iié Gé 10% Kindervakantiewerk met zwemwedstrijden 1260 prijswin naars Expo'den RENSWOUDE SCHERPENZEEL O VERBERG AMERONGEN Méér dan extra bij VéGé in 1958 By loo gram VéGé-Goudmerk Thee Bü i pak VéGé-Claarpudding VéGé-Chocoladekorrels EDE HET OOG VAN SIVA Vrijdag, rustige Expo-dag metIndianen Nog twee reizen Hollandia-meisjes hadden leuke vakantie Gevonden en verloren voorwerpen Marktberichten o-o-o-o-o-o-o-o-o door extra aanbiedingen De Klomp HARSKAMP o-o-o-o-o-o-o-o-o Maandagmorgen werden in het kader van het vakantiewerk voor de Veenen- daklse kinderen in samenwerking met de Veenendaalse zwemclub zwemwed strijden georganiseerd in „Bergbad". Ondanks de minder goede weersomstandig heden namen toch een behoorlijk aantal meisjes en jongens aan de gevarieerde wedstrijden als afvalrace, onderwaterzwemmen en 25 meter schoolslag deel. De prijzen waren, afvalrace geoefen- den: 1. Frits Lansen, gouden medaille; 2. Kees Bosveldt, zilveren medaille. Afvalrace ongeoefenden, jongens: 1. Joop de Greef, grote bal; 2. Aart van Kruistum, stropdas. Meisjes: 1. Tonny van Scherrenburg, zonnebril; 2. Hanny Valkenburg, boek. 25 meter schoolslag, meisjes: 1. Nelly v. d. Kraats, gouden medaille; 2. Hanny Valkenburg, zilveren medaille; 3. Tonnie van Scherrenburg, bronzen medaille. Jongens: 1. Frits Lansen, gouden medaille; 2. Kees v. d. Bovenkamp, zilveren me daille. Onderwaterzwemmen, jongens: 1. Jacob v. d. Bos, leren riem; 2. Hans Heykamp, stropdas; 3. Aart van Kruistum, badhand doek; 4. Geurt Bolderman, stropdas. Meis jes: 1. Cora van Zon, badhanddoek; 2. Truus v. d. Bovenkamp, zonnebril. De medailles worden uitgereikt op de laatste middag van het kindervakantie werk. De andere prijzen kunnen donder dagmorgen afgehaald worden bij A. H. van Pijpen, Westersingel 23. Ook dinsdagmorgen tijdens de bosspelen was het weer niet zo erg best. Toch kwamen er een 100 meisjes en jongens opdagen en met veel enthousiasme wer den de spelletjes gedaan. Voor de jongens een douane en smokkelaarspel en een vlaggeroof. Voor de meisjes allerlei na- (Vervolg van pagina 1) over de grens gingen, zich nimmer als een kat in een wel zeer vreemd pakhuis hoeven te voelen. Het was voor hen een rustig gevoel, dat er een deskundige als het ware voor het grijpen was. Gelooft niet dat al deze Expo-kennis de heer Van de Pol als vanzelf is aan gewaaid; hij heeft een grondige studie van de zaak moeten maken en heeft zich zelf van te voren in de diverse paviljoens terdege laten voorlichten. En als men hem nu hoort praten dan krijgt men de indruk dat hij deze hele manifestatie heeft helpen opbouwen. Er is niemand, zelfs onder de doorge winterde buitenlandreizigers niet, die de heer Van de Pol als leider overbodig acht. Zijn ervaring is, dat althans de eerste uren het hele gezelschap bij hem blijft, behoudens een enkele avonturier. Met het merendeel „sjouwt" de heer Van de Pol van 's morgens vroeg tot 's avonds laat over de Expo. En niet alleen met Veenendalers, maar ook met mensen uit de wijde omtrek; zelfs uit Amersfoort. Dat de reizen alle maal op vrijdag plaats vonden was geen toeval; de vrijdag is de minst drukke dag op de Expo en juist dan is er het meeste te zien. Hetgeen niet wil zeggen, dat