Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken D e Wereld van WEEK-tot-WEEK Noord-Zuid ver binding Veenendaal- Rhenen-Oss maakt goede vorderingen Wist I/... ELST BOS Eerste feestavond in „BergbatT - ondanks langdurige pauze - een groot succes J- F* TAK Schooltandverzorging in Rhenen, Eist en Achterberg van groot belang voor de jeugd AMERONGEN WAAR IS DE VALLEI-RIKS? I I) I R VEEN RENSWOUDE SCHERPENZEEL ACHTERBERG Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel Verkeer neemt steeds toe Rijksstraatweg wordt geasfalteerd het wereld merk voor reiswekkersl Nog niet alle ouders overtuigd Hij is 10,- waard Na Amsterdam komt Veenendaal... 32e jaargang VRIJDAG 22 AUGUSTUS 1958 Nr. 62 Redactie en administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon K 8385-2023 - Girono. 533427 Eedactie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bfl de agentschappen van „De Vallei" in de plaatsen van verschijning VALLES ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale contractprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 3,60 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 95 cent, elk woord meer 7 cent Abonnementsprijs 1,65 per kwartaal Losse nummers 10 cent Twee grote ponten zorgen voor snelle afvoer van het verkeer over de Waal Brug over de Maas bij Meegen De belangrijke verbindingsweg Veenendaal-Rhenen-Oss is, op het traject Meegen-Oss na, geheel gereed. Bij de aanleg van deze prachtige verkeersweg, die lange tijd belemmerd werd door onteigeningsprocedures in Achterberg, was de op- en afrit bij La Montagne in Veenendaal niet bepaald veilig afgewerkt. Onlangs heeft men dan ook deze gevaarlijke bocht verbeterd en verkeersborden aangebracht, waarmee ook de verkeersveiligheid verhoogd is. Alleen tussen Resteren en Ochten moet nog een ongeveer 900 meter lange afsnijding aange bracht worden, waaraan men echter voorlopig niets kan doen omdat de hiervoor benodigde grond niet beschikbaar is en een uitspraak in een onteigeningsproces soms lang op zich Iaat wachten. Voorlopig is dit geen bezwaar daar de oude verkeersweg, zij het dan met een omweg, nog goed dienst doet. Het verkeer maakt inmiddels steeds meer gebruik van de verbindingsweg. Volgens tellingen met speciaal hiervoor vervaardigde apparaten passeren per etmaal gemiddeld 3100 auto's de Rijn brug bij Rhenen en ook het verkeer over de Waal bij Ochten is in vergelij king met verleden jaar meer dan ver dubbeld. In de maand juli van vorig jaar bij voorbeeld kreeg dit veer 6.143 auto's te verwerken, terwijl het aantal in juli van dit jaar 12.660 bedroeg, een stijging dus van meer dan 100 °/o. Temeer is dit begrijpelijk als men weet dat het zware verkeer, voorna melijk steenauto's en grote vrachtauto's die door de gierponten niet overgezet konden worden, alleen maar over Nij megen of over Zaltbommel het zuiden kon bereiken. Ook het verdere ver keer ondervond steeds vertraging door het veelal lange wachten bij de veren. AFSTAND VEENENDAAL- DEN BOSCH 40 KM VERKORT Door wederopbouw van de Rijnbrug in Rhenen behoort het omrijden nu tot het verleden en als de Noord-zuidver binding voltooid is zal het verkeer, dat vroeger noodgedwongen via Arnhem of Zaltbommel moest, dan in de kortst mogelijké tijd het zuiden, of omgekeerd het noorden, kunnen bereiken. Behalve de Rijnbrug in Rhenen, zal bij Meegen ook een brug over de Maas gelegd wor den, waarmee men binnenkort hoopt te beginnen. Het laatste traject Meegen- Oss, dat