PAUK TE KOOP D. QUINT P. HEI] 6 Zonen N.V» - VEENENDAAL Komend weekend start voetbalcompetitie voor amateurs Pracht handen Tube95ct Hamea-Gelei EDERVEEN Burgerlijke stand LO! WAGENINGEN KERKDIENSTEN HET OOG VAN SIVA OPEL WAT LEZERS SCHRIJVEN Officiële bekendmaking VOETBALOVERZICHT Zaterdagvoetbal ACHTERBERG DINSDAG KOOPJES Broodplank Maatbeker Wasknijpers SCHERPENZEEL Nieuw zwembad in 1959 gereed Ingekomen en vertrokken Uit welk oogpunt OPTIEK WESTERA Zondagsdienst doktoren EDE Officiële bekendmaking BIO EIGEN GEBOUW J Bambi Anastasia De Mantel VAN WAGENSVELD Het koopje van de week I Zoekt Uw voordeel Gemeente RHENEN Openbare aanbesteding De voordelen J. V. d. Scheur O Zn Vendelseweg 55" Extra ruim en practisch! Veenendaals Automobielbedrijf n. v. De nieuwe raadsleede hebbe em een dinsdaggenaavond gelijk al geducht van ketoen gegeeve. As ik de krante goed be- keeke heb dan schijne ze niet om woorde verleege te zitte. Meteen in de eerste vergaadering gong et al helderop. Bram had dur netuurlik weer wat op an te marke. Het is nouw meteen niet zoo bar fesoendelik, zee die, om as lid van een keleezie, waarin ie veur de eerste maal je gezicht mag laate zien, daalik al je mond oope te doen. Dat hoort niet, was de meening van Bram. De eerste vergaadering neem ie, zoo as men dat neumt, een afwachtende houding an. Uit eerbied veur de leeje, die dur al langer in zitte. As ik Bram dus goed begreepe heb, had dur in de vergaadering van een af- geloope dinsdag niks, mar dan ok niks gezeid magge worde. Alleenig deur de veurzitter. Want ze waare allemaal op nieuw gekooze. Begrijp me goed, was et antwoord van Bram, toen ik em dit net zoo zee, de meeste waare ouwe rotte, die al een keer of meer keere gezeete hadde. Niet in Leeuwarde, mar in de Veense raad. En et gaat" hier om - zoogezeid - de kars- varse. En as de punte dur nouw naar zijn, dan roer ie toch zeeker je bekkie? vroeg ik an Bram. Dur kwamme prinsipijeele zaake an de orde, die ok de nieuwe dur eige niet veurbij koste laate passeere. Daar had Bram niet van trug. Erreges klets ie em altijd vast. Omdat ie gelijk ooveral een groote mond oover opzet, zonder naa te denke, wat een ander dur wel es teugenin zou kenne brenge. Zooas een hoop minse doenAl die minse zouwe ze feitelik es in zooiets as de ge meenteraad motte zette. Dan kalmeere ze wel een tikkeltie. Daar heb ie gien teege- stander uit te zoeke. Ze zitte dur en ze kenne je allemaal ten aanschouwe van Jan Pebliek een figuur laate slaan. Je mot in die vergaaderinge wel deege- lik beslaage ten ijs komme, wil ie niet onder de taafel geredeneerd worde. Waar ie op zoon mement ok liever onder zou zitte. De nieuwe raadsleeje dan, want daar bin ik oover begonne, die hadde dur daalik al behoorlik stuudie van gemaakt. Dat mag ik wel. Een bietjie jong bloed dur in en dan ok nog op goede funde- mente starte. Afgezien van de pooletieke partij; ik kan zukke jongelui nog wel waardeere. Eerlik gezeid wiere mijn de raadsver- gaaderinge de leste tijd een bietjie te meelig. Niet dat ik de leeje niet waar deerde. Niks dur van. Die konne alle maal - iedereen op zijn menier dan - dur praatjie heus wel doen. Mar - hoe za'k et uitdrukke - het verrassende eelement was dur uit. As ie een bietjie een meeleevende neuzer in de raadsverslaage was, dan kos ie bij wijze van spreeke de woorde van de raadsleeje mit één reegel leeze en drie reegels overslaan pruime. Mit andere woorde as ie de naam van de spreeker las dan wis ie al wat dur kwam. Je vuul- de ze gewoon an. Nou is dat allemaal weer een ietsie verrassender geworde. Je ken nou dinge te hoore krijge, waar ie van te voore niet op gereekend had. Da's een nieuwtjie, zee Bram. Dat gaat dur wel weer af. As ie de partij van ze es effies goed