V'daalse najaarswinkelweek Diepeveen DEWIT Boeren landworstcS8^ 79 Haringin tomatens, 65 Boerenkaas-ss 75 cacaoQR 100 8 dikke repen Capucijners Griesmeel Bessensap 85 99 84 95 55 144 42 Wï 20 personen p* dag gratis naar Expo Heren Pyama's SIMON DEWIT (spotprijs)-aanbieding Overgordijn- stoffen Utrechts Stedelijk Orkest concerteerde in Veenendaal van 26 sept* - 4 okt. Sioux-indianen belegerden bureau van de Vallei HET OOG VAN SI VA TROONREDE AGENTSCHAPPEN J)E VALLET Ballonnen van Veenendaalse kinderen kwamen ver prima V.S.W. keperflanel AMEROÏKGEN Vredig onderhoud met rode broeders Voor de vrouw SCHERPENZEEL Tweede zege van Vallei vogels GEMEENTE RHENEN OPENBARE AANBESTEDING het verbouwen van W.C.'s en het aanbrengen van waterclosets AANBESTEDING nu f 2.95 per meter. Agenda vrr:" 1 rekent u maar na een 100 gramspak Nieuwe oogst 32 500 gram 500 gramspak 626 HOOFDSTRAAT 93 - VEENENDAAL In Veenendaal komen wij gratis horen en bezorgen: Tel. 201 5 Advertenties en abonnementen Een ieder die zich naar het Verenigingsgebouw aan de Eikenlaan begeeft als het U.S.O. optreedt, gaat met het gevoel „iets byzonders" te gaan beluisteren. Dat is het, met dit eerste concert in het nieuwe seizoen, dan ook weer geworden. Het is heerlyk, dat dit magnifieke orkest regelmatig binnen onze muren concerteert. Overigens had uw recensent bij het begin even het gevoel, dat de U.S.O.- musici de vakantie nog niet helemaal te boven waren, althans het eerste nummer van het programma, de Ouver ture „Lucio Silla" kwam wat mat uit de noten. Verder was het heel jammer, dat het Vioolconcert in D van Paganini (waar we ons zo op verheugd hadden) moest CHR. GER. KERK BEROEPT Ds. B. BIJLEVELD Van het door de kerkeraad der Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat gestelde tweetal ter voorziening in de vacature ds. R. Kok, heeft de gemeente gisteravond na stemming besloten een beroep uit te brengen op ds. B. Bijleveld, Chr. Ger. predikant te Noordeloos. C.J.M.V. VEENENDAAL BEGINT WEER De plaatselijke afdeling van het Chr. Jongemannen Verbond start met haar vergaderingen op woensdag 17 sept. a.s. in het Ojové-gebouw aan het Kost- verloren. Een leuk en aantrekkelijk program ma is in voorbereiding, in de stijl van „van de jeugd, voor de jeugd". vervallen wegens ziekte van de solist Dick de Reus, één van de eerste con certmeesters van het U.S.O. Veel werd goedgemaakt door het daarvoor in de plaats gekomen Cello-Concert van Saint-Saëns, op meesterlijke wijze ver tolkt door Louis Werner (le solo-cel- list van het U.S.O.) die in Veenendaal reeds eerder als solist optrad, met de ontroerende Viola da Gamba-partij van de Alt-aria „Es ist Vollbracht" uit de Johannes-Passion van Bach. Een en ander was echter niet in staat onze te leurstelling, door het vervallen van Paganini, weg te nemen. Met de verrukkelijke Hebriden- Ouverture werd de eerste helft beslo ten. Deze ouverture die ontstond tijdens een reis van Mendelssohn naar Enge land, waarbij hij ook Schotland bezocht is geïnspireerd op de Fingalsgrot. Een beweeglijk motief schildert het brui sende water en de rotsen van deze grot. Andermaal bleek uit de vertolking hiervan dat het U.S.O. beschikt over een prachtig blazers-ensemble. Na de pauze de vierde Symphonie van Dvorak; deze is wat minder bekend dan de vijfde (Aus der Neuen Welt), maar heeft door zijn meer pastoraal karakter toch ook zijn speciale beko ring. Het werd een groots