B. u. Hees 160 „Dr. Solm Jongens Broeken SAFIER CONTROLE!!! J Jubilerend DOTO ontvangt vele enveloppen met inhoud RENSWOUDE VOlTGANCem loop in het donker m /inks op de weg! I Amerongens sportpark „De Burgwal" officieel geopend HET OOG VAN SIVA Goedkoopste manier van boodschappen doen Nieuwe textielindustrie - Hollantor - wordt gevestigd in bestaand fabrieksgebouw te Veenendaal Automobilist reed verkeers- zuilen omver Sigarenfabriek onderscheiden voor moderne verpakking IIoela-Hoepla-metiiig voor Veenendaalse jeugd „Hi-Fi" demonstratie VOOR BETER DRUKWERK „De Gelderse Vallei" L kunt het toch niet afsclireeuwen Voor de kantonrechter 37 verstekelingen mogen naar Nieuw-Guinea EDE Druk bezochte receptie Lange manchester Marktbericliten o-o-o-o-o-o-o-o-o o-o-o-o-o-o-o-o-o Deze week weer zo'n „3-in-de-tas" aanbieding waardoor u bij AH nog minder betaalt. Bespaar maar week-in week-uit op uw huishoudgeld. Word vaste klant bij Albert Heijn. 12 blik snijbonen 12 blik doperwten 12 blik worteltjes De nieuwe Veenendaalse industrie, „Hollantor", een fabriek welke z.g. non- woven stoffen gaat produceren, zal worden gevestigd in een gedeelte van het bedryfscomplex van de Hollandia Wol- en Kousenfabrieken aan de Prins Bern- hardlaan. Het door Hollantor aangekochte ge deelte van dit bedrijf zal worden ver bouwd, welke verbouwing - naar men verwacht - in januari a.s. haar beslag zal krijgen. De montage van de machines, daarna, zal ongeveer drie maanden in beslag ne men, zodat de eerste produktie in april wordt verwacht. In juni 1959 zal het be drijf op volle toeren draaien. In de nacht van vrijdag op zaterdag j.l. werden in Veenendaal drie verkeerszuilen omver gereden. Twee aan het eind van de Hoofdstraat en één op de spoorwegover gang. Van de dader ontbrak elk spoor, totdat de Veenendaalse politie maandag j.l. de Veenendaler Van E. aanhield, die het zaakje op zijn geweten bleek te hebben. Deze zal er hoogstwaarschijnlijk nog wel meer van horen. Het oude vertrouwde, bont beplakte „sigarenkistje" is gedoemd langzamer hand te verdwijnen. De Ritmeester si garenfabriek heeft namelijk met een nieuw soort kistverpakking deelgeno men aan de door het Nederlands Ver pakkingscentrum georganiseerde ver pakkingswedstrijd „De Gouden Noot" en zag dit streven bekroond met een onderscheiding, de „Gouden Noot Tro- phee", welke in het voorjaar uitgereikt cal worden. Deze moderne versie van houten si- garenverpakking heeft grotendeels de hoge onderscheiding te danken aan de baanbrekende decoratie, die artistiek eenvoudig maar niettemin doeltreffend is en volkomen beantwoordt aan het eigen karakter van de sigaar. Het oude, vaak nogal druk gedecoreerde sigaren kistje, zal waarschijnlijk langzaam maar zeker plaats moeten maken voor de moderne elegante kist. Ook in het buitenland bestaat reeds belangstelling voor de nieuwe sigaren- verpakking. Er wordt, met nadruk op gewezen, dat de vestiging van Hollantor in de Hollan dia Wol- en Kousenfabrieken, voor zover bekend, geen konsekwenties zal hebben voor de normale voortzetting van dit be drijf. Onlangs schreven wij reeds uitvoerig over de nieuwe industrie. In „Hollantor" wordt enerzijds deelge nomen door een Engelse industrie, Lantor Ltd, gevestigd te Manchester en ander zijds door zes grote Nederlandse textiel industrieën, waaronder de Veenendaalse Stoomspinnerij en Weverij N.V. Het bedrijf van „Hollantor" zal een no vum voor Nederland betekenen, n.l. een volledig geautomatiseerd bedrijf, waar vezelvlies wordt vervaardigd, volgens een werkwijze, die een geheel nieuwe ont wikkeling betekent in de textielfabricage. Het systeem spinnen en weven is hier bij verlaten en de fabricage is louter het werk van