mum omm i Van ENGELENBURG's Setter Set SPECIAAL 10°/» ECHTE KORTING KERST WIJDINGSDIENSTEN slechthorend? hoortoestel warmwater- zakken DJfl Henny Jansen Slagerij van Leeuwen V A-tje WAAR IS Burgerlijke stand Historische namen voor nieuwe straten KERKDIENSTEN begrafenis EDERVEEN AUTORIJLES Auto-schade? in PULLOVERS en VESTEN Instituut „Dubbel W Nog net vóór het nieuwe jaar gevonden! T 322041 Van begin tot eind 1958 Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER, Bon Ingekomen en vertrokken RAAD VAN AMERONGEN VERGADERDE Veenendaal maakt bij de jaar wisseling balans op! Zondagsdienst doktoren Oudejaarsavond Nieuwjaarsdag RHENEN JACOBA ROOR Voor een A. W. de Haas hulp in de huish. hulp ia de auto matiek ARIAANTJE BUDDING Officiële bekendmaking Willemina van Dijk-van der Poel Dirk Jan Prima vanaf f 2.45 Yï° A. W. de Haas Garage firma J. Hogendoorn Zn van Herk, brengt thans prachtige van f 2,95 nu I 1.79 Wij garanderen echter elk ar tikel en verkopen uitsluitend 1e kwaliteit Haal 't ook bij SPECIAAL 't Scheelt Stukken! Wij zetten het nieuwe jaar goed in want op 2 jan. begint de verkoop van een PARTIJ RESTANTEN Op al onze andere artikelen SPECIAALZAAK PR. BERNHARDLAAN 68 STENOGRAFIE „GROOTE" en MACHINESCHRIJVEN Praktijkdiploma BOEKHOUDEN EN NEDERLANDSE HANDELSCORRESPONDENTIE Weekreklame GROVE ROOKWORST LEVERWORST 1.80 p. 500 gr. 0.75 p. 500 gr. PLAATS EEN Kost slechts 1,00 Uw accu defect Van Kooten helpt direct en voordelig De volledige Setter Set collectie vindt U by: FIRMA L. HE IJ VEENENDAAL Dinsdagavond heeft de Chr. Geref. Zangvereniging de jaarlijkse Kerst- zangdienst gehouden. Deze dienst werd gehouden in de Geref. Kerk, daar de Chr. Geref. Kerk aan de Beatrixstraat i.v.m. de restauratie niet kon worden gebruikt. Onder leiding van de dirigent, de heer W. J. Hornsveld, werden door het koor, het meisjes- en kinderkoor en de gemeente verschillende liederen gezon gen. De meditatie werd verzorgd door de Chr. Geref. predikant van Hilversum, ds P. op den Velde, die sprak over „Op dat wij zouden geloven". Liturg in deze dienst was ds W. Heerma. Organist was de heer W. van Rennes. Deze zelfde avond is in de hall van het Julianaziekenhuis een Kerstwij- dingsdienst gehouden voor de zieken, waar werd gesproken door de Hervorm de predikant ds A. Vroegindeweij over „Laat ons dan heengaan naar Beth lehem". Medewerking werd verleend door het zusterkoor onder leiding van mevr. Diepeveen-Blom, terwijl door mej. C. Diepeveen de Aria uit de Messiah van Handel werd gezongen. Woensdagavond werden de Wijdings diensten besloten met een Kerstnacht dienst in het Verenigingsgebouw aan de Eikenlaan, dat ook dit jaar weer te klein was om de vele belangstellenden voor deze dienst een plaats te bieden. Velen moesten onverrichterzake huis waarts keren en wie toch de dienst wil de bijwonen en niet bij de gelukkigen behoorde die (nadat ze de moeite had den genomen reeds 'om tien uur voor de deur te gaan staan) een zitplaats hadden veroverd, moest met een staan plaats genoegen nemen. Spreker in deze dienst was de Geref. predikant ds J. Overduin over het on derwerp „Golgotha begint bij Bethle hem". Ds Overduin wees met name op het onoprechte van de mens het geboorte feest te vieren van Iemand, waarvan wij eigenlijk niets moeten hebben. Dat het Kerstfeest zo populair is vindt zijn oorzaak in het feit dat de mens te doen heeft met