VETERANEN-TOERNOOI !Z3>' Zwaar Corned beef Doperwtjes ijsbonbonsvh Petit Beurre Fruitcocktail koffiemelkAM Toiletpapier SIMON DE WIT VZC waterpoloploeg houdt Ritmeesterbeker in Veenendaal RHENEN OVERBERG belegen kaas gram 150 gram gevulde grote fles FORMELTA n HET 00G VAN SIVA Flevo in finale met 7 - 2 geklopt Veenendaal - Dovo 2-1 Hollandia - S.K.F. 3-2 WATERPOLO Ook Dovo uitgebekerd Ritmeester - Neveda 0-1 li I rekent u maar na volvette jqq 1e soort import 340 gramsblik middelfijn litersblik 200 gramspak per blik per pak 4 rol 476 Voor de kantonrechter Een veelkoppig publiek heeft J.L zaterdagavond een in alle opzichten span nend Ritmeesterwaterpolotournooi meegemaakt. Een Ritmeestertournooi, zoals Veenendaal in jaren niet heeft gekend. In de eerste plaats was daar. in de finale, de glorieuze overwinning van het eerste zevental van de Veenendaalse zwemclub op Flevo uit Nqkerk, dat in de waterpolocompetitie met hetzelfde aantal punten als VZC aan de kop gaat Niet minder spectaculair was het optreden van het derde VZC-zevental, dat - met invallers - voor een verdiende derde prtfs zorgde. afstond aan de jonge keeper van VZC 2 Jacques Suydendorp. En het was Suydendorp, die deze En als derde enerverende punt kan de spanning worden genoemd, welke het organiserende VZC-bestuur heeft moeten doormaken, toen de ploeg van De Fuut uit Maarssen niet kwam op dagen. Onmiddellijk stelde men zich van VZC-zijde telefonisch in verbin ding met één der functionarissen van De Fuut, maar deze deelde doodleuk mee, dat men niet van plan was om te komen, hoewel De Fuut destijds de uitnodiging van VZC schriftelijk aan vaardde. Hoe het ook zij, het VZC-be stuur stond door dit onbehoorlijke en zéér onsportieve gedrag voor een vol dongen feit en moest maatregelen ne men. Omdat men het publiek niet door het spelen van een halve competitie een wedstrijd minder wilde voorschote len, werd in allerijl nog een VZC-ploeg samengesteld uit de kern van VZC 3, enkele aspiranten en twee veteranen. Ook dit verliep niet vlot omdat na genoeg alle spelers van VZC 2 en 3 door vakanties en andere redenen niet aanwezig waren. Toch, ondanks alles is het Ritmees tertournooi er niet minder om gewor den en, behoudens een klein oponthoud door het wegblijven van De Fuut, was het een zeer aantrekkelijk evenement op een mooie, zachte zomeravond. V.Z.C. - Sedna 4-1 De eerste wedstrijd was weinig hoop gevend voor de Veenendalers. VZC- Sedna (Amersfoort), een wedstrijd wel ke tevens voor de competitie gold, werd een vrij lauwe strijd. Het Veenen daalse zevental was, op één speler na, compleet. Rompes nam de achterhoede plaats in van Ad Slotboom, die met vakantie was. Voor VZC scoorden Steffers en H. van de Loosdrecht, beiden tweemaal en de enige treffer van Sedna was voor keeper Jan Bakker onhoudbaar. Flevo - V.Z.C. 3 (5-3) De tweede ronde ging tussen het sterke Nijkerkse Flevo, de houder van de Ritmeesterbeker en het „invallen de" VZC-zevental, bestaande uit Sip- kema (doel), G. Hendriks, Schoeman. Aart Slotboom (achter), Ton van Dijk en de gebroeders Van Schuppen (voor). De ondergang van VZC 3, welke, gezien de krachtsverhoudingen rede lijkerwijs mocht worden verwacht, bleef echter uit De Nijkerkers hadden de handen vol aan de vroegere VZC 1 -spelers Hendriks en Van Schuppen, die hun partij nog danig meebliezen. Van Schuppen, op de midvoorplaats, leverde nog een flink aantal „loeders" af, waarvan er drie doel