ongeveer 12 kilometer lang is, zal naar men verwacht over twee jaar opengesteld worden. Het grondwerk is inmiddels aanbesteed en er wordt al hard aan gewerkt. Het wegdek zal, net als bij het gedeelte wat klaar is, van anti-slip asfaltbeton gemaakt worden en aan weerszijden van de rijbaan wor den rijwielpaden van 2.40 meter aan gelegd. De verwachting is, dat zodra de weg tot Oss klaar is, een groot gedeelte van het verkeer dat nu over Nijmegen of Zaltbommel gaat, over de Noord- zuidverbinding zal komen. Een eerste vereiste zal dan zijn het verkeer zo vlug mogelijk bij Ochten over de Waal te zetten en de wachttijd heel kort te houden. OVERZETTIJDEN NIET LANGER DAN DRIE MINUTEN Omdat bij een veer, in verband met de ongelijke waterstanden, meerdere afritten noodzakelijk zijn, is de weg bij Ochten aan beide zijden van de Waal gesplitst in vier afritten. Momenteel heeft Rijkswaterstaat één pont in de vaart maar een tweede, nog niet zo lang geleden afgeleverd door een Duitse firma die de pont gebouwd heeft, ligt bij de aanlegsteiger te wach ten om, zo gauw het nodig is, in de vaart te komen. Met het oog op snelle overvaart zijn deze ponten uitgerust met vier Mercedes-Benz dieselmotoren van 85 PK elk, die een snelheid halen van 10 kilometer per uur. Ook zijn de ponten, in verband met het drukke scheepvaartverkeer op de Waal, geheel wendbaar en kunnen zelfs dwars-uit varen met een belasting van maximaal 40 ton. De overzetdiensten zullen zo danig geregeld worden, dat de ponten elkaar op het midden van de Waal passeren en bij aankomst niet langer wachten dan nodig is. Het devies luidt: „Aankomen - lossen - laden en weg", waardoor één pont 102 maal overvaart in acht uur, wat, met de nacht erbij gerekend, neerkomt op 5.148 reizen per maand. Niettegenstaande deze vlugge OVER DE Z.G. RONDWEG NOG NIETS BEKEND Omtrent de doortrekking van de Noord-zuidverbinding van Veenendaal naar het „Hazenpad" zijn nog geen vaste plannen bekend. Volgens geruch ten zou deze via Westersingel-begraaf plaats op Rijksweg 12 uitkomen. Weer andere beweringen spreken van de route via Prattenburg en Heuvelse- steeg, maar zoals reeds gezegd, het juiste hiervan is niet bekend. De hoofd zaak is voorlopig dat Veenendaal en omstreken wellicht veel profijt zullen trekken van deze belangrijke verbin ding. Ds. R. KOK BEROEPEN Op de Veenendaalse Chr. Ger. predi kant, Ds. R. Kok zijn twee beroepen uit gebracht, n.l. door de Chr. Ger. kerk ta Ede en te Driebergen. NIEUWE SECRETARIS VEENENDAALS RODE KRUIS Tot secretaris van de afdeling Veenen daal van het Ned. Rode Kruis is benoemd de heer J. H. van Schuppen, Hoofdstraat 90, telefoon 2163. De heer Van Schuppen volgt hiermee mej. A. Parlevliet op. VRIENDSCHAPPELIJKE WEDSTRIJD DOVO Dovo speelt a.s. zaterdag, ter voorbe reiding van de komende competitie, op haar terrein aan het Panhuis, een vriend schappelijke wedstrijd tegen VVOG uit Harderwijk; dit belooft een interessante krachtmeting te worden tussen twee oude rivalen. De vier afritten by het veer te Ochten. Links by de aanlegsteiger ligt de nieuwe pont te wachten om in de vaart te komen. Deze foto is gemaakt midden op de Waal vanaf de brug op de pont. bediening hebben deskundigen nu al voorspeld dat het veer Ochten over zes jaar aan drie ponten niet voldoende heeft, maar voorlopig vindt Rijkswa terstaat twee ponten, die dag en nacht dé verbinding gaan onderhouden, vol doende en een overzettijd van drie mi nuten heus niet te lang. Om