PAUK Textielhandel Turkesteen MArSTott In onze landbouw worden miljoenen verkwist IIET OOG VAN SIVA Burgerlijke stand KERKDIENSTEN «p,V OPENBARE VERGADERING VAN B.V.L. DINSDAGKOOPJES Houten lepels Emmers, Piastic Kof f iekoppen Voetbalprogramma voor het komend weekend Eér u er om denkt OPTIEK WESTERA „Zang en Vriendschap" geeft uitvoering Zondagvoetbal Zaterdagvoetbal De klant is koning! o-o-o-o-o-o-o-o-o o-o-o-o-o-o-o-o-o Gevonden en verloren Officiële bekendmaking Ingekomen en vertrokken SCHERPENZEEL Zondagsdienst doktoren Boekenliefhebbers POCKETS Fa. Jac. van Hardeveld Veel klanten xyn tevreden en goedkoop geslaagd! Nog enkele dagen speciale aanbiedingen: Nog wat restanten ganglopers, cocos en Jabo tapijt VOOR DE HELFT VAN DE PRIJS Op wol gebreide goederen thans 20 o korting Restanten sportkousen en sokken 59 ct. De eene pet is de andere niet.Je heb ze mit- en zonder klep. Mit- en zonder knoopie. Geruite- en ongeruite. En nog honderde andere rasse. Alleenig al onder de partikkeliere pette. Daarnust zijn dur nog een beduidend antal dienstpette. Platte pette en hooge pette. Ginneraals- en tamboerspette. Postpette en gemeente- pette. Zelfs de eene gemeentepet is de andere niet. Je heb ze mit een plisieman dur onder en mit een gemeentewerkman dur onder.Ok daar is weer verschil in. Dur loope vriendelike plisiemannen on der pette, mar ok kwaaje. Begrijpende en onbegrijpende, zelfs onbegrijpelike, as jelui me kenne volge. Zoo, mit dit veurspel bin ik nou persies waar ik mot weeze. Je kijkt de soort minse an op de pet. Teminste de minse, die een ooverheidspet hebbe te draage. Om bij de gemeente te blijve. Zie je in de verte een hooge pet mit de rikklaame Gee-Wee, dan gaa je niet je eige mitteen as de Braave Hendrik in het verkeer zitte te gedraage. Je weet, die man bijt niet. Die scrijft niet. Hoogstes es een keer an ze geëemegreerde breur in Kenaadaa as die jaarig is, mar daar blijft het bij. Onder dat soort pette wordt niet in een boekie geschreeve. Onder zoon pet wordt geharkt of geschoffeld of geveegd of an andere vreedige arbeid gedaan. Bij het naadere van een zwarte pet mit zoon zilvere mooi-zittende sje-mentien drei-leeuw dur veur op gaa je oppasse. Teminste dat doe ik alted. Dan kijk ie gauw je heele hebbe en houwe naa of alles nog klopt. Of dur niks is, waarteuge de wet ken ingrijpe, want daar is zoon pet mit een zuivere leeuwtjie bekwaam toe. Mar toch heb ie et ok wel es dat de omstandigheedes zoo zijn, dat dur ver andering komt in de achting veur de pette. Laate we eerlijk zijn, een gemeen tewerkman valt je nooit op. Die doet ze karweitjie langs de weg, waar je ok langs komt. Mar je zou oover em kenne valle zonder em te zien. Mar dan valt dur sneeuw. En dan valle ze op. Ze zitte boove op een zand te strooie of of ze bin an het sneeuwruime, terwijl je dat lekker achter de ruite allemaal an zit te kijke. Dan stijge ze in je achting. Gien wonder, dat dan de plisiemanne, die die achting nouw eenmaal noodge- dwonge hadde, een bietjie op de achter grond raake. Daarbij kcmt nog: die sneeuw. En het verkeer loopt dan een bietjie anderst dan anderst. Ze motte mar niet ooveral op lette nouw, denk ie bij je eige, as je die- naamoo slipt en je fietslantaarn gien sprankie licht geeft. De plisie zei toch ok wel begrip hebbe Dat hebbe ze ok veur die slippende dienaamoo's. Dat heb ik mit eige ooge ge zien. En daarom ken ik me niet begrijpe, dat ze wel minse bekeurd zouwe hebbe, die, omdat et fietspad op de Kerkewijk ondergesneeuwd was, op de auto-Kerke- wijk ginge rijje in plaats van op de fiets- Kerkewijk, zooas veurige week in de ge meenteraad gezeid wier. En, neem me niet kwaalik, mar dat vin ik ok gien reede omdat zoo mar perdoes de krante in te blaaze, zonder een lof- woord veur de plisie, die ok de sneeuw in mot om de gerechtigheid in de hand te houwe. Jelui vinde me meschien deeze keer een bietjie op de hand van de plisie. Bram zee zelfs „hebbe ze jouw soms zonder licht laate schiete?". Mar toch bekijk ik de plisie net zoo as veurheen. Eere, wie eere toekomt. En straks krijge we meschien weer sneeuw. En dan valle dur bonne as is et stukkie gemeentestoep veur je deur niet schoonschuijerd. Daar wordt in deeze krant veur gewaar- schouwd. Mar wie mot weer alle grieve anhoore van minse, die daar niet effe de moeite veur neeme? Juust, de plisie. Ik hoor et al: Meneer, u heb et truttwar voor uw huis niet schoongemaakt. Hoe is uw naam? Mooie boel, zeit meneer, stoep schoon- maake en nog toebetaale ok. Jaazeeker, toebetaale. Let op: hier woon ik. In de onderste flat. Uitgereekend één meter vijf en twintig afgevreete gras veur me deur. Mot ik neege stuivers in de week veur betaale op de huur en dan nog me eige stoep schoonveege. Dat mot je as plisieman anhoore. En