machine-units: een aantal ma chines nemen aan de ene kant de grond stoffen op en leveren aan de andere zijde het produkt in één arbeidsgang. Hollantor heeft de licentie verkregen voor de Benelux en Duitsland en in over leg met Lantor Ltd. zal door dit bedrijf de gehele Westeuropese markt worden bediend. Over de personeelsbezetting van het nieuwe bedrijf kon men ons ook nu nog geen nadere gegevens verstrekken. VZC I SPEELDE GOED, MAAS VERLOOR TOCH De eerste wedstrijd in de wintercom petitie van de Kon. Ned. Zwembond heeft het eerste zevental van de Veenendaalse zwemclub twee verliespunten opgeleverd. Het Veenendaalse waterpolozevental speelde een goede wedstrijd, maar bleek toch niet opgewassen tegen de twee klas sen sterkere, reserve-hoofdklasser Zwem- lust 2 uit Utrecht. (1-3). VZC speelde in volledige samenstelling met Jan Bakker in doel, Ad Slotboom, Evert van de Loosdrecht en Koomen ach ter en Wim van der Meer, H. van de Loosdrecht en Steffers voor. De tactische, oude ploeg van Zwemlust scoorde vóór rust drie maal. Het eerste doelpunt was onhoudbaar voor keeper Bakker; de tweede maal gooide de scheidsrechter roet in het eten door eerst wit een vrije worp te geven en daarna zijn beslissing te herroepen door zwart op te steken. VZC speelde wit en Ad Slotboom trok na de eerste beslissing onmiddellijk van zijn man weg. Hierdoor kwam deze Zwemlustspeler bij de herroeping van de scheidsrechter vrij te liggen en scoorde ongehinderd. Het derde doelpunt - een boogbal - verraste Jan Bakker volkomen. Na rust was de strijd gelijkopgaand, het Veenendaalse zevental hield zijn tegen stander uitstekend in de hand. De basis voor het enige Veenendaalse doelpunt was een schermutseling van midachter E. van de Loosdrecht - Koomen speelde in- plaats van midachter, linksachter - waar door deze de bal naar de keeper tikte. Bakker speelde onmiddellijk terug op Van de Loosdrecht, die opzwom en via Steffers naar de meegekomen Koomen speelde, die hard inschoot. De wedstrijd werd maandagavond j.l. gespeeld in het Amersfoortse sportfond- senbad. Nu ook de jeugd van Veenendaal het Hoela-hoeplaspel op grote schaal is gaan beoefenen blükt voor het jeugdwerk de tijd rijp dit spel in wedstrijden te moe ten samenbundelen. Jeugdwerkleider Van Pijpen heeft dan ook een uitgebreid en aantrekkelijk programma samengesteld waaraan ieder meisje en elke jongen kan deelnemen. De Veenendaalse jeugd krijgt dus volop gelegenheid zich op onderstaande tijden met elkaar in wedstrijden te meten. Vrijdag 7 november, 's avonds van 6.30 tot 8 uur op de Markt voor de jeugd van 13 jaar en ouder. Twee wedstrijden waar de jeugd zich voor op kan geven, n.l. 1. Wie het het langste volhoudt. Er wordt gedraaid in ploegen van tien personen tegelijk. 2. Op ZATERDAG 8 NOVEMBER a.s. kunt U in onze zaak GRATIS Uw safieren laten controleren. Speel Uw platen niet met een „MOORDENAAR", zij zijn een te kostbaar bezit. Gaarne zal onze deskundige U ook van advies dienen over de in Uw bezit zijnde gramofoon, Vergeet U ook vooral niet onze te bezoeken op VR'JDAGAVOND 8 uur in het kleine zaaltje van gebouw Sola Fide - ENTREE GRATIS naar drukkerij Parallelweg 10 Telefoon 08385-2023 Veenendaal MARKT 3 VEENENDAAL PRESENTEERT 91 een uiterst boeiende medische lilm. Op zaterdag 8 november 1958 in gebouw „Eltheto", Fluitersstraat, aanvang 20.00 uur Kaartverkoop en plaatsbespreken op 8 november 1958 van 15.00 tot 16.00 uur aan de kassa. Prijzen der plaatsen f 1.25 - f 1.