PAUK Fa. HIENSCH "k>r£ r Veenendaal speelt eerste competitiewedstrijd thuis tegen D.I.O. '30 Kinderen hebben primeur bij huisvesting in het nieuwe Juliana-ziekcnhuis HET 00G VAN SIVA Burgerlijke stand KERKDIENSTEN HET NIEUWSTE Plaatselijke ontmoeting tussen S.V. Panter en Triangelboys Bekijk het goed OPTIEK WESTERA Derby DINSDAG KOOPJES Fluitketels Pudding of compöteschaaltjes Luchtreinigers Junushoff-Wageningen Opera-abonnementen Motorclub houdt Lampe- gietersavondrit Heropening herenkapsalon Modeshow Hein van Schuppen Zondagsdienst doktoren Ingekomen en vertrokken WAGENINGEN Gevonden en verloren wat de mode brengt vindt U thans geëtaleerd bij Het is nooit goed of et deugt niet, zegge de minse vaak en daar wille ze bij uit laate komme, dat je feitelik nimmer iets ken uitspooke of dur. zitte wel haake en ooge an. Hoe je et ok in mekander prutst. Zo had ik onderlest es een keer me gal gespoote oover et opzienbaarende ge schrijf van één van onze plaatselike his- tooricusse. Jelui kenne je et misschien nog veur de geest haale: oover die sen- saasjeneele lappe Veense geschiedenist, die mit denderende koppe dur op in een bepaalde krant verscheene. Ik wou toen gien naame noeme. Niet van de krant en niet van de -pennevech- ter, die de artiekele gefebriekt had. Ik had alles een klein bietj ie in et duister gelaate, mar toch zoo, dat dur naar mijn smaak genog deur de kierties heenschee- merde. Want hoe gaat dat? As ie mit naame gaat slingere, dan zegge de minse al gauw oei, die ken em daar gevoegelik ii\ ze zak frommele. Da's een behoorlike klap in ze snuut. Ik weet hoe of Jan Pebliek op dat punt tekeer ken gaan. Daarom hadde we de heele zaak een bietjie gedekt gehouwe. Mar dat komt nouw ok weer faliekant uit. Want dur bin nog meer histooricusse in 't Veen, die mit de pen omgaan en zoo nou en dan in de krant opduike. En nou zijn dur zekere liede, die de geschied schrijver van „De Vallei", onze eigeste VOETBALOVERZICHT Het kan in en om de voetbalgemeenschap soms wel eens rumoerig toegaan. Hoe vaak hoort men geen opmerkingen over bepaalde clubs en niet te vergeten over de voetbalbond, die het eigenlijk altijd verkeerd doet. Daarom doet het bij het lezen van het verslag van de algemene vergadering van de afdeling Utrecht zo vreemd aan, dat deze zo rustig en kalm verlopen is. Men had zelfs maar 22 minuten nodig om de hele agenda door te lopen. De verslagen van de secretaris en de verschillende commissies werden zonder op- of aanmerking goedgekeurd. De aftredende bestuursleden en de leden van de commissies werden zonder meer herkozen en zelfs voor de rondvraag was geen ambitie. Nu is het wel zo. dat vele verenigingen zich niet laten vertegenwoordigen, wat is op te maken uit de boetelijst die deze keer weer erg lang was. Hoe het ook zij, wy zullen ons hoofd er niet verder over breken en overgaan naar de weds try den in het komende weekend. Er komt heel wat bl) kijken! De secure opticien heeft een goede kijk op elk de tail. Leg Uw oogbelang in vakbekwame handen Elf. H. v. d. Berg t/o. Gemeentehuis RHENEN meneer Philips, die brokke sensaasje in ze schoene schuive. Teminste, dat heb ik van verschillende kante opgevange. Nou vraag ik jelui toch waar et ver stand van sommige minse op bepaalde memente verblijf houdt, want as ie de stukke geschiedenist in „De Vallei" ree- gelmaatig leest, dan weet je toch wel dat de maaker daarvan een verteller is, die zonder opsmuk en zonder sensaasje ze ouwe zaake an de man brengt. Dus ver denk