Proeven met Amerikaans angstgas Het „moedgas" onbruikbaar VRAAG EN AANBOD WITTE KRUIS HELPT ECHTt HET OOG VAN SIVA TWEEDE BLAD „DE VALLEI" VRIJDAG 9 JANUARI 1959 Nr 2 EEN JONGE MAN gepensioneerd persoon N.V. C. en S. Valkenburg Co vrladministratie' re kracht o-o-o-o-o-o-o-o-o o-o-o-o-o-o-o-o-o DIVERSEN De Amerikaanse deskundigen hebben een angstgas uitgevonden, waarmee ze de vijandelijke legers op de vlucht wil len jagen. Tientallen televisiezenders hebben er een uitzending aan besteed. Men zag op het scherm een in een kooi opgesloten kat, die tevoren wat angst gas had ingeademd. Daarna liet men een muis in de kooi los. De kat durfde niet aanvallen, ze kroop in de uiterste hoek. Het angstgas is ook al beproefd op menselijke wezens, vooral op stu denten van een universiteit in Chicago. De moedigsten hunner werden bang. Een plaatselijk bokskampioen van 26 jaar (90 kg) zette het huilend op een lopen toen een meisje van twaalf jaar haar vuistje opstak. Ray Sugar Robin son, de ex-wereldkampioen boksen, die zich eveneens voor de proef beschik baar stelde, sloeg op de vlucht voor een wit poedeltje. Onschadelijk Het feit, dat het angstgas volkomen on schadelijk is voor lichaam en geest kan het grote betekenis hebben. Het Ameri kaanse leger ziet er in eerste instantie een oorlogswapen in, waarmee het de dapperste, vijandelijke soldaten op de vlucht kan jagen. De geleerden hebben gevonden om het angstgas in enorme Voor het tere Baby-huidje BABYDERM-POEDER hoeveelheden vanuit vliegtuigen op ie der willekeurig gebied te kunnen neer laten. Bij normale weersomstandigheden is de hele streek dan vijf minuten later aangetast door een ongekende angstpsy chose. Daarentegen is het gas onbruik baar bij regen of bij sterke wind. Het angstgas zal vermoedelijk al midden 1959 in grote hoeveelheden worden aangè- maakt. Men wil het ook gebruiken bij op stootjes in eigen land, bij opstanden in de gevangenissen enz. Scheikundigen van de Amerikaanse po litie onderzoeken in hoeverre het angst gas gebruikt kan worden in de strijd te gen gangsters. Voor de Amerikaanse hu moristen is de ontdekking van het nieu we „wapen" een uitgezochte gelegenheid. Zo heeft men voorgesteld onmiddellijk een conferentie van de Grote Zes bijeen te roepen (Amerika, Engeland, Frankrijk, Rusland, China en Egypte). Eisenhower zou dan bij de openinig de vertegenwoor digers van de drie laatste landen een flesje angstgas onder de neus moeten houden en hen daarna de tevoren gereed gemaakte accoorden moeten laten teke nen. Op deze wijze zou de conferentie goedkoop en nuttig zijn. Ook moedgas op komst? Dezelfde geleerden werken ook aan de samenstelling van een moedgas. Ze heb ben reeds een formule gevonden, die op de proefdieren duidelijke uitwerking had. Een kip, die men enkele ogenblikken in de gaskamer had gezet begon on middellijk een paard aan te vallen. Het dier vloog op de viervoeter en pikte ver woed waar het maar raken kon. Hoewel het slechts een minimale hoeveelheid had ingeademd duurde de crisis vele uren en tenslotte blies de hen haar laatste adem uit. Men verwacht echter ook met het moedgas op de goede weg te zijn. Het is nog niet uitgeprobeert op men selijke wezens, maar volgens generaal Schomburg zou dit zeer spoedig kunnen gebeuren. Misschien dat met een juiste dosséring