Smeerkaas GoudmerkmarTL Gelderse rookwo,E?L Spinazie Aardbeien Kapucijners Piccalilly Stofdoeken ap 49 98 79 49 89 29 27 65 62 114 99 621 105 49 37 951 DE VALLEI SIMON DE WIT Een chocolade-letter tt&idcesiest 1/tWz güïteMèüuiAr 25cent GOEDKOPER OH Be Zoon Burgemeester Veenendaal leed in Ulft een 5-1 nederlaag tegen SDOUC Voor de Jeugd Haal al uw boodschappen bij SIMON DE WIT! 2 pakjes literblik /2 literblik 500 gram 1/6 pot 2 stuks Dorestad moest in Scherpenzeel meerdere erkennen TAFELTENNIS Climax verovert eerste puntje ELSJE EN DE HOELA HOEPEL VRC liet drie minuten voor tijd winst glippen Oranje-Wit wint met korfbal- cijfers van WZA Musketiers wint modderballet met Eemnes DVSAHDS 7-2 SEV verplettert Unitas 2 (Doorn) b.v. de letter M of W van 85 voor Bij ieder 100 gramspakje SdW-thee Op deze paar boodschappen reeds ff 1,64 verdiend! K4>^ qoedkopev in Veenendaal komen wij gratis horen en bezorgen: Tei. 201 5 HOOFDSTRAAT 93 - VEENENDAAL FEUILLETON van de DOOR TOM LODEWTJK 29 Ze hoorden bij elkaar, ze hielden van elkaar. Zij samen, en niet anders. Zo zou het zijn. Dokter Arntzenius kwam voorzichtig binnen. Zeg Van Liempden, zei hij nuch ter, denk je er om, dat je je visite niet te lang rekt? Deze patiënte kan nog niet teveel opwinding hebben. Hoewel, hij bekeek Rie eens nauwkeuriger, er is een soort opwinding, dat geen kwaad doet. U lacht zo, juffrouw Koster. Is alles oké? Alles is oké dokter, zei ze, ik zal nu wel gauw genezen. Dat denk ik ook, sprak de arts stellig, de lust om te leven is de beste spoorslag voor herstel! Nu collega, glimlachte hij tegen Rob, je mag nu niet langer voor wonderdokter spelen, hoor, je komt maar weer eens gauw terug! Over vijf minuten moet je weg zijn, dan komt de hoofdzuster en die is niet mis! De dokter verdween en liet hen weer alleen. Rob stond aarzelend op. Je moet gaan, zei het meisje. En ga maar gerust. Nu kan het me niets meer schelen hier te liggen. O Rob, wat zijn we dom geweest. We kunnen het inhalen, antwoord de hij. Ik weet nu zéker, ik twijfel niet meer. Wij samen, Riewij gaan sa men naar Canada. Och jongen, ik wil best hier blij ven, met jou. Nee, antwoordde hij beslist, je hebt me op een idee gebracht en dat voeren we uit ook. Wij beginnen een nieuw leven, samen. De burgemeester zat stil in zijn stoel, toen zijn zoon hem zijn plan had ver teld. Rob keek naar zijn vader. Hij werd oud, zag hij plotseling. En alle genegen heid laaide eensklaps in hem op. Vader, zei hij, dat u me toen hebt laten gaannaar Lierhoven, dat heb ik zo geweldig gevonden. U hebt me een kans gegeven en ik heb m'n best Scherpenzeel heeft ditmaal weer kans gezien een overwinning te boeken. In een sportieve wedstrijd werd Dorestad een 3-0 nederlaag toegebracht. Aanvankelijk bracht Dorestad, die over een snelle ploeg beschikt, grote verwar ring in de Scherpenzeel gelederen. Lang zamerhand echter wisten de blauw-witten het spel te verplaatsen, maar het lukte toch niet vóór de rust te scoren. De op het Dorestad-doel afgevuurde schoten wa ren slecht gericht en gingen veelal hoog over. De enkele schaarse goed gerichte schoten vonden de prima in vorm zijnde doelman op hun weg. Na de thee was Scherpenzeel onmiddel lijk weer in het offensief. Rootselaar kreeg een vrije trap toegewezen en plaat ste de bal via de lat voor het