een Kind. En een kind, 25-JARIG AMBTSJUBILEUM De Hervormde predikant Ds. K. van de Pol zal op woensdag 21 jan. zijn 25-jarig ambtsjubileum vieren. Ter gelegenheid hiervan zal op donder dag 22 januari een receptie worden ge houden, terwijl de jubilaris op zondag 18 januari een herdenkingsdienst hoopt te houden in de Julianakerk. Ds. Van de Pol begon zijn loopbaan op 21 januari 1934 te Boven-Hardinxveld. In 1937 ging hij naar Wierden en van 1940 tot 1942 diende hij de Hervormde gemeen te te 's-Gravenhage. Na een verblijf te Ede van 1942 tot 1949 kwam Ds. Van de Pol 10 juli 1949 naar Veenendaal. ZANGDIENST LEGER DES HEILS Personeel en patiënten van het Ju lianaziekenhuis hebben Tweede Kerst dag 's morgens kunnen genieten van een Kerstzangdienst die het Leger des Heils in de grote hal van het ziekenhuis verzorgde. Na het ten gehore brengen van ver schillende prachtige kerstliederen bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. Deze daad werd door een ieder bij zonder op prijs gesteld. aldus ds Overduin, daar kunnen wij de baas over spelen. Maar zodra Jezus een Man is geworden en tot de mensen komt met Zijn Woord wordt Hij ver worpen en gekruisigd. Medewerking aan deze dienst ver leende he,t Kerkkoor van de Hervorm de gemeente „Sola Fide" onder leiding van de dirigent de heer G. van Zanten. Organist was Bob van Stempvoort. KINDERFEESTMIDDAG Ongeveer achthonderd kinderen zijn maandagmiddag de gast geweest van de Veenendaalse Winkeliersvereniging Han del Nijverheid' in het Verenigingsge bouw aan de Eikenlaan. Met het door de Winkeliersvereniging aangeboden programma is de kinderen een prettige middag bezorgd. De conferencier, Dick Harris, had van af het eerste begin een aandachtig ge hoor en de muzikale clown „Fantasio" was fantastisch. Vooral in de smaak viel de hondenshow van Martellys en de prachtige staaltjes van hondendressuur oogssten veel bijval uit de zaal. FEESTAVOND V.R.C. De voetbalvereniging V.R.C. heeft een propaganda-feestavond georganiseerd op zaterdag 10 januari in het gebouw ,,'t Trefpunt", des avonds kwart over zeven. Het toneelgezelschap „N.A.O." voert deze avond op het toneelstuk „Wacht U voor de hond" terwijl het muzikale ge deelte wordt verzorgd door de Accor deonvereniging „Accordeonette". De uitbreiding van het aantal be stuursleden van 7 op 9 bij de Vereniging Het Groene Kruis te Stichts .en Gelders Veenendaal, heeft het mogelijk gemaakt tot een andere functieverdeling te ge raken. De secretaris-penningmeester, de heer J. J. Welle, die als bestuurslid aanblijft, wordt in deze functie opge volgd resp. door de heer C. Kroes, Zandstraat 66 en door de heer S. Kroes- bergen, Hoogstraat 13. Toen mevrouw Hannisse van de Achterkerkstraat dinsdagmiddag bij Levensmiddelenbedrijf Bouman, eveneens aan de Achterkerkstraat, een rijksdaalder ontving "met een rood nummer, dacht zij onmiddellijk aan de Vallei-riks en bij controle bleek zij inderdaad de gelukkige vindster. Bij inlevering op ons bu reau ontving zy tien gulden in con tanten. De riks was uitgegeven bij de firma Frans Diepeveen aan de Hoofdstraat. We beginnen 1959 weer met de uit gifte van een nieuwe riks die het rode nummer draagt. Hij of zy die deze rijksdaal der vóór donderdagmiddag a.s. 12 uur op ons bureau inlevert, ontvangt VIJF GULDEN terug. (Vervolg van pagina 1) 31 okt.: De Inspecteur der Politie richt een verzoek aan de automobilisten gezien de vele diefstallen geen kontakt- sleuteltjes in de auto te laten zitten. 