Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken D e Wereld van WEEK-tot-WEEK Kindervakantiewerk J- F* TAK WAAR IS DE VALLEI-RIKS? PARACHUTIST SPRINGT 30.000 METER tot nu toe uitstekend geslaagd 32e jaargang VRIJDAG 1 AUGUSTUS 1958 Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzee! Ongeval op Schiphol met dodeli jke afloop Aanvangstijden verzet Vrolijke middag voor 3000 Veenendaalse kinderen Dovo bindt stri jd aan tegen Unitas H.K.H. Prinses Irene viert op 5 aug. haar 19de verjaardag Hij is ƒ5,00 waard 2 AM 821572 V.Z.C- 1 (heren) tegen Beckingham (Engeland) EDE Werkelijkheid overtreft fantasie Valsnelheid: 680 km per uur RENSWOUDE Restauratie van Elster molen is begonnen Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER, Nr. 56 Redactie cn administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon K 8385-2023 - Girono. 563427 Redactie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bfl de agentschappen van „De Vallei" in de plaatsen van versohyning DE VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale contractprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 3,60 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 95 cent, elk woord meer 7 cent Abonnementsprijs 1,65 per kwartaal Losse nummers 10 cent In de gymnastiekzaal aan de Hoogstraat werd dinsdagmiddag enthousiast gespeeld en gezongen door vele kinderen van 5-8 jaar. Deze middag werd ge vuld met allerlei kinderspelletjes en gezien de reacties, zullen zij deze middag niet gauw vergeten. Woensdagmorgen waren ongeveer 350 kinderen aanwezig op het speelterrein van de Koningin Julianaschool, om deel te nemen aan de volksspelen. De volks spelen bestonden uit vijf gedeelten, t.w. speerwerpen, autoped-race, hoepel-race, sprietlopen en 100 meter hardlopen. De deelnemers, in de leeftijd van 6-14 jaar, hebben zich goed vermaakt en ook dit programma zal niet in het vergeetboek raken. Na afloop werden de volgende prijzen uitgereikt: Hoepel-race: Jan Kranenburg, zaklamp; Jan Gijsbertsen. snelbinder; Cora van Son, klein fotoalbum; Nelly Harmsen, paar sokjes. Autoped-race: Frits Samson, mondor gel; Gerard Nijhoff, pot pruimen; Gerry van Dijk, doos zakdoekjes; Willy Bouman paar sokjes. 100 m. hardlopen: Geurt Bolderman, zaklamp; Simon van Kruistum, school- ètui; Fenny Nijhoff, doos zakdoekjes; Bet sy Heuvelman, doos toffees. Speerwerpen: Woutje van Bruggen, zak lamp; Fennny Heuvelman, doos kleurpot loden; Alie Valkenburg, vruchtenkoekjes; Cora van Son, lepeltje. Sprietlopen: Alphons Ballast, school- étui; Henk Heuvelman, vruchtenkoekjes; Henny Slotboom, doos zakdoekjes; Ria van Rnee, paar sokjes. Donderdagmorgen stonden ongeveer 200 Woensdagmiddag om ongeveer drie uur is op het vliegveld Schiphol de heer C. van Hardeveld, wonende aan de Patrimoniumlaan, om het leven ge komen doordat hij in aanraking kwam met een nog draaiende propeller van een K.L.M.-toestel. De heer Van Hardeveld, vergezeld van zijn zoon, had een rondvlucht bo ven Amsterdam gemaakt en is bij het uitstappen waarschijnlijk te dicht bij de draaiende propeller gekomen met bovengenoemd gevolg. De heer Hardeveld was 68 jaar oud en sinds enige jaren gepensioneerd van de Ritmeester sigarenfabrieken, waar hij werkzaam was als expeditie-chef. in leven vervulde hij diverse functies o.a. als secretaris van Evangelisatie commissie van de Ger. kerk en als voorzitter van afdeling Veenendaal van Prot. Chr. Reclasseringsvereniging. Bovendien is de heer Van Hardeveld meer dan 40 jaar voorzitter van de af deling Veenendaal van de Ned. Chr. Geheelonthouders Vereniging geweest en ongeveer 25 jaar secretaris van het districts-comité van genoemde ver eniging. POSTDUIVENNIEUWS Hieronder volgen de uitslagen van wed vluchten