Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Jeugd hoela-hoepte op de Markt Slot* de Bruïneplein en ROEBELS VOOR DE DAM MULDER mm§ optiek. ...er is een ernstig ongeval gebeurd op de Kerkewijk RENSWOUDE 32e jaargang WOENSDAG 12 NOVEMBER 1958 Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaal Nr. 85 Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzee! 5-jarige knaap honderdzeventig kinderen de baas SHOW OP DE MARKT ...en toen kwam dokter Frost ASSURANTIEKANTOOR ALLE VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN EN FINANCIERINGEN Wereldkampioen Badminton komt in Veenendaal Bromfietser tegen auto TOCHT NAAR MOSKOU Wegenaanleg in uitvoering Wat nu weer.. BRILMONTUREN Redactie en administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon K 8385-2023 Girono. 563427 Redactie. W. F. ter Boeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bü de agentschappen van „De Vallei" in de plaatsen van versoh^jning DE VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale contractprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,65 per kwartaal Losse nummers 10 cent Wie had ooit kunnen denken dat enkele kinderen uit het verre Australië de aanleiding zouden geven tot een wedstrijd, waarbij de Veendaalse jeugd z'n uiterste best deed de „hoela-hoep-titel" van Veenendaal in de wacht te slepen. De geschiedenis van deze wereld-rage is in het kort als volgt. Twee Amerikanen (natuurlijk Amerikanen!) zagen, toen zij op zakenreis waren in Australië, een paar meisjes die hun hoepel niet op de gebruikelijke manier met een stokje voortdreven, maar deze rond hun heupen lieten draaien. De heren zagen hier iets in en het succes van een handige reklamekampagne overtrof verre de ver wachtingen. Men schat dat er in Amerika tegen Kerstmis zestig miljoen hoepels zullen zijn verkocht. Omdat de beweging die men maakt om de hoepels draaiende te houden herinnert aan de hoela-dansen van Hawaiaanse ballerina's, gaf men het spelletje de naam „hoela-hoepel". Ook Veenendaal is in zeer korte tijd onder invloed gekomen van de hoela-rage. Vrijdagavond en zaterdagmiddag was het dan zover, dat onder deskundige lei ding van de Veenendaalse jeugdwerkleider de heer Van Pijpen, de jeugd z'n „hoepla-kunsten" kon tonen. En het moet gezegd, dat waren er heel wat. On getwijfeld zullen vele volwassenen het niet op durven nemen tegen de kundig heid van de - soms zeer jeugdige - kinderen. Voor de wedstrijd van vrijdagavond, die uitgeschreven was voor de meer oudere jeugd, meldden zich 25 deelne mers. Dit vrij lage aantal is voorname lijk toe te schrijven aan de slechte weersomstandigheden. Een koude drui lerige regen maakten het de deelnemers niet bepaald gemakkelijk, maar toch werd er fel gestreden om als beste uit de strijd te komen. Allereerst moest men 10 minuten nor maal draaien, vervolgens al draaiende vijf passen vooruit en vijf passen ach teruit maken om daarna de hoepel op de knieën te brengen. De 13-jarige Timo Kroes bleek de beste hoepla-capaciteiten te bezitten en mocht zich overwinnaar noemen. Tot slot gaf een aantal kinderen een show die door de talrijke belangstellenden, waaronder wethouder Van Kuyk, zeer op prijs werd gesteld. 