slot en Paul Hupperts en zijn musici werden doof het talrijk publiek beloond met een langdurig applaus. G. v. Z. De Veenendaalse vvinkeliersvercninging „Handel en Nijverheid" heeft voor de periode 26 sept. tot 4 okt. a.s. een Najaarswinkelvveek georganis eerd. Evenals dit het geval was tijdens de zo- meractie zullen ook dit keer weer 20 personen per dag aangewezen worden voor een gratis reis naar de Wereldtentoonstelling in Brussel, die op 19 oktober a.s. definitief haar poorten sluit. Aan de reis op 15 OKTOBER NAAR BRUSSEL is nog een EXTRA ATTRACTIE verbon den, want TWEE DEELNEMERS aan deze reis zullen f 250.in contanten uitbetaald krijgen. Iemand die dus een kaart heeft voor deze reis heeft kans op deze premie. Vanaf volgende week vrijdag geven de Veenendaalse winkeliers hun oranjebonnetjes uit die dan weer in de oranje bussen gedeponeerd moeten worden. Elke avond worden deze bussen gelicht en de bonnen nagezien. De laatste buslichting is maandag 6 oktober 9 uur 's avonds. Het definitieve programma is nog niet opgesteld, maar wel staat vast dat de winkelweek weer enkele hoogtepunten kent. Zo zal op vrijdag 26 september, de openingsdag, de militaire kapel uit Ede een muzikale rondgang maken, terwijl voor maandag 29 september een braderie op het programma staat. Op donderdag 2 oktober zal een grote reclameoptocht gehouden worden waarvoor veel animo bestaat. De mobilofoonwagen van de fa. Tukker zal op dinsdagavond een speurtocht leiden. In plaats van een vossejacht, waarbij pesonen gezocht moeten worden, zal er nu iets anders gezocht moeten worden en er zijn natuurlijk weer prachtige prijzen mee te verdienen. Op deze wijze stelt de Veenendaalse winkeliersvereniging Veenendaal weer in het centrum van de belangstelling bij het kopend publiek. Het echte slot van het kindervakan tiewerk in de vakantieweken is er fei telijk nu pas, n.l. in de vorm van de uitslag van de ballonoplating. De sluitingsdatum voor het binnen komen van de kaarten was vastgesteld op maandag 15 september j.l. en nu reeds heeft jeugdwerkleider A. H. van Pijpen de uitslag bekend gemaakt. Er kwam een groot aantal meldingen bin nen. Van de ruim 2500 ballonnen, welke werden opgelaten, zijn ongeveer 520 kaarten teruggekomen. Uit deze meldingen is gebleken, dat een aantal ballonnen reeds in Neder land bleef steken, bijv. in Winschoten, Doetinchem, Aalten enz. Andere kwa men verder terecht, n.l. in Duitsland, in Westfalen en in de omgeving van Munster. Veel kwamen er in de Duitse provincie Coesveld terecht, nog een eind vóór Munster. Verschillende zeil den echter nog verder en één daalde zelfs in Herzberg, ongeveer 325 km. van hier. De allerverste kwam echter in Leip zig, een dikke 500 km van Veenendaal. Dit is ook de enige ballon, die het IJze ren Gordijn passeerde. Dat moet wel een uitzondering zijn, want boven dit gebied wordt elke ballon, die gesigna leerd wordt, neergeschoten. Deze bal lon echter stoorde zich niet aan een IJzeren Gordijn en bracht zijn baas in het bezit van een fiets. De volledige uitslag is: 1. Henny Ha- zeleger (510 km). 2. Wim Vink (325 km). 3. Leen Laros (302 km.). 4. H. v. d. Weerdhof (300 km). 5. Elly van de Haar (289 km). 6. Bertus van Barneveld. 7. Arina v. d. Bovenkamp. 8. Leo v. d. Weerd. 9. Dinie Slotboom. 10. Ellen Louwers. 11. Gerrie van Manen. 12. Gerard Kroes. 13. Eefje v. d. Brink. 14. H. Ballast. 15. Joke Klumpenaar. 16. Arie Wilkes. 17. Gerard Kroes. 