1959 PAUK Burgerlijke stand slechthorend? boortoestel HET OOG VAN SIVA KERKDIENSTEN ^paATS' Têti föetzcruto&ale WEKKERS ^7*90 SPORTOVERZICHT Zaterdag tweede winterserie-wandeltoeht Veenendaal wacht in Druten weer een zware strijd oy RHENEN DINSDAG KOOPJES Afwasborstels Wasknijpers 15 ct. Regenkapjes Gevonden en verloren ELST AMERONGEN Müm ©mm Bon Ingekomen en vertrokken ZAK AGENDA'S Fa. Jac. v. Hardeveld o-o-o-o-o-o-o-o-o Zondagsdienst doktoren OVERBERG Nou, we hebbe een echte gezellige Sunterreklaas gehad. Ze zegge wel es, hoe auwer, hoe gekker en dat was op ons ok wel een bietjie toe te passé. Mar zeg nou es eerlik, ik zee ieder jaar weer teuge Driek „Hier heb ie cente en je gaat dur mar wat veur koope. Een nije tas of een fles reukwater". Driek stuur de mijn ok ieder jaar mit een fooi op pad om een strop, een paar sokke of een pet te gaan koope. En bij Bram en Mijntjie gong et al percies eender. Wel Sunterreklaas, mar gien aarigheid an. „Dat gaan we van 't jaar es veran- dere", zee Bram een week veur de ver jaardag van de bejaarde Spanjaard. „We brenge dur een bietjie meer me- ziek in. We zijn wel oude minse, mar teslotte ok nog niet te oud om een bietjie een fleurig kesjet an et feest van die ouwe weldoener te geeve. Gaan jelui mar vast an 't rijmele en zurg mar, dat jelui mit de keinders een zaterdagaavund in 't gelid Sunterre- klaasversies zitte te blère. Dan zurg ik veur de rest." Nou, dat moes goed kom- me, want as Bram z'n eige erreges veur spant, dan bokst ie et veur mekaar. Een zaterdagaavund waare ze dur allemaal. Bij ons thuis. De jonges van ons mit dur eige jonges. En de jonges van Bram en Mijntjie en daar de jonges weer van. Je ken begrijpe: een heele drukte, mar we hadde dur gien keinder an, want ze waare onder een hoed uit de uitverkoop te vange. Ze bleeve - as Sunterreklaaspoppe zo stijf - op de stoele zitte en mar versies zinge. De heele Sunterreklaasbundel uit en dan weer van veuren af an. Tot de ruite dur van rammelde. Dur begos dur wel één van Gijsie van Mijntjie te jengele „Waar is oopa nou?", mar dat hadde we gauw de kop ingedrukt. „Oopaa is Sunterre klaas ophaale mit et peerd van Geert de melkboer" zee Mijntjie en toen was ok dat leed weer geleeje. Want je mot goed begrijpe, minse, Bram die was dur niet. Die kon ieder mement as de hoogbejaarde klaasman zelf de kaamer binne komme strompele. Daar had ie de heele week op gestu deerd. Allerhande stemme had ie ge- perbeerd op te zette, tot ie dur één over hiew, die em wel niet heelegaar goed, mar toch wel de beste van alle andere leek. En hij had een kepleete Sunterre klaas uitmonstering gehuurd in 't lol- en fopwinkeltie in 't Zand. Dat moes dus goed zitte. En et zat ok goed, want teuge achte wier dur mit de deurklink gerammeld. Driek zee teuge mijn „Oopa gaa jij es kijke, want daar zal de Sunterreklaasman weeze". Ze stuurde gauw mijn naar de deur, want ik geloof werempel, dat ze 't zelf niet goed 't hart had. „Geef es effe gauw een burstel, Wout" bromde dur een stem uit et klompe- hokkie, „ik trapte m'n eige hier achter op die lange soepjepon en toen bin 'k een bietjie deur de modder heenge- gleeje." „Dag, Sunterklaassie, daa-ag, daa-ag" hoorde ik ze binne mar zinge. Iedere keer mar weer opnij. „Zeg dan ok es wat" zee ik teuge Bram, „dat loopt in de gaate". „Zoo, zoo, oopa Blauwkous", zee Bram mit ze mooiste stem, „sjonge-jonge wat een verre reis. Ik