KLM IVOROL Elke tand een Sneeuwwitje kantoorbediende L U X O R Veenendaal Theater VAKKLEDING VRAAG EN AANBOD Met adverteren VEENEND4AL UIT DE RAADSZAAL VAN AMERONGEN AMERONGEN SCHERPENZEEL UIT DE RAADSZAAL VAN RENSWOUDE eesut&Jtéeêi MANCHESTER - KLEDING ma 'tbetfef VERKRIJGBAAR BIJ: Scherpenzeel A NT. DE RUITER, Dorpsstraat Veenendaal JAC. VAN SCHUPPEN, Gortstraat 39 ANT. DE RUITER, Hoogstraat 12 Het zondagskind De dood van een bandiet r Administratief personeel (vrl.) N.V. KNOPEN FABRIEK RHENEN flinke jongens werden de grootste zaken gebouwd, met niet adverteren de beste vergeten. In bl'j verwachting BETER SPREKEN Het Instituut „Ned. Spreekcentrum" te Zeist houdt ook in onze gemeente een contactavond met de cursus „Be ter Spreken". Vooral zij die vergaderingen bestu ren en met leidinggevende functies be kleed zijn, zouden er goed aan doen hun licht eens te gaan opsteken hoe enthousiasme opgewekt kan worden bij zichzelf en bij hen die aan hun zorgen zijn toevertrouwd. Hoe dit te bereiken is leert men de aanwezigen op boven genoemde contactavond. Voor nadere bijzonderheden omtrent deze cursus wordt de belangstellende lezer en lezeres verwezen naar de in dit nummer voorkomende advertentie. (Vervolg van pagina 1) worden toegewezen. De punten: beschikbaarstelling voor schot in de aanloopkosten bouw be jaardencentrum, verordening tot wij ziging der bezoldigingsverordening, aangaan geldlening 11.000.vast stelling tariefsverordening waterleiding, aanvulling legesverordening, belasting reclames en begrotingswijziging, wor den z.h.st. goedgekeurd. WONING ADVIESCOMMISSIE Per 1 oktober is de zittingstijd van genoemde commissie verstreken. Alle leden zijn herkiesbaar, behalve de heer Van Barneveld, in verband met zijn benoeming als wethouder. Bij de stemming worden herkozen de heer C. Hommel, voorzitter en de leden mevr. G. W. v. d. Ham-Kamphuis, de heren R. van Mourik en C. van Rhenen. In de plaats van de heer Van Barneveld wordt de heer H. Slotboom benoemd. Plaatsvervangende leden blijven de heren Brinkman en B. A. Esveld. BENOEMING ONDERWIJZERES In de vacature ontstaan door het hu welijk van mejuffr. Kreukniet wordt benoemd mevr. N. P. de Vroom-Mes- man. AANKOOP GROND Uit de stukken blijkt dat inmiddels met de heer v. d. G. te Langbroek een vergelijk is verkregen, zodat niet tot onteigening behoeft te worden overge gaan. De grond is thans aangekocht voor 5622.80 plus 300 ms grond te leveren op het terrein naast de boer derij van de heer v. d. G. Tevens wordt met algemene stemmen besloten van de heer W. M. een strook grond van 290 m2 aan te kopen ter verkrijging van een goede toegang tot het verlengde van de Prinses Beatrixlaan. ONBEWOONBAARVERKLARING Onbewoonbaar verklaard worden de woningen B. v. d. Boschstraat 87, Zandvoort 5, B. v. d. Boschstraat 91, 93 en 95. De heer Wildeman heeft thans nog voorgestemd maar zal in de toe komst de mogelijkheid tot reparatie van dergelijke woningen zeker beplei ten. RONDVRAAG De heer Mourik merkt op dat het nieuwe sportterrein geen goede gras zaden zijn gebruikt. Vraagt wie hier- De rekeningen zijn voor de aangeslo tenen onduidelijk. Voorstel verworpen. Voor de heren Van Mourik, Dagnelie, Blankestijn en Wildeman. De heer Hasselaar informeert naar aanleg Parallelweg in Overberg, wil prijsopgaaf vragen voor een, eenvou dige, verharding van de onverharde Slaperdijk. Spr. mist nog altijd palen langs het fietspad op deze weg. Vraagt aandacht voor enige lichtpunten in Overberg en wijst tenslotte op een ge vaarlijke verzakking in de Slaperdijk. Hierna sluit voorzitter Martens om 12 uur de vergadering. D.V.S.A.