in anmarking neemt, dan weet ie op den duur ok wel waar ze heen wille. Waar die gelijk heb, maar op 't mement is 't allemaal nog fris spul. As ik zou meeregeere - en nou niet lache - as menister of in een andere ge wichtige funksje dan zouw ik wille veur- stelle om alle pertije te verplichte om om de zooveul jaare mit vars spul veur den draad te komme. Een percent of wat nieuw matteriaal dur in. Dan krijg ie nog weer es andere kijke op de zaake. Niet dat ze me in 't Veen te afgedaan binne. Heelegaar niet. Mar je ken et heb be dat de verteegewoordigers zelf niet van vertrekke weete. Die blijve mar zitte - jaar in jaar uit. Of ze nog kepaa- bel zijn of niet. En dat mos veurkomme kenne worde. Ze moste jouw dur in zette mit je wijze gezichie, zee Bram. Mar nee, laat mijn mar op me eige zeetel zitte. Die ouwe praatstoel van Wout Blauwkous. Altijd gaaf huidje POEDER-ZALF-OLIE-ZEEP BEVOLKINGSONDERZOEK OP TUBERCULOSE Het ligt in de bedoeling in de maand oktober a.s. in deze gemeente een tweede onderzoek op tuberculose te houden. Het doel van dit onderzoek is om op nieuw de gevreesde t.b.c. onder de ge zonden op te sporen en dus niet te wach ten totdat de mensen door allerlei klach ten en/of ziekteverschijnselen naar een dokter worden gedreven. Duidelijk zal het u zijn, dat een derge lijk onderzoek alleen dan resultaten kan opleveren, indien praktisch honderd pro cent van de bevolking meedoet. Daar de schoolgaande jeugd via de scholen wordt bezocht, vallen deze kin deren thans buiten het onderzoek. Teneinde een zo groot mogelijk aantal deelnemers te krijgen, zal in de maand september persoonlijk bij u worden ge vraagd of en zo ja op welke dag/avond u aan het onderzoek wenst deel te nemen. Om u volledig in te lichten en moge lijke twijfel uit de weg te ruimen, wil ik u nog wijzen op het voorschrift, dat man nen en vrouwen gescheiden worden on derzocht en dat het onderzoek gekleed kan plaats hebben. De kosten van het onderzoek bedragen voor de gemeente 1,20 per persoon. Naar draagkracht zal aan een ieder wor den overgelaten of hij/zij dit bedrag, dan wel een gedeelte aan de gemeente wil vergoeden. Gezien het grote belang van het onder zoek, kan het financiële gedeelte voor niemand een beletsel vormen, zich aan het onderzoek te onderwerpen. Ik hoop dan ook, in uw persoonlijk zo wel als in het algemeen belang, dat u de huisbezoeker/ster niet teleurstelt en u spontaan voor het onderzoek opgeeft. Rhenen, september 1958. De burgemeester van Rhenen, L. BOSCH VAN ROSENTHAL. Mijnheer de redacteur, Kort geleden las ik in de Rhenense editie van uw blad een be richt van de organisatie Bescherming Bevolking te Rhenen. Het bewuste ar tikel vloeide welhaast over van spon tane bereidwilligheid en burgerzin. Re sultaat: Rhenen één der eerste ge meenten te lande waar alles tot in de puntjes geregeld is, om bij eventuele calamiteiten het gevaar het hoofd te bieden. Waar dit Rhenen-stad betreft is het mij niet mogelijk dit te beoordelen. Maar in dit artikel wordt ook over Eist gesproken Het spijt me, maar als B.B.'er van een Elsterse blokploeg meen ik toch een en ander te moeten rechtzetten. Bedoeld artikel geeft een prachtige opsomming van volledig bezette blok- ploegen. Dat klopt... op papier! Laat ik slechts bij mijn dienst blij ven: Toen ondergetekende twee win ters achtereen een cursus E.H.B.O. volgde, deed hij dat als enige van zijn blok. De twee anderen geloofden het wel. Ik heb hiertegen meermalen geprote steerd. Toch bleven deze mensen als B.B.-E.H.B.O.'er ingeschreven! Er was geen controle op de naleving van de vrijwillig opgenomen verplichting tot het volgen van de cursus E.H.B.O. Evenmin was er iemand van de B.B.