wou eerst me schoe- ne es afborstele." „Welnee, Sunterklaas", zee ik, „laat toch zitte. U zei wel moei zijn." „Nee", zee Bram-de-Sunterreklaas- man, „ik staai dur op, dat de kinders niet mit vieze voete binnenkomme en dan mot ik zelf et goeie voorbeeld geeve." „Hoor ie nou, Woutjie", hoorde ik Klezien van ons teuge de kleine Wout zegge. Ik mar burstele tot de jurk van Bram schoon was. En eindelik daar trad Bram in al ze waardigheedes, die die mar bij mekaar kon fanteseere, binne. Nou hij dee et prachtig. De heele aavund. Op een paar kleine foutjies na, die buiten et pegramma viele. Zoo stak die op een gegeeve mement een pruim achter ze kieze uit een builtjie, waarvoor die ze heele kleed opzij mos slaan en je ze heele streepbroek kon zien. Kijk, zukke dinge doet gien Sunterreklaas. En die VA. ▼oor betere uurwerken H00F0STR 91 VEENENDAAL 111 III zeit ok niet „Geef mijn dur mar es een- tjie mit suiker" as dur gevraagd wordt of Sunterreklaas ok een koppie koffie lust. Mar gelukkig hadde de jongste niks in de gaate. De auwere wel, mar die hebbe we mit een laading taai-taai en marse pein an 't zwijge kenne hou we. 't Mooiste waare de gedichte. Driek an mijn adres, moe jelui hoore: „Voor je nek een strop, en een pet voor je kop." En dan Mijntjie veur Bram: „Om te rooke segaare, en om te drinke jonge klaare". (Daar had ie naamelik zelf om gevraagd; „Alsjeblieft gien prutsdin- gies", zee die, „geef mijn mar iets dee- geliks"). „Voor mijn liefste vrouw Mijntjie", sting dur op een pakkie, „een nieuwe schort, en niet zoon kleintjie." Dat was zuiver van Bram. Gelache hebbe ze om mijn. „Gien belijne, mar elestiek, een nieuwerwets kesjet veur Driek" had ik gedicht. Is dat nou zoo om te giere? As et mins nou om zoon toestand vraagt? Alles bij mekaar was et een leuk feest. We doen et ok vast volgend jaar weer zoo, bij leeve en welzijn. Mar dan mot ik veur Sunterreklaas speule. Da's Zaterdag vindt de tweede wandeltocht plaats voor de winterserie 1958/'59 onder auspiciën van de NCWB, georganiseerd door de wandelverenigingen Scheepjeswol, Hollandia-Trico en Pehavee. In tegenstelling met vroegere be richten, wordt voor deze tocht niet gestart bü de Hollandia Trico, maar op het terrein van de Centrale School voor Praktische Vorming aan het einde van de Kanaalweg. Deze maatregel is genomen, omdat de organisatoren door de prima accomodatie der school in staat zqn een betere sfeer te scheppen. Als het weer nu maar meewerkt, kan het voor de liefhebbers weer een prettige wandelmiddag worden. De afstand van deze tochten ligt tussen de 22 en 15 km. De start vindt plaats tussen half drie en drie uur. Veenendaal krijgt het zondag weer niet natuurlijk alles in het werk stellen, om gemakkelijk. Om DIO in eigen huis te verschalken, zal voor de Veenendalers wel een onmogelijke taak zijn. De Dru- tenaren voetballen nogal stevig en wat meer zegt, zij weten door te zetten. Het zal dan ook erg meevallen, als het weer niet op een nederlaag uitdraait. Er moet echter deze tweede helft van de compe titie hard gewerkt worden, om er nog wat van te maken. GVVV, dat zaterdag uit tegen Maarsen speelt, zal het ook niet bepaald cadeau krijgen. Hoewel de thuiswedstrijd een 5-1 overwining opleverde, moeten de Maarsense jongens toch heus niet onder schat worden. Tevens is iedere club er op gebrand om de leiders van de afde ling te kloppen. Wanneer er echter met overleg