dit tijdslimiet te handhaven moest, vooral voor de scheepvaart, een grote vijand overwonnen worden, na melijk de mist. Want bij mist in drie minuten een drukke rivier oversteken is een gevaarlijk karwei waar niet veel animo voor zal zijn. Maar... geen nood Rijkswaterstaat gaf opdracht bij de bouw van de nieuwe pont deze te voor zien van radar, waarmee ook de pont die nu vaart binnenkort uitgerust zal worden. Bij mist kan de schipper op een af stand van 200 meter tot 15.000 meter de naderende schepen waarnemen waar door ongelukken tot een minimum be perkt worden. In Duitsland is het zelfs voor iedere pont verplicht met radar te varen. In ieder geval zal het verkeer in de toekomst bij het veer Ochten geen gebruik van de claxon hoeven te ma ken, om hiermee kenbaar te maken dat het wachten te lang duurt. AANBESTEDING O.C.B.- EN RODE KRUISGEBOUW Op 20 aug. j.l. is het gebouw aanbesteed dat in opdracht van het Ontspannings centrum Bejaarden en de afdeling Vee nendaal van het Ned. Rode Kruis voor deze instanties gezamenlijk zal worden gebouwd. Zowel voor het O.C.B. als voor het Rode Kruis was de laagste inschrijver de fa. Blijleven te Veenendaal. Voor het O.C.B. voor een bedrag van 43.020,-; voor het Rode Kruis voor 14.960,-. De hoogste inschrijvers waren de fa. W. Nieboer en Zoon voor het O.C.B. 49.600,-) en de fa. W. B. de Geit voor het Rode Kruis 17.720,-). RODE KRUIS-NIEUWS AFDELING VEENENDAAL Mevrouw H. van Barneveld-Pit uit Vee nendaal zal in de week van 25 tot 30 aug. deelnemen aan de bekende boottochten, welke regelmatig door het Rode Kruis aan patiënten worden aangeboden. Voor mej. P. Rebergen eveneens uit Veenen daal is plaatsing verkregen in het Henri Dunanthuis te Zeist voor een vakantie week van 28 aug. tot 4 sept. Behalve dat Eist er langs de noordelijke kant van de Rijksstraatweg vanaf Hou- weg tot garage Houth een fietspad bij krijgt, waarvan het werk flink vordert, is nu ook een begin gemaakt met de as faltering van de Rijksstraatweg vanaf Zwijnsbergen tot hotel „Stuyvenberg". Zodat dan alleen in Eist tot het wissel nog geen asfaltlaag is aangebracht. Hope lijk wordt ook de rest nog eens geasfal teerd, het lijkt ons geen luxe toe. Door hartverlamming getroffen Dinsdagmiddag is de heer B. v. d. Pol, wonende in de Gortstraat te Veenendaal, tijdens een uitstapje van een buurtver eniging, waarvan hij deel uitmaakte, op de Loosdrechtse plassen door een hart verlamming getroffen en overleden. dat de Cuneraweg vanaf de Achter- bergsepoort tot La Montagne nog steeds geen voorrangsweg is? dat hierdoor reeds gevaarlijke ver- keers-situaties zijn ontstaan, die gelukkig nog goed afgelopen ziijn? dat het besluit van Gedeputeerden Staten van Utrecht, ook hier voorrangs weg van te maken, wel heel lang duurt? dat de knipperbollen in Veenendaal nog steeds op „wachtgeld" staan en de voetgangers nu zelf genoodzaakt zijn bij het oversteken met hun ogen te knip peren? dat daarentegen de verkeerslichten in de Hoofdstraat dagelijks hun best doen ongelukken te voorkomen? dat er toch nog mensen zijn die he lemaal geen rekening houden met deze nuttige installatie? dat misschien de beste oplossing hiervoor is nog meer verkeerslichten aan te brengen, maar dan van groter formaat? dat op de Rembrandtlaan een ver keerslicht staat waarvoor men moet stop pen wanneer een trein de Kerkewijk pas seert? dat dit verkeerslicht dag en nacht brandt, ook als er geen trein te zien is? Hoofdstraat 91 Tel. 3034 Bedrijfsongeval