Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Voor de KANTONRECHTER Ds+ R* Kok 28 jaar predikant te V'daal MULDER nam afscheid van Chr. Geref. gemeente 32e jaargang WOENSDAG 15 OKTOBER 1958 Nr. 77 Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, O verberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel Zijn meisje was jarig! BRILMONTUREN*^ Mm§ ©mm Agenda ROUTE HERFSTMARS SCHERPENZEEL RENSWOUDE Gecompliceerd verkeersongeval in de Rlienense Nude Zuid-Afrikaanse vlag wapperde op Ritmeester Sigarenfabrieken 3990,gewonnen in voetbalpool Wat nu weer... assurantiekantoor alle verzekeringen HYPOTHEKEN EN financieringen Redactie en administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon K 8385-2023 Girono. 563427 Redactie: W. F. ter Hoeves Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven by de agentschappen van „De Vallei" in de plaatsen van verschoning DE VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale contractprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,65 per kwartaal Losse nummers 10 cent UITSTAPJE HOLLANDIA-TRICO Ruim 500 personeelsleden van de Hollandia-Trico zijn vrijdagmiddag j.l. met twaalf bussen van dezelfde firma uit Veenendaal, Alphen a. d. Rijn en Soestdijk naar Amsterdam geweest. Na een gezamenlijk diner in Hotel Bellevue begaf het grote gezelschap zich naar Theater Carré voor de revue 'n Avondje uit" van Snip en Snap. Het was een zeer geslaagde middag en avond. AANBESTEDING Maandagmiddag j.l. werd in hotel „De Korenbeurs" te Veenendaal door archi tect E. J. van de Hoef te Veenendaal aan besteed het bouwen van een garage aan de Zuivelstraat voor de Veenendaalse Melkinrichting en Zuivelfabriek ,Vemiez'. De aanbesteding geschiedde in één per ceel. De uitslag was als volgt: C. Bhj- leven 20.680,-; fa. W. Nieboer Zn. 20.263,-; fa. Bouwmeester en Hardeveld 20.200,-; fa. H. de Koning 19.850,-; fa. P. van Doorn 19.500,-; fa. W. B. de Geit 18 743,-; fa. Gebrs. van Doorn 18.360,-; fa. G. Veenvliet 18.265,-; fa. T. Nieboer 17.975,-; fa. B. C. Drost en Zn. J 16.800,-; fa. Gebrs. Nagel 16.700,-. De fa. A. van Dijk en Zn. was de laag ste inschrijver met 16.675,-. Alle in schrijvende firma's zijn gevestigd te Vee nendaal. De gunning is aangehouden. THEO DE LANGE - LID VAN IMPA- STAM - NAAR ZEIST De voortrekkers van het district Neder-Veluwe" van de Nederlandse Padvinders hielden op 20 en 21 sep tember j.l. een districtslaer (bijeen komst). Aan het gehouden raadsvuur werd o.m. besloten de voortrekker Theo de Lange uit Veenendaal af te vaardigen naar de Nationale Voortrekkersraad welke op 18 en 19 oktober a.s. te Zeist zal worden gehouden. Nadat de eerste dag de tenten waren opgezet en een raadsvuur gehouden was. werd de tweede dag een voettocht over het terrein van de Hoge Veluwe gemaakt. Een deel van het laer werd bijge woond door de „diepzee-voortrekker" uit Veenendaal Henk Hupkes. Ook de districts-commissaris van de N.P.V. Oubaas Schimmel maakte een deel van dit laer mee, dat onder leiding stond van Oubaas Welker uit Amerongen. Onlangs vervoegde zich een man bij een Veenendaalse winkelier met het ver zoek hem een servies te verkopen voor zijn meisje dat binnenkort jarig was. Na diverse modellen te hebben gezien koos hij een mooi servies ter waarde van ruim vijftig gulden. Het gehele bedrag ineens te betalen ging boven zijn vermogen, maar hij zou vrijdags langs komen om af te rekenen. Zo gezegd zo gedaan, maar wie er vrij dags ook kwam, niemand om het servies te betalen. De winkelier die argwaan begon te krijgen mengde de politie in het geval en zie enige tijd later vond men de „zorg zame" verloofde met het nog geheel in tact zijnde servies. Bij confrontatie met de winkelier ver klaarde hij er erg spijt van te hebben en nooit meer zoiets te zullen doen. Een nieuwe kollektie in lijn en kleur Charmant - Fleurig - Stijlvol Speciaalzaak voor de betere brilsoorten. Hoofdstr. 