er dan rust heerst, want op vrijdag boekt men toch nog altijd zo'n slordige 100.000 bezoekers, waaronder de nodige beroemd heden. Er waren groepen die koning Boude- wijn zagen, anderen prins Philip van Engeland, ex-president Hoover van Ame rika, de filmster Sophia Loren enras echte indianen. Afgaande op de afschrikwekkende ver halen, dat men op de Expo over een uit puilende geldbuidel moet beschikken, vroegen wij de heer Van de Pol naar de bijkomende kosten van zo'n reisje voor de deelnemers. „Volgens mij", antwoordde hij, „is er zoveel te zien, dat het moeilijk is om veel geld* uit te geven. Natuurlijk, je kunt er je geld met handenvol tegelijk kwijt, maar het is onze bedoeling geweest om deze reizen ook mogelijk te maken voor mensen met een smalle beurs en daarop is alles gebaseerd. Natuurlijk hebben de mensen, als ze van 6 uur tot 2 uur op pad zijn, zo af en toe eens trek in een kopje koffie of een glaasje bier, naast de meegebrachte bo terham, maar ook dat hoeft geen kapi talen te kosten. Men moet alleen de plek jes weten.... Over alle groepen, niet één uitgezon derd, had de heer Van de Pol niets dan lof. Allemaal rustige mensen, die het „hun" leider niet moeilijk gemaakt heb ben. Het is in dit verband wel een ty pisch verschijnsel, dat er tot nu toe niet één wagenziek is geweest. Mogelijk is dit te danken aan de comfortabele toe- ringcars van De Haas en Vonk, welke be drijven hun nieuwste materiaal op deze reizen hadden gezet. De kosten van deze hele onderneming? De heer Van de Pol glimlachte myste rieus. „Tienduizenden guldens heeft het gekost", zei hij. Het was volgens de heer Van de Pol verder een buitengewoon gelukkige ge dachte geweest om twee kaarten per prijswinnaar beschikbaar te stellen. Hier door had iedere reiziger reeds van stonde af aan een bekende bij zich. Het behoeft tenslotte geen betoog, dat deze vrijdagen wel iets meer dan nor maal van de heer Van de Pol vragen. Van 6 tot 2 uur op een dergelijke manier in touw zijn is geen kleinigheidje. De heer Van de Pol draaide er niets omheen. „Enorm vermoeiend werk is het, maar" voegde hij eraan toe, „aan de andere kant buitengewoon dankbaar werk. Het is een groot genot om aan het eind van iedere reis negentig voldane en dankbare men sen „af te leveren". En dat zijn ze tot nu toe geweest, alle groepen. Ze uitten het alle op een ver schillende manier: bij de ene groep ging er een spontaan applaus op, van een an dere sprak een van de deelnemers een bedankje en weer een ander gezelschap zette een dankbetuiging in de krant. Naar onze mening zal dit bij de groe pen, die op 1 en 8 augustus nog gaan, niet anders zijn. Voldane en dankbare mensen. Het werk van de Veenendaalse winkeliersvereniging en meer speciaal van haar reisleider, de heer B. v. d. Pol. tuurspelen, als mozaïekleggen van na- tuurprodukten. Er werden verschillende zeer mooie mozaïken vervaardigd. Het programma voor a.s. donderdag en vrijdag vermeldt nog een speurtocht en badmintonwedstrijden. Onder leiding van de heer en mevrouw Spanjerberg hebben 30 meisjes van de Hollandia-Tricot-wandelclub hun vakan tie doorgebracht in een jeugdherberg aan de Roer in Duitsland. De meisjes hadden een buitengewoon leuke