18. W. Blijleven. 19. Laurens Roks. 20. Hans van Dijk. 21. Janneke Bouman. 22. An nie van Dijk. 23. Barend v. d. Weerd. 24. Gert van Dijk. 25. Riek Smit. De prijswinnaars kunnen zaterdag middag a.s. hun prijzen afhalen in ho tel „De Korenbeurs", waar zij tevens een consumptie ontvangen. Namens het kindervakantiecomité dankt de jeugd werkleider tenslotte allen, die dit werk tot een succes hebben gemaakt. 111111111111111111 ll! II f lit! I> I i ill li II i ii ii|i !i l!1!» met contrasterende kleur, kraag en manchetten PRIMA PASVORM EN AFWERKING MATEN 46 tot 56 Een pracht pyama, die normaal I 9.98 per stuk kost NU 2 STUKS VOOR f 16.90 (DUS f 3.- VOORDEEL) Doe als iedereen en koop bij HOOFDSTRAAT 23 61-65 VEENENDAAL j— „EEN GEWAARSCHUWD MENS Eerste minister Norman Manley van Ja maica heeft in een hotel te Londen een persconferentie gehouden. Het onderwerp van bespreking vormde de emigratie naar Engeland. Op een gegeven moment ont vouwde de heer Manley een aanplakbil jet, zoals dat in verschillende plaatsen op Jamaica zal worden opgehangen. De heer Manley is naar Engeland geko- I men om zich volkomen op de hoogte te stellen van de moeilijkheden van immi gratie in Engeland. Foto: De affiche, wel ke Z. Exc. Norman Manley heeft ont vouwd, laat aan duidelijkheid niets te wensen over. TONEELUITVOERING VRIJE SPELERS Volgende week zaterdag 20 septem ber gaat de toneelvereniging „De Vrije Spelers" het seizoen openen met de opvoering van „Kromme Lindert" een toneelbewerking van het gelijknamige boek van A. M. de Jongh. Dit min of meer ernstige stuk met een traan en een lach is alleen bestemd voor volwassenen. De nog niet zo lang bestaande toneel vereniging heeft verleden jaar bekend heid gekregen door de opvoering van „De wereld heeft een wachtkamer". Ook nu zijn we erg benieuwd, temeer omdat het stuk een bepaald karakter draagt. De uitvoering vindt plaats in het clubhuis. Dinsdagmiddag omstreeks vier uur hebben een aantal woest uitziende Sioux-indianen het bureau van „De Vallei" belegerd. Onder luid krijgsgeschreeuw en uit gerust met strijdbijl en pijl en boog joegen zij op hun stalen rossen over de Parallelweg in de richting van het bu reau van „De Vallei". Daar aangekomen vroeg het opper hoofd van de krijgslieden een onder houd aan met de blanke broeders, waarbij het volgende geschrift werd overhandigd: „De Sioux-indianen schenken de twee de prys, bestaande uit 10,en ge wonnen met Lampegietersavond, aan de kankerbestrijding. Mogen wy, Indianen en Blanke Broe ders, u beleefd verzoeken dit geld op de juiste plaats te bezorgen. Bij voorbaat danken u de Indianen: A. van Hunnik, W. van Esseveld, H. Bos, E. van Schagen, J. Brinkhuis, T. Ebbers, H. Ebbers, T. v. Scherrenburg, G. Ebbers, E. Henken, J. Ebbers en M. Ebbers. U zult het al wel begrepen hebben geachte lezer, dit waren de Indianen die op Lampegietersavond meegedaan hebben aan de optocht en een tweede prijs wonnen in de afdeling praalwa gens. Toen de leidster van deze groep, het 13-jarige meisje Tonnie van Scherren burg, de tweede prijs in ontvangst nam, die bestond uit 10,was de groep Indianen, gevormd door jongens en meisjes uit de Jan van Nassaulaan en Koninginnelaan, in de leeftijd van twee tot veertien jaar, vanzelfsprekend overgelukkig. Bij thuiskomst werd vol trots het waardevolle bankbiljet getoond. De va der van enkele indiaantjes, de heer W. Ebbers, opperde hef idee dit geld af te staan