^0U%L^US PAUK VROON Ant. de Ruiter 1959 G. van Soest 98,50 handschoenen 9. ,La Mode' Vanaf zaterdag 29 nov. t.e.m. vrijdag 5 dec. is Sint Nicolaas en zwarte Piet in onze zaak aanwezig v.a. des nam. 3 uur Zal Veenendaal tegen Theole de opmars kunnen voortzetten? Auto's Burgerlijke stand KERKDIENSTEN V ulpenhouders Hallo nk St, Nicolaas geschenken SINT, JORO BAZAR SPORTOVERZICHT Plaatselijke ontmoeting tussen Triangelboys en S.V. Panter U zult verbaasd zijn 95 rummel Firma TAK RENSWOUDE EDERVEEN SUCCES AGENDA'S HEREN-GESCHENK Fa. Jac. v. Hardeveld TELEVISIE Gevondenen verloren ST. NIC. DINSDAG KOOPJES 49 ct Leesboeken 89 ct Peper en zoutstel Officiële bekendmaking EDE Realiseer u toch goed OPTIEK WESTERA RHENEN Ingekomen en vertrokken Zondagsdienst doktoren Fa. Jac. van Hardeveld WEEKREKLAME H. J. NIESSfcN ZN ja met St. Nicolaas? Moet U eens horen Grote leeuze in pantoffels, bromfietslaarzen en vachtlaarzen Alles In de beste soorten. In dames, heren en jongens opruimings schoenen is nog wat over Vraagt U hiernaar in de zaak, daar ze niet meer geëtaleerd zijn. SCHOENHANDEL Hoofdstraat 1 05 Tel. 3170 Veenendaal Kiest met Uw Banketbakker, zorg Speciaal voor St. Nicolaas Dames fa* Bastmeijcr Kom Piet wij gaan weer bij de JORO BAZAR onze inkopen doen. Grote keus in poppen (ook met echt haar), wandel en poppenwagens. Kia bouwstenen, monopoly- spelen enz. enz., te veel om op te noemen. Komt met Uw kinderen naar onze zaak Sint heeft voor allen wat meegebracht Handschoenen - Herenmode - Overhemden - Dassen - Sjaals - Sokken - Zakdoeken - Vesten - Truien Pracht sortering Tafelkleden - Ontbijtlakens in mooie verpakking - Autoplaids - Favorita schorten - Lange wollen meisjeskousen enz. enz. En vergeet vooral niet een paar MONACO NYLONS te kopen Deze week als extra reclame: een prima D I V A N B E D met ve rend binnerwerk bedstel pus mooie moderne deken bij elkander voor MANUFACTUREN EN WONINGINRICHTING Zoo, Sunterklaas is binne onze muure. Da's een heele geruststelling veur een hoop minse. Veural veur de kindere. De kleinste van Klezien bin teminste heele- gaar van durzelve. Ze gaan naar bed mit Sunterklaas en ze staan dur mee op. En ooverdag heb Klezien dur gien kindere an. De roei van Zwarte Piet heb ze veur alles as stok achter de deur. 't Is verkeerd opgevoed ,dat weet ik wel, mar Klezien van ons is't er nog één- tjie van de ouwe stempel en ze hangt erreg an dur moeder, die nou meteen de kindere niet zoo moodern opgevoed heb. Mar da's ok weer Driek dur schuld niet, want wat nouw ouwerwets is, dat gold vrogger as moodern. En trouwes, dur zijn teugeswoordig ok heel wat mooderne ouwets, die et nog makkelik vinde as ie een boekie oope ken doen bij Sunterklaas. 't Is ok mak kelik. Mar 't is jammer, dat alleenig mar veur kindere werkt. En niet bevurbeld veur iedereen. Bevurbeld veur winke- liersvereeniginge. Want dat zouw in dit geval wel effies van pas komme Jelui hebbe netuurlik ok net zoo as ik wel gemorke, dat er iets mit die bonne- gies-troep niet zuiver was. De winkeliers begoste een zaaterdag mit goeie moed de bekende lek- en strijk- bonnegies uit te geeve. Veur iedere guide een bonnegie. Eerst oover je vinger lekke, dan mit'die vinger over het bonnegie strijke en dur komt wat veur den draad. In de meeste gevalle een gard van Zwarte Pieter, maar ok Pieter wel es in eige persoon, een Sunterklaas of allebei deze persoonaazies. Die garde, die leeverde gien stuiver op, mar indirek hadde ze waarde, want de jonges koste dur op naar een feest. De andere