-NIEUWS Zondag a.s. speelt DVSA 1 om 3 uur in Rhenen tegen Rhenus. DVSA 2 is vrij. Het zaterdagmiddagelftal speelt om 4 uur in Amersfoort tegen Sova. De junioren gaan evenals de welpen niet naar wedstrijden. Oorspronkelijk ston den twee thuiswedstrijden op het pro gramma, maar deze kunnen niet door gaan wegens gebrek aan een terrein. Mogelijk wordt de wedstrijd voor de welpen omgedraaid en gaan deze op bezoek bij GVVV in Veenendaal. TOT TWEEMAAL TOE POMP VERKOCHT? i In Scherpenzeel is er al enige tijd een conflict gaande tussen het gemeente bestuur en de bewoners van het woon wagenkamp. Laatstgenoemden hebben in het kamp nog steeds geen watervoorziening, niet tegenstaande deze zaak reeds diverse malen aanhangig is gemaakt bij het gemeentebestuur. Om aan hun eisen kracht bij te zet ten hebben zij een drietal woonwagens bij het gemeentehuis neergezet en zul len niet eerder vertrekken voordat er een pomp in het kamp is. De burgemeester van Scherpenzeel verklaarde dat er al tweemaal een pomp in het kamp geslagen is en beide keren door de bewoners als oud ijzer verkocht werd. Zondag wapperde vrolijk de was in het centrum van het dorp en de in woners van Scherpenzeel wachten met belangstelling op het eindresultaat van deze „natte" oorlog. (Vervolg van pagina 1) zakelijk. Van het bestuur van de R.K. school aan de Nieuweweg was een verzoek ontvan gen om vergoeding van de kosten, ver bonden aan de vakonderwijzeres voor nuttige handwerken over het jaar 1957. Rekening houdende met de verschuldigde sociale lasten stelde de raad de gevraagde vergoeding vast op een totaalbedrag van 923,55. De verordening op de heffing van een straatbelasting was Koninklijk goedge keurd tot 1 januari 1959. Zodoende moest thans een hernieuwde vaststelling van deze verordening plaats vinden. Blijkens het voorstel terzake geven burgemeester en wethouders het volgende financiële overzicht met betrekking tot de verhou ding tussen kosten en opbrengst: Betaalde fas BEVA uit krimpvrije stofSANFOR voor verantwoordelijk is. De heer Dagnelie wijst er op dat on danks de riolering bij een pand in de Overstraat nog altijd bij hevige regen val last van het water wordt onder vonden. De heer Schreuders merkt op, dat het laatste jaar veel aan de ver betering van de O.L. school is gedaan. Spr. heeft gezien dat de kosten alle als kapitaaluitgaven geboekt zijn. Een ge deelte zag hij liever als onderhouds- posten (o.a. het schilderwerk) waar door ook de Chr. scholen een toewij zing zouden krijgen. Voorzitter zegt toe dit te onderzoeken. De heer Blankestijn vraagt soepel heid te betrachten met de inning van het geld voor de waterleiding en wan neer het wachthuisje in Eist geplaatst zal worden. Voorzitter: de goedkeuring van G.S. is nog steeds niet binnen. De heer v. d. Dikkenberg verzoekt