van de postduivenvereniging „De Snelpost". Te Vilvoorde werden de duiven gelost om 8.05 uur. De eerste duif kwam aan om 9.41.12 uur. Uitslag: P. W. van Zetten 1, 8, 24, 26, 40, 48, 55, 56, 58; C. van Asselt 2, 15, 25, 30, 41; A. van Asselt 3, 7, 12; C .van Gin- kel 4, 29, 31, 36; J. van Nieuwamerongen 5; G. v. d. Weerdhof 6, 49; J. van 't Veen 9, 22, 27, 47; H. L. Spies 10, 13, 35; O. Ver woerd 11, 21, 38, 39; Joh. van Manen 14, 42; C. v. d. Weerd 16, 32; B. van Kesteren 17, 20, 52; R. Blankestijn 18, 33, 44, 57; J. van Geerenstein 19, 23, 54, 61; Boven- kamp/Rozenboom 28, 50; H. J. de Man 34; D. G. v. d. Schans 43, 59; G. Diepeveen 37; G. Scherrenburg 45; C. Donkelaar 46; G. Ariesen 51; R. Sukkel 53 en M. van Bar- neveld 60. De duiven op de wedvlucht Duffel over een afstand van 127 km werden gelost om 7.45 uur. De eerstaankomende duif vloog met een snelheid van 1343.4 meter per minuut. Uitslag: G. J. van Manen 1, 43, 45; R. Sukkel 2, 3, 15, 39, 49; H. Ulrich 4, 18, 33, 36, 56; G. v. d. Weerdhof 5, 62; P. W. van Zetten 6, 8, 11, 19, 53; G. Scherrenburg 7, 29, 50; J. van Doorn 9; G. van Ginkel 10, 25, 30, 58, 67, 68; N. Stuivenberg 12; Bo- venkamp/Rozenboom 13, 34; D. G. v. d. Schans 14, 41, 42, 46; Joh. van Manen 16, 44; O. Verwoerd 17, 23, 32, 40, 59, 60; G. de Geit 20, 57; J. van Nieuwamerongen 21; B. van Kesteren 22, 24, 27, 64, 65; N. van Barneveld 26; G. Ariesen 28; H. J. de Man 31, 37; C. van Asselt 35, 51; A. van Asselt 38; A. D. v. d. Bosch 47, 52; W. A. Eimers 55; R. Blankestijn 61, 66; H. L. Spies 63. De wedstrijd tussen DOVO en Unitas uit Gorinchem, die aanvankelijk zou be ginnen zaterdagmiddag om vier uur zal thans gespeeld worden op het DOVO-ter- rein om zes uur. De beslissingswedstrijd tussen Ritmees ter en Neveda in het Veteranen-tournooi begint nu zaterdagmiddag om drie uur i.p.v. des avonds om half zeven. wereld merk voor reiswekkersl BA tal Hoofdstraat 91 U Tel. 3034 kinderen aandachtig te luisteren naar het verhaal van een man die steeds weer schatten verborg en ze dan door kinderen liet opzoeken. Het bijzondere hiervan was, dat alleen die kinderen, die niet egois- tisch zijn en meeleven met andere kinde ren, de verborgen schat zouden vinden. Voordat de man stierf heeft hij nog zo'n schat verborgen, welke nog nooit ge vonden was. De opdracht luidde nu deze schat op te sporen. De mysterieuze speurtocht werd na lang zoeken met succes bekroond, want de schat, bestaande uit een koffer met zuurtjes, werd door de kinderen gevon den en buitgemaakt. Het was een leuk spel met een verrassend slot. Zie voor het volledig programma pag. 4 Woensdagmiddag hebben 3000 kinderen op het terrein van de voetbalvereniging Veenendaal aan de Bergweg, genoten van een kinderprogramma, dat verzorgd werd door het gezelschap Pander op uitnodi ging van de Veenendaalse Winkeliersver eniging. In zijn welkomstwoord merkte de voor zitter van V.W.V., de heer Ant. de Ruiter op dat in Veenendaal veel door de jeugd werd vernield. Vorig jaar was dat zelfs voor een bedrag van f 3700.—. Hij deed een beroep op de op het veld verzamelde jeugd dit niet te doen, wat met een volmondig ,ja' werd beantwoord. Al met al kan de Veenendaalse Winke liersvereniging wederom terugzien op een geslaagde middag. GEMEENTELIJKE SUBSIDIE VOOR FOKVEEDAG B. en W. van Veenendaal achten een fokveedag zeer nuttig. Zij stellen daarom dan ook de gemeenteraad voor de Fok- en melkcontrolevereniging „V.I.O.S." te Veenendaal een subsidie van 100,uit de gemeentekas toe te kennen voor het organiseren van een dergelijke dag in samenwerking met haar zusterafdeling in Rhenen. De fokveedag zal worden gehouden op 29 augustus a.s. Vorig jaar werd hiervoor ook een gemeentelijke subsidie verleend. DUURTETOESLAG VOOR GEMEENTE- PERSONEEL Over het eerste halfjaar van 1958 werd aan het personeel in dienst der gemeente Veenendaal, dat niet meer dan 416.