op wolfabriek In de nacht van dinsdag op woensdag om ongeveer 2 uur heeft zich een ernstig bedrijfsongeval voorgedaan op een der wolfabrieken in Veenendaal. Een daar werkzame arbeider, woon achtig te Eist, wilde een plukje wol tus sen een machine uithalen. Hierbij schoot zijn hand tussen twee grote draaiende en van stalen punten voorziene rollen, waar door zijn hand werd afgekneld. De man is onmiddellijk ter verpleging in het Ju- lianaziekenhuis opgenomen. JEUGDSPAARWET MET ONGEKENDE MOGELIJKHEDEN Hoogstwaarschijnlijk zal reeds op 1 okt. a.s. in werking treden de nieuwe jeugd- spaarwet. Deze wet houdt een uitermate gunstige spaarregeling in voor jongeren van 15 tot en met 20 jaar (dienstplichtigen tot en met 23 jaar). Het rijk geeft n.l. een gratis toeslag van 10 op kapitaal en interest als jonge mensen in deze leeftijdsklasse gedurende zes jaar trouw sparen. De spaarinstellingen in ons land gaan zich met dit bijzondere systeem van spa ren bezighouden en bij deze instellingen kunnen spaarovereenkomsten worden aangegaan, al dan niet met tussenkomst van een wettelijke vertegenwoordiger. Er moet dan minstens 30,- en hoog stens 200,- per jaar worden gespaard om recht te verkrijgen op de Rijkspremie. Spaart men het maximumbedrag van 200,- per jaar dan leert een rekensom metje dat bij een rentepercentage van 3 kapitaal en rente na zes jaar zijn aan gegroeid tot plm. 1330,-. Daar komt dan nog de rijkspremie van 10 oftewel 133,- bij. Er kan echter nog drie jaar worden doorgespaard, waardoor kapitaal en rente tot bijna 2100,- aangroeien en dan is de premie inderdaad ruim 200,- groot. Be gint men dus al jong zo'n spaarovereen- komst, dan is het resultaat niet te ver smaden en zeker niet op een leeftijd, dat zo'n sommetje heel welkom kan zijn. Dat is nu juist de achtergrond van de wet om jonge mensen al sparende tot enig bezit te brengen. Onder bepaalde voorwaarden kan ook tussentijds geld worden opgenomen en de premie blijft ook van kracht wanneer de overeenkomst wordt beëindigd door hu welijk of door overlijden van één der ouders. Voorts verwijzen wij u naar een adver tentie van een spaarbank in dit nummer. De eerste feestavond welke in het kader van de viering van het 25-jarig be staan van het „Bergbad" woensdagavond behalve de polowedstryd tussen het Nederlands Militair Zevental en A.Z. P.C. ook het optrèden heeft gebracht van „The Bathing Beauties" uit Amsterdam, is een avond geworden, die voor een groot deel in het teken heeft gestaan van een storing in de geluidsinstallatie, welke de afwerking van het programma na de pauze meer dan een uur ver traagde. De avond werd geopend door de heer W. B. Versteeg van de stichting „Berg bad", die in zijn speech woorden van wel kom richtte tot het college van B. en W., alsmede tot de oprichters van het bad. Hij schetste in het kort de belangrijke plaats die dit bad vooral bij de jeugd van Veenendaal heeft ingenomen en bracht dank aan allen die hebben bijge dragen tot de stichting van het bad. Begonnen werd met een korte, doch een zeer interessante trainingsdemonstra tie van de militairen onder leiding van de kapitein H. Handgraaf. Hierna kon het publiek kennis maken met waterpolo van topklasse, want in een enerverend duel tussen de Nederlandse militaire ploeg en de landskampioenen 1957, de Amersfoortse zwem. en poloploeg, bleken beide ploegen fel gebrand op de zege, die uiteindelijk bij de Amersfoorters terecht kwam (5-3). De meest opvallende speler bleek ook nu weer de A.Z. P.C.