— en f 0.50 Plaatsbespreken f 0.10 per plaats Toegang 14 jaar Wanneer u de goede hoe danigheden van uw arti kelen onder de aandacht van het kopend publiek wilt brengen. Daarvoor staat ,De Vallei' te uwer beschikking. Dit nieuwsblad wordt, doordat het plaatselijk en regionaal nieuws brengt, niet ge lezen, maar „gespeld" van A tot Z. In die sfeer genieten ook uw adverten ties een bijzondere be langstelling. De resultaten bewijzen dat. Adverteert dus in De Vallei. Het blad met verreweg de grootste oplaag voor de omgeving. Hoela-Hoepla-show. Hiervoor kunnen zich meisjes en jongens aanmelden die al iets meer met de hoepel bereikt heb ben dan het ronddraaien alleen. Er mag niet met de eigen hoela hoepel gedraaid worden. Er zijn n.l. veel hoepels bij, die van elektriciteitsbuis zijn gemaakt en daar door kromtrekken, waardoor de wed strijd verkeerd beïnvloed kan worden. De eerste drie winnaars van beide wedstrijden ontvangen een prijsje. Opgeven vrijdagavond om 6.15 uur op de markt. Kosten voor deelname 0,25. Voor de lagere-schooljeugd is er za terdagmiddag een hoela-hoepelwed- strijd op het Dr. Slotemaker de Bruïne- plein, van 2.30-4 uur. Voor deze kinde ren zijn er eveneens twee wedstrijden, als bovengenoemd. Ook voor hen zijn er een aantal leuke prijsjes. Opgeven zaterdagmiddag om 2 uur op het Slotemaker de Bruïneplein. Kosten 0,15 per kind. Het is dus de jongens en meisjes ge raden flink te oefenen, waardoor de wedstrijd alleen maar tot een groot succes zal worden. SUCCESVOLLE RIT M.A.C. VEENENDAAL 40 automobilisten en motorrijders heb ben j.l. zaterdagavond deelgenomen aan de betrouwbaarheidsrit van de motor- en automobielclub „Veenendaal". Een rit over 60 km. via Veenendaal, Renswoude, Scherpenzeel, Leersum, Amerongen, Overberg. De uitslag was: motoren 1. Slok, Rhe- nen 16 strafp.; 2. M. J. de Bruin, Wolf- heze (31); 3. J. de Gooijer, Veenendaal (101); 4. J. Jansen, Veenendaal (176). Auto's: 1. G. Veenendaal, Woudenberg (16 strafp.); 2. Van Spijkhoven, Leersum (16); 3. Van de Wetering, Woudenberg (17); 4. A. Boers, Veenendaal (54); 5. B. v. Kooten, Veenendaal (60). De volgende rit is op zaterdagmiddag 27 december a.s. om half drie. (Vervolg van pagina 1) sprakelijkheid. Het gerecht vond dat een hoogst ernstig verzuim. Als u nu eens een kostwinner had doodgereden, wie zou dan de schadever goeding, die wel een ton kan bedragen hebben betaald, vroeg de rechter. Ik niet, antwoordde verdachte. Daar toe ben ik niet bij machte. Aannemende, dat verdachte de waarde van een verzekering nog wel nader zal leren kennen - hij moet de kapotte motor vergoeden - wilde men het dit keer nog laten bij 50,- of 20 dagen. De 19-jarige scholier J. Th. van der V. uit Veenendaal begaf zich, zonder in het bezit van het vereiste rijbewijs te zijn, met de motor van zijn broer op de open bare weg. Wel was hij in het bezit van een auto rijbewijs en, zo vertelde v. d. V. vrijdag voor het kantongerecht te Wageningen, een examen voor het A-rijbewijs was nu inmiddels ook aangevraagd. Ik wilde juist nog wat oefenen, ver telde verdachte en ik deed het speciaal zondags tussen de middag omdat het dan het minst druk is. Ik had al een eindje gereden toen ik aangehouden werd en on derweg was ik geen kip tegengekomen. Veel gevaar leverde het dus niet op. Bo vendien zat mijn broer, van wie de motor was en die wel een rijbewijs had, op de duo. Veel nut heeft dat anders niet, want die broer kan toch niet ingrijpen als u een fout maakt, zeide rechter v. d. Brand. De officier eiste een boete van 15,- of 6 dagen hechtenis, doch rechter v. d. Brand zag geen aanleiding beneden het transactiebedrag te gaan en vonniste met 25,- of 10 dagen. De Nederlandse regering is akkoord gegaan met het bemiddelingsvoorstel van de President van de Arrondisse- ments Rechtbank te Den Haag, om de 37 verstekelingen in Nieuw-Guinea op te nemen met volledige vrijheid van beweging. Zoals bekend zouden aanvankelijk