- leiding aanwezig bij examen en diplo ma-uitreiking. Over de andere diensten wil ik lie ver zwijgen. Hiervoor kan men beter de blokploegleiders raadplegen. „Zij kunnen de eerste stoot opvan genjubelt het artikel over de blokploegen. Noustoot! Men mag raden hoe veel oefeningen ondergetekende in teamverband mocht meemaken. Nee, hij hoeft zijn handen niet uit de zak ken te halen om te tellen. Sinds mijn officiële aanstelling 10 maart 1954niet één! Afgezien van een onbenullige materialenshow en enkele gezellige koffieuurtjes. Bij aandringen mijnerzijds werd mij eens toegevoegd: „Oefenen is niet no dig, de mensen hier kunnen zo wel met een schop omgaan Wij de eerste stoot opvangen? De eerste stoot vangt ons op! Maar zoals gezegd: de buitenstaan der merkt weinig of niets hiervan. „Alle diensten beschikken over pri ma materiaal, dat reeds enkele jaren geleden ter beschikking werd gesteld" gaat het verder. Kom nou! Toegegeven, het beschikbaar gestelde is van uitne mende kwaliteit. Maar.... is het dan geheel onbekend dat wij nog steeds op beloofde laarzen rondbaggeren? In het Rhenense prijzenkastje hangt nog slechts een oude petWelnu, in mijn kast hangt óók een petje. Een soort kwartiermuts. Het is zo ernstig te klein dat ik me slechts in een car navalstemming er mee in het openbaar zou durven vertonen. Mijn protesten waren tot nu toe ver geefs. En waarom werd die prachtige B.B.-verbandkoffer, althans in ons blok, niet uitgereikt? Zelfs is tot op heden nog geen oefenverband beschikbaar. Niet nodig? Geen oorlogsdreiging? Maar als dan op een kwaad moment één van die prachtige straaljagers b.v. de Beatrixstraat tot landingsbaan zou kiezen? Of wanneer in onze nauwe straat eens twee bussen op elkaar inrijden? Nou ja, dan is er altijd nog de EHBO afdeling Eist. Nee, ondergetekende juicht niet mee. Nog niet. Misschien dat de nieuwbe noemde hoofd zelfbescherming, de heer Kruijthoff hierin verbetering vermag te brengen. Ik hoop het van harte. Want hiermee ben ik het eens: de B.B. Nu de semi-profs een beetje op streek beginnen te raken, starten komend weekeind ook de amateurs voor het voetbalseizoen 1958-'59. Het voor zaterdag en zondag samengestelde programma omvat nog wel niet alle clubs, maar het begin is er in elk geval. Wat de clubs uit Veenendaal en omgeving er zo'n eerste competitie van terecht zullen brengen, is nog moeilijk te zeggen, maar toch is het te proberen een zo duidelijk mogelijk overzicht te geven en waar mogelijk de kansen afwegen. Voor Veenendaal begint de compe titie pas volgende week. Zij hebben dus nog een zondag extra om te oefe nen. Dat doen ze dan ook, want zij krijgen aan de Bergweg het Rotter damse D.C.L. op bezoek. Wie deze ont moeting gaat winnen, is natuurlijk niet te zeggen, omdat er nu eenmaal niets van deze Rotterdammer bekend is. Hopenlijk dat de Veenendalers het tot een goed einde brengen, want een goede generale behoeft niet altijd een slechte uitvoering te worden. Dovo gaat al meteen een der zwaar ste wedstrijden van het seizoen tege moet. Sportclub Genemuiden is een heel lastige tegenstander, waarmee wel degelijk goed rekening gehouden moet worden. De goede vorm van de laatste tijd rechtvaardigt het echter, om het toch op winst te houden, wanneer zij tenminste hun eigen spel blijven spe len en de beschikbare krachten op de juiste plaats laten opereren. Of V.R.C. het tegen Nunspeet tot winst zal kunnen brengen, wordt be twijfeld, óf de nieuwelingen zouden tot heldendaden in staat moeten zijn. Veel doelpunten zal de voorhoede ech ter wel niet behoeven te maken, aan gezien aan de andere kant doelman Van Kooten doorgaans zijn doel be hoorlijk weet af te schermen. De nieuwe K.N.V.B.