troffen. Flevo scoorde vijfmaal. Verliezersronde: Sedna - V.Z.C. 3 (1-2) Voor de strijd om de derde en vierde plaats onderging VZC 3 enkele wijzi gingen. Hendriks en Van Schuppen lieten zich vervangen door resp. aspi rant Kees Hardeman en Buddingh, ter wijl Sipkema zijn plaats onder de lat wedstrijd maakte. Met zijn lange armen ranselde en plukte hij vrijwel onhoud bare schoten uit zijn heiligdom en maakte de Sedna-voorhoede nagenoeg wanhopig. De eindstand wees het uit 1-1 en strafworpen moesten de beslissing brengen; Sedna miste er drie van de zes, waarvan één gestopt door Suyden dorp; van de VZC-strafworpen troffen er vier doel. De finale: V.Z.C. 1 - Flevo (7-2) De strijd om de Ritmeesterbeker werd voor de zeven spelers van VZC de wedstrijd van het seizoen. Van het begin legden de Veenendaalse water- polospelers een geestdrift aan de dag, zo bruisend, dat de Nijkerkers, na vóór de rust goed partij te hebben gegeven, in de tweede helft moesten zwichten. Met een hard en afgemeten doelpunt van mid voor Gijtenbeek, nam Flevo de leiding (1-0). Kort daarop werd een doelpunt van de veertienjarige Wim van der Meer afgekeurd, doch niet veel later kon H. van de Loosdrecht uit een vrije positie keihard inschieten (1-1). De gevaarlijkste speler was wel de jonge Bert Steffers op de linksvoor plaats. Dit bleek reeds uit het tweede VZC-doelpunt voor de rust, door hem gescoord, waarop er nog drie van zijn handen vanaf dezelfde plaats zouden volgen. Flevo-keeper Schüssler was op deze schoten niet berekend en Steffers had dit vrij snel door. Even voor rust werd een Flevo- speler wegens een overtreding uit het water gezonden. Steffers benutte de numerieke meerderheid pas in de twee de helft (3-1). Het ging verder als van een leien dakje; Flevo kwam er behoudens één doelpunt van Geijtenbeek niet meer aan te pas. Wim van der Meer bracht uit een vrije worp de bal bij H. van de Loosdrecht, die met een schuiver scoorde. Vervolgens waren het keeper Bakker, die onder gejuich van het pu bliek een strafworp stopte en Steffers die met een boogbal de stand op 5-1 bracht. Wim van der Meer ondernam een rush, zwom voor het Flevo-doel het zevende en laatste doelpunt (7-2). langs en scoorde. Steffers zorgde voor Vreugde was er in het VZC-kamp na het eindsignaal van scheidsrechter Mosterd. De Ritmeesterbeker bleef na vele jaren uitstedigheid weer in Vee nendaal en men had een Veenendaalse waterpoloploeg aan het werk gezien, welke - met spelers die stuk voor stuk voor hun taak berekend zijn - hoop geeft voor de toekomst. Aanvoerder Koomen mocht na afloop van het tournooi uit handen van wet houder C. N. van Kuijk, die bij ver hindering van burgemeester A. Bakker, de prijzen uitreikte, de Ritmeester- bokaal in ontvangst nemen. Voor het veteranentournooi werd vrijdagavond gespeeld op het terrein van Merino's, alwaar Veenendaal-Dovo en Hollandia Wol-SKF elkaar bekampten. Maandagavond werd op het terrein van Dovo nog maar één wedstrijd ge speeld tussen Ritmeester en Neveda. De ontmoeting Panter-Triangelboys ging blijkbaar door een misverstand niet door. Er waren van beide ploegen gezamelijk maar vijf mensen aanwezig zodat van voetballen geen sprake kon zijn. De verrassing van deze avond was wel de 1-0 overwinning van Neveda op het sterkere Ritmeester. Een overwinning die echter voor een belangrijk deel te danken is aan het fantastisch goede werk van de Neveda-doelman Nic. v. d. Bovenkamp. Naar