1 nov.: De nieuwbenoemde directeur van het arbeidsbureau vangt zijn werk zaamheden aan. 7 nov.: Het Julianaziekenhuis krijgt bezoek van de Vrije Universiteit uit Amsterdam. 14 nov.: Ned. Chr. Bond van Werkne mers in de Textiel- en Kledingindustrie te Veenendaal „Unitas" herdenkt het 40-jarig bestaan. 18 nov.: Raad van Veenendaal be zoekt het nieuwe Julianaziekenhuis. 19 nov.: Veenendaalse drieling wordt vier jaar. 20 nov.: Veenendaal geïllumineerd in verband met het 35-jarig bestaan van de V.W.V. „Plandel en Nijverheid". 22 nov.: Intocht van Sint Nicolaas in het verlichte en versierde Veenendaal. Burgemeester Bakker spreekt de kin dervriend toe op het gemeentehuis. 3 dec.: Het Rode Kruis afd. Veenen daal stelt hulpbehoevenden in de ge legenheid de feestverlichting te gaan zien. 8 dec.: Raad van Veenendaal keurt 't uitbreidingsplan „Veenendaal-Noord- West" goed. 19 dec.: Het zesjarige Veenendaalse meisje Aletje van Leeuwen wint de hoofdprijs van een affiche-prijsvraag, uitgeschreven voor de vierde Neder landse Kinderboekenweek. 12 dec.: De N.V. Middenstandsbank maakt bekend dat zij voornemens is binnenkort een kantoor te openen te Veenendaal. 19 dec.: Officieel wordt medegedeeld dat de bouw van een werkplaats voor minder-validen binnen korte tijd een feit zal worden. 29 dec.: Kinderfeestmiddag in het Verenigingsgebouw aan de Eikenlaan georganiseerd door de V.W.V. Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Woningbeheer Taxaties beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal - Kanaalweg 2 - Tel. 2918 breng hierin verbetering met een Hiervoor uw speciaal adres: Hoofdstraat 51 - Telefoon 3184 Veenendaal Erkend detaillist van audiologische apparatuur Wenst u inlichtingen en demonstra tie thuis, vul dan onderstaande bon in Wens demonstratie van hoortoestel- len thuis op: Datum: 's middags/'s avonds Naam: Straat: Woonplaats: (Verzenden als drukwerk) VEENENDAAL Geboren: Wijnand Pieter, z. v. A. E. v. d. Landen en J. A. J. Tijssen; Geer- truida Hendrika, d. v .H. van Manen en J. W. v. d. Scheur; Hendrik, z. v. J. Stomphorst en C. Bos; Antje, d. v. E. Bosma en E. Brand; Antonia, d. v. C. Valkenburg en A. Ditewig. Ondertrouwd: C. Baars en J. A. P. Hol- lebrandse; H. Baars en E. E. van Manen; F. de Fauw en P. J. de Kievid. Getrouwd: C. J. Henken en H. J. Moes bergen; W. v. Hoeflaken en J. A. Schuur man; G. H. Pon en C. G. van den Bosch; J. van Offeren en J. van de Hee; H. Kam man en C. J. van de Scheur; M. C. Bos en C. A. van Manen. Overleden: Cornelia van Schuppen, 96 jaar, ongeh.; Catharina van Viegen, 81 jaar, wed. van G. Schoeman; Adriaantje Budding, 43 jaar, ongeh. RHENEN Geboren: Dirkje Elizabeth Hermina, d. v. J. Hootsen en E. H. van Ravenswaaij; Pieter Coenraad, z. v. B. van Viegen en A. M. Brouwer; Jacobus Zariachus, z. v. H. J. du Pré en M. Stomphorst; Jan Adrianus Geurt, z. v. G. Nellestijn en M. W. Verkerk; Antonia Jacoba, d. v. J. C. Briene en A. J. Henzen; Rosa, d. v. J. Krop en F. Hendriks. Getrouwd: W. Peterman en J. de Roder. INSTALLATIE HOOFD CHRIST. B.L.O.-SCHOLEN Maandag 5 januari des avonds acht uur zal in het gebouw „Eltheto" aan de Flui tersstraat de opvolger van wijlen de heer E. J. ten Kate, de heer W. Bulsink uit Hoogeveen, als hoofd van de Chr. B.L.O.