doel. A. van Eist pikte de bal op en bracht de score hiermee op 0-1. Na zeventien minuten brak Verwey door die echter in volle run gevloerd werd. De toegewezen strafschop werd feilloos door Rootselaar benut (0-2). Dorestad zette alles op alles en probeerde Scherpenzeel in te sluiten. Het mocht niet helpen want bij een tweede doorbraak gaf Van Eist een harde schuiver die voor de Dorestad-keeper te machtig was (0-3), Met deze stand kwam ook het einde. Zaterdagavond is het Climax gelukt het eerste puntje van deze competitie bin nen te halen. Dit ging ten koste van Ne ver Down uit Zaltbommel. Door overwinningen van Vos en Van Eist op respect. Knipper en v. d. Heijde, kwam Climax al direct op 2-0. Van Manen kon het hierna niet bolwer ken tegen v. d. Linden en Knipper bracht de stand weer in evenwicht met een over winning op Van Eist. Van Manen (die aanmerkelijk beter speelde dan in z'n vorige wedstrijden) won van v. d. Heijde, terwijl Vos de stand op 4-2 bracht door Knipper te verslaan, maar weer trok Never Down zich naast Climax door overwinningen van v. d. Linden op Van Eist en Knipper op Van Manen. Vos voldeed aan de verwachtingen en ONZE JARIGEN 13 nov. Gerda v. d. Berg, Rhenen 16 Riekie Takken 17 Sina v. d. Brink, Rhenen 18 Willy Hasselaar 18 Jan Ravenswaay 18 Jaantje Verhoef Allemaal weer gefeliciteerd! BESTE JONGENS EN MEISJES Dit keer kan ik natuurlijk geen oplos sing van de raadsels geven, omdat deze konden worden ingestuurd voor de maan delijkse prijsvraag. Jammer genoeg ver gat ik verleden week er bij te schrijven tot wanneer ze konden worden ingezon den. Laten we zeggen tot 19 november. Dus de raadsels uit de krant van woens dag 5 nov. kunnen tot 19 nov. nog worden ingestuurd aan het bekende adres Paral lelweg 10. Naam, adres en leeftijd op je werk vermelden! Iedere maand worden er twee mooie ballen gegeven voor de beste oplossingen, bovendien eens per drie maanden twee grote plastic ballen voor de allerbeste inzendingen. (Zie de jeugdrubriek van woensdag 5 nov.) Neven en nichten, aan de slag en probeer zo'n .mooie bal in te pikken. Hartelijke groeten van tante Jos. NIEUWE RAADSELS Voor ouderen: I. Uit onderstaande plaatsnamen moet telkens één letter gezocht worden, zodat de letters samen, van boven naar be neden de naam van een plaats in de pro vincie Utrecht vormen. Goes, Doorn, Tiel, Assen, Stiens, Breda, Wijhe Alkmaar. II. Als je een jongensnaam neemt en je plakt daar het tegenovergestelde van arm achter, krijg je de naam van een land in Europa. III. Zet de cijfers 1 tot en met 27 op een rij. Hieronder komt een spreekwoord, dat jullie wel zullen kennen. 23, 18, 27, 7, 26, 15 Venetiaans vaartuig 1, 9, 6, 12 handbekleding v. d. winter 21, 22, 16, 17, windrichting 4, 11, 12 kleur 19, 14, 20, 20, 3, 15, 10, 10, 19, babyspeelg. 24, 2, 19, 3 aanspreektitel koning of keizer 13, 18, 26, 17 niet bitter 23, 5, 26, 25, 3, 6 plaats in Drente 8, 21, 27 hemellichaam gaf v. d. Heijde geen schijn van kans. zo dat Climax zeker was van een gelijk spel. In een slecht gespeeld dubbelspel moes ten de Veenendalers het andere punt aan Never Down afstaan. Dit laatste typeert de zeer zwakke plek bij Climax. Had er in de tot nu toe gespeelde dubbel opge steld kunnen worden dan had Climax on getwijfeld minstens 2 of 3 punten meer veroverd dan nu het