de wedstrijd Veenendaal - Dovo, werd nog wel met enige belangstelling uitgezien. Het ging er n.l. om, wie van beide, de leiding zou nemen. Veenendaal was de gelukkigste en won met 2-1. Na wat wederzijds verkennen, ontplooi de deze ontmoeting zich in een gelijk op gaande strijd, met wisselende kansen. In de achtste minuut wist Dovo de lei- ling te nemen, door een goed doelpunt van Bram v.d. Bos. 0-1. Niet lang daarna was het echter Bertus v. Soest, die met een keurig doelpunt, de partijen weer op gelijke voet bracht. 1-1. Na de hervatting kreeg Dovo al meteen een paar goede kansen om de score te verhogen. Het doelpunt kwam echter aan de andere kant, toen in de negende min. Bertus v. Soest, voor de tweede maal met succes inschoot 2-1. Daarna werd de strijd soms vrij hard, vooral Veenendaal pakte soms wel wat al te stevig door. In de stand kwam ech ter geen verandering meer, zodat Vee nendaal won met 2-1. Het treffen tussen Holl. Wol en S.K.F., werd een leuke en op het laatst nog span nende strijd. Temeer daar S.K.F.- een op gelopen achterstand door drie goede doel punten van de Holl. midvoor Gert v. d. ZEEPOST Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: m.s. „Waterland" (5 juli), m.s. „Yapeyu" (8 juli); Australië via En geland (12 juli); Brazilië: m.s. „Kenne- merland" (7 juli), s.s. „Algol" (8 juli); Canada: s.s. „Rijndam" (9 juli); Chili via New York (9 juli); Indonesië: s.s. „Lao- medon" (14 juli); Ned. Antillen: s.s. „Ado nis" (7 juli); Ned. Nw. Guinea: s.s. „Sala- tiga" (24 juli); Nieuw Zeeland via Enge land (11 juli); Suriname: s.s. „Telamon" (9 juli); Unie van Z.-Afrika en Z.W. Afri ka: m.s. „Arundel Castle" (12 juli); Brits Oost Afrika: s.s. „Jean Laborde" (12 juli). Inlichtingen betreffende de verzen dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. V.Z.C. 3 nu reeds kampioen Met nog één wedstrijd te spelen, n.l. de uitwedstrijd tegen Vahalis 2 te Tiel kan derde herenzevental van de Veenendaal se Zwemclub zich nu reeds kampioen noemen van de 2e kl. E. kring midden van Nederland van de K.N.Z.B. Dit zevental, dat zich met klinkende cijfers naar het kampioenschap speelde, bestaat voornamelijk uit oudere spelers van het vroegere eerste en tweede team. Deze „oude garde" heeft de opmerke lijke prestatie geleverd uit vijf westrij den reeds 39 doelpunten vóór te slepen en slechts één tegen. Het zevental bestaat uit: Sipkema (doel), Schoeman, Rompes, Kets-inmiddels ver trokken (achter), H. van Schuppen, Van Dijk en T. van Schuppen (voor). Na de laatste wedstrijd tegen Vahalis op vrijdag 11 juli te Tiel zullen de kam pioenen wedstrijden moeten spelen voor een eventuele promotie naar de le kl. van de Kring Midden van Nederland. V.Z.C.-jeugd naar Rhenen Donderdag 10 juli a.s. trekt de jeugd van de Veenedaalse Zwemclub naar Rhe nen voor een return-ontmoeting met de jeugd van „De Forellen" in Ouwehands natuurbad. V.Z.C. 1 tegen Edese militairen in Rhenen Morgen (donerdagavond) speelt het le herenzevental van de Veenendaalse Zwemclub een oefenwedstrijd tegen het militaire zevental van het garnizoen Ede. De ontmoeting vindt plaats in Ouwe hands Natuurbad in Rhenen. 