- scholen worden geïnstalleerd. RHENEN Ingekomen: R. Schans van Enschede; E. C. Kersten van Wageningen; J. Haar- brink (gez.) van Diepenveen; B. van Vie gen (gez.) van Canada. Vertrokken: D. van Dijk (gez.) naar Zeist; G. Kosmeier naar Veendam; P. v. Neerbos naar Arnhem. Onder voorzitterschap van burgemeester Martens kwam de gemeenteraad in voltallige zitting bijeen, maandag 22 december. Besloten werd een verzoek om subsidie van de Zwemvereniging „Wilskracht" af te wijzen. Tot H.M. de Ko ningin werd een adres gericht om alsnog te komen tot wijziging van de gemeen schappelijke regeling tussen Amerongen, Leersum en Maarn inzake de dienst gemeentewerken. FILMAVOND N.C.W.B. De commissie zomerkampen buitenland van de Ned. Chr. Wandelsportbond, heeft in Veenendaal een propaganda-filmavond georganiseerd ter stimulering van de deelname aan deze kampen in Duitsland. Deze filmavond zal worden gehouden op donderdag 8 januari, des avonds acht uur in het gebouw ,,'t Trefpunt". 32 meisjes van de Hollandia Trico wan delvereniging hebben de afgelopen zomer een week in deze kampen doorgebracht onder leiding van de heer en mevr. Span- jerberg. De film zal een beeld geven van deze kampen en de omgeving waarin zij zijn gelegen, terwijl daarnaast nog een film wordt gedraaid van dagblad „De Rot terdammer" dat ook de projectie van de films verzorgt. (Vervolg van pagina 1) een huizenhoog verschil? met kool volgeladen schuiten naar de Markt voeren en - de heer Diepenveen kon het zich nog zo goed herinneren - met Ossenmarkt was er bijna geen door komen aan. De straatverlichting, allemaal olielamp jes die stuk voor stuk aangestoken en ge doofd moesten worden, gingen prompt om 10 uur 's avonds uit. Veenendaal was dan in totale duisternis gehuld. Deze geschiedenis beloopt een langer tijdvak maar het is niettemin nuttig bij de overgang van het oude in het nieuwe jaar ook het oude Veenendaal in herinne ring te brengen. Hopenlijk mag de oudste inwoner van onze gemeente nog enige jaren de groei van Veenendaal beleven, een hoop die misschien niet helemaal on gegrond is wanneer men weet dat zijn vader de leeftijd van 102V2 jaar bereikte. ...Boldog Ujevet... Bij de jaarwisseling meenden wij er goed aan te doen ook het Hongaarse gezin Vago aan de Rembrandtlaan op te zoeken en naar hun ervaringen in het afgelopen jaar te vragen. Nu moeten wij eerlijk bekennen dat hier zonder de charmante hulp van me vrouw Van Schagen van de Emmalaan, die vloeiend Hongaars spreekt, niet veel van terecht gekomen zou zijn. Uit het gesprek dat tussentijds in het Hollands „doorkwam", bleek wel dat zij hun vaderland - overigens zeer begrijpe lijk - nog niet konden vergeten. De groot ste moeilijkheid om aan Nederland en in het bijzonder aan Veenendaal te wennen was de taal. Imre Vago verstaat wel enig Hollands maar om een gesprek te voeren is zijn talenkennis ontoereikend. Mevrouw Vago behelpt zich veelal met gebarentaal. De ervaringen van de Vago's? Mevrouw Schagen vertaalde de vraag en enige tijd later wisten we het. Allereerst de Hoofd straat, die was prachtig geworden. Toen ze in januari hier kwamen (juist in de tijd dat de Hoofdstraat overhoop lag) waren ze wel wat geschrokken omdat ze dachten dat het zo hoorde. De komst van St. Nico laas was ook iets prachtigs, vooral omdat men in Hongarije de persoon van St. Ni colaas niet kent. En dan het feit dat er op feestdagen en zondagen