geval is. Op zaterdag a.s. had Climax oorspron kelijk een rustdag. Nu is echter de der- tijds uitgestelde wedstrijd tegen OTTC 2 uit Oss vastgesteld. Daar de speelzaal zaterdag niet ter beschikking is gaat Cli max nu waarschijnlijk naar Oss. In de eerste klasse A heeft Ritac in z'n eerste wedstrijd tegen Boemerang geen succes kunnen boeken. Zowel v. d. Scheur v. d. Brink als Roelofs verloren al hun wedstrijden zodat de eindstand 10-0 werd in het voordeel van de Nijmegenaren. Climax 2 deed het beter en wonnen in Arnhem met 6-4 van Treffers 3. Hier bleef Van Dam ongeslagen, terwijl Heykamp twee wedstrijden won. Van Manen kwam deze avond niet tot winst maar met het dubbelspel sleepte Climax beide punten in de wacht. Het programma tot en met woensdag 19 november. Donderdag 13 november: le kl. A: RTTV Swift 2e kl. C: Climax 3 VSW 4e kl. H: Panter 4 Ede 4 RTTV 5 Kr. en Vr. 4 Vrijdag 14 november: le kl. A: CAP Treffers 3 Zaterdag 15 november: Overg. kl. F: OTTC 2 Climax le kl. A: OTTV Boemerang Ritac Flying Bats Boemerang 2 Well Shot 2 Hercules Kolping 2 3e kl. E: Ritac 3 VSW 2 Maandag 17 november: 2e kl. C: RTC Ede VSW Swift 2 3e kl. E: Climax 4 RTC 2 Dinsdag 18 november: le kl. A: W. Shot 2 Ritac Kolping 2 Boemerang 2 Woensdag 19 ovember: le kl. A: Swift Hercules Tios 2 CAP 3e kl. E: Panter 2 Ede 3 VSW 2 Ritac 2 4e kl. H: Swift 3 Panter 4 m Voor jongeren: vacht Op de kruisjeslijn komt de naam van een vis. III. Met B ben ik een vaartuig; met G stroomt er water door me; met M ben ik een deel van een vis; met N groei ik aan een boom en met P ben ik een lichaams deel van een dier. Natuurlijk heeft Elsje ook zo'n mooie grote hoela-hoepel, of eigenlijk is het de tweede al die ze heeft. Eerst had ze een prachtige gele en 't was verbazingwek kend zo lang Elsje die in beweging kon houden om haar middel, om haar hals en ze kon er nog allerlei kunstjes mee uithalen ook. Maar daar is Elsje erg on gelukkig afgekomen. Juup, hun kleine speelse hond, heeft hem helemaal platge- beten. Overal zaten kleine gaatjes van zijn scherpe tanden. Hij heeft nu een been van gummi gekregen. Daarop kan hij knabbelen zoveel hij wil. Maar ondertus sen was Elsjes mooie gele hoepel hele maal bedorven. Vader heeft nu een witte voor haar ge-, kocht en Elsje zwingelt weer lustig mee met haar schoolvriendinnetjes. Op een middag na school, gaan ze met z'n allen naar de haven, daar ligt een schip waar je voor een kwartje op mag. Er zijn na melijk allemaal vogels op dat schip, die je dan kunt bekijken. Parkietjes, kanaries maar oog vreemde vogels zoals dwerg papegaaien, Japanse nachtegalen en nog veel meer soorten. Als alles bekeken is, gaan de vriendinnen weer naar buiten en ze blijven gezellig nog wat hoela hoepelen aan de waterkant. Marja kan het 't allerbeste. Als ze niet wil raakt ze ook niet af, al draaiend steekt ze haar armen door de hoepel. Ze zingt een vrolijk wijsje, waarbij ze sier lijk heupwiegend de hoepel laat rond tollen. In de haven ligt een lange Rijnaak. De schipper van de aak zal juist vertrek ken, hij staat al in de stuurhut, maar kijkt nog even glimlachend om naar de spelen de meisjes. „Aardig", denkt hij, „dat jonge goed kan overweg met die draaiende din gen." Even later slaat de motor aan en heeft hij al zijn aandacht nodig om het schip de haven uit te