Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Voor de KANTONRECHTER Sprookje op de Balearen MULDER De Veenendaalse Kolenman N.V. bouwt binnenkort benzinestation in Veenendaal Allerhartelijkste ontvangst personeel van Hr. Ms. Mijnenveger „Rhenen" op stadhuis in de Grebbestad Arm bloemenmeisje huwde Belgische baron OVERBERG mm§ omm 32e jaargang WOENSDAG 10 SEPTEMBER 1958 Nr. 67 Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzee) Gunstige resultaten door samenwerking Samenwerking ook ten goede van consument Wat nu weer ASSURANTIEKANTOOR ALLE VERZEKERINGEN FINANCIERINGEN Weer bromfietser in botsing met motor Gebeten door hond Zendingsavond van Chr. Ger. Kerk Jongetje viel uit slaapkamer raam Met hand tussen machine Hartelijke ontvangst in Ostende Er bestaan nog sprookjes Uitslagen clubkampioenschappen Veenendaalse Zwemclub Geen toerist, wel een baron BRILLEGLAZEN Redactie en administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon K 8385-2023 Girono. 563127 Redactie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven by de agentschappen van „De Vallei" in de plaatsen van verschyning DE VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale contractprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,65 per kwartaal Losse nummers 10 cent Do elf hier ter plaatse gevestigde kolenhandelaren hebben geen slechte gooi gedaan, toen zij zich aan het begin van dit jaar verenigden in de Naamloze Ven nootschap „DE KOLENMAN N.V.". Sinds de oprichting van deze N.V. zijn grote hoeveelheden olieprodukten en gas aan de consument in Veenendaal en om geving geleverd en ook op het terrein van de voorlichting omtrent verwarming e.d. zijn vele successen geboekt. Niettemin heeft „De Kolenman" nog diverse plannen tot uitbreiding en verbetering op het programma staan, zoals iedere gezonde onderneming. Met de bouw van een groot benzine-station in Veenendaal wordt écn van deze plannen werkelijkheid. Aanvankelijk zal een nood-benzine station gebouwd worden, maar het ligt in de bedoeling in de kortst mogelijke tijd een volledig naar de eisen des tijds ingericht service-station te bouwen, waar alle olieprodukten, tot aan auto- en bromfietsbenzine toe, verkocht wor den. De juiste plaats waar dit station zal verrijzen is nog niet bekend, maar het staat wel vast dat het op een centraal en gemakkeiyk te bereiken punt zal komen. Reeds bij de oprichting is al het één en ander over doel en werkwijze van de N.V. geschreven. Sedert de opkomst van de oliestookverwarming, waarin de kolenhandelaren uiteraard een vijand zagen, zocht men naar een mogelijk heid naast kolen ook olie te gaan leve ren. Na de olie eerst individueel aan de consument verkocht te hebben, be sloot men gezamenlijk de exploitatie van olieproducten en gas ter hand te nemen en met succes! In de nog vrij korte tijd van het bestaan der N.V. is wel gebleken dat met samenwerking veel bereikt kan worden. Ook de brandstofgebruikers zijn met deze combinatie van bedrijven gebaat. In de eerste plaats al door het streven van de gezamenlijke brandstoffenhandela- ren naar levering van een prima kwa liteit brandstof en tevens door een ob jectieve wijze van advies geven bij verwarmingsproblemen. Tot oplossing van deze problemen heeft de N.V. een speciale Technische Dienst in het leven geroepen die de cliëntèle te allen tijde gratis van advies dient. De deskundi gen die de afnemers voorlichting ver strekken zijn steeds met alles op de hoogte, want aan verwarming wordt voortdurend meer aandacht besteed in vergelijking met vroeger. Wie dacht toen aan „warmtestraling" en „calo rieën" en zo meer? Nu zijn