262 KANDIDATEN VOOR SCHOOLZWEMEXAMENS Hedenmorgen zijn in het „Bergbad" door de gemeentelijke commissie voor de lichamelijke opvoeding examens afgeno- diek zullen de leden in de gelegenheid men voor de schoolzwemdiploma's A, B en C. Voor het diploma A zwommen 166 schoolkinderen, voor het diploma B 86, en voor het C-diploma 10. De resultaten zijn op het moment dat we dit schrijven nog niet bekend. Als rijksgecommiteerde woonde de examens bij de heer L. L. J. Heugen, rijksconsu lent voor de lichamelijke opvoeding. Dovo speelde zaterdag een bekerwed strijd aan het Panhuis, tegen Sportclub Genemuijden. Deze ontmoeting eindigde in een 4-4 gelijk spel. Door deze uitslag is Dovo uitgeschakeld, aangezien de be zoekende club, aan een gelijk spel vol doende heeft, om verder te bekeren. Toch was Genemuijden, nu niet be paald de beste ploeg. Vooral wat tech niek betreft stond Dovo op een veel ho ger plan. Onproductiviteit in de voor hoede en fouten in de defensie, stonden weg. Al reeds in de eerste minuten van de wedstrijd, kreeg Dovo een achterstand, toen de watervlugge van Dalfsen wist te profiteren van verkeerd terugspelen de achterhoede 0-1. Na een kwartier kreeg Dovo een goede kans om gelijk te maken, maar het spel werd zo kort gehouden, dat de gasten voldoende gelegenheid kregen om in te grijpen Aan de andere kant ging het be ter, want direct daarna zag van Dalfsen, kans om een snelle aanval van zijn ploeg, op de enig juiste manier, met een hard schot af te werken 0-2 Oneveer zeven minuten voor de rust, waren het Schoeman en de in de voor hoede spelende v. Laar, die om beurten trachten het verdiende tegenpunt te sco ren, maar het was de snel naar voren ge komen van Zetten, die toen doelman Ple zier, de bal even los liet, deze over de doellijn werkte 1-2. Van lange duur was de vreugde over dit doelpunt echter niet, want nog voor de rust was het weer v. Dalfsen, die er 1-3 van maakte. In de 44 ste minuut kwam v. Ojik, naar voren en zette scherp voor waarna Schoeman, aan de lat hangende, de stand op 2-3 bracht. Na de hervatting trok Dovo meteen ten aanval, wat tot gevolg had, dat van Hal, na zeven minuten alleen doorbrak en een hard schot loste, de teruggeslagen bal werd daarna beheerst door v. Laar, in het doel geplaatst 3-3. Dovo drong daarna ver op en juist werd dit hun noodlottig, want bij een doorbraak van de gasten, wist linksbuiten Fuiten, zijn club nogmaals de leiding te geven 3-4. Wel maakte de naar voren gekomen spil Kroesbergen er met een schot vanaf de vleugel nog 4-4 van, maar dit was voor een thuiswedstrijd juist niet genoeg. De Vries en de assistent-badmeester Ton van Dijk hebben er ongetwijfeld ook dankbaar materiaal aan, dat nog gemak kelijk valt te „kneden Na het diploma-zwemmen zijn de kin deren opgevangen in de zwem- en polo club. De intensieve training heeft al di rect vruchten afgeworpen. De kracht proef met de meisjes en jongens van ongeveer dezelfde leeftijd in het „Berg bad" heeft dat bewezen. Het is verheu gend dit te mogen constateren. En het is ook plezierig voor de meisjes en jongens van de zwemclub zelf. Hun zelfvertrou wen is er met sprongen door omhoog ge gaan. Zij hebben als maar getraind, baantjes gezwommen en balletjes ge gooid. Zij hebben nu zelf de overtuiging, dat die training niet voor niets is ge weest. Dat geeft ook de 10069 uitslag aan. De Rhenense zwemclub werd in eerste instantie opgericht om de nationale zwemkampioenschappen 1957 te kunnen organiseren in het toen nog fonkelnieuwe bad van de heer Ouwehand. Uit die op richting is de zwemclub gegroeid en niet zoals sommigen meenden, weer afge dankt, omdat de nationale zwemkam pioenschappen weer achter de rug waren. De afgelopen winter werd zelfs doorge