Stoplichte ok veur de voetgangers-oversteekplekke. Daar wou ik et deeze keer bij laate. Dur is weinig te beleeve, minse. Ok veur wout blauwkous. de deelnemers aan dit tournooi en de Kon. Ned. Zwembond heeft toestemming verleend deze wedstrijd in te lassen in het Ritmeestertournooi, met het oog op vakanties op de eerder vastgestelde da tum 30 juli a.s. De dames en de adspiranten komen op woensdag 9 juli a.s. in het water van „Bergbad". De tot nu toe ongeslagen dames krijgen Woestduin (Doorn) op bezoek en van deze wedstrijd zal tevens het kampioenschap van de Veenendaalse polomeisjes afhangen. De eveneens ongeslagen V.Z.C.-jon gens gaan hun krachten meten met de adspiranten van de Zwemclub Zeist. 101 in het voordeel van V.Z.C. was de uitslag van de uitwedstrijd tegen Zeist. De ploeg met de minste kansen op een kampioenschap, V.Z.C. 2, gaat woens dagavond naar Nijkerk voor een ontmoe ting met Flevo 2. Tenslotte zullen de heren V.Z.C. 3 he denavond hun enorme score nog trachten te verhogen in de wedstrijd tegen Woest duin 2 te Doorn. V.Z.C. 3 is weliswaar door het vertrek van Kets enigszins ver zwakt, doch dit moet geen bezwaar op leveren voor de andere, geroutineerde spelers. plastic, div. kleuren CO laag model CL plastic in étui 14 ct sterke kop en schotels voor dagelijks gebruik, met randdecor, CQ beslist le keus Alleen dinsdag 8 juli Hoofdstr. 7, Veenendaal, Tel. 3103 EINDSTAND VOORJAARSCOMPE TITIE MOTORCLUB Hieronder volgt de volledige uitslag van de voorjaarscompetitie over in totaal vijf ritten, georganiseerd door de Motor en Automobielclub „Veenendaal". Auto's: 1. Kooyman, Arnhem (148 pnt); 2. Van Wakeren, Veenendaal (144 pnt); 3. Van de Bovenkamp, Veenendaal (142); 4. Posthuma, Arnhem (142); 5. De Nooy, Veenendaal (141); 6. Jalink, Oosterbeek (141); 7. Groenhof, Veenen daal (139); 8. De Haas, Veenendaal (137); 9. Van de Wetering, Woudenberg (133); 10. Hiensch, Veenendaal (128). Motoren: 1. Slok, Rhenen (150 pnt); 2. Van Leuveren, Scherpenzeel (148); 3. J. de Gooijer, Veenendaal (147); 4. J. Jansen, Veenendaal (141); 5. Zevenber gen, Garderen (140). Het Ritmeester-waterpólotournooi, dat a.s. zaterdag weer zal plaatsvinden, heeft zich door de jaren heen een vaste plaats verworven in de rij van belangrijke sportevenementen in Veenendaal. Al is het dan zo, dat het waterpolo zich in onze plaats nog lang niet in een evenredige belangstelling mag verheugen als b.v. de voetbalsport, de jaarlijkse strijd in het „Bergbad" om de aantrekkelijke Rit meesterbokaal vormt op deze regel een gunstige uitzondering. Reeds tientallen jaren is het tournooi, nagenoeg zonder onderbreking, iedere zomer gespeeld en al enkele Ritmeester-trofeeën zijn definitief in het bezit geko men van enkele clubs. Volgens het reglement van dit tournooi komt de beker voor goed in het bezit van de club, die haar driemaal achtereen heeft gewonnen of vijf maal in totaal. In de deelnemende ploegen is altijd veel wisseling geweest. Oudere plaatsge noten zullen zich ongetwijfeld nog de spannende tournooien en „hete" finales herinneren tussen de ploeg van de Vee nendaalse Zwemclub en het Arnhemse Neptunus, de club welke momenteel reeds in de hoofdklasse speelt, dus maar liefst drie klassen hoger dan het team van de Veenendaalse Zwemclub in de competitie uitkomt. De laatste drie jaren hebben steeds de zelfde ploegen aan het tournooi