dit de eer ste eisen die aan een verwarmingsbron gesteld worden en op al deze en vele andere vragen geeft de Technische Dienst antwoord. Door de centrale inkoop van olie produkten ontstaan ook voordelen voor de consument. Zo wordt bijvoorbeeld voor de centrale verwarming gebruik gemaakt van de bekende Pam-Olie, Op een veiling van schilderstukken in Londen heeft Mon. Bergruen uit Parijs meer dan twee miljoen gulden neergeteld voor een aquarel van Cézanne. Frankrijk heeft op de hoofdweg Pa- rijs-Fontainebleau bij de gevaarlijkste kruispunten en bochten foto-toestellen aan de achterzijde van de verkeersborden gemonteerd, waarmee auto,s die met bo venmatige snelheid het gevaren punt na deren automatisch „gekiekt" worden. De Italiaanse minister van openbare werken heeft medegedeeld, dat in Italië iedere dag gemiddeld 25 personen het le ven laten bij verkeersongevallen, d.w.z. meer dan één slachtoffer per uur. In Schotland is onlangs overleden de grootgrondbezitter en huiseigenaar-mil jonair Sir John MacTaggart. Sir John droeg altijd een jasje, waarvan de zak ken door zijn vrouw dichtgenaaid waren, omdat hij ze altijd vol met rommel stopte. De ministerraad van de Sowjet-Unie heeft haar goedkeuring gehecht aan een tweede loterij waaraan prijzen verbon den zijn zoals huizen, auto's, koelkasten en bedragen aan geld, zodat nu ook Rus land gokt. De oudste koe ter wereld heeft waar schijnlijk in Sussex geleefd. In genoemde graafschap is een zekere Bleu Bell, krui sing tussen een Shorthorn stier en een Friese koe, gestorven op een leeftijd van niet minder dan 32 jaar. Zij bracht 30 kalveren ter wereld en verwachtte haar 31ste nakomeling. In 1956 is het vee in ons land behoor lijk uitgedund. Er werden 4 miljoen var- kenskens geslacht, 600.000 runderen, 200.000 kalveren, 180.000 nuchtere kalve ren en 200.000 schapen. Mijnheer Anselmi wonende te Rome heeft voor de duizendste maal bloed af gestaan. De „kampioen" die tot dusver 600 liter bloed heeft gegeven, drinkt on dermeer dagelijks twee liter wijn. Tijdens de Engelse zwemkampioen- schappen voor de lange afstand op het meer van Windmere is één van de deel nemers, de 47 jarige John Worthington plotseling overleden. Hij werd dood uit het water gehaald toen s/< van de afstand reeds was afgelegd. KEBKEWUK 1«7 -T6L.5000 - VEENENDAAL een produkt wat geleverd wordt door één der grootste kolenimporteurs van Nederland. Met deze importeur nu is overeengekomen dat bij een eventuele stagnatie in de olievoorziening, zoals onlangs de Suezcrisis, onmiddellijk de levering van cokes voor deze oliever bruikers zal plaats vinden. Naast de levering van huisbrandolie, de zogenaamde Edelhaard-olie waar van De Kolenman N.V. het alleenver- kooprecht heeft, houdt men zich ook bezig met gas voor huishoudelijk en ander gebruik, en o.a. de verkoop van gasstellen, geysers en kookplaten. De bediening wordt op snelle wijze uitgevoerd door de speciaal hiervoor in gebruik genomen huisbrandoliewa gen, bediend door mannen in apart uniform die de klanten op hun wensen bedienen. Kortom zijn èn de Veenen daalse kolenhandelaren èn de brand stofgebruikers met deze unieke samen werking gebaat. De 18-jarige bromfietser J. S., wo nende alhier, draaide zonder op het overige verkeer te letten vrijdagavond j.l. in de Hoofdstraat. De motorrijder C. A. kon hem niet meer ontwijken en er volgde een bot sing. Wonder boven wonder werden geen van beiden gedeerd; de schade aan bromfiets en motor was evenwel aanzienlijk. De Veenendaalse politie stelt een onderzoek in. Het zevenjarig zoontje van de fam. H. werd zondagmiddag gebeten door een hond van de heer