51 - Tel. 3184 - Veenendaal ZIEKENFONDS LEVERANCIER Depót Carl Zeiss Ean tweede bril is onmisbaar VEENENDAAL Woensdag 15 oktober: Cursus „De ontwikkeling van de medische wetenschap in de laatste tien jaar" van Volks universiteit in ,,'t Trefpunt". Aanvang 20.00 uur. Donderdag 16 oktober: Modeshow corsetterie en mode huis ,,'t Stoepje" in de Koren beurs om 15.00 en 20.00 uur. Zaterdag 18 oktober: Herfstwandeltochten. Start 14 uur cantine Ritmeesterfabrie- ken. Oriëntatierit M. A. C. Veenen daal. Maandag 20 oktober: Speelavond bridge-club in La Montagne, aanvang 8 uur. RHENEN Donderdag 16 oktober: Kamermuziekavond U. S. O. in hotel „Het Wapen van Rhe nen". Aanvang 20.00 uur pre cies. Het kerkgebouw van de Chr. Gereformeerde Kerk aan de Hoofdstraat was nagenoeg geheel bezet, toen Ds. R, Kok zondag afscheid nam van zyn gemeente, wegens vertrek naar Ede. De dienst, die 's avonds om zeven uur werd gehouden, droeg een byzonder karakter door de aanwezigheid van het voltallige college van burgemeester en wethouders met de gemeentesecretaris, Ds. W. Heerma. Chr. Geref. predikant, Ds. A. Vroegindewey, Ned. Herv. predikant, Ds. J. Over- duin, Geref. predikant, Ds. C. J. Smelik, predikant der Geref. Kerk art. 31 D.K.O. en andere vertegenwoordigers van Veenendaalse kerkgenootschappen, alsmede van de Chr. Geref. Kerk te Ede. Ds. Kok, die Veenendaal 28 jaar als predikant heeft gediend, zei dat de Heere in het Evangelie schenkt: 1. de bron des geloofs, 2. de grond der hoop en 3. de rust der ziel. Naar deze punten had de scheidende predikant ook zijn predikatie ingedeeld met als tekst Hebreeën 4 1 en 2. Vóór de prediking over deze punten ons brengen, maar zijt niet wederspan zei Ds. Kok o.m.: Einde 1929, toen wij moesten beslissen over het beroep naar Veenendaal, hadden wij persoonlijk zowel als huiselijk veel met zorg te Ds. R. Kok kampen. Het was donker van alle kan ten. Met de tekst: Ik zend u tot hen, en gij zult tot hen zeggen: Zo zegt de Heere, Heere. En zij, hetzij dat zij het horen zullen of hetzij dat zij het laten zullen, want zij zijn een wederspannig huis. (Ezechiël 2 4), was Ds. Kok naar Veenendaal gekomen. Maar het bleek, dat één der broeders, n.l. ouderling Van Eist, deze woorden beter had ver staan dan ik; aldus Ds. Kok, want hij zei: „Het zal niet meevallen in Veenen daal". In de loop der jaren was dit be ter geworden. Om elk te kennen en lief te hebben moet men een veldslag ge leverd hebben. En wij zijn niet één maal maar wel twintigmaal in een strijd gewikkeld geweest. Maar het ging om de prediking van geloof en bekering aan de ganse gemeente. Verschillende van mijn preken heeft men verbrand, zei Ds. Kok bewogen; mijn stem mocht niet bestendigd blij ven. De catechisaties werden verbrand en het huisbezoek werd verbrand. Maar laat men maar doen; wat van God is, verbrand niemand. Dat kan de vuurproef doorstaan. Er komt een dag des gerichts en we hebben deze zaken overgegeven aan de Heere. De band met de gemeente was door al deze strijd, volgens Ds. Kok, des te sterker geworden. Met blijdschap heb ben we alles mogen doen en moedeloos zijn we niet veel geweest. Kortom, het was aangenaam in Veenendaal te wer ken. Ds. Kok erkende, dat het zijn fout geweest was, dat hij er - aanvankelijk - in opgegaan was de gemeente in de hebbelijkheid van het gemoed op te dragen aan de Heere. Ga hiermee niet op stap, waarschuwde hij de gemeen te. Gods genade is nodig. Afscheid nam Ds. Kok niet alleen van de levenden, maar ook van de do den. 500 waren er tijdens zijn Veenen daalse periode ten grave gedragen en spreker was dan ook naar het kerkhof