170 DEELNEMERS Zaterdagmiddag waren de kleintjes aan de beurt. De belangstelling hiervoor was zo groot, dat de heer Van Pijpen, om niet in tijdnood te komen, genood zaakt was de inschrijvig stop te zetten. I Was dit niet het geval geweest dan zouden meer dan tweehonderd kinderen om de eer gestreden hebben. Nu be droeg het nog een respectabel aantal, want niet minder dan 170 jongens en meisjes namen aan deze middag deel. Onder de tonen van vrolijke muziek, die deze regenachtige middag nog wat opfleurden, dansten en hoepten de kin deren dat het een lieve lust was. In groepjes van tien kwamen zij in het strijdperk en moesten ongeveer de zelfde capriolen maken als hun oudere collega's op de Markt. Hierbij viel het direct op dat de 6- jarige Tony Diepeveen, een klein par mantig kereltje, de hoepla-kunst tot in perfectie beheerste. Het kunststuk de hoepel al draaiende op de knieën te brengen en vandaar omhoog tot om de nek en weer terug naar de knieën le verde hem geen enkele moeilijkheid op en het was ook dit ventje dat in de fi nale zijn rivalen de baas bleef. Met uitzondering van de regen heeft het aanwezige publiek - naar schatting een zeven a achthonderd mensen - van een leuke kindermiddag kunnen ge nieten. De heer Van Pijpen - en niet te ver geten mevrouw Van Pijpen - hebben ondanks het slechte weer de kinderen op een aangename wijze bezig gehou den. Ook de politie voor de prima hulp en gemeentewerken, die voor de afzet- INTERKERKELIJKE JEUGD- BIJEENKOMST Evenals vorig jaar, zullen ook dit jaar weer interkerkelijke bijeenkom sten worden gehouden, georganiseerd door de Ned. Herv., de Gereformeerde en Chr. Ger. (Hoofdstraat) jeugdvereni gingen. De eerste van deze bijeenkomsten in het komende winterseizoen zal plaats vinden op woensdag 19 november a.s., om kwart voor acht, in ,,'t Trefpunt". De Gereformeerde predikant, Ds. J. Overduin, zal spreken over „Hoe kom ik tot geloof?" en daarna dit onderwerp in discussie brengen. Verder zingt mej. G. Leppers, met orgelbegeleiding van j de heer C. de Kleuver. Alle jongeren zijn op deze bijeenkom- 1 sten welkom. CHR. GER. KERK BEATRIXSTRAAT ENKELE MAANDEN BUITEN GEBRUIK Binnenkort zal men een aanvang ma ken met het schilderen van het inte rieur van de Chr. Geref. Kerk aan de EGYPTE De Assoe'an-dam... daar is alle narigheid mee begonnen. Die dam, die Egypte d .i welvaart zou moeten brengen, heelt de wereld nog niet veel anders dan narig- Beatrixstraat. Hierdoor zal men enige heid gebracht... met name de Suez-affaire. Maar de Russen hebben er een voor maanden geen gebruik van het kerk gebouw kunnen maken. De Chr. Geref. Kerk aan de Hoofdstraat heeft evenwel gastvrij onderdak aangeboden en m.i.v. zondag 23 november zullen ook de godsdienstoefeningen van de Chr. Ger. Kerk Beatrixstraat in deze kerk plaats vinden. De aanvangstijden van de verschillen de diensten worden hierdoor enigszins gewijzigd. BEROEPEN PREDIKANT KOMT PREKEN Ds. D. van de Berg, Ned. Herv. pre dikant te Oud-Alblas, die van de ker- keraad der Ned. Herv. kerk een toe zegging van beroep heeft ontvangen, hoopt morgenavond te spreken in de dam schoot hij- geen steek op. Oude Kerk op de Markt. Aanvang half acht. deeltje uitgehaald en met een roebelspiering een propaganda-kabeijouw ge vangen! De revolutie in Egypte, door Naguib begonnen en door Nasser voortgezet, had niet alleen tot doel „de banden te slaken" waarmee dit land aan het Westen gebonden was. Je hebt niets aan vrijheid wanneer je geen cent op zak hebt. Egypte moest economisch op eigen benen staan. Een der voornaamste middelen daartoe was uitbreiding van de productie door uitbreiding van de bevioenng... en daartoe was nodig de bouw van een nieuwe Nijldam bij Assoe'an, een kar weitje dat tussen de vijf en tien miljard gaat kosten, zo daaromtrent. Nasser probeerde Oost en West tegen elkaar uit te spelen. De Amerikanen bleken niet ongeneigd hem te helpen. Nasser zette hen Onder hoge druk door de Russen in het spel te betrekken. En toen gebeurde waarop hij niet gerekend had... de Amerikanen bedankten voor de eer. Zo kwam hij tussen twee stoelen terecht, want de Russen kwamen niet af met roebels. Ten einde raad besloot hij, dat hij dan de Assoe'an-dam zou betalen uit de inkomsten van het Suezkanaal en „nationaliseerde" de Suez-kanaalmaatschappij. leder