PAUK ^eutm^k0US Burgerlijke stand KERKDIENSTEN HET OOG VAN SIVA «óH niafcoMen SCHERPENZEEL EDERVEEN ELST EDE De Zoon Burgemeester tfoefüCoof •RHBNHN ~RHBNBN DINSDAG KOOPJES Emmertjes 1 IQ Schemer lampjes 69 ct Limonadeglazen Officiële bekendmaking Gevonden en verloren voorwerpen Ingekomen en vertrokken Zondagsdienst doktoren Trouwrijden „Garage Leewis" Rein Veenendaal Douwe Egberts Leerling-Verple gers Maison Kramer DE „VALLEI" Uw blad! Verpachting Zoo zachies-an heb iedereen ze eige weer deur de vekansies heengewerkt. Teuge half augustus beginne de vrije daa- ge weer zoo'n bietjie te mindere en krijgt alles ze gewcone gangetjie weer. Alleenig de schoolmeesters hebbe nog niet alles op. Mar mit dat soort minse ken ie wat de vrije daage an gaat toch gien reekening houwe. As et dur op an komt, dan geleuf ik dat zullie niet zoveul daage wcrke as wij vekansie hebbe. Mar daar staat teugenoover, dat et gien pretjie mot zijn om die daage die ze niet vrij hebbe een hok vol kwaajonges te motte dresseere. De eenigste, die altijd nog wel respek heb veur et schoolmeestersvolk, dat is moeder-de-vrouw. Die ken dur eige in de groote vekansie indenke, wat deeze minse deur te maake hebbe. Ik ben ok alted arreg veur de jeugd, mar je hoort staaltjies, dat je de haare te berge rijze. Dur zijn doerakke bij, die dur heelegaar gien brood in zien om zoo- veul ruitjies in te gooie, dat de schilder et mit inzette niet bij ken houwe. Die houwe dur een tempoo van kepotsmijte opnaa, dat mit gien blauwkouse-pen te beschrijve is. In één maand teds, las ik onderlest in De Vallei, moste dur in een Veense kerk driehonderd ruitjies an geloove. Inge- smeete deur een stelletjie vaklui, die on danks de jonkheid al aardegies et mis- daadegerspad beginne te bewandele. Ongeloofelik op et eerste gezicht zukke berichte, mar we magge toch mit een ge rust geweete anneeme, dat een kerkbe stuur daar niet om zal liege. En die ruitjies-beschieting heb dan nog plaatsgegreepe, toen de schoole nog niet gesloote waare. Hoe mot et gaan, vraag ie je dan onwillekeurig af, as ze die klei ne rebelle mit vekansie op andermans goed en bloed loslaate? Daarom ken ik me indenke, dat dur een hoop vaaders en moeders zijn die de groote vekansie mit schrik en beeve heb be zien naadere. Gelukkig zijn dur nog minse, die dit alles ok veurzien en die dur iets an ge daan hebbe. Om te beginne onze Veense plesie. As dur onze plesie een pluim op de hoed te steeke is, dan zal ik ze die ok niet ont- houwe. De plesie gaat mit onze jeugd voetballend de vekansie deur. En dat is nog alted beeter dan ruitjies ingooie. Meugelik staan diezellefde ruitjies-gooiers nou mit dur neuze veuran op de midde- veurplaats in de elftalle, mar dat doet dur niet toe. De jeugd wordt beezig gehouwe en ze vatte die voetbalkompetiesie zoo sereneus op, dat dur al raake trampe zijn uitge deeld. Et spel wier eeve hard as op de weereldkampioenschappe. En dat allemaal veur een reisie naar een veurnaame voet balmets. An de andere kant maake dur eige nog meer minse verdienstelik veur et jeugd werk. Veur één harde guide kenne vaa- der en moeder al de kindere et jeugdve- kansiewerk instuure. Drie weeke lang zijn ze onder panne. Daarom begrijp ik nou niet, dat dur nog hoope minse zijn, die dur kindere in de vekansie los laate ronddwaale. Soms tot last van andere