Grote prijzenslag te EDE Enorme koopjes HET 00G VAN SIVA Muziek HYPOTHEKEN VEENEND4AL RHE\EN A. C. Kars afwrezig HUIS G. R. Kets is afwezig B. Stegeman afwezig afwrezig R. de Nooy Te koop afwezig W. Remme gesloten Van Engelenhoven's B.M.dePJanque geen spreekuur Te koop te EDERVEEN BOERDERIJTJE met 11 00 roeden grond (grasland) RUIME MIDDENSTANDSWONING Te koop in Veenendaal BUNGALOW H. B. GAASBEEK KANTOORBEDIENDE, BROUWER VRAAG EN AANBOD vanaf heden vindt U in alle Edese Textiel- en Woningtextiel zaken Deelnemers actie kenbaar aan de prijzenslag raambiljetten •diversen o-o-o-o-o-o-o-o-o o-o-o-o-o-o-o-o-o A. v. d. Weerd U kunt het toch niet afschreeuwen Noodwachtplicht in dc organisatie bescherming bevolking „Steun in dc rug" voor de vrijwilligers AS SU RANT HE^A N T OOR A. H. VAN WAGENSVELD BUURTLAAN W. 113 - VEENENDAAL TELEFOON 3003 FAMILIEBERICHTEN Arts Amerongen van 17 t.e.m. 31 juli Spreekuren telkens dl. do. za. van 1-2 uur aanvraag huis bezoek dr Bakker te Leersum K 3434 495 Verloofd en Schuring Rhenen. 14 juli 1958 Herenstraat 39 Herenstraat 9 Receptie 7.30-9 uur n.m. Te koop gevraagd in Veenendaal of omgeving. Moet leeg te aanvaarden zijn. Brieven onder nr. 4004 aan het bureau van dit blad. TANDARTS tot 31 juli Spoedgevallen worden door de aanwezige tandartsen in hun spreekuren waargenomen. ARTS van 12 tot 31 juli Praktijk wordt waargenomen door de collega's Tandarts van 14 juli tot 4 aug. Spoedgevallen worden waar genomen door de andere tandartsen op hun spreekuren. een prima tandem met h alpmotor tegen elk aann. bod. E. J. v. ENGELENHOVEN Rijwiel en Bromfietshan- del. Overberg tel. 0 3431 - 333 ARTS van 16-30 juli VAKANTIE van 21 tot en met 26 juli Rijwielhandel Patrimoniumlaan 25 V'daal vrouwenarts zaterdag 12 juli gelegen aan de verharde weg. Tevens te koop prachtig gelegen omgeving DE KLOMP Bev. 1 grote kamer, keuken, 3 slaapkamers, douchecel, kel der, kantoor en garage - In overleg leeg te aanvaarden. in aanbouw zijnde half augustus leeg te aanvaarden. Inlichtingen bi) Makelaar - Beëdigd Taxateur in roerende en onroerende goederen - Hypotheken en Assurantiën. HOOFDWEG 107a - EDERVEEN - TELEOON 295 VVoningrnll: Wie ruilt mijn woning te Hoogeveen (Nw.- bouw) voor woning in Rhe- nen of omgeving. Brieven onder nr. 3999 aan het bur. van dit blad. Te koop B.S.A.-motor 250 cc k.k. 1954. Bedford gesl. be stelwagen 600 kg met schuif deuren 1954. Rijksstraatweg 34, Eist (U.) Te koop 400 roeden rogge. Bij H. G. Gerrits, Cunera- weg 268, Rhenen. Gevraagd een vrouwelijke voor correspondentie en administratie Liefst met enige ervaring. Schriftelijke sollicitaties worden ingewacht bij het MAKELAARSKANTOOR Kanaalweg 2 95 et. per advertentie t r t.m. 16 woorden, elk r woord meer 7 cent i Te koop bromfiets Sparta, z.g.a.n. weinig bereden. Mo lenstraat 14, Veenendaal Te koop een bromfiets merk Vicky. Patrimoniumlaan 88. Veenendaal. Te koop bromfiets merk Puch i.z.g.st. tevens slacht- hanen. Schinkel, Brinkerst. Veenendaal. Te koop kinderwagen 2 in 1, z.g.a.n. Kostverloren 37 Vee nendaal. Te koop bromfiets Vicky m. versnelling, in zeer goede st. Boslaan 37, Veenendaal. Te koop bromfiets na 18 uur Emmalaan 37a, Geld. Vee nendaal. Te koop i.pr.st. bromfiets, merk Batavus. E. Vlastuin, Zandheuvelweg 5, Veenen daal. Te huur Opel Reckord '55 met radio. All risk verze kerd voor binnen- en buiten land, 18 ct per km. Benzine vrij. H. van de Dikkenberg, Valleistraat 69, Veenendaal. Te koop een in zeer goede staat zijnde kinderwagen. Te bevragen Munnikenweg 38, Veenendaal. Te koop een fietskarretje. Bij E. van Dijk, Dijkstraat 149, Veenendaal. Te koop aquarium met tro pische vissen. Spoorbaanweg 21, Rhenen Te koop wegens vertrek: goede haard „Frisia" 2'/i pits gascomfoor, oliekachel, z.g.a.n. gr. teil, gang- en traploper met matjes. He renstraat 93, Rhenen. Te koop werkschoenen van 5.