deze verstekelingen in Indonesië aan land worden gezet, waar zij dan hoogst waarschijnlijk ter dood veroordeeld zouden zijn. Op dit, van regeringswege genomen besluit, kwamen zowel van binnen- als buitenland felle reacties, met het ge volg dat de Nederlandse regering zich akkoord verklaarde met bovengenoemd voorstel. KOSTELOZE INENTING EN HER-INENTING TEGEN POKKEN Burgemeester en wethouders van Ede maken bekend: dat gelegenheid zal wor den gegeven tot kosteloze inenting en her-inenting tegen pokken, te Ede op dinsdag 11 nov. 1958, van 15.00-16.00 uur, in het gebouw van de Gem. Geneeskun dige Dienst, Brouwerstraat 3, Ede; Lunteren: op donderdag 13 nov. 1958, om 15.00 uur in de oude openbare lagere school, Dorpsstraat 30, Lunteren; Geld. Veenendaal: op dinsdag 18 nov. 1958, om 15.00 uur in het gebouw der hulpsecretarie te Geld. Veenendaal; Ederveen: op vrijdag 21 november 1958, om 15.00 uur, in de consistoriekamer ach ter de Ned. Herv. kerk. De geschiktste tijd om kinderen in te enten ligt in de leeftijd van drie maan den tot twee jaar. Het is gewenst tevoren de huisarts te raadplegen. De ouders dienen het trouwboekje mee te brengen. Met nadruk wordt erop gewezen, dat kinderen, die minder dan 14 dagen ge leden een injectie tegen kinderverlam ming, diphterie, kinkhoest of tetanus heb ben ontvangen, voor deze inenting niet in aanmerking komen. SCHERPENZEEL Het bestuur en leden van de gymnastiekvereniging DOTO kunnen met vol doening terugzien op de, ter gelegenheid van het zilveren jubileum gehouden, receptie. Naast de vele plaatselijke verenigingen, maakte ook het gemeente bestuur van deze gelegenheid gebruik haar gelukwensen aan te bieden. De ge lukwensen gingen veelal gepaard met overhandiging van een enveloppe met inhoud, zodat de DOTO-kas deze avond een welkome aanvulling heeft gehad. Burgemeester C. P. Hoytema van Ko nijnenburg bracht allereerst het DOTO- bestuur dank voor het vele werk dat deze vereniging in het belang van de jeugd gedaan heeft. Als dank hiervoor zegde hij toe alle pogingen in het werk te stellen om aan de wens van DOTO, een nieuwe vloer in het gymnastiek lokaal, te voldoen. Bij deze gelegenheid wilde burgemeester echter ook niet met lege handen komen en overhandigde de bekende enveloppe, waarbij hij de wens uitsprak dat DOTO nog veel mocht doen voor een gezonde en krachtige Scherpenzeelse jeugd. De voorzitter van de vereniging, de heer R. Keitz, dankte het gemeentebestuur voor deze mooie geste en herinnerde ook nog aan het feit dat het gemeentebestuur het gym nastieklokaal altijd gratis beschikbaar heeft gesteld. „Als wij een vloer krij gen", aldus voorzitter, „dan kunt u er op rekenen dat wij deze zullen vertroe telen." Hierna kwamen negen jeugdleden binnen, onder leiding van mevr. Val kenburg, die het bestuur een bloemen hulde brachten, alsmede een voorzit tershamer en een medaillering. De heer Atteveld die 10 jaar leider was, ontving bovendien een blazer. VAN HET GROENE LAKEN De competitie van de Biljartbond Wageningen en Omstreken heeft thans weer een aanvang genomen. Voor de Biljartvereniging Renswoude, die ook in deze bond uitkomt, zijn de viertal len voor dit seizoen als volgt samen gesteld: I. C. Vink Sr., J. van Voorthuizen, C. de Fluiter, G. van de Kaa. II. H. van de Kaa, J. D. Overeem, T. den Hartog, C. Vink jr. III. L. Stutvoet, G. van Raaij, A. van IJsseldijk, B. den Hartog. Reserves: J. van der Veer, A. van de Bovenkamp, R. Hoogeweg, J. van de Fliert. Het le viertal heeft vorige week dins dag reeds de eerste wedstrijd gespeeld en wel tegen De Waard I uit Ameron gen. Veel geluk heeft Renswoude deze onsportief gespeelde wedstrijd niet ge bracht want Amerongen ging met de