feguure leeverde wel drek wat op. Op de kop van één Zwarte Piet sting een guide. Een Sunterklaas kos ie inwis- sele veur een raadioo-toestel en veur et eedele tweetal gaave ze je grif een tille- viesje. Aarege prijsies. En makkelik veur de minse. Niks gien slagzinnerij of zoo iets. Want dan ken ok niet iedereen mit ge lijke kanse dur an mee doen. De één heb nou eenmaal de slagzinne opgestaapeld onder ze pet ligge en de ander ken dur met de beste wil van de weereld nog niet één in mekaar knutsele. Zoo dochte de winkeliers dur ok oover. In 't Veen dan. Mar niet elders. Hee, zeeje de zaakeminse elders, daar zit een luchie an die aksie in et Veen. Dat mag zoo mar niet. Denk ie dat je zoo mar veur een bonnegie een tillevies- je uit mag betaale. Dat magge wij hier niet en wij zelle dur veur zorge, dat et in et Veen ok niet mag. Dat zouw ons klante koste. Zoo heb ik et bij geruchte vernoome, minse. Dus rondom staaj ik dur niet veur Veenendaal krygt zondag tot taak om te bewijzen of het spelpeil inderdaad gestegen is, of dat de laatst behaalde successen maar een kortstondige opleving waren. Hoewel Theole niet bepaald een gemakkelijke tegenstander is, moet, gezien de jongste resultaten, een overwinning zeker mogelijk zjjn. De achter hoede heeft tegen Jonge Kracht gedemonstreerd dat zij tot heel wat in staat is. Er zal dus alleen wat meer doorzettingsvermogen in de aanvalslinie nodig zijn, om de overwinning tegen het Tielsc Theole een feit te maken. Voor V.R.C. is in Harskamp ook weer een kleine overwinning weggelegd. Dat wil natuurlijk niet zeggen, dat de Geel- blauwen, al met de zege in de zak van huis kunnen gaan. Er zal natuurlijk voor gevoetbald moeten worden, Het zit er echter in, dus aan de V.R.C.ers de taak om dit te bewijzen. Dovo krijgt thuis tegen het Edese D.T.S. weer een vervelende wedstrijd te spelen. Wat voetbalcapaciteitcn betreft zijn de Veenendalers favoriet, maar het speltype van D.T.S. ligt Dovo nu eenmaal niet erg. Ondanks dat wordt er toch niet aan een Veenendaalse overwinning getwijfeld. G.V.V.V. zal het tegen het Amersfoort- se Cobu Boys niet cadeau krijgen. Beide slubs kennen elkaar van vroeger, zodat een harde strijd in het verschiet. De Amersfoorters zijn er na een slechte start wat beter in gekomen, maar toch gelo ven we in een overwinning voor de Buurtlaanbewoners. In de tweede klas zondagvoetbal van de over onze grote en mooie collectie in verschillende uitvoeringen Wij hebben reeds een prachtige geheel gevoerde Nappa handschoen vanaf de speciaalzaak voor St. Nicolaas Hoofdstraat 75 Veenendaal ALWEER ZO'N MOOIE BRIL VAN Tijd. verkoop Hoofdstr. 106, Veenendaal, Tel. 08385-2576 Erkend Ziekenfonds Leverancier in. Mar et punt waar et om draait is goed. Die winkeliers elders die maakte dur werk van. En van hoogerhand - zoo as dat heet - mechte al een zaaterdagmor- rege gien tilleviesjes op één bonnegie meer verstrekt worde. En gien raadioos. Wat dochte ze wel! Daar mot veur ge werkt worde. Daar motte slagzinne veur geleeverd worde. Anderst is et een loo- terij. Nou laat ik in de midde: et gedrag van die winkeliers elders. Sportief is et niet, mar ik ken et me indenken. As ie zellef nooit iets bezonders veur je klante mag doen, dan valt et niet mee om ze bij een buurman de portemenee te zien omkeere. Let wel, minse: die winkeliers elders, as ie dat nog niet begreepe, die mochte van zukke „looterij-aksies" niet orgaanieseere van de jestietsje. Ze maakte dur dus werk van en de zaak mos in et Veen veranderd worde. Dur motte veur een