niet gewerkt wordt. Des te meer is dit begrijpelijk als men weet dat zowel man als vrouw vanaf jeugdige leeftijd ondergronds in de mijnen hebben gewerkt en daar niet veel vrije tijd overbleef. Bij ons vertrek realiseerden wij ons welke moeilijkheden deze mensen, die vrijwel met niemand kontakt hebben, overwinnen moeten. Zij wensten ons en allen die dit lezen een Boldog Ujevet (Gelukkig Nieuwjaar)! Verlening eervol ontslag Aan dhr H. v. V. werd op diens ver zoek eervol ontslag verleend. Het op halen van de gelden voor de waterlei ding komt thans voor een jaar in han den van de Boerenleenbank. Parkeerverbod Overstraat Verschillende bewoners van de Over straat hebben een verzoek tot de Raad gericht om te komen tot een parkeer verbod in deze straat, van boekhandel Visser tot aan fa Breeschoten, zo mo gelijk aan de Noordzijde. B. en W. wil len dit verzoek eerst nader bestuderen. Inmiddels is van andere bewoners van de Overstraat een bezwaarschrift tegen dit verzoek binnengekomen. Dhr Brink man acht een parkeerverbod billijk om dat men soms niet meer op eigen ter rein kan komen, maar het zou voor de neringdoenden een strop betekenen. De heer Blankestijn zegt dat andere plaat sen eerder in aanmerking komen voor een parkeerverbod. Dhr. Tenge stelt voor indien er een parkeerverbod moet komen dit om de andere dag links en rechts te doen gelden. Dhr. Dagnelie wil liever verbieden dat men langer dan b.v. een half uur op dezelfde plaats parkeert. Beslissing wordt aangehouden. Onbewoonbaarverklaring Voorgesteld wordt het oude Cliftwijck onbewoonbaar te verklaren. De heer Wil deman is van oordeel, hoewel de woning positie het eigenlijk niet toelaat, deze wo ning onbewoonbaar verklaard moet wor den omdat er direct levensgevaar voor de bewoners bestaat. De heer Dagnelie wil Cliftwijck uit historisch oogpunt (oud rechtshuis) behouden. Wil men het ge bouw, mocht het onbewoonbaar verklaard worden, nog niet slopen. Voorzitter zegt dat Monumentenzorg geen interesse heeft het gebouw te restaureren. Zonder hoof delijke stemming aangenomen. GESLAAGD Van het Instituut „Dubbel W" te Vee nendaal slaagde bij de in oktober gehou den examens voor het Staatspraktijkdi- ploma voor Bedrijfsadministratie 1ste ge deelte de heren H. van de Bovenkamp, C. Kroes en G. van Manen en voor het tweede gedeelte de heren J. van Enk en A. van de Kraats. VEENENDAAL. Nieuwjaarsdag Dr. G. Riksen, Ferd. Bolstraat 36, tel. 2776. Zondag 4 jan. Dr. J. P. Vergouwen, Kerkewijk 61, tel. 2469. RHENEN. Dr. CH. H. Paris Jr., tel. 432. ELST, AMERONGEN, LEERSUM. Nieuw jaarsdag Dr. S. M. v. Ommeren te Eist, tel. 08377-217. Zondag 4 jan. Dr. Bakker te Leersum, tel. 03434-495. EDERVEEN, DE KLOMP, LUNTEREN. Nieuwjaarsdag Dr. Ringelestein, Eder- veen, tel. 08387-201. Zondag 4 jan. Dr. v. d. Scheur, Lunte- ren, tel. 08388-460. SCHERPENZEEL. geen opgave ontvangen Schadevergoedingsverordening Op instigatie van de heer Tenge wordt met algemene stemmen besloten, dat in geval van beroep bij geleden schade een commissie van Scheidslieden uit de bur gerij en niet gedeputeerde staten dit be roep zullen behandelen, om de eigenaars een zo groot mogelijke waarborg te geven dat het beroep in al zijn facetten wordt bekeken. Namen straten Een commissie bestaande uit de raads leden Blankestijn, Hasselaar en Van Bar- neveld hebben een rapport opgesteld, waarin zij verschillende namen