DE VALK 'paATSTOH Veenendaal speelt zondag in Velp tegen het pas gepromoveerde V.V.O. HET OOG VAN SIVA PAUK Burgerlijke stand KERKDIENSTEN Gedeelte uitbreidingsplan ontsloten RHENEN Officiële bekendmaking Veertig jarig Jubileum Coöp. „De Klomp en Omstreken" „DE VALLEI" uw blad VOETBALOVERZICHT Voor elk type OPTIEK WESTERA DINSDAG KOOPJES Eierlepeltjes 0.29 Lunch- ol broodtrommel 0.66 Groente emmer Gevonden en verloren Ingekomen en vertrokken 7\nmo<s Tere Amerongen breidt zich uit ELST H. G. de Leeuw vijfendertig jaar voorzitter Op de Chr. Kleuterschool kleuters WIJNTEKKLEDING Chemisch Reinigen J. BUDDING In het internationale voetbal is het Nederlands bondselftal in de wedstryd tegen Saarland toch wel wat tegengevallen. Vooral in de eerste helft ging het in de achterhoede wel erg moeilik, waarvan het gevolg was dat de bondsploeg met liefst 0-3 kwam achter te staan. Ook van de voorhoede ging in die periode weinig kracht uit. Na de rust was het elftal op verschillende plaatsen gewijzigd. Het spel werd toen over alle kanten beter. Vooral de achterhoede, waar Wiersma vervangen was door Kraai, en met De Munck onder de lat, maakte een veel hechtere in druk. In de voorhoede blyft men met het middenvoorvraagstuk kampen, hoewel het niet onmogelijk zou zijn, dat v. d. Linden aanspraken op deze plaats Iaat gelden. In elk geval zijn de moeilijkheden voor het komende seizoen weer niet gering. Eindstand werd 3-3. As dur me iets is teegevalle, dan zijn et wel de knipperbolle. Veural omdat ik me eige dur zoon hoop van veurgesteld had. Mit leede ooge heb ik ze eerst een tijd nutteloos op de Kerkewijk zien staan. Ze stinge dur eige daar maar zoon bietjie te verveele, want dur was niks te knip- pere. Ze stinge dur zoogezeid vanweege een fout in de plaatsing. En iedere keer as ik dur veurbij kwam, dan doch ik bij me eige: dat mot veur iedereen een raadsel zijn. Van de hoogste plisieman tot de laagste weggebruiker. Wat ok laater gebleeke is, want ze wiere verpoot naar de Hoofdstraat. Eigenaardig, dat ze eerst op de Kerke wijk stinge, mar iedereen ken wel es een vergissinkie maake en daar praate we dus niet meer oover. Ze kwaame in de Hoofdstraat, stinge daar ok nog een tijdjie te niksnutte en toen begos dur leeve in die sinesappele op een keneelstok te komme. Mooi. Een heele gebruiksanwijzing in de krante: het wielverkeer mos zus handele en et voetverkeer zoo. Ik en Bram die resepte netjies uit de krante geknipt en bij Mijntjie en Driek in et tassie gestopt, mit de orders dur bij, dat ze de gebruiksanwijzing eerst effies moste bestedeere veur de straat oover te steeke. Dan loop ie nooit en te nimmer scheef, onderwees Bram, want as ie alles goed en volleges de reegels doet, dan staa je daar in je volste recht. Dan ken ie daar - bij wijze van spreeke - letterlik op je streepe as voetgangder gaan staan. Mijntjie die begreep et nog effe ver keerd, want die doch, asdat je alleenig mar op de witte streepe mocht komme as loopend persoon. Welnee, zee Bram kurt, et is gien hinke. Let op: ik zei et jelui nog één keer duide- lik uit mekaar legge. Je komt bevurbeld van de Mart en je wil et teegelpad an de kant van et gemeentehuis op kuiere. Dan asvolgt gedaan (hier greep Bram pampier en potlood en hij begos dur zelfs bij te teekene). Je gaat an de eene kant op et eindigste puntj ie van et teegelpad staan. Krek veur de streepe, gong Bram verder. Effe et verkeer bekoekeloere, van alles kante. Is de kust vrij, dan niks gien ge- drens en niks gien