de vergaderingen niet alleen met gebed te openen maar ook met een dankgebed te besluiten. De heer Brinkman vraagt de raads vergaderingen vroeger te beëindigen, b.v. om 10 uur. Indien de agenda niet is afgewerkt een tweede vergadering beleggen. Voorstel aangenomen met de heer Dagnelie tegen. De heer Wildeman informeert of de grondslag voor de betaling van het waterverbruik berekend wordt per aan sluiting of per gezin. Stelt voor bij de mensen een kaart af te geven waarop de meterstand telkens vermeld wordt. Kiespijn... maar ook andere plagende pijnen stilt u het snelst met WITTE KRUIS. tabletten, poeders of cachets! kosten voor wegenonderhoud, straatver lichting e.d. over de jaren 1954 tot en met 1957 190.403,94. De straatbelasting over deze jaren heeft 19.011,68 opgebracht, hetgeen derhalve neerkomt op slechts 10 Aan de wettelijke eis van „billijke bijdrage" wordt derhalve voldaan, zodat een hernieuwde vaststelling mogelijk en noodzakelijk wordt geacht. Zonder hoof delijke stemming besloot de raad over eenkomstig dit voorstel. BORGSTELLING VOOR DE TUINBOUW Het volgende agendapunt betrof het verzoek van de Stichting Waarborginsti- tuut voor de Tuinbouw in de provincie Utrecht tot deelneming in deze Stichting. Het doel van deze instelling is om naast het Borgstellingsfonds voor de landbouw aan de tuinders een borgstelling te ver lenen van in totaal maximaal 100 voor de aanschaffing van kassen, plat glas, verwarmingsinstallaties, machines, pom pen enz. Het waarborginstituut is in 1956 door het Provinciaal bestuur van Utrecht opgericht en beperkt haar activiteit tot de provincie Utrecht, die daartoe in zeven werkgebieden is ingedeeld. De borgstelling is zodanig geregeld dat 50 voor rekening van het Borgstellings fonds voor de Landbouw komt, 40 voor rekening van de Stichting terwijl de res terende 10 door de betreffende boeren leenbank voor eigen risico wordt ver strekt. Eventueel hieruit voortvloeiende schade komt derhalve slechts voor 40 ten laste van de Stichting en dient als volgt te worden verdeeld: s/§ gedeelte voor de provincie; gedeelte voor de ge meente; l/s gedeelte voor de veiling. Gedurende de acht jaren praktijk, die in het land is opgedaan, hebben zich echter nog geen verliezen voorgedaan. Hoewel in de gemeente Renswoude de tuinbouw nog zeer gering is, menen bur gemeester en wethouders in hun voorstel echter dat toetreding toch noodzakelijk is, zodat in voorkomende gevallen toch onmiddellijk een beroep op de Stichting kan worden gedaan. De heer Vermeulen was van mening, dat deze aangelegenheid voor de gemeen te zeer weinig zin heeft, doch als een gewestelijk belang moet worden gezien. Hoewel hij tegen de regeling op zichzelf geen bedenkingen had, meende hij toch bezwaar te moeten maken tegen de ter mijn van 30 jaar, die voor de duur der overeenkomst wordt gesteld. De voorzitter kon dit begrijpen, doch verklaarde, dat de praktijk heeft aange toond. dat een termijn van 30 jaar nodig is. Wethouder Wolleswinkel voegde hier aan nog toe, dat een lange looptijd nood- ƒ1,— per advertentie t.m. 10 woorden, elk woord meer 10 cent. Woningruil: Aangeb. woning in de Jan van Goyenstraat huur 15,- per week. Gevr. grote middenstandswoning in