-ploeg in Vee nendaal, G.V.V.V., krijgt als eerste te genstander in de vierde klas, Maarsen op bezoek. Met een klein beetje goede wil en doortastendheid wordt dit een zege voor de Buurtlaanbewoners. Men dient er echter wel aan te denken, dat er voor gevoetbald moet worden. In de tweede klasse A zondagvoetbal van de afdeling Utrecht, is het al met een raak. Renswoude en Scherpenzeel gaan maar meteen de eerste wedstrijd uitmaken wie de sterkste is. Waar schijnlijk wordt dit een overwinning voor Renswoude. Niet omdat ze op eigen veld spelen, maar omdat aan de rood-witten nu eenmaal meer voetbal capaciteiten toegekend moet dan aan hun buurgemeente. Rhenus zal het in Leersum tegen H.D.S. wel moeilijk krijgen. Winst voor de Grebbebewoners te voorspellen is dan ook erg voorbarig. Toch volhou den want per slot van rekening weet men nooit van te voren, aan welke kant Vrouwe Fortuna staat. Hel Is de Hamamelis die 't 'm doel is een prachtige instelling! U, mijnheer de redacteur, dank ik voor verleende plaatsruimte. F. Roks. EREFONDS VOOR OUD VERPLEEGSTERS Dank zij het bestuur „Plaatselijk Co mité Erefonds voor Oud-verpleegsters Veenendaal" werd er, evenals in 1957, in het voorjaar 1958 een geldinzame ling gehouden voor de oudverpleegsters in Nederland, die het ondanks de A. O. W.-uitkering nu nog financieel moeilijk hebben. Ook dit jaar is een bedrag van on geveer 100.000,nodig, om de lopen de uitkeringen 1958 aan de daarvoor in aanmerking komende oud-verpleeg sters te kunnen financieren. Het is een verheugend teken, dat het Erefonds erin is geslaagd de benodigde 50.000,voor het eerste halfjaar bij een te krijgen. Dit mede dank zij de hulp van Veenendaal. Mocht u verhinderd zijn geweest hieraan deel te nemen, mevrouw I. v. Stuijvenberg-Reevers, „De Blinkert", Kerkewijk Zuid 54, Veenendaal, zal zich gaarne belasten alsnog uw gift in ontvangst te nemen. Ook lepeltjes, welke speciaal voor het erefonds vervaardigd werden, kunt u aan bovenstaand adres verkrijgen. Het Amerongse D.V.S.A. gaat naar Hoogland. Hoewel dit in eigen huis nu niet bepaald een gemakkelijke tegen stander is, is het best mogelijk dat de stoere Amerongse voetballers er nog wel wat van maken kunnen. Een gelijk spel moet er zeker inzitten. In de derde klasse A gaat R.K. Uni- tas bij Utrechtse Boys op bezoek. Het is weer een moeilijke opgave. Wanneer er echter een wil is om wat te berei ken, kan er van alles gebeuren. Reken maar naar vorige week zondag tegen Rhenania. afdeling Utrecht Merino's kan met een beetje goede wil zaterdag op eigen terrein winst boeken tegen het Amersfoortse Post hoorn. Dat wil niet zeggen dat de Amersfoorters zwakke broeders zijn, maar zij kunnen bijna nooit volledig opkomen. In de tweede klasse A gaat het pas gepromoveerde D.V.S.A. naar Eemnes. Met minder dan een gelijk spel zullen de Amerongse jongens wel geen ge noegen nemen. Triangelboys krijgt in eigen huis aan Hierden een zware kluif. Zij zullen het dan ook moeilijk tot winst kunnen brengen. Musketiers zal het in Eist tegen S.V. Panter moeten opnemen. De Veenen dalers worden echter niet in staat ge acht om enig succes te boeken tegen de Elstenaren. Het Ederveense Advendo '57 krijgt in de uitwedstrijd tegen N.S.C. waar schijnlijk ook een nederlaag te incas seren. Valleivogels gaat naar Beverwijkse Boys. Meer dan een gelijk spel zit er voor de Scherpenzelers zeker niet in. Sportclub Rhenen speelt ook al uit, n.l. tegen Rubo. Dit wordt volle winst voor de Sportclub. POSTDUIVENNIEUWS De postduivenvereniging „De Snel- post" uit Veenendaal had deze week haar duiven op een wedvlucht vanaf Esschen in België, een afstand van on geveer 99 km. De uitslag was: A. D. v. d. Bosch 1, 20, 27; J. van Nieuwamerongen 2, 23, 25; J. v. 