die kranten leest, weet wat er het gevolg van was. Mede dank zij Amerika's onberekenbare houding kwam Nasser uit dit avon tuur onbeschadigd te voorschijn. Hij hoopte het ene politieke succes op het andere (Syrië, Iran, steun van andere Arabische staten) maar met de Assoe'an- Een beeld van de hoela-hoep - wed strijd voor de oudere jeugd, welke vrijdag avond j.l. op de Markt is gehou den. Als winnares kwam de 13-jarige Lenie Roelofsen (met handen op het hoofd) uit de strijd. KUNSTKRING NVV - VEENENDAAL Onder auspiciën van de Kunstkring NVV-Veenendaal brengt toneelgroep „Puck" op zaterdag 22 november het toneelstuk „....en toen kwam dokter Frost." Deze kluchtige komedie in drie be drijven, geschreven door de Oosten rijker Hans Weigel, wordt opgevoerd in het Verenigingsgebouw aan de Eiken laan en staat onder regie van Egbert Paridon. Het decor verzorgt Edo Spier, ver taling is van Eric van Ingen, terwijl de technische leiding berust bij Joop Fa- ber. De inhoud van dit stuk handelt voor namelijk over psychologie. De schrijver ziet de twintigste eeuw waarin de mens een aantal uitvindingen opgedrongen wordt, die hem het leven stukken ge makkelijker maakt, zoals wasmachines, ijskasten, televisie en niet te vergeten complexen. Het minderwaardigheids complex, het meerderwaardigheidscom- plex, het Odipuscomplex, enfin teveel om op te noemen. Volgens schrijver is KCRkE WIJK 1£- Tet.5000 VEENENDAAL Gevolmachtigde van de Insurance Company of North America ting zorgde, komt een woord van lof toe, terwijl een drietal firma's, t.w. sportmagazijn .Albers, Vebotex en Ge schenkenhuis Bosch, die de prijzen gra tis beschikbaar stelden, er eveneens toe hebben bijgedragen dat deze hoepla wedstrijden voor de Veenendaalse jeugd als uitstekend geslaagd genoemd mo gen worden. De prijswinnaars zijn: Vrjjdagavond: le prijs Lenie Roelof sen, 13 jaar, 2e prijs Jan Sukkel, 12 jaar. Zaterdagmiddag: le prijs Tony Die peveen, 5 jaar, 2e prijs Ria Roelofsen, 9 jaar, 3e prijs Elka Taan, 10 jaar, 4e prijs Jeanet van Erk, 10 jaar, en vele andere prijswinnaars. Uit betrouwbare bron hebben wij ver nomen, dat de wereldkampioen badmin ton de heer Ferry Sonneville, voornemens is enige badminton wedstrijden te spelen in Veenendaal. Hij zal worden geassisteerd door de heer Rob de Wit, tweede speler op de nationale kampioenschappen. De wedstrijden worden gespeeld op een nog nader te geven datum en voor een ieder toegankelijk. „Dokter, kunt u onmiddellijk komen, er is een ernstig ongeval gebeurd op de Kerkewijk." Gelukkig was deze telefonische oproep geen ernst, maar een onder deel van de ^Vallei-EHBO-wedstryden", welke zaterdagmiddag in ,,'t Trefpunt" aan de Kerkewijk werden gehouden. Hierbij streden de EHBO-ploegen uit Eist, Amerongen, Leersum en Veenendaal om de eer, met als inzet een door drukkerij „De Gelderse Vallei" beschikbaar gestelde wisselbeker. Omstreeks half vier werden de deel nemers uit de zaal veryvijderd en moes ten de „patiënten" hun plaats innemen. De wedstrijdopgave luidde als volgt: „In een kleine stad is een glazenwasser bij zijn werkzaamheden van de trap ge vallen. Hij heeft een grote buil met schaafwond op het voorhoofd en raakt na enige minuten in bewusteloze toe stand. Een oudere man, die hem helpt, deinst achteruit, struikelt over een vuilnisbak en valt met de heup op de rand van de stoep. U verleent eerste hulp en zorgt voor vervoer. Vlakbij is een telefoon." Hoewel de zenuwen af en toe om de hoek kwamen kijken - men stelde o.a. vragen aan een patiënt die bewusteloos was - voerden de ploegen in de vijftien minuten, een zeer korte tijd voor een dergelijke opdracht, alles snel en nauw keurig uit. Na iedere wedstrijd werd de betref fende ploeg met applaus beloond voor het gepresteerde. De