JEUGDVERHAAL VAN DIJK Raad van Renswoude verkiest twee C.H.-wethouders VRAAG EN AANBOD Hout Hout Harm, de duiker -«iir AMERONGEM SCHERPENZEEL Lyceum in Veenendaal ontvangt geen subsidie meer Geldlening ad. 5.000, Verbetering van de Barneveldsestraat niVERSEN van ƒ300.000,— is uitgetrokken. Deze wegverbetering wordt thans voorbe reid en er is een mogelijkheid dat hier voor de nodige financieringsmiddelen worden verstrekt. Dit project is dan ook zeer urgent. Rekening houdende met een voor dit doel reeds gevormde reserve ad 61892,50 zal derhalve een bedrag van 238.107,50 in twintig jaar moeten worden afgeschreven. De mogelijkheid tot de uitvoering van dit plan wordt aanwezig geacht, temeer omdat de daaruit voortvloeiende finan- Op de eerste dinsdag van de maand september komt in elke gemeente de cjgje ]asten door de gemeente ruim- nieuwgekozen raad voor de eerste maal bijeen, onder meer ter verkiezing van shoots kunnen worden opgebracht. Op de wethouders. In Renswoude was dit ook het geval en des avonds om 8 uur een vraag van de heer Wolleswinkel opende burgemeester J. A. Hosang de openbare vergadering. Reeds in deze eerste antWOordde de voorzitter, dat nog niet vergadering werden van de nieuwe raad enkele belangrijke beslissingen ge- hekend is wanneer met de werkzaam- vraagd. heden een aanvang zal worden ge- Na de beëdiging van de nieuw-be- de rijkssubsidieregeling een volledige maakt. De begrotingswijziging werd vergoeding van de uitgaven beoogt. daarop onveranderd vastgesteld. De onderwijsvergoedingen, bedoeld Een aanvullend agendapunt had be- in artikel 101 der lager-onderwijswet trekking op een van de winkeliersver- 1920 over het jaar 1957, werden vervol-eniging ontvangen verzoek om mede- gens vastgesteld. De gedeclareerde be- werking tot het houden van een avond- dragen moesten echter voor beide scho- markt. De raad besloot zonder hoof- len enigszins worden verlaagd, aange-delijke stemming de gevraagde mede zien daarbij foutieve posten waren op- werking te verlenen, genomen. De heer Hardeman informeerde waardoor het verschil is ontstaan tus sen de bedragen per leerling voor de School met de Bijbel ad. 27,50 en de 1,per advertentie t.m. 10 woorden, elk woord meer 10 cent. noemde raadsleden, vond de verkiezing van een tweetal wethouders plaats, hetgeen enige merkbare spanning on der de aanwezigen gaf. De uitslag van de hiervoor gehouden schriftelijke stemmingen gaf het volgende beeld: le verkiezing: 6 stemmen op J. T. Wolles winkel en 1 stem blanco. 2e verkie zing: 5 stemmen op H. Lokhorst en 2 op H. Vermeulen. Door deze uitslag zijn de heren J. T. Wolleswinkel (C.H.) en H. Lokhorst (C.H.) tot wethouder verkozen. De heer H. Vermeulen (A.R.) wordt zodoende door de heer Wolleswinkel opgevolgd. De heer Wolleswinkel verklaarde desgevraagd het wethouderschap niet Mclkverwerkcndc industrie laat op zich wachten Alvorens over te gaan tot de rond- Te koop gegalvaniseerde en gebruikte ijzeren golfplaten. Spijkers halve prijs. Diverse lengten. Dr. Colijnstraat 107, Veenendaal. Te koop drachtige geitzeug en geitzeug met 7 biggen. C. Versteeg, Cuneraweg 306, Veenendaal. Te koop aangeboden een haard, Friesia in z.g.st.z. Te bevr. Zwijnsbergen 63, Eist. Weggelopen een jong hondje zwart met witte kraag en witte punt aan staart. Lage- maat, Brinklanderweg 30, Ederveen. met het oog op de dreigende grens wijziging. Na de beëdiging van de raadsleden hield de burgemeester een korte toe- Te koop Batavus Bilonet en Victoria bromfiets. Rem- brandtlaan 7, Veenendaal. Te koop in aanbouw zijnde woonhuis Buurtlaan, dubbel woonhuis Buurtlaan, nieuw woonhuis Emmalaan (binnen jaar leeg te aanvaarden). Te