minse. Waaronder Wout Blauwkous. WEDVLUCHT „DE SNELPOST" De leden van de postduivenvereni ging „De Snelpost" uit Veenendaal had den het afgelopen weekeinde de duiven op een wedvlucht vanaf Sint Ghislain Hornu. De duiven werden te 8.10 uur gelost, waarna de eerste duif zich te precies elf uur meldde, zodat hij een snelheid had bereikt van 1259.3 m. per minuut. De uitslag was als volgt: C. v. d. Weerd, 1, 10, 21. D. G. Schans 2, 20, 51, R. Blankestein 3, 31, 42. O. Verwoerd 4, 32. G. Ariessen 5, 50; J. van 't Veen 6, 15, 26, 44. P. W. van Zetten 7, 28, 29, 30, 41, 49. C. van Ginkel 8, 36, 60. J. v. Geerenstein 9, 25, 45, 46. Bovenkamp- Rozenboom 11, 35, 38, 57. G. Scherren- burg 12, 13, 40, 59. B. van Kesteren 14. W. A. Eimers 16, 37, 43. C. van Asselt 17, 34. G. J. van Manen 18. J. van Doorn 19. G. Diepeveen 22, 27. H. L. Spies 23, 52. G. de Geit 24, 53. Joh. van Manen 33, 54. H. Ulrich 39, 56, 58. G. v. d. Weerdhof 47, 48. R. Sukkel 55. UITBREIDING Sinds vorig jaar leidt Instituut „Dub bel W", Populierenlaan 4 te Veenendaal ook op voor de diploma's stenografie „Grcote" en machineschrijven (tienvin- gcrsysteem) onder leiding van de heer A. Anbeek. De studietijd voor deze vakken is ge middeld 6 8 maanden. Het was wel te verwachten, dat deze uitbreiding zou plaats vinden, daar de vakken steno en typen nu eenmaal bij elk handelsinstituut behoren. De resultaten van het afgelopen cursus jaar waren prima en wij wensen het instituut ook het komende cursusjaar veel succes. ZEEPOST Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: s.s. „Mendoza" (14aug.) Australië: s.s. „Heidelberg" (llaug.) s.s. „Orontes" (14aug.) Brazilië: m.s. „Zaanland" (12 aug.) s.s. „Alphard" (12aug.) Canada: s.s. „Beaverdell" (12 aug.) Chili: via New-York (14aug.) Indonesië: s.s. „Manusa" (14 aug.) Ned. Ant.: s.s. „Agamemnon" (llaug). Nieuw-Zeeland: via Engeland (16 aug.) Suriname: m.s. „Willemstad" (13 aug.) Br. Oost-Afrika: s.s. „Europa" (14 aug.) Inlichtingen betreffende de verzen dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. VIJFKAMP VOETBALVERENIGING SCHERPENZEEL Zaterdag j.l. organiseerde de voetbal vereniging Scherpenzeel haar jaarlijkse vijfkamp. De wisselbeker werd gewon nen door 1. W. Verweij, 2. H. van Ede, 3. J. Rootselaar, 4. H. Overeen en 5. B. v. d. Haar. INGELEGD EN TERUGBETAALD Bij de Rijkspostspaarbank is in de maand juli ingelegd voor een bedrag van 47.857,08 en terugbetaald een bedrag van 34.772,36. ADVENDO TEGEN MATJAN De voetbalvereniging „Advendo '57" speelt zaterdagmiddag a.s. met haar eerste en tweede elftal tegen resp. Matjan 1 en 2 uit Veenendaal. De wed strijden worden gespeeld op het ter rein van R.K.V.U.V. aan de Nieuweweg te Gelders Veenendaal. SERIEWEDSTRIJDEN Tijdens de seriewedstrijden, welke de S.V. „Oranje-Wit" organiseert, nemen HDS uit Leersum en Oranje-Wit het a.s. zondag tegen elkaar op om 2 uur nam. Om 3.15 uur spelen RKVUV uit Vee nendaal en Maurik. De wedstrijden worden gehouden op het terrein te Remmerden. plastic 1ste keus 5 L. leuk modern model diverse -| qa dessins J-.