geweest om daar de doden te geden ken. Komende tot zijn predikatie zei de predikant over de bron des geloofs: een historieel geloof is noodzakelijk, maar daar blijft het niet bij. Daarnaast moet men zoeken Christen te worden. God wil gevraagd worden. Er zijn geen mensen in ons midden, die niet weten, dat God is een hoorder en verhoorder der gebeden. De grond der hoop wil zeggen: ver trouwen in God. Alleen de Heere zal er nig. De wederspannigheid openbaarde zich bij de Israëlieten in hun verlan gen tot terugkeer naar Egypte, toen zij opzagen tegen het beloofde land. En in onze tijd, zei Ds. Kok met nadruk: op het voetbalveld, in de bioscoop en bij (Zie verder pagina 2) 15 km.: Start Ritmeesterkantine, l.a. Kerkewijk, r.a. Dacostastraat, l.a. Keu- cheniusstraat, P. H. van Rijnstraat, r.a. Bergweg, l.a. Zandheuvelweg, verder pij len volgen tot aan de rust. Daarna r.a. Dijkstraat, Slotenmaker de Bruïnestraat, r.a. Klaas Katerstraat, l.a. Nic. Beets- straat, l.a. Sav. Lohmanstraat, r.a. Dacos tastraat, l.a. Kerkewijk, r.a. Ritmeester kantine, finish. 10 km.: Tot aan de rust als 15 km. Na de rust pijlen volgen. Bij bordje Veenen daal (Slaperdijk) r.a. Dijkstraat. Verder als 15 km. WOONWAGENBEWONERS SLOTEN WAPENSTILSTAND In de strijd tussen de woonwagenbe woners en het gemeentebestuur om de watervoorziening in het woonwagen kamp te Scherpenzeel, is een soort wa penstilstand gesloten. Een officier van de Rijkspolitie is bemiddelend opge treden en heeft de woonwagenbewo ners er toe bewogen hun wagens, in afwachting van de verdere gebeurte nissen, op een andere plaats neer te zetten. Als staanplaats hebben zij nu aangewezen gekregen de omgeving van de vrijheidsboom op de zogenaamde Nieuweweg, die bij het repetitielokaal van Caecilia uitkomt. Nu maar weer wachten op de dingen die gaan ge beuren. ONGEVAL DOOR KLAPBAND Zondagmiddag j.l. heeft op de rijksweg 12 onder de gemeente Renswoude een auto-ongeval plaats gehad doordat onver wachts een autoband stuk sprong. De personenauto met zes inzittenden sloeg daardoor enkele malen over de kop en bleef tenslotte met de wielen omhoog op de rijbaan liggen. Wonder boven won der bleven verdere aanrijdingen uit, daar het andere verkeer tijdig tot stilstand kon komen. De inzittenden werden wel naar het ziekenhuis overgebracht, doch de ver wondingen bleken niet van ernstige aard, zodat zij vervolgens naar huis konden worden vervoerd. De auto werd daaren tegen zeer zwaar beschadigd. De rijkspolitie van de post Renswoude was als eerste op de plaats van het onge val aanwezig, doch kreeg spoedig assis tentie van de politie uit de omliggende gemeenten. Het gevolg was, dat er een botsing ontstond met de uit de tegenoverge stelde richting komende tankwagen. De Vauxhall kwam achterste voren op de rijweg te staan, totaal vernield, nadat deze wagen eerst nog een klap had uit gedeeld aan de voor hem rijdende Mer cedes, die met een fikse schuiver in de sloot terecht kwam, zwaar beschadigd aan de linker achterkant. De tankwagen van de Shell, waarvan de chauffeur geprobeerd heeft zover mogelijk uit te wijken voor de Vaux hall, kwam op onzachte wijze in aan raking met.de bomenrij langs de Nude. De trekker van de tank was totaal ver nield. Uit de aanhanger, die geheel ge vuld was met dieselolie, ging geen drup verloren, hetgeen een wonder mag worden genoemd, want de klap tegen de boom was zo hevig, dat de top er uitbrak en een eind verder neerzwiepte. Uit deze enorme ravage kwamen de chauffeurs en mede-inzittenden er buitengewoon goed af. Slechts de kaart lezer uit de Vauxhall had een klein schrammetje op zijn rechterwang. Dr. Stegeman behandelde deze gewonde. Tot laat in de middag was men met zware kraanwagens bezig om de wrak ken op te ruimen. Zaterdagochtend