einduitslag was: Ploegprüzen: 1. Amerongen I (wis- dat ook niet nodig, want er is nauwe lijks een onderwerp waar een ieder zo goed in thuis is als de psychologie. De auteur maakte bijvoorbeeld kennis met Mien, die doorgaat voor een opgeruim de ziel met zo'n aanstekelijke lach. Ja welopgeruimd. Het is soms net een klucht dacht hij en hij voegde de daad bij de gedachte. Vóór de spelers zich te buiten gaan aan dit stuk bieden zij haar veront schuldiging aan de echte psychiaters, die zich verzekerd kunnen houden van hun respect. Al met al belooft het een aantrekkelijke avond te worden. selbeker en medaille SKF). 2. Veenen daal II (medaille b. en w. gem. Rhenen). 3. Eist II (medaille b. en w. gem. Vee nendaal). 4. Veenendaal I. 5. Ameron gen II. 6. Eist L 7. Leersum L 8. Leer sum II. Leidersprüzen. 1. Veenendaal II. 2. Amerongen I. 3. Veenendaal I. 4. Eist I. 5. Leersum II. 6. Leersum I. 7. Ame rongen II. 8. Eist I. De prijzen bestonden uit luxe ge bruiksvoorwerpen. De jury bestond uit Dr. Jonker en Dr. Braang van Opheus- den en Dr. Vermeulen uit Zeist. BIJEENKOMST CHR. GEREF. JONGEREN Donderdag 20 november a.s. om half acht zal voor de Chr. Geref. Jongelings vereniging (Beatrixstraat) spreken Ds. C. Verhagen te Hilversum over „Begin er mee in je jeugd". De bijeenkomst wordt gehouden in de Chr. Geref. kerk aan de Hoofdstraat. De 28-jarige bromfietser C. van H. kwam gisterenmiddag in de Hoofdstraat lelijk ten val doordat een automobilist plotseling van de parkeerstrook de rij baan opdraaide. De laatste, de heer A. S. uit Hoender- loo, heeft bij het wegrijden waarschijn lijk niet voldoende gelet op de brom fietser die tegen de auto aanvloog. Na dat dr. Pilon de eerste hulp had ver leend werd de bromfietser met een beenwond naar zijn woning aan de Valleistraat gevoerd. NIEUWE TELEFOON AANSLUITINGEN 2443 C. van Doorn, Nieuwe weg 258. 2049 J. J. M. Gehéniau, Dr. de Visser- straat 57. 2149 G. Zoet, Ambachtstraat 10. RAAD KOMT BIJEEN De gemeenteraad van Renswoude wordt tegen vrijdagavond 14 november a.s. in openbare vergadering bijeengeroepen in het gemeentehuis. De agenda ver meldt onder meer de volgende punten: Verlening van ontslag aan de heer H. M. van Beek als ambtenaar van de bur gerlijke stand; vaststelling van het kre diet in rekening-courant voor het jaar 1959; wijziging van de verordening ziek tekostenvoorziening ambtenaren 1956; verlenging van de ontruimingstermijn van een aantal onbewoonbaar verklaar de woningen; verhuring van de wonin gen Dorpsstraat 8 en 10; vaststelling van de vijfjaarlijkse afrekening voor de bijzondere lagere scholen; vaststelling van de zesde wijziging van de gemeen te-begroting voor het dienstjaar 1958; vaststelling van een naam voor een nieuw aan te leggen weg; toekenning van een subsidie t.b.v. de polio-inenting; vaststelling van de begrotingen voor het gemeentelijk woningbedrijf en de algemene dienst voor het dienstjaar 1959. NAJAARSRIT BROMFIETSCLUB Onder auspiciën van de Veenendaal se bromfietsclub „De Batavieren" wordt op zaterdag 15 november a.s. een grote najaarsoriënteringsrit gehouden. Er wordt om twee uur gestart vanaf de Eierhal. Inschrijving vanaf half twee; kosten 1,50 voor leden en niet-leden. Als eerste prijs is door de bromfiets club een fraaie wisselbeker beschik baar gesteld, terwijl er verder nog ver schillende andere prijzen te winnen zijn. Nasser kan nog altijd kiezen tussen het Westen en Moskou. Maar hij wordt door zijn eigen politieke ambities naar de Russen gedreven. Het Westen, met zijn grote belangen in het nabije Oos ten, voelt er niets voor dat het geval- Suez zich nog enige keren gaat herha len. Verscheidene Arabische landen, die op Nassers apenliefde niet gesteld zijn en aan Westers kapitaal teveel te dan ken