vakantieweek met diverse dagreis jes en kampvuren met een internationaal gezelschap. Verder werd de omgeving van het plaatsje Werde, waar de meisjes logeer den, grondig verkend. Buitengewoon voldaan kwamen zij za terdagavond weer per toeringcar in Vee- nendaal aan. BROMFIETSER TEGEN LICHTMAST Bij het passeren van enige wielrijders botste de heer H. uit Veenendaal zondag j.l. met zijn bromfiets tegen een licht mast op het fietspad aan de Kerkewijk. Met een hersenschudding werd de heer H. naar het Julianaziekenhuis te Veenen daal overgebracht, terwijl de bromfiets werd beschadigd. GESLAAGDEN TECHNISCHE SCHOOL WAGENINGEN Voor het eindexamen van de technische school te Wageningen slaagden o.m. de volgende kandidaten: afd. smeden-machi- nebankwerken: R. Baars, Rhenen; J. P. van Beek, Rhenen. Afdeling tractortechniek-landbouwme- ch^nica: C. F. Drost, Veenendaal; T. J. R. Riekerk, Rhenen. Afdeling autotechniek: W. W. Baars, Rhenen; R. van Wijk, Rhenen. Afdeling instrumentmaken: M. J. van Soelen, Rhe nen. Afdeling timmeren: J. van Daalen, Rhenen; C. H. Otting, Rhenen. Afdeling schilderen: J. N. Molenbeek, Veenendaal. Afdeling brood- en banketbakken: J. A. Ariesen, Veenendaal. J. Vervat, Eist (U.) afdeling schilderen ontving een verklaring, dat hij na het behalen van het diploma nog gedurende één jaar het onderwijs aan de school met goede uitslag heeft gevolgd. VEENENDAAL In het tijdvak van 9 juli 1958 t.m. 17 juli 1958 werden aan het bureau van poli tie te Veenendaal de navolgende voor werpen als gevonden aangegeven: blauw gebl. damesovergooier, geel lederen'kin derschoentje, witte sjaal, tas met zwem broek, nikkelen damespolshorloge, alu minium klapstoeltje, groene baddoek met rode zwembroek, wit kinderschoentje, bl. brilledoos met bril, jongensfietsje, kin derschoudertas, bruine hond, rode plas tic portemonnaie met inhoud, schroeve- draaier, donkerbl. gestr. zwembroek met gele badhanddoek, grijswit halfwas ko nijn, zwarte portemonnee, twee stopmes sen, groen schortje, pakje, verm. inh. schoenen, merktang, bruine jongensjas, bankbiljet van 10 gulden. In hetzelfde tijdvak werden als verlo ren de navolgende voorwerpen aangege ven: groengele badhanddoek met blauw witte zwembroek, zwemabonnement, bl. plastic jas met hoes, bos sleutels, oude regenjas, bankbiljet van 10 gulden, net met blauwe handdoek, bruin kinder schoentje, soldatenbaret, rood plastic kin dertasje, wit wollen vest, bruin lederen portemonnee met inhoud, wit kinder schoentje, werkboekje, veelkleurige zij den sjaal, bruine damesportemonnee met inhoud, bankbiljet van 10 gulden, grijs bont konijn, portemonnee met inhoud, wieldop van kinderwagen, zwarte vul pen, rode zwembroek met groen-blauwe badhanddoek, verchroomde herenpolshor loge met lederen bandje, groene porte feuille, rode autoped, blauwgrijze ball point, wit kinderschoentje, doosje met 1 paar witte handschoentjes, bruine boxer, 1 paar witte gymschoenen, trouwboekje, rood kindervest. In het tijdvak van 17 tot en met 23 juli 1958 werden aan het bureau van politie te Veenendaal de navolgende voorwer pen als gevonden aangegeven: Klein vetspuitje; grijs-groen jongens jasje; autobus-vrijkaart van de N.B.M.; lipssleutel no. 1514; boor; bl. autoped met gebogen stuur; jonge hond; wit kinder schoentje (rechter); paar zw. damesschoe nen; paar zw. damesschoenen; wit lede ren kinderschoentje maat 23 (linker); zwemabonnement t.n.v. C. Septer; kip; gascape, waarin doos sigaren; lang model waslederen dameshandschoen; lichte re genjas; bl.