sturen. Maar kijk, juist op het moment dat er beweging komt in het schip, vliegt er iets door de lucht. Het is de hoepel van Elsje en die komt precies terecht om het «vlaggetje dat achterop de aak is vastgemaakt. Tuf tuftufhet schip gaat er vandoor en de hoepel gaat mee! De meisjes roepen en schreeuwenhéla, schipper schippééééééérrrrrrrmaar de schip per hoort niets door het lawaai van de motor. „Die kun je nakijken", zegt Willy, „jammer Els, je had hem nog maar pas." Elsje staat het huilen nader dan het lachen. Was ze toch maar wat voorzich tiger geweest, had ze de hoepel maar niet om haar arm laten zwaaien. Nu is hij weg en ze zal hem nooit weer zien. Een nieu we zal ze ook wel niet meer krijgen, want dit is immers haar tweede hoepel al. Langzaam lopen de meisjes naar huis, de vriendinnetjes vinden het ook sneu voor Elsje. Thuisgekomen vertelt Elsje maar dadelijk wat er gebeurd is. Vader zegt: „nou, nou jij kunt zo heel wat hoe pels aan en ze kosten nu eenmaal meer dan een kwartje. Maar wacht eens Vader staat op, loopt naar de voorkamer waar de telefoon staat. Hij draait een nummer en wacht. Elsje is hem nieuws gierig gevolgd. Wie zou vader nu opbellen zou vader nog kans zien de hoepel terug te krijgen? Maar hoe dan, die schipper heeft toch geen telefoon „Ja, met Van Kolven", hoort ze vader zeggen, „ah, Meerman ben jij hetzelf? Zeg, m'n dochter is haar hoela-hoepel kwijtja zeker, hóela-hoepelEn die hangt om de vlaggestok van een Rijn aak, die hier een poosje geleden uit de aan wie hij zoveel te danken had. Mevrouw Agnes was doodsbleek. Moeder Koster had haar gewone frisse buitenkleur, maar achter haar bril schitterden haar ogen vochtig. Rie om helsde haar moeder, sloeg de armen om haar heen, fluisterde haar lieve dingen in 't oor. Toen keek ze naar Robs moeder, die daar stond als een stenen beeld. Op eens stapte ze naar haar toe. De twee vrouwen zagen elkaar een ogenblik aan. Toen brak de weerstand van de burge meestersvrouw. Kind, kind, snikte ze, zorg goed voor m'n jongenen wees niet boos op meik hou zoveel van hem Ik ook, lachte Rie door haar tra nen heen. Ik wou je zeggen, haperde me vrouw Agnes, ik wou je zeggen, dat het me zo spijt, dat ik m'ndochter nu al weer verliezen moet. En toen zag Rob z'n jonge vrouw en zijn moeder, voor het eerst, in eikaars armen. Opnieuw dreunde de fluit. Haastig omhelsden ze elkaar. Een steward stak z'n hoofd om de hoek. Be zoek van boord! riep hij. haven is vertrokkenjuist je begrijpt het al, let een beetje op de schepen die door de brug gaanwe komen samen even horen morgen of je hem hebt kun nen bemachtigenja fijn, alvast be dankt voor de moeite." Elsje heeft gespannen staan luisteren en ineens begrijpt ze nu alles. Vader heeft Meerman, de brugwachter gebeld. Meerman is een kennis van vader en hij woont in Hoogsluis, een plaats die vijf kilometer van hun stad af ligt. Vader gaat wel eens vissen met Meerman. „O vader" roept Els al blij, „zou ik hem weer krijgen gaan we morgen samen horen, heerlijk dan kan ik weer mee hoepelen." „Je hebt hem nog niet", zegt vader, „hij moet eerst weer om je middel zitten." Elsje moet nu eten en dan naar bed, maar de volgende dag neemt vader haar mee in de auto, hij heeft toch z'n vrije zaterdag. Al van verre ziet Elsje dat er iemand in het grappige ronde huisje, helemaal van glas, dicht bij de brug zit. Zou het Meerman zijn of een andere brug wachter? 