angst- en moedgas voor vijand en vriend alle conflikten zonder bloedvergieten kunnen worden geregeld. Voor onze administratie (afd. controle) zoeken wij pl.m. 16 jaar of een energiek Goed kunnende rekenen wordt vereist Uitvoerige sollicitaties met verlangd salaris te zenden aan N.V. v/h Fa. Wed. A. W. de Haas, Postbus 39, Veenendaal BANDWEVERIJ te Scherpenzeel (Geld.) vraagt voor haar kantoor een kunnende typen Diploma Mulo strekt tot aanbeveling Schriftelijke of mondelinge sollicitaties: Stationsweg 391, Scherpenzeel 1,per advertentie t.m. 10 woorden, elk woord meer 10 cent Te koop prima inzinkbare Naumann trapnaaimachine 125,-. 5 jaar garantie G. v. d. Garde, Naaimachines, Cu- neraweg 328a, Rhenen, tel. K 8385-2332. Ter dekking pr. VI. reuzen, haas, gele-witte- en Loth. Dekgeld 1,- J. van de Pol, Den Brink 8, Ede. Aangeboden Jawa motorrij wiel, model Junior 1956, is praktisch nieuw slechts 19000 km. met valbeugels (wegens inruil met auto) nu te koop voor 845,—. Zien is kopen. Eikenlaan 10, Veenendaal. Thuiswerk gevraagd. In be zit van zig-zag naaimachine, ander werk geen bezwaar. Brieven onder nr. 4271 aan het bur. van dit blad. Te koop merk sportrijwielen in kleuren, iets beschadigd 149,50. Elektr. wasmachine iets beschadigd 155,-. Kin derrijwielen vanaf 55,-. Te vens wasmachine en centri fuge te huur. N. van Ek. Pr. Bernhardlaan 1, Veenendaal, tel. 2533. Te koop z.g.a.n. jacket, maat tussen 48-50. Voor de helft van de prijs. Brieven onder nr. 4270 aan het bur. van dit blad. Te koop ongev. 200 kruispan- nen en partij oud Hollandse pannen. Spoorlaan 13, Vee nendaal. Te koop beste biggen. Vallei straat 112, Veenendaal. Te koop kippenhok 5 bij 12 m. en 5 bij 6 m. Tevens hen nen te koop Sussex. Spoor laan 45, Veenendaal. Te koop Triumph 350 c.c. kopklepper en cirkelzaag- bank. Taets van Amerongen- weg 57, Renswoude. Te koop wegens overcompl. Jaarsma kolenhaard. In goe de staat. Alsema, Dr. de Vis serstraat 51, Veenendaal. Te koop orgel 2>/i spel met garantie. T. Tulp, Lunterse- weg 10, Barneveld. Te koop Opel-Blitz 1953 met driezijdige kiepbak W. Kool, Tel. K 8377-226, Eist (U.) Gevraagd net meisje v. halve dagen. Mevr. B. v. d. Bosch, Hoogstraat 9, Veenendaal. Te koop partijtje droog eiken brandhout. Fa. B. v. d. Bosch Hoogstraat 9-11, Veenendaal. Naaiwerk gevraagd van da- mes- kinderjurken, rokken en blouses. Vendelseweg 85, Veenendaal. Het Groene Kruis, Kerke- wijk 28, vraagt een nette werkster. Aanmelden Mevr. M. Hoogenboom, Populieren laan 6, Veenendaal. Gevraagd werkster voor en kele halve dagen per week. Mevr. Hiensch, Kerkewijk 20 Veenendaal-zuid. Gevraagd nette werkster v. I1/» dag per week, liefst vrij dags. Mevr. Klein Kerkewijk 23, Veenendaal. Net meisje gevraagd v. de dag, boven 16 jaar. Zelfst. kunn. werken, goed loon. Grebbeweg 47, Rhenen. Gevraagd net meisje of werkster. Mevr. J. van de Bosch, Kerkewijk 5, Veenen daal, tel. 2267. Gevraagd een werkster voor enkele halve dagen per week Mevr. Molenkamp, Eikenlaan 34, Veenendaal. Gevraagd werkster 1 och tend per week van 8.45 tot 12.30 uur. 5,- per k. Nwe Veenendaalseweg 209 Rhenen Woningruil: Aangeb nette woning a.d. Wilhelminastr. beneden 2 kamers, keuken, boven: 2 slaapkamers m. zol der, huur 7,15 p. w. Voor woning in Franse Gat of omgeving. Brieven onder