-grijs colbertjasje en br. col bertjasje met groene stippen; br. jon genscolbertjasje; br. herenportem. met inh.; zilveren damesbeursje; rode kinder- step; portef. met verlofpas en legitimatie bewijs alsmede ongeveer 150,-; zijblad van vrachtauto met no. 5; mapje, inh. kentekenbewijs UT 35-26; lichtblauwe meisjesregenjas; br. zeildoek rij wiel tas; pakje, inh. hherenpantalon; br. lederen herenportem. met inh.; wijnrode dames- portem. met knipsluiting en inh. KONINGIN JULIANASCHOOL AFDELING U.L.O. Sinds het vorige bericht omtrent de uitslag van het Mulo-examen hebben nog de volgende 12 kandidaten het diploma behaald: Kees Vermeer, Ali v. d. Scheur, Rob van Rosmalen, Annie Peursum, Nellie Vroon, Joop van Kessel, Wim Hardeman, Willy van Wieringen, Aakie van Esse, George Boers, Heieen Zandijk en Errol Johan. In totaal slaagden dit jaar 74V» der kandidaten. VEENENDAAL. Eiermarkt: aanvoer 125.000 stuks. Prijzen van 14,- tot 15,25 voor grote eieren; ƒ9,- tot 12,- voor kleine eieren. Handel vlug. Biggenmarkt: aanvoer 65 stuks. Prijzen van 44,- tot 68,- per stuk. Handel redelijk. GESLAAGD De heer J. W. van Welij, werkzaam op de administratie van de dienst van ge meentewerken alhier, slaagde voor het examen moderne bedrijfsadministratie. Voor de volledige hoofdakte slaagde de heer A. J. te Paske, onderwijzer aan de openbare lagere school alhier. UITSLAGEN SCHIETWEDSTRIJDEN „PRINS HENDRIK" De Veenendaalse schietvereniging „Prins Hendrik" organiseerde onlangs propaganda-schietwedstrijden op de 100 meter buks voor het district de Gel derse Vallei. Er werd geschoten op 25, 27 en 28 juni en 2, 4 en 5 juli op de schietbanen in het z.g. Schupse Bos aan de Oude Veenendaalse Grindweg. Op dinsdag 5 augustus a.s. zullen in hotel „De Korenbeurs" de prijzen wor den uitgereikt, welke als volgt zijn ge vallen. Korps A (deelname zes korpsen): 1. „Tyr", Lunteren; 2. „Prins Hendrik", Amersfoort; 3. „Prins Hendrik", Vee nendaal. Korps B (12 korpsen): 1. „Scherpen- zeel"; 2. „Tyr", Lunteren; 3. „Prins Hendrik", Veenendaal; 4. „Willem Teil" Otterlo. Korps C (7 korpsen): 1. „Tyr", Lun teren; 2. „Willem Teil", Otterlo; 3. „Scherpenzeel". Hoogste korpsschuttersklasse A: J. van Diermen, Lunteren; klasse B: H. Schipper, Terschuur, kl. C.: J. Koudijs, Scherpenzeel. Personeel A (28 deelnemers): 1. A. Dirckx, Baarn. 2. J. W. Franken, Ter- schuur; 9. W. Kroesbergen, Veenen daal; 10. W. Rosenboom, Veenendaal. Personeel B (44 deelnemers) 1. G. v. d. Berg, Bennekom; 2. J. P. Lagerweij, Lunteren; 3. G. van Beek, Veenendaal; 6. R. van Eist, Scherpenzeel; 12. G. J. van Amerongen, Veenendaal. Personeel C (27 deelnemers): 1. D. van Laar, Lunteren; 2. B. Ploeg, Ot terlo; 3. C. van Hardeveld, Veenen daal. Vrije baan: E. van Hall, Lunteren; 2. A. Dirckx, Baarn; 3. W. Kroesbergen, Veenendaal. Vrije baan B: 1. G. Riezebos, Lunte ren; 2. E. Kelderman, Lunteren; 3. A. Wittenberg, Scherpenzeel; 6. G. van Beek, Veenendaal; 10. R. van Eist, Scherpenzeel; 13. M. van Beek, Vee nendaal. Vrije Baan C: 1. H. van Beek, Ter- schuur; 2. D. van Laar, Lunteren. 