voorstel len voor de nieuwe straten tussen Holle- weg en Kievitssteeg. Deze namen hebben alle een historische achtergrond of betrekking op de omge ving. De gehele wijk zal de naam krijgen van „Het Rode Hert". De namen De Rid derhof, De oude Wei, De Kievit en Clift wijck. Rondvraag De heer Schreuders wijst evenals de heer Hasselaar reed.e vaak voor hem ge daan. heeft, op de gevaarlijke toestand waarin de Slaperdijk verkeert. De heer Van Mourik \ïaagt verbetering van het Lievendaeltje dat door de aan nemer in zeer slechte staat is achterge laten. De heer v. d. Dikkenberg beklaagt zich en vele andere kleingrondbezitters in Overberg, dat zij per 1 januari a.s. hun vuurwapens moeten inleveren, omdat de vergunning niet meer verlengd wordt, om hun bedrijf tegen schadelijk wild te beschermen. Voorzitter zegt dat dergelijke vergunningen gegeven worden door de minister van Landbouw. Het verdient aanbeveling via de Landbouworganisaties bij de Wildschadecommissie of het minis terie te protesteren. De heer v. d. Dikkenberg vraagt tevens een woning in het centrum van Overberg voor de gemeentewerkman om bij glad heid van wegen enz. snel bij de hand te zijn. Ook vraagt spreker toezicht op het schoonhouden van een sloot bij De Haar en verbetering van een verzakte berm aan de Groep. De heer Dagnelie wil de raadszaal laten bijplakken (het behang dan altijd) en een telefoonaansluiting voor de openbare kleuterschool. De heer Tenge wil de gelijkluidende huisnummers van straten, die zowel in de gemeente Ame rongen als Rhenen liggen, door toevoe ging van b.v. een a verduidelijken. De heer Blankestijn informeert naar de riolering van de Vossenfarm. De stinken de stroom die thans daar over de wegen naar beneden komt is voor de omwonen den zeer bezwaarlijk. Vraagt opnieuw naar wachthuisje in Eist. De heer Brinkman wil het bovenste gedeelte van de Bosweg in Eist opknap pen en de eikenwal er langs laten op- snoeien. Ook verbetering van de Verl. Schapendrift verdiend aanbeveling zegt spreker. De heer Hasselaar wordt toegezegd dat de Slaperdijk verbeterd zal worden. Spre ker wil de lampen in de gevaarlijke boch ten van de nieuwe Heuvelse Steeg ook des nachts laten branden. Hierna sluit de voorzitter deze laatste raadsvergade ring in 1958. VEENENDAAL Oude Kerk 9.30 uur ds v. d. Pol, 5 uur ds Eysinga van Barneveld. Julianakerk 9.30 uur ds Van Galen van Gorkum, 5 uur ds Wisgerhof. Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds Vermaas, 5 uur ds v. d. Pol. Sionskerk 9.30 uur ds Wisgerhof, 5 uur ds Van Galen van Gorkum. Veeneind 3 uur ds Wisgerhof. Dijkstraat 2.45 uur ds Van Galen van Gorkum. Ger. Kerk Kerkewijk 9, 10.30 en 5 uur zendeling Van der Linde van Bilthoven. Ger. Kerk ver. geb. 8.15 en 3 uur ds Sme- lik. Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat 8.45 en 3 uur ds Heerma, 10.15 en 5 uur ds De Joode van Den. Haag. Ger. Gem. syn. geb. „Eltheto" 9.30 en 5 uur leesdienst. Ger. Gem. Tluitersstraat 9.30 en 5 uur leesdienst. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds Spelberg van Utrecht. Rectificatie De eerder aangekondigde kerkdienst van de Ned. Prot. Bond op Oudejaars* avond begint niet om 7.30 maar om 7 uur. Leger des Heils 10 uur heiligingsdienst, 12 uur zondagsschool, 6.45 uur open luchtsamenkomst, 7.30 uur verlossings samenkomst. R.K. Kerk Salvatorkerk Patrimoniumlaan 8 en 10.15 uur H. Mis, 7 uur Lof. H. Willibrordkerk Nieuweweg 8 en 10.15 uur H. Mis, 7 uur Lof. Ned. Herv. Kerk „Sola Fide" 10 uur ds Goedhart voorber. H.A., 5.30 uur Vic. Tigchelaar. RHENEN Herv. Gem. 10 uur ds J. Dijkstra, 5 uur ds N. Kooreman. Ger. Gem. synodaal 10 en 5.30 uur lees dienst. Ger. Gem. Plantsoen 10 en 5.30 uur lees dienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 10 uur ds Roelofsen van Zeist, 3 uur ds Stelwagen van Wouden berg. Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 3 uur leesdienst. SCHERPENZEEL Geen opgave ontvangen RENSWOUDE Geen opgave ontvangen ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6 uur ds Van Viegen. OVERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur dhr J. van Noort. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst. RHENEN Port. Bond 7 uur ds Nijenhuis Ockhuysen van Aalten. OVERBERG Ned. Herv. Kerk 7.30 uur dhr Van Noort. Oud Ger. Gem. 2.30 uur ds v. d. Poel, 7.30 uur leesdienst. RHENEN Herv. Gem. 10 uur ds N. Kooreman. Ger. Kerk 10.30 uur ds H. Volten. Ger. Gem. synodaal 7 uur ds P. v. d. Bijl. OVERBERG Ned. Herv. Kerk 10 uur dhr Van Noort. Oud Ger. Gem. 10 uur leesdienst. FAMILIEBERICHTEN GESLAAGD Dezer dagen slaagde te Hilversum voor de akte G, behorende bij de middelbare akte Boekhouden, de heer G. U. Anema te Arnhem. Heden overleed, na een langdurig doch geduldig gedragen lijden, in haar Heer en Heiland, onze innig geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder Weduwe van Cornelis Diepeveen in de ouderdom van 84 jaar. Psalm 42 3 berijmd. Amsterdam, G. Diepeveen W. Diepeveen-Smitt Nieuwer Amstel, A. C. Diepeveen E. Diepeveen-van Dolder Amsterdam, C. J. van Schuppen-Diepeveen H. H. van Schuppen Alphen a.d. Rijn, G. v. d. Neut-Diepeveen P. v. d. Neut Amsterdam, W. Diepeveen C. P. Diepeveen-de Graaf Veenendaal, N. Diepeveen J. Diepeveen-van Eden C. J. Diepeveen E. M. Diepeveen-Blom Arnhem, J. C. Recter-Diepeveen M. C. Recter Veenendaal, Th. Diepeveen H. P. Diepeveen-de Roos Klein- en Achterkleinkinderen Mej. A. Lobrecht Zr. Mouw Zr. Bamberg Veenendaal, 30 december 1958 Kerkewijk 92 De teraardebestelling zal D.V. plaats hebben zaterdag 3 januari 1959 op de Nieuwe Begraaf plaats te 12 u. Vertrek van het sterfhuis 11.30 u. Geen bezoek Geen bloemen Ouden van dagen „De Har monie" te Rhenen dankt hierbij allen, die zo goed ons St Nicolaas- en Kerst feest hielpen slagen. Hen allen tevens een VOORSPOEDIG 1959 toegewenst. met auto's zijn wij speciaal ingericht 48 persoons auto's disponibel N.V. v/h Fa. Wed. Kerkewijk 91 Veenendaal Telefoon 2845 Gevraagd en beiden voor hele dagen. Bij mevr. ERMERS Zandstr. 1, Veenendaal Tot onze diepe droefheid behaagde het de Heere heden, na een smartelijk doch geduldig gedragen ziekbed, van onze zijde weg te nemen, in de Hope des Eeuwigen levens, onze lieve dochter, zuster, behuwdzuster en tante in de ouderdom van 43 jaar. Psalm 26 12 berijmd. Veenendaal, G. Budding-Kroesbergen T. Budding Rhenen, C. Budding A. E. Budding-Verwoert Canada, G. Budding H. J. Buddig-Wesselo neven en nichten Veenendaal, 27 december 1958 Kostverloren 30 De begrafenis heeft heden op 31 dec. 1958 plaatsgehad DRANKWET Burgemeester en wethouders van Rhe nen brengen ter openbare kennis, dat op 20 decembgr 1958 bij hen is binnenge komen een verzoekschrift van Albert Theodorus Karei Ashof, van beroep ver tegenwoordiger, wonende te Rhenen, Ban- tuinweg 