hebben, blijven zich toch groten deels op het Westen oriënteren. Valt het dus te begrijpen dat Nasser liever naar Moskou blikt, vanwaar hij be grijpende knipoogjes en de beste wen sen ontvangt, aan de andere kant maakt dit zijn positie ook weer moeilijker, want lang niet overal ziet men de So vjet-Unie als een goede Sinterklaas. De rel, onlangs door de president van Tu nis, Habib Bourguiba, veroorzaakt toen hij zei: „Nasser beseft het gevaar van het communisme niet", toont wel aan dat hier en daar het oude Chinese spreekwoord begrepen wordt: „Wie op een tijger uit rijden gaat, kan onderweg niet afstappen." Wat Nasser nodig heeft, is succes. Ook binnenslands. Zijn fellahin moeten te eten hebben. De levensstandaard moet omhoog. En gedurende al die tijd is er niets veranderd... het is nog altijd broodnodig dat de nieuwe Assoe'an-dam er komt en om die dam te bouwen heeft Nasser geld nodig; en het westen komt niet afDe inkomsten uit het Suez kanaal beginnen weer te vloeien, maar het onderhoud van het kanaal verslindt ook schatten. Dat zet geen zoden aan de Assoe'an-dijk. Maar nu is het eerste schip met geld binnen, onder de rode Sovjet-vlag. Ge neraal Hakim Amer, de naaste militaire medewerker van Nasser, is naar Mos kou getogen. Merkwaardig is het, dat Reeds in 1957 heeft het gemeente bestuur van Renswoude opdracht ge geven tot het ontwerpen van een plan voor de verbetering van De Schalm. Door de bestedingsbeperking kon dit .plan echter niet tot uitvoering worden gebracht daar geen financieringsmid delen beschikbaar waren. Thans heeft de Cultuurtechnische Dienst te Utrecht nog vrij onverwachts voor deze verbetering een subsidietoe zegging gedaan tot het aanzienlijke be drag van 50*/# van de totale kosten, mits de werkzaamheden nog dit jaar worden uitgevoerd. Teneinde van deze meevaller te kun nen profiteren, heeft het gemeentebe stuur besloten onmiddellijk tot uitvoe ring van de verbeteringswerkzaamhe den over te gaan. Het werk wordt door de Ned. Heide maatschappij in regie uitgevoerd en de komende week zal hiermee een begin worden gemaakt. De straal, krijgt een klinkerverhar- ding ter breedte van 3 meter over een lengte van 1335 meter. De totale kosten worden geraamd op 65.200,Tevens heeft de gemeente bij beschikking van de President van de Arrondissements rechtbank te Utrecht d.d. 17 oktober 1958 de beschikking gekregen over het terrein, gelegen ten zuiden van de Taets van Amerongenweg. Ook de aanleg van een weg op deze grond en het egalise ren van het gehele terrein zal met grote spoed ter hand worden genomen. Bovendien heeft de architect, de heer A. H. Nes, de opdracht ontvangen tot het ontwerpen van plannen voor de bouw van een aantal woningwetwonin gen aan de nieuw aan te leggen weg. Deze weg krijgt een lengte van 380 me ter en een klinkerverharding ter breed te van 5 meter. De totale kosten van het bouwrijp maken, inclusief verharding en riole ring, worden geraamd op 85.665, Indien bij dit laatste project geen bijzondere tegenslagen worden onder vonden, kan waarschijnlijk in het be gin van het volgende jaar met de wo ningbouw een aanvang worden ge maakt. De vele woningzoekenden in de gemeente zullen dit zeker op prijs stel len. POOLSE VIERLING MAAKT HET BEST. Zeven maanden geleden werd in de I'oolse '■sL sl stad Krakau de vierling Anna, Otylia, "jozef en Franciscek geboren, welke het, getuige deze foto, uitstekend maakt en de 1 gevolgen van een te vroege geboorte vol komen te boven is. De kinderen worden evenwel nog steeds verzorgd in de eerste kliniek van Krakan, waar de vrouwelijke QjlfaDr. Stanislawa Bakowa met de be- waking van hun gezondheid is belast. J De foto toont de arts bezig met haar mi niatuur- patiëntjes. een generaal daarheen werd gezonden, nog