3. JJ. Koudijs, Scherpenzeel; 4. C. van Hardeveld, Veenendaal; 5. Heikamp, Veenendaal; 7. H. v. d. Brandhof, Vee nendaal; 8. C. Valkenburg, Scherpen zeel; 9. J. D. Boogaard, Veenendaal; 14. H. G. Reede, Veenendaal. GESLAAGDEN VAN DE CHR. HUISHOUDSCHOOL Voor de gehouden examens aan de Chr. huishoudschool slaagden de volgende leerlingen. Het getuigschrift der Primaire Oplei ding werd uitgereikt aan: J. Aartsen, N. van Altena, G. Bruys, C. v. d. Dikkenberg, G. Drost, A. van Enk, T. Gaasbeek, E. Hasselaar, W. Heikamp, E. Methorst, A. Meyer, H. van Nieuw- Amerongen, E. Roks, J. Scheper, M. v. d. Weerdhof, M. Willemsen, C. van Ame rongen, B. v. d. Veer, G. Brinkman, R. Hendriks, M. Roelofsen, H. Wagensveld, D. v. d. Weerd, T. Welles en A. van Krui stum, uit Veenendaal; A. de Wit en E. de Wit uit Rhenen; W. Schouten en H. van Vessem uit Amerongen; E. Lagemaat uit Leersum; G. v. d. Brink, B. Schoon hoven en B. Floor uit Scherpenzeel; A. Bakker en E. Valkenburg uit Wouden berg. Voor het diploma Assistente in de Huishouding slaagden: T. Boode, A. Eygenraam en T. Oost uit Ede; A. Bulthuis, J. van Diggelen, F. van Elsacker, M. de Kleuver, S. Mulder, C. van Schuppen, A. van Wely, W. Slotboom, M. Bastmeyer uit Veenendaal;' G. v. d. Brink uit Renswoude; H. van Eldik uit Rhenen; N. Schouten en J. Schouten uit Amerongen. Voor het diploma Huisnaaister slaagde: W. van Ginkel uit Veenendaal. Voor het diploma Kinderverzorgster slaagden: J. van Doorn, E. Hogendoorn, G. Sche per en G. Koopman uit Veenendaal; F. Evertsen, W. de Kruyf en A. van Peur- sem uit Ede; M. de Jong en J. van Rooyen uit Wageningen. VOORZIENINGEN BIJ DE KLEUTERSCHOOL Sinds 1 september 1953 heeft het be stuur van de Christelijke kleuterschool te Renswoude een lokaal van het gebouw „Rehoboth" in gebruik voor het geven van kleuteronderwijs. Bovendien is in verband met het grote aantal leerlingen op 15 april 1958 een tweede lokaal van dit gebouw in gebruik genomen. Hoewel dit in feite een noodvoorziening is en uiteindelijk een nieuwe kleuter school zal moeten worden gebouwd, zijn de tegenwoordige lokalen voor dit doel zeker niet ongeschikt. De afgifte van de noodzakelijke urgentieverklaring door de inspectrice van het kleuteronderwijs voor; de bouw van een nieuwe school zal der halve nog verscheidene jaren vorderen^ In verband met deze feiten is thans be-, sloten om het terrrein bij het gebouw* „Rehoboth" enigszins te verbeteren, daan de bestaande toestand speciaal voor de* kleuterschool, niet langer verantwoord is te achten. De zandvlakte achter het! gebouw zal over een oppervlakte van; 162 ms worden betegeld, terwijl tegen de zuidelijke grens een zandbak ter grootte van 45 m* is geprojecteerd. Deze zandbak kan dan te zijner tijd bij de achter het gebouw „Rehoboth" te bouwen kleuter school ook als zodanig dienst doen. Tenslotte zal aan de zijde van de Taets van Amerongenweg een afrastering wor den geplaatst, waardoor het gehele ter rein lean worden afgesloten. De kerkeraad der Ned. Herv. gemeente het schoolbestuur en het gemeentebestuur