deelge nomen. De Futen (Amstelveen), Flevo (Nijkerk) en Sedna (Amersfoort) waren de vaste gasten van V.Z.C. Vorig jaar ontsnapte de beker maar ternauwernood aan het voorgoed verdwijnen naar Am stelveen. De Futen hadden haar twee maal achtereen in de wacht gesleept, doch moesten de beker toen laten aan de enthousiaste ploeg van Flevo, ondanks Vrijdagavond j.l. opende burgemeester J. A. Hosang om 8 uur de openbare ver gadering van de Raad der gemeente Renswoude, die daarbij voltallig aanwe zig was. De belangrijkste besluiten die hierin werden genomen betreffen onge twijfeld de verbouwing van het gemeen tehuis en de benoeming van een con cierge, alsmede de mededelingen van de burgemeester met betrekking tot de plannen voor de grenswijziging. Als toegevoegd agendapunt vond in de eerste plaats het onderzoek plaats van de ingediende geloofsbrieven van de nieuw-gekozen raadsleden, door een com missie, bestaande uit de heren W. van den Brandhof, E. Zweers en J. T. Wolles- winkel. Daar alle stukken in orde wer den bevonden, was de commissie vrij spoedig met haar onderzoek gereed. Na de lezing van de notulen door de secretaris, werd besloten het verzoek van het College van Burgemeester en Wet houders van Finsterwolde inzake adhae- siebetuiging aan de voorstellen der z.g. 7 natuurkundigen voor kennisgeving aan te nemen. Aan de Stichting voor Prot. Christ. Zorg en Nazorg op de Veluwe „Vezona" te Harderwijk werd vervolgens een sub sidie toegekend van 20,voor elke in woner dezer gemeente, die nazorg be hoeft. De nazorg van deze stichting be treft in hoofdzaak de oud-leerlingen van de b.l.o. scholen en bestaat uit het regel matig en indien nodig bijstand verlenen in de maatschappij en het vinden en be houden van geschikte arbeid voor deze personen. Een sloot, gelegen naast het gemeente huis, is nog steeds eigendom van de Kerkvoogdij der Ned. Herv. Gemeente. Onder meer ten behoeve van het maken D-O-O-O-O-O-O-O-O van een uitrit vanaf de voortuin van het gemeentehuis werd besloten tot aankoop van deze sloot over te gaan voor een koopsom van in totaal 1, Het volgende agendapunt had betrek king op een voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling van een kampverordening, speciaal nu in de laat ste jaren het kamperen zich in deze ge meente in toenemei^de mate ontwikkelt. Blijkens deze verordening wordt onder kamperen verstaan het genieten van re creatief buitenverblijf, waarbij wordt overnacht in tenten, voertuigen en ge bouwen niet zijnde een woning of hotel. Zodra deze verordening van kracht is, zal het in de gemeente verboden zijn te kamperen, zonder schriftelijke vergun ning van burgemeester en wethouders, terwijl voorts het bezit van kampeer- kaarten en kampeerpaspoorten verplicht is. De heer Wolleswinkel informeerde in dit verband of het nu ook de bedoeling is, dat de gemeente voor het kamperen ter reinen gaat aanwijzen, waarop de voor zitter een korte uiteenzetting gaf van de bedoeling van de verordening. Bovendien verklaarde hij, dat in het gemeentelijke uitbreidingsplan bepaalde gronden als kampeerterrein zullen worden aangewe zen. Zonder hoofdelijke stemming werd de verordening daarna overeenkomstig het ontwerp vastgesteld. De woning Dorpsstraat 124 verkeert reeds geruime tijd in zeer slechte toe stand. Na ingewonnen advies van de Hoofdingenieur-Directeur van de Volks huisvesting