- per maand of 96,- per week verdiende en voor één of meer kinderen kinderbijslag genoot een duurtetoeslag verleend van 15,60 voor ieder kind. De minister van binnenlandse zaken heeft thans bericht dat eenzelfde toeslag over het tweede halfjaar van 1958 mag worden toegekend. B. en W. stellen de raad voor deze toe slag te verlenen. Dovo speelt a.s. zaterdag 2 augustus als afsluiting van de feestelijkheden ter ge legenheid van haar 25-jarig bestaan een ere-wedstrijd tegen de sterke amateur eersteklasser „Unitas" uit Gorinchem. Unitas dat onlangs haar 60-jarig be staan vierde, heeft in verband met beider jubileum toegezegd, met het volledige eerste elftal naar Veenendaal te komen. Het zal de rood-witten niet meevallen tegen deze tegenstander te spelen en een kleine nederlaag zou dan ook al een eer vol resultaat zijn. Voor de vele voetballiefhebbers be tekent deze wedstrijd een waardige ope ning van het seizoen. De wedstrijd vangt om vier uur aan. Foto M. C. Meyboom De vorige Vallei-riks werd uitge geven bij De Gruyter, Hoofdstraat te Veenendaal en werd ditmaal ge vonden door de cassière, mej. Janny de Koning. Leuk is het te vermel den dat mej. De Koning en haar collega's w.o. de chef, de afspraak hadden gemaakt dat de riks, wan neer door een van hen gevonden, onder elkaar verdeeld zou worden. Aan deze afspraak heeft de vindster zich prompt gehouden, al werd de spoeling wel dun. De nieuwe Vallei riks is nu 5.00 waard en draagt het rode nummer: Indien men deze vóór a.s. donderdag 12 uur v.m. op ons bureau bezorgt, ontvangt men de vinderspremie. tengewoon sterke ploeg te beschikken ge tuige de kansloze 5-0 nederlaag welke het Edese Polar Bears tegen deze knapen te slikken kreeg. De opstelling van V.Z.C. 1 is: doel Bak ker, achter Slotboom, Rompes en van j Schuppen: voor van de Loosdrecht, Cel j Slotboom en Steffers. Verschillende vaste l. eerste zeventalspelers zijn door de va- I kantie niet beschikbaar. GESLAAGD De heer N. Meijer, onderwijzer aan de Koningin Julianaschool alhier, afdeling lager onderwijs, slaagde voor het volledi ge hoofdakte-examen. Zaterdagavond zal het eerste Heren zevental van V.Z.C. deelnemen aan het door de Wageningse vereniging „De Rijn" te organiseren polotournooi te Wagenin- gen. De poloploeg van Beckingham, die in het kader van de jaarlijkse uitwisseling dit jaar Wageningen bezoekt zal o.a. in dit tournooi de tegenstander van V.Z.C. zijn. De Engelsen blijken over een bui- KOSTELOZE INENTING EN HER INENTING TEGEN POKKEN Burgemeester en wethouders van Ede maken bekend, dat gelegenheid zal wor den gegeven tot kosteloze inenting en herinenting tegen pokken, te Ede op dins dag 12 aug. 1958, van 15.00-16.00 uur, in het gebouw van de Gem. Geneeskundige Dienst, Brouwerstraat 3, Ede. Geld. Veenendaal: op dinsdag 19 aug. 1958, om 15.00 uur in het gebouw der hulpsecretarie te Geld. Veenendaal. Ederveen: op vrijdag 22 aug. 1958, om 15.00 uur, in de consistoriekamer achter de Ned. Herv. Kerk. De geschikste tijd om kinderen in te enten, ligt in de leeftijd van 3 maanden tot 2 jaar. Het is gewenst, tevoren de huisarts te raadplegen. Trouwboekje mee brengen. Grote sortering BADMUTSEN - BADTASSEN ZONNEBRILLEN ZONNEBRANDCREME en OLIE in diverse prijzen Toeristenkaartjes GRATIS Tel. 2576 Hoofdstraat 106 NEW YORK (T.E.P.) Hebt u al eens van het bovenste platvorm van de Eiffel- toren op Parijs neergekeken? Dat is een hoogte van ongeveer 300 meter. Niets voor duizelige mensen. Honderd Eiffeltorens boven op elkaar, 30.000 meter boven de aarde, waagden officieren van de Amerikaanse luchtmacht hun parachute sprong naar