- tot 8,50 zo goed als nieuw. Komt u rustig kijken het verplicht u tot niets. Bosman t.o. de kerk, tel. 280 Eist (U.) Te koop D.KAV. Rt. 250 2 bj. 1954 in prima staat. Te bevr. Weteringsteeg 51, Achter berg. Te koop beste nieuwe aard appelen. Bij G. R. van Leeu wen, in ae Melm. Te koop rode-, zwarte- en KruisDessen. By G. Beikamp xviiaueiDuurtseweg 32, Vee- uenaaaL Te koop 170 roeden rogge en zoU roeden haver. Ook ai- zunderiyK. M. van de BrinK, uorpssuaat 66, Kenswoude. Te koop een bromfiets en een 'l'.V.-anienne. or Colijn- siraat 25", Veenendaal Te koop een prima onder- nouoen bromiieis voor Dil- lyxe prys 'ie oevr. Pelikaan straat 14, Veenendaal. Te koop prachtige trouw- japou maat 4Z-44. Geneei compleet. Herenstraat 21, Kneuen. Te koop Singer handnaai- macmne met o jaar garantie. J 9o,- G. van de Garde Jr., Herenstraat 21, Khenen. Te koop 260 hennen WxH. 10 weken oud. J. van Doorn, Polderweg 3, Geld. Veenen daal. Te koop zware rogge, bij C. Scheer,' Grote DiKKenberg, Acnternerg, Rhenen. Te koop Naumann hand- naaimacnine met 5 jaar gar. J 40,- G. van de Garde Jr., Herenstraat 21, Rhenen. Te koop gedeelte van inboe del o.a. ciuds, tafel, ledikant enz. P. H. van Rynstraat 36, Veenendaal. Bezoeken vrij dag- en maandagavond na 6 uur. Te koop kinderledikantje m. bedje. Keucheniusstraat 13, Veenendaal. Te koop Berini bromfiets. Smidstraat 11, Veenendaal. Aangeboden 2 zit-slaapka- mers met pension. Brieven onder nr. 4000 aan het bur. van dit blad. Te ruil aangeboden be- nedenflat met tuintje (hoek) eigen ingang. Gevr. gew. burgerwoning ook genegen te kopen. Brieven onder nr. 4001 aan het bur. van dit blad. Te koop damesrUwiel 25,- Nieuweweg 166, Veenendaal. Te koop bromfiets Typhoon met H.M.W.-motor voor- en achtertelescope. Tevens een ponnykar. Te bevr. Nieuwe- weg 314, Veenendaal. Te koop motor N.S.U. Te vens wisselaar en accordeon. Julianastraat 38, Veenendaal T Te koop een Solex in prima staat, 50 jonge hennen uit een koppel van 250 kernge zond en een kinderfietsje v. een kind van 6 tot 8 jaar. Alles te bevr. Nieuweweg 203, Veenendaal. Te koop i.g.st.z. 2e hands Kaptein Mobylette. Emma laan 32, Veenendaal. Te koop of te ruil Mercedes Bcnz 1950. Nieuweweg 159, Veenendaal. Te koop 350 roeden rogge. G. van Dijk, Panhuis 99, Veenendaal. Te koop grote partij kam peer- en kinderdekens. Za terdag op de markt. Fr. Bal last, KI. Katerstraat 77, Vee nendaal. Enkele leerlingen der Chr. Huishoudschool zoeken va kantiewerk v. bijverdienste. Werkster gevraagd voor enige halve dagen per week. Bergweg 51, Veenendaal. Te koop prima Naumann trapnaaimachine ringspoel prijs 85,-. Ziet eruit als nieuw. 5 jaar garantie Naai machinehandel G. van der Garde, Cuneraweg 328, Rhe- Tel. K 8385-2332 Te koop Gritzner handnaai machine 70,-. 