-middenvoor, Wim Mosterd, die uit de onmogelijkste posities vier van de vijf doelpunten voor zijn vereniging scoorde. Hierna was het woord aan de kunst- zwemgroep van „De Meeuwen" o.l.v. mevrouw Iet Koster-van Feggelen, die als amateurs hun aandachtig publiek een programma voortoverden, waarvan de afwerking en artistieke smaak aan zeer hoge eisen voldeed. Voor het publiek was Grote sortering BADMUTSEN - BADTASSEN ZONNEBRILLEN ZONNEBRANDCREME en OLIE in diverse prijzen Toeristenkaartjes GRATIS Tel. 2576 Hoofdstraat 106 het jammer, dat behalve de reeds ge noemde slechte geluidsinstallatie, de show - voor zover deze onder de water spiegel werd uitgevoerd - moeilijk was te volgen doordat de donkere basinbodem van het Bergbad zich niet leent voor een onderwaterverlichting. Opvallend goed verzorgd waren ook de costuums van deze waternimfen, wier prima-ballerina's Didi Jacobs en Lucie Backer vooral in hun soli het publiek in verrukking brachten door de buitenge woon charmante wijze, waarop zij hun nummers presenteerden. Van de groeps nummers imponeerde vooral het slot n.l. Moonlight Serenade op de beroemde mu ziek geïnspireerd van de Glenn Miller Band. De avond werd gesloten door de echt genoot van de leidster van de kunstzwem- groep, de heer J. Koster, die de vele toe schouwers dankte voor de getoonde waar dering en de hoop uitsprak, dat deze avond niet een „vaarwel" doch een „tot ziens" zou worden voor velen der aan wezigen. Rijwielpad Elst-Amerongen wordt aanbesteed Naar wij vernemen wordt het rijwiel pad tussen Eist en Amerongen op 26 aug. aanbesteed. Dit rijwielpad in de „Laan" was op sommige plaatsen zo smal dat twee wielrijders daar bijna niet konden passeren, zodat er dan ook verschillende ongevallen plaats vonden. Het rijwielpad zal nu achter de beukenbomen gelegd worden. Over dit rijwielpad zijn verschil lende keren vragen gesteld in de Ame- rongse gemeenteraad wegens de gevaar lijke toestand aldaar. Gelukkig komt er nu verbetering. Eén van de na-oorlogse „instituten" in Rhenen is dat van de schooltandver zorging. Het behoeft wel geen nadere uitleg. Zo langzamerhand weet de gehele Rhenense bevolking wel waarom het hier gaat. De jeugd al zo vroeg mogelijk aan een gesaneerd gebit te helpen en te zorgen dat tanden en kiezen, van recht streeks belang voor een goede spijsvertering, in prima staat zyn, regelmatig worden gecontroleerd en onderhouden. De organisatie is vrij omvangrijk om dat er in Rhenen niet wordt gewerkt met een zogenaamde „Dental-car". Geen speciale wagen dus, als het ware een rijdende tandartsenspreekkamer, die de scholen langs gaat met een vas te tandarts „aan boord". Het gemeen tebestuur vond deze opzet destijds te duur. Daarom werd het „Hengelose systeem" gekozen, hetgeen erop neer komt, dat de schoolkinderen door hun eigen tandarts worden behandeld, na op school te zijn gecontroleerd. Het is een veel goedkopere oplossing en het werkt perfect. Maarwat van groot belang is om dit nuttige werk in de puntjes te kun nen uitvoeren, is de medewerking van de ouders. Deze moeten in eerste instantie een verklaring tekenen, dat zij hun kind ingeschakeld wensen te zien bij deze controle en bij deze behandeling. Wei geren zij zo'n verklaring af te geven, dan komt hun kind nimmer aan de beurt, met als gevolg, dat het later mei een verwaarloosd gebit rondstapt, waaruit allerlei ziekteverschijnselen kunnen voortkomen. Het stemt echter tot grote voldoening, dat