ö;7 dun geblazen glas, 3 stuks Alleen dinsdag 12 aug. Hoofdstraat 7, Veenendaal, Tel. 3103 OUD EN NIEUW. Ter gelegenheid van het 75-jarige bestaan van de vrouwelijke studentenvereniging aan de universiteit van Mississippi werd een show van oud en nieuw gehouden. Jane Fatheree had veel belangstelling voor de schoenen uit de tyd van de oprichters van de vereni ging (boven), maar een van de oudste leden, mevrouw Calvin S. Brown, kon maar niet begrijpen, hoe een mens kan lopen op deze „rare" schoenen (onder). HINDERWET Burgemeester en wethouders van Rh«- nen brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van Esso Nederland N.V., Bezuidenhoutseweg 7 Rhenen, om vergunning tot het uitbreiden van een ondergrondse benzinebewaarplaats met aftapinrichting bij het perceel Cuneraweg 94, Rhenen, kadastraal bekend gemeente Rhenen sectie C, nr. 1502. Gedurende tien dagen na de dagteke ning van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk be zwaren tegen het verlenen der vergun ning in te brengen bij het gemeentebe stuur. Bovendien zal op dinsdag 19 aug. a.s., des voormiddags 11 uur, in het gemeente huis een openbare zitting worden ge houden, waarin mondeling bezwaren te gen de inwilliging van dit verzoek kun nen worden ingebracht. Een ieder kan ter secretarie der ge meente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. Rhenen, 5 augustus 1958 Burgemeester en wethouders voornoemd, L. BOSCH VAN ROSENTHAL TH. v. d. WILLIK, secretaris. INENTING TEGEN POKKEN, POLIO ENZ. Het is noodzakelijk rekening te houden met een bepaalde termijn, die verstreken moet zijn tussen de inentingen tegen pok ken en plaats gehad hebbende en toe komstige polio-inentingen. Voor inenting tegen pokken komen al leen die kinderen in aanmerking, die de polio-injectie reeds twee weken geleden ontvangen hebben, terwijl de pokken- vaccinatie vier weken geleden moet zijn, alvorens tot een polio-inenting over te gaan. Bij de vaccinaties tegen diphterie, kink hoest en tetanus zijn de tussenliggende termijnen stesds twee weken. In het tijdvak van 24 juli 1958 tot en met 5 augustus 1958 werden aan het bur. van politie te Veenendaal de navolgende voorwerpen als gevonden, c.q. verloren aangegeven. Gevonden: regendoekje; rode autostep; pak spij kers; fietssleutel; groene capuchon met bont gevoerd; tamme eend; zw. regen broek; linker herenglacé br. m. gebr. bo venstuk; rode zwembroek en bl. blok- handdoek; wit plast, kindertasje; grijs kinderjasje m. capuchon; opger. plastic regenkapje; linnen meetband van 1.50 m.; br. lederen portem. m. inh.; wit zakmes; muntbiljet van ƒ2,50; bruine koffer met inh. te weten bl. jack, kinderregenjasje, tweed jasje; rood damesvestje; br. lede ren portem. met ritssl. inh. 18,-; wit-br. hond; kinderportef. inh. 2 cent; br. heren- portem. inh. enkele zegeltjes; bl. regen jas; jongensjasje; zw. voetbalbroekje; jongenssok licht grijs m. rode strepen. Verloren: Carolinge eend; rechter handschoen; br. lederen herenportem. inh. ca. 45,-; Bel gische herder weggelopen; rode portem. inh. plm. 3,50 en foto's; zw. lederen da- mesportem. inh. 3 bankbiljetten van ƒ25,- en ong. ƒ5,- aan kleingeld; wit m. zw. gekl. konijn (z.g. Hollander); tekening zw.