Veenendaal of omgeving. Hogere huur geen bezwaar. Brieven onder nr. 4155 aan het bur. van dit blad. Overcompleet prima 2-pits elektr. kookstel z.g.a.n. Bea- trixstraat 70, Veenendaal. Woningruil: Aangeb. vrij huis, nieuw, te Ederveen. Gevr. goede woning m. tuin te Veenendaal of omg. Brie ven onder nr. 4156 aan het bur. van dit blad. Te koop etalagekast. Gort straat 53, Veenendaal. Te koop eetaardappelen Noordelingen, ƒ7,- per mud. Dijkstraat 104, Veenendaal. Te koop 9 kippen met haan. 8 maanden oud. Davidsstraat 28, Veenendaal. Te koop goed onderhouden kolenfornuis (blauw) Mul derslaan 58, Veenendaal. Te koop goed onderhouden kinderwagen. M. Hobbema- straat 3, Veenendaal. 100,- beloning. Wie helpt ons aan woonruimte? 2 ka mers met vrije keuken. Br. onder nr. 4152 aan het bur. van dit blad. B. A. Milcop, stencilmachine z.g.a.n. geh. compl. prijs 80,-. Veenendaalsestraat 1, Eist (U.) Te koop prima stofzuiger. Zandstraat 133, Veenendaal. Wil degene die vorig jaar een personenschaal bij ons huurde, zich met ons in ver binding stellen. Drogisterij Henny Jansen. Zandstraat, Veenendaal. Koop-Woningruil. Wie wil onze gezellige woning gele gen tegenover bushalte, zeer goede stand in Amerongen, ruilen voor dito woning in Veenendaal. Kon. Wilhelmi- naweg 40a, Amerongen. Te koop Skoda bouwj. 1951 In prima staat. Spitsbergen pad, Rhenen. Te koop Etna-haard ver warmt 2 kamers. Cuneraweg 212, Rhenen. Te koop kinderwagen. Ach terkerkstraat 35, Veenendaal Te koop z.g.a.n. Singer in- zinkbare trapnaaimachine, m. 10 jaar garantie 160,-. G. van der Garde Jr. Heren straat 21, Rhenen. Ingang Muntstraat. Te koop een prima wind scherm voor een brommer. Te bevragen: Haarweg 22, Overberg. Te koop Singer handnaaima chine met 5 jaar garantie 60,- G. van der Garde Jr. Herenstraat 21, Rhenen. In gang Muntstraat. Te koop een haard. Dijkstr. 55, Veenendaal. Te koop moesappels 1,50 per kist. Munnikenweg 38, Veenendaal. Wij verhuren de nieuwste Opel Reckord 1958. Voor 18 ct per km. Benzine vrij. H. van de Dikkenberg. Vallei straat 69, Veenendaal. Te koop prima Noordelingen 3,50 per V* mud. Bij J. v. d. Haar, Dijkstraat 112, Vee nendaal. Gevraagd flinke werkster v. 2 morgens per week. Mevr. H. Bekker, Kerkewijk 133, Veenendaal. Gepensioneerde biedt zich aan voor alle voorkomende werkzaamheden. Ook folders bezorgen. Brieven onder nr. 4154 aan het bur. van dit blad. Te koop prima Noordelingen aardappelen 7,- per mud. Kwekerij „De Dikkenberg", p/a J. Baars, N.Z., Oude Veenendaalse Grintweg 35, Achterberg. Gevraagd nette werkster we gens huwelijk van tegen woordige. Voor enkele dage_n per week. W. van de Weerd, Leijnweberstraat 48, Vee nendaal. Gevraagd net meisje voor dag en nacht. Hoog loon. Veel vrije tijd en 's zondags vrij. Mevr. Nuse, Emmaplein 1, Bilthoven, tel. K 3403-2083 Te koop 800 roeden stoppel- j DIVERSEN knollen en 23 biggen ook bij gedeelten. G. v. d. Vendel, Kampjesweg 14, Achterberg. Te koop aangeboden old fi nish huisk. ameublement be staande uit: 4 stoelen, 2 fau teuils, uitschuiftafel, dres soir, theemeubel 225,- Bad kuip met Juncker gasgeyser 50,-. Zwart col. best. costuum z.g.a.n. 60,-. Gas- radiator 20,-. Grasmachine 20,-. Wieg 5,-. Kinder stoel