aan het fonds kankerbestrijding. Onmiddellijk waren de kinderen enthousiast voor dit plan en aangezien men niet direct een adres wist om het geld af te geven, werd besloten het maar bij de krant te brengen, die zou er wel raad mee weten. Zo gezegd, zo gedaan. Bovenvermeld epistel werd op gesteld en in optocht ging het toen naar de Parallelweg waar wij, overigens ge heel onbedacht, het geld in ontvangst mochten nemen en voor doorzending zullen zorg dragen. Een woord van hulde is hier zeker op zijn plaats voor deze bijzondere mooie geste van onze „rode" broeders. OPBRENGST KOLLEKTE KANKER BESTRIJDING De jaarlijkse kollekte heeft thans op gebracht 475,25, slechts weinig min der dan in 1957x toen de opbrengst 475,44 was. Wie door vakantie ver hinderd was mee te doen, kan zijn na- gift zenden aan het gemeentehuis. Aan ieder, die, in welke vorm ook, heeft meegewerkt om dit mooie resultaat te bereiken, brengt het plaatselijk comité zijn hartelijke dank. DAMMEN Uitslagen onderlinge competitie: Groep I: Van Loon A. v. d. Kolk 11 M. v. d. Grift Meijer 11 R. Berkhof E. van Zomeren 02 A. v. d. Grift Veldhuizen11 Groep II: M. v. d. Berg Derksen 20 De Greef A. Berkhof 02 Wildeman E. v. d. Grift 02 Plantinga Visser 20 G. v. d. Grift Van Wamel20 Meerwijk v. Veenendaal 20 Reede De Groot 20 BEZOEK AAN WATERSCHAP LUNTERSE BEEK Op vrijdag 19 september a.s. zullen de leden van de Provinciale Staten van Utrecht een bezoek brengen aan het waterschap Lunterse Beek. Het ligt in de bedoeling om des namiddags de in uitvoering zijnde werken te bezoeken en tevens de reeds uitgevoerde werken in ogenschouw te nemen. WAT ETEN WE TOE? „Wat eten we toe?" Een vraag, die kin deren vaak stellen als het etensklokje luidt, en waar de huisvrouw zich het hoofd nog al eens over breekt. In deze tijd van het jaar is er echter volop fruit en met behulp daarvan is het bereiden van een lekker toetje niet moei lijk. De meeste soorten fruit zijn in de vorm van moes. compote, of soms ook sap, met wat koude melk en beschuit, cornflakes of een dergelijk kant en klaar te verkrij gen produkt al een nagerecht, waarmee U succes zult oogsten. Zelf gezochte bra men b.v. zijn rauw of gekookt hiervoor uitstekend geschikt. Het fruit is ook op een smakelijke wijze te combineren met gort of rijst. Enkele voorbeelden daarvan geven wij U in de recepten. Ook de custardvla, die in ons land zo veel gegeten wordt, smaakt beslist uit stekend als er fruit in een of andere vorm door of bij gegeven wordt. Denkt U in dit verband eens aan rauwe ge raspte appel of schijfjes banaan, desge wenst met wat citroensap besprenkeld tegen het bruin worden. Diezelfde custardvla is behalve met fruit nog met andere bijvoegsels tot een afwisselend nagerecht te maken b.v. met: cake, bitterkoekjes, stukjes natte gem- bes en gemberstroop, schuimpjes, yog hurt, rozijnen of in stukjes gesneden en met citroensap besprenkelde dadels, fijngehakte amandelen of hazelnoten, met suiker en iets boter of margarine geroosterde havermout, en met jam of marmelade bestreken lange vingers. Wilt U eens als afwisseling een heel an der soort nagerecht op tafel brengen, dat bovendien geen tijdrovende voorberei dingen eist, denkt U dan eens aan de blokjes kaas, die met toastjes, geroosterd brood, beschuiten, crackers of stukjes roggebrood gepresenteerd kunnen wor den. Voor kaasliefhebbers vormt dit ge recht een echte delicatesse. Recepten voor vier personen