volle winst naar huis. De uitslag was: C. Vink Sr L. van Soest 02 J. v. Voorthuizen G. v. Soest 02 C. de Fluiter A. van Soest 02 G. van de Kaa W. Burgers 02 VfR&OND VG0R VflUC' VfRttl Dat de voetganger óók bij de Internationale Verlichtingsactie van het Verbond voor Veilig Verkeer betrokken wordt, is niet zonder reden. Want ieder, die 's avonds als voetganger van de rijweg gebruik moet maken, loopt groot gevaar, indien hij niet links, dus het verkeer tegemoet loopt. Alleen dan is hij in staat het naderende verkeer te zien ènte ontwijken. En natuurlijk zal iedere wellevende automobilist, die een voetganger ziet naderen, zijn lichten dimmen. Want ook de verblinding van een voetganger kan een mensenleven kosten. Vervolgens memoreerde het echtpaar Stotijn de oprichting van de gymnas tiekvereniging, waarna de afgevaardig den van diverse verenigingen het woord voerden. Behalve de vele geldbedragen ontving de jubilerende vereniging ook nog een elektrische grammofoon. Op overduidelijke wijze is gebleken dat DOTO zich in aller belangstelling mag verheugen. DONDERDAG «n VRIJDAG KOOPJES DEZE WEEK merk K.L.M, 25 pet. beneden de prijs Leeftijd van 6 tot 14 jaar MANUFACTUREN BEDDENSLE0IKANTEN VEENENDAAL GORTSTR.39 Ttltf. 23Z1 Met de wens dat het nieuwe sportterrein de sportiviteit van Amerongen zal verhogen, heeft burgemeester W. Martens zaterdagmiddag het sportcomplex „De Burgwal" officieel geopend. Het was ook Amerongens eerste burger die even later het voetbalveld in gebruik stelde door de aftrap in de wedstrijd DVSA-CDN Het sportcomplex dat gelegen is even buiten Amerongen langs de Rijksweg naar Eist bestaat uit een van een mooie grasmat voorzien voetbalveld. Even hiervoor een kleiner oefenterrein, ook bedoeld als speelveld voor jeugdelftal- len en voor het schoolvoetbal. Naast een groot parkeerterrein direct achter de ingang gelegen, is een prachtig afge werkte tennisbaan te vinden, waarop deze zomer reeds vaak gespeeld is. Het geheel zal de komende weken nog ge completeerd worden met een kleed lokaal voor voetbal en tennis. Er waren zaterdagmiddag heel wat sportieve bezoekers op de Burgwal aan wezig. Hieronder mag zeker ook ge rekend worden het voltallig gemeente bestuur, door wiens toedoen dit sport park is ontstaan. Verder waren o.m. aanwezig de voorzitte^ van de lands kampioen DOS, de héér A. Schreuder, die vergezeld was van de commercieel gedelegeerde de heer W. Berendse, en de trainer van het DOS-elftal. Ook van kerkelijke zijde bestond er belangstel ling. De Ned. Heide Mij was vertegen woordigd door de hoofdopzichter de heer Veldhorst. In een korte toespraak legde burge meester Martens de nadruk op hetgeen aan de verwezenlijking was voorafge gaan, en hoe met geld en zorg dit sport park tot stand is gekomen. Hij besloot zijn toespraak met de wens, dat het terrein de sportiviteit zou verhogen. De voorzitter van DVSA, de heer J. Kei man, richtte zich allereerst tot de vele genodigden en sprak hartelijke dank woorden tot het gemeentebestuur. Hij deed een beroep op de leden van de vereniging, vooral zuinig op het terrein te zijn. Namens de KNVB afdeling Utrecht werd het woord gevoerd door de heer Kerstens, die de prettige sfeer die er op het oude terrein altijd heerste, nog even ophaalde en door liet schemeren, dat dit slechte terrein er wellicht de oor zaak van was dat DVSA enkele jaren geleden niet promoveerde. Ook de oud voorzitter van DVSA, de heer W. Be rendse, sprak nog enkele hartelijke woorden. Dat vooral DVSA in deze opening be trokken werd is vanzelfsprekend, om dat deze vereniging wel het meest naar een sportterrein snakte. Nu zal de com- VEENENDAAL. Eiermarkt: aanvoer 134.000 eieren. Prijzen van 15,50 tot 