de meeste kinderen die de scholen in Rhenen, Eist en Achterberg bezoeken, in behan deling zijn. Toch is dat nog niet met allen het geval. Hiervan getuigt een statistiekje. dat de burgemeester van Rhenen ons deze week toonde en dat de toestand weergeeft over het tijdvak van oktober RECTIFICATIE In ons nummer van woensdag 20 aug. j.l. vermeldden wij, dat de lichtweek te Amerongen georganiseerd was door de plaatselijke V.V.V. en winkeliersvereni ging. Ter verbetering zij vermeld dat al leen de plaatselijke winkeliersvereniging dit feest georganiseerd heeft. Dc Vallei-riks, welke vorige week uitgegeven is bij boekhandel Kleefs- man in de Zandstraat te Veenendaal, is wederom niet gevonden. De waarde Van de nieuwe rijksdaalder is hier door 10,- geworden. Het nieuwe muntbiljet draagt het rode nummer: X 020865 Indien men deze vóór a.s. donderdag 12 uur v.m. op ons bureau inlevert, zal de vinderspremie uitbetaald worden. Zoals bekend is pleegt de ANWB bij wegaanduiding van Amsterdam gebruik te maken van kleine oranje bordjes, welke aan schilden, die de richting Am sterdam aangeven bevestigd worden. De A.N.W.B. nu, heeft in het hart je van de Noord brabantse plaats Oss een wegwijzer geplaatst waarop de richting Vee nendaal op dezelf de wijze wordt aangegeven als die van Neder lands hoofdstad, zij het dan in de vorm van een wit bordje met zwarte letters. Ter ge ruststelling zij vermeld dat dit van tijdelijke aard is, alhoewel niet veel plaatsen de ze eer te beurt valt. 1957 tot en met maart 1958. Inderdaad bleek hieruit, dat er nog ettelijke kinderen zijn, die zo maar wegblijven, ondanks het feit, dat hun ouders hebben verklaard dat hun kind aan de schooltandverzorging zal deel nemen. De medewerking van de ouders is dus niet afgelopen bij het ondertekenen van de bereidverklaring. Ook wanneer zij een oproep krijgen om hun kind naar de behandelende tandarts te stu ren, dienen zij erop toe te zien, dat dit ook werkelijk gebeurt. Het was dan ook het verzoek van Rhenens eerste burger, de ouders hierop nog eens te wijzen. Hun medewerking en ook hun con trolerend oog mag niet verslappen. Het is uiteindelijk in het belang van hun eigen pupil. Gelukkig komt het nog maar spo radisch voor, dat ouders hun toestem ming weigeren. De meesten hebben in tussen ingezien wat het betekent voor hun kinderen een gaaf en gezond gebit te hebben, juist op zo'n jeugdige leef tijd. De schooltandverzorging in Rhenen, Eist en Achterberg is inmiddels dan ook al van heel groot belang gebleken voor de jeugd. BEJAARDEN MAKEN' UITSTAPJE De Ederveense Ouden van Dagen zullen op woensdag 27 aug. a.s. hun jaarlijkse tocht weer maken. Ditmaal voert de route via Barneveld, Putten, Ermelo, Uddel en verder over de Ve- luwe. Op de terugweg, die via Arnhem gaat, zal bij „De Posbank" worden ge pauzeerd en de lunch worden gebruikt. Men hoopt 's middags om 1 uur te vertrekken. Degenen, die alsnog deze tocht mee willen maken, kunnen zich opgeven bij de heer T. Smit, Nieuwe- weg 2, Ederveen. HENGELAARS IN ACTIE Door de Hengelsportvereniging Ons Genoegen te Renswoude wordt op het ogenblik een hengolwedstrijd georgani seerd voor de leden. Deze wedstrijd, die gehouden wordt in het kanaal te genover het kasteel, is in feite in twee delen gesplitst. In de eerste plaats zijn prijzen beschikbaar voor degenen, die de grootste hoeveelheid vis, uitgedrukt in gewicht, weten te vangen, terwijl daarnaast tevens het bemachtigen van de grootste vis zal