gespeeld wordt, moet er winst inzitten. Oranje Wit zal het thuis tegen Scher- penzeel moeten proberen. Dit zal een harde strijd brengen. Scherpenzeel zal ■■■lililEiBD U HOORT HET REGELMATIG Radio Ballegoyen staat altijd voor U klaar. RADIO EN TELEVISIE MOLENSTRAAT 16 - TaEFOON 579 - RH EN EN SINTERKLAASFEEST MOTORCLUB EEN SUCCES Origineel van opzet was de Sinter- klaasrit, welke vijf dames van leden van de Motor- en Automobielclub Vee nendaal hadden georganiseerd om ook de bestuursleden enz. eens in de ge legenheid te stellen mee te rijden. Het was - wat men noemt - echt uitgekookt dameswerk met humoris tische vondsten en wij geloven niet, dat heren dit hadden kunnen verbeteren. Reeds aan de start - bij hotel „La Mon- tagne" - kwamen de rijders in de no dige Sinterklaassfeer, want men kreeg de eerste opdracht in rijmelarij-vorm. In de etalage van een fotohandel in de Hoofdstraat lag de volgende opdracht: een telefoonnummer van een directie keet in het Franse Gat, waar men weer naar een winkel in de Hoofdstraat werd verwezen. Hier was het Sinterklaas mijters-plakken geblazen voor de deel nemers en getooid met dit bisschoppe lijke hoofddeksel ging het verder naar De Klomp, waar een ballon werd ver strekt, welke moest worden opgeblazen en dichtgebonden met een draadje sa jet, dat men evenwel zelf maar moest zien te krijgen. Enfin, de boerenstand was goed voor een zwart draadje sajet en reeds in een feestelijke uitmonste ring - met de mijter op en een bal lonnetje in de hand - kwamen de deel nemers aan de finish in 't Hofje te Renswoude. Hier vielen de deelnemers in een ander soort humor, van het cabaret gezelschap „De Lach" uit Apeldoorn, waarvan de muziek een gezellig bal begeleidde dat de avond besloot. De heer A. Boers en een vertegen woordiger van de Motorclub Oosterbeek boden op deze avond het bestuur bloe men aan, ter gelegenheid van het 12Vt jarig bestaan van de M.A.C. Veenen daal. Een drietal dames, dat jarenlang de inschrijving van de ritten had verzorgd, ontving uit handen van voorzitter Or- van een fraai geschenk. De prijswinnaars van de rit waren: niet-Veenendalers: 1. J. Mol, Ede; 2. Van Aaren, Leersum; 3. Lagemaat, Woudenberg. Veenendalers: 1. E. J. v. Schuppen; 2. P. Hiensch; 3. H. W. Boers; 4. W. Koenders/J. Jansen; 5. G. van 't Voort. zoo afgesprooke. Tot de volgende week, minse. De groete van Sinterklaas. P.S. van Bram! As dur één in de war is van de Sunterreklaas dan is et wel Wout Blauwkous. de leiderspositie te handhaven, terwijl de Elstenaren met een eventuele over winning hun kansen belangrijk kunnen verbeteren. Een puntenverdeling lijkt het meest waarschijnlijke. Renswoude speelt thuis tegen Rhenus. Ook al weer een wedstrijd waar van alles mogelijk is. Renswoude heeft waarschijn lijk de beste papieren. Wanneer Stutvoet de kans maar krijgt om zijn mannen voldoende te inspireren, wordt het onge twijfeld een overwining voor de rood- witten. De Merinos zullen op eigen terrein aan Montfoort weer een flinke kluif krijgen. Een overwining voor de wolmensen, is twijfelachtig. Mogelijk dat terrein-voor deel nog wat gewicht in de schaal kan leggen, maar verder dan een gelijk spel zal het zeker niet komen. Voor DVSA is zaterdag thuis tegen het Utrechtse Posta weer een overwining weggelegd. De Utrechtse postmensen kunnen soms wel eens verrassend uit de hoek komen, maar om Amerongen in moeilijkheden te brengen, zal