Vruchtengruel 100 g (bijna een kopje) (parel)gort, 150 g fruit, b.v. appel, pruimen, bramen, 1 ci troen, 25 g rozijnen, ongeveer 125 g (een kopje) suiker, kaneel, l'/« 1 water. De gort wassen en een nacht weken in het water. De gort aan de kook bren gen met de citroenschil en in V/a uur gaar koken. De (schoongemaakte en ge wassen) rozijnen het laatste half uur mee koken. De citroenschil verwijderen en O-O-O-O-O-O-O-O-O f 0-0-0-0-0-0-0-0-01 28. Een ogenblik is Aram sprakeloos van verbazing. „Zijt gij dwaas?!" barst hij dan verontwaardigd los, „Gij kunt mij niet gevangen nemen op mijn eigen ge bied. Hier hebt ge Uw vervloekte steen en maak nu dat ge over mijn grenzen komt!" De donkere ogen van de aanvoerder der Khmers lichten toornig op bij deze laatste woorden. Dan roept hij iets in z'n landstaal en onmiddellijk springen enige van zijn krijgers naai? vo ren en grijpen Aram beet. De smaragd wordt hem uit de hand gegrist. Opnieuw snauwt de aanvoerder enige bevelen, maar zijn woorden, worden onderbroken door een kreet van pijn. Cecar, Arams trouwe jachthond is z'n meester te hulp gekomen en hoog opspringend sluit hij zijn sterke kaken om de arm van één der be lagers. (Wordt vervolgd.) vervolgens de geschilde, in blokjes ge sneden appel, de ontpitte pruimen en/of de gewassen bramen de laatste 10 min. meekoken. De suiker en het citroensap en, indien gewenst, ook wat kaneel door de vruchten gruel roeren. De gruel kan warm of koud opgediend worden. Ryst met appelen 125 g rijst, >/t 1 water. Va kg moesappe len, citroenschil, ongeveer 60 g (6 eet lepels) suiker, boter of margarine, zout. Het water aan de kook brengen met een weinig zout en een stukje citroen schil. De gewassen rijst in het water strooien en in 20 minuten gaar koken. De appelen schoonmaken en in parten snijden of raspen. Wanneer de rijst gaar is, de appelen op de rijst leggen en het geheel gaar laten worden. De boter of margarine en de suiker toevoegen en alles voorzichtig door el kaar roeren. Custardvla met lange vingers 1 1 melk, 50 g (5 eetlepels) custardpoe- der, 60 g (6 eetlepels) suiker, 100 g lange vingers, jam of marmelade, zout. De lange vingers bestrijken met de jam of marmelade en in een vlaschaal schikken. Het grootste deel van de melk aan de kook brengen. De lange vingers overgie ten met wat kokende melk, zodat ze week worden. Het custardpoeder aanmaken met de koude melk en dit mengsel bij de kokende melk gieten onder voortdu rend roeren. De vla afmaken met suiker en zout en laten afkoelen onder af en toe roeren. De afgekoelde vla over de lange vingers gieten. Het oppervlak versie ren met wat klontjes jam of marmelade. Ook in de tweede wedstrijd van het nieuwe seizoen heeft Valleivogels het zaterdagmiddag tot de volle winst kunnen brengen. Het bezoekende Rubo uit Drie bergen werd met een 3-1 nederlaag naar huis gezonden. Dat het bij deze stand bleef, is hoofdzakelijk toe te schrijven aan het feit, dat de Driebergenaren een verdedigingstaktiek toepasten, die de rood-witten kennelijk niet lag. Zeker driekwart van de wedstrijd speelde zich af op de helft van de bezoekers. Deze hanteerden echter de buitenspelval zo veelvuldig dat het gros van de Vallei vogels-aanvallen hierin vastliep. Wanneer de Vogels-voorhoede het meer gezocht had in solo-acties, was de score ongetwij feld hoger geworden. Wel namen de gasten na vijf minuten spelen de leiding. Spoedig na deze ope ningstreffer