vroeg vond in de Rhenense Nude tussen Rhenen en Wa- geningen een wel zeer gecompliceerd verkeersongeval plaats, hetwelk tot ge volg had, dat één wagen tegen een boom reed en zwaar werd beschadigd, één wagen eveneens totaal werd ver nietigd, terwijl een derde auto in de langs de weg lopende sloot belandde. Slechts één inzittende liep een klein schrammetje op. De overige personen kwamen er wonder boven wonder zon der kleerscheuren af. Omstreeks zeven uur in de vroegte reden twee deelnemers aan de pijlen- rit van de RAC-West, welke meetelde voor het kampioenschap van Neder land, in de richting Wageningen over de Nude. Voor hen reed een automobi list, die inhield om af te slaan. De daar achter rijdende RAC-deelnemer, die een snelle Mercedes reed en samen met de weer daarachter komende „pijlen" rijder in een al even snelle Vauxhall, die beiden een enorme snelheid voer den, gingen afremmen, in verband met een tegenligger, bestaande uit een zwa re Shell-tankwagen. De chauffeur van de Vauxhall, die De deerlijk gehavende auto's na het gecompliceerde verkeersongeval van zaterdagochtend in de Rhenense Nude. dus de rij sloot, heeft kennelijk niet meer tijdig zijn vaart kunnen minde ren, want deze probeerde op het laat ste nippertje nog in te halen. WERKBEZOEK AAN RITMEESTER. V.l.n.r.: de heer v. d. Meyden, chef van de ringery, de heer H. G. van Schup- pen, directeur der Ritmeesterfabrieken, de buitengewoon en gevolmachtigd am bassadeur van de Unie van Zuid-Afri- ka Zyne Excellentie Dr. F. E. Gelden- huys, burgemeester A. Bakker en mej. Corrie Rebergen. Onze plaatsgenoot J. Brouwer is een welkom douceurtje ten deel gevallen, n.l. de gehele opbrengst van de Cari- tas-pool, een bedrag van ƒ3990, De gelukkige winnaar was de enige, die elf uitslagen goed invulde. INGEZONDEN De terugzending naar Indonesië van de 37 verstekelingen door de Nederlandse regering heeft in alle lagen van de bevol king grote verontwaardiging en afkeer gewekt. Het drama Jungschlaeger, dat ons allen nog vers in het geheugen ligt, geeft niet direct een vaste basis voor het vertrou wen dat de regering schijnt te hebben, dat deze mensen bij hun terugkeer in In donesië geen haar zal worden gekrenkt. Daarom is ook in Veenendaal een actie comité opgericht, dat onderstaand schrij ven heeft gezonden aan de minister-pre sident Dr. W. Drees, terwijl een afschrift van dit schrijven verzonden is aan alle Kamerfracties. „Hierbij uiten wij een vlammend pro test tegen de voorbeeldloze schending van de traditionele gastvrijheid van ons volk. Juist daar ons land alle eeuwen door de wijkplaats is geweest voor alle ver strooiden en verdrukten, schrijnt de te rugzending van de 37 verstekelingen ons te meer. Nu we in de gelegenheid zijn onze dankbaarheid te tonen aan de Ambone zen e.a., die ons de eeuwen door trouw waren, laat de regering verstek gaan. Redenen waarom wij de regering be leefd verzoeken de 37 mensen alsnog gastvrijheid in ons vaderland te ver lenen. Gastvrijheid, waarin een klein land toch groot kan zijn." Het actie-comité Veenendaal: Mevr. H. Buddingh-de Vries Lentsch, Kanaalweg 10 J. Breet, Schimmelpenninckstraat 16 A. van Essen, Kerkewijk 30 W. van Galen, J. P. C. Leinweberstr. 76 C. van Genderen, Jac. v. Ruijsdaelstr. 18 J. C. Griffioen, Schimmelpenninckstr. 