die schrijver daar asjeblieft nooit van. En verders heb ik ok nog niks kwaads van die andere ouwe-stukkies-schrijvers gezegd. Die ken dur ok wat van. En hij weet zijn ouwe zaakies. Beeter dan ik. Hij mos ze eige alleenig - volges mijn - een bietjie bedaarder uitdrukke en de bombaarie in ze pen laate zitte. Van de histoorie mot rust uitgaan. We krijge op den huidige dag toch al genog schokkende dinge te verwerke. Gistere doch ik nog, as goeie Veense, die bij die zaake opgegroeid is, dat er, om an tikstiel te komme, spinne, weeve en nog een heele santemekraam van han- delinge noodig is en vandaag staat dur in de krant, dat ze dat oover een poossie gewoon heelegaar oover gaan slaan. Niks gien gespin en gien geweef meer. De grondstoffe an de eene kant in de mesjien gedouwd en een eind verderop komt het preduk, kant en klaar, dur uit tuimele. Dur wordt een bietjie geplakt en gelijmd en klaar is kees. As rechtgeaarde weever motte je toch wel, bij het leeze van zukke dinge, de traane oover et weeftouw biggele. Dat ken niet anders. Goed, de minse zulle dur gien schaaj an hebbe. De nieuwigheedes zulle et klassieke spinne en weeve nooit verdringe, staat dur in et bericht oover de nieuwe Veense febriek. Dus an je brood as weever komme ze niet. Mar mit alles ken je je eige toch mar onder de klassieke reekene. Zooiets as een ouwe Rembrandt in een lijssie. De spronge, die dur vandaag-an-de-dag gemaakt worde zijn veur ons soort minse niet meer bij te houwe. Ik hoor et spinnewiel van Groomoe nog snurre. Minse, wat een uitvinding. En net heb ie je eige goed en wel neer- geleege bij die helse mesjien of ze komme je effe anzegge, dat ok dat niet meer zoo noodig is. Dat je et wel heelegaar zonder spinne en weeve ken doen. Zeg nou zelf: is dat te verwerke veur een doodgewooneBlauwkous.? Veenendaal vangt de competitie aan met een thuiswedstrijd tegen een nieu weling in de tweede klasse, n.l. D.I.O. uit Druten. Of dit een overwinning voor de Veenendalers zal worden, is moeilijk te zeggen. Wat spel betreft moet het kunnen, maar dan zullen ook de eventueel geboden kansen benut moeten worden. Tevens zal men stevig op de benen moeten staan, want de voetballers van over de Rijn zijn nu eenmaal niet zo voorzichtig. Dovo ontmoet aan het Panhuis in Owio ook al een nieuwe tegenstander. Ondanks de 6-0 nederlaag van vorige week, moet het nu toch winst kunnen worden, want het verlies in eigen huis zullen de rood-witten toch niet kunnen dulden. Dat zou trouwens ook geen re clame zijn voor de toekomst. V.R.C. zal het in Wezep tegen W.H.C. wel moeilijk krijgen. Toch is het ge lijke spel van j.l. zaterdag tegen Nuns- peet wel een behoorlijke basis om op voort te bouwen. Weer een nederlaag voorspellen is een beetje riskant, maar winst zit er toch ook niet in. Een gelijk spel zal waarschijnlijk het resultaat zijn. G.V.V.V. gaat naar Utrecht om Desto te bekampen. Dat het niet zo gemak kelijk zal gaan als vorige week tegen Maarssen, staat wel vast. Toch zit er een overwinning voor de blauw-witten in, maar dan zal alles gegeven moeten worden. Desto is wel een prettige maar geen gemakkelijke tegenstander. Voor de zondagcompetitie van de af deling Utrecht gaat Oranje-Wit naar Scherpenzeel. De Elstenaren zullen het in deze eerste competitiewedstrijd niet cadeau krijgen, temeer daar Scherpen zeel door de 2-0 overwinning van vo rige week de smaak al te pakken heeft. Toch lijkt een puntenverdeling niet onwaarschijnlijk. Rhenus gaat thuis de strijd aanbin den tegen Renswoude. Zeker geen ge makkelijke opgave voor de Grebbe- bewoners. Renswoude zal wel alles in het werk stellen om de nederlaag van vorige week ongedaan te maken. Zij zou daarin nog weieens kunnen slagen ook. De wedstrijd D.V.S.A.