beneden. Zij bereikten de grond volkomen gaaf, zonder een schram metje op te lopen. armen en benen wordt gedreven en hij binnen enkele minuten het bewustzijn zou verliezen, zonder de thans toege paste afweermiddelen. Wij zouden ook niet vermoeden, dat bij al deze invloeden van technische en physieke aard nog psycho-motorische factoren komen als spanning, angst en nerveusiteit, die zonder dat de mens het zich bewust is, het zuurstofgehalte in het bloed ongunstig beïnvloeden en een „verlammende" werking hebben. De geschiedenis van de experimenten waaraan Amerikaanse luchtmachtoffi cieren zich vrijwillig hebben onder worpen, kan door de wildste fantasieën niet worden overtroffen. Zij begint bij de medicus, de overste dr. Stapp, die op een raketslede bij een snelheid boven het geluid na een abrupte remproef met uitpuilende ogen en diep in zijn spieren ingesneden veiligheidsgordels nog maar nauwelijks bij bewustzijn is, en voert via acceleratietests van straal jagerpiloten als Murray, Everest, Yea- ger en Walker naar de parachutespron gen van majoor E. G. Sperry en luite nant H. P. Nielsen: de een stapte 27.000 meter boven de aarde uit dé gondel van hun ballon, de ander liet zich met gon del en al zonder ballon naar beneden vallen. Kapitein E. G. Sperry liet zich op die onvoorstelbare hoogte uit de gondel vallen en hij dook met een snelheid van 680 km in de ijle ruimte, waar ademen niet mogelijk is, waar hij door lucht stromingen werd afgedreven en door eigen snelheid werd rondgeslingerd, tot bij 20.000 meter hoogte de snelheid langzaam verminderde om bij 4.500 m. door de weerstand van de dichtere lucht te zijn afgeremd tot 185 km per uur. Sperry had zijn taak volbracht. Hij had een vrije val van ruim 20 km door staan: zijn automatisch geopende pa rachute bracht hem de resterende 4.5 km veilig naar de aarde. Wat u veilig noemt. Dat is allemaal relatief. Luite nant H. P. Nielsen liet zich intussen met de gondel die hij van de ballon loskop pelde naar beneden vallen tot een hoogte van 6 km., voor hij de hoofd parachute waarmede deze lichtmetalen bol was uitgerust, opende, er zelf uit sprong en, evenals het hele apparaat, behouden landde. Beide parachutisten waren uitgerust met een zeer speciaal harnas: een anti- G-pak, dat o.a. persluchtmanchetten rond kuiten, dijen en buik kan oppom pen om te voorkomen, dat het bloed naar de extremiteiten wordt geperst en bloedgebrek in de hersenen bewuste loosheid zou veroorzaken. Beide parachutisten schreven een deeltje van de geschiedenis van de luchtvaart, als wegbereiders voor de ruimtevaart die wij in onze eeuw mis schien nog wel zullen beleven. „Dat kleine, volgepropte wachtka mertje", noemt de Amerikaanse wereld ruimtevorser Arthur C. Clarke onze wereldbol. Als de mens eenmaal kans gezien heeft het te verlaten en door het heelal op avontuur te trekken, zal dat wachtkamertje toch reeds een lange geschiedenis hebben geschreven van heel grote avonturen. De geschie denis van mannen en vrouwen die zich in hogedruk-cabines hebben laten stoppen in volledige duisternis, die zich in centrifuges hebben laten rondslin geren, in windtunnels hebben gelegen, op raketsleden vastgesnoerd proeven hebben doorstaan, alle met het doel te weten te komen wat de mens kan uit houden, hoe hij zich zal gedragen on der de omstandigheden waaraan hij tij dens de toekomstige ruimtevaart zal blootstaan. De voorbereiding op de ra zende rit in het raket, het duisterkoude heelal tegemoet. Van die blauwe hemelruimte boven onze hoofden gebruiken we alleen nog maar dat alleronderste laagje, waar onze vliegtuigen in ronddartelen. Toch hebben ook daarvoor al die vergaande experimenten een bijzondere waarde gehad. Zonder die proefnemingen zou het niet