ƒ7,50. Zw. damesman tel maat 44-46 15,-. Davo- haard 35,-. Zaterdag na 3 uur. Rijksstraatweg 214, Eist tel. 264. Te koop werkschoenen v.a. 5,50 en 8,50. Bosman t.o. de kerk Eist (U.) tel. 280. Te koop 2 z.g.a.n. winterjas sen. Leeftijd 14 en 15 jaar. Van der Zee, Hoofdstraat 75, Veenendaal. Te koop kinderstoel z.g.a.n. Jan van Nassaulaan 4„ Vee nendaal. Te koop drijfwerk m. boor machine en slijpkop en mo tor. Cirkelzaag met bank en motor. Krouwel, Kerkewijk 114, Veenendaal. Te huur zonder chauffeur 3 nieuwe Renaults Dauphi- nes voor binnen- en buiten land. Autoverhuurbedrijf Westersingel 1292, Veenen daal. Wij garanderen goede service en billijke prijzen. Te koop jonge hennen 80 sussex 4Vi maand 4,- per stuk. 50 witte leghorns volle leg 6.50 per stuk. 50 reds Island 7.- per stuk. Paral lelweg 100, Veenendaal. Aangeboden zit-siaapkamer met stromend water voor heer alleen. Brieven onder nr. 4153 aan het bur. van dit blad. Te huur Puch snelbrommers per uur, per dag of langer. Bromfietsverhuurbedrijf Westersingel 129s, Veenen daal. Wij garanderen goede service en billijke prijzen. Te koop prima Noordelingen R. Versteeg, Kampjesweg 17, Veenendaal. Octerno maatcorsetten 100% tevredenheid gegarandeerd. Mevr. Van der Meijden, Hoofdstraat 46. tel. 2639, Maatnemen bij voorkeur donderdags. Wij breien zeer voordelig truien erw vesten met indu striewol. Velthuizen. Nieuw- straat 18, Scherpenzeel. De goedkoopste gegalv. golf platen in de maten 1.83; 2.00; 2.44; 2.60 m. Restant pakken spijkers halve prijs. Gebruik te golfplaten hj 2,50 Dr. Co- lijnstraat 107, Veenendaal. De tijd is daar om een leren jas te kopen. Dan eerst bij Bosman binnenlopen. Heeft u een buitengewoon postuur, wij meten ze aan en niet duur. Bosman t.o. de kerk. Eist (U.) tel. 280. Loonzagen is heus goedko per bij Lambert van den Bosch. Geerseweg 38, tel. 3014, Veenendaal. Uw aardappels spruiten be slist niet., met Neo-Conser- viet. Verkrijgbaar bij: Dro gisterij „De Helm" Dr. Slot. de Bruïneplein 25, tel. 2390, Veenendaal. Meubelen, bedden, ledikan ten, spiralen, kasten, stoelen tafels, dekens enz. Vos Rens woude bij de boterfabriek, tel. K 8387-307. Bezoek onze naaimachine showroom. Voor vrijblijvend inlichtingen en demonstratie G. van der Garde Jr., Mo lenstraat 22, Privé: Heren straat 21. Rhenen. Ingang Muntstraat. Voor verhuur van stoelen, dissen en serviesgoed naar Dirk van Asselt, Dennenlaan 38. tel. 3015 en G. Gerritsen Julianastr. 81, tel. 2091. Alles gratis thuisbezorgd. Vanaf heden weer verkrijg baar bruine carbolineum, koolteer groene carbolineum mat en glans. Prima kwal. concurrerende prijzen. J. Kool, Holleweg 4, tel. 2461, Geld. Veenendaal. O KLM-manchester- kleding is onovertroffen in pasvorm en afwerking en gemaakt van dn nieuwe zéér sterke HOUTVESTER-manchester met de muurvaste dichte pool gemaakt van K.L.M. WERKKlEDINGF ABRIEKEN HAAKSBERGEN MIDDELGROOT FABRIEKSKANTOOR te Rhenen vraagt voor haar administratie een (Mnl.) Vereisten: Mulo diploma en Praktijk diploma Boekhouden, terwijl studie voor het diploma Moderne Bedrijfsadministratie tot aanbeveling strekt. Leeftijd: 17-23 jaar. Geboden wordt een goed gesalarieerde zelfstan dige betrekking. Brieven Betonfabriek N.V. De Hoop te Rhenen. Elke donderdag verkoop van Nieuwe meubelen bij „Eris" Stationsweg 379, w.o. huisk., slaapkamers, tafels, stoelen, ledikanten, spiralen en bed den, dekens, vloerkleden, schrijfbureaus, haarden, ka chels, wasmachines enz. J. Kreuger, Stationsweg 316, tel. 0 3497-215, Scherpenzeel. Financieringen van: auto's, motoren, bromfietsen machi nes enz. verzorgt voor u voordelig het Assurantie kantoor Brouwer, Kanaalw. 