A. D. aan De Klomp. Hij werd vrij ernstig aan zijn been ge wond en heelkundige hulp moest worden ingeroepen. De Chr. Ger. kerken van Ede, Benne- kom en Veenendaal zullen op woensdag 10 september a.s. een gecombineerde zen dingsavond houden in de Chr. Ger. kerk aan de Hoofdstraat. Aanvang 7.30 uur 's avonds. Sprekers zijn: Ds. J. Jongeleen, Chr. Ger. predikant te Wageningen, met als onderwerp „De Fakkeldragers", Ds. I. Kok, Ned. Herv. predikant te Zegveld, over „Het biddend uitzien" en Ds. A. Bik ker, Chr. Ger. predikant en oud-zendeling over „Mijn arbeid onder de koppensnel lers op Celebes". De avond zal worden geopend door Ds. W. Heerma en gesloten door Ds. R. Kok. Het vierjarig zoontje van de familie Van K. viel in een onbewaakt ogenblik uit het slaapkamerraam van de ouder lijke woning aan de Dr. Colijnstraat. Ernstig gewond werd het kind naar een ziekenhuis in Utrecht overgebracht. Zijn toestand is zorgwekkend. De 47-jarige fabrieksarbeider J. v. d. P. werkzaam op een weverij alhier kwam met zijn hand in aanraking met een in werking zijnde machine. Vrij ernstig ge wond aan zijn hand moest hij zich onder behandeling stellen van de bedrijfsarts, dokter A. C. Harting, waarna hij naar zijn woning kon worden Overgebracht. Maandagochtend omstreeks tien uur arriveerde de bemanning van Hr. Ms. Mijnenveger „Rhenen" met een extra bus van de N.B.M. in de Grebbestad, na perspoor tot Kesteren-Rhenen te hebben gereisd. De waterstand in de Rijn liet het helaas niet toe per schip te komen, hetgeen voor vele Rhenenaren een teleurstelling moet zijn geweest. Dat was het ook voor de bemanning zelf, zoals de commandant van het schip de Luitenant ter Zee tweede klasse F. L. P. C. M. van Meerwijk verklaarde in zijn toespraak tot Rhenens burgemeester, toen het gezelschap officieel werd ontvangen door Rhenens gemeentebestuur in de raad zaal van het stadhuis. Het aantal koppen bedroeg zevenentwintig. Ter begroeting waren aanwezig de - - - - burgemeester vin Rhenen. Jhr. Mr. U de raadszaal van het stadhuison - H. N. F. M. Bosch ridder van Rosen thal, wethouder W. Klaassen van pu blieke werken, het bestuur van de ver eniging „Oranjedag", dat deze dag heeft georganiseerd en mevrouw Jvr. J. M. A. Bosch van Rosenthal-Den Tex die destijds deze mijnenveger te water heeft gelaten op een van de Neder landse scheepswerven. De burgemeester heette de beman ning hartelijk welkom in de stad, waarnaar hun schip is genoemd. Het verheugde hem buitengewoon, dat de opvarenden nu eindelijk in de gelegen heid waren kennis te nemen van Rhe nen. Wij hopen u straks veel over Rhe nen te vertellen en veel te laten zien, opdat u in de toekomst, wanneer men u mocht vragen om nadere bijzonder heden over Rhenen, de vragenstellers daarover een en ander kunt vertellen. „Mijn welkomstwoord", aldus de bur gemeester, „is van harte gemeend. Wij hebben onze uiterste best gedaan om u vandaag de allergrootste gastvrijheid te verlenen." De binding met de marine was niet groot geweest in Rhenens verleden. De burgemeester gewaagde nog van een kanonneerboot, welke in de meidagen op de Rijn voor Rhenen had deelgeno men aan de beschieting van de inval lende troepen op de Grebbeberg en het vernielen van de toenmalige spoorbrug om de vijand de doortocht te beletten. Hieraan was nog een droevige kant, want de kanonneerboot, waarvan men de naam niet meer wist, voer met de vlag halfstok, daar een lid van de be manning tijdens de schermutselingen bij Rhenen was gesneuveld en later door Rhenens brandweer tijdelijk werd vangt Luitenant ter Zee tweede klasse F. L. P. C. M. van Meerwijk, comman dant van Hr. Ms. Mijnenveger „Rhe nen" uit handen van de Rhenense bur gemeester een Cunerabeeldje. Heel Ostende houdt de adem in en iedereen vraagt zich af wanneer de baron met zijn knappe bruid zal arriveren. De bewoners van de kuststad, die altijd zo gesteld zün geweest op romantiek zullen de jonge baron Francois Odilon de Selys de Freart en zijn beeldschone, 17-jarige vrouw, die enige maanden geleden nog een arm bloemenmeisje was op de Balearen, een hartelijk welkom toeroepen. Het sprookje begon in het begin van dit vakantieseizoen, toen de 25-jarige Belg op een vergeten eilandje van de Balearen de 16-jarige Tina Serrano voor de eerste maal zag en hals over kop verliefd op haar werd. De andere dag al sprak hij haar aan en in goed Spaans vroeg hij haar onmiddellijk ten huwelijk. Van schrik liet het meis je haar enorme mand apennootjes val len. Enkele voorbijgangers, die meen den, dat de jongeman het meisje had lastig gevallen wilden de baron te lijf gaan, maar Tina kwam onmiddellijk tussenbeiden.. Daarna nam ze haar mand weer op en ging verder om haar apennootjes aan de man te brengen. Doodarm, alleen met haar moeder in een hutje leven, voorzag het meisje in het dagelijks onderhoud door de verkoop van bloemen en apennootjes aan de toeristen. Al zes jaar liet ze zich hiertoe met de vissersboten van het ene eiland naar het andere bren gen. Zodra ze haar voorraad kwijt was l.iiljliiiiLlli.ill.iÜjüiiliiilliiiii.iiiJiijl, lii.iiLliiiUli In het „Bergbad werden de clubkam pioenschappen van de Veenendaalse Zwemclub verzwommen. De volledige uitslagen hiervan zijn: Meisjes t.e.m. 12 jaar: 25 m vrije slag: 1. Willy Drost, 30.8 sec., 2. Greetje van Ommeren, 34.5 sec. 25 m schoolslag: 1. Willy Drost, 27.5. 25 m rugslag: 1. Jacquelien Diepeveen, 25, 2. Willy Drost, 32, 3. Marian van de Haar, 33. Jongens t.e.m. 12 jaar: 25 m vrije slag: 1. Henk van der Meer, 17.2, 2. Joel v. d. Bovenkamp, 19.5, 3. Bert van Dijk, 20. 25 m schoolslag: 1. Henk van der Meer, 22, 2. J. M. Gerritsen, 24.6, 3. Jan van de Kraats, 24.8. 25 m rugslag: 1. Henk van der Meer, 22.9, 2. Bert van Dijk, 24.6, 3. J. M. Gerritsen, 24.8 Meisjes 13 t.e.m. 15 jaar: 50 m vrije slag: 1. Thea Keman, 41.8 sec., 2. Emile Orvan, 44.8 sec., 3. Gea Versteeg, 45 sec. 50 m schoolslag: 1. Marian Orvan, 50.5 sec. 2. Thea Keman, 52.2 sec. 3. Gea Ver steeg, 52.3 sec. 50 m rugslag: 1. Thea Keman, 45.6 sec. 2. Betsy de Fluiter, 57.4 sec. 3. Alida Hen zen, 59.5 sec. Jongens 13 t.e.m. 15 jaar: 50 m vrije slag: 1. Wim van der Meer, 31.6 sec. 2. Cel Slotboom, 33.4 sec. 3. Ad Slotboom, 33.6 sec. 50 m schoolslag: 1. Wim van der Meer, 39.8 sec. 2. Cel Slotboom, 44.9 sec. 3. Ad Slotboom, 45.1 sec. 50 m rugslag: 1. Ad Slotboom, 37.1 sec. 2. Wim van der Meer, 40 sec. 3. Cel Slot boom, 41.2 sec. Dames: 100 m vrije slag: 1. Thea Ke man, 93 sec. 2. Toos Cornelissen, 105 sec. 3. Anita Veenendaal. 100 m schoolslag: 1. Toos Cornelissen, 100.2 sec. 2. Anita Veenendaal, 108.2 sec. 3. Marian Orvan, 112.4 sec. 100 m rugslag: 1. Thea Keman, 100.1 sec. 2. Anita Veenendal, 110 sec. Heren: 100 m vrije slg: 1. Wim van der Meer, 72.4 sec. 2. Jan Bakker, 75.2 sec. 3. Cel Slotboom, 76.1 sec. 100 m schoolslag: 1. Jacq. Suydendorp, 88 sec. 2. Wim van der Meer, 91.2 sec. 3. Bert Steffers, 95 sec. Wisselbeker clubkampioen 1958 meisjes: Thea Keman, dames, idem. Wisselbeker jongens: Wim van der Meer, heren: idem. Wisselbeker 100 m. vrije slag heren: Wim van der Meer. Voorts was er voor de winnaar van elk nummer een diploma en een medaille, welke door de voorzitter van de V.Z.C., de heer J. van Offeren werden uitgereikt. begraven en werd overgebracht naar de