't Is Meerman en als de auto stopt ziet Elsje dat de brugwachter een witte hoepel in de hoogte houdt. Ha, hij is terecht. „Je hebt geluk gehad Els", zegt vader. Meerman wordt hartelijk be groet. „Alsjeblieft jongedame", zegt deze en geeft Elsje de hoepel, „maar nu mag je uit dankbaarheid wel eens een rondje draaien". Daar is Els wel voor te vinden. De hoepel vliegt al rond. „Jij kunt het", zegt Meerman, „dat zie ik wel." „Hou nu maar op meid", lacht vader „anders staan we hier vanavond nog." Elsje bedankt de brugwachter hartelijk en geeft hem een sigaar dan rijdt ze weer terug met vader naar de stad, waar ze da delijk Marja en Willy gaat opzoeken, die het ook geweldig vinden dat Elsje haar hoepel toch nog weer terug kreeg. Over de verschansing leunden Rob en Rie, en ze zagen maar vaag de zee van mensen daar op de kade, die lang zaam terugweek. Die scherpe wind, mopperde Rob en veegde zijn ogen af. En daar zag hij ze, een beetje apart. De burgemeester stram en recht, va der Koster, een beetje gebogen, de bei de vrouwen, naast elkaar, het grijzen arbeiders vrouwtje en de trotse burge meestersvrouw krampachtig wuivend met zakdoeken die telkens naar de ogen gingen en Vera en Frits, droevig en toch blij om het geluk van de twee die daar gingen. Toen zwaaide de boot. De kade was niet meer te zien. Nu zijn wealléén, zei Rob en keek Rie aan. Samen, bedoel je, antwoordde het meisje. Rob, daar in Nederland zou je al tijd gespannen hebben geleefd. Geleefd tussen twee werelden. In geen van bei den voelde elk van ons zich geheel thuis. En in geen van beiden waren we werkelijk samen. Nu gaan we samen opnieuw beginnen! En we zullen slagen! EINDE Veenendaal heeft het ook in Ulft niet tot een eervol resultaat kunnen brengen. Na een doelpuntloze eerste helft werd de druk op het Veenendaalse doel na de hervatting zo zwaar, dat er geen houden meer aan was. Het moest eerst zelfs nog 4-0 worden voor uit een strafschop het enige tegenpuntje gescoord kon worden. Dat het met de rust nog 0-0 was, betekent echter niet, dat in de eerste helft een gelykopgaande strjjd gestreden werd. Ook toen waren de Veenendalers de mindere, maar goed verdedigend werk van de achterhoede, waarby vooral doelman v. d. Pol zich onderscheidde, was de oorzaak dat de score voorlopig blank bleef. Midvoor Heikamp, die had afgeschreven, was vervangen door Henny Muller. Na een wat rommelig begin was het de thuisclub die het eerst op toeren kwam. Daar Kees Gerritsen midvoor Weykamp goed onder de duim kon hou den, was er van deze speler weinig ge vaar te vrezen, maar de andere voor hoedespelers schoten er lustig op los. Doelman v. d. Pol wist aanvankelijk van geen wijken en bracht op fantastische wijze redding waardoor zeker schijnen de doelpunten voorkomen werden. De Veenendaalse voorhoede kon door futloos spel en weinig doorzettingsver mogen het doel der gasten geen enkele maal in gevaar brengen. Na de thee trokken de Ulftenaren meteen weer ten aanval, maar v. d. Pol greep moedig en met succes in. In de tiende minuut was het echter wel raak. Hoewel v. d. Pol een hard schot van Huls keerde, kon hij de bal niet onder controle krijgen, waarna Huls weer in schoot (1-0). De Veenendalers begonnen toen de moed