-H.D.S. zou men bijna plaatselijk kunnen noemen. Een voorspelling doen lijkt dan ook wel wat gewaagd. Hopenlijk dat in de ze harde strijd, want dat wordt het zeker, de sportiviteit de boventoon voert. In de eerste klasse afdeling Utrecht zaterdagvoetbal speelt Merino's op eigen terrein tegen Geinoord, een pas gepromoveerde ploeg, die het nog heel niet zo gek doet. Daarvan getuige ds 4-1 overwinning van j.l. zaterdag in Wilnis tegen C.S.W. Het wordt dus op passen voor Merino's. Meer dan een gelijk spel voorspellen lijkt dan ook niet verantwoord. In de tweede klasse A zal Scherpen zeel de handen rijkelijk vol krijgen aan het bezoekende D.S.V.A. De pun ten zullen dan ook wel mee naar Ame- rongen gaan. S.V. Panter zal in een plaatselijke ontmoeting met Triangelboys moeten uitmaken, wie het sterkst is. Voor wat voetbal betreft heeft Triangelboys de meeste kans, maar bij een derby is dat niet met zekerheid te zeggen. Musketiers zal heel wat schotvaar- diger moeten zijn dan vorige week, om in Amersfoort tegen Sova enig succes te boeken. Een nederlaag behoeft het echter beslist niet te worden. Het Ederveense Advendo gaat zater dag tegen Barneveld haar tweede ne derlaag tegemoet. Ja, competitie voetbal is nu eenmaal anders dan oefenwed strijden. Kulan gaat naar Valkenheide. Ook daar is het moeilijk om te winnen. Wanneer er echter goed aangepakt wordt is van alles nog mogelijk. Of Sportclub Rhenen in staat is om het Veenendaalse N.S.V.S. onder de prima fluitketel, aluminium met deksel. 2 L. 1 .89 helder glas, 3 stuks 0.49 voor toilet enz.. 2 stuks 0.29 Alleen dinsdag 16 sept. Hoofdstraat 7, Veenendaal, Tel. 3103 duim te houden, staat nog te bezien. Verwachting: gelijk spel. Valleivogels had vorige week een goede start en zal het ook tegen Rubo wel kunnen klaren. Tenslotte is er nog de wedstrijd R.K.V.U.V.Rivierwijkers. Al verloren de Veenendalers vorige week, toch hebben zij het niet slecht gedaan. Wie weet, mogelijk komt er nu een over winning. Opstelling Veenendaal Doel: A. v. d. Pol; achter W. Gazen beek en B. van Soest; midden: G. Hensen, C. Gerritsen en P. Muller; voor: A. Mul ler, J. C. Sukkel, C. Hensen, J. Heijkamp en A. Gaasbeek. AFSCÏIEID Ds. R. KOK Ds. R. Kok zal in een kerkdienst op zondag 12 oktober, 's avonds om zeven uur, afscheid nemen van de Chr. Ger. gemeente te Veenendaal wegens vertrek naar Ede. Op dinsdag 14 oktober a.s. zal Ds. Kok te Ede worden bevestigd door zijn schoon zoon, Ds. C. den Hertog van IJmuiden, waarna Ds. Kok op 16 oktober a.s. in Ede zijn intrede zal doen. Seizoen 1958-1959 Tosca G. Puccini Die lustigen Weiber O. Nico'.ai Die Czardas fürstin E. Kolman Die Zauberftöte van W. A. Mozart Prijzen der abonnementen I 7.50 tot I 18.- De tweede, derde en vierde rang is uit verkocht. Er zijn nog enkele eerste rang plaatsen verkrijgbaar. De abonnementen reeds opgegeven lig- genter afhaling gereed. Zonder enig cerimonieel vertoon zijn één dezer dagen de patiëntjes van het ziekenhuis aan de Cuneraweg overge bracht naar het nieuwe gebouw, waar ze zich waarschijnlijk beter thuis zullen voe len dan op de ongezellige kamers van het oude ziekenhuis. Het interieur van de nieuwe kinder afdeling ziet er luchtig en vrolijk uit en mede door de glazen afscheidings- wanden