bevragen: Emmalaan 38, Veenendaal. Te koop D.M.F. m. Zündapp motor en Sparta bromfiets. Boslaan 135, Veenendaal. Te koop 1 toom beste biggen Bij G. van de Haar, Dijkstr. vraag, deelde de voorzitter mede, dat 112, Veenendaal. R.K. school ad. 37,85, hetgeen hij on- dagan gelcdcn c^n Te koop schuur t.e.a.b. Te rechtvaardig achtte. houd had met de directeur van de be- bevr. Rembrandtlaan 58, t kende melk verwerkende industrie, in veenendaal De voorzitter antwoordde dat het be- verband met een door de gemeente te stuur van de R.K. school in beroep was jouwen rioolwaterzuiveringsinstallatie. te ambiëren doch, op aandringen van ?egaan van de vaststelling door de ge- Daarbij was hem onder meer gebleken de kiezers, de benoeming gaarne te meenteraad, aangezien de betreffende H ti - Hit hodriif willen aanvaarden. De heer Lokhorst school in bijzondere omstandigheden Zr^pig nog wilde de herbenoeming tevens gaarne zou verkeren. De minister van onder- kan komen Qmdat door de ecQno_ aanvaarden doch meende dat dit wijs, kunsten en wetenschappen heeft mische toestand van ons land en de slechts van korte duur zal zijn, zulks daarop de vergoeding voor de R.K. verminderde vraag naar het product, school vastgesteld op 3 ,85, waaraan dat hieJ. ZQU worden vervaardigd, de de gemeente zich heeft te houden. bouw van een fabriek niet verantwoord De woning in het gemeentehuis werd wordt geacht. Zelfs is daarbij reeds ge- daarna verhuurd aan de in de vorige sproken over een uitstel tot het jaar spraak, waarin hij onder meer de hoop vergadering benoemde concierge, de i960. Spreker achtte dit een zeer te- uitsprak dat in de toekomst de arbeid heer E. Eskes, voor een huurprijs van leurstellende mededeling, doch ver mag worden verricht op een wijze en 350,65 per jaar. De heer J. van de klaarde dat de gemeente hieraan ver in een sfeer zoals dit tot nu toe gebrui- Brandhof vroeg in dit verband of de der Qok niets kan doen. kelijk was. Tevens wenste hij de beide voorgenomen verbouwing van deze wo- Voor de rondvraag bestond wederom wethouders van harte geluk met hun ning openbaar zal worden aanbesteed, de nodige belangstelling, verkiezing. Beide heren zijn reeds vele hetgeen door de voorzitter bevestigend Als eerste vroeg de heer J. van de jaren raadslid en derhalve op het ge-werd beantwoord. Tevens besloot de Brandhof of er reeds iets bekend was bied van de gemeentelijke huishouding raad tot vaststelling van de per 4 omtrent de verharding van de zand- geen onbekenden. Tenslotte bracht hij augustus 1957 verhoogde huurprijzen weg gelegen langs de spoorlijn Utrecht- de heer Vermeulen dank voor hetgeen der woningwetwoningen van de ge- Arnhem, terwijl hij tevens informeerde deze als wethouder in de raad en in meente. De heer Wolleswinkel wilde 0f de onteigening van de gronden, be- het college van burgemeester en wet- gaarne weten hoe de huurders deze stemd voor de woningbouw, reeds tot houders heeft gedaan, alsmede voor de huurverhoging hebben opgevat, waarop een definitief resultaat had geleid, prettige samenwerking, die mede door het grote inzicht en de vele belang stelling van de heer Vermeulen mo gelijk was. De aftredende wethouder dankte de voorzitter voor de hartelijke woorden tot hem gericht en wenste het nieuwe college voor de toekomst Gods onmis bare zegen. Ingevolge het bepaalde in de voorzitter ten antwoord gaf, dat ter- Het antwoord van de voorzitter luid- zake geen bijzondere tegenstand wordt de, dat omtrent de wegverharding wel ondervonden. contact was opgenomen met de Ned. Van de N.V. Bank voor Nederland-Spoorwegen, doch een definitieve be- sche Gemeenten was een aanbieding slissing was nog niet genomen. Verder