raadioo en een til- leviesje toch minstes slagzinne geleeverd worde. De winkeliersvereeniging dur as de kiepe bij. De heele zaak omgegooid. Die guldes veur een zwarte Piet koste blijve. Da was gien gokke. Tot een woens dag, want toen moch et ok niet meer. Van de jestietsje. Welke jestietsje, dat hier is, dat weet ik niet. Ik bin ok niet in die kringe thuis. Mar wie et dan ok is: hij mot toch op een reegenachtige morrege es op et hoofdketier van de Voetbalbond gaan kijke, wat ze daar an 't doen zijn. Alle pampiertjes an 't opberge mit rijtjies dur op. Juust, van de voetbalpool. Veur honderdduuzende guldes gaat daar de deur uit. Mar hier magge ze gien vijf raadioos en drie tilleviesjes geeve. Mar we zelle et wel mit slagzinne doen. Je ken ze verwachte, jestietsje, ok onder de naam vanWout Blauwkous. afdeling Utrecht, gaat Rhenus bij Scher- penzeel op bezoek. Hoewel de Grebbebe- woners alles in het werk zullen stellen, om een zo gunstig mogelijk resultaat te bereiken, wordt het toch waarschijnlijk een kleine zege voor de thuisclub. Oranje-Wit speelt thuis tegen Hoogland. Deze club kan nog wel eens een keer raar uit de hoek komen, maar gezien de mooie positie van Oranje-Wit op de rang lijst, zullen de Elstenaren wel zegevieren. Ook voor Rcnswoude staat tegen V.V. Z.A. in Amersfoort een overwinning op het programma. Dat zal ook wel nodig zijn, wanneer de rood-witten een kans op een goed eindresultaat willen behou den. Voor Rk. V.U.V.. dat het er tegen Rapid zo keurig afgebracht heeft, kan men tegen Utrechtse Boys toch werkelijk geen winst zien. ZATERDAGVOETBAL Merino's gaat bij Geinoord op bezoek. Dit wordt weer een moeilijke opgave. Toch schijnt er ook bij de wolmensen enige verandering te komen. Een ver rassing is dan ook niet uitgesloten. DVSA zal het thuis tegen Scherpenzeel wel tot de volle winst kunnen brengen, hoewel de zwakke broeders ook wel eens gevaarlijk kunnen worden. PLAATSELIJKE ONTMOETING Triangelboys en SV Panter zullen aan de Oranjestraat uitmaken wie de sterkste is. Bij de eerste ontmoeting in dit seizoen waren de Boys duidelijk in de meerder heid. Panter is nadien wel wat versterkt. Vermoedelijk een puntenverdeling. Musketiers moet wel in staat worden geacht om thuis het Amersfoortse Sova onder de duim te houden, maar dan zal er beter geschoten moeten worden dan vorige week tegen Panter. Advendo gaat naar Barneveld om het tegen de club van dezelfde naam te pro beren. Kansloos zijn de Ederveense jon gens in deze wedstrijd zeker niet. DINSDAG 2 DEEMBER AANKOMST VAN SINT NICOLAAS Sint Nicolaas zal dit jaar zijn intrede doen te Renswoude op dinsdag 2 dec. Na aankomst aan De Klomp om pl.m. 2 uur zal de Sint met zijn knecht een tocht door het dorp maken, waarna hij vervolgens de kleuterschool en de la gere school zal bezoeken. Na dit alles zal de oude Sint zitting houden in de zaak van de heer H. van Voorst, waar hij voor een ieder te spre ken is. HERDENKINGSREDE VOOR JUBILEUM „BOAZ" Ter gelegenheid van het 30-jarig be staan van de Jongelingsvereniging ,.Boaz" werd in de Ned. Herv. Kerk een herdenkingsbijeenkomst gehouden, waarin door een der grondleggers der vereniging, de heer Mouw, godsdienst onderwijzer te Uddel, een herdenkings rede werd uitgesproken. De heer Mouw bepaalde zijn gehoor bij Psalm 90 vers 16 en 17: Laat Uw werk aan Uw knech ten gezien worden en bevestig Gij het werk onzer handen. Het uitgangspunt werd gekozen naar aanleiding van Ha- bakuk 3 vers 2: Uw werk, behoud dat in het leven. Spreker vergeleek deze 30 jaren met