wel te veel gevraagd zijn. Scherpenzeel gaat zaterdag naar Hier- den, om de zoveelste nederlaag in ont vangst te nemen. Hierden is de laatste tijd wel erg afgezakt, maar dat Scher penzeel daar op een andere wijze van zal profiteren geloven we niet. SVP zou aanvankelijk tegen Eemnes in het veld komen, maar deze wedstrijd is afgelast, zodat de Pantermensen een vrije dag hebben. Triangel Boys gaat naar Amersfoort om Sova te bekampen. Gezien de resultaten van de laatste tijd. moet hier voor de Veenendalers de volle winst te behalen zijn. Musketiers ontmoet in Barneveld SDVB. Dit kan een leuke wedstrijd worden tussen twee gelijkwaardige ploegen. Wan neer de Elstenaren een beetje op schot komen, zullen zij een kleine overwining behalen. Kulan zal het thuis tegen Spel. Rhenen niet kunnen bolwerken. De SKF mensen zullen danig uit moeten kijken, willen zij tenminste een behoorlijk eindresul taat boeken. Op het ogenblik lijkt het er nog niet op. Valleivogels krijgt er zaterdag weer 2 punten bij. Dat Valkenheide in Scher penzeel, de Valleivogels in moeilijkheden zal kunnen bregen is uitgesloten. Tenslotte speelt NSVS thufs Beverweerdse Boys. Hoewel de voetbal lers van Neveda eerlijk gezegd een tik keltje tegenvallen, moet het nu toch winst kunnen worden. RHENUS I BEHAALDE EEN 6-2 OVERWINNING OP HDS I Rhenus heeft na een onzeker begin korte metten gemaakt met het Leersumse HDS. Direct na de aftrap zette HDS een behoorlijk hoog tempo in, waarop Rhenus in eerste instantie het antwoord schuldig bleef. Een prachtig schot van de gast heren was voor de Rhenus-doelman te machtig en het was 1-0 voor HDS. Deze goal was tevens het sein voor Rhenus om de bakens te verzetten. Bij één dezer aanvallen speelde een HDS- back de bal met de hand. De toegekende penalty werd echter door Rhenus via de lat overgeschoten. Weer kwam Rhenus terug, waarbij Al- bers de bal kreeg toegespeeld, die met een rustig schot de stand gelijk maakte (1-1). Even later wist Hovestad er 2-1 van te maken, een stand waarmee ook de rust inging. Na de rust bleek HDS het tempo niet te kunnen bijbenen. Rhenus verhoogde de voorsprong door goals van Hovestad en Albers tot 6-2. Van Baren, die doorgebroken was, werd gevloerd, maar zag toch kans doel te treffen. Dit doelpunt werd echter afge keurd, gezien de scheidsrechter tegen dit ongeoorloofd aanvallen had gefloten en hiervoor een vrije schop toekende. Langzaam verliep de tijd en toen de scheidsrechter voor de laatste maal floot, had Rhenus een verdiende 6-2 overwin ning behaald. Uitslagen: APVC II Rhenus II 5-1; Rhenus III HDS II 3-1. prima kwaliteit 29 ct. per kaart 12 stuks met etui J2 Ct. Alleen dinsdag 16 dec. Hoofdstraat 7, Veenendaal, Tel. 3103 In het tijdvak van 3 tot en met 9 dec. 1958 werden aan het bureau van politie te Veenendaal de volgende voorwerpen als gevonden aangegeven: 1 rode kinderwant; 1 poppenpyama; 1 veelkleurige kinderwant; 1 zwart lederen dameshandschoen; 1 gekleurde das; 1 pr. blauwe herenwanten; 1 paar bruine he ren glacés; 1 grijze sok; 1 emaille broche; 1 bruine dames handschoen; 1 rode kin derwant; 1 stropdas; 1 rode kinderhand schoen; 1 herenportemonnaie; 1 zwart konijn; 1 kostuum en regenjas; 1 sigaren- makersschort; 1 plastic damestasje; 1 bankbiljet van f. 10,1 bruine heren portemonnaie met inhoud; 1 bruine knip- portemonnaie met inhoud; 1 wollen da meshandschoen; 1 actentas; 1 muntbiljet van f 