gedraal, mar oover- steeke. En dan ken dur ankomme wat dur ankomme wil, mar je beleeft et wonder, dat ze veur je stoppe, van de duurste slee tot de naarste bromfiets. Mit deeze teejerie van Bram gewaa- pend en et kranteknipseltie in de bood- schuppetas gonge Mijntjie en Driek te- veld. Een zaterdaggemorrege. Ik en Bram nerreges meer an gedocht. Lekker pijpie rooke en een poosie in de hof staan kijke, hoe de rupse de boere- kool opvraate. Dur gong een uurtie ooverheen, toen dur twee schepseltjies achterom kwamme strompele. Heelegaar van dur zelve. Wie? zou ie denke. Driek en Mijntjie. Glad van de kook en zoo wit as een koppiesdoek. Wa's dur veurgevalle, zee Bram risse- luut. Want dat dur wat veurgevalle was, dat kos ie zoo an die twee beneepe ge- zichies zien. 't Valt nog wel mee, zee Mijntjie, mar die ooranje bollechies kenne ze net zoo goed in de Honskont zette. En toen ze mit ennege kommechies koffie een bietjie op verhaal gekomme waare, kwaame de aavontuure veur den draad. Ze hadde oover wille steeke en ze waare precies volges bestek en teekening van Bram in de starthouding gaan staan. De eerste helft oovergestooke, mar toen kwam dur een hoop nikkel en duure lak an deine en die hadde ze halverweege de straat mar effies veur laate gaan. Mit et gevolg, dat alles deurging, zoowel veur as achter dur rug en ze niet meer veuruit of terugop konde. Ze bin dur uiteindelik nog goed tusse uitgekomme, mar dit is nouw een veur- beeld van verkeerd optreeje. Van voet- gangders en ander verkeer. As een voetgangder eenmaal tusse de streepe is mot ie deurloope en gien fiet sers of sjefeurs an et twijfele brenge. Mar de leste kattegoorie mot véür alles stoppe. Een voetgander is daar een be schermd persoon en daar valt tusse de knipperbolle niet op te jaage. Daar lijke me een hoope feguure - zon der inschaakeling van de plisie - niet van te oovertuige. Ik heb daar mit me eige ooge tusse de knipperbolle bejaarde minse as herte zien springe om de dreigende spatburde te ontloope. Op dat eigeste veilige ouwe- minse-paadjie. Mijn daar veurloopig nog niet gezien. Ik hou nog teveul van Wout Blauwkous. Ö-O-O-O-O-O-O-Ö-O o-o-o-o-o-o-o-o-o 29. Met een gesmoorde kreet laat de soldaat Aram los en tracht de hond van zich af te schudden. Een ogen blik ontstaat er verwarring tussen de Oosterlingen en onmiddellijk ziet Aram zijn kans. Zijn vrije vuist schiet uit en treft de tweede belager vol op de kin. Zonder een kik te geven knikt de man door de knie- Wat brengt het a.s. weekeind voor Veenendaal en de naaste omgeving? Veenendaal gaat naar Velp, om de nieuweling in de tweede klasse, V.V.O. te ontmoeten. Hoewel de Veenendalers niet kansloos genoemd mogen worden, zullen zij toch goed op haar tellen moe ten passen. V.V.O. is een hardwerkende ploeg, wiens frisse en doortastende spel het vorige seizoen reeds de aandacht trok. Wil men een redelijk resultaat bereiken zal er dus hard gewerkt moe ten worden. Aan de Brinkersteeg zal het wel weer gaan spannen. V.R.C. zal daar de strijd moeten aanbinden tegen het Wa- geningse S.K.V. Dit is een oude be kende, die zich niet gemakkelijk laat overrompelen. Al hebben de geel-blau- wen dan vorige week door pech met vrij grote cijfers verloren van W.H.C., menen we het nu toch op een gelijk spel te moeten houden. G.V.V.V. is weer op de goede weg en wanneer zij het een beetje bekijken, zullen zij het ook tegen D.O.S.C. uit Den Dolder wel tot een goed einde kun nen brengen. Geloof echter niet dat het gemakkelijk zal gaan, want