de jarenlange omzwervingen van Is raël in de woestijn. Het was een weg waarin veel gebeurde en veel werd geleerd. Uiteindelijk trok men verlan gend het begeerde land Kanaan binnen met een jonge en nieuwe generatie. De heer Mouw verhaalde dat hij op 5 juni 1928 in De Glind werd opgezocht en hem een verzoek- werd gedaan om tijdens een Pinksterdienst in de kerk op te treden. Dit was het eerste contact met Ederveen. Nog datzelfde jaar werd de heer Mouw onderwijzer aan de chr. school in Ederveen en verzochten enkele jonge mannen hem de leiding van een jongelingsvereniging op zich te nemen, hetgeen hij aanvaardde. Na zijn vertrek uit Ederveen namen anderen zijn taak over, o.a. ook meester Hoeksema, thans te Doornspijk, die ook nu aanwezig was. De vereniging bestond ondanks diepte punten tot heden en kan dit jubileum met voldoening vieren. Na deze rede sprak de oud-predikant van Ederveen, Ds. C. Treure, thans te Hillegersberg, enkele slotwoorden. Ds. Treure memoreerde de afval en de ver wording in de grote steden, een symp toom waar spreker in zijn dagelijkse praktijk steeds mee geconfronteerd wordt. Men vraagt in een grote stads gemeente meer om dansen e.d. dan om het onderzoek van de Schrift en de be ginselen. Hoewel deze verwording op het platteland nog weinig wortel schoot dreigen ook de dorpen door de geest van de tijd te worden aangetast. Reden temeer voor de gemeente en de oude ren om de Jongelingsvereniging te steu nen en behulpzaam te zijn in hun stre ven het Woord te onderzoeken zo con cludeerde ds. Treure. Na de dienst maakten zeer velen ge bruik van de gelegenheid het bestuur van „Boaz" te feliciteren. VOORLICHTINGSAVOND VOOR DE VARKENSHOUDERIJ De gezamenlijke afdelingen van de C.B.T.B. en het U.L.G. en de Coöp. Land- bouwvereniging te" Renswoude organi seren op vrijdag 28 novemebr a.s. een voorlichtingsavond voor al diegenen, die belang hebben bij een goede en rendabele varkenshouderij. De heer F. W. J. Swart, dierenarts van het instituut voor moderne veevoeding te Hoogland zal daarbij een lezing met licht beelden houden, die in het bijzonder be trekking heeft op de varkensziekten, ter wijl voorts aandacht zal worden geschon ken aan de fokkerij en de mesterij. De bijeenkomst vindt plaats in de grote zaal van 't Hofje en begint om 7.30 uur. VOETBALVERENIGING VERLICHT HAAR TERREIN Door het aanschaffen van een licht- aggregaat is de voetbalvereniging „Renswoude" thans in staat haar ter rein bij avond te verlichten. Donderdagavond j.l. werd voor de eerste maal getraind in de openlucht bij kunstlicht. Zoals te begrijpen, was de publieke belangstelling voor deze nieu we aanwinst groot. Een zeer gewild Boekhandel Hoofdstraat 60, Tel. 2025, Veenendaal Fil. te Scherpenzeel en Leersum Voor goede ontvangst en blijvende service msmm RADIO EN TELEVISIE MOLENSTRAAT 16 - TELEFOON 579 - RHENEN VEENENDAAL In het tijdvak van 20 tot en met 26 nov. 1958 werden aan het bureau van politie te Veenendaal de navolgende voorwerpen aangegeven. Gevonden: groen ribfluwelen tasje; r. lederen dameshandschoen; grijze pet; kl. zwarte poes; rood-groen kinderwantje; ballpoint, half creme en half groen van kleur; paar zwarte damesglacé's; wit-zw. gevlekte hond; herenpullover met V-hals; geel gebr. kinderwant met 2 br. strepen; gekl. wollen shawl; wollen kinderwantje; bl. kinderwant met wit en rood; bl.-witte want; br. r. herenglacé; sleutel merk „Ronis"; zilveren damesarmbandhorloge met rekbandje; vierkant dameshorloge m. zw. bandje; gekl. shawl; br. herenglacé's; bl. jongenspet met beige rand; gr.