2,50; 1 broodtrommeltje; 1 groen kinderwantje; 1 gekleurde dameswant; 1 kindercape; 1 paar wollen wanten. In hetzelfde tijdvak werden aan dat bureau als verloren aangegeven: 1 paar grijze damesglacés; 1 bruine lede ren portemonnaie met inhoud; 1 paar groen grijze handschoenen; 1 zwart lede ren damesportemonnaie met inhoud; 1 gouden schakelarmband; 1 blauw witte dameswant; 1 jongenspet; 1 gele want; 1 Parker ball point; 1 bruine ceintuur; 1 muntbiljet van f 2.50; 1 kleedje; 1 kinder want; 1 beige damesportemonnaie met inhoud; 1 rode portemonnaie met inhoud; 1 rood wollen kinderwant; 1 paar zwarte damesglacés; 1 paar rode damesglacés; 1 bruin lederen damesportemonnaie met in houd; 1 bankbiljet van f 10,1 bruine actentas met inhoud; 1 bruin met witte herenwant; 1 winkeliersvlag; 1 dames polshorloge; 1 kinderwantje rose-wit; 1 bruine herenportemonnaie met inhoud; 1 knaldemper van bromfiets; 1 paar beige damesglacés; 1 want blauw met grijs; 1 herenpolshorloge. RENSWOUDE Gevonden: schoenen. Verloren: 1 paar zwarte dameshand- 1 rechter dameshandschoen MOLEN IS BUITENOM AL KLAAR Met het gereedkomen van de 100-jarige korenmolen, van de fam. van Ommeren zal Zuid-Oost-Utrecht, één van haar mooiste molens hebben weten te behou den. Reeds vier jaar duurde de strijd om het behoud. De molenaar had de tegen sloopvergunning al in zijn bezit, maar door het initiatief van de heren T. van Ree, M. W. Struycken en wijlen Ir. M. M. v. Hoffen, slaagde men erin dit monu ment voor het nageslacht te bewaren. Het buitenwerk van de molen is door de molenbouwer Koppens uit Bergharen reeds geheel afgewerkt. De voormalige houten wieken zijn nu door gestroom lijnde ijzeren wieken vervangen, waar door de molen, zij het bij minder wind dan voorheen, zal kunnen draaien. De kap is weer- met riet gedekt, terwijl de staart en de spruitstukken door nieuwe onderdelen zijn vervangen. Het geheel is in frisse kleuren geschilderd. Zelfs de muren zijn opnieuw gevoegd, waardoor de molen een sieraad is geworden voor het mooie landschap. Momenteel is de molenbouwer Koppens bezig om het binnenwerk te herstellen. Wanneer dit over enkele weken gereed is, zal de molen weer in bedrijf worden gesteld. Na meer dan dertig jaar zal mo lenaar van Ommeren de vang dan weer los kunnen gooien en de omgeving zal het wiekenkruis weer kunnen zien rond wentelen. SCHOOLVOETBAL Voor het eerst konden de elftallen van de school met de Bijbel en van de Irene- school gebruik maken van het prachtige nieuwe „Sportpark". Het kleine terrein bleek voor de voetballende scholieren qua afmetingen bizonder geschikt te zijn. Wat de wedstrijd betreft, er werd met veel ijver en overgave gevoetbald, onder de (zo nodig) strakke leiding van de heer de Laat. De jongens van de Ireneschool boften, dat ze een aanvalsleider in hun gelederen hadden, die maar liefst 6 doel punten voor zijn rekening nam. Hij stak zowel letterlijk als figuurlijk, met kop en schouders boven de andere spelers uit. Bij het elftal van de bizondere school moest een invaller binnen de lijnen ko men, die zich steeds zo goed wist op te stellen, dat hij 2 doelpunten voor zijn rekening kon nemen. Indien de reeds genoemde „goalgetter" beter bewaakt was zou de score (8-3 in 't voordeel van de Ireneschool) niet zo hoog zijn gelopen. Belangrijker dan deze uitslag is het echter, dat deze jongens (de vol wassene van straks), via een partijtje