hebben in overleg tot het treffen van deze voorzieningen besloten en zullen ook de daaraan verbonden kosten geza menlijk dragen. Door deze eendrachtige samenwerking ondergaat de kleuterschool en in mindere mate ook het gebouw „Rehoboth", een aanmerkelijke verbetering. GESLAAGDE MIDDAG VAN DE JONGE DIERENVRIENDEN CLUB Voor de Jonge Dierenvrienden Club te Renswoude was het zaterdagmiddag j.l. een prettige en leerzame middag. In hun clubhuisje vertoonde de heer Foeken van de Vogelwacht Zuidwest- Veluwe te Ede een zeldzame projectie. Wij zagen onder meer beelden uit de oude tijd van De Meent, gelegen tussen Veenendaal en Wageningen, oude boer derijen en een gedeelte van de Grebbe- berg waar in een zandafgraving de oeverzwaluwen hun nesten maken. Te vens werden een groot aantal prach tige natuuropnamen vertoond met vo gels, herten en andere in het wild le vende dieren, en het geheel genoot de volle aandacht van de aanwezigen. De middag werd besloten met de uitde ling van boekjes, waarin het doel en de werking van de Vogelwacht wordt behandeld. De club telt thans reeds 26 leden, die deze middag met nog enkele gasten allen aanwezig waren. Belangstellen den, die als lid willen toetreden, zijn van harte welkom. De eerstvolgende vergadering is vast gesteld op zaterdagmiddag 9 augustus a.s. in het clubgebouw. WEDVLUCHT „DE LUCHTPOST" „De Luchtpost" deed mee aan een wedvlucht vanaf Duffel, een afstand van 130 km. In concours waren 130 duiven. Ze werden gelost om 7.45 uur ien de eerste duif arriveerde om 9.29.25 te Scherpenzeel. De uitslagen waren J. 2. 11. en 12. W. van Ede; 3. 18. H. v. fechaik; 4. G. Schipper; 5. en 9. P. ter Burg; 6. P. Wagensveld; 7. 23. 26. en 28. A. Marcus; 8. T. H. Aarsen; 10. W. Wa gensveld; 13. 17. 20. 24. 25. en 30. J. A. Vink; 14. 15. 19. 22. 27. en 33. P. van Schaik; 16. en 32. J. van Oostrum; 21. en 31. J. de Jong; 29. B. Veenvliet. De oude duiven vlogen naar Bor deaux, een afstand van 921 km. In concours waren 7 duiven. Zij werden gelost om 1 uur en de eerste duif arri veerde om 10.10.14 zondag. De uitslag was 1. C. v. d. Wetering; 2. W. v. Ede. PLAATSELIJKE VERENIGINGEN HADDEN UITSTAPJES Maandag om acht uur vertrok een bus richting Hilversum met als inzittenden leden van „Accordeonette" en leden van de Overbergse zangvereniging. Allereerst bezochten zij de N.C.R.V.-studio, waarna de reis werd voortgezet naar Harderwijk, Apeldoorn en Arnhem. Op de terugweg werd aangelegd bij hotel „Buitenlust" in Amerongen. Tegen middennacht arriveer den zij weer in Overberg. Een onvergetelijke dag had donderdag de Jongelings- en Meisjesvereniging. Om half zeven werd met de tocht naar Val kenburg een aanvang gemaakt. Natuurlijk werd het hoogste punt van Vaals ook met een bezoek vereerd. Verder werd een kolenmijn, de grotten en het Geuldal bezocht. Zeer voldaan keerden zij huis waarts. Het Rode Kruis ging ook uit, zij het dan ook op zeer bescheiden schaal. De leden van deze colonne in Overberg gin gen maar de Betuwe in, om zich goed te doen aan de kersen. Huiswaarts kerende werd nog even hotel „De Kroon" aange daan in Amerongen. KINDERSPELEN Dit jaar worden in de Laan weer kin- (eerste kwaliteit in voordeligJ van 90 cent nu 2 x 10%, KORTING