worden beloond. De deelnemers hebben verder de keus of zij twee avonden, dan wel één avond en één middag willen vissen. Nu twee van de drie wedstrijddagen zijn afgewerkt is de stand op de rang lijst als volgt: 1. G. Oskam met 1060 gram. 2. B. van de Ham met 610 gram. 3. H. van de Wetering met 530 gram. 4. W. van de Broek met 380 gram. 5. G. de Koning met 170 gram. 6. C. Koetsier met 95 gram. De nummers 2, 5 en 6 kunnen in ieder geval op de ranglijst niet meer stijgen, daar zij reeds tweemaal heb ben deelgenomen. De grootste vis is tot nu toe ook door G. Oskam gevangen, en wel tot een lengte van 41.8 cm. De definitieve beslissing valt op za terdagmiddag, 20 september a.s. de laatste wedstrijddag. INBREKER. Een inbreker te Luchon, die er zijn beroep van maakt in kerken offer bussen te ledigen, verklaarde bij zijn arrestatie: „Ik werk alleen tijdens het badseizoen. En ik licht alleen de bus van Sint Antonius. Want allen die in het bad iets verliezen, ko men bij deze heilige offeren. Sinds juli heb ik er 6000 gul den uitgehaald." GOUDEN EI. Twee Fran sen wekten op het vliegveld van Oran de achterdocht van de politie omdat hun bagage 71 kippen bevatte. Een van de agenten nam zo'n kip in z'n handen en vond het dier nogal zwaar. Toen hij wat verder keek ontdekte hij tot z'n verbazing dat er een rol letje goudstukken in het bin nenste van het dier zat ver stopt. In totaal kwamen uit de 71 kippen 2000 napoleons, dat is zeven kilo goud te voor schijn. PANIEK. Er heerst onder de houders van automaten in Darmstadt paniek. Eén klant' is tot de ontdekking gekomen dat een Mexicaans muntstuk ter waarde van drie cent de zelfde omvang en hetzelfde gewicht bezit als een Duits Markstuk (byna een gulden waard). Hij heeft nu de auto maathouders opgelicht door alle automaten te lichten. MUSICOTHERAPIE. De nieuwste therapie is de musi- cotherapie van de Weense prof. Keffer-Ulrich. Geestelijk gestoorden en nerveuze men sen geneest hij door hen een muziekkuur te laten onder gaan. BEUL. Alle kinderen tus sen drie en vyf jaar, die op het strand te Lavandou deel namen aan het „concours van de mooiste baby" zyn in brul len uitgebarsten en hebben een goed heenkomen gezocht toen de luidspreker by het noemen van de namen der juryleden aankondigde: dok ter zo en zo. SCOOTER. Voor de rech ter te Huil heeft een Engelse jongeman een klacht inge diend tegen mejuffrouw Joan Croft, omdat deze jongedame hem per scooter achtervolgt als hij naar het werk gaat, zich in zijn auto nestelt om hem op te wachten en wan neer hij thuis is steeds voor zijn woning op en neer scoo- tert. Een vrouwelijke politie agent lichtte hierbij toe: ,Mej. Croft is welbekend bij de politie. Zij werd voor een soortgelijk geval vervolgd in 1953, waarbij haar achtervol gingswoede een dominé nood zaakte van parochie te ver anderen.' De rechter heeft nu beslist dat mej. Croft zich onder be handeling van een psychiater moet stellen. DECORUM. De Russische autoriteiten zyn een grote campagne begonnen om wat meer decorum te geven aan het huwelyk en om het leven van jonggehuwden wat gerie- felyker te maken. Tot nu toe was het huwelyk alleen maar een noteren van de twee na men van de toekomstige echt genoten. Van nu af moet het huwelyk echter een dag wor den die in de herinnering biyft voortleven. Bovendien moeten er speciale huizen worden gebouwd voor jonge echtparen, er moeten speciale afdelingen in de warenhuizen komen en in de restaurants moeten speciale menu's