14 J. M. Meijer, Mulderslaan 14 J. D. van de Nadort, Rembrandtlaan 79 Ieder die hiermee instemt wordt drin gend verzocht zo spoedig mogelijk aan een eder onder het schrijven staande adressen een adhesie-betuiging te zenden, waarbij toezending van een naamkaartje reeds voldoende is. Ook telefonisch kun nen adhesie-betuigingen worden gedaan bij de heer J. C. Griffioen onder telefoon nummer 2280. Wilt u deze actie financieel steunen, dan kunt u dit doen door storting op giro nr. 426 van de stichting door de Eeuwen Trouw te Eindhoven. C. W. J, te Bennekom werd vrijdag voor het Wageningse kantongerecht ten laste gelegd, dat enkele hem toebehorende honden de buurt tot last zouden zijn ge weest. Men had hinder ondervonden van het geblaf van de dieren en van de stank, die de kennel verspreid zou hebben. Bo vendien had de politie, toen zij voor on derzoek verscheen, geconstateerd, dat een der honden aan een te korte looplijn was geketend. Deze moet namelijk ten minste een lengte hebben van 10 meter. J. ontkende ten stelligste, dat iemand overlast van zijn kennel of zijn bewoners had gehad of had kunnen hebben. De in richting was zodanig geweest, dat zij aan hoge eisen voldeed. Er werd regelmatig nieuw zand in de ren gestrooid en stank werd derhalve niet verspreid. Als bewijs legde hij het gerecht verklaringen over van twee dierenartsen in de gemeente en van een arts, die allen verklaarden, dat de kennel goed onderhouden werd. Het feit van de te korte looplijn wilde J. wel toegeven, hij had niet geweten, dat een bepaalde lengte voorgeschreven stond, maar dat de omwonenden last gehad zou den hebben van geblaf, vond hij ongeloof waardig klinken. Zo erg waren de dieren nooit tekeer gegaan. Zijn buurtgenoten dachten er echter anders over en dat werd duidelijk ge- maakt door vier buurvrouwen, die als getuige waren opgeroepen. Slechts één van hen vertelde hinder gehad te hebben van de stank, doch over het storende ge blaf waren ze het alle eens. Vooral toen de twee honden van J. jongen hadden gehad, was het ergerlijk geweest, maar ook daarvoor en daarna hadden de twee oude dieren zich lang niet onbetuigd ge laten. Het begon des morgens al vroeg als de krantenbezorger in de buurt ver scheen en het hield soms tot laat in de nacht aan. Op het ogenblik was het wat minder omdat de jongen inmiddels naar andere hondenliefhebbers waren verhuisd. J. kon het nog niet inzien, dat zijn vier voeters de buurt weinig vreugde hadden gebracht. Dat de boel in orde was bleek toch bovendien uit de verklaringen van de dierenartsen en de dokter. Daaraan hechtte het gerecht echter niet teveel waarde omdat ze opgemaakt waren nadat er klachten over de situatie waren bin nengekomen. Veranderingen ten goede konden dus later in de kennel aange bracht zijn. De officier vn justitie, Mr. Leusink, achtte de verschillende overtredingen wel bewezen. Er is niet het minste tegen, dat iemand honden houdt, zo zeide hij, maar dan moet het toch gebeuren op een ma nier, die anderen geen overlast bezorgd. Hier waren kinderen en zieken van hun rust en slaap beroofd door het gejank en het geblaf en dat gaat de toelaatbare perken te buiten. Voor het hinderlijk geblaf en het ver spreiden van stank eiste hij daarop twee maal 30,- of 12 dagen, in beide gevallen voor 20,- voorwaardelijk met een proef tijd van twee jaar. Voor de tekorte loop lijn luidde de eis 10,- of 4 dagen. Rechter v. d. Brand vonniste voor het geblaf met 25,- of 10 dagen, doch de kwestie van de stank achtte hij niet be wezen, zodat het daarvoor vrijspraak werd. De boete voor de looplijn bleef op 10,- of 4 dagen. H.S., kruidenier te Bennekom, kreeg op 14 februari van dit jaar een proces-ver baal omdat hij zijn hond zonder toezicht op de weg liet lopen en precies een week later, toen hij dus al een gewaarschuwd man was, gebeurde hetzelfde nog eens en kreeg hij een tweede bekeuring. Een hond kan nu eenmaal niet zelf denken en derhalve is de eigenaar ver antwoordelijk voor het doen en laten van het dier. Men dient er dus ook voor te zorgen, dat hij op de weg geen ongeluk ken kan veroorzaken. S. had dit nu juist verzuimd en daarom moest hij vrijdag voor het kantongerecht te Wageningen verschijnen. Ik had de hond al elf jaar en