ook zij zul len er op gebrand zijn om de Veenen dalers de eerste nederlaag toe te bren gen. In de tweede klasse van de afdeling Utrecht zondagvoetbal, gaat Scherpen- zeel in de uitwedstrijd tegen Rhenus de derde overwinning tegemoet. Dat de Grebbe-bewoners juist in deze wed strijd het hek zullen gaan verhangen is niet aan te nemen. Renswoude moet in de thuiswed strijd tegen V.V.Z.A. de tweede over winning kunnen boeken. De Amers- foorters zijn nu niet bepaald van de sterkste, zodat Stutvoet en zijn man nen de moeilijkheden zeker wel kun nen overzien. Voor R.K.V.U.V., dat uitspeelt tegen Hamersveld, kan men weer moeilijk een overwinning voorspellen. Waarom zou deze vereniging, die over een frisse juniorenploeg beschikt, eigenlijk niet tot verjonging overgaan? ZATERDAGVOETBAL AFDELING Het gaat De Merino's nog niet erg voor de wind. Slechts één punt uit twee wedstrijden is wel erg weinig en wat zal het zaterdag in Montfoort weer worden. Zo zonder meer een nederlaag voorspellen zou wel erg voorbarig zijn, maar voor een enigszins draagbaar re sultaat zal toch heel hard gevochten moeten worden. Je kunt echter nooit weten. In de tweede klasse A zal D.V.S.A., in de uitwedstrijd tegen het Utrechtse Posta, wel alle zeilen moeten bijzetten, om het tot een goed einde te brengen. In een overwinning is dan ook moei lijk te geloven. Voor Scherpenzeel zit er tegen Hier- den ook geen winst in. Mogelijk is dat het eigen terrein een rol gaat spelen, maar meer dan een gelijk spel wordt niet verwacht. Een kleine overwinning voor S.V. Panter lijkt in Eemnes niet uitgesloten, hoewel dan de voorhoede wel iets beter voor de dag moet komen dan vorige week tegen Triangelboys. Wanneer Triangelboys het een beetje bekijkt, kunnen zij van Sova twee pun ten wijzer worden. Zij beschikken in elk geval over de krachten om de aan vallen af te ronden. Musketiers zal het thuis tegen het Barneveldse S.D.V.B. ook wel kunnen klaren. Zij weten zich in elk geval kan sen te scheppen. Als ze nu maar be nut worden, zijn ze klaar. Zal Advendo '57 in Stroe de derde nederlaag te slikken krijgen? Mogelijk is het zeker. Je kunt echter niet weten, misschien hebben de Ederveense jon gens een goede dag. Sportclub Rhenen kon in Doorn te gen D.E.V. de kous wel eens op de kop krijgen. Dat zou echter wel jammer zijn na twee van die mooie overwin ningen. Erg veel krachtsverschil ver wachten we echter niet. Voor N.S.V.S. kan er thuis tegen Ru- bo de volle winst in zitten, hoewel zij dan natuurlijk beter zullen moeten een passende en bij Uw gezicht en verschijning passende bril, die typisch juist het kenmerkende persoonlijke ele ment van elke cliënt accentueert: zo'n bril biedt U DROGISrEP" Eig. H. v. d. Berg t./o. Gemeentehuis RHENEN verpakt per 6 stuks emaille met opschrift 1 ste keus zware kwaliteit 1.89 Alleen dinsdag 23 sept. Hoofdstraat 7, Veenendaal, Tel. 3103 gaan voetballen dan zij tot nu toe ge- dam hebben. Kulan en Valleivogels zijn twee ge lijkwaardige ploegen, die elkaar maar heel weinig zullen toegeven. Een gelijk spel lijkt dan ook de beste oplossing. Opstelling Veenendaal sen en B. van Soest. Midden: C. Ger ritsen, J. C. Sukkel en P. Muller. Voor: A. Muller, A. Rebergen, C. .Heykamp, C. Hensen en J. Heykamp. VEENENDAAL In het tijdvak van 12 tot en met 17 sept. 1958 werden aan het bureau van politie alhier de navolgende voorwerpen als gevonden aangegeven: Muntbiljet van 2,50; br. lederen por- tem.; br. lederen herenportem.; lipssleu- tel no. 14539; rijwielsleutel; konijn (wit grijs); konijn (wit); zw.