Grebbeberg. Het tweede aankno pingspunt door de burgemeester naar voren gebracht betrof wijlen de heer Hetterschij, destijds commandant van de K 18, beroemd om zijn wereldreis. Wijlen de heer Hetterschij heeft vele jaren in Rhenen gewoond. Commandant Van Meerwijk dankte de burgemeester voor diens vriende lijke woorden en gaf te kennen, dat hij en zijn bemanning al vele maanden met verlangen deze dag tegemoet had den gezien. „Helaas konden wij ons schip tengevolge van de lage water stand niet meebrengen", aldus de com mandant, „maar ware dat wel moge lijk geweest, dan hadden wij in elk geval de vlag in top gehad." Nadat alle manschappen aan de gast heren waren voorgesteld, bood de bur gemeester de commandant van de mij nenveger een Cunerabeeldje aan, met verzoek het een plaatsje te geven aan boord van de „Rhenen". Alle man schappen kregen het liedje „Er ligt een schat je van een stadje aan de Rijn", met tekst van Frans du Mee en op muziek gezet door Wim Poppink. Ook was er een uitvoerig artikel over Rhenen, verlucht met fraaie foto's, waarvan iedere gast een exemplaar overhandigd werd. Na de koffie gaf de burgemeester aan de hand van uitvoerige kaarten en plattegronden in korte trekken een uit eenzetting over de ligging en de struc tuur van Rhenen, waarbij hij menig maal in de roemrijke geschiedenis van het Grebbestadje „dook". Zo vertelde Jhr. Bosch van Rosen thal onder meer over de tabaksbouw en dat deze Rhenense tabak in het grijze verleden onder andere werd ge leverd aan Rusland onder het merk „Amersfoort". In het buitenland maakte men er van „Amèr Fort" en zo duidde men de tabak dan aan als „bitter en krachtig". De burgemeester vertelde erbij, dat in de na-oorlogse jaren getracht is door een speciaal bewerkingsprocédé deze inlandse tabak tegen hogere prijzen en van betere kwaliteit aan de markt te brengen. Het rokertje, dat de heren kregen aangeboden, was echter niet van het merk „Amèr Fort" De ochtend werd verder doorgebracht met een bezoek aan de prachtige nieuwe halschool aan de Acacialaan, waar het hoofd G. B. Runge de scep ter zwaait en welke school de mijnen veger „Rhenen" heeft geadopteerd. Alle kinderen zwaaiden met vlagge tjes en in het gebouw stond de zesde klas op het podium in de vergader ruimte opgesteld, voorzien van borden met opschriften als „Welkom in Rhe nen", „O.L. School II", enz. De heer Runge sprak een alleraar digst welkomstwoord uit en bood de commandant van het schip een pracht schilderij aan van de school. De bemanning bleef niet achter en overhandigde de heer Runge een zelf gemaakte reddingsboei, met daarin een leuke foto van de Mijnenveger „Rhe nen". Begrijpelijk, dat deze boei een ereplaatsje krijgt in het schoolgebouw. De kinderen van de zesde klas gaan met de bemanningsleden straks cor responderen. Het gezelschap kreeg gelegenheid de school te bezoeken. In de hoogste klas speelden een paar matrozen voor on derwijzer, hetgeen - begrijpelijk - de kinderen „wild" deed worden van ple zier. Na het zingen van enkele vaderland se liederen, besloten met het „Wilhel mus", vertrok het gezelschap, luide toegejuicht door de jeugd, de school, om een wandeling te maken door een gedeelte van Rhenen. Tegen het middaguur arriveerde men in hotel „Stichtse Oever", waar de all round chefkok Bertus van der Schouw, zelf in vroeger jaren alle wereldzeeën bevaren hebbende, had gezorgd voor een prima maaltijd. Toen de inwendige mens was versterkt, werd begonnen aan het middagprogramma. vertrok ze weer voor een paar dagen naar het vergeten eilandje Ibiza, om moeder te verzorgen en haar manden te vullen. Ze realiseerde zich enkele