nooit had ik er moeilijkheden mee gehad, ter wijl hij toch dikwijls op de straat kwam, verdedigde verdachte zich. Er waren ook nooit klachten. Je hebt 't druk en loopt in en uit; je hebt dus geen tijd om steeds op dat dier te letten. Bovendien liep hij vaak met m'n kinderen mee. Maar na die eerste keer had u een waarschuwing gehad en had u toch wel wat beter op kunnen passen, vond de of- (Zie verder pagina 2) Vrolftk wapperde dinsdagmorgen de Zuid-Afrikaanse vlag op de Ritmees ter Sigarenfabrieken toen omstreeks 10 uur de nieuwbenoemde ambassadeur van Zuid-Afrika, Zijne Excellentie Dr. F. E. Geldenhuys met zyn gevolg, be staande uit de echtgenote van de am bassadeur, de Commissaris van de Ko ningin in de Provincie Utrecht, Mr. C. Th. E. Graaf van Lynden van Sanden- berg, de Chef van het Kabinet van de Commissaris der Koningin in de pro vincie Utrecht Mr. H. G. Engelberts en twee leden van de Zuid-Afrikaanse ambassade, de heren Erasmus en Stead, een werkbezoek bracht aan de Rit meesterfabrieken. Burgemeester A. Bakker van Vee nendaal verwelkomde het hoge gezel schap en stelde het vervolgens voor aan de directie van de Ritmeester. Eén der directeuren, de heer F. H. van Schup- pen, sprak een welkomstwoord en gaf een kort overzicht van de ontwikkeling in het bedrijf. Ook enkele bijzonderhe den over de export naar Zuid-Afrika en een overzicht van het productie proces werden ter sprake gebracht. Daarna maakte men een rondgang door het bedrijf. Tegen twaalf uur vertrok het gezel schap naar het „Koetshuis" voor het gebruiken van de lunch. Ook een be zoek aan Leersum stond op het pro gramma. Twintig jaar geleden wekte de ac teur Eddie Cantor in een radio-uitzen ding de Amerikanen op een „dime" (Amerikaans dubbeltje) te sturen naar het Witte Huis voor de polio-bestrij- ding. Sindsdien werden op deze wijze ruim 500 miljoen dollar bijeengebracht. Een groot gedeelte van de bevol king in de V.S. wil graag slank wor den en blijven. Het gevolg is een ge weldige toename van de verkoop van ondermelk. Zelfs in het dieet van pre sident Eisenhower is ondermelk opge nomen. Met behulp van radio-actieve stra ling van een atoomzuil is men er in Canada in geslaagd een appelras dat een bleke kleur had, te veranderen in een ras met een prachtige rode kleur. Een Egyptische schone van 18 jaar is in het huwelijk getreden met een 40-jarige broer van koning Saoed. Als bruidsschat kreeg zij o.m. 300 japonnen van Christian Dior. Haar familie ont ving zes nieuwe Amerikaanse auto's. West-Duitsland produceerde in het eerste halfjaar van 1958 in totaal 589.000 personenauto's. Hierop volgt Engeland met een produktie van 551.000 stuks. Volgens een West-Duits instituut bracht de Sowjet-Unie er in 1957 maar 114.000 voort Giuseppe Knudi, een Italiaanse no tarisklerk, heeft het gepresteerd 152 uur achtereen te tikken, wat tevens een nieuw record betekent. In totaal tikte hij meer dan drie en een half mil joen cijfers en letters. In Noord-Rhodesia is een wetsont werp in behandeling, waarbij men na een wegongeluk mag doorrijden indien men voor zijn eigen veiligheid vreest. Dit met het oog op de inboorlingen die de Europeanen vaak met stenen be kogelen. Donderdagochtend half zeven kwam in Den Bosch het meisje Emile Buiten kamp ter wereld, het twaalfde kind in het gezin van de fam. Buitenkamp. Hiermede werd tevens het inwonertal van deze plaats op zeventigduizend ge bracht. De bladeren van de bomen verkleu ren in het Ruhrgebied in West-Duits land en de takken vallen af. Dit alles door de vette rook uit de fabrieks schoorstenen en het stof. Per maand komt op elke vierkante meter 44 gram stof terecht. KERKEWIJK 167 -TEL.3000-VEENENDAAL Gevolmachtigde van de Insurance Company of North America

De Vallei | 1958 | | pagina 1