'tVeen 3, 16; R. Blankestein 4, 21; N. Stuiven- berg 5, 10; B. van Kesteren 6; C. Don kelaar 7, 17; H. Ulrich 8, 13, 30; G. v. d. Weerdhof 9, 19, 26, 29, 32; C. van Gin- kel 11„ 14, 15, 24; W. A. Eimers 12; H. van Geerenstein 18, 22; P. W. van Zet ten 28; C. van Asselt 31. COLLECTE „D.E.L." In de week van 8 t.m. 14 september a.s. zal het Algemeen Sociaal Fonds „Draagt Elkanders Lasten" weer een beroep op uw offervaardigheid doen. In deze periode wordt in Achterberg een openbare collecte gehouden voor dit fonds. 4 Naast de t.b.c.-bestrijding verleent dit fonds hulp bij tal van andere noden op het terrein van de Volksgezondheid, o.a. asthma, rheuma, kanker, polio, kin deruitzending, rusthuisverpleging, enz. Gaarne willen wij de nood, die in vele gezinnen heerst, helpen dragen. Dit is echter alleen mogelijk, wanneer u hierbij helpt door uw medewerking en uw offer. MODERNE TEXTIELZAAK GEOPEND Zaterdagmorgen werd de geheel ver bouwde textielzaak van de fa. G. van Veldhuizen aan de Brinklanderweg te Ederveen geopend. Deze zaak is thans uiterst modern in gericht en werd dan ook zaterdag zeer druk bezocht. Het winkelpand telt thans twee etalages en ook binnen is aan het interieur grote zorg besteed. Tal van bloemstukken stonden in de winkel opgesteld en gaven het geheel een feestelijke indruk. beukenhout, rond model prima plank 0.86 plastic, met verdeling voor meel, suiker enz. U.OV met veer 12 stuks op kaart per kaart 0.1 5 Alleen dinsdag 9 sept. Hoofdstraat 7, Veenendaal, Tel. 3103 UIT DE RAAD VAN SCHERPENZEEL Dinsdag 2 september was de raad der gemeente Scherpenzeel bijeen met als belangrijkste agendapunt verkie zing wethouders. Na de gebruikelijke opening had allereerst de beëdiging van de nieuwe raad plaats. Hierna heette de voorzitter allereerst de drie nieuwe raadsleden, de heren De Jonge, Osnabrugge en Valkenburg welkom. De wethoudersverkiezing ver liep zeer rustig. Bij de eerste stemming werd gekozen de heer B. Valkenburg Fzn., die vier stemmen kreeg. P. de Jonge twee en 1 blanco. Bij de tweede stemming werden uitgebracht G. van Kampen vijf stemmen, P. de Jonge 1 en 1 blanco. De woningcommissie bestaande uit de heren J. H. Renken, T. van Rootse- laar, B. v. d. Brink, C. J. van Eden en G. J. Bakker werden met algemene stemmen herkozen. Voorstel tot het aangaan van een geldlening groot 9000,met de N.V. Bank van Ned. Gemeenten, looptijd 30 jaar en tegen een rente van 4-V4°/o. Het voorstel tot wijziging van de ge meenschappelijke regeling voor finan ciering van tewerkstelling van licha melijk en geestelijk gehandicapten. Dit houdt in dat het beheer van deze werk plaats thans samen gebeurt door Amersfoort en de omliggende gemeen ten. Momenteel werken er negen in woners uit Scherpenzeel. In de rondvraag bracht Benken (Arb.) de watervoorziening van het woonwa genkamp ter sprake. Als er goed wa ter kwam, hadden de bewoners mede gedeeld, waren ze bereid tot een we kelijkse bijdrage. De voorzitter zou het nog eens bekijken. Op een vraag van B. Valkenburg deelde de voorzitter nog mede dat er hard aan werd gewerkt om het zwembad in mei of juni 1959 klaar te hebben, in ieder geval een kinderbad. GEVONDEN VOORWERPEN De reizigers in Engeland zijn erg ver geetachtig. Dit blijkt wel uit het verslag van het bureau voor gevonden voorwer pen in Londen. In 1957 werden meer dan 456.000 artikelen, variërend van 13.000 sleutelbossen tot 700 kinderwandelwagens door passagiers achtergelaten in de Lon- dense bussen en ondergrondse treinen. Dit aantal lag zelfs 12.000 lager dan in 1956. Opvouwbare kinderwandelwagens worden het meest achtergelaten in de kofferruimte op de bussen onder de trap. „De ouders zijn gewoonlijk zo druk bezig om hun kinderen veilig uit de bus te krijgen, dat zij de wagen helemaal ver geten", zo voegde een zegsman er aan toe. De handschoen is het artikel wat het meest verloren