dagen later, dat ook haar hartje sneller klopte als ze met de baron een wandeling maakte en tenslotte stond ze hem toe mee naar haar moeder te gaan. Willy had tegen het meisje met geen woord gerept van zijn titels en zijn fortuin. Hij zei kantoorbediende te zijn, hetgeen Tina al prachtig vond. De moeder van het meisje dacht er evenwel anders over. Onder geen voor waarde mocht haar dochter huwen met een toerist. „Je weet niets van die mensen. Ze kunnen je van alles voor liegen Willy poogde haar te overreden, maar de vrouw kwam niet meer op haar beslissing terug: „Eerst moet je zes maanden op het eiland blijven. Daarna ben je geen toerist meer. Als jullie dan nog van elkaar houden kun je trouwen De Belg had inmiddels zijn papieren aangevraagd, waaruit wel degelijk bleek, dat hij baron is en knap wat geld en bezittingen heeft. Dit verander de de zaak. De moeder van Tina, die een brave hekel had aan toeristen, had warme bewondering voor een baron en gaf haar toestemming. In alle eenvoud werd het huwelijk ingezegend door de pastoor van Ibiza. Er moesten extra boten varen om de huwelijksgeschenken aan te voeren. Het voornaamste kwam echter per brief, waarin de grootvader van Willy schreef, dat hij hem een appartement ten geschenke gaf in Ostende. Een maand lang bleef het jonge paar op de Balearen. Vervolgens ver trok het naar België, via Spanje en Frankrijk. Voor Tina, die haar eilan den nog nimmer tevoren had verlaten was deze huwelijksreis iets ongekends. De baron en de jonge barones bleven vervolgens enige dagen bij de groot ouders van Willy om vervolgens naar Engeland te gaan waar de schoon moeder van Tina woont. Over enkele dagen komt het echt paar enige weken in Ostende door brengen, waar men dan tevens meube len wil kopen om op de Balearen het eigenlijke home te kunnen inrichten. Want wat dit betreft blijft de jonge baron op zijn stuk staan. Hij wil op Fermentera blijven wonen. En Tina is het daarmee roerend eens. P. van K., een elektro-monteur uit Veenendaal, was onlangs op een avond met zijn fiets zo onvoorzichtig de Ker- kewijk in zijn woonplaats overgesto ken, dat een naderende automobilist hem niet meer wist te ontwijken. Bij de botsing die volgde had Van K. on dermeer een hersenschudding opgelo pen. 't Was slecht weer, zei Van K. vrijdag voor het Wageningse kanton gerecht, maar toch heb ik eerst goed naar links en daarna naar rechts ge keken. Ik zag nergens een auto, maar plotseling kreeg ik een klap en was ik bewusteloos. Al hebt u hem dus niet opge merkt, toch is de auto er wel terdege geweest, zei rechter v. d. Brand. U had beter op het verkeer moeten letten. Ik stond stil toen het gebeurde. De automobilist had makkelijk langs me heen gekund, meende verdachte. Als u nu gezegd had: Wat heb ik het toch dom gedaan, zou ik het juis ter vinden, oordeelde de officier van justitie. U gelooft echter, dat het de automobilist is geweest, die de fout maakte, maar u bent onvoorzichtig overgestoken. Ik zou eigenlijk een hoge boete moeten eisen, maar door uw let sel hebt u al een flinke straf gehad. Daarom wil ik het laten bij 10,of 4 dagen. Erg weinig voor een dergelijke gevaarlijke handeling, vond de rech ter, die echter conform de eis vonniste omdat ook hij rekening wilde houden met de gevoelige les, die Van K. reeds kreeg. Toen H. J. R., timmerman te Ede, met zijn bromfiets van een uitrit de Amsterdamseweg op reed, merkte hij te laat, dat er juist een personenauto naderde. Er volgde een botsing, doch het bleef gelukkig bij wat materiële schade. Ik kon het niet zien aankomen, zo vertelde R. vrijdag voor het Wage ningse kantongerecht. De