5 jaar gar. Naaimachinehandel G. v. d. Garde, Cuneraweg 328, Rhe nen. Tel. K 8385-2332. Gevraagd tegen 1 sept. we gens huwelijk der tegenw. flinke dienstbode voor dag en nacht. Meerdere hulp aanwezig. Mevr. Landweer- Kets. Gen. Foulkesweg 17, Wageningen. Te huur zonder chauffeur Renault Dauphine all risk verzekerd 0,17 per km. G. van Wakeren, Westersingel 129", Veenendaal. Grote verkoop van 100 wollen dekens, zaterdag op de markt, zo goedkoop hebt u ze nog nooit gekocht. Fr. Ballast, KI. Katerstraat 77, Veenendaal. (9) „Mijn manschappen trachtten te vluchten naar de sloep", vervolgt kapitein Sylvester zijn verhaal, „maar reeds vlogen de werpsperen der oosterse krijgers op hen toe. De matroos, die de smaragd in de hand hield, werd door een der speren ge troffen en stortte ter aarde. Een ander, die de edel steen uit het zand weggriste, slaagde erin het strand te bereiken, maar vlak voor de boot werd ook hij door een der speren achterhaaldToen ik dit later van mijn bootsman vernam, dacht ik, dat het toeval was, dat juist deze beide mannen de dood vonden. Maar nu weet ik wel betereen ieder, die het oog van Siva in zijn bezit heeft, is ten ondergang gedoemd „Het oog van Siva", herhaalt Aram verwonderd. „Waarom noemt ge de smaragd met die vreemde naam?" „Dat zal ik u straks vertellen", luidt het sombere antwoord. „De bootsman en de andere matrozen kwamen ongedeerd aan boord van de „Zeehavik". De bootsman overhandigde mij de steen en vertelde wat hen aan het strand overkomen was. „Hier schipper, hebt ge die vervloekte smaragd", zei hij met trillende stem. „Houd hem, of beter nog, werp hem in zee, want die steen brengt niets dan onge luk!" Ik lachte om die sombere woorden. Een zo prachtige edelsteen in zee gooien? Maar nu wens ik, dat ik zijn goede raad maar had opgevolgd Dames! Nu nog gauw een mooie hoed. Als extra re clame boven de 20,- een prachtige sjaal cadeau. Dit kan alleen „La Mode", Hoofdstraat 108, Veenendaal Overhemdreparatie vast boord compleet 2,80 met originele „Permastift" voe ring. Textiel-reparatie-in- richting .Tempo' Zandstraat 84, Veenendaal. Manchetten, voorpanden, schouderpad-reparaties Tex tiel reparatie-inrichting „Tempo" Zandstraat 84, Veenendaal. Jude, verweerde spiegels kunt u laten herverzilveren en krijgt u als nieuw terug. Glas in lood voor suite-deu ren in prima uitvoering. Glazen schuifruiten voor boekenkastjes, theemeubels en dergelijke in één dag ge reed. Handelsvereniging Zimmerman Zn., Sand- brinkstraat 1, Veenendaal. Mouw- en broekzomen. Tex tiel reparatie-inrichting „Tempo" Zandstraat 84, Veenendaal. Singer elektr. naaimachine zo goed als nieuw. Met 10 j. garantie, 325,-. G. van de Garde Jr. Herenstraat 21, Rhenen. Uw voordeligst adres voor brood, koek en gebak, bon bons en chocolade is nog steeds Van de Weerd Zn. Parallelweg 82, Veenendaal. Voor vakkundige reparatie aan uw naaimachine. Naai machinehandel G. v. d. Gar de, Cuneraweg 328, Rhenen. Tel. K 8385-2332. Het gesneden brood uit de „Kwaliteitsbakkerij" is een ware delicatesse. P. Hoek stra, Nic. Beetsstraat 2, tel. 2812. Te huur 2 nieuwe Fiats 600. Bij G. Hardeman, Mulders laan 80, Veenendaal, tel 3168 Rijwielen te huur, per uur. per dag, per week en per maand. Rijwielstalling „De Klomp", Tel. 241, De Klomp. Te koop sport- en gewone merkrijwielen, iets bescha digd 150,-. Kinderrijwiel 6 tot 8 jaar, met remnaaf 75,-. Kinderrijwielen van 8 tot 12 jaar, Iets beschadigd met remnaaf 85,-. N. van Ek, Pr. Bernhardlaan 1 Vee nendaal, tel. 2533. Voor al uw brood, koek en banket naar de „Kwaliteits bakkerij" P. Hoekstra, Nic. Beetsstraat 2, tel. 2812 In de „Kwaliteitsbakkerij" wordt uitsluitend roomboter