te verliezen. De achter hoede verslapte, waardoor de spelers Huls en Kok steeds meer vrij spel kre- Op een zwaar en door de regen moeilijk bespeelbaar terrein, wist VRC tegen DOSK uit Kampen tot drie minuten voor tijd een 2-1 voorsprong te behouden. Door een misverstand in de achterhoede werd het toen echter 2-2, een uitslag die overi gens de verhouding in het veld goed weergaf. Het was overigens maar een zeer matige wedstrijd, waarvan het moei lijk bespeelbare terrein in grote mate de oorzaak was. Het waren de gasten die na ongeveer tien minuten spelen uit een misverstand tussen spil Van de Weerdhof en doelman Van Kooten, de leiding namen (0-1). Na een kwartier kwamen de Veenen dalers er beter in, maar door slecht plaat sen en glijpartijen had de strijd weinig aantrekkelijks. In de vijfentwintigste minuut kwamen de partijen weer op gelijke voet toen rechtsbuiten Broers via de binnenkant van de paal scoorde (1-1). Kort voor de rust was het Cornelissen die zich door de Kampense verdediging heenwerkte en met een keurig schot VRC de leiding gaf (2-1). Na de hervatting speelden de gasten bijna voortdurend op de Veenendaalse helft, maar slecht schieten van de voor hoede stond de gelijkmaker in de weg. Aan de andere kant kon VRC slechts tweemaal gevaarlijk worden door links buiten Jansen, echter zonder resultaat. Tegen het einde werd de druk op het VRC-doel zwaarder, wat tot gevolg had, dat rechtsbuiten Pender toch nog gelijk maakte toen doelman Van Kooten wat al te ver uit zijn doel gekomen was (2-2). Wel probeerden de Veenendalers de resterende tijd nog door te drukken, maar er was geen doorkomen meer aan. Oranje-Wit heeft zondag op het terrein te Remmerden met 8-1 gewonnen van WZA. In de eerste vijftien minuten werd de wedstrijd al beslist in het voordeel van de thuisclub. Eerst wist Peters met een ver schot de keeper van WZA te verschalken en even daarna liep Onink door en bracht met een mooi doelpunt de stand op 2-0. In de tiende minuut faalde de verdediging van WZA volko men waardoor Van Mourik een pracht kans kreeg. Hij kwam echter ten val doch wist de bal nog naar de toelopende Onink te trappen, die onhoudbaar inschoot (3-0). Even later wist Onink, die deze middag aardig op dreef was, weer te doelpunten, waardoor Oranje-Wit in een kwartier met 4-0 voorstond. WZA bouwde goede aanvallen op maar eenmaal voor het doel gekomen wisten zij met de bal geen raad en kon de goed werkende verdediging van Oranje-Wit in grijpen. Na een half uur spelen ontstond uit een corner het vijfde doelpunt, door dat Van Mourik de bal prachtig in de uiterste hoek plaatste. Enkele seconden voordat de arbiter floot kon WZA ein delijk de doelmond vinden, waardoor de rust met 5-1 inging. Direct na de hervatting kreeg Onink de bal te pakken en maakte het zesde doelpunt. Een kwartier voor het einde kreeg Van Burken de bal goed op zijn schoen en de keeper van WZA had het nakijken (7-1). Eén minuut later gaf Van Mourik de bal met een lange trap naar voren. Onink spurtte met de bal aan zijn schoen naar voren en gaf op tijd een prachtig schot (8-1). WZA kreeg in de laatste minuten nog een kans om te scoren - de keeper was al geslagen - maar v. d. Scheur sprong in het verlaten doel en kopte het keiharde schot het veld weer in, waarmede WZA al zijn kruit ver schoten