ontvangen tot het aangaan van een was wel het raadsbesluit tot onteige- geldlening ad 5.000,tegen een rente ning reeds goedgekeurd, terwijl ook de van 4s/4 voor de financiering van deskundigen zijn aangewezen, doch de nog niet voltooide werken. De raad be-laatste fase terzake is nog niet bereikt. het regfement "van órde vond vervol- sloot deze aanbieding te aanvaarden. De heer Hardeman bracht nogmaals gens de vaststelling plaats van de orde Achtereenvolgens werden daarna zon- de grenswijziging ter sprake en zou in van plaatsneming van de leden van de der discussie en zonder hoofdelijke dit verband gaarne weten of de ge- raad, waarbij de volgorde door het lot stemming de volgende besluiten ge- meente ook compensatie zal ontvangen werd bepaald. nomen. voor verlies aan inkomsten en de dan Nadat de leden de aangewezen Verlening van gedeeltelijke onthef- naar verhouding veel zwaarder druk plaatsen hadden ingenomen, ging de fmg van aanlag m de hondenbe-kende financiële lasten der kapitaals- raad over tot het nemen van diverse las*mg aan mwoner der gemeente objecten. De voorzitter verklaarde, dat salarismaatregelen. Huur van een tweede lokaal van het het ontwerp van wet hieraan geen aan- gebouw Rehoboth van de kerkeraad dacht schenkt, doch hij verwachtte ze- Aan het gemeentepersoneel werden der ]\jed Herv. gemeente voor een jaar- ker, dat hierin door een verhoging van Hui*-% ct ar» aan anmnonootial- 7 de rijksuitkeringen zal worden voor zien. De heer Wolleswinkel vroeg tenslot te de aandacht voor een verdwenen leuning van een brug over de beek in de Bekerweg, waarop de voorzitter de toezegging deed, dat hieromtrent con tact zal worden opgenomen met het Waterschap De Lunterse Beek. Niets meer aan de orde zijnde en geen der leden meer het woord ver langende, werd de vergadering daarna met dankgebed gesloten. een duurtetoeslag en een compensatie jij^gg huursom ad. 400,en beschik- voor de huurverhoging over het twee- baarstelling van dit lokaal aan de de halfjaar 1958 toegekend, terwijl bo- christelijke kleuterschool, vendien de studietoelageverordening Vaststelling van de pensioengrond- werd gewijzigd. Krachtens deze wijzi- sjagen van een aantal ambtenaren in ging wprdt de over de studietoelage dienst van de gemeente Renswoude. verschuldigde premie A.O.W. evenals De derde wijziging van de gemeente- de loonbelasting voor rekening van de begroting voor het dienstjaar 1958 gaf gemeente genomen. De vaststelling van de voorzitter aanleiding hierop enige de vijfde wijziging van de salaris- en toelichting te verstrekken. In deze wij- loon verordening 1955 had betrekking op het bepalen van het salaris voor de concierge van het gemeentehuis op 1500,per jaar. Agendapunt no. 11 betrof de intrek king van het raadsbesluit d.d. 28 juni 1957, nr. 867, waarbij aan de Stichting voor Christelijk Middelbaar en Voor bereidend hoger onderwijs te Veenen daal een jaarlijks subsidie was toege kend van 40,per leerling, afkom stig uit Renswoude. Het College van Gedeputeerde Staten had tegen deze subsidieverlening overwegende bezwa ren en op voorstel van burgemeester en wethouders besloot de raad daarom tot intrekking over te gaan aangezien Negerstudenten ontvangen studiebeurs. I Zeven van de negen negerstudenten, die verleden jaar, onder het oog van parachutisten, de middelbare school in Little Rock bezochten, hebben een stu- die beurs van 1000 gekregen. De foto laat de overgelukkige leerlingen zien. Opgemerkt wordt, dat de subsidie f verstrekt is door een instelling, welke negerleerlingen steunt. ziging is namelijk de verbetering van de Barneveldsestraat opgenomen waar voor een zeer globaal geraamd crediet