2, Veenendaal, tel. 2918. ^las in haarddeur. Wij ro ken het binnen 48 uur. Fa Fr. Diepeveen, Hoofdstraat 29, Veenendaal, tel. 2727. Rijwielen te huur, per uur per dag, per week en per maand. Rijwielstalling „De Klomp", Tel. 241, De Klomp Te huur 2 nieuwe Fiats en Renault Dauphine. Bij G Hardeman, Mulderslaan 80, tel. 3168, Veenendaal. Voor plasticzolen 6 x sterker, nylonhakjes, vergroten en verbreden van schoenen en Tana voor elke schoen. Naar machinale schoenmakerij R Valkenburg Zn. Gortstraat 38 Veenendaal. Emmalaan 39 Hoortoestellen Philips Audium, batterijen. Melis Optiek, Hoofdstraat 51, tel 3184, Veenendaal. Golfsnede. Wij maken goli inede in uw oude messen Binnen 24 uur klaar 0,25 per stuk. Fr. Diepeveen, Hoofdstraat 29, Veenendaal. Als uw schoenen konden spreken, zouden ze om de reparatie van Blankesteijn smeken. Tevens eerste Vee nendaalse vergroot-inrich- ting onder volle garantie Eerste klas mach. schoen- reparatiebedrijf. D. Blanke steijn zonen. Helling 14, Veenendaal. Voor alle naaimachine-repa raties en onderdelen. Naar G. van der Garde Jr., Naai machinehandel en reparatie. Herenstr. 21. Ingang Munt straat, Rhenen. Schoorsteenvegen. Het van ouds bekende adres: G. van Barneveld, Boslaan 62, Vee nendaal. Verhoogt uw weerstand door het gebruik van onze vita- mine's. Uw adres hiervoor: Drogisterij „De Helm" Dr. Slot. de Bruïneplein 25, tel. 2390, Veenendaal. Van vrijdag 10 t.e.m. maandag 13 olet. Iedere dag 7.30 uur. Zaterdag 7 en 9 uur. Zondag 3 en 7.30 uur. HEINZ RUHMANN. WALTER GILLER in Nu gaan alle lachrekords er aan! Toegang 14 jaar. Van dinsdag 1 4 t.e.m. donderdag 1 6 okt. Elke avond 7.30 uur. STEPHEN Mc NALLY - PEGGIE CASTLE in Het romantische verhaal van Jesse James, de beruchte bandiet. In Naturama Toegang 14 jaar. Plaatsbespreken dagelijks van 1 tot 2 uur aan de kassa, a 10 cent, ook telefonisch: 2376 Rijwielstalling naast het theater VENDELSEWEG, VEENENDAAL, TELEF. 2376 Gevraagd (Leeftijd 18 tot ongv. 22 jaar.) Voor bediening kaartsysteem en typewerk. Aanmeldingen Delpad 2 Kantoor N.C.R.V. Wageningen te RHENEN Bij ons is er voor de kans om een vak grondig te leren Opleiding tot: POLIJSTER DRAAIER FRAISER N MACHINESTELLER en all round KNOPENMAKER Inlichtingen dagelijks aan de fabriek. Geslepen glasplaten voor etalages, vitrines, dressoirs, salontafels en vensterbanken worden snel, goed en goed koop gemaakt door de glas- slijperij van Handelsvereni ging Zimmerman Zn., Sandbrinkstr. 