16,- voor de grote eieren en van 10,- tot 14,- voor de kleine eieren. Handel matig. Alles per 100 stuks. Biggenmarkt: aanvoer 75 stuks. Prijzen van 42,- tot 68,- per stuk. Handel redelijk. EDE. Eiermarkt: aanvoer 325.000 stuks. Prijzen grote eieren 15,25 tot 16,25; kleine eieren 10,- tot 14,50 per 100 stuks. Redelijk goede handel. petitie eindelijk weer een normaal ver loop kunnen hebben. Daarnaast is het mogelijk geworden ook andere takken van sport te gaan beoefenen. Misschien zou er belangstelling kunnen bestaan voor volleybal en korfbal. Na het min of meer officiële gedeel te volgde er een wedstrijd tussen DVSA en CDN. Burgemeester Martens zorgde voor de aftrap, die echter niet kon leiden tot de verlangde overwin ning voor de gastheren. De vlugge en technisch betere CDN-ploeg uit Drie bergen wist met een score van 4-2 een zege te behalen. Echter na felle tegen stand van de DVSA-ploeg. In de pauze van deze wedstrijd was het aardig kij ken naar een korte voetbalwedstrijd tussen welpen van HDS en DVSA. De muziekvereniging „Ons Genoegen" zorgde de gehele middag voor de mu zikale opluistering. Alweer is er een mijlpaal bereikt in de ontwikkeling van Amerongen. CONCERT IN RAADZAAL De raadzaal van het gemeentehuis zal dinsdag 11 november gaan dienen als concertzaal. Op uitnodiging van het plaat selijke Nutsdepartement zal een program ma van klassieke muziek ten gehore wor den gebracht door het Stichts Trio, be staande uit Ans Verbeek, vleugel, Adie le Gué, zang en Fred Mann, fluit. Zij zul len werken uitvoeren van Handel, Tele- mann, Mozart, Fausé e.a. De raadzaal van het gemeentehuis is voor dit doel graag afgestaan door het gemeentebestuur. Dit concert is niet alleen voor Nuts leden toegankelijk, maar ook voor andere muziekminnenden. EERSTE WINTERTOCHT MET 280 DEELNEMERS Zaterdagmiddag is de eerste tocht van de winterserie gelopen onder buitenge woon goede weersomstandigheden, be houdens één zware regenbui. Onder de 280 deelnemers waren negen gxoepen, waaronder één grote van 36 personen van de Rijnkanters uit Eist. Er was een mooie route uitgezet die voor namelijk door de Leersumse en Amerong- se bossen liep. Dat het gemakkelijk lopen was, blijkt uit het feit dat de E.H.B.O. niet één blaar behoefde te behandelen. DAMMEN De wedstrijd Amerongen I Loos drecht II werd bij de stand 10-8 afgebro ken. De einduitslag wordt waarschijnlijk 11-9. Maris, Faber, E. van Zomeren en C. v. d. Kolk wonnen. Remise speelden Berkhof en M. v. d. Grift. Amerongen II speelde gelijk tegen Zeist III. Voor de punten zorgden G. van Zomeren, Wildeman, Swetselaar en Van Wamel met winst; Rebergen en Van Loon maakten remise. Vrijdag 14 en zaterdag 15 november a.s. wordt in het Clubhuis een bazaar gehou den om nieuw materiaal aan te schaffen. (41) En nauwelijks heeft Tarai zijn vreselijke eis doen horen of Aram begint zich met alle strijdlust, die in hem is, te verdedigen. Hij betoogt heftig, dat het hem er slechts om te doen was Sylvester voor de wraak der Khmers te behoeden. Iets, wat hij tegenover een landgenoot als zijn plicht achtte. Met een welwillende glimlach luisteren de wijzen naar het heftige betoog en als Aram eindelijk zwijgt, staan zij plotseling, alsof dit hun een teken was, van hun kussens op. „Gij hebt goed gesproken Aram", zegt degene, die steeds het woord gevoerd heeft, „wij zijn van uw onschuld overtuigd en zullen dit de keizer mededelen. Maak zijn boeien los!" Terwijl een der dienaren dit bevel ten uitvoer brengt, werpt Aram een onderzoekende blik op Tarai. Eén enkele ogenblik ontmoeten hun blikken elkaar, dan draait Tarai zich om en loopt driftig de zaal uit. f (Wordt vervolgd.) 3 in de tas fijn

De Vallei | 1958 | | pagina 2