-witte kinderwant. Verloren: rood kindervestje; zw. lede ren zadeldekje; br. aktetas, inh. groen broodtrommeltje en drinkkruik; zw. lin ker damesglacé; étui, inh. potlood, ball point en passer; Marokk.lederen portem. met inh. zw. lederen damesportem. met knipsluiting en inh.; muziekboekje van de kleine pijpers; grijs gestr. halfwas poesje; twee zwarte zelf binders; rode shawl; vierkant doublé damesarmband horloge met zw. bandje; paar br. heren glacé's; paar br. handschoenen, boven zijde geruwd; benzinedop met slot van Fiat 400; paar bruine glacé's. stevige plastic sportwagen voor jongens en meisjes bekende serie van 4 st. per stuk leuke surprise ezeltje met 1 1 k peper- en zoutstrooier Alleen dinsdag 2 dec. Hoofdstraat 7, Veenendaal, Tel. 3103 BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders der ge meente Ede; maken bekend: dat zij voornemens zijn de raad voor te stellen aan het openbaar verkeer te onttrekken het pad, lopende van de Hofstraat te Ede in ongeveer westelijke richting naar het pad, dat ten westen van het oude kerkhof loopt van Paasbergerweg naar Driehoek. Uiterlijk tot 10 december 1958 kunnen belanghebbenden hiertegen bezwaren schriftelijk indienen bij de raad. Nadere inlichtingen kunnen desge wenst worden ingewonnen bij de dienst gemeentewerken, Oude Arnhemseweg 2 Ede. INENTING TEGEN KINDER VERLAMMING Het is gebleken, dat er nog steeds mis verstanden bestaan omtrend de data waarop de verschillende inentingen tegen kinderverlamming plaats zullen hebben. Van geneeskundige zijde zijn volkomen verantwoord, enkele wijzigingen in de tussenliggende termijnen bij de diverse inentingen doorgevoerd. Zo is de derde inenting van de kinderen geboren in 52, 53, 54, 56 en 57 naar een later tijdstip ver plaatst en zullen deze kinderen de derde injectie in het begin van '59 ontvangen. Men ontvangt hiervoor weer een op roepkaart. De kinderen die in '55 geboren zijn behoren 3 injecties te hebben gehad, terwijl de kinderen geboren in 50, 51, 52, 53, 54, 56 en 57, 2 injecties behoren te hebben ontvangen. Voor de kinderen, die wegens ziekte of andere geldige redenen niet in de ge legenheid zijn geweest, een bepaalde in jectie te ontvangen, bestaat op iedere eerste donderdag van de maand van 2-3 uur de gelegenheid tot inenting in het ge bouw van de Gemeentelijke Geneeskun dige Dienst, Brouwerstraat 3, Ede. Indien men niet meer in het bezit is van een oproepkaart, dient men zich hiervoor eerst te vervoegen ter Gemeen tesecretarie, afd. Bevolking. dat kinderen vooral geen tweede rangs optiek mogen ontvangen, maar dat jónge ogen uiterste zorg eisen en een opticien die het i uiterste doet ook als het jeugd- brillen betreft: tegenover gemeentehuis, Rhenen Eigenaar: H. v. d. Berg DRANKWET Burgemeester en wethouders van Rhe nen brengen ter openbare kennis, dat op 21 november 1958 bij hen is ingekomen een verzoekschrift van Cornelis van der Bijl, van beroep winkelier, wonende te Eist (U.), Rijksstraatweg 53, om een ver lof B voor de verkoop van uitsluitend alcoholvrije drank in de winkel van het perceel Rijksstraatweg 53 te Eist (U.) Binnen twee weken na dagtekening dezer bekendmaking kan ieder tegen het verlenen van dit verlof schriftelijk be zwaren bij ons inbrengen. Rhenen. 