-wit maat ong. 20-40 cm.; br. lederen herenportem. inh. plm. 0,15; bankbiljet van 25,-; slagersmes; maisgeel dames jasje; grijs laag model kinderschoentje; beige lederen damesportem. inh. ƒ85,-; lichtgroene kinder regencape; rode lang werpige damesportem. inh. 3,50; bank biljet van 10,- (opgevouwen); bril met hoornen montuur in rood étui; groene da- mesjas welke verm, in een of andere tex tielwinkel is blijven liggen; gekleurde hoofddoek; br. plastic étui inh. 20,-; bl. zwembroek en polomutsje en gestr. handdoek. VEENENDAAL Geboren: Geurt Jan Marius, z. v. D. v. d. Scheur en G. J. van Ruiswijk; Hendrik, z. v. C. Rosendaal en A. E. Haanschoten; Christiaan Gerardus, z. v. A. v. Kranen burg en J. Schoernan; Jansje, d. v. G. Veldhuizen en G. Roelofsen; Geertruida, d. v. A. van Ingen en M. C. van Haeften; Johannes, z. v. C. Bos en R. Boonzaaijer. Ondertrouwd: B. van Wijk en M. Dek ker; G. van Appeldoorn en C. H. Donke laar; E. v. d. Wilt en D. H. van Kruistum; J. v. d. Lustgraaf en J. Bouman; W. Klumpenaar en H. v. d. Weerd; R. Kalter en W. v. d. Bent; J. Konings en H. van Doorn; T. Kerkhove en H. Gijsbertsen; J. P. v. d. Klift en A. Kroesbergen. Getrouwd: K. F. v. d. Brink en B. v. d. Berg; D. van Ruiswijk en J. Boers. Overleden: Cornelia van Engelenhoven 67 jaar, echtg. van W. van den Bruinhorst. GELDERS VEENENDAAL EN EDERVEEN Geboren: Jan, z. v. M. J. Diepeveen en J. van Maren; Jannigje, d. v. M. v. d. Brink en H. Veldhuizen; Marina F., d. v. C. H. F. v. d. Meijden en F. W. v. d. Pest; Marina, d. v. W. de Gooijer en J. J. W. Adams; Marjolein H. P., d. v. J. Blanke- stijn en H. Goris. Ondertrouwd: J. Beijer en T. G. v. d. Brink; B. Hendriksen en J. E. Hensen. RHENEN Geboren: Christiaan, z. v. J. Henzen en D. M. van Vlaanderen; Hendrika Maria, d. v. W. van Esseveld en C. G. v. d. Haar; Arno, z. v. J. Meijer en H. Chr. Koenen; Marit, d. v. J. Meijer en H. Chr. Koenen; Johannes, z. v. T. Houweling en M. van Daalen; Berend, z. v. J. Beekman en B. D. van Esseveld; Johannes, z. v. C. Zijl stra en G. D. Wtenweerde. Ondertrouwd: A. van de Craats en W. van Daalen. Getrouwd: J. A. Bender en H. de Jong; A. M. Swenker en J. Cl. van Ommen; B. van Burken en E. van Veenendaal. AMERONGEN Geboren: Jacobus, z. v. A. Keiman en G. H. Mater. Ondertrouwd: A. van Veenendaal en P. van Ewijk. SCHERPENZEEL Geboren: Cornelis W. N., z. v. C. H. Hulsepas en C. Vollebregt. Ondertrouwd: M. J. Boshuis en H. J. den Daas. AMERONGEN Ingekomen: H. van Ginkel van Ede; A. E. Spruit van Breukelen; A. A. Reede van Rhenen; L. F. Rullens van Hoge en Lage Zwaluwe. Vertrokken: J. Terschegget naar Rot terdam; E. J. Jansen naar Ede. VEENENDAAL. Alleen voor zeer drin gende gevallen, van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagmorgen 8 uur Dr. H. E. G. Pilon, Kerkewijk, tel. 2481. RHENEN. Dr. T. Almekinders, tel. 577. EDERVEEN, DE KLOMP, LUNTEREN. Dr. S. T. Hey, De Klomp, tel. K 8387-200 RENSWOUDE Dr. S. T. ter Velde, tel. 450 (eigen praktijk). SCHERPENZEEL. Dr. H. G. J. Wensink, Dorpsstraat, tel. K 3497-220. ELST, AMERONGEN, LEERSUM. Dr. S. M. van Ommeren, tel. K 8377-217. VEENENDAAL Ned. Herv. Kerk Markt 9.30 uur ds Van der Wiel van Elburg, 5 uur ds Van der Wal van Wageningen. Julianakerk 9.30 uur ds Baart van Hete- ren, 5 uur kand. Driebergen van Kat wijk a/d Rijn. Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds Van de Pol, 5 uur ds Van der Wiel van Elburg. Sionskerk 9.30 uur dhr Van Barneveld van Delft, 5 uur ds Baart van Heteren. Veeneind 3 uur ds Van Viegen van Ach terberg. Dijkstraat 2.45 uur ds Baart van Heteren. Ned. Herv. Evang. „Sola Fide" 10 uur ds Goedhart, 5.30 uur ds Schneider van Amsterdam. Ger. Kerk Kerkewijk 9, 10.30 en 5 uur ds Engel van Bruchtenveld. Ger. Kerk (art. 31 D.K.O.) 8.15 en 3 uur G. Mul, Breukelen. Chr. Ger. Kerk Beatrixstraat 9.30 en 5 uur ds Heerma. Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat 9.30 en 5 uur ds De Joode van Den Haag. Ger. Gem. syn. geb. „Eltheto" 9.30 en 5 uur leesdienst, donderdag 7.30 uur ds Heerschap. Ger. Gem. Fluitersstraat 9.30 en 5 uur leesdienst. Ned. Prot. Bond geen dienst. Leger des Heils zaterdag 10 u. heiligings- dienst, zondag 12 uur zondagsschool, 6.45 uur openluchtsamenkomst, 7.30 uur verlossingssamenkomst. R.K. Kerk Nieuweweg en Salvatorkerk 8 uur H. Mis, 10.15 uur Hoogmis, 5 uur Lof in de kerk aan de Nieuweweg en 7 uur Lof in de Salvatorkerk. RHENEN Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 en 5 uur dhr Vroon van Amstelveen. Herv. Gem. 10 uur ds N. Kooreman, 6 uur ds J. Dijkstra. Prot. Bond „Wapen van Hardenbroek" 10.30 uur ds J. de Pree van Veenendaal. Ger. Kerk 10 en 5 uur ds De Vries van Buitenpost. Ger. Gem. syn. 10 en 6 uur ds P. v. d. Bijl, woensdag 7.30 uur ds P. v. d. Bijl. Ger. Gem. Plantsoen 10 en 5.30 uur lees dienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst, dinsdag 7 uur ds Toes. ELST Ned. Herv. Kerk 10 uur ds Van Esterik van Nieuwland, 6 uur geen opgave. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur leesdienst. OVERBERG Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst. Ned. Herv. Kerk 10 uur ds J. de Jager uit Amerongen, 6.30 uur dhr Kuiperij uit Leersum, jeugddienst. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds H. van de Linden. Vrijz. Herv. 10.30 uur ds Heugenholz in de Schans. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds Boer van Zuidwolde. Ger. Gem. 10 en 6.30 uur dhr B. Ravest. Ger. Gem. noodgeb. 10 en 6.30 uur lees dienst. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds Bout hoorn van Bennekom. Ger. Gem. 9.30 en 6.45 uur leesdienst, don derdag 7.30 uur ds Ligtenberg van Rot terdam. Oud Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur leesdienst. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk 9.30 uur ds L. v. d. Peut bed. H. Doop, 6.30 uur ds L. v. d. Peut. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur dr. F. L. Bos van Vlaardingen. o-o-o-o-o-o-o-o-o o-o-o-o-o-o-o-o-o 15. Zodra de poortwachter het wapen op zich gericht ziet, rent hij luid schreeuwend de binnenplaats over. Maar snel als een haas zet de aanvoerder der Ooster lingen hem achterna. Spoedig heeft hij Arams dikke dienaar ingehaald, die zich trillend van angst tegen de muur aandrukt. „Gij houden uw mond gesloten," fluisterd de oosterling in gebroken Italiaans, terwijl hij dreigend met z'n dolkmes zwaait. „Breng ons naar het vertrek van de zwerver, die vannacht hier aan kwam!" „Snel!!" Met knikkende knieën loopt de poort wachter in de richting van de hoofdingang, gevolgd door het groepje oosterse krijgers. Maar plotseling wordt de stilte verbroken door een krachtige mannen stem: „Hé daar, wat heeft dat te betekenen Wie waagt het, gewapenderhand mijn huis binnen te dringen?!" Het is Aram, wiens scherpe oren het hulpgeroep van de poortwachter hebben opgevangen en die thans van uit een torenvenster op de indringers neerblikt (Wordt vervolgd) FEUILLETON van de DOOR TOM LODEWIJK .