nr. 4272 aan het bur. van dit blad. Te koop gegalv. golfplaten. Diverse lengtes tegen ver laagde prijs. Dr. Colijnstraat 107, Veenendaal. Te koop grote ponny- lucht bandenwagen m. kap en tuig Pr. Bernhardlaan 289, Vee nendaal Flinke werkster gevraagd, 2 dagen per week. Nieuwe- weg 240, Veenendaal. Hoofdpijnmaar ook ander» plagende pijnen verjaagt u prompt met WITTE KRUIS. ♦tabletten, poeders of cachets! (56) „Dat is dus afgesproken", besluit Tarai het ge sprek, terwijl hij met de twee kerels naar buiten gaat. „Verzamelt zoveel mogelijk mensen!" Dan neemt hij afscheid en spoedt zich, met een voldane grijns op zijn gezicht, naar het paleis. Hij neemt echter niet de hoofdingang, doch gaat door een kleine zijpoort de paleistuin binnen en steekt dan over naar het gebouw van de wacht. „Zeg uw aanvoerder, dat ik hem on middellijk spreken wil!" snauwt hij een van de man nen toe. Deze verdwijnt haastig naar binnen en keert een ogenblik later terug met de aanvoerder van de wacht. „Volg mij!" beveelt Tarai, terwijl hij de krijger een blik van verstandhouding toewerpt. Zwijgend ver wijdert het tweetal zich, doch zodra zijn zij buiten gehoorsafstand, of Tarai fluistert de ander toe: „Het ogenblik is gekomen! Luister!" Geen van beiden zien zij prinses Indra, die hen uit een van de vensters van het paleis nastaart.... (Wordt vervolgd.) Te koop prima Singer hand naaimachine 75,-. 5 jaar garantie. G. van der Garde, Naaimachines, Cuneraweg 328a, Rhenen, tel. K 8385-2332 Te koop wintermantel, maat 42, Kerkewijk 85, Veenendaal Te koop goudreinetten, ko- ningszuur, Culemans en Bel lefleur 20 kg. 1,50. D. Stam Cuneraweg 145, Achterberg. Gevraagd flinke hulp voor maandag- en dinsdagmorgen Mevr. Goedhart, Stationssin gel 38, Veenendaal. Te koop gloednieuwe Duitse (merk) naaimachines elektr. in pracht koffer, ingebouwde verlichting met stopinrich ting en apparaten, pr. 275.- 10 jaar gar. G. van der Garde Naaimachines, Cuneraweg 328a, Rhenen, tel. K 8385-2332 Te koop beste biggen, Bene deneind 26, Veenendaal. Te koop prima Pfaff ring spoel traapnaaimachine 85,- 5 jaar garantie. G. van der Garde, Naaimachines, Cu neraweg 328a, Rhenen, tel. K 8385-2332. Te koop Singer salonkast naaimachine, als nw. 225,- G. van der Garde, Naaima chines, Cuneraweg 328a Rhe nen, tel. K 8385-2332. Te koop aangeb. lichte scoo ter, Sparta. Ook genegen te ruilen voor bromfiets e.v. 500 B.S.A. Parallelweg 100, Vee nendaal. Te koop aquarium met vis jes en kweekbak, compleet voor 40,- H. Diepeveen, W. C. Beeremansstraat 40, Veenendaal. Te koop wegens overcompl. prima haard. Prijs billijk. R. Kok, Pr. Bernhardlaan 231, Veenendaal. Te koop wit-linnen kampeer- tent, 3-pers. tweemaal gebr. Zandstraat 19, Veenendaal. Te koop herenfiets, kruis- stang z.g.a.n. 125- en een herenfiets 35,- 2 clubs moe ten gestoffeerd worden, sa men 15,-. 1 kinderfiets van 6-10 jaar 45,- Patrimonium laan 124, Veenendaal. Volkswagen bezitters; goed nieuws voor u. Thans kunt u kleine beschadigingen aan het lakwerk van uw wagen zelf bijspuiten. Alle kleuren van de laatste twee jaren voorradig in handige spuit bussen van 6,50 per bus. Handelsvereniging Zimmer man Zn., Sandbrinkstraat 1 (bij postkantoor) te Vee nendaal. Vebotex, levrt 't 'm. Kerke wijk 37, tel. 2730, Veenendaal

De Vallei | 1959 | | pagina 5