zwommen door een grote groep van de leden in het Arnhemse Sportfondsenbad. Voor het thans lopende seizoen staan nog verschillende wedstrijden op het pro gramma. We hebben de ontmoeting met VZC op het oog, die op donderdag 10 juli plaats vindt in het bad van Ouwehand, terwijl nog verschillende andere ontmoe tingen worden voorbereid. Ook zal er dit jaar een slotfeest door de zwemclubbe- stuurders worden georganiseerd, met al lerlei komische nummers en waarschijn lijk een feeëriek verlicht bad bij avond. En voor de komende winter zal het nu niet bij zwemmen-in-Arnhem alleen blij ven. Er komen bindingsavonden en perio- worden gesteld bijeen te komen om aan trekkelijke filmavonden bij te wonen en ook lesavonden, waar deskundigen op zwem- en pologebied de jonge Forellen uit Rhenen en omgeving verder wegwijs zullen maken in deze mooie, maar ook zo gezonde tak van sport. De zwemsport belooft voor Rhenen iets goeds. „WILSKRACHT" GAF WEER GE SLAAGDE DEMONSTRATIES De Rhenense Gymnastiekvereniging Wilskracht" gaf weer geslaagde demon straties op het gemeentelijk sportpark Candia" afgelopen zaterdagavond. De uitvoering werd bijgewoond door een talrijk publiek, waaronder de heer W. Klaassen als afgevaardigde van het gemeentebestuur en de beschermvrouwe der vereniging mevrouw I. Leccius de Ridder-Strelin. Na de opmars door Rhenen met „Ons rrCri -..r"-"i'T'„"7,""^ Genoegen" voorop, werd op het sportveld echter een redelijke overwinning in de, r' de vlaggengroet gebracht met het Turn lied en het Wilhelmus. Weerdhof, bijna geheel wist weg te wer ken, zij het dan met een klein beetje ge luk. Na een gelijkgaand begin, nam Hol landia na een kwartier spelen de leiding v.d. Weerdhof 1-0. Vijf minuten later werd het door deze zelfde speler 2-0, met welke stand ook de rust inging. De tweede helft was 8 minuten oud, toen Gert v.d. Weerdhof voor de derde maal scoorde 3-0. Eerst daarna kwam S.K.F. aan een tegenpuntje, dat gemaakt werd door een der achterspelers van Hollandia 3-1. Kort voor tijd werd het 3-2, toen de S.K.F. links-binnen profiteerde van keu rig voorbereidend werk van de gladde veteraan van Soest. Het is Neveda dan na felle strijd ge lukt, om Ritmeester met 1-0 te kloppen, door een doelpunt van Jan Henzen in de tweede helft. Het spel van Ritmeester was echter van het begin af beter, waardoor zij aanvan kelijk dan ook het middenveld beheerste. Voor het Neveda doel, waren spil v.d. Waal en doelman v.d. Bovenkamp heer en meester. Dit laatste was dan ook wel de oorzaak, dat de stand bij de rust nog dubbel blank was. Kort voor de rust, kwam na enkele goede kansen voor de Ritmeester, Neveda meer in de aanval. Met fanatiek en soms wat al te hard spel, kon de Ritmeester echter de score blank houden Na de thee brak van Kooten, van Rit meester tot tweemaal toe zeer gevaar lijk door, maar doelpunten kwamen er niet uit. Bij een uitval van Neveda, na ongeveer een kwartier spelen, ging Jan Hensen, er alleen tussen uit en wist met een ver schot vanaf de vleugel, de stand op 1-0 in het voordeel van Neveda te brengen. Hoewel Ritmeester ook daarna steeds in de aanval bleef, bleek een doelpunt maken toch te veel gevraagd te zijn, want ondanks redelijke kansen lukte het niet. Bijna zou het nog 0-2 geworden zijn, (8) Korte tijd is het stil in de grote ridderzaal maar Frits Hardeman, schoot in vrije po- en peinzend staren beide mannen naar de grote sitie staande naast. edelsteen, die geheimzinnig