Te koop een herenrywiel. Govert Flinckstraat 35, Vee nendaal. Te koop pick-up met kast en platen in prima staat. Sta tionsstraat 5, Geld. Veenen daal. Te koop bromfiets merk Ba tavus. Zuiderkade 42, Geld. Veenendaal. Te koop grijze kinderwagen. Leppers, Nieuweweg 176, Veenendaal. Te koop een geitzeug, 16 sept. uitgeteld. A. van Hasse laar, Rouweveldseweg 2, Veenendaal. Te koop huisorgel, modern notenkast 11 registers pas gereviseerd en kinderstoel, box en complete houten wieg. Buurtlaan-west 64, Veenendaal. Te koop prima eetaardappe- len (Noordelingen) a 12 ct per kg of 4,- per 1/t mud. Kwekerij „De Dikkenberg", p/a J. Baars N.Z., Oude Veenendaalse Grindweg 35, Achterberg. Te koop jonge Bouviér. Heu vel 17, Veenendaal. Te koop prima Eigenheimers van lichte klei, 12 ct per kg, 4,- per half mud. 7,50 per mud. De Rimboe, Achter- bergse Meent. Te koop gitaar. Vendelseweg 75, Veenendaal. Te koop Lambretta scooter. Bouwj. 1954. I.z.g.st. Te bevr. Mulderslaan 12, Veenendaal. Gevraagd nette werkster v. enkele hele of halve dagen per week. Mevr. Timmer, Van Limburg Stirumstraat 20, Veenendaal. Nette 2e kapster gevraagd, goed kunnende watergolven. Maison Brunekreeff, Markt 12, tel. 2778, Veenendaal. Gevraagd een net dagmeisje of werkster alleen bovenhuis Mevr. D. H. Hootsen, Hoofd straat 77, Veenendaal. Gevraagd een werkster voor enige ochtenden of middagen per week Apotheek Zuiders- ma, Hoofdstraat 53, Veenen daal, tel. 2123. Gevraagd tegen 1 november voor 1 jaar, gemeubileerde kamers met kookgelegenheid Veenendaal of omgeving. Br. onder nr. 4087 aan het bur. van dit blad. Te koop of te ruil tandem- fiets in goede staat 65,-. Meijer, Patrimoniumlaan 124 Veenendaal. Te koop damessportfiets merk Union, chroom uitvoe ring. Middelbuurtseweg 16, Veenendaal. Te koop 200 roeden nagras. Wed. H. Schot Stationsstraat 119, Veenendaal. Te koop prima zandaardap- pelen, 13 ct per kg. 4,- per half mud. J. de Haas, Prins Bernhardlaan 92, Veenendaal Nagras te koop. Panhuis 99, Veenendaal. Te koop aangeboden brom fiets, i.g.st. Munnikenweg 97 Veenendaal. Te koop 2 tomen zware big gen. Bij Gebr. Van Dolderen Friesesteeg 15, Achterberg. Te koop zoete bloemee 20 ct per kg. Wijnperen 15 ct per kg. Weck-, hand- en andere stoofperen. Bij Gebr. Van Dolderen, Friesesteeg 15, Achterberg. Te koop 170 hennen RxH, 4 maanden oud. Kerngezond ook bij gedeelten. Schut- tersteeg 27, Ede. Te koop een huis- en een zaalorgel te bevragen: Dijk- straat 179, Veenendaal. Een theemeubel, een ronde tafel met glasplaat, 1 dres soir, 1 divan met kleed. Em malaan 50, Geld. Veenendaal Te huur of te koop gevraagd noodwoning of zomerhuisje. Brieven onder nr. 4088 aan het bur. van dit blad. Gevraagd werkster voor 2 dagen per week of meisje voor halve dagen. W. A. van Ginkel, Nieuweweg 13, Vee nendaal. Te koop werkschoenen v.a. 5,- tot 8,50. Bosman t.o. de Kerk Eist (U.), tel. 280. Te koop jonge konijnen. Ambachtstraat 32, Veenen daal. Flinke werkster gevraagd. H. van Hardeveld, Kerke- wijk 90, Veenendaal. Te koop damesfiets. Zand straat 90, Veenendaal. Te koop een leren jekker, 1 leren damesjas, 1 leren he renjas z.g.a.n. Bosman t.o. de Kerk, Eist (U.), tel. 280. Meisje gevraagd voor de morgenuren. Mevrouw Van Stempvoort, Zandstraat 9, Veenendaal. Kamer te huur half sept. of okt. Sandbrinkstraat 3, Vee nendaal. Wij verkopen u 500 gram prima rundvlees voor 1,60. 