mogelijk zijn op een hoogte van 10.000 meter te vliegen in een ho- gedrukcabine, waarin atmosferische omstandigheden heersen zoals wij die „beneden" gewend zijn. Maar wij hadden ook de vliegtuigen niet tot de huidige hoogtevluchten kun nen brengen zonder het anti-G-pak, dat de piloot verwarmt en beschermt tegen de op grote hoogte heersende on derdruk. En de schietstoel zou hem niet veel helpen, als hij in die ijle lucht lagen naar beneden viel zonder zijn hoogtevluchtharnas: de ijle lucht zou hem de longen uit het lichaam zuigen. Experimenten hebben aangetoond, dat de mens tijdens een vrije val door die uiterst dunne luchtlagen zo wordt rondgetold, dat hem al het bloed naar KERKELIJKE BIJDRAGE De kerkvoogdij der Ned. Herv. gemeen te te Renswoude hoopt op vrijdagavond 1 augustus a.s. de tweede zitting te hou den voor het in ontvangst nemen van de kerkelijke bijdrage. De leden der kerk worden verzocht hun gehele bijdrage, of gedeelte daarvan, te willen voldoen. De zitting wordt van 7 tot 9 uur ge houden in de consistoriekamer. GESLAAGD Onze plaatsgenoot, de heer H. van de Bunt is dezer dagen geslaagd voor het examen Nederlandse Handelscorrespon dentie der Ned. Associatie voor praktijk examens. De heer Van de Bunt ontving zijn op leiding van de heer C. G. Mijnders te Veenendaal. Vrydag is men met de restauratie van de korenmolen tussen Eist en Amerongen van de familie begonnen, ondanks dat men vier jaar geleden de sloopvergun ning reeds had afgegeven. De prachtig in het landschap staande ronde boven kruier, die in 1855 werd gebouwd, is al meer dan 30 jaar buiten bedrijf, zodat het wel een prachtig gezicht zal zijn als deze molen, over ongeveer vier maanden, zijn wieken weer zal laten wentelen. Vier jaar heeft de actie geduurd om de molen te behouden. De actie werd begon nen door wijlen Ir. M. M. v. Hoffen en de heren T. v. Ree en M. W. Struycken. Nu is het dan eindelijk zover dat door subsidies van gemeente, provincie en be middeling van de vereniging „De Hol landse molen" en de liefde van de familie KOGEL. Een Fransman in de buurt van Nancy had al eni ge tijd last van zijn hart. Ten slotte besloot zijn dokter een foto te nemen. Toen bleek dat er in zijn long een kogel zat, slechts twee centimeter naast zijn hart. Het slachtoffer zegt nu dat die kogel daar al moet zitten van 1914 af, toen de dok toren er vergeefs naar hadden gezocht. WIJN. Hoe onrustig de we reld van vandaag ook is en hoe vergankelijk alles moge zijn, er zijn dingen waaraan men zich gerust nog kan hechten, vindt de Engelse diplomaat Garey- Foster. Eén van die dingen is de Franse wijn, zegt hij. Bij een vakantiereis door Frankrijk kwam hij zo onder de indruk van de toewijding van de Fran se wijnboeren, dat hij honderd kisten wijn kocht, die zij hem over tien jaar moeten leveren. SNOR. De Engelse acteur Edwards heeft zyn snor van 25 centimeter lengte laten verze keren voor 60.000 gulden. De verzekeringsmaatschappij heeft daarbij bedongen dat hij niet meer mag roken. AFSCHUW. Wereldkampioen Ray Sugar Robinson zegt dat hij het boksen verafschuwt. Hij doet het alleen omdat er zoveel geld mee te verdienen is. CIJFERS. Alle omzetten in Amerika dalen, behalve die van schoonheidsmiddelen. In 1957 werd er 95 procent meer aan besteed dan in 1956. In de Ver. Staten zijn 60.200.000 telefoontoestellen in gebruik, dat is meer dan in de rest van de wereld tesamen. In hetzelfde land heeft men een „ballontent" in gebruik ge nomen. Deze is van plastic en kan door zes mannen in zes uur worden opgeblazen. Hij biedt ruimte aan 5.000 toeschouwers. STEM VAN LEZER. Een lezer schrijft ons naar aanlei ding van ons bericht dat man nen tussen hun 20e en 80e jaar 200 km baard afscheren. Dat zou tien meter per dag