was het C. Overeem, die G. Veldhuizen een goede pass schonk, die prompt in een doelpunt werd omgezet. Hoewel beide partijen hierna fel stre den om de leiding, stonden beide verdedi gingen pal. Bij Valleivogels was het voor al spil Van Schaik die! bergen werk ver zette en zijn voorhoede goed stuwde. Eerst vijf minuten na de hervatting slaagden de schietbaanbewoners er in hun overwicht in een doelpunt uit te drukken. Het was J. v. d. Berg, die zijn club na een goede pass aan de leiding hielp. Dezelfde speler stelde ruim een kwartier voor het eindsignaal de zege veilig. Het weinige werk, dat de Vallei vogels-defensie hierna nog kreeg ging de defensie met de goed op dreef zijnde keeper Buddingh, voortreffelijk af. De Rubo-aanvallen kenmerkten zich door een grote doorzichtigheid. Burgemeester en Wethouders van Rhenen zullen op VRIJDAG 26 SEPTEMBER 1958 des 's-morgens om 10 uur ten ge meentehuize in het openbaar in 2 percelen aanbesteden, overeenkomstig het aantjestedingsreglement W.B. in 100 woningen van het gemeentelijk woningbedrijf Perc. 1 timmer- metsel- en stuc. werk Perc. 2 watervoorziening, sanitair-lood zink en electr. werk Bestek en tekeningen zijn verkrijgbaar op de afdeling al gemene zaken ter gemeentesecretarie A f 10.- Onderhandse voor aannemers in de woonplaats Eist U). In opdracht van het college van kerkvoogden der Ned. Herv. Kerk te Eist (U), zullen onder getekenden architecten T. J. Ploeg en C. M. Ploeg te Ame- rongen, Boslaan 49, tel. 370, op 27 september 1958 om 3.30 n.m in „Pniël", trachten aan te be steden het bouwen van een nieuw pastoriegebouw. Inschrijving als volgt A. Het bouwwerk zonder glas, verf- en behangwerk. B. Glas, verf- en behang werk. C. Kerkgevel. Bestek en tekeningen vanaf he den kosteloos af te halen bij T. M. Ploeg te Amerongen en K. van Lienden te Eist (U). Architecten T. J. Ploeg en C. M. Ploeg (Vervolg van pagina 1) De regering streeft met alle kracht naar het tot stand komen van een Vrij handelszone, die in aansluiting aan hetgeen op het gebied der economische samenwerking in Europa reeds tot stand werd gebracht, een zo vrij mo gelijk handelsverkeer over een zo ruim mogelijk gebied zou kunnen bevorde ren. De Republiek Indonesië heeft met schending van alle rechtsregelen een reeks van maatregelen tegen Neder land en Nederlanders getroffen, waar door het verblijf van onze landgenoten in Indonesië vrijwel onmogelijk is ge maakt. Bedrijven en bezittingen zijn zonder enige vergoeding in beslag ge nomen. Verplichtingen worden niet na gekomen, zelfs indien zij voortvloeien uit na de soevereiniteitsoverdracht ver leende kredieten en gesloten overeen komsten. In het afgelopen jaar repatrieerden 37.000 landgenoten. Velen spannen zich op lofwaardige wijze in om hen zich bij ons thuis te doen voelen en nieuwe werkgelegenheid hier en elders voor hen te vinden. Voor de toekomst van Nederlands- Nieuw-Guinea hecht de regering grote waarde aan de samenwerking met Australië, welke tot uitdrukking is ge komen in de Nederlands-Australische verklaring van november 1957. In ge meenschappelijk overleg gaan beide re geringen thans na welke praktische maatregelen geboden zijn om de doel stellingen van deze verklaring - waar onder het streven naar zelfbeschikking - te verwezenlijken. Het afgelopen jaar is in menig opzicht moeilijk gej weest. Toch is er reden voor erkente lijkheid. De grote spanningen, waaraan onze volkshuishouding