voetbal, contact met elkaar gehad hebben en elkaar op vrienschappelijke en spor tieve wijze tegemoet zijn getreden. Zo ge zien is er ook door de verliezende partij winst geboekt. VEENENDAAL Geboren: Ali d. v. J. D. de Haas en G. Hazeleger. Johan z. v. J. van Wijk en J. Wortman. Jacobus z. v. G. v. d. Scheur en N. H. Natzijl. Ondertrouwd: H. Kamman en C. J. van de Scheur. W. van Hoeflaken en J. A. Schuurman. Th. de Boer en D. Helms. M. C. Bos en C. A. van Manen. Gehuwd: E. van Kesteren en E. Lubbers. R. T. Haalstra en T. R. Thijs. J. Schot en M. Ariesen. H. J. Roelofsen en G. J. Roelofsen. G. de Kleuver en A. Middelman. Overleden: Bartholomeus van der Zwet, oud 71 jaar. echtgen. van E. Ketting. Arrisje Blankespoor, oud 78 jaar, wed. v. E. van Dijk. Everdina Schoonderbeek, oud 83 jaar, wed. van D. van den Broek. GELDERS VEENENDAAL EN EDERVEEN Geboren Cato d. v. D. Schoonderbeek en A. M. van Setten. Aaltje d. van G. J. van Beek en J. Kloot. Gijsbertus A. z. van J. B. van Ginkel en A. van Doorn. Johanna D. d. v. J. G. van Hensbergen en A. Hol. Ronald W. J. z. v. E. van Dijk en W. Brouwer. Ondertrouwd: M. van Breeschoten en L C. van Dijk. Overleden: Cornelis Rebergen 80 jr. RHENEN Geboren: Catharina Sophia d. v. J. Albers en C. M. Verhoeven. Yvonne d. v. M. Aarden en Y. van Dijk. Wouter z. van W. ter Haar en W. Drost. Albertina d. v. A. Akkerman en E. Wagensveld. Gerrit z. van A. Klomp en E. Leppers. Johanna d. van C. Drost en A. C. Wassink. Florus z. van F. van Dijk en T. van Oort. Lena Gijsberta d. van N. M. Davelaar en J. M. Dekker. Christiaan Melle z. van W. A. de Jong en J. van Zetten. Ondertrouwd: W. Peterman en J. de Roder. Overleden: Cornelis van den Bergh. 85 jr. weduwn. v. H. v. Drie; Evert Rijk- sen, 21 jr.; Maatje Vermeer, 54 jr. geh. met A. P. Kroesbergen. AMERONGEN Geboren: E. J. d. v. S. Giesen en van J. M. van der Lubbe. A. C. A. z. v. C. A. A. Knippers en van G. C. M. Miltenburg. Getrouwd: J. van Mourik en J. Willem- sen. W'. van de Poel en W. Henzen. Ondertrouwd: H. Bos en D. van Groot- veld. G. J. Willemse en M. A. L. Mouton. G. Bos en C. A. Willemse. Overleden: Aaltje van Boort, 3 mnd. RENSWOUDE Geboren: Aalbert z. v. G. van de Haar en C. G. van Ginkel. Gerardus Adrianus z. v. G. A. Hullegien en W. L. M. Faber. Jannetta d. v. W. van den Brandhof en J. van Ginkel. SCHERPENZEEL Geboren: Reindina J. d. van W. Eder- veen en J. W. v. d. Lagemaat. Getrouwd: C. v. Deelen en T. v. Kam pen. breng hierin verbetering met een Hiervoor uw speciaal adres: Hoofdstraat 51 - Telefoon 3184 Veenendaal Erkend detaillist van audiologische apparatuur Wenst u inlichtingen en demonstra tie thuis, vul dan onderstaande bon in Wens demonstratie van hoortoestel- len thuis op: Datum: 's middags/'s avonds Naam: Straat: Woonplaats: (Verzenden als drukwerk) AMERONGEN W. F. Henzen-Schuilenburg van Leer sum. J. H. Pronk van Rotterdam. Vertrokken: W. van Veenendaal naar Amersfoort. C. van Deelen naar Scher penzeel. W. van de Poel-Henzen naar Veenendaal. F. Stob en gezin naar Apel doorn. RHENEN Ingekomen: N. M. J. P. Knoppers g.m. W. Ramaker van Zeist; A. K. J. de Vriend van Bergen; W. van der Knaap van Arn hem; L. D. Bijker van Arnhem; C. P. van Veldhuizen van Ede; J. van Donkelaar van Ede; H. Verwoert (gez.) van Wage- ningen. Vertrokken: B. van Nieuw-Amerongen naar Delft; J. van Mourik naar Ame rongen; E. Steernberg (gez.) naar Ede; G. A. Donderwinkel