verwerkt. P. Hoekstra, Nic. Beetsstraat 2, tel. 2812, Vee nendaal. Biedt zich aan net meisje 17 jaar, 3 jaar U.L.O. wil graag tandarts-ass. worden. Brie ven onder nr. 4002 aan het bur. van dit blad. Eenv. juffr. zoekt betrek king als huishoudster, bij man alleen op boerderijtje, oudere man geen bezwaar, liefst Chr. beg. Brieven on der nr. 4003 aan het bur. van dit blad. Te koop spoortrein v. jon gen van 6-12 jaar, goed on derhouden. Adr. v. Ostade- laan 6, Veenendaal. Mevr. Van Galen, Leinwe- berstraat 76, vraagt een werkster. Gevraagd voor 3 4 mor gens per week. Een werk ster. Mevr. Van de Boven- kamp, Kerkewijk 31, Vee nendaal. Te koop Triumph 350 c.c. in goede staat. Benedeneind 27 Veenendaal. (Wordt vervolgd). voor Muziek, alle soorten Muziekinstrumenten. Gramofoonplaten enz. naar Muziekhandel Beatrixstraat 60 - Veenendaal Tel. 2102 Wanneer u de goede hoe danigheden van uw arti kelen onder de aandacht van het kopend publiek wilt brengen. Daarvoor staat ,De Vallei' te uwer beschikking. Dit nieuwsblad wordt, doordat het plaatselijk en regionaal nieuws brengt, niet ge lezen, maar „gespeld" van A tot Z. In die sfeer genieten ook uw adverten ties een bijzondere be langstelling. De resultaten bewijzen dat. Adverteert dus in De Vallei. Het blad met verreweg de grootste oplaag voor de omgeving. De Minister van Binnenlandse Zaken, Mr. A. A. M. Struycken, heeft mede gedeeld, dat de regering, nadat het Ko ninklijk Besluit dienaangaande gevallen en bij de wet bekrachtigd is, de Nood wachtplicht zal invoeren voor de Over heidsdiensten in bepaalde A-gebieden van de Organisatie Bescherming Bevol king. Het Is in sommige A-gebieden (ge meenten in de eerste ge varenklasse) niet mogelijk gebleken de zgn. overheidsdien sten (brandweer, geneeskundige dienst, opruim- en reddingsdienst, verbinding-, verkenning- en commandoposten) op basis van vrijwilligheid voldoende be mand en geoefend te krijgen. Een der bezwaren waarop de werving van vrijwilligers vooral afsprong was het feit dat bij het sein tot paraatheid de vrijwilligers bij deze diensten aan de grens van het gebied zouden worden ge kazerneerd, dan dus ver van huis en ge zin zouden zijn en hun werk in de steek zouden moeten laten. Hoewel de regering het beginsel der vrijwilligheid zeer hoog schat, zag zij het als haar voornaamste plicht te zorgen voor een parate, volledig bemande en goed getrainde B.B.-Organisatie. Die plicht gold niet slechts tegenover heel de bevolking, maar ook in het bijzonder tegenover de vrijwilligers in de „georga- seerde zelfbescherming", de blok- en wijkploegen. Zij toch zijn het, die in ge val van nood de spits moeten afbijten, maar him inzet is onvoldoende effectief, misschien zelfs nutteloos, indien niet achter hen staat het volledig bemande en goed getrainde apparaat van de over heidsdiensten, als „steun in de rug". De Minister heeft dan ook, waar hij zich in het B.B.-orgaan „De Paladijn" persoon lijk tot de noodwachters heeft gericht, er de nadruk op gelegd, dat deze invoe ring van de noodwachtplicht niet ge schiedt ten koste, maar veeleer ten bate van de vrijwilligheid. Even duidelgk heeft de Minister zich uitgelaten omtrent de handhaving van de vrijwilligheid voor de Georganiseerde Zelfbescherming (blok- en wijkploegen), terwijl daar waar de overheidsdiensten met noodwachtplichtigen zullen moeten worden bemand, plaats blijft voor die vrijwilligers, die door trouwe opkomst en geoefendheid blgk hebben gegeven, be rekend te zijn voor hun taak. Voor de noodwachtplicht zullen wor den ingeschreven dienstplichtigen van 26 jaar en ouder en reserve-officieren zon der mobilisatiebestemming, woonachtig in de gemeenten, waar de noodwacht plicht zal moeten worden ingevoerd. Zij zullen hetzelfde uniform dragen als de B.B.