glinstert in het flakke- Bij het eindsignaal, hadden de Neveda rende kaarslicht. „Is dat uw hele verhaal?" vraagt mensen, een warm applaus, van het vrij Aram dan plotseling. Kapitein Sylvester lacht talrijke publiek in ontvangst te nemen.bitter. „Was dat maar waar, messire! Sinds die Namens het bestuur opende de heer A. G. Hulshof de uitvoering. Hij bracht dank aan het bestuur van de bijzondere school voor het beschikbaar stellen van de nieuwe zaal aan de Prins Bernhard- straat, hetgeen mede aanleiding is ge weest, dat over het afgelopen jaar een rekord-aantal nieuwe leden kon worden geboekt. Het gemeentebestuur werd be dankt voor de financiële medewerking. Het uit drieëntwintig nummers be staande programma werd onder leiding van de heer D. W. de Jong vlot afge werkt. Het onderdeel „springkast heren" bestond uit prima werk. De oefeningen werden beheerst uitgevoerd. Ook de dames leverden voorbeeldig werk, elegant in uitvoering, fraai en evenwichtig, vol gratie en durf. De knotsoefening werd harmonisch uit gevoerd en in een goed tempo. Aan het slot van de hoogstaande uit voering werd dank gebracht aan de leider der vereniging onder aanbieding van een enveloppe met inhoud, met blijken van waardering voor zijn echtgenote, voor de assistente mej. D. Sanders en voor het bestuurslid de heer A. J. Livingstone, voor zijn onvermoeide werken in het be lang van de vereniging. Ook de muziek vereniging werd in de dankhulde betrok ken. ZWEMSPORT BELOOFT IN RHENEN IETS GOEDS De Rhenense Zwem- en poloclub ,7Öe Forellen" heeft de eerste krachtmeting achter de rug. En met succes, laten we dat direct vaststellen. Het materiaal is nog jong, héél jong zelfs. De meeste leden van deze vereniging hadden vorig jaar nog niet eens een zwemdiploma. Zij moesten nog met zwemmen beginnen Daarom is dit materiaal wellicht beter dan welk ander ook. Het is nog in een bepaalde richting te leiden. De opleiders en dat zijn in dit geval het echtpaar CURSUS HANDMELREN Ook in Overberg is door de Rrjks- landbouwvoorlichtingsdienst in samen werking met de Cie „Streekbelangen Z.O.-Utrecht een 6-tal cursussen in handmelken georganiseerd. De afgelopen weken hebben de examens plaatsgevon den, waaraan 23 cursisten deelnamen, nml. 6 dames en 17 heren. De examens, die georganiseerd zijn door het Rrjkszui- velconsulentschap te Utrecht, vonden plaats op de bedrijven van A. v. Ginkel, Dwarsweg 69, Overberg (Amerongen) en F. ter Maater, Parallelweg 11, Overberg (Amerongen). De examencie bestond uit 2 jury-leden en 1 arbiter. De lessen wer den verzorgd door de voormelkers C. v. Ravenhorst te Woudenberg, J. Oord te Amersfoort en J. Wijsman te Hilversum. Geen der cursisten behoefde te worden afgewezen. Het totaal aantal punten wat behaald kan worden is 200, terwijl het minimum aantal punten 160 moet zijn. Bovendien moet voor 4 van de belang- \Sir geldig tlm woensdag 1 6 juli bij gemiddeld Simon de Wit inNederlandl bij ieder 100 gramspakje SdW-thee bij iedere f 3.