(4) Zijn zus Vera zat naast mevrouw Laarman. Natuurlijk. Die was daar kind aan huis. Vera was een beste meid sportief, altijd bereid te helpen en zijn stommiteiten te bemantelen. Hele stuk ken had hij van haar overgeschreven. Zonder Vera zat hij niet eens in de derdeVera en meneer Haentjens, dat waren lui waaraan je houvast had. Enfin, als straks mevrouw Bikkers kwam met haar beroemde dochter die volgens de geruchten iedere filmster naar de kroon moest steken, kwam Hans Bikkers ook wel mee en daar kon je mee praten over motoren, vliegtui gen enzovoort. Hans wist er veel meer van dan hij, kon al die boeken en teke ningen beter begrijpen. Maar Hans kon het zo vertellen, dat je het snapte. Rob's stemming flikkerde wat op. Ach, er waren ook nog goeie lui.... De beproeving van het handjesgeven en groeten was gelukkig snel ten einde. Het gesprek was overal al druk aan de gang. Alleen mevrouw Midema moest nog opmerken: Jongen wat word je toch groot. Je bent zeker haast wel aan je eindexamen toe? Rob ving een blik op van zijn moeder, een boze en verdrietige blik. Moeder had zo graag met hem gepronkt, met hém, de stam houder. Maar kon hij het helpen, dat hij geen hersens had? Zijn oom Hubert was net zo geweest, gesneuveld in Atjeh, had het toen al tot kapitein ge bracht. Voor vechten had je geen her sens nodig.... Nu hing oom Hubert aan de muur, militaire Willemsorde op zijn borst. Nu waren ze trots op hem, vroeger wisten ze geen raad met hem. Kon hij ook niet beter soldaat worden? Jammer dat Indonesië niet Nederlands meer was. Hij schoof stil naast Vera en luister de naar het gesprek. Inmiddels waren zijn gedachten in de garage van Mars man. Zou Joep die ouwe motor weer aan de gang krijgen. Opeens kwam er beweging. Mevrouw Bikkers kwam binnen. Mevrouw Bik kers was een Hartsema van Vloten van haarzelf, doodarm toen ze de tóen al rijke Bikkers leerde kennen en blij, dat ze niet langer haar benen hoefde te steken onder de tafel van bloedver wanten, die het arme nichtje weg keken. Ze had hem trouw terzijde ge staan en hem gebracht in wat zij noemde „de beste kringen." Maar Sjoerd voelde zich in de beste kringen veel minder op zijn gemak dan in zijn carosseriefabriek, liep liever in een overall dan in smoking. Deze avond echter had hij zich tot het offer bereid verklaard. Want burgemeester Van Liempden van Heerwaarden was een goede vriend geworden van de zo loom uitziende, maar waakzame en energie ke zakenman en wederzijds hadden ze van elkaar veel geleerd. Rob keek uit of Hans er bij was, maar opeens bleven zijn blikken haken aan een persoontje, dat in het kielzog van de gewichtigdoende nieuwe gast was binnengeschreden. Bij intuïtie wist hij: dit moest Isa zijn. Maar wat was ze veranderd! Uit het langbenige wicht met de twee vlechten was een jonge dame gegroeid, die inderdaad, zo dacht Rob, wel met een filmster kon wed ijveren! Isabeau (ze droeg de naam van haar grootmoeder van moeders kant, die de dochter was van een bloedechte Franse graaf!) trok inderdaad alle blikken tot zich. Diepblauwe ogen onder raven zwart haar, een smal gezicht, mat van teint, een volmaakt gevormde mond, een slank figuurtje, voetjes die sche nen te zweven en een houding die te gelijk bescheiden en welhaast vorstelijk was. Allerwegen klonken kreten van verrassing. „Wel is dat de kleine Isa?" begroette de burgemeester hartelijk. Het meisje groette ieder wellevend en bleek helemaal niet