en de Bouwnijverheid besloot de Raad derhalve deze woning onbewoon- i baar te verklaren onder bepaling van een ontruimingstermijn van 6 maanden. De heer Zweers vond hierin aanleiding de aandacht te vestigen op een reeds lan ge tijd geleden ontruimde krotwoning aan de Dorpsstraat, die speciaal voor de jeugd vele gevaren oplevert. De voorzitter antwoordde daarop, dat deze kwestie reeds de aandacht van het college van burgemeester en wethouders heeft. Vervolgens werd besloten het grasge was op de bermen van de openbare we gen voor de tijd van 6 jaar als volgt te verpachten voor een pachtsom van 5, per jaar: de Barneveldsestraat aan de heer G. Moesbergen; de Biesbosserweg aan de heer M. Versteeg; de helft van de Oude Holleweg aan de heer H. J. van Batenburg; de 2e helft van de Oude Hol leweg aan de heer R. van Wolfswinkel en de Veenweg aan mevr. de wed. J. Vonk- Donkervoort. Gemeentehuis wordt verbouwd. Nadat aan een drietal inwoners gedeel telijke ontheffing was verleend van de aanslagen in de hondenbelasting 1958 kwam als 10e agendapunt aan de orde het voorstel van Burgemeester en Wet houders om over te gaan tot verbouwing van het gemeentehuis. De bewoner van het gemeentehuis, de heer M. Teunissen, hoopt binnen enkele dagen te verhuizen, en, voordat de wo ning opnieuw kan worden betrokken is een kleine verbouwing noodzakelijk. Het achterhuis, waarin ondermeer ook de keuken is ondergebracht, is dermate bouwvallig, dat tot vernieuwing moet worden overgegaan. Voor dit doel vra gen Burgemeester en Wethouders een krediet van 10.000, De heer Wolleswinkel informeert of deze verbouwing voor de nieuwe bewo ners tevens een huurverhoging met zich brengt. De voorzitter geeft hierop ten ant woord, dat dit onredelijk wordt geacht, daar de huidige toestand onmogelijk kan worden gehandhaafd. Tevens verklaart hij, naar aanleiding van een vraag van (Zie verder 2e blad.) het feit, dat De Futen een klasse hoger in de tweede klasse speelden. A.s. zaterdag zullen vier volkomen ge lijkwaardige ploegen de strijd aanbinden. De Futen (Amstelveen) zijn uitgevallen en hiervoor in de plaats verschijnt De Fuut 1 uit Maarssen. Alle ploegen derde klassers dus, want ook Sedna promo veerde vorig jaar naar deze klasse. Deze laatste ploeg valt in dit gezel schap een beetje uit de toon; de compe titie-resultaten van Sedna zijn niet van dien aard, dat deze grote kansen toege schreven kunnen worden. Over de kwa liteit van De Fuut verkeert men enigs zins in het onzekere, doch zal vermoede lijk die van V.Z.C. benaderen. De groot ste kluif voor de gastheren vormt het Nijkerkse Flevo; met zes stuk-voor-stuk gevaarlijke voorspelers, doch een nog al eens twijfelachtig optredende keeper. De samenstelling van het Veenendaal se zevental is: Bakker, E. v. d. Loos- drecht, Koomen, Steffers, Wim van der Meer en H. van de Loosdrecht. Ad Slot boom is verhinderd en zijn plaats zal worden ingenomen door een nog nader door de technische commissie aan te wij zen speler. Het behoeft tenslotte geen betoog, dat het er weer om zal gaan spannen tijdens het Ritmeestertournooi. Hopelijk is het weer goed en krijgen we in de finale een spannende strijd te zien tussen de Vee nendaalse ploeg en wat ons het meest waarschijnlijk voorkomt Flevo uit Nijkerk. In tegenstelling tot andere jaren be gint het tournooi later dan andere jaren, n.l. zaterdagavond om half zeven. V.Z.C. heeft dit besluit genomen, ten gerieve van het zwemmende publiek, dat nu niet op zaterdagmiddag uit het water wordt gestuurd en de vele belangstellenden, die op zaterdagmiddag moeten werken. Dankbaar is men in V.Z.C.