1, Veenendaal Hoe het zij Patates Frites van Theo hoort er bij. Theo Drost, Verbindingsweg 3, Eist (U.) Afrasteringpaaltjes al of niet gewolmaniseerd levert hout handel L. van den Bosch C.V., Geerseweg Veenendaal Zwarte costuums in huur v. begrafenissen 10,-. D. v. d. Meijden, Hoofdstraat 46 Vee nendaal. Tyger plastic meubeldoppen hebben wij in voorraad, in: 50 soorten en 3 kleuren. Ve- botex, Kerkewijk 37 Veenen daal, tel. 2730. Voor levertraan in verschil lende vormen en smaken naar Drogisterij „De Helm" Dr. Slot. de Bruïneplein 25, tel. 2390, Veenendaal. Naar Theo Drost voor cro- quetten gehaktballen en lek kere knakworst. Verbin dingsweg 3, Eist (U.) Nylons „Beol de Paris", een Euromarkt-produkt m. slen- derhiel 2,95. „Tempo", Zandstraat 84, Veenendaal. Stoffeerdersknopen met me- taaloog-stofsok of nagel. „Tempo" Zandstraat 84 Vee nendaal. Nylon kniekousen micro, meshweefsel zonder naad 2,99. „Tempo", Zandstraat 84, Veenendaal. Hand- en machinale stopage. „Tempo" Zandstraat 84 Vee nendaal. Gegarandeerd de beste golf platen e.v. met hulpstukken heeft Lambert v. d. Bosch, Houthandel, Veenendaal. Broekzomen „Tempo" Zand straat 84, Veenendaal. Laddervrije nylons. Pin- Point-weefsel, „Tempo", Zandstraat 84, Veenendaal. Knoopsgaten, plisseren. „Tempo", Zandstraat 84, Veenendaal. zakelijk is, om speciaal in het tuinbouw bedrijf de mogelijkheid te scheppen tot het spreiden der risico's. De heer Zweers informeerde of deze regeling ook van toepassing is voor nieu we bedrijven, die zich in de gemeente willen vestigen, hetgeen door de voorzit ter ontkennend werd beantwoord. Alleen bestaande bedrijven, die levensvatbaar heid bezitten, kunnen voor een borgstel ling in aanmerking komen. De heer Hardeman meende dat toe treding voor Renswoude niet van belang is, daar ter plaatse geen tuinbouw wordt uitgeoefend, waarbij ook de heer Zweers zich aansloot. De voorzitter moest dit beamen, doch verklaarde, dat toetreding zeker was aan te bevelen. Indien namelijk in de gemeen te tuinbouw komt, dan kan onmiddellijk hulp worden geboden. Daarnaast wordt geen enkel risico gelopen, indien in de gemeente zelf geen borgstelling wordt verleend. Hierop ontwikkelde zich een algemene discussie inzake het wel of niet toetreden tot bedoelde stichting. Speciaal de heer Zweers zag liever een uitstel van de be slissing totdat een tuinbouwbedrijf in de gemeente hulp nodig heeft. Een voorstel van de heren Hardeman en Zweers om de beslissing uit te stellen, werd tenslotte in stemming gebracht en met 4 tegen 2 stemmen verworpen. Met een gelijke stemmenverhouding werd ver volgens het voorstel van burgemeester en wethouders aangenomen. Aan een inwoner der gemeente werd daarna een tegemoetkoming verleend in gevolge artikel 13 der lager-onderwijswet 1920, zulks ten behoeven van het school bezoek van de R.K. school aan de Nieu weweg. ONTEIGENING IN TRAAG TEMPO Bij agendapunt 10 besloot de raad tot herbenoeming van alle zittinghebbende leden der woningcommissie. Deze commissie, bestaande uit de heren E. Zweers, W. v. d. Brandhof, G. van Ginkel, G. R. van Leeuwen en A. J. Ver dam, werd tevens door de voorzitter dank gebracht voor het vele werk, dat zij reeds heeft verricht. De heer Zweers informeerde in dit ver band naar de afloop van de onteigening. De voorzitter deelde daarop mede, dat Bij de aanbieding van de gemeentebe groting voor 1959 merkte de voorzitter op, dat deze geen bijzonder prettig beeld ver toont, aangezien deze een gering tekort vertoont. Speciaal de uitgaven van de