26 november 1958 Burgemeester en wethouders voornoemd, L. BOSCH VAN ROSENTHAL TH. v. d. WILLIK, secretaris. VEENENDAAL Geboren: Antonie, z. v. J. G. Vonk en G. J. Vervat; Gerdina Geertruida, d. v. G. Takken en H. C. de Haas; Wouter Jo hannes, z. v. P. B. v. d. Heiden en W. J. Blankestijn; Martha, d. v. R. van Rhee en J. G. Veldhuizen; Wilhelmina Baren- dina, d. v. D. v. d. Weerdhof en J. Vlaan deren; Johannes Teunis, z. v. T. J. Schin kel en B. Alberti; Cornelia Wilhelmina, d. v. B. G. v. d. Hurk en S. M. van Nieuwamerongen; Jan, z. v. J. Middel hoven en J. Bruijs. Ondertrouwd: A. Tempelman en J. de Jong; C. C. Dijs en C. H. Burgstede; G. de Kleuver en A .Middelhoven; J. Schot en M. Ariesen; H. J. Roelofsen en G. J. Roelofsen. Getrouwd: W. C. Versteeg en J. van Engelenburg; C. J. van Ingen en H. Ol- denhuis; H. C. van Dijk en G. Drost; W. Gaasbeek en J. P. Middelhoven. Overleden: Willemijntje Blankenspoor, 80 jaar, wed. van G. van de Scheur. GELDERS VEENENDAAL EN EDERVEEN Geboren: Marius, z. v. M. Beek en F. Lagerweij; Elisabeth, d. v. M. Nap en C. Hoogeweg; Hendrikus, z. v. H. v. Keulen en J. van Schuppen. Getrouwd: K. van den Bos en D. Boers; C. van Kooten en G. G. Schot. Overleden: Johanna C. Golstein, 78 jaar, wed. van A. Haster; Gerritje J. F. Goris, 62 jaar, echtg. van C. Takken. RHENEN Geboren: Cornelis, z. v. G. van de Haar en J. Versteeg; Jannigje, d. v. J. van Leeuwen en P. Valkenburg; Cornelia Be- rendina Alida, d. v. W. C. Hardeman en C. Heikamp; Karei Leonard Maurits, z. v. J E. C. Lodder en W. M. Drost; Herma- nus Hendrik, z. v. G. van Ingen en P. B. Roelofs; Johannes Hendrikus, z. v. J. H. van Zetten en J. H. Roelofs; Trijntje, d. v. G. Voerman en H. Eggink; Willem z. v. W. Reinders en W. H. Heij. Ondertrouwd: J. van Doleweerd en Ph. Baars. Getrouwd: G. J. Lammers en A. Bergs- ma; P. J. Francken en Cl. C. Goldbach; G. van Ede en G. Onink. Overleden: Teunis Marinus van Beek, 54 jaar, geh. met H. Alberti; Barend van de Weerd, 73 jaar, geh. met A. P. van Kruistum; Maria Rebekka Verleng, 71 j„ geh. met J. van Essen; Cornelis van Dijk, 71 jaar, geh. met J. Vink; Teunis Puijk, 71 jaar, geh. met M. ter Haar. AMERONGEN Getrouwd: A. St. van Holland en C. Meerssman; G. van Doornspeek en P. A. Niessen. Overleden: Reijer Ploeg, 75 jaar. RENSWOUDE Geboren: Gerrit Jan, z. v. W. Gijsbert- sen en J. van Geerenstein. SCHERPENZEEL Ondertrouwd: C. van Deelen en T. van Kampen. Getrouwd: P. Koudijs en A. F. de Ko ning. RHENEN Ingekomen: G. van Ede v. Veenendaal; S. Wolbers g.m. H. J. Lebbink van Anloc; Th. A. J. Zwolle van Duitsland; M. La- bee (gez.) van Leerdam; Chr. Smith (gez. van Leersum; A. P. v. d. Brink v. Laren; D. van Dura (gez.) van Soest; H. P. Jeene (gez.) van Soest; Ph. Baars van Zeist; C. C. Goldbach g.m. P. J. Francken van Renkum; D. wed. Derichs (gez.) van Leer sum. Vertrokken: F. van Ommeren (gez.) naar Ede; G. W. Punt (gez.) naar Veenendaal;- T. Jansen (gez.) naar Echteld; A. F. de Fluiter naar Amsterdam; L. A. Francken naar Utrecht; G. van Doornspeek naar Amerongen; J. v. d. Bovenkamp naar Wageningen; G. T. Coenraad g.m. A. v. d. Meulen (gez.) naar Schoorl; E. A. T. van Noort naar Driebergen- Rijsenburg; T. G. Legemaat (gez.) naar Veenendaal; H. M. B. Borchers naar Amsterdam; G. Willem- sen (gez.) naar Veenendaal. RECHT OF KROM? 