had. gen en binnen zes minuten twee doel punten produceerden. Hoewel het laat ste doelpunt naar veler mening in buitenspelpositie gescoord werd, zag scheidsrechter Cieraad toch geen reden dit af te keuren (3-0). Spil Gerritsen ging het in de voor hoede proberen, maar dit had tot ge volg dat Huls in de 29ste minuut de stand op 4-0 bracht. Enkele minuten later kreeg Henny Muller, na goed voor bereidend werk, een goede scorings kans, maar werd op het beslissende mo ment ten val gebracht. De hiervoor toe gekende strafschop werd door Muller beheerst in het doel geplaatst (4-1). On geveer drie minuten voor tijd was het Kok, die er via de handen van doelman v. d. Pol 5-1 van maakte. In een waar modderballet met Eemnes is Musketiers zaterdagmiddag in Eist ver diend als overwinnaar te voorschijn ge komen. Hierdoor staat Musketiers, echter met één wedstrijd minder gespeeld, boven aan de ranglijst samen met Hierden. Het eerste kwartier was voor Eemnes, maar daarna wist Musketiers het even wicht te herstellen en de clubs bleven tot de rust aardig tegen elkaar opgewas sen. Het spelpeil lag niet erg hoog, maar dat kon moeilijk anders, want het veld was spiegelglad en modderig. In de vier endertigste minuut wist Eemnes door te breken en na een goede voorzet zag de midvoor kans er 0-1 van te maken. Maar Musketiers had het antwoord klaar en na één minuut was de stand ge lijk door een ver schot van Kroesbergen (1-1). In de tweede helft was direct de thuis club in de meerderheid, hetgeen zo bleef tot het einde. Na enkele mislukte aanval len probeerde men het over links. T. Kra nenburg kreeg de bal en loste een pracht schot dat onhoudbaar voor de doelman van Eemnes was (2-1). Enkele minuten later kwam er een ver schot over het middenveld, Kroesbergen startte op tijd en plaatste de bal in de doelmond (3-1). R. van Beek bracht in de zesentwintigste minuut de bal tot in het beruchte gebied en hoewel hij zelf scoringskansen had, gaf hij de bal af aan de vrijstaande Nel- lestijn. die de bal in het doel plaatste (4-1). Even later doelpuntte Nellestijn nogmaals met een prachtige effectbal (5-1). Muske tiers kreeg toen nog een penalty toegewe zen, die door Honders benut werd (6-1). Na het eindsignaal leken de spelers meer op modderganzen, dan op de frisse spelers die in het begin het veld op waren gegaan. De ontmoeting tussen het Afnerongse en Leersumse elftal, altijd weer een met spanning tegemoetgeziene voetbalwed strijd, heeft zondagmiddag niet geheel aan de verwachtingen voldaan. Voor de rust was het een erg matig spelbeeld dat te zien was en dat leidde tot een rust stand van 2-1 in het voordeel van de gastheren. Het waren de rechtsbuiten en rechtsbinnen die DVSA de leiding gaven. Na de thee werd deze stand geleidelijk aan opgevoerd tot 7-2. HDS maakte nog gebruik van een misverstand in de DVSA achterhoede en bracht haar score daar door tot twee doelpunten. In deze tweede helft was meer spanning te bemerken met een overwicht van DVSA, wat tot uitdrukking kwam in hun overwinning van 7-2. Deze zo goed als plaatselijke derby, die altijd meer publiek trekt als normaal, werd een sportieve ontmoeting. Dit was DVSA's eerste com petitiewedstrijd op het nieuwe sportpark de Burgwal. De met veel zorg tegemoet geziene uitwedstrijd tegen het tweede team van Unitas, Doorn, bleek