wagen kwam net de hoek van de Grotestraat om en hij was er voor ik er iets aan doen kon. Als u een uitrit uitkomt moet u extra goed opletten en dat hebt u niet gedaan, verweet de rechter. Nou en of, verweerde R. Ik heb naar links en naar rechts gekeken. U bent niet zo erg jong meer, maar toch rijdt u op een bromfiets, zei de officier van justitie. De minister en de wetgever hebben het nu eenmaal goedgevonden, maar ik zou het verbo den hebben. Het zijn nare dingen in het verkeer. U hebt een fout gemaakt en u moet een tik op uw vingers hebben. Eis 25,of 10 dagen. Vonnis con form. Op de Stationsweg te Ede reed A.C.S., sloper te Wormer, met zijn personen auto tegen de achterzijde van een mili taire wagen toen deze voor de dalende spoorbomen in de overweg Ede-Wage- ningen stopte. Vrijdag kwam S. voor het Wagenings kantongerecht, maar hij bleek zich verre van schuldig te voelen. Ik was de stopstreep juist gepas seerd toen de knipperlichten gingen branden en de bomen van de meest zuidelijke spoorweg naar beneden gin gen, vertelde hij. De militaire wagen reed een meter of twintig voor me, schat ik en de bestuurder ervan gaf iets meer gas, wat bij mij de indruk wekte, dat hij de overweg nog passe ren wilde. Plotseling trapte hij toen echter uit alle macht op de rem en dat gebeurde met zoveel geweld, dat de wagen half schuin op de weg kwam te staan. Dat kan allemaal wel waar wezen, maar volgens het proces-verbaal hebt u van dat hele verhaal niets aan de verbalisant verteld. Waarom niet? in formeerde rechter v. d. Brand. Dan heeft hij het vergeten op te (Zie verder pagina 2.) OPENING KAMP NIEUW-WILGENBURG Vrijdagmiddag om drie uur opende burgemeester Martens het nieuwe kamp Nieuw-Wilgenburg door middel van het hijsen van de driekleur. In zijn openingsrede heette de burge meester de nieuwe inwoners, uit Indo nesië gerepatrieerde Nederlanders, van harte welkom in zijn gemeente. Hierna volgden vele kinderspelen, w.o. gecostumeerde optocht van de jeugd en een grootse ballonoplating. Om zes uur werd een uitgebreid diner aangeboden aan inwoners en genodigden door de eige naar van dit kamp, de heer.Zoons. Onder de genodigden waren o.m. afgevaardig den van de kampeerraad van de B.B.M.Z. en C.C.K.P. Als dank van de nieuwe bewoners ont ving de eigenaar een prachtige fruitmand. 's Avonds was het een gezellige avond voor de oudere kampbewoners. Zo was er, een tableau dat de bewoners nog even in gedachten meenam naar Indonesië. Laat in de avond keerde men voldaan huiswaarts. Het kamp bestaat uit 25 nieuwe huisjes en een grote kantine en biedt plaats aan ongeveer 150 bewoners. Hopenlijk voelen de toch al zo zwaar beproefde mensen zich in Kamp-Wilgenburg thuis. INTERNATIONAAL HUWELIJK Zaterdag j.l. werd Jonkvrouwe Fran- coise Rademacher-Schorer, wonende in Overberg, in de echt verbonden met de Amerikaanse straaljagerpiloot Captain John W. Jones, gestationeerd op de lucht basis Soesterberg. Na de burgerlijke bevestiging ten ge meentehuize te Leersum werd het huwe lijk kerkelijk ingezegend in de Engelse kerk te Utrecht. Hierna volgde de recep tie ten huize van de bruid, die door een 400-tal genodigden werd bezocht. Het mu ziekkorps „Ons Genoegen" uit Ameron gen, waarvan de vader van de bruid Jonkheer Rademacher-Schorer bescherm heer is, zorgde tijdens de receptie voor de nodige feestklanken. De buurtbewo ners hadden een schitterende ereboog ge- boog gemaakt met in top de Amerikaanse en Nederlandse vlag. EEN SPECIALE AANDACHT VOOR UW Vraag het gemerkte brilleglas Zeiss Punktal Hoofdstr. 51 - Tel. 3184 - Veenendaal ZIEKENFONDS LEVERANCIER

De Vallei | 1958 | | pagina 1