wordt, bijna 82.000 paren en 31.000 enkele stuks. Het hierop volgend artikel is de parapluus, waarvan er 73.000 werden gevonden. Vervolgens komen er op de lijst voor: 62.500 kledingstukken, 57.000 handtassen, portefeuilles en porte monnees. Verder nog ruim 37.000 gevonden voor werpen van sterk uiteenlopende soort, zoals bijvoorbeeld een kunstbeen, dat op een bus werd vergeten toen het voor re paratie werd weggebracht. Ook een stel krukken werd gevonden, die later werden geveild, aangezien de eigenaar nooit is komen opdagen. Ongeveer een derde deel van de gevonden voorwerpen wordt door de eigenaars teruggehaald. VEENENDAAL Geboren: Janty Wilma, d. v. J. W. van Capelle en G. Koudijs; Johannes Marti- nus, z. v. J. N. Elenbaas en C. TH. Ver- lare; Patricia Audrey, d. v. R. R. G. Se- gond von Banchet en M. M. Noelanders. Geertje, d. v. W. H. Bres en G. Schone- wille; Jan, z. v. T. Sukkel en R. van den Berg; Vera Jacoba Cornelia Laëlia, d. v. L. van Hoorn en E. TH. Wiegmans; Maria Cornelia, d. v. N. Looijen en G. Heikamp. Ondertrouwd: J. Schuur en J. C. van Leeuwen; J. J. Hannisse en A. M. van Leur; G. Hols en D. v. d. Bos; J. van Eist en E. S. E. de Kamper; G. G. van Veenen daal en S. Jansen; H. L. Bakker en H. v. Nieuwamerongen; J. v. d. Meijden en M. Sukkel. Getrouwd: E. v. d. Wilt en D. H. van Kruistum; W. Mol en M. M. C. Peters; W. Blom en J. W. Bleijenberg; TH. G. J. Molmans en M. G. J. Radt; R. v. d. Haar en W. Beukhof. Overleden: Elizabeth van Staalduinen, 69 jaar, wed. van J. W. Michielen. GELDERS VEENENDAAL EN EDERVEEN Geboren: Johanna G. C., d. v. J. van Dijk en G. W. Nout; Roelofje, d. v. M. Vercijs en R. van Beek; Willy, d. v. W. Achterberg en M. S. van den Bruinhorst; Gijsbertus, z. v. T: van de Bovenkamp en A. Heikamp; Jacoba H., d. v. A. van Rhee en G. Cornelissen; Aalberta W., d. v. E. de Kleuver en P. J. van Doorn. Ondertrouwd: R. M. J. Wolfs en G. H. Gijsbers; A. M. van Manen en D. Vier- winden; A. van Wijde en A. J. Baan. RHENEN Geboren: Adrianus, z. v. B. v. d. Scheur en T. van Laar; Marjolein, d. v. R. C. A. van Voorthuisen en P. C. Dirkx; Christi na, d. v. A. Bos en E. P. van Dijk; Jan Willem, z. v. G. H. van der Mik en G. A. Brethouwer; Hendrika Albertine, d. v. H. A. van Dolderen en M. L. Fokke; Harmen z v. H. van Laar en R. Gertsen; Azwe- rus, z. v. C. W. van Kranenburg en G. Ederveen. Ondertrouwd: G. van Ingen en M. Cl. van Gesink. Getrouwd: A. Kloot en M. Ph. Kapaan; KI. Spies en A. Rijkse. Overleden: Bertus Verwoerd, 63 jaar, geh. met A. A. H. Schumacher. RENSWOUDE Geboren: Cornelis, z. v. C. van Eist en W. Vos. SCHERPENZEEL Geboren: Gerard, z. v. L. Lagerweij en G. Borren; Dirk Hendrik, z. v. D. Broer tjes en B. H. Hooijer. Getrouwd: J. Antonides en E. v. d. Vliert. RHENEN Ingekomen: J. H. M. van Miltenburg van Honkong; J. P. A. Hompe (gez.) van Utrecht; H. J. van de Pol (gez.) v. Utrecht J. Th. Förster (gez.) van 's-Gravenhage; M. W. Arentsen g.m. L. Edel van Ren- kum; C. van Capelleveen (gez.) van De Bilt; C. Mier (gez.) van Hilversum. Vertrokken: M. P. Kapaan g.m. A. Kloot naar Veenendaal; A. Rijkse g.m. K. Spies naar Dodewaard; E. C. van Om meren (gez.) naar Wageningen; F. Hoef sloot naar St. Oedenrode; J. van Hien wed. van A. van Toorn naar Veenendaal; G. C. Rense naar Amsterdam. GEVONDEN TE RENSWOUDE Twee papieren guldens. U voor de uitvoering van Uw brilrecept onze zaak kiest we ten wij niet maar ons oogmerk is tevredenheid van allen die onze optiekzaak kiezen: DROGISTERIJ Eig. H. v. d. Berg t./o. Gemeentehuis RHENEN INSCHRIJVING TECHNISCHE SCHOOL Op de inschrijvingsdatum, 9 september a.s., bestaat de gelegenheid tot de in schrijving van leerlingen voor de Nijver heidsavondschool te Wageningen, waar van de lessen beginnen op 2 oktober a.s. Tevens kan men zich aanmelden voor één der speciale cursussen, opleidende voor diverse vakexamens. VEENENDAAL Ned. Herv. Kerk Markt 9.30 uur ds Bos van Wierden, 5 uur ds Van de Pol. Julianakerk 9.30 uur ds Vermaas, 5 uur ds Vroegindeweij. Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds Van de Pol, 5 uur ds Vroegindeweij van Barneveld. Sionskerk 9.30 uur ds Vroegindeweij, 5 uur ds Vermaas. Veeneind 3 uur ds Vroegindeweij. Dijkstraat 2.45 uur ds Vroegindeweij van Barneveld. Ned. Herv. Evang. „Sola Fide" 10 uur ds Goedhart, 5.30 uur ds Franck v. Utrecht. Ger. Kerk Kerkewijk 9 en 10.30 uur ds Van Enk, 5 uur ds Overduin. Ger. Kerk (art. 31 D.K.O.) 8.15 uur bed. H.A. en 3 uur ds Smelik. Chr. Ger. Kerk Beatrixstraat 9.30 en 5 uur ds Heerma. Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat 9.30 en 5 uur Prof. Kremer van Apeldoorn. Ger. Gem. syn. 9.30 en 5 uur ds A. F. Honkoop van Goes, donderdag 7.30 uur ds De Gier van Den Haag. Ger. Gem. Fluitersstraat 9.30 en 5 uur leesdienst, donderdag 7.30 uur ds Steen blok. Ned. Prot. Bond 10.30 uur Prof. Dr. De Graaf van De Bilt. Leger des Heils zaterdag 10 u. heiligings- dienst, zondag 12 uur zondagsschool, 6.45 uur openluchtsamenkomst, 7.30 uur verlossingssamenkomst. Herst. Apost. Gem. i. d. eenh. d. Apost. 10.15 en 16 uur dienst, woensdag 19.30 uur. R.K. Kerk Nieuweweg en Salvatorkerk 8 uur H. Mis, 10.15 uur Hoogmis, 5 uur Lof in de kerk aan de Nieuweweg en 7 uur Lof in de Salvatorkerk. RHENEN Herv. Gem. 10 uur ds N. Kooreman, 7 uur ds J. Dijkstra, jeugddienst. Prot. Bond „Het Wapen van Harden- broek" 10.30 uur ds J. de Pree van Vee nendaal. Ger. Kerk 10 uur ds Kouwenhoven van Wageningen, 5 uur ds Volten, bev. van ambtsdragers. Ger. Gem. syn. 10 en 6 uur ds P. v. d. Bijl, woensdag 7.30 uur ds P. v. d. Bijl. Ger. Gem. Plantsoen 10 en 5.30 uur lees dienst, woensdag 7.30 uur ds Steenblok van Gouda. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst, woensdag 7 uur ds Gerbraad van St. Philipsland. Ned. Herv. Evang. 10 en 5 uur ds I. Kok, Zegveld. ELST Ned. Herv. Kerk 10 uur ds Dijkstra van Rhenen, 6 uur ds Vos van Bennekom. Ger. Gem. 10 en 5.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 10 en 5.30 uur leesdienst. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds H. v. d. Linden. Vrijz. Herv. 10.30 uur dhr E. C. Ninaber in de Schans. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds P. W. v. d. Veen. Ger. Gem. 10 en 6.30 uur dhr. B. Roest Ger. Gem. noodgeb. 10 en 6.30 uur lees dienst. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds Fok- kema van Ede. Ger. Gem. 9.30 en 6.45 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur leesdienst. OVERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur dhr. J. v. Noort. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst, maandag ds Mieras van Krimpen aan de IJsel. ACHTERBERG Herv. Gem. 10 uur ds C. v. Viegen. en 6.30 uur Ds Pannekoek van Ochten Oud Ger. Gem. 10 en 4.30 uur lèesdienst. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk 9.30 uur dhr. Meijer van Veenendaal, 6.30 uur ds Bos van Wier- den. Ger. Kerk 10 uur ds Couvee van Benne kom, 6.30 uur ds D. Molenaar. Alleen voor zeer dringende gevallen, van zaterdagmiddag 12 uur tot maandag morgen 8 uur. VEENENDAAL. Dr. Vergouwen, tel. 2469. RHENEN. Dr. T. Almekinders, tel. 577, Br. Engseweg 44. EDERVEEN, DE KLOMP, LUNTEREN. Dr. v. d. Scheur, Lunteren, tel. K 8388- 460. RENSWOUDE. Dr. TH. S. ter Velde, tel. 450 (eigen praktijk). SCHERPENZEEL. Dr. H. G. J. Wensink, Dorpsstraat, tel. K 3497-220. ELST, AMERONGEN, LEERSUM. Dr. A. C. Kars, Amerongen, tel. K 3434-273. o-o-o-o-o-o-o-o-o D-O-O-O-O-O-O-O-O (23) Onbewust van het feit, dat ze öp korte afstand gevolgd worden door één der oosterlingen, zetten Aram en Presto hun speurtocht voort. Naarmate ze vorderen begint de jachthond steeds wilder aan z'n ketting te rukken. „We zitten hun dicht op de hielen", concludeert Presto wijs en Aram knikt instemmend.