-kringen voor de geste van het bestuur van de voetbalver. „DOVO", dat de belangrijke wedstrijd DOVOSportclub Genemui den, aanvankelijk vastgesteld voor a.s. zaterdagavond geheel vrijwillig ver schoof naar de zaterdagmiddag om als voetbalclub in het zgn. gesloten voetbal seizoen een uitgesproken zomerclub niet in het vaarwater te zitten. VEENENDAAL Geboren: Gerrit, z. v. D. Meijer en C. Hendriksen; Jacoba Wouterina Hen- drika, d. v. H. v. d. Brink en M. V. Wijf fels; Reijer, z. v. C. Versteeg en N. Groe- neveld; Wijnand Gerard, z. v. H. Jansen en H. Brinkhuis. Ondertrouwd: J. v. Leeuwen en P. Val kenburg; M. Roest en M. J. van Dijk; K. F. van den Brink en B. van den Berg. Getrouwd: G. Terschegget en W. Wa- gensveld; W. F. Mol en D. Blankestijn. Overleden: geen. GELDERS VEENENDAAL EN EDERVEEN Geboren: Grietje, d. v. C. A. van Lun- teren en G. van de Pol. Ondertrouwd: G. Gaasbeek en J. M. van de Bovenkamp; H. Kosters en A. W. van Hoeflaken. Overleden: Hendrika van Esse, 81 jaar, echtgen. van C. Bos. RHENEN Geboren: Janna, d. v. A. Jacobsen en J. van Swetselaar; Johannes, z. v. J. Baars en A. E. A. de Ridder; Dirkje, d. v. D. Wijkniet en A. van Appeldoorn; Alida Johanna, d. v. G. Nellestyn en J. J. van den Heuvel; Brigitta Maria Theo dora, d. v. J. Hooft en M. H. G. Bekker; Gijsbert Cornelis, z. v. G. C. Schoemaker en J. van Manen; Peter Hartger, z. v. H. Nijboer en L. D. Dijkhuis; Steven, z. v. B. van den Oosterkamp en G. Achter berg. Ondertrouwd: E. J. van Esse en G. van Dijk; D. van der Meijden en H. D. Rijkse; J. C. Klaassen en E. E. Rijkse; J. G. Baars en A. E. de Fluiter. Overleden: Pieter Cornelis van der Wolk, 75 jaar, weduwnaar van Henriëtte Constance Albertine van Houten. RENSWOUDE Geboren: Anne Jacoba, d. v. Th. S. ter Velde en A. L. J. Kruik. Ondertrouwd: D. C. Wolfert en M. M. van Burken. Getrouwd: A. F. Moens en Chr. Pater. SCHERPENZEEL Geboren: Evert Jan, z. v. S. v. Beek en H. Vonk; Wouter Hein, z. v. H. Berkhof en E. Ploeg. Getrouwd: E. v. Kampen en N. Zee man; P. Veer en A. van Essen. RHENEN Vertrokken: S. C. van Veldhuizen, geh. m. W. J. van Ede naar Scherpenzeel; G. Koster, geh. m. A. van de Pol naar Arnhem; J. C. van Daalen naar Rotter dam; I. Huizinga naar Texel; M. Dekker naar Zuid Afrika; A. C. Bakker naar Amerongen. (in uw ogen) door een niet optisch verantwoorde zonnebril. Waag uw ogen er niet aan want uw ogen zijn alleen het beste waard! DROGISTERIJ UP .DlOOIHtH.AHOCIAIH- Eig. H. v. d. Berg t./o. Gemeentehuis RHENEN WEER PUZZELRIT VOOR GEMEEN- TEPERSONEEL De gemeentepersoneelsvereniging heeft succes gehad met de puzzelrit voor haar leden op 12 juni j.l. Op maandag 7 juli a.s. gaat men ten minste weer een dergelijke rit voor het gemeentepersoneel organiseren. Start om half acht bij het gemeente huis, finish bij hotel „La Montagne". De lengte van de rit bedraagt bijna 18 km; gemiddelde snelheid 12 km per uur. Er mag uitsluitend per fiets worden meege reden. POSTDUIVENNIEUWS Leden van de Veenendaalse postduiven vereniging „De Snelpost" hadden hun duiven op een vlucht vanaf Chauny en bereikten de volgende resultaten: H. Ulrich 1, 2, 