-geel hondje; hond (driekleur); jachthond; rijwieltas, gedeel te van een rijwiellantaarn; bromfietspak; padvindersriem; schort; plastic bal en rode autoped. In hetzelfde tijdvak werden de navol gende voorwerpen als verloren aange geven: Bruin jongensjasje; br. jongensjasje (ribfluweel); zw. jongensjasje; jongens- bril; br.-gele aktentas; dubbele rijwieltas; br.-gele aktentas; grijze vulpen; 2 portem. met inh.; damespolshorloge; nikkelen horloge; sleutelbos; huissleutel; kinder speeltuigje (zilveren ketting met plastic schijfjes); dop van benzinetank van brom fiets; wit konijn; gebreid geel meisjes vestje; paar br.-suède dameshandschoe nen; wit rijwielpompje; gummi regen scherm van „Solex". VEENENDAAL Geboren: Adriana Gijsbertha, d. v. S. v. d. Pol en A. G. Schoeman. Bastiaan Jacobus, z. v. J. W. F. C. Schrijver en N. Schalkoort; Hendrik, z. v. E. v. d. Lustgraaf en W. van Wijk; Jannetje Eli zabeth, d. v. H. van Ginkel en J. v. d. Weerdhof; Gerhard Bernard, z. v. G. B. Spies en E. Baars; Johanna Maria Alber ta, d. v. K. Nagel en J. M. van Schaik; Cornelis Franciscus, z. v. C. F. Bosboom en K. W. Ebbe; Hendrika, d. v. E. Vlas- tuin en G. Snellen. Ondertrouwd: A. v. d. Bovenkamp en M. van Hensbergen; H. Laurens en J. v. Kesteren; T. Quint en J. Heikamp; A. H. C. Boers en G. M. van Beek; H. A. P. Boers en W. van Beek; H. Dijkslag en M. T. F. Knossen. Getrouwd: G. Hols en D. v. d. Bos; J. Scuuhr en J. C. van Leeuwen; J. v. d. Meijden en M. Sukkel; H. L. Bakker en H. van Nieuwamerongen; G. G. van Vee nendaal en S. Jansen. Overleden: Gijsbertus Johannes Wen- nekes, 74 jaar, echtg. van G. Steffers. AMERONGEN Geboren: Evertje Jannetje Cornelia, d. v. J. Budding en M. M. van Schuppen. Ondertrouwd: G. Leeuwdrent en J. G. H. van den Dikkenberg. Getrouwd: C. Henzen en N. van Groot- veld. RENSWOUDE Geboren: Evertje, d. v. J. Hardeman en E. van Harn. Getrouwd: D. van Deelen en E. van Ravenhorst. AMERONGEN Ingekomen: J. E. Beer van Delft; W. Walraven van Leersum; E. J. van Merke- stijn-de Heus van Wijk bij Duurstede; Ch. Bos-van Doorn van Langbroek. Vertrokken: N. Henzen-van Grootveld naar Veenendaal; W .A. J. Urban naar Leiden; E. A. Ploegman naar Hilversum; A. van Zanten-Bos naar Veenendaal. RHENEN Ingekomen: M. Woudenberg van Zeist; A. Klaassen van Arnhem; J. W. Tap (gez.) van Nijmegen; F. G. Lenting van Nijme gen; A. Schalekamp van Capelle aan de IJssel; P. J. J. Jakobs van Tiel; G. Nijhof wed. v. D. J. Scholtus van Kesteren;A. Kroesbergen g.m. J. Ph. van de Klift van Veenendaal; H. Nagel van Arnhem; G. Huisman g.m. J. Wieles (gez.) van Ter- neuzen; W. Budding wed. v. D. van Silf- hout van Tiel; H. M. Zant g.m. R. W. Leuthold (gez.) v. Duitsland; J. A. Dams- ma g.m. E. M. von Fürstenrecht van Voorburg; E. Buitenhuis (gez.) van Scher penzeel; M. Bosch (gez.) van Leiden. Vertrokken: M. Dekker naar Weststel lingwerf; G. M. Buitenweg naar Bussum; J. van Walsem naar Zeist; Arie G. H. Kool naar Weert; P. Euser (gez.) naar Hardinxveld-Giessendam; C. T. F. Hasse laar naar Londen; E. M. Nagel (gez.) naar Veenendaal. De nieuwe voetgangersregeling Knipperbolvoorlichting van „Veilig Verkeer" Een voetganger heeft bijzondere bescherming op een voetgangersoversteekplaats als déze wordt aangeduid door zogenaamde zebrastrepen met aan weerszijden een oranje bol, die aan-en-uit knippert. Bestuurders van voertuigen en trams mogen deze zebra oversteekplaatsen alleen met matige snelheid naderen en wel zo, dat ze