-vrijwilligers, dezelfde onkosten vergoeding genieten en recht hebben op dezelfde sociale en geneeskundige ver zorging. Hun dienstplichtvervulling zal bestaan in het bijwonen van cursussen en oefeningen, die zoveel mogelijk in hun vrije tijd zullen worden gehouden. Vrijstelling van noodwachtplicht kan o.a. worden verleend aan hen, die reeds deel uitmaken van de Nationale Reserve. De Stichting Bevordering Bescher ming Bevolking, evenals de Regering de voorkeur gevende aan vrijwilligheid als basis voor de B.B.-organisatie, erkent dat paraatheid, ook met het oog op de vrijwilligers, allereerste eis is. Zij is er van overtuigd, dat de wetenschap, dat achter de zelfbeschermings-organisatie een effectief overheidsapparaat staat, in hoge mate zal bjjdragen tot verhoging van het moreel der vrijwilligers en van de waardering voor de B.B. bij de bevol king. V.Z.C.-ZWEMSUCCESSEN IN HILVERSUM Tijdens woensdagavond gehouden ad- spirantenkampioenschappen voor de kring Midden van Nederland van de K.N.Z.B. in het zwembad Crailoo te Hil versum werd Wim van der Meer van de Veenendaalse Zwemclub derde op het nummer borstslag en vierde op de 50 m. schoolslag. Hij ontving twee fraaie me dailles. Hoewel Ad Slotboom, eveneens van V.Z.C., niet in de prijzen viel, maakte hij toch goede tijden op de rugslag en op de crawl. Deze kampioenschappen, waaraan alle verenigingen uit het midden van het land deelnamen, werden georganiseerd door de Hilversumse zwemver. „De Robben". VOETBALVERENIGING „RHENUS" KRIJGT SELECTIEPLOEG De vrij druk bezochte jaarvergadering van de Rhenense Voetbal Vereniging „Rhenus' 'in de bovenzaal van café „De Driehoek" werd door voorzitter G. E. Runge geopend met enige ogenblikken stilte ter herdenking van hen, die in de afgelopen vijfentwintig jaar door de dood aan de vereniging waren ontvallen, onder andere met name de heren Grisel en Ardens. Na dit plechtige moment sprak de voorzitter zijn hartelijke dank uit voor het vele goede, dat de leden van „Rhe nus" hem tijdens zijn ziekte hadden be toond. De jaarverslagen van de secretaris en van de penningmeester konden de goed keuring der vergadering wegdragen, ter wijl de kascommissie bij monde van de heer Van Moruik de penningmeester de charge verleende. Voor de nieuwe competitie zal ernstig getraind worden. Door de trainer, de heer de Hartog, zal een selectieploeg avorden samengesteld, die een extra beurt krijgt op zaterdagmiddag gedurende de maand augustus. De voorzitter deed een dringend beroep op het vertrouwen van de leden om met deze nieuwe koers te experimenteren. De verkiezing van een elftalcommissie werd uitgesteld tot de volgende leden vergadering. De jeugdcommissie werd in haar geheel herkozen. Ook de aftredende voorzitter en pen ningmeester D. Beekman werden in het bestuur herkozen, terwijl als nieuwe be stuursleden werden aangetroken de he ren S. de Beer en J. Albers. Slechts enkele leden maakten gebruik van de rondvraag; met een inspirerende opwekking om de voetbalvereniging „Rhenus" groot te maken sloot de voor zitter deze geanimeerde vergadering.

De Vallei | 1958 | | pagina 6