'n Dennenbos "in zijn geheel Vind ik steeds weer een pronkjuweel Bij 't zien dier mooie, rechte stammen Kan steeds opnieuw m'n hart ontvlammen Echter vraag ik mij voortdurend af (Iets wat mij veel te denken gaf) Die mooie, rechtopgaande lijn Hoe zoiets mogelijk kan zijn Want ziet men soms een den alleen Met geen collega's om zich heen Dan is die rechte stand taboe Hij groeit wel, maar kijk eens hoe Een den alleen groeit meestal krom Vraag mij niet naar het hoe, waarom In boscultuur ben ik een leek Dacht ik, toen ik het zo bekeek Ik heb er veel over nagedacht (Wat mij geen jota verder bracht) Maar wel heeft mij dat feit verbaasd En is mijn gedachtengang verplaatst Naar een eenzaam mens, hoe die 't maakt En mijn vergelijking maar gestaakt Want hoe ik het bekijk, ik kom er niet uit 'k Heb mijn denkvermogen uitgebuit Maar daar 'k geen bosbouw heb gestu deerd Is mijn opinie misschien verkeerd Waar 'k dacht, dat misschien ook vele [mensen Gezelschap, zoals de dennen wensen Om meer te genieten van het leven En de rechte lijn steeds na te streven. VEENENDAAL Oude Kerk Markt 9.30 uur ds Biesbroek van Kamperveen, 5 uur ds Vermaas. Julianakerk 9.30 uur ds Tigchelaar, 5 uur ds Van de Pol. Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds Vermaas. 5 uur ds Vroegindeweij. Sionskerk 9.30 uur ds Van de Pol, 5 uur ds Biesbroek van Kamperveen. Veeneind 3 uur ds Tigchelaar. Dijkstraat 2.45 uur ds Vroegindeweij. Ned. Herv. Evang. „Sola Fide" 10 uur ds Goedhart, 5.30 uur ds Spruyt van Am sterdam, jeugddienst. Ger. Kerk Kerkewijk 9 en 10.30 uur ds Van Enk, 5 uur ds Overduin. Ger. Kerk ver.geb. 8.15 uur ds Arnold van Amersfoort, 3 uur ds Roukema van Ede. Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat 8.45 uur ds Heerma, 10.15 uur Prof. Kremer van Apeldoorn, 3 uur ds Heerma, 5 uur Prof. Kremer van Apeldoorn. Ger. Gem. syn. geb. „Eltheto" 9.30 en 5 uur leesdienst. Ger. Gem. Fluitersstraat 9.30 en 5 uur leesdienst, dinsdag 2 dec. 7.30 uur ds Lichtenberg. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds Daalder van Haarlem. Leger des Heils 10 uur heiligingsdienst, 12 uur zondagsschool, 6.45 uur open luchtsamenkomst, 7.30 uur verlossings samenkomst. R.K. Kerk St. Salvatorkerk Patrimonium laan 8 en 10.15 uur H. Mis, 7 uur Lof. H. Willibrordkerk Nieuweweg 8 en 10.15 uur H. Mis, 5 uur Lof. Herst. Apost. Gem. i.d. eenh. der Apost. Godsdienst 10.15 uur en 16 uur, woens dag 19.30 uur. RHENEN Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 uur ds Rijsin- ga van Barneveld, 5 uur ds Vos van Bennekom. Ned. Herv. Gem. 10 uur ds N. Kooreman, 5 uur ds J. Dijkstra. Prot. Bond geen dienst. Ger. Kerk 10 uur ds Overduin, 5 uur ds Van Enk. Ger. Gem. syn. 10 en 6 uur ds P. v. d. Bijl, woensdag 3 dec. 7 uur ds P. v. d. Bijl, afscheidsbijeenkomst. Ger. Gem. plantsoen 10 en 5.30 uur Lees dienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst. OVERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur dhr. J. v. Noort. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst. woensdag 4 dec. 7 uur ds. v. d. Poel van Ede. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 10 uur dhr. Schuuring van Nijkerk, 3 uur ds Stelwagen van Woudenberg. Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur leesdienst. donderdag 4 dec. 2.30 en 7.30 uur ds. v. d. Woestijne van Barneveld (dankst. v. gew.) Oud Ger. Gem. zaterdag 29 nov. 7 uur ds. Du Marchie v. Voorthuysen v. Leersum. zondag 9.30 en 3 uur leesdienst. ELST Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. Knier van Doorn 6 uur ds. Vroegindewey v. Bar neveld. Ger. Gem. 10 en 5.30 uur leesdienst. 5 dec. 7.15 uur ds. de Ketterij v. Alblasser- dam. Oud Ger. Gem. leesdienst. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. C. van Viegen. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. H. v. d. Linden. Vrijz. Herv. 10.30 uur ds. Ockhuysen i. d. Schans. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. P. W. v. d. Veen. Ger. Gem. 10 en 6.30 uur dhr. B. Roest. Ger. Gem. noodgeb. 