als het nodig is kunnen stoppen. Ze mogen de beschermde voetgangersoversteekplaats alleen pas seren, als ze de voetganger, die er gebruik van maakt, niet hinderen. Stilstaan op een zebra-oversteekplaats is voor het rij verkeer verboden; hij moet worden vrijge houden. Voetgangers moeten zoveel mogelijk rechts houden en in groepjes oversteken. Uw extra aandacht hiervoor s.v.p.: de zebra-oversteek plaats is alleen dan beschermd als er knipperende knip- perbollen bij staan. (Wordt vervolgd.) LET OP VOETGANGERS! - VOETGANGERS, LET OP! VEENENDAAL Oude Kerk Markt 9.30 uur ds Bouthoorn van Bennekom, 5 uur kand. Zethof van Putten. Julianakerk 9.30 uur ds Van Wier van Putten, 5 uur ds Wisgerhof. Vredeskerk 9 en 10,30 uur ds Vermaas, 5 uur kand. Wegeraadt van Montfoort. Sionskerk 9.30 uur ds Wisgerhof, 5 uur ds v. d. Linden van Scherpenzeel. Veeneind 3 uur ds Wisgerhof, woensdag 24 sept. 7.30 uur ds Middelkoop van Schiedam. Dijkstraat 2.45 uur onbekend. Ned. Herv. Evang. „Sola Fide" 10 uur ds Goedhart, 5.30 ds Nijkamp van Amster dam. Ger. Kerk Kerkewijk 9 en 10.30 uur ds Van Enk, 5 uur ds Overduin. Ger. Kerk (art. 31 D.K.O.) 8.15 en 3 uur ds Smelik. Chr. Ger. Kerk Beatrixstraat 9.30 uur ds Heerma bed. H.A., 5 uur ds Heerma. Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat 9.30 uur ds Kok bed. H.A., 5 uur ds Kok. Ger. Gem. syn. geb. „Eltheto" 9.30 en 5 uur leesdienst, donderdag 25 sept. 7.30 uur ds H. Rijksen van Vlaardingen. Ger. Gem. Fluitersstraat 9.30 en 5 uur leesdienst. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds Sorber van Winterswijk. Leger des Heils zaterdag 10 u. heiligings- dienst, zondag 12 uur zondagsschool, 6.45 uur openluchtsamenkomst, 7.30 uur verlossingssamenkomst. Herst. Apost. Gem. i.d. eenh. d. Apost. 10.15 en 16 uur dienst, woensdag 19.30 u. R..K. Kerk Nieuweweg en Salvatorkerk 8 uur H. Mis, 10.15 uur Hoogmis, 5 uur Lof in de kerk aan de Nieuweweg en 7 uur Lof in de Salvatorkerk. RHENEN Herv. Gem. 10 uur ds Kooreman, 6 uur ds Dijkstra. Ned. Prot. Bond „Het Wapen van Har- denbroek" 10.30 uur ds B. Dufour van Wageningen. Ger. Kerk 10 uur ds Slingenberg van Ede, 5 uur ds H. Volten. Ger. Gem. 10 en 6 uur ds P. v. d. Bijl, woensdag 24 sept. 7.30 uur ds P. v. d. Bijl. Ger. Gem. Plantsoen 10 en 5.30 uur lees dienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst. ELST Ned. Herv. Kerk 10 uur ds Baars van Leersum, 6 uur kand. Verwoert van Rhenen. Ger. Gem. 10 en 5.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 10 en 5.30 uur leesdienst. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur dhr Hoek- sema van Doornspijk. Ger. Gem. 9.30 en 6.45 uur leesdienst, donderdag 25 sept. 7.30 uur ds v. d. Woestijne van Barneveld. Oud Ger. Gem. 9.30 en 3 uur leesdienst, donderdag 25 sept. 7 uur dhr Kamp van Utrecht. OVERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur dhr J. van Noort. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst, vrijdag 26 sept. 7 uur ds Toes van Kin derdijk. ACHTERBERG Herv. Gem. 10 en 6.30 uur ds Van Viegen. Oud Ger. Gem. 10 en 4.30 uur leesdienst. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk 10 en 5 uur ds J. de Jager. Ger. Kerk 10 en 5 uur ds L. Zwaan. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds J. v. d. Guchte van Oosterbeek. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds L. v. d. Peut. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds J. Firet van Amersfoort. UMU/IVJ. Babyderm-zeep Evenals andere dorpen heeft ook Amerongen zich de laatste jaren snel ont wikkeld. Vooral nu men bezig is met de ontsluiting van een gedeelte van het uitbreidingsplan door het verder doortrekken van de Prinses Beatrixlaan naar de Hoevestraat,'gaat dit meer in het oog vallen. Ook ten oosten van de Holleweg zyn activiteiten te bespeuren. Hier worden gronden bouwryp gemaakt voor particuliere woningbouw. Er hangt een verruimingssfeer in Amerongen. Verleden week is een aannemer uit Veenendaal begonnen met het doortrek ken van de Beatrixlaan. In de naaste toekomst zal deze weg nog verder door gevoerd worden naar de Holleweg. De gronden die door de gemeente aange kocht zijn bij het verlende van de Bea- Hoofdpljn... maar ook «nd«r« plagende pijnen verjaagt u prompt met WITTE KRUIS. tabletten, poeders of cachets! trixlaan zijn bestemd voor woningbouw. Een geheel andere bestemming krijgt de bouwgrond tussen Holleweg en Kie- vitssteeg. Deze gronden (ook gemeente eigendom) worden bouwrijp gemaakt voor particuliere bouw. Hier zal zo lang zamerhand het villadorp van Amerongen verrijzen. Ook op het industrieterrein in het wes ten, ten noorden van de KQn. Wilhel- minaweg wordt hard gewerkt. Sinds febr. is men daar bezig met de bouw van een kapitaal fabriekspand voor rekening van de N.V. Handelmaatschappij Ejo te Rot terdam, die hierin conserven gaat ver vaardigen. Het door deze N.V. aange kochte terrein beslaat bijna 10.000 vier kante meter. De voorzijde van deze fa briek zal ver uit steken boven de reeds gevestigde bedrijven. Arbeidsintensief kan dit bedrijf niet genoemd worden, want het merendeel der produktie gaat volautomatisch, waardoor slechts circa 12 personen hier werkzaam zullen kunnen zijn. Ten zuiden van het complex marine woningen is juist enkele dagen geleden de fundering gelegd voor de nieuwe openbare kleuterschool, die naar men hoopt op 1 november a.s. geopend zal worden. De uitbreiding en bebouwing van Amerongen vindt hoofdzakelijk plaats in het noorden van het dorp. Zo stil aan verdwijnt de lintbebouwing en ontstaat er een compact geheel. DANKBETUIGING Op verzoek van de commandant van Hr. Ms. Mijnenveger „Rhenen" breng ik langs deze weg mede namens de gehele bemanning de welgemeende dank over aan alle ingezetenen van Rhenen, die hun energie, tijd en woning voor de ontvangst op maandag 8 september j.l. ter beschik king hebben gesteld. Meergenoemde commandant verzekerde mij, dat hem en zijn bemanning een on vergetelijke dag is bezorgd. Rhenen, 15 september 1958. De burgemeester van Rhenen, L. BOSCH VAN ROSENTHAL. KINDERFEEST ORANJE-WIT Op 20 september heeft het bestuur van Oranje-Wit, in het kader van het 25-jarig bestaan van de sportvereni ging, een aantrekkelijk feestprogram ma samengesteld voor de kinderen van de leden. Deze feestmiddag wordt ge houden in de zaal van Van Leth aan de Veenendaalsestraat. Naast gooche len en poppenkast zullen de kinderen rijkelijk worden getrakteerd. RECEPTIE ORANJE-WIT Ter gelegenheid van het 25-jarig be staan van de sportvereniging Oranje- Wit houdt het bestuur op zaterdag 27 september, in de zaal van café „De Morgenster" te Eist, een receptie. Het zal deze populaire vereniging, die naast voetbal ook een afdeling gymnastiek heeft, stellig niet aan be langstelling ontbreken. ën. „Presto, Sylvester, kom mee!" schreeuwt de jonge ridder en zonder af te wachten of dit bevel wordt op- gevolgt snelt hij naar de bosrand. Maar ver komen doet hij niet. Eén der Oosterlingen heeft bliksemsnel z'n boeg gegrepen en met de behendigheid van