biedt het een overzichtelijk ge heel. Vooral bij de vier isolatie-boxen, waar kinderen met besmettelijke ziekten on dergebracht worden, is het gebruik van glazen wanden een pracht idee. De klein tjes kunnen elkaar nu zien en krijgen zodoende niet de indruk opgesloten te zijn. En de patiëntjes èn het verplegend personeel zullen ongetwijfeld blij zijn met deze nieuwe behuizing. De motor- en automobielclub „Veenen daal" gaat aan de oer-Veenendaalse lam- pegietersavond nog een attractie verbin den voor de motorrijders en automobi listen, n.l. een lampegietersavond-rit, welke geheel in het teken zal staan van dit folkloristische evenement. Om de deelnemers in de gelegenheid te stellen ook de lampegietersavond-vie- ring in het dorp mee te maken, wordt er pas om negen uur gestart bij hotel „La Montagne". Er zijn weer aantrekkelijke prijzen be schikbaar, o.a. een achteruitrijlamp. J.l. woensdag heropende de firma N. van Hall Zn. in de Zandstraat haar geheel gemoderniseerde herenkapsalon. Het interieur, dat op eenvoudige doch prachtige wijze is uitgevoerd, laat niets te wensen over. Op de openingsdag ontving de firma Van Hall, die reeds 36 jaar in Veenen daal gevestigd isx vele felicitaties en bloemstukken. Dit is een opname van de kinderafde ling in het nieuwe Juliana-ziekenhuis. Het kledingmagazijn Hein van Schuppen zal op woensdag 17 september a.s. 's mid dags 3 uur en 's avonds 8 uur in gebouw „Eltheto" een modeshow houden. Kaarten hiervoor zijn verkrijgbaar bij genoemde firma. GESLAAGD Dezer dagen slaagden voor het Praktijk diploma machineschrijven, mej. A. van de Bruinhorst en de heren C. Anbeek, D. H. Roks en G. van Wakeren, allen te Veenendaal. Voor het Praktijkdiploma Stenografie slaagde mej. B. v. d. Poel te Veenendaal. Voor het in juni j.l. gehouden examen Moderne Bedrijfsadministratie slaagde ook nog de heer J. van Donselaar te Scherpenzeel en voor Nederlandse Han delscorrespondentie de heer H. G. M. Recter te Veenendaal. Al deze geslaagden werden opgeleid door het Instituut „Dubbel W", Popu lierenlaan 4 te Veenendaal. COöP. „DE KLOMP OMSTREKEN" JUBILEERT De coöperatieve Landbouw-Aankoop- vereniging „De Klomp Omstreken" te De Klomp hoopt binnenkort haar veertig jarig bestaan te vieren. Hiertoe zal een receptie gehouden worden op 23 sept. a.s. in gebouw „Eltheto" Fluitersstraat 2 Vee nendaal. Het zal de jubilerende vereni ging op die dag waarschijnlijk niet aan belangstelling ontbreken. INENTING TEGEN KINDERVERLAMMING Aan de kinderen geboren in 1950 en 1951 en wonende te Gelders Veenendaal, zal gelegenheid worden gegeven tot in enting tegen kinderverlamming op: don derdag 25 september 1958 van 2 tot 4 uur in het nieuwe Groene Kruisgebouw te Veenendaal. Kinderen die nog geen vier weken ge leden tegen pokken zijn ingeënt, mogen geen polio-inenting ontvangen. D-O-O-O-O-O-O-O-O o-o-o-o-o-o-o-o-o VEENENDAAL Geboren: Cornelia Lina Alida, d. v. E. G. Budding en A. W. van Beek; Cornelia Wilhelmina, d. v. C. van Dijk en M. A. Blankestijn; Jan Rijndert, z. v. J. van de Kaa en P. Limbeek; Cornelia, d. v. G. van Wijk en J. Diepeveen; Geertruida, d. v. T. Demoed en M. van Manen; An- thonie, z. v. H. Ditewig en H. van Egdom; Aartje, d. v. C. v. d. Kraats en W. Slot boom; Lubbartus, z. v. J. v. d. Dikken- berg en S. E. Klok. Johanna Maria, d. v. J. J. Reestman en J. H. C. de Brouwer; Janty Wilma, d. v. J. W. Capelle en G. Kamper. Ondertrouwd: J. D. Klumpenaar en M. P van Doorn; P. H. Bregt en C. J. Ver- hoeff; B. Vonk en