500 gram le kwaliteit bief stuk voor 3,-. Uitsluitend per 500 gram. Slagerij E. C. van Engelenburg, Parallel weg 11, Veenendaal, tel. 2700 Wasmachinefabriek heeft enige lichtbeschadigde was machines gloednieuw met garantie 125,- en 145,-. Vraagt demonstratie Postbus 24, Zwijndrecht. „De Valk" sinds 1834. Che misch reinigen. Beter bij: Budding Nieuweweg 66 Vee nendaal, tel. 2986. Chemisch reinigen voordeli ger enbeter bij Budding Nieuweweg 66, Veenendaal, tel. 2986. „De Valk" sinds 1834 Reinigt met geheel nieuw systeem 1 Claeneren beter dan stomen. Depót: J. Budding, Nieuwe weg 66, tel. 2986. Te huur Opel Rekord '55, all risk verzekerd voor bin nen- en buitenland, 18 ct p. km. Benzine vrij. H. van de Dikkenberg, Valleistraat 69, Veenendaal. De beste golfplaten koopt u bij Houthandel L. van de Bosch Geerseweg 38 tel. 3014 Veenendaal. H.H. boeren, nog steeds heb ben wij koopjes voor u, o.a. een geschikt partijtje eiken hout schaaldelen, afraste ringspaaltjes en vele andere artikelen. Houthandel Van de Bosch, Geerseweg 38, tel. 3014, Veenendaal. Olielevering voor oliehaar den is een zaak van vertrou wen! Uw olielevering ver zorgd door een deskundige op het gebied van oliehaar den, is uw voordeel! Uw adres is dus: J. Henken, Ko- ninginnelaan 27, Veenendaal tel. 2361. De juiste haard op de juiste plaats. Voor uw huiskamer een Eminent, Ambassadeur, Tarakan, Faber, E.M.J., No bel of Pelgrim. Geha van Leeuwen, Hoogstraat 7, Vee nendaal, tel. 2414. Een partijtje zachtboard met zeer geringe beschadiging prima geschikt v. plafonds die gesausd worden, heeft Vebotex, Kerkewijk 37, tel. 2730, Veenendaal. Loonzagen met de modernste machines en het geringste snedeverlies (onderschat dat niet). Tegen concurrerende prijzen, laat u doen door Houthandel Van de Bosch, Geerseweg 38, tel. 3014, Vee nendaal. Behang en verf altijd grote voorraad. Deze week 1000 rol ontvangen. U kunt keus maken Rein Kok, Gelder land 10, Veenendaal. Geslepen glasplaten voor etalages, vitrines, dressoirs, salontafels en vensterbanken worden snel, goed en goed koop gemaakt door de glas slijperij van Handelsvereni ging Zimmerman Zn., Sandbrinkstraat 1 Veenen daal. Als uw schoenen konden spreken, zouden ze om de reparatie van Blankesteijn smeken. Tevens eerste Vee nendaalse vergroot-inrich- ting onder volle garantie. Eerste klas mach. schoen- reparatiebedrijf. D. Blanke steijn zonen, Helling 14, Veenendaal. Weer een nieuw Friesche Kip produkt. Het vol-ei voe der. Grote werkbesparing meer eieren Hertog's Graan handel, Nieuweweg 110, tel. 2139. Veenendaal. Wat geeft het, hoeveel u voor een zak voer betaalt. Als u maar goede winsten haalt. Hertog's graanhandel Nieuweweg 110. Voor al uw vogel en dieren benodigdheden. Nieuweweg 69, tel. 2139, Veenendaal. Te huur 2 nieuwe Fiats en Renault Dauphine. Bij G. Hardeman, Mulderslaan 80, tel. 3168, Veenendaal. Wie is toch die man, die de lederen jassen zo goedkoop leveren kan? Dat is Bosman t.o. de Kerk, Eist (U.), tel. K 8377-280. Alle maten klompen, 3 prijs klassen. Bosman t.o. de Kerk Eist (U.), tel. 280. N.V. J. L. Robertus Zaad- handel Winschoten-Barne- veld, tel. 68. Te leveren Orig. Petk. rogge Petk. rogge le nab. 2e klei. Alle soorten pootaardappelen. Zolang de voorraad strekt, pracht porseleinen kop en schotel voor slechts 0,75. Werkelijk iets bijzonders! „De Kleine Bijenkorf", D. Slok Zn., Rijksstraatweg 107, Eist (U.), tel. 207. Afrasteringspaaltjes al of niet gewolmaniseerd, levert Houthandel L. van de Bosch C.V., Geerseweg, Veenendaal Een oliehaard of oliekachel is modern envoordelig. Wij geven u graag voorlich ting. Wij plaatsen deskundig. Wij controleren uw haard ook tijdens het stookseizoen. Geha van Leeuwen, Veenen daal, Hoogstraat 7, tel. 2414. van Spoorwagons afkom stig hout, waar alles van te maken is. Tegen zeer voordelige prijzen. SLOOPWERKEN EN METAALHANDEL Dijkstraat 85 - Veenendaal Telefoon 2553" Harm van der Pijl, een 14-jarige jongen, is