onder de indruk te komen van de complimenten, die haar werden gemaakt. Mevrouw Bikkers straalde van trots en de slaperige ogen van haar man lichtten op. Mevrouw Midema merkte halfluid op, dat het meisje er zo bleek uitzag, teringachtig, vond ze. Die slanke lijn! zuchtte ze meewarig en keek neer op haar eigen vol gemoed. En ze dacht aan haar plompe dochter Leonora, een goedhar tig meisje met dikke brilleglazen, dat vanavond niet mee had gewild omdat ze leidster was van een meisjesclub, die ze niet in de steek kon laten. Rob stond van zijn stoel op en wacht te tot zijn vroegere speelkameraadje bij hem was. Hé, dag Rob, zei het meisje en lachte een rij stralend witte tanden bloot. Rob voelde zich onhandiger dan een jong kalf. Hij stamelde wat over „zou je niet meer kennen" cn kleurde tot onder zijn haarwortels. Isabeau scheen het niet te merken, lachte en schertste meteen met Vera en mevrouw Laarman. Rob keek haar jaloers na. Zo makkelijk als ze zich bewoog.... wat een hark was hij dan toch, bij haar ver geleken. En van dat ogenblik af had hij zijn belangstelling voor al het andere ver loren. Hij luisterde verstrooid naar Hans, die hem voorstelde lid te worden van een zweefvliegclub. Hij keek naar Isabeau, die daar zat in een laag stoel tje, perfect op haar gemak, schertsend met de heren, vriendelijk pratend met de dames, zelfs met mevrouw Midema. Mevrouw Bikkers keek tevreden toe. Zij had haar plannen. Die zoon van Van Liempden mocht dan al geen licht zijn, hij droeg een goede, oude naam en de familie had geld en zeer veel rela ties. Isabeau had ze haar dochter ge doopt, daarmee de oude traditie voort zettend. Maar Isabeau Bikkers... dat was geen combinatie. Haar zelf was die naam, ondanks alle welstand en welvaart, die er aan verbonden was, een doorn in het vlees. Ze had al eens voorgesteld een deel van haar naam er bij te voegen.... Bickers van Vloten, dat klonk niet zo gek. 't Zou misschien een paar duizend gulden en veel moeite kosten. Maar Sjoerd had er niet van willen horen. Mijn naam is mij goed genoeg, had hij gezegd, en zo lang je er bij de bank voor ieder bedrag op kunt opnemen, moet hij jou ook maar goed genoeg zijn. Ja, die verliefdheid, die hem blozend en hakkelend het freule- tje Hartsema had doen benaderen, was gauw over geweest- Die jongen, Rob, had geen hersens, dat wist iedereen. Maar wat zou dat? Haar oom Armand, die referendaris was geweest bij Buitenlandse Zaken, wist niet eens dat de slag bij Nieuw- poort in 1600 had plaatsgevonden. Krui wagens, relaties, geld, daar bracht je het ver genoeg mee. Een representatief baantje, een mooi huis, Isabeau als stra lende gastvrouw omringd door luxe, draagster van een nobele naam, mooier kon het niet. Hoeveel dromen had ze niet gesponnen rond de dochter, die moest hebben wat de moeder zo had gemist! Hoeveel had ze aan haar op voeding ten koste gelegd! Ze kon Isa beau niet dwingen, het kind had een willetje zo goed als zij zelf, maar ze zou eens met haar praten. De jongen was verliefd genoeg, hij had geen oog van Isa af.... Robbert was voorzichtig wat in Isa's buurt geschoven en hoorde haar nu praten met Vera, met mevrouw Laar man en mevrouw Janssen. O, hoorde hij haar zeggen, en de Opéra. Eerverleden week heb ik Les Pècheurs de Perles gezien.... verrukke lijke muziek. Die Barcarolle... Och, die