Th. C. M. Niggendijker; W. Gaasbeek en A. van de Pol. Getrouwd: J. van Eist en E. S. E. de Kamjer. Overleden: Christina Bekooy, 39 jaar, echtgen. van J. Tolner; Johannes J. Weij- ers, 79 jaar, wed. van E. G. E. Beus. GELDERS VEENENDAAL EN EDERVEEN Geboren: Aartje, d. v. R. H. Geerestein en M. Evers; Geertje H., d. v. A. van Hardeveld en C. van de Weerd. Overleden: Jan Bouw, 78 jaar. RHENEN Geboren: Jacob, z. v. G. van den Brink en M. Hendriksen; Angnieta Johanna Alida, d. v. A. van Laar en G. Roks; Wouter, z. v. H. B. van den Berg en A. H. Krikke; Adriana Hendrika Jannetje, d. v. G. Valkenburg en J. H. van Barne veld. Ondertrouwd: M. van Ingen en A. J. van Veenendaal. Getrouwd: S. A. Agena en G. M. van Dijk; A. van Dodewaard en T. Koppius; G. ter Haar en W. Th. Stel; A. Braafhart en J. Helsdingen. Overleden: Cornelis Drost, 75 jaar, geh. met T. Drost; Geertrui van Manen, 62 jaar, geh. met H. W. van de Kraats. RENSWOUDE Geboren: Cornelis, z. v. C. van de Bor en J. H. van der Burg. SCHERPENZEEL Geboren: Gerritje, d. v. J. A. van de Haar en A. van der Horst; Pieter, z. v. D. Valkenburg en J. Steinmann. RESTEREN Geboren: Hendrika Gerritdina Wille- mina, d. v. H. van Osenbruggen en G. W. Boudewijn; Anthonie Marius, z. v. H. Tijssen en M. Vroegop; Jan, z. v. R. van Hien en M. G. Hendriksen; Hendrik, z. v. J. H. I. Mauritz en A. E. van Reeden; Rika, d. v. J. Mauritz en J. van de Graaf; Antoinette, d. v. C. Blankestijn en A. M. Lemmens; Tobias Jurriaan, z. v. W. van Sijpveld en D. W. Bomas; Wimke, d. v. E. W. Tijssen en P. Schaap; Jantje Wil helmina, d. v. G. Sip en J. W. van Ewijk; Aaltje, d. v. H. van IJmeren en D. van der Voorden. Ondertrouwd: G. Kerkstra en A. Torn Broers; J. Bunt en J. Verwoert. Getrouwd: W. Albers en P. Schuurman. Overleden: Rika van Eek, 67 jaar; Dirk van Dee, 77 jaar. AMERONGEN Geboren: Aaltje, d. v. A. van Boort en C. W. Vonk. RENSWOUDE Geen opgave ontvangen. SCHERPENZEEL Geboren: Gerritje, d. v. J. A. v. d. Haar en A. v. d. Hout. Pieter, z. v. D. Valkenburg en J. Steinman. 27 Met merkbare tegenzin haalt Sylvester de veel omstreden diamant te voorschijn terwijl hij de steen aan Aram overhandigt. „Ik heb er lang voor gevochten ....ik moet U er voor waarschuwen Messire, de sma ragd geen moment langer in Uw bezit te houden dan noodzakelijk is. Geef hem terug aan de Khmers, zodra U hen treft, niet alleen in mijn belang, doch ook in het Uwe. Want ieder die het oog van Siva bij zich draagt, wordt door ongeluk achtervolgt!" Als om deze onheil> spellende woorden te bevestigen klinkt plotseling door het stille woud een dreigende stem. „Verroer U niet, anders onze wapens, zij zullen U treffen!" Met een ruk draait Aram zich om, terwijl Cecar de jachthond luid begint te blaffen. Rondom hen in een grote kring staan de Oosterse krijgers, de speren in de vuist. Hun aanvoerder treedt naar voren. „Gij trachtte met deze dief samen te spannen, Aram," zegt hij dreigend, „Gij drieën zijt mijn gevangenen 1" (Wordt vervolgt.) Alleen voor zeer dringende gevallen, van zaterdagmiddag 12 uur tot maandag morgen 8 uur. VEENENDAAL. Dr. E. Reydon, Kerke- wijk, tel. 2134. RHENEN. Dr. Ch. H. Paris Jr., tel. 432. ELST, AMERONGEN, LEERSUM. Dr. Bakker te Leersum, tel. K 3434-495. EDERVEEN, DE KLOMP, LUNTEREN. Dr. S. T. Hey, De Klomp, tel. K 8387-200 RENSWOUDE. Geen opgave ontvangen. SCHERPENZEEL. Dr. J. H. Renken, Ho- levoetplein, tel. K 3497-250. RHENEN Ingekomen: J. G. van Rooij g.m. R. Mallant (gez.) van Eindhoven; V. B. M. Hochstenbach (gez.) van Utrecht; G. van den Bovenkamp g.m. A. Drost (gez.) van Veenendaal; N. Rademaker van Rotter dam; S. J. Hoekstra van Ede; C. J. Fran ken g.m. S. J. Hoekstra van Bergen op Zoom; E. Roelofsen van Kesteren; J. M. de Waard van Amsterdam; G. C. Dekker van Amersfoort; C. van den Heuvel van Uithoorn; A. M. C. Zeijlemaker v. Brum- men; J. Ike (gez.) van Delft; J. W. H. Bossink van West-Afrika; M. J. G. v. d. Maarel van Weeso; J. D. J. H. van Harn van Krimpen aan den IJssel; G. Boeve (gez.) van IJsselmuiden; M. de Boer van Amsterdam; C. E. Postma van Utrecht; C. J. Looijen (gez.) van Veenendaal; A. G. de Wekker van Delft. Vertrokken: J. Helsdingen naar Ede; J. Th. Kok naar 's-Gravenhage; H. Yedema naar Kloosterburen; J. J. van der Schaaf naar Nijmegen; D. van de Meent g.m. J. de Jager naar Den Helder; H. Volten naar Leiden; A. J. M. van Miltenburg naar Nijmegen; J. C. van Doorn (gez.) naar Oldebroek. AMERONGEN Ingekomen: J. M. van Loo-Schutter van Indonesië; M. Geurtsen van Utrecht; D. Orth van Eibergen. Vertrokken: C. W. 't Gilde naar Rotter dam; K. de Koning naar Wageningen; K. de Visser naar Aruba; N. de Vries naar Tiel; J. W. Burgers en H. H. A. Burgers naar Rotterdam; Th. E. van der Horst naar Oudenbosch; C. Schouten naar Nij- kerk; A. Icke naar Leersum; A. E. Hoogh- winkel-Dettingmeijer naar Utrecht. VIER OPERA'S IN JUNUSHOFF Voor het seizoen 1958-1959 staan de volgende opera's op het programma, welke in schouwburg Junushoff te Wageningen gegeven zullen worden. Tosca G. Puccini. Die Lustige Weiber O. Nicolai. Die Czardas Fürstin E. Kalman. Die Zauberflöte W. A. Mozart. VEENENDAAL Oude Kerk Markt 9.30 uur ds Vroeginde- weij, 5 uur ds Wisgerhof. Julianakerk 9.30 uur kand. Van der Vlist van Benschop, 5 uur ds Van de Pol. Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds Wisgerhof, 5 uur ds Vroegindeweij. Sionskerk 9.30 uur ds Van de Pol, 5 uur ds Van Wier van Putten. Veeneind 3 uur ds Vroegindeweij van Barneveld. Dijkstraat 2.45 uur ds Vroegindeweij. Ned. Herv. Evang. „Sola Fide" 10 uur ds Tigchelaar, 5.30 uur ds Goedhart. Ger. Kerk Kerkewijk 9 en 10.30 uur ds Van Enk, 5 uur ds Ooverduin. Ger. Kerk (art. 31 D.K.O.) 8.15 en 3 uur ds Smelik. Chr. Ger. Kerk Beatrixstraat 9.30 en 5 uur ds Heerma. Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat 9.30 en 5 uur ds Kok. Ger. Gem. syn. geb. „Eltheto" 9.30 en 5 uur leesdienst. Ger. Gem. Fluitersstraat 9.30 en 5 uur leesdienst. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds Mulder van Naarden. Leger des Heils zaterdag 10 u. heiligings- dienst, zondag 12 uur zondagsschool, 6.45 uur openluchtsamenkomst, 7.30 uur verlossingssamenkomst. Herst. Apost. Gem. i. d. eenh. d. Apost. 10.15 en 16 uur dienst, woensdag 19.30 uur. R.K. Kerk Nieuweweg en Salvatorkerk 8 uur H. Mis, 10.15 uur Hoogmis, 5 uur Lof in de kerk aan de Nieuweweg en 7 uur Lof in de Salvatorkerk.' RHENEN Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 uur ds Vos van Bennekom, 5 uur ds Vroegindeweij van Barneveld. Herv. Gem. 10 uur ds J. Dijkstra, 6 uur ds N. Kooreman. Prot. Bond geen dienst. Ger. Kerk 10 en 5 uur ds H. Volten. Ger. Gem. 10 en 6 uur ds P. v. d. Bijl. Ger. Gem. (Plantsoen) 10 en 5.30 uur lees dienst, vrijdag 19 sept. 7.30 uur ds v. d. Woesteijne van Barneveld. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst, vrijdag 19 sept. 7 uur ds Mieras van Krimpen aan de IJsel. ELST Ned. Herv. Kerk 10 uur dhr Meijer van Veenendaal, 6 uur ds Zinkstok van Maarsbergen. Ger. Gem. 10 en 5.