was onderwor- f DONDERDAG «n VRIJDAG KOOPJES DEZE WEEK Mooie moderne MflNUMCTUREN^"^^^ BEDDENlLEWKHHTEN VtmiMDMl GORTSTR.39 TUH.2S2I I: iHiiliti'M I ilimilili ^4^jii!ii VEENENDAAL Woensdag 17 sept.: Modeshow Hein van Schuppen, in gebbouw „Elthe- to" Aanv. 15.00 en 20.00 uur. Donderdag 18 sept.: Vergadering afd. Veenendaal N.C.V.B. in ,,'t Trefpunt". Aanvang 7.45 uur. Zaterdag 20 sept.: Kunstkring N.V.V. met „Taloelah" toneelspel in gebouw Eikenlaan. Aanvang 19.30 uur. Woensdag 24 sept.: Filmavond van Volksuniversiteit ,Van Alaska naar Vuurland' in ,,'t Trefpunt". Aan vang 8 uur. Luxor Theater: woensdag en don derdag de film ,Duel aan de Bloed rivier', toegang 18 jaar. pen, zijn voor een belangrijk deel ver dwenen. Daarmede is voor ons land - tenzij internationale ontwikkelingen dit onverhoopt doorkruisen - de grondslag gelegd voor een hervatting van een op gaande lijn van produktie en welvaart. De ontwikkeling der kernenergie voor vreedzame doeleinden, ten aanzien waarvan ook de eigen activiteit van Nederland groeiende is, kan voor de toekomst van groot belang zijn. Zij zal hoge eisen stellen met betrekking tot investeringen, vorming van weten schappelijke krachten en waarborgen voor de volksgezondheid. Dat althans op dit gebied ook in wereldwijd ver band vruchtbaar overleg mogelijk blijkt, is een verheugend element in de internationale verhoudingen. De wijze waarop aan de tegenslagen, die ons land hebben getroffen, het hoofd is geboden, was weder getuigenis van de veerkracht en het weerstands vermogen van ons volk. Bij een goede samenwerking tussen regering en volksvertegenwoordiging zullen ook de nog bestaande moeilijk heden kunnen worden overwonnen. Terwijl de financiële toestand tot voor zichtigheid noopt ten aanzien van nieu we overheidsuitgaven en van kosten verhogende maatregelen in het be drijfsleven, zal het ongetwijfeld moge lijk blijven een beleid te voeren, dat de geestelijke, economische en sociale ont plooiing van onze volkskracht stimu leert. Met de bede, dat God U wijsheid mo ge schenken bij de vervulling van Uw verantwoordelijke taak, verklaar ik de gewone zitting der Staten-Generaal ge opend. goedkopen geldig t/m bij woensdag 24 september Simon do Wit van 45 voor v w bij Iedere f 3,- aan boodschappen melk of naturel Op deze boodschappen reeds 11,55 verdiend! 471 ón zoalm altijda GRATIS MELKKOETJES! samen bij de gemiddelde kruidenier éi», 809176 bunnen worden opgegeven b(J de onderstaande adressen: VEENENDAAL: bij het hulppostkantoor en sigarenmagazijn „Zuid", Dr. Slotemaker de Bruïneplein, telefoon 2613 Sigarenmagazijn „De Vallei", P. van Barneveld, Prins Bernhard- laan 199, telefoon 2983 En bij de bezorgers van „De Vallei" RHENEN: Boekhandel C. Walboer, Herenstraat, telefoon 478. Recl.bur. J. Baars, Fred. v. d. Paltshof, telef. 377, W. vanNoort, Roghairweg 10 SCHERPENZEEL: Sigarenmagazijn W. Pol, Dorpsstraat 151 en J. Dave- laar, Nieuwstraat 45 EDERVEEN: M. G. Donkelaar, Leesonweg 10 RENSWOUDE: J. Meijer, T. van Amerongenweg 40, J. Stoer, Taets van Amerongenweg 63, telefoon 397, en G. Barten, Barneveldsestraat 33 WOUDENBERG: H. A. G. Bljker, Stationsweg 144, telefoon 310 ELST: M. W. Struycken, Franseweg 561, telefoon 291-08377, en bij Van Viegen, Rijksstraatweg 37 ACHTERBERG: R. Rijkse, Dijk 8 AMERONGEN: Boekhandel Visser, Overstraat B 354, telefoon 386 OVERBERG: G. van de Brandhof, Haarweg 67

De Vallei | 1958 | | pagina 2