voor de Veenen dalers een walk-over. Boden de Doorn- se jongens in de eerste set nog enige tegenstand (15-9) de twee volgende sets hadden zij niets meer in te brengen tegen een steeds beter spelende SEV- ploeg, hetgeen ook tot uitdrukking komt in de setstanden: 15-7 en 15-0! SEV heeft nu negen punten uit vijf wedstrijden, waarbij niet mag worden vergeten, dat vier van de vijf gespeelde wedstrijden uitwedstrijden waren. Met grote spanning wordt uitgezien naar de ontmoeting met de zwaarste concurrent, Cito, waar SEV volgende week op be zoek gaat. Het team zal deze wedstrijd in haar sterkste samenstelling spelen, hetgeen betekent, dat de 15-jarige Oene Dijkstra zijn plaats zal moeten afstaan aan de oud-hoofdklassespeler Gert van de Bo- venkamp. Verschijnt als bijlage van het streekblad „De Vallat" onder redactie v. tante Jos Correspondentie te richten aan tante Jos, per adrea Parallelweg 10, Veenendaal gedaan om u niet te beschamen. Dat heb je ook niet, jongen, zei de burgemeester moeilijk, ik had het an ders gedacht, maar ik ben trots op mijn oudste zoon. Ik zal je erg missen en je moeder ook. Moeder? twijfelde hij. Wat dacht je? Het is voor haar nog veel erger dan voor mij. En je moeder maakt zichzelf de heftigste ver wijten, dat ze jou tot deze stap ge dwongen heeft. Dat is niet zo. Ik heb alleen in gezien, dat ik hier altijd tussen de wal en het schip zal zitten. U hebt me ge leerd op eigen benen te staan, vader, dat zal ik verder ook moeten doen. Ik ben losgebroken uit mijn milieu en Rie ook. En nu passen we hier niet meer en daar niet meer. We moeten ergens be ginnen waar niemand vraagt wie we zijn maar alleen wat we zijn en wat we j presteren. Het is misschien het beste, stemde de burgemeester toe, in ieder geval ga je niet als een mislukkeling weg. Zijn ogen zochten onbewust het portret van 1 oom Hubert, die als nietsnut naar de 1 Oost was vertrokken en daar gesneu- veld als kapitein, Militaire Willemsorde en Eresabel. Je oom ging heen en ieder was blij dat hij weg was. En hij heeft zich schitterend gerehabiliteerd. Ten slotte droeg hij onze naam. Jij gaat an ders weg, Rob, en je zult geen orden en eresabels halen, denk ik en hoop ik. Maar ik heb het volste vertrouwen in je. En, dat moet ik er bij zeggen, in je aanstaande vrouw. Dat heb ik altijd gehad. Met haar naast je, kun je het daarginds rustig wagen. Als jullie al lebei een beetje minder koppig bent. We hebben ons leergeld betaald, zei Rob rustig. Het zal wel niet meteen uitslijten, maar zelfs een ezel stoot zich geen tweemaal aan dezelfde steen. Twee maanden later stonden ze In de hut van de „Nieuw Amsterdam" en keken door de patrijspoort naar het woelige water. Een zware stoomfluit vibreerde door heel het schip. t— We moeten er af, constateerde de burgemeester en zijn stem, die zelfs in de meest bewogen raadsvergadering niet trilde, was thans onvast. Kinderen Hij stond naast vader Koster en Rob glimlachte toen hij de twee mannen daar zo zag, zo verschillend en in zo vele opzichten gelijk. Twee mensen, I. Welke ring is nooit rond? II. X - - vocht uit een vrucht X - - verblijfplaats van dieven X - - andere naam voor kip X - - meisjesnaam X - - een kapotte pan is X - - slim dier met roodbruine X - - bevroren water X - - zoon van Noach

De Vallei | 1958 | | pagina 4