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 10 en 5.30 uur leesdienst. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds H. v. d. Linden. Vrijz. Herv. 9.45 uur ds E. van Loenen in Bethel. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds P. W. v. d. Veen. Ger. Gem. 10 en 6.30 uur dhr B. Roest. Ger. Gem. noodgeb. 10 en 6.30 uur lees dienst. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 10 uur ds Lam van Lun- teren, 6.30 uur ds v. d. Linden van Scherpenzeel (bed. H. Doop). Ger. Gem. 9.30 en 6.45 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 3 uur leesdienst. OVERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur dhr J. van Noort. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst, woensdag 17 sept. 7 uur ds Wilhing van Doetinchem. ACHTERBERG Herv. Gem. 10 en 6.30 uur ds C. v. Viegen. Oud Ger. Gem. 10 en 4.30 uur leesdienst. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk 10 en 5 uur ds J. de Jager. Ger. Kerk 10 en 5 uur ds L. Zwaan. LIENDEN Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds De Lint. VEENENDAAL In het tijdvak van 27 aug. tot en met 10 sept. 1958 werden aan het bureau van politie alhier de navolgende voorwerpen als gevonden aangegeven: rode zwembroek met paars-witte bad handdoek; zwembroek met badhanddoek; zwarte herenportem.; beige portem; rood bruine kinderportem.; br. damesportem.; regenjas; gele regenjas; plastic kinder- regencape; beige regenkapje; lichtblauwe ceintuur; damesbril; kinderzonnebril; wasdoekje en zonnebril; leesbril met br. montuur; gummi-regenbroek met groene zonnebril; geel balletje; sleutel no. C51; sleutel merk „Elzett"; sleutelring met 4 sleutels; paarse vlieger; paar dameshand schoenen (peau de suède); paraplu (beige) grijs overhemd; oud tafelkleed: schakel armband (doublé)); gloeilamp (100 Watt); blauwe padvindersnestel met embleem; kentekenplaat voor motorrijwiel ST-16-68; oude riek; schoffelsteel en puntspade; kinderfietsje; zwart kinderschoentje; rode kinderstep. In hetzelfde tijdvak werden als verloren aangegeven de volgende voorwerpen: zwarte damesportem.; rood lederen da mesportem.; 2 bruin lederen herenportem. oranje damesportem.; bruine kinderpor tem.; bruin lederen portem.; donkerbrui ne portem.; bankbiljet van 10,-; groene weekendtas met inh. gestreepte tas met badgoed; lichtgroene rijwieltas met inh.; nagelschaartje; blauwe meisjesjas; blauw kinderbadpak met zwarte handdoek; zw. geverfde regenjas; lichte herenregenjas; wollen vest; zwarte regenbroek; oude overall met embleem garage De Haas; blauwe meisjesblazer; donkerblauwe jon genscape; borstel; busabonnement N.B.M. wit kinderschoentje; damesschoen (blauw en wit); wit babyschoentje; blauwe auto ped; bruine autoped; werkboekje; nikke len polshorloge met grijs bandje; nikkelen herenhorloge m. rekband; dameshorloge; jong konijn; ziekenkaart met brief t.n.v. v. d. Bovenkamp; vulpen (beige-zwart); vulpen (merk „Gimborn"), vulpen (merk „Gimborn"); leesbril met donkerbruin montuur; zonnebril; zwart hondje met witte nek, naam „Lex". RENSWOUDE Verloren: lederen actetas inh. 1 st. on dergoed; pyama (militair); handdoek (mi litair); 1 st. zomerpadjes; dubbelkops- droogscheerapparaat; bril in étui. AMERONGEN Blauwe herenregenjas, rozenkrans, 2 sleutels, wit kinderschoentje, fototoe stel in bruin etui, dik touw, 10 meter lang, 2 bankbiljetten a 2,50, 1 dames schoen, 2 autosleutels. HOOFDSTRAAT 27 VEENENDAAL TEL. 2056

De Vallei | 1958 | | pagina 2