een verwoed zwemmer. Hij is een echte waterrat en nauwelijks is in het voorjaar het zwembad open of Harm is van de partij. Vooral duiken mag hij graag. Zon der vrees duikt hij van de hoge spring plank het water in, om even later een heel eind verder weer boven te komen. Harm is de beste duiker van het zwem bad. Laatst was er een mevrouw, die bij het zwemmen haar bril verloren had en kippig stond ze aan de kant te kijken. wel wat. Ze beloofden de badmeester maar toen kwam hij het water uit. „Dat is onmogelijk jongeman", zei hij. Harm lachte weer. „Nu ik", zei hij. Harm sprong te water en meteen zwom hij naar de diepte. Hij bleef een heel poosje onder, maar toen kwam hij naar boven en hij had de papierbinder tussen zijn vin gers. Aan de kant ging een daverend ap plaus op en meneer Hesseling keek erg sip. „Je hebt weer geluk gehad", zei de zwemmer. „Helemaal niet", zei Harm, ,,'t is de moeite niet waard." Rik stond met bewonderende ogen naar zijn vriend te kijken. „Probeer het dan nog eens", zei de zwemmer „en dan lukt het vast niet weer." Harm wierp de papierbinder op nieuw in het water, dook en kwam even later weer met het stukje metaal boven, il „Daar begrijp ik niets van", zei meneer Hesseling, „vooruit, nu ik nog een keer." Harm smeet de papierbinder weer in het water. Meneer Hesseling dook tien keer en de laatste keer kwam hij helemaal rood boven water, maar de papierbinder had hij niet. „Daar snap ik niets van", zei de zwem mer, „ik dacht dat ik een van de beste duikers van het land was en jij kleine aap, bent me de baas, doe het nog eens een keer." „Best", zei Harm en prompt dook hij de papierbinder weer op. „Vent" zei meneer Hesseling, „je bent een won der, je moet duiker worden." „Misschien in, maar ook hij kwam met lege handen terug. „Nóg een keer", zei hij en jawel hoor, de tweede keer kwam hij met de WOrd* ik dat ook wel",~zêf liairoT Je~ kon gulden naar het trapje zwemmen. Toen 2ien dat meneer Hesseling helemaal geen was Harm aan de beurt. Harm maakte plezier meer had. Hij kleedde zich aan en zich helemaal geen zorgen. Hij had al zo ging wee Hii was dan toch maar door mcVvakTntie. immerS ^a!k °aar_e?n gulden gedoken en ook die kleine 14-jarige Harm verslagen en deze gulden kreeg hij de eerste keer te dat stond hem niets aan. pakken. Meneer Hesseling keek wel een DE BEROEMDE DUIKER beetje beteuterd; dat had hij niet gedacht. Dat heb je prachtig gedaan", zei me- DE OPLOSSING De andere mensen in het zwembad von- neer Hesseling, maar je zult wel geluk den de vertoning prachtig. „Je hebt de hebben gehad. Harm zei niets, want het eer van 0nze plaats hoog gehouden Harm 's Middags om twee uur waren de jon gens in het zwembad terug en de bad meester vertelde dat Wouter Hesseling, de beroemde zwemmer, al aanwezig was. was helemaal geen geluk, hij kon goed! zóiden"ëe77mëarwe*wis°teó"niërdat*ïë"zo „Meneer Hesseling", zei de badmeester, duiken en hij vond die meneer Hesseling g0ed duiken kon Hoe lap je dat toch „deze beide jongens willen u graag eens wel een beetje opschepperig, al kon hijjmet zo'n kleine papierbinder?" Dat zijn zien zwemmen en duiken, vooral Harm, best zwemmen en springen. want die kan er ook wel wat van." „Dat is best", lachte meneer Hesseling en me- ,Nou meneer' vakgeheimen", lachte Harm. Toen de vrienden naar huis gingen, DE ZWARE PROEF m0esten langs het hokje van de badmees- zei Harm, „dat met die ter. „Kom eens hier Harm", zei de bad- „Wacht maar even mevrouw", zei Harm, ?n,sp^°n^ water. „ua, „«.uiu ecus mei nariu zei ue uau- en sierlijk sprong hij in 't water. Even Inderdaad, die meneer zwom uitstekend gulden is maar kinderachtig, we moeten meester, „ik heb