zijn, heeft hij uitgerekend. Dat lijkt hem (en ons!) wel wat veel. Waarbij wij opmerken dat wij wat deze rubriek betreft geen enkele relatie onderhouden met De Waarheid. Voor zoekers daarvan verwijzen we naar on ze collega-redacteuren die bij het samenstellen van hun ru brieken buitenland, binnenland en stadsnieuws elders in dit nummer druk met haar ver keren! GELE. Zwetend en blazend van het harde lopen kwam een man in een gele trui voorby. Hy vroeg: „Hier komt toch de Tour de France langs?" „Ja, maar u lóópt?" zeiden wy verbaasd. „Ik loop? Verr dat ia waar, ik dacht al hoe komt het toch dat ik zo moe word." BLIJF KALM. Blijf kalm! en ge zult dubbel vruchten af werpen. Twee Amerikaanse ge leerden hebben een kalmerings middel voor bomen en planten uitgevonden, het duraset 20W. Het verdubbelt het aantal bloe men en vruchten door de ner vositeit te verminderen. GRAFREDE. Dominee Val- ver in het Amerikaanse stadje Solmson City heeft zyn laatste preek aan zyn eigen graf ge houden. Hy had hem van te voren op een grammofoonplaat opgenomen. ASPIRINE. De acteur Jack Paar heeft in een reclame-uit zending voor de televisie de stommiteit van zijn leven uit gehaald. Hij had zo'n hoofdpijn zei hij, daarom neem ik een as pirientje, dan is het zo over. Hij had echter moeten zeggen „bufferientje", de Amerikaanse concurrent van de aspirine. Door deze vergissing raakte hij zo in de war, dat hij er niet in slaagde het buisje met buffe- rientjes te openen. Hij wist er zo gauw niets anders op te vin den dan een glas water over het buisje te ledigen. Wat even later tot gevolg had dat het buisje met een hevige knal ont plofte. „U ziet vanavond de meest mislukte voorstelling van het jaar", zei de wanhopige Jack Paar daarop. Waarna hij van het beeldscherm verdween. Of hij daarna een aspirientje, dan wel een bufferientje heeft inge nomen vertelt de historie niet. LAKEN. Een Amerikaanse lakenfabriek heeft een psycho loog in de arm genomen om uit te zoeken waarom er zo weinig lakens werden verkocht on danks de op touwgezette grote reclame-campagne, waarbij eén laken met een volmaakt blond pin-up-meisje werd afgebeeld. Dat komt, zei de psycholoog na enig peinzen, omdat de vrou wen bang zyn tekort te schieten wanneer ze zich met dat pin- up-produkt vergelyken en vre zen dat hun echtgenoten er net zo over denken. Hij gaf daarom de raad het meisje in de adver tenties te vervangen door een sympathieke grootmoeder. Zo gezegd, zo gedaan. Waarop de verkoop direct met sprongen omhoog ging. LACH. De Engelse acteur Joseph Tomelty krijgt 175.000 gulden uitbetaald omdat hij zich niet meer kan beheersen en op voor hem ongelegen momenten b.v. in een ernstige toneelscène, in lachen uitbarst. Deze storing heeft hij overgehouden van een auto-ongeluk, drie jaar geleden. De rechter kreeg het bewijs ervan voor z'n neus opgediend, toen Joseph tijdens het pleidooi in de rechtzaal plotseling krampachtig begon te lachen. Van Ommeren voor hun molen, deze mo len zal worden gerestaureerd. De molen, die twee steenkoppels bezit en met zijn wieken een vlucht van 23 meter heeft, zal weer geheel bedrijfsklaar worden ge maakt. De restauratie, die wordt uitge voerd door de molenbouwer P. Koppens en zijn twee zoons uit Bergharen, zal een bedrag van 17.800,gaan kosten. Een flink bedrag, maar het is wel besteed. Te veel van onze prachtige molens zijn reeds verdwenen. Wanneer men vanaf kasteel Amerongen in de richting Eist kijkt, zal een ieder moeten beamen dat de molen één geheel vormt met het land schap dat typisch Hollands aandoet. Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Wonlngbebeer Taxaties beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal - Kanaalweg 2 - Tel. 2918

De Vallei | 1958 | | pagina 1