in geldzegels (36!) (diverse smaken) van 38 cent en 48 cent 2 prachtige PUDDING-COUPES voor 25 cent èn bovendien nog geldzegels Bij aankoop van I fles VéGé-Slasaus (0.38 liter) GRATIS een praktisch TOffidtCnUIGS èn bovendien nog 19 geldzegels nieuw Bij een pak (fïjm. broodbelegging) 250 gram 79 cent nu 2 x 10% KORTING in geldzegels (32!) Extra voordeel dank cy 4* Europese VéGé Unlet m Winkels In Belgié, Frankrijk, jjl Duitsland, Saargebled. Lux em* burg. Zwitserland. eêZza, Z>a£~ derspelen gehouden en wel op zaterdag 9 augustus. Jongens en meisjes, die op de lagere school gaan kunnen hieraan deel nemen. Zij moeten zich dan opgeven in het V.V.V.-kantoor (naast het postkan toor) en wel van 28 juli tot en met 2 aug. SCHOOLREIZEN OPENBARE LAGERE SCHOOL Voor de vakantie aanving hebben de kinderen der lagere klassen een reis gemaakt naar Arnhem, waar het die renpark werd bezocht en vervolgens een boottocht gemaakt op de Rijn naar Westerbouwing. Hier konden de kinde ren een tijdje heerlijk spelen voor de thuisreis werd aanvaard. De hogere klassen gingen per bus naar Apeldoorn, Ernst en Emmen. Hier werden de echo put, een grote speeltuin, de forellen- kwekerijen, de hunebedden en het die renpark bezocht. Op de thuisreis werd nog enige tijd aan het strand te Har derwijk vertoefd. Beide tochten zijn zeer geslaagd, mede dank zij het prach tige weer. Als begeleiders gingen leden der oudercommissie en van het perso neel en een der ouders mee. Verder deden op 12 juli een 35-tal kinderen der school onder leiding van leden van het personeel mee aan de Valkenheide wandeltocht. Zonder uit vallers werd de tocht volbracht, zodat naast een medaille voor alle deelne mers ook de groepsprijs kon worden uitgereikt. INENTING KINDERVERLAMMING Teneinde de kinderen van de jaarklas sen 1952 tot en met 1957 die wegens ziekte of andere geldige reden, niet of slechts een- of tweemaal zijn ingeënt tegen kin derverlamming, daartoe alsnog in de ge legenheid te stellen, zal tot nadere aan kondiging op elke eerste donderdag van de maand zitting worden gehouden in het gebouw van de gemeentelijke Genees kundige Dienst, Brouwerstraat 3 te Ede, van 14 tot 15 uur. Dit geldt voor kinderen uit de verschil lende dorpen der gemeente. Indien men niet meer beschikt over een oproepingskaart, dient men zich tevoren te vervoegen ter gemeentesecretarie, afd. bevolking. Tussen de eerste en tweede inenting dient in het algemeen een termijn van 4-8 weken en tussen de tweede en derde injectie een termijn van 6 7 maanden in acht te worden genomen. GEMEENTE NEEMT ONDERHOUD SCHOUWWEGEN OVER In de gemeente Ede bevinden zich nog verschillende zandwegen tot een totale lengte van ongeveer 40 kilometer, waar van de onderhoudsplicht berust bij de aanwonenden. Mede omdat verscheidene van deze wegen van meer dan locale be tekenis zijn en omdat de verdelingen van de onderhoudskosten een voortdurende bron van narigheid vormt tussen de aan wonenden zijn er reeds herhaaldelijk stemmen opgegaan, die overname van deze onderhoudsplicht door de gemeente bepleiten. B. en W. hebben thans hiervoor een regeling ontworpen, die a.s. woensdag aan de raad zal worden voorgesteld. De voorwaarden van deze regeling