- Dan, als ze het bos reeds verlaten hebben en over een heuvelachtig terrein gaan, begint Cesar plotseling op gewonden te janken. Wild springt de hond naar voren in de richting van een grote eik, waar hij luid blaf fend blijft stilstaan. Aram kijkt spiedend omhoog en jawel tussen het dicht gebladerte, nauwelijks zichtbaar in de schaduwen van het loof, zit op één der takken een donkere gestalte. „Sylvester, Sylvester!" roept Aram boven het hondengeblaf uit, „kom naar beneden! Ik ben het, Aram!" Een ogenblik blijft het stil, dan klinkt de hese stem van de vluchteling: „Kom me maar halen, heer ridder ik laat mij niet willoos uit leveren aan mijn doodsvijanden, de Khmers." (Wordt vervolgd). GELEGENHEID TOT INENTING TEGEN KINDERVERLAMMING Aan de kinderen geboren in 1950 en 1951 zal gelegenheid worden gegeven tot in enting tegen kinderverlamming: Te Ede op woensdag 10 en 24 september 1958 van 2 tot 5 uur in het gebouw van de gemeentelijke Geneeskundige Dienst, Brouwerstraat 3. Te Ederveen op donderdag 11 sept. 1958 van 4 tot 5 uur in café Ruimzicht te Eder veen. Te Lunteren op woensdag 1 okt. 1958 van 2 tot 4 uur in het Groene Kruisge- bouw te Lunteren. Te Bennekom op woensdag 17 sept. 1958 van 2 tot 5 uur in het Oranje Groene Kruisgebouw te Bennekom. Te Harskamp op dinsdag 16 sept. 1958 van 3.30 tot 5 uur in het Groene Kruisge bouw te Harskamp. Te Wekerom op dinsdag 23 sept. 1958 van 2.30 tot 3.30 uur in het Groene Kruis gebouw te Wekerom. Te Otterlo op dinsdag 23 sept. 1958 van 4 tot 5 uur in het Dorpshuis te Otterlo. Te Geld. Veenendaal zal nog nader worden bekend gemaakt. Kinderen die nog geen 4 weken ge leden tegen pokken zijn ingeënt, mogen geen polio-inenting ontvangen. RHENEN Zaterdag 6 sept. 7.30 u. Zondag 7 sept. 3 u. vertoning van de grote prachtige film een WALD DISNEY tekenfilm, een film vol humor en spanning in prachtige kleuren Toegang alle leeftijden. Zondag 7 sept. 7.30 u. vertoning van de ontroerende film In cimascope en kleuren met INGRID BERG- MANN, JUL BRYNNER en HELEN HAYES. Toegang 14 jaar Donderdag 1 1 sept. 8 u. vertoning van het grote filmwerk In Cinemascope en kleuren. RICHARD BUS- TON. VICTOR MATURE en JEAN SIM MONS. Toegang alle leeftijden LIGGING: Hier hebben we altijd prettig gewerkt, maar het wordt ons nu toch te klein. Daar wij in het voorjaar 1959 ons nieuwe gebouw betrekken is dit pand Alle inlichtingen over dit gebouw, o.a. prijs enz. worden verstrekt door het MAKELAARSKANTOOR Veenendaal in het centrum van het land. Totale oppervlakte: plm. 850 m2. Het perceel is voorzien van een alarminstallatie, C.V. en lift. Buurtlaan w. 113 Veenendaal. Telefoon 3003 6 Kop en schotels effen crème voor 2.65 6 Dessertbordjes voor 1.75 6 Borden plat 1.75 bij Zandstraat 19 Veenendaal Tel. 2489 Wij hebben nog alle maten INMAAKPOTTEN 6.75 per worp. Het gemeentebestuur van Rhenen zal op vrijdag 12 sept. 1958 des namiddags 3 uur ten gemeentehuize, afdeling gemeente werken, aanbesteden het aanleggen van een PARALLELWEG aan de oostzijde van de Nieuwe Veenendaalseweg met bijkomende werken te Rhenen. Bestek en tekening vanaf heden verkrijgbaar ter gemeente secretarie, afdeling algemene zaken, f 15,—. Restitutie f7,50. van onze maatkleding kunt U ook genieten U steekt er mee boven de massa uit Daarom naar Dames- en Herenkleermakerij A-m o 1 o *7 Dahliastraat 12 NB. Stalen op aanvraag gaarne thuisbezorgd Snelbestelwagen I 5950.- Inlichtingen en demonstratie: Industriel. 12 - V'daal - Tel. 08385-2450

De Vallei | 1958 | | pagina 2