vreselijk veel plezier later kwam hij met de bril boven en de met Pracht'&e rustige slagen schoot hij het wat moeilijker maken. Kijk, hier heb gehad in je duikkunst, maar je maakt mij mevrouw was heel dankbaar. Harm kreeg door water. Hij klom ook op de duik- ;k een papierbinder, die mijn vader op niet wijs dat je die kleine papierbinder plank en sierlijk nam hij zijn duik in het kantoor gebruikt, zullen we die eens op- slag op slag van de bodem kunt halen, water. Daarna ging hij een praatje maken duiken?" Meneer Hesseling keek Harm dat kan met veel geluk haast nog niet. een dikke reep chocola van haar. Vorige week gebeurde er iets leuks in het zwembad en dat wil ik nu eens ver tellen. Harm was met z'n vriendje Rik gaan zwemmen. De jongens ploeterden naar hartelust in het frisse water. Om twaalf uur keerden ze naar huis terug en toen zei de badmeester: „Zeg jongens, van middag komt er hoog bezoek. We krijgen een meneer Wouter Hesseling op bezoek, een beroemd zwemmer en duiker. Dan moeten jullie eens komen kijken. Die meneer Hesseling kan jullie nog wel wat laten zien van zijn zwemkunst en jij kunt meteen eens kijken Harm of hij nog beter kan duiken dan jij." Dat leek de jongens badmeester, „die beroemde zwemmer was er ontdaan van, zeg, morgen komt hij hier weer, mag ik het hem vertellen? Hij is een beste vent en zal vast schik hebben dat je hem zo fijn hebt beetgenomen." „Vertel het hem maar, badmeester", antwoordde Harm, „want ik ga morgen toch met vakantie naar zee." tor. Een veertigtal personen hebben reeds hun toezegging gedaan. Over twee weken zal de eerste oriënterings- rit gehouden worden. HOE ER GESPAARD WERD Gedurende de maand augustus werd bij de R.P.S. alhier alhier ingelegd 24.504,55 en terugbetaald ƒ12.689,69. SCHIETWEDSTRIJD Op de deze week door de leden van de schietvereniging geschoten onder linge wedstrijd werden de volgende resultaten geschoten. Twee series geweer: A. Blanken 89, M. Berendse 88, A. J. Berendse 85, H. Methorst, A. van Dusschoten en H. Valkenburg 84, A. Wittenberg en C. van Eist 83, H. Veldhuizen 82, P. Enge lenburg en Hk. Berendse 81. DE HEER W. VAN DEELEN ONDERSCHEIDEN Aan wethouder W. van Deelen te Ame- rongen, werd dinsdagmiddag door de bur gemeester van Amerongen uitgereikt de eremedaille in goud verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, welke onder scheiding hem bij koninklijk besluit van 22 augustus j.l. werd toegekend. De heer Van Deelen zal in de nieuwe raad niet als wethouder terugkeren, hoe wel hij wel als raadslid werd herkozen, heeft hij in verband met zijn leeftijd en ..VMrT nivr ivnvnvnvm ten behoeve van zijn opvolger besloten AANMELDING AVONDNIJVER- voor het raadslidmaatschap te bedanken. HEIDSSCHOOL Sinds september 1931 was de heer Van Vanaf heden is de mogelijkheid ge- Deelen lid van de raad voor de S.G.P. opend tot aanmelding voor de Scher- (behalve een onderbreking tijdens de be- penzeelse avondnijverheidsschool. Aan zetting). Sinds september 1946 was hij melding dient te geschieden bij de di- wethouder. recteur dezer school, M. Appelhof, In 1939 was de heer Van Deelen hoofd- Prinses Irenelaan 18, Scherpenzeel. geleider bij de evacuatie van Overberg (ca. 1000 personen). In mei 1940 toen de bevolking van deze buurtschap in Rijn aken werd afgevoerd. Hierbij heeft de heer Van Deelen zich zeer verdienstelijk gemaakt. Het betekende voor deze over wegend boerenbevolking heel wat om per schip te worden afgevoerd. Het werd nog moeilijker toen de geleider van Leersums Overberg weigerde te vertrekken. De heer Van Deelen heeft steeds de belangen van Overberg voorgestaan, wel ke bevolking hem ten zeerste respecteert