naar Arnhem; M. Th. E. Wolterbeek naar Bussum; H. Künzle naar Zwitserland; J. L. de Rijke naar Middelburg; R. T. de Ridder naar Hui zen NH.; F. van der Maas naar Brakel. IN GROTE SORTERING VOORRADIG BIJ Boekhandel Hoofdstraat 60, Tel. 2025, Veenendaal Fil. te Scherpenzeel en Leersum 0-0-0-0-0-0-0-0-0 (51) Als Aram bijkomt staart hij in het gelaat van prinses Indra, die bij hem geknield ligt en zijn slapen bet met een vochtige doek. Daarboven ziet hij de ge zichten van de keizer en van Tarai. „Ge hebt hem gedood!" fluistert de prinses hem toe. „Ge zijt een held!" Langzaam komt Aram overeind. Op een paar pas afstand ligt het levenloze lichaam van de tijger. Enige drijvers maken reeds aanstalten, het dier weg te dragen. Dan komt de keizer op hem toe, met uit gestoken hand. „Ge hebt het leven gered van keizer Saladin! En dat, terwijl gij gisteren nog mijn gevan gene waart en ik u had kunnen doden! Ik weet, dat deze heldendaad niet te belonen is, maar toch wil ik u mijn dankbaarheid tonen!" „Het was niets bijzonders, wat ik deed", weert Aram af, doch de keizer vervolgt: „Ge moogt één enkele wens doen, doch hoe deze ook luiden zal, ik beloof u, dat zij vervuld zal worden. Spreek slechts!" (Wordt vervolgd). VEENENDAAL Oude Kerk Markt 9.30 uur Cand. Zethof van Putten 5 uur ds Wisgerhof. Julianakerk 9.30 uur ds van d» Pol i uur ds Vermaas. Sola Fide 10 u. Bevestiging van ds Goed hart door ds Van Endt van Utrecht 7 uur Intrede ds Goedhart. Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds Wisgerhof 5 uur ds Tichelaar. Sionskerk 9.30 uur ds Vermaas 5 uur ds Van de Pol. Veeneind 3 uur ds Van Viegen van Ach terberg woensdag 17 dec. 7.30 uur ds van Dijk van Garderen. Dijkstraat 2.45 uur ds Tichelaar. Geref kerk Kerkewijk 9 en 10.30 uur ds Van Enk 5 uur ds Overduin. Geref kerk Ver. Geb. 8.15 en 3 uur ds Smelik. Chr. Ger. kerk Hoofdstraat 8.30 uur ds Heerma (Bediening H.A.) 10.30 uur ds Heerma (Voorber. H.A.) 3 uur ds Heer- ma 5 uur ds Kok van Ede (Bed. H. Doop). Ger. Gem. Syn. Geb. Eltheto 9.30 en 5 uur Leesdienst. Ger Gem. Fluiterstraat 9.30 en 5 uur Leesdienst vrijdag 12 december ds v.d. Woestijne 7.30 uur en dinsdag 16 dec. dr. Steenblok 7.30 uur. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds de Pree van Veene.ndaal. Herst. Apost. Gem. i.d. eenh. der Apost. Godsdienst 10.15 en 16 uur woensdag 19.30 uur. Leger des Heils 10 uur heiligingsdienst 12 uur zondagsschool 6.45 u. openlucht samenkomst 7.30 uur verlossingssamen komst. R.K. kerk. St. Salvatorkerk. Patrimoni umlaan 8 en 10.15 uur H. Mis 7 uur Lof. H. Willebrordkerk, Nieuweweg 8 en 10.15 uur H. Mis 7 uur Lof. RHENEN Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 uur ds Vroeg- indeweij van Barneveld 5 uur ds Vos van Bennekom. Herv. Gem. 10 uur ds N. Kooreman 5 uur ds J. Dijkstra, Bed. H. Doop. Protestantenbond Geen dienst. Ger. Kerk 10 en 5 uur ds H. Volten. Ger. Gem. (Syn.) 10 en 6 uur leesdienst. Ger. Gem. (Plantsoen) 10 en 6.30 uur ds Dorrestein van Opheusden. In de och tenddienst Bed. H. Avondmaal. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst. donderdag 18 december 7 uur ds Ge braad van St. Philipsland. ELST Ned. Herv. kerk 10 uur ds Baars van Leersum 6 uur dhr. Meyer van Veenen daal Ger. Gem. 10 en 5.30 u. leesdienst woens dag 17 dec. ds Malan van Bruinsse om 7.15 uur. Oud Ger. Gem. 10 en 5.30 u. leesdienst. EDERVEEN Ned. Herv. kerk 10 uur ds de Jong van Scheveningen 3 uur ds Stelwagen van Woudenberg. Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 3 u. leesdienst. OVERBERG Ned. Herv. kerk 10 en 6.30 uur dhr. J. v. Noort. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst maandag 15 dec. 7 uur ds Mieras van Krimpen aan de IJsel. ACHTERBERG Herv. Gem. 10 en 6.30 uur ds v. Viegen. Oud Ger. Gem. 10 en 4.30 uur leesdienst. SCHERPENZEEL Ned Herv. kerk 9.30 en 6.30 uur ds H. v.d. Linden. Vrijz. Herv. 10.30 uur dhr. Ninaber i. de Schans. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds P. W. v. d. Veen. Ger Gem. 10 en 6.30 uur dhr. B Roest. Ger. Gem. noodgeb. 10 en 6.30 uur lees dienst. RENSWOUDE Ned. Herv. kerk 9.30 en 6.30 uur ds L. v. d. Peut. Ger. kerk 10 en 6,30 uur ds L. H. v. Eijk v. Maartensdijk. AMERONGEN Ned. Herv. kerk 10 en 5 uur ds J. de Jager. Ger. kerk 10 en 5 uur ds Zwaan. Ned. Prot. Bond mej. E. C. Jelles van Soestdijk om 10.30 uur in Clubhuis. Alleen voor zeer dringende gevallen van zaterdagmiddag 12 uur tot maandag morgen 8 uur. VEENENDAAL :Dr. H. E. G. Pilon, tel. 2481. RHENEN: Dr. B. Stegeman, tel. 315. ELST. AMERONGEN, LEERSUM: Dr. Kars, Amerongen, tel. 03434-273. EDERVEEN, DE KLOMP, LUNTEREN: Dr. v. d. Scheur, Lunteren tel.08388-460. RENSWOUDE: S. ter Velde (eigen prac- tijk) tel. 450. SCHERPENZEEL: Dr. J. H. Renken, tel. 03497-250. HET WAREN 6789 LUCIFERS De tentoonstelling in het Observatie- en Opvangcentrum „Kamp Overberg" is gesloten. Het aantal belangstellenden is buitengewoon groot geweest. Ook aan de prijsvraag voor de te raden lucifers is door honderden deelgenomen. Voor degene die er een bod op hebben gedaan, volgt hier het juiste aantal, het waren namelijk 6789 lucifers. De prijs- winnares is mej. Voermans, Dwarsweg 26 Overberg, die 6793 lucifers raadde. De prijs is haar inmiddels overhandigd. ARBEIDSTIJDEN VAN WAKERS Met ingang van 1 januari a.s. (Konink lijk besluit van 19 november 1958; Stb. 542) zal ook de arbeidstijd van wakers die onder het Werktijdenbesluit voor Fabrie ken en Werkplaatsen vallen, worden ge steld op maximaal 240 uur in vier achter eenvolgende weken, met een dagelijkse en wekelijkse, arbeidstijd van maximaal 12 resp. 72 uur. Voorts wordt voor deze werknemers een wekelijkse onafgebroken rusttijd van tenminste 32 uur voorge schreven. Hiermede zijn de arbeidstijden van alle wakers teruggebracht tot ge middeld 60 uur per week. GESLAAGD CONCERT VAN HET VEENENDAALS DAMES- EN MANNEN KOOR „DE VEENZANGERS" Maandag j.l. heeft het Veenendaals Da meskoor met medewerking van het Man nenkoor „De Veenzangers" een concert gegeven voor het personeel van het „Kamp Overberg". De voorzitter van het personeel de heer Welker, opende de avond en heette de beide koren hartelijk welkom. Het Dameskoor zette in met een aantal prach tige stukken, welke allen goed ten gehore werden gebracht. Hierna volgden enkele nummers door de gezusjes Drost met be geleiding van de heer Drost. Deze stukjes zorgden voor een prettige afwisseling en vielen goed in de smaak bij het publiek. Na de pauze zong het mannenkoor enkele nummers met als solist de heer van de Bovenkamp. Het was een uitste kend geslaagde avond. De heer Welker dankte de koren en de solisten alsmede de pianiste mej. Loes Coïni die de bege leiding verzorgde, voor het gebodene. Het geheel stond onder leiding van da heer Gijsbert van Zanten.

De Vallei | 1958 | | pagina 2