kan ik wel dromen, zei Vera. Ja, maar als je 't hoort èn ziet, verdedigde Isa, dan wordt het heel an ders. Die kostuums, die décors, die be lichting, in één woord.... suprème! Allemaal dingen waar ik niks van snap, dacht Robbert grimmig. Waar over moest hij met dit meisje praten? Isa zag zijn ongelukkig gezicht. Rob toe, zei ze opeens en glim lachte hem toe. Rob voelde de grond onder zijn voeten golven. Vertel me es wat. Ik ben er helemaal uit. Kom naast me zitten, hier en maak me eens bit wijs. Hij lachtet om de uitdrukking, die herinnerde aan hun beider oude school meester, die ze als vaste term had ge- gebruikt. Tja, wat moet ik je vertellen, zei hij wat onbeholpen- Maar Isabeau wist hem wel aan het praten te krijgen. Ze sloeg hem gade, terwijl hij daar zo zat. Knappe vent, Rob, fors en blond. Kon je mee voor de dag komen. Jammer dat hij zo eh.... eenzijdig was. Haar moeder had er haar van verteld, Rob had het op de hbs moeilijk, tweemaal gedoubleerd en nu.... Maar deed het er veel toe? Van domme mannen had je de minste last. En ze had het wel gemerkt, hij was stapelverliefd op haar. Zó van de kaart vanaf het eerste ogenblik. Enfin, ze zou de zaak eens van alle kanten be kijken. Moeder zou ze wel mee hebben. Ze wou zo gauw mogelijk weg uit dit nest. Maar nog een verrassing wachtte het gezelschap. (Wordt vervolgd.) Voor Uw adres Nieuweweg 41 Veenendaal Telefoon 2535 Moderne Bruidsauto en 6-8 pers. auto's Als schipper en fokkemaat na een tocht over het water even aanleggen, smaakt een kop Pickwick Thee beter dan ooit. De fijne geur cn de heerlijke smaak van deze Engelse melange KOMT NPTUUPLUKV(W RIJWIEL- en BROMFIETSHANDEL Zandstraat (hoek Gortstraat) VEENENDAAL Telefoon 2456 maken de rustpauze tot een ware verkwikking. Uit of thuis... in ieder seizoen... er gaat niets boven een kop Pickwick Thee, de speciale Engelse melange van Douwe Egberts! de fijne Engelse Melange De fijne geur en smaak van Pickwick Thee worden volmaakt beschermd dooreen speciale aluminium- binnenverpakki ng. In ..Meer en Bosch" te Heemstede GEMEENTE RHENEN „Bethesda-Sarepta", te Haarlem, de Christelijke inrichting voor de verpleging van epileptici, kunnen voor de jongens en mannen afdeling ongehuwde van Prot. Chr. beginselen in de leeftijd van 17 jaar en ouder geplaatst worden. De opleiding welke op 18 jarige leeftijd aanvangt is voor het staatsdiploma zie kenverpleging B. Zij die van het werken onder de jeugd houden, of degene die meer voor de oudere patiënten voelen, vinden hier een mooie en bevredigende werkkring. Salaris volgens de rijksregeling, dienstkleding vrij, tweemaal per maand is er een reisvergoe- ding naar huis. Sollicitaties te richten aan de Besturende-Broeder van „Meer en Bosch" te Heemstede. WEEKRECLAME Vanaf heden t.e.m. donderdag 14 aug. reklame van 250 gram BRUIDSKOEK JES voor f 1.— 250 gram BOTERKOEK JES voor f 1.— Kerkewijk 15 HET KWALITEITSHUIS Telefoon 2365 Veenendaal RIJWIELSTALLING EN CONSUMPTIEVERKOOP Sportpark „CANDIA" Inschrijvingsbiljetten voor deze verpachting, welke geschiedt voor het tijdvak van 1 sept. 1958 t/m 31 aug. 1959, moeten worden ingeleverd ten gemeen tehuize, afdeling financiën, ui terlijk zaterdag 16 augustus 1958, 's middags 12 uur. De verpachtings-voorwaarden lig gen op genoemde afdeling ter inzage.

De Vallei | 1958 | | pagina 2