een ^varen schutter werpt hij de pijl op ds pees. En nau welijks heeft Aram de eerste bomen bereikt of hij voelt een scherpe slag in de rug, gevolgt door een bijtende pijn. Hij zet nog enkele wankele schreden dan stort de Heer van Barranca languit op het groene moi en blijft roerloos liggen. (Wordt vervolgd.) De coöperatieve aankoopvereniging „De Klomp en Omstreken" viert dit na jaar haar veertigjarig bestaan. Ter gelegenheid hiervan houdt het bestuur een receptie op dinsdag 23 september a.s. in gebouw „Eltheto" aan de Fluiterstraat te Veenendaal, en velen zullen ongetwijfeld van deze gelegenheid gebruik maken de jubilerende vereniging en haar directeur de heer H. J. Uenk geluk te wensen met het bereiken van deze mijlpaal. De voorzitter van deze coöperatie, de 75-jarige heer H. G. de Leeuw, heeft ook een belangrijk aandeel gehad in de oprichting van de vereniging. Bijna 35 jaar vervult hij deze functie en ondanks zijn hoge leeftijd hanteert hij de voor zittershamer nog met jeugdig enthousiasme. Hy is ook voor een groot deel aan zyn voortvarendheid te danken, dat een belangrijke uitbreiding en moderni sering van het bedrijf haar beslag heeft gekregen. Knoeierijen aanleiding tot op richting van coöp. Na de eerste wereldoorlog werden, we gens schaarste, allerlei waardeloze pro ducten op de voedermarkt gebracht, waarvoor hoge prijzen betaald moesten worden. Ook de knoeierijen met kunst mest en veevoer namen steeds grotere vormen aan. Hiertegen moest iets gedaan worden. Als eerste kreeg de heer de Leeuw, in zijn functie van Landbouw- leraar, opdracht lezingen te houden om de landbouwers van juiste voorlichting te dienen. Ook bij het onderwijs liet hij een waarschuwende stem horen. Maar het hielp niet voldoende, er moest col lectief opgetreden worden. Dit zag ook de heer de Leeuw en na overleg met dokter M. G. Hoolboom be raamden zij plannen om in De Klomp een afdeling van de Gelderse Maatschap pij van Landbouw op te richten en als verlengstuk daarvan een coöp. aankoop vereniging. Plannen worden werkelijkheid. De oprichtingsvergadering van de plaat selijke afdeling van de Gelderse Maat schappij van Landbouw werd op 3 sept. 1918 in café Hupkes gehouden. Drie maanden later werd opnieuw een vergadering bbelegd waarin het bestuur van de coöperatie werd gekozen. Alle aanwezigen (61 personen) gaven zich di rect op als lid van de aankoopvereniging. Het bestuur bestond uit dokter M. G. Hoolboom (voorzitter), H. G, de Leeuw (secretaris), W. v. d. Broek, W. v.d. Brink en M. van Ginkel. Tot de leden van de raad van toezicht werden benoemd de heren E. v. Schaik, S. Boonzaaier en H. W. v.d. Vendel. Men huurde eerst een schuur van de heer Schimmel die al gauw te klein werd. Na eerst nog enkele pakhuizen van de heer Mheene gebruikt te hebben, stichtte men zelf een gebouw met graansilo's wat toen compleet niet meer dan f 45.000 kost te. Onder leiding van de heer Bos, die in 1920 tot zaakvoerder werd benoemd, welke functie hij tot 1949 heeft vervuld, ontwikkelde de coöp. zich gunstig. De heer J. Broekhuizen volgde de heer P. Bos op. In 1954 droeg deze zijn functie weer over aan de tegenwoordige direc teur de heer H. J. Uenk. De heer Bos is tot adviserend bestuurs lid benoemd en bewijst de vereniging nog steeds goede diensten. te Ederveen is nog plaats voor mits zij de leeftijd van 4 jaar bereikt hebben. Het bestuur. LAAT NU UW (sinds 1834) handhaaft nog steeds extra reclame prijzen Depot Nieuweweg 66 - Tel. 2986

De Vallei | 1958 | | pagina 2