5; G. Scherrenburg 3, 9; J. van 't Veen 4, 12; Bovenkamp-Rozen- boom 6; A. D. van den Bosch 7, 13, 15, 25; C. van Asselt 8, 10; C. van de Weerd 11; J. van Doorn 14, 20, 23, 26, 27; B. van Kes- teren 16, 33; C. Donkelaar 17; P. W. van Zetten 18, 29, 30, 31; D. G. van der Schans 19; G. Diepeveen 21; J. van Geerenstein 21; J. van Geerenstein 24; A. v. Asselt 28. De uitslag van de vlucht St. Vincent is: G. de Geit 1; H. Ulrich 2, 5; P. W. van Zetten 3; H. L. Spies 4. HET BESTUUR VAN DE 99 o-o-o-o-o-o-o-o-o (7) Aandachtig luistert Aram naar het vreemde verhaal van kapitein Sylvester. „Natuurlijk zijn mijn mannen dadelijk naar de ongelukkige toe gesneld. De man lag met het gezicht in het gloeiend hete zand en toen mijn manschappen hem om draaiden, sloeg hij de ogen op. Hij kon zich nauwe lijks verstaanbaar maken, maar nadat de bootsman hem enkele teugen brandewijn in de verdroogde keel had gegoten, stamelde hij enige woorden. Mijn mannen vertelden mij later, dat hij iets gefluisterd had over de wraak van Siva, die hem nu toch achterhaald had en over de vloek, die op maakt bekend dat de rente met ingang van 1 juli 1958 tot nadere aankondiging als volgt is vastgesteld: Spaargelden 374 °/o Hypotheken 5 °/o Voorschotten 574 °/o Credieten in rek. crt574 V.V. MUSKETIERS HEEFT DEFINI TIEF VOETBALVELD De zaterdagmiddag voetbalvereniging „Musketiers", die al lang geen eigen speelveld meer bezat, heeft nu definitief de beschikking gekregen over een veld. Het is de gemeentewei waarover „Mus ketiers" tijdelijk de beschikking had ge kregen. Al enige tijd staat er ook al een kleedlokaal dat er zijn mag. Waardoor „Musketiers" door de moeilijkheden heen is, dank zij de terbeschikkingstelling van de gemeentewei. Ook zullen er vanaf nu geen koeien meer op lopen, wat* ook al een hele verbetering is. Tevens zullen nu de „Musketiers" in de gelegenheid zijn om een veldtraining te volgen, waardoor zij, naast de al be staande zaaltraining, nog meer hun lichaamsconditie kunnen opvoeren. het godenoog rustte. Dat waren zijn laatste woor denToen hij levenloos achterover zakte in de armen van de bootsman rustte een grote groen glanzende smaragd. Dezelfde steen, heer Aram, die thans hier op uw tafel ligt!" (Wordt vervolgd). Oude Kerk Markt 9.30 en 5 uur ds Ver maas. Juliana Kerk 9.30 uur Cand. Tigchelaar, 5 uur ds Wisgerhof. Vresdes Kerk 9, 10 en 5 uur ds Vroeg- indeweij. Sionskerk 9.30 uur ds Wisgerhof, 5 uur Cand. Tigchelaar. Veeneind 3 uur ds Vroegindeweij. Dijkstraat 2.45 uur ds Wisgerhof. Ned. Herv. Evang. „Sola Fide" 10 uur ds Goedhart, bed. H.A., 5.30 uur ds Goed hart bed. H.A. en dankzegging. Ger. Kerk Kerkewijk 9 en 10.30 uur ds van Enk, 5 uur ds Overduin. Ger. Kerk art. 31 K.O. 8.15 en 3 uur ds Smelik. Chr. Ger. Kerk Beatrixstraat 9.30 en 5 uur ds Heerma. Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat 9.30 en 5 uur ds Kok. Ger. Gem. Syn. Geb. Eltheto 9.30 en 5 uur Leesdienst. Ger. Gem. Fluitersstraat 9.30 en 5 uur Leesdienst, dinsdag 8 juli 7.30 uur ds v. d. Ketterij en 10 juli 7.30 uur ds Lichtenberg. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds Broer van Hilversum. Leger des Heils zaterdag 10 uur heili- gingsdienst, zondag 12 uur zondags school, 6.45 uur openluchtsamenkomst, 7.30 uur verlossingssamenkomst. R.K. Kerk Nieuweweg en Salvator Kerk 8 uur H. Mis, 10.15 uur Hoogmis, 5 uur Lof Nieuweweg en 7 uur Lof in de Salvatorkerk. RHENEN Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 uur ds Dop- penberg van Wilsum, 5 uur ds C. J. de Graaf van Nijkerk. Herv. Gem. 10 uur ds J. Hoffman van Koudekerke, 6 uur ds N. Kooreman. Prot. Bond geen dienst. Ger. Kerk 10 en 5 uur ds H. Volten. Ger. Gem. syn. 10 en 6 uur ds P. v. d. Bijl, woensdag 7.30 uur ds P. v. d. Bijl. Ger. Gem. Plantsoen 10 en 5.30 uur lees dienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst. OVERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur dhr J. van Noort. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur Leesdienst. ELST (U.) Ger. Gem. 9.30 en 6 uur Leesdienst. Ned. Herv. Kerk 10 uur dhr Van Noort van Overberg, 6 uur ds De Zeeuw van Doorn. Oud Ger. Gem. 11 juli 7 uur ds Toes van Kinderdijk. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk 9.30 uur ds J. Bos van Wierden, 6.30 uur ds L. v. d. Peut, bed. H. Doop. Ger. Kerk 10 uur ds D. G. Molenaar, 6.30 uur ds J. Berger van Kootwijkerbroek. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 10 uur ds v. d. Heuvel van Ede, 6.30 uur ds v. d. Linden van Scherpenzeel. Ger. Gem. 9.30 en 6.45 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur leesdienst. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk 9 en 6.30 uur ds H. v. d. Linden. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds P. W. v. d. Veen, Bed. H. Avondmaal. Vrijzinnig Herv. Kerk 9.45 uur dhr E. C. Ninaber. Ger. Gemeente 10 en 6.30 uur dhr B. Revest. Ger. Gemeente 10 en 6.30 uur Leesdienst in noodgebouw. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds Van Viegen. VEENENDAAL. Alleen voor zeer drin gende gevallen, van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagmorgen 8 uur Dr. E. A. C. Reijdon, Kerkewijk, tel. 2134. ELST, AMERONGEN, LEERSUM, Dr. A. C. Kars te Amerongen, tel. K 3434- 273. RHENEN. Dr. B. Stegeman, Herenstr. 93, tel. 315. RENSWOUDE. Dr. TH. S. ter Velde, tel. 450 (eigen praktijk). EDERVEEN, DE KLOMP, LUNTEREN. Dr. Ringelestjjn, tel. K 8387-201. SCHERPENZEEL. Dr. J. H. Renken, Ho- levoetsplein, tel. K 3497-250. HERZIENING UITBREIDINGS PLAN Het hoofd van het gemeentebestuur van Rhenen brengt ter openbare kennis, dat de raad der gemeente Rhenen bij besluit van 27 juni 1958 nr. 4 overeen komstig artikel 36, 4e lid der woningwet heeft bepaald, dat een herziening van het plan van uitbreiding in hoofdzaken in voorbereiding is. Het hoofd van het gemeentebestuur, L. Bosch van Rosenthal. Rhenen, 2 juli 1958. AFKONDIGING STRAFVEROR DENING Burgemeester en wethouders van Ede maken bekend, dat gedurende 3 maanden op de secretarie, 3e afdeling, voor een ieder ter lezing is nedergelegd en tegen betaling der kosten algemeen verkrijg baar is gesteld de door de raad in zijn vergadering van 25 juni 1958 vastgestel de verordening, regelende de vakantie sluiting van sigarenwinkels in het dorp Gelders Veenendaal in 1958. Deze veror dening treedt in werking met ingang van de dag, volgende op die harer afkondi ging. Burgemeester en wethouders N.C.V.B. GAAT EEN DAGJE UIT De dames zullen deze keer een bezoek brengen aan Rotterdam en Den Haag en in deze plaatsen verschillende beziens waardigheden gaan bezichtigen. De Leden van de Ned. Christ. Vrouwen bond, afd. Renswoude, hopen op woens dag 9 juli a.s. hun jaarlijks uitstapje te maken.

De Vallei | 1958 | | pagina 2