10 en 6.30 uur lees dienst. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. L. v. d. Peut. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. D. G. Mole naar. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. de Jager 5 uur ds. Goedhart v. Veenendaal (jeugdd.) Ger. Kerk 10 en 5 uur ds. v. Rienen emp. pred. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds. A. L. Broer v. Hilversum. Van zaterdagmiddag 12 uur tot maan dagmorgen 8 uur, alleen voor zeer, dring ende gevallen. VEENENDAAL: Dr. C. Annot Kerkewijk Tel 3198. RHENEN: Dr. T. Almekinders, Tel. 577. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: Dr. Bakker, Leersum, Tel. 03434-495. EDERVEEN, DE KLOMP, LUNTEREN: Dr W. Ringelestyn, Ederveen, Tel 08387- 201. RENSWOUDE: Dr. S. H. ter Velde, Tel. 450. (eigen practijk). SCHERPENZEEL: Dr. H. G. J. Wensink, Dorpsstraat, Tel. 03497-220. vindt U in grote sortering bij BOEKHANDEL Hoofdstraat 60 - Tel. 2025 Fil. te Scherpenzeel en Leersum PITMOPPEN 50 cent per 250 gram PADVINDERS 55 cent per 250 gram Mooie grote CAKE 80 cent, met vruchten85 cent BANKETSTAVEN 75 cent per stuk BANKETLETTERS 2,—per 500 gram BOTERSTAVEN met amandelspijs 2,per stuk BOTERLETTERS met amandelspijs 4,25 p. 500 gr. Wij zijn ruim gesorteerd in: LEUKE MARSEPEIN FIGUREN voordelig in prijzen CHOCOLADELETTERS EN CHOCOLADEFIGUREN Gelieve tijdig uw bestellingen op te geven Hoofdstraat 16, telefoon 2957, Veenendaal U vroeg me toch eens uit te kijken naar een zaak waar U nou eens ECHT iets goeds en aparts kon kopen? Nou, die heb ik voor U gevonden. Het adres is Patrimoniumlaan 46 - Veenendaal Ga daar maar eens een kykje nemen en U zult verrast zqn van zoveel moois Deelnemer V.W.V. Patrimoniumlaan 46 Veenendaal want vooral op dit gebied maakt het zeer veel uit waar U koopt Deze week reclame van: Heerlijke CHOCOLADEKOEKJES met nougatvulling van 1,00 nu 0,85 per 250 gram SPRITS van 0,65 voor 0,60 per 250 gram zijn wij ruim gesorteerd in CHOCOLADE LETTERS van Bensdorp vanaf 55 cent SPECULAASPOPPEN 1,30 per 500 gram (met amandelen 1,40) BANKETLETTERS v.a. 2,25 per 500 gram en speciaal amandelspijs gem. 3,50 per 500 gram HET GEVULDE KOEKJESHUIS Patrimoniumlaan 74, Veenendaal tijdens de WINKELACTIE krijgt u op onze toch al voordelig uitgeprijsde pa raplu's als extra reclame 10 u/o korting Op sjaal, handschoenen en muts 5 Met deze geschenken bij ons gekocht heeft u volop feest en vast ge^n strop' Naast drogist Tak, Hoofdstraat Speculaaspoppen 60 en 80 cent per 250 gram, in maten van 50 gram tot 2 kg. Boterletters zuiver amandelspijs 4,per 500 gram. Gevulde speculaas, amandelspijs 2,25 per 500 gram. Chocoladeletters Droste, Van Houten en ons eigen fabrikaat van 50 ct per stuk. Chocolade figuren, de leukste en mooiste van 10 ct af. MARSEPEIN om te watertanden DOZEN BONBONS, CHOCOLADE en BORSTPLAAT in alle prijzen LEUK PLASTIC gevuld met snoep voor kinderen Natuurlijk Sinterklaas, we vinden daar altijd een grote sortering en voor iedere beurs Komt U eens geheel vrijblijvend een kijkje nemen in onze zaak? En U zegt met Piet: daar kunt U goed slagen voor groot en klein J. HARDEMAN Davidsplein 9-10, telefoon 2687 OOK BETAALZEGELS DEELNEMER WINKELACTIE Onze sortering is deze week nog wederom aangevuld met diverse leuke en praktische cadeaus Wjj zijn deelnemer aan de Sint-Nicolaasactie V.W.V., dus door bij ons te kopen kans op een der mooie pryzen ZIE BEKENDMAKING V.W.V. Hoogstraat 12 - Telefoon 2627 - Veenendaal

De Vallei | 1958 | | pagina 2