- aan boodschappen Van 62 W00f 0p dez8 boodschappen reeds f 1,20 extra vakantie-voordeel I 6n zoals altijd: GRATIS MELKKOETJES 007139 HOOFDSTRAAT 93 - VEENENDAAL In Veenendaal komen wij gratis horen en bezorgen: Tel. 201 b rijkste onderdelen o.a. manier van mel ken en vingerstanden, regelmatig krach tig melken, manier en resultaat van uitmelken 104 punten behaald worden. De uitslag van de gehouden examens is als volgt: Na het uitreiken van de puntenkaart werd door de Rijkszuivelconsulent of diens assistent dank gebracht aan de veehouders voor de verleende medewer king, door hun bedrijf disponibel te stel len. Aan de jury-leden voor hun belang rijke en verantwoordelijke taak, aan de voormelkers voor het behaalde succes, alsmede aan de organisatie welke het initiatief nam. Binnen niet al te lange tijd zullen op een gezamenlijke bijeen komst de getuigschriften worden uitge reikt. Karei van Ginkel, Overberg, 188 pnt.; Dirkje Hoonhorst, Overberg, 187 pnt.; Rijk Vonk, Veenendaal, 186% pnt.; Evert Blaauwendraat Wzn., Overberg, 184% pnt.Cornelis Oostenbrugge, Renswou- de, 182% pnt.; Barend van Deelen, Vee nendaal, 182% pnt.; Jan ter Maaten, Renswoude, 180% pnt.; Teunis Bouw, Renswoude, 179 pnt.; Cornelis Vonk, Veenendaal, 178% pnt.; Marius Boom- zaayer, Veenendaal, 178 pnt.; Gerrit Legemaat, Overberg, 176% pnt.; Arie Gaasbeek, Renswoude, 176 pnt.; Evert Boomzaayer, Lunteren, 175 pnt.; Evert Jan v. d. Glind, Renswoude, 175 pnt.; Teuni Bos, Overberg, 174% pnt.; Teunis Ploeg, Overberg, 173% pnt.; Annie ter Maaten, Overberg, 173% pnt.; Roelof Henken, Overberg, 169% pnt.; Gerrie v. d. Hoef, Veenendaal, 168 pnt.; Rtfk Pol, Veenendaal, 166% pnt.; Evert Blaau wendraat Ezn., Overberg, 164 pnt.; Evert je van Deelen, Overberg, 162% pnt.; Arrisje van de Pol, Overberg, 160% pnt. (Vervolg van pagina 1) Het hielp evenwel niet, want de nade rende automobilist zag de wagen pas zo laat, dat hij haastig op de rem ging staan en daarna een schuiver maakte. Een aan rijding werd het echter niet, zodat er geen schade te noteren viel. S. merkte vrijdag voor het kantonge recht op, dat de ander toch wel slecht op gelet moet hebben. De weg ter plaatse is meer dan voldoende breed om ongehin derd een wagen, die ongeveer een meter met de neus op de rijbaan staat te pas seren en er was dan ook helemaal geen reden geweest om zo hard te remmen en uit te halen. De man moet me op het laatste moment gezien hebben en waar schijnlijk is hij toen zo geschrokken, dat hij verkeerd gerageerd heeft, aldus S. Overigens kwam zijn auto nog op ruim 13 meter van de mijne tot stilstand, dus vrees voor een botsing was er vooreerst zeker niet. Die dertien meter bleken ook volgens het proces-verbaal te kloppen en daarom vond de officier van justitie de rempartij eveneens een beetje vreemd reden waarom hij het wilde laten bij f 15.- of 6 d. Het vonnis tegen S., die wel niet zelf gereden had -de leerling zat achter het stuur- maar die toch als instrcteur juri disch verantwoordelijk blijft, luidde daarna f 10.- of 2 d. H. B., landbouwer te Wageningen had op de Grebbedijk in Rhenen in een per sonenauto gereden zonder in het bezit te zijn van een rijbewijs. Ik had al examen gedaan, zei de ver dachte vrijdag voor het Wageningse kan tongerecht. Nu heb ik het rijbewijs wel. Nadat het gerecht zich daarvan overtuigd had bleef het bij f 10.- of 2 d. o-o-o-o-o-o-o-o-o o-o-o-o-o-o-o-o-o tijd word ik door ongeluk achtervolgd. Het begon al dadelijk, toen mijn bootsman de steen uit de hand van de dode genomen had, want terwijl de mannen ook vol bewondering de prachtige smaragd bekeken, uitte één hunner plotseling een waar schuwende kreet, terwijl hij naar een kleine duin top wees. Een troepje oosterse krijgers was op dc top verschenen en zodra ze mijn manschappen ir het oog kregen, kwamen ze met dreigend gevelde lansen op hun toe. (Wordt vervolgd)

De Vallei | 1958 | | pagina 4