KLEURENCOMBINATIES IN DE en over -deze zeer verdiende onderschei- NIEUWE MORRIS FABRIEK ding zeer verheugd is. Het wordt thans algemeen erkend dat de omgeving waarin gewerkt wordt van grote invloed is op de prestaties van de werknemers. Kleurenexperts en architecten zijn geraadpleegd bij het ontwerpen van de nieuwe, een miljoen AANMELDING WANDELSPORT VERENIGING Liefhebbers voor een wandelsport vereniging kunnen zich opgeven bij A. Vonk, Boesmoreau en E. Hoefakker, allen op de Lijsterbeslaan. met de jongens. Zeg jongens met verwonderde ogen aan. „Maar jon- zei meneer Hesseling, gen", zei hij, „dat kan toch haast niet. zullen we samen eens gaan duiken?" ZO'n klein dingetje kun je toch nooit op „Best meneer zei Harm. Meneer Hesse- de bodem van het zwembad terugvin- üng Hep naar zijn badhokje en kwam den?" „O", zei Harm lachend, ,,'t zal even later met een gulden terug. „Jon- best gaan, zullen we 't eens proberen?' gens zei hij, „ik gooi de gulden in 't „Nou ja", zei meneer Hesseling, „voorui HWH „vooruit water en wij zullen proberen die gulden maar, maar ik geef je op een briefje, dat weer op te duiken, daar gaat ie.' je dat niet gelukt." Harm nam de kleine De gulden plonsde in 't water en eerst papierbinder en smeet het stukje metaal mocht Rik, Harms vriendje, duiken. Hij midden in het zwembad, dook driemaal maar zag geen kans de Zeg eens begon Harm zwembroek uit de DE LUCHTPOST Wedvlucht vanaf Essen op 1 sept. P°nd. kostende fabriek van Afstand 101 km. In concours 88 duiven Motor4s in Birmingham, waar tractors en transmissies worden ge- op wat is de ODlossine'" Toen Gelost 11 uur- Aankomst eerste duif LrdL "rb _en wuiucu ge- irm Te lachen Hü rolde zhn 1'.33.13. Uitslagen: A. Marcus 1, 15;-J.maakt- Er 1SK een uniform kleuren- irm ie lacnen. hij roiae zijnm 'Ttschema voor het interieur van het ee- badmeester", zei hij, „ik zag wel dat die beroemde zwemmer er heel wat van kon, maar ik wou hem toch de baas blijven. En dat was heel gemakkelijk, kijk maar eens naar mijn zwembroek." De badmees ter zag aan de binnenrand van de zwem broek wel zes papierbinders zitten en toen begreep hij alles. Als Harm zoge- Ga uw gang meneer Hesseling", zei naamd naar de papierbinder dook, haalde badhanddoek. „Kijken Oostrum 2, 4, 9, 11, 22; T. Hartog gulden boven water te halen. „Het valt hij beleefd. De zwemmer schudde zijn hij onder water er rustig één van de ook niet mee zei meneer Hesseling. hoofd, maar hij sprong toch in 't water, zwembroek en daarmee kwam hij boven. ik het zelf eens proberen." Vele andere zwemmers keken nieuwsgie- Rik sloeg zich op de knieën van het .wacht nu zal 3, 8, 14; P. Wagens veld 5; C. v. d. We tering 6, J. de JoJng 7, W. van Ede 10. 12, 18; A. Voskuilen 13, C. Gijsbertse 16, 19, 21; P. van Schaik 17 en J. Vink 20. BROMFIETSCLUB OPGERICHT Daar ook Scherpenzeel veel brom fietsrijders kent, hebben verschillende personen besloten tot oprichting van een bromfietsclub, waar ook personen De beroemde zwemmer dook het water rig toe. Meneer Hesseling dook viermaaljlachen. „Wat ben je een bandiet", zei de aan mee kunnen doen met auto en mo-tijd bespaart schema voor het interieur van het ge bouw en de 400 machines die erin staan opgesteld ontworpen; op advies van de deskundigen heeft men lichtgroen ge kozen om te harmoniëren met de mo derne verlichting. Haken die de tand wielen en andere onderdelen naar de montageband vervoeren zijn in drie verschillende kleuren geschilderd, een voor elke serie auto's, van de Morris Minor 100 en Austin A 35 tot de Riley 2.6 en de Austin A 105. Men is van mening dat dit systeem, waarbij een visueel hulpmiddel wordt verschaft,

De Vallei | 1958 | | pagina 4