merkwaardiger dat aan de onder handelingen (over geld voor dit land bouwproject) werd deelgenomen door vooraanstaande militaire leiders der Sovjet-Unie. Men moet dan ook maar raden tot welke prijs Nasser de Sovjethulp (400 miljoen roebel) gekregen heeft. Het is een heel bedrag, maar ten eerste be dragen de bouwkosten van de dam ze ker het viervoudige, ten tweede is het slechts een lening. Maar nu kan Nasser tenminste met de werkzaamheden beginnen, nu kan plechtig de eerste steen worden gelegd, nu kan de propaganda vertellen dat het tijdperk van welvaart voor Egypte is aangebroken, dank zij Nasser, de Vader des Vaderlands. En de Russen hebben weer eens la ten zien, dat zij de belangeloze vrien den van de Arabische wereld zijn. „Wij behoeven daar niets te halen, we heb ben alles zelf, behalve bananen." grapte Kroestsjev, en de argeloze hoorder zou er haast van onder de indruk komen. Het Westen inmiddels, zal zijn hou ding moeten bepalen. En dat is moei lijk. Onder druk van Nassers chantage toch meedoen? Afzijdig blijven en Rus land aan bod laten? Of afwachten en de kat uit de boom kijken? Het laatste lijkt voorlopig het veiligst. Maar de kat Nasser zit nog immer in de boom en miauwt harder en triom fantelijker dan ooit. (Nadruk vei boden.) Een 30-jarige televisie-reparateur heeft in Los Angeles drie meisjes, van beroep fotomodel, vermoord. Het vierde slachtoffer wist hem met zijn eigen revol ver in bedwang te houden tot de politie kwam. Kort geleden is in Honoloeloe een ultra-moderne consumptie-ijsfabriek ge opend, waarvan de bouwkosten 1.330.000 dollar bedroegen. Tijdens de opening von den er regelieuze ceremoniën plaats om de boze geesten bij de fabriekspoorten te verdrijven. Als maatregel tegen de „nozems" mo gen er volgens een Hongaars blad vanaf heden in de Bulgaarse stad Sofia geen broeken meer gedragen worden die zulke nauwe pijpen hebben, dat ze niet meer over de schoenen uitgetrokken kunnen worden. Amerikaanse geleerden zijn er in ge slaagd een rijpheidsbarometer voor appels te ontwerpen. Dit nieuwe apparaat kan een indruk geven van de rijpheid van de appel, zodat dit in een bepaalde maat af te lezen is. Het Engelse Londen Transport is momenteel bezig proeven te nemen met een verbeterde methode voor het oliën van de achterassen van haar bussen. Door het gebruik van wonderolie in plaats van minerale oliën hoopt men jaarlijks ruim één miljoen gulden uit te sparen. Bij de grote schoonmaak van de be roemde Westminster Abdij in Londen ontdekte men dat veel van het originele houtwerk van de Abdij door houtwormen is vernield. Om de ruim 11 meter hoge palen, die als steun dienen voor het dak, te vervangen heeft men geheel Engeland afgezocht om geschikte eikenbomen te vinden. Eén dezer dagen heeft het Franse mi nisterie van binnenlandse zaken een be sluit genomen tot uitbreiding van de nationale politie. Laatstgenoemde wordt uitgebreid met een afdeling die speciaal belast is met de bestrijding van de handel in blanke slavinnen. Toen een vrouw in Tokio thuiskwam zag zij dat vijf inbrekers haar woning waren binnengedrongen. Onmiddellijk greep zij een oud zwaard en wist hiermee éép van de indringers buiten gevecht te stellen, terwijl een ander zich overgaf. De rest wist te ontkomen. De defensie-commissie van de West- duitse bondsdag heeft deze week het be sluit goedgekeurd tot aankoop van onge veer 300 Amerikaanse straaljagers. Even eens wordt overwogen 50 Italiaanse straal jagers aan te kopen voor gebruik als lichte bommenwerpers. Een nieuwe kollektie in lijn en kleur Charmant - Fleurig - Stijlvol Speciaalzaak voor de betere brilsoorten. Hoofdstr. 51 - Tel. 3184 - Veenendaal ZIEKENFONDS LEVERANCIER Depót Carl Zeiss Een tweede bril is onmisbaar

De Vallei | 1958 | | pagina 1