voor bruidsparen op de spyskaart worden vermeld. VEERTIG. Mej. Lyn Cole die door de Britse filmindu strie wordt gelanceerd als de Engelse Brigitte Bardot, heeft tijdens haar verblijf in een Franse badplaats veertig bi kini's gekocht. ZAK. In Havanna is het dragen van de „zakjurk" ver boden. Zo'n jurk bleek een te gemakkelyke bergplaats voor het smokkelen van wapens. OOG-IN-OOG. Churchill heeft tijdens zijn verblijf aan de Franse Rivièra zijn buur vrouw Greta Garbo te dine ren genood. Daarbij heeft de filmster op zijn verzoek ein delijk eens haar donkere zon nebril afgezet. „Zeer mooi", was Churchills commentaar toen hij haar in de ogen kon kijken. Misschien mogen wij dat voorrecht binnenkort ook weer smaken, want er wordt een intense diplomatieke acti viteit ontwikkeld om mej. Garbo te bewegen «een rol te spelen in de film Dialoog der Carmélieten. SPIN. „Frankryk wordt niet in de eerste plaats be woond door Fransen, maar door spinnen", zegt de schry- ver Samivel. „Men telt er van deze dieren 2 a 5 miljoen per vierkante kilometer, dat is voor het hele land minstens duizend miljard." LAWAAI. Van de Duitsers beklaagt zich 47 °/o over het lawaai. 25#/p van hen beweert dat het lawaai de schuld er van is dat zij 's morgens niet goed uitgerust naar het werk gaan. ALFA. Charley Gaul heeft voor zyn overwinning in de Tour de France van een Ita liaanse firma een luxueuze Al fa-Romeo groot sportmodel cadeau gekregen. Toen hy de wagen voor het eerst zag is hy prompt van zyn fiets ge stapt. BUDGET. De Engelse tele visie heeft contracten voor vijf jaren afgesloten met de diverse sportorganisaties voor het uitzenden van belangrijke wedstrijden. Daarbij werden de volgende bedragen uitge trokken: atletiek 700.000 gul den, boksen 2 miljoen gulden, zwemmen 4 5 0.0 0 0 gulden, paarderennen 6 miljoen, voet bal 31/* miljoen, tennis ruim 1 miljoen, cricket, wielrennen en automobilisme samen ruim 200.000 gulden. FUSIE GAAT NIET DOOR Door het bestuur van de voetbalver eniging Valleivogels zijn de fusie-voor stellen met de voetbalvereniging Scher penzeel op principiële gronden afge wezen. BEVOLKINGSONDERZOEK Het bevolkingsonderzoek hier ter plaatse wordt gehouden van 15 tot 18 september a.s. De huisbezoekers zullen van 19 tot 28 augustus het huisbezoek afleggen, terwijl de kosten 1,25 per persoon bedragen. Het onderzoek vindt plaats in het lokaal achter de Ned. Herv. Kerk. MOOIE OPBRENGST VOOR OUDJES Scherpenzeel speelde zaterdagavond tegen een elftal van oefenmeesters op het terrein van de Vallei-vogels. Er was grote belangstelling en de op brengst, die bestemd was voor de auto tocht van ouden van dagen, bedroeg bruto 104, Melkwedstrijd tijdens de jongveekeuring in Achterberg Tijdens de jongveekeuring welke wordt gehouden op vrijdagmorgen 29 augustus a.s. op het terrein van de heer C. Versteeg (naast hotel La Montagne) zal een wedstrijd worden gehouden in handmelken. Hier zullen de zes beste melkers(sters) uit deze streek dingen naar de titel van kampioen melker(ster) van deze streek. Deze melkwedstrijd gaat uit van de, „Commissie Streekbelangen Zuidoost- Utrecht" welke thans bezig is met het houden van de voor wedstrijden in Rhe nen, Veenendaal, Overberg en Rens woude. Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Woningbeheer Taxaties Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER, beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal - Kanaal weg 2 - Tel. 2918

De Vallei | 1958 | | pagina 1