komen in het kort hierop neer, dat de betrokkenen hun onderhoudsplicht kunnen afkopen tegen betaling van 280,- per kilometer, terwijl daarnaast straatbelasting zal wor den geheven op basis van 1 van de be lastbare opbrengst der gebouwde eigen dommen. De ongebouwde eigendommen zullen niet worden belast. Verder wordt als voorwaarde gesteld, dat de wegen en de benodigde grond om de wegen op de vereiste breedte te krijgen om niet aan de gemeente worden overgedragen en dat de wegen in een behoorlijke staat van onderhoud blijven. VIJFDE HEIDEMARS TE EDE Op 9 augustus a.s. zal in Ede de vijfde Heidemars worden gehouden, georgani seerd door de Edese Wandelsportvereni ging „Blauw-Wit". Er kan voor deze wandeltocht, welke weer zal leiden door de natuurschoon- rijke omgeving van Ede, worden inge schreven bij de heer W. van Eek, Prins Bernhardlaan 1, Gelders Veenendaal, van 27 juli tot en met 4 augustus a.s. De start vindt plaats bij de School met de Bijbel aan de Veenderweg te Ede, tussen 2 en 3 uur. DODELIJK ONGELUK Op de Kraatsweg te Harskamp is de 12-jarige Leendert Sukkel woensdag morgen overreden door een melkauto, bestuurd door J. R. uit Barneveld. De knaap kwam te vallen toen hij achter op de laadbak wilde klimmen op het moment waarop de auto achteruitreed. Hij kreeg een van de achterwielen over zijn lichaam en werd daardoor zo ern stig gewond, dat hij vrijwel onmiddel lijk overleed. DOOR OPSTANDELINGEN GEVANGEN GENOMEN. De Libanese rebellen heb ben een Amerikaanse jeep met mariniers aangehouden en gearresteerd. Hier zien we een van de mariniers terwijl h(j - met de handen omhoog - door een gewapende opstandeling naar het hoofdkwartier wordt gebracht. Later zijn de Amerikanen echter weer vrijgelaten en aan de Liba nese politie overgedragen. (12) Na een korte stilte gaat Arams vreemde gast verder met zijn verhaal. „Mijn gevangene waarschuw de mij, dat de wraak van Siva, de god der Khmers, mij treffen zou, indien ik de gestolen smaragd niet terug zou geven aan de Khmers. En ik, dwaas die ik was, ik lachte er om zoals ik om de woorden van mijn bootsman gedaan had. Maar mijn vrolijkheid zou spoedig vergaanDiezelfde nacht nog, we lagen reeds dicht aan de kust van Napels, brak een vreselijk onweer los. De grote mast van mijn schip werd door de bliksem getroffen en stortte krakend over boord Een uur later dreef de „Zeehavik" met de kiel om hoog op de kokende golvenSamen met een mijner matrozen spoelde ik aan land, berooid van al mijn bezittingen, behalve de smaragdTegen de ochtend bereikten wij Napels. Maar daar, in de nog stille stra ten, werden wij overvallen door met messen bewapen de oosterlingen. Het waren de Khmers, die ons achter volgd hadden. Mijn metgezel werd neergestoken, ik kon mij in een overhaaste vlucht redden. Sindsdien zwerf ik door het land, opgejaagd door de krijgers van Siva, die het oog van hun godenbeeld willen terughebben...." Kapitein Sylvester zwijgt, zijn verhaal is ten einde. Peinzend neemt Aram de steen op en kijkt geboeid naar de geheimzinnige gloed, die er van uitstraalt. „Maar waarom", vraagt hij dan, „zorgt ge dan niet, de steen zo snel mogelijk van de hand te doen?" (Wordt vervolgd).

De Vallei | 1958 | | pagina 2