onderwijs sector zijn enorm verhoogd door de grote stijging van de bijdragen aan de andere gemeenten, met name Veenendaal en Ede. Hij wenste de commissie van onderzoek dan ook een juist en succesvol inzicht toe. Voor de rondvraag bestond wederom voldoende belangstelling. De heer Zweers vroeg zich af of Renswoude nog wel Renswoude was. Hem was namelijk op gevallen, dat op het grondgebied van de gemeente aan de Nieuweweg een ver keersbord was geplaatst met het opschrift juist dezer dagen de door de rechtbank benoemde deskundigen het terrein heb ben opgenomen. Het zal echter nog wel enige tijd vorderen, voordat de gemeente de beschikking over het betreffende ter rein zal verkrijgen. Dit houdt tevens in, dat de woningbouw stagneert en dat dit jaar geen woningen meer kunnen worden gebouwd. Vast staat evenwel, dat het bouwvolume voor 1959, met dat voor 1958 wordt verhoogd. Dit laatste gaat derhalve niet verloren. Voor het nazien van de rekening van het woningbedrijf en de gemeente-reke ning werd vervolgens een commissie van vijf leden benoemd, bestaande uit de heren J. van den Brandhof, W. van den Brandhof, G. Hardeman, E. Zweers en H. Vermeulen. „Veenendaal", hetgeen hij onjuist achtte. De voorzitter was deze situatie bekend, doch hij verklaarde, dat dit bord was ge plaatst uit economische overwegingen. Het betreffende bord duidt namelijk het begin aan van de bebouwde kom, hetgeen speciaal voor vreemdelingen eenvoudiger is, dan dat ter plaatse elke belanghebben de gemeente dergelijke aanduidingsbor den opricht. Tevens vroeg de heer Zweers of het mogelijk is de prachtige verlichting van de Dorpsstraat uit te breiden tot aan hotel „De Dennen". De voorzitter achtte dit echter financieel niet verantwoord. Wet houder Wolleswinkel deed in dit geval de toezegging te zullen informeren naar de mogelijkheid van vervanging van de be staande lampen door T.L.-verlichting, hetgeen toch ook een aanmerkelijke ver betering zou betekenen. De heer Hardeman informeerde of in middels reeds iets naders bekend was omtrent de grenswijziging. Hij had name lijk bij geruchte gehoord, dat de ontwor pen plannen niet onaanzienlijk zouden zijn gewijzigd. De voorzitter had hiervan nog niets vernomen, doch sprak tevens de hoop uit, dat deze geruchten waarheid zouden be vatten en dat deze wijzigingen dan maar geheel ten gunste van Renswoude moes ten komen. Op voorstel van de voorzitter ging de raad daarna over tot een geheime ver gadering, die geruime tijd vorderde. Zo heet dit toelichtend en geruststel lend Doktersboek.dat gratis is in gesloten bij een Babyderm Set, waarin alles voor een vorstelijke verzorging van Baby's tere huidje. "WATMDN HARPT MAAKT ITÓOÈFJ Na heropening van de vergadering werd als aanvullend agendapunt de aanstelling van een gemeentewerkman behandeld. Het voorstel van burgemeester en wet houders betrof de benoeming van de heer H. Hols tot gemeentewerkman op arbeids contract, gedurende twee dagen per week. Blijkens de gehouden schriftelijke stem ming werden op de heer Hols vijf stem men uitgebracht, met één stem blanco. Niets meer aan de orde zijnde, werd de vergadering daarna door de voorzitter met dankgebed gesloten.

De Vallei | 1958 | | pagina 4