56, om een verlof A voor de ver koop van zwak-alcoholische drank in het klein voor de boven-lokaliteit van het perceel Bantuinweg 37a te Rhenen, welke lokaliteit een oppervlakte heeft van 84 m2. Binnen twee weken na de dagtekening van deze bekendmaking kan ieder tegen het verlenen van dit verlof schriftelijk bezwaren bij ons inbrengen. Rhenen, 24 december 1958. Burgemeester en wethouders voornoemd, L. BOSCH VAN ROSENTHAL TH. v. d. WILLIK, secretaris. KERSTFEESTVIERING ZONDAG SCHOOL De zondagsschool „Het Mosterdzaadje" te Ederveen hield op Tweede Kerstdag een goede Kerstfeestviering in de Ned. Herv. Kerk. De consulent van de Ned. Herv. Ge meente, Ds. v. d. Linden van Scherpen- zeel opende met gebed, waarna onderwij zer Smit de leiding op zich nam. Er werd een goed Kerstprogramma afgewerkt, waarbij de gezongen Kerstliederen fors opklonken vanwege de grote opkomst van kinderen en ouders. De heer van Dijk vertelde een Kerstge schiedenis, waarbij de kinderen vlot de toepasselijke teksten inlasten. Na de pauze volgde een Kerstverhaal getiteld Freek Brink verteld door de heer v. d. Craats, waarbij met aandacht werd geluisterd. Een en ander werd steeds weer afgewisseld door Kerstliederen. De 25 jongens en meisjes die de school verlieten kregen een Bijbeltje, terwijl de die zeer hun best deden een kalender ontvingen. Overigens kregen alle kinde ren versnaperingen en een boek. Ds. v. d. Linden besloot het Kerstfeest met dankgebed. Algemene kennisgeving In volle overgave behaagde het de Heere op eerste Kerstdag tot Zich te nemen onze lieve zorgzame vrouw en moeder in de ouderdom van 58 jaar. Psalm 89 14 berijmd. Uit aller naam: M. VAN DIJK «n ALIE Veenendaal, 25 december 1958 Prins Bernhardlaan 321 De begrafenis heeft plaats gehad dinsdag 30 december 1958 te 3 uur. Voor Uw hartelijke deelneming, in welke vorm ook, ons betoond bij het overlijden van onze lieve betuigen wij onze dank. Veenendaal, december 1958 Rembrandtlaan 27 J. de Ruiter M._ C. de Ruiter- van Riemsdijk in diverse soorten en maten vindt U bij ons te kust en te keur Drog. en Fotohandel DROGISTERIJ Zandstraat 7 tel. 2472 VOOR UW met auto's zijn wij SPE CIAAL ingericht. 4-8 pers. auto's disponibel. Tevens fnlichtingen ver krijgbaar (ook 's avonds) Dr. Colijnstraat 47 en J. P. C. Leinweberstraat 79 N.V. v/h Fa. Wed. Kerkewijk 91, Telef. 2845 VEENENDAAL Voor naar Telefoon 2454 Nieuweweg 151-155 Veenendaal Uitdeuken-lassen Dorpsstraat 8 - Renswoude Tel. 08387-304 PATRIMON.UMLAAN ,0 NYLONS 60 gg, 20 den., met ladderstop, leuke kleuren Allerwege staat men versteld van onze lage prijzen, daarom menen sommigen te moeten twijfelen omtrent onze kwaliteiten. i - Tevens wen wensen wij U allen, een in alle opzichten voorspoedig TEGEN FANTASTISCH LAGE PRIJZEN begint in januari met nieuwe cursussen (Tienvingersysteem) Bij voldoende deelname tevens opleiding voor Aanmelden gaarne zo spoedig mogelijk bij: D. P. DE RUITER, Leraar M.O. Boek houden, Populierenlaan 4, Veenendaal. Telefoon 2605. A. ANBEEK, Leraar Stenografie en Typen, Stationssingel 16, Veenendaal. Telefoon 3355. Munnikenweg 2 Tel. 2323 Veenendaal SPECIAAL in BRILLEN Hoofdstraat 51 Veenendaal Lm. tien woorden Alles onder volledige garantie ZANDSTRAAT 125 - TELEFOON 0 8385-2259 nylons let op dit merk daarmee ie de kouaf! HOOFDSTRAAT 43-45 FILIAAL: FRANS HALSLAAN 26

De Vallei | 1958 | | pagina 2