dan nog lette op die noozems, de rand- jeugd en de asfeltjeugd en weet ik nog meer wat veur beeste dur hier in 't Veen rondzwerve, volges et raadslid Van Gaale. Knudde-mit-de-pet-op, hoor ik de plisie al zegge. Dat zou een tietel zijn veur een saamespraak. Nee, gien teneel uit prin- siepe. Mar een saamespraak mit - nee, ik verbeel me eige niks mar 't is zoon mooi slot - in de hoofdrol wout blauwkous. Voor de openbare vergadering van de Landelijke Vereniging voor Bedrijfs- vrijheid in de Landbouw afd. Achterberg/Rhenen en Veenendaal, welke maan dagavond j.l. in hotel „La Montagne" gehouden werd, bestond grote belang stelling. De vergaderzaal was tot de laatste plaats bezet toen om kwart over acht - een uur later dan in het programma was aangegeven - de spreker van deze avond, de heer G. W. Voortman, zijn rede, handelende over „Landbouwschap en Vestigingseisen", begon. Hierna bestond de gelegenheid vragen te stellen en met spreker in debat te treden. Vóóraf had de heer Voortman de ver gadering verzocht de gemoederen in be dwang te houden en hij hoopte dat er geen heethoofden onder de aanwezigen zouden zijn, zoals bij een vorige vergade ring geschied was. Voor een aandachtig gehoor zette spre ker het standpunt van de B.V.L. ten aan zien van de standorganisaties uiteen, die, volgens spreker, vóór geleide economie zijn, terwijl de B.V.L. strijdt voor vrije economie. „De geleide economie is er de oorzaak van dat de boerenstand miljarden tekort gekomen is", zei de heer Voortman. „De boer wordt alles van hogerhand voorge rekend met als gevolg dat er op den duur geen boer meer in Nederland is maar er alleen maar staatsbedrijven overblijven". „Wij (de B.V.L.) propageren bedrijfsvrij- heid en strijden tegen overbodige over heidsbemoeiingen." Scherp veroordeelde spreker de stand organisaties die volgens zijn zeggen funest waren voor de vrijheid van de boer. „Wij leven in een democratisch land", aldus de heer Voortman, „maar in de praktijk klopt er niet veel van". Als de minister in de Tweede Kamer een wet aangeno men wilde hebben, dan zei hij: „De stand organisaties (dus de boeren) zijn er vóór", terwijl in werkelijkheid misschien er meer dan de helft tegen was. Democratie is volgens de B.V.L. 50 plus 1. Op een schrij ven van de B.V.L. naar het Landbouw schap, alsnog een stemming te houden, had men geen antwoord ontvangen. „Het recht in Nederland wankelt. Wij hebben veel vertrouwen gesteld in de rechter lijke macht, maar het is ons voor 100 duidelijk geworden, dat recht niet meer bestaat. Mijn bewering dat getuigenver klaringen worden verdraaid kan ik be wijzen met meer dan 100 getuigen", zei de heer Voortman. Sprekend over het Landbouwschap zei de heer Voortman dat deze instelling de Nederlandse boerenbelangen niet dient. Er zouden kopstukken inzitten die niet weten wat boer-zijn is, maar alleen hoge en natuurlijk goedbetaalde functies am biëren. De onlangs uitgevaardigde wet op de ruilverkaveling werd op enkele punten uitvoerig besproken waarbij o.m. de op merking werd gemaakt dat het Rijk dat op alle mogelijke manier klaar staat om subsidies te verlenen, eenmaal zover komt dat de schatkist leeg is. De „verdeel-en heers"-politie van de P.v.d.A. keurde spreker scherp af, omdat deze politiek zowel economisch als moreel grote ge varen zou opleveren, de heer Voortman zei: „welke boer durft nog te geloven dat hij subsidie kan krijgen van een staat die op de begroting 1 »/t miljard tekort komt?" Vestigingseisen voor landbouwers wor den eveneens door het B.V.L. veroordeeld. Spreker wees hierbij op het z.i. bestaande gevaar dat men van hogerhand de kleine boer gaat uitroeien en de boeren die dan nog overblijven geen zelfstandigheid en vrijheid meer bezitten. Hij pleitte voor vermindering van wetten (er zijn 12 land- bouwwetten in ons land) want, zo zei hij „Nederland lijdt aan overmatige bureau cratie". In een korte pauze werd de heer Voort man een grote bel aangeboden, van een smid die ook ,een geestelijke en oprechte' strijd wilde voeren voor vrijheid en recht, die direct ingebruik werd genomen. Hierna stelden enkele aanwezigen vra gen over het behandelde onderwerp waar na de vergadering werd gesloten. DIERENARTS SPRAK VOOR DE C.J.B.T.B. De Christelijke Jonge Boeren en Tuin ders Bond afdeling Veenendaal hield vrij dag j.l. in de bovenzaal van hotel „De Korenbeurs" haar eerste vergadering van dit jaar. Spreker op deze avond was de heer Kalma, dierenarts, die een uiteenzetting gaf over het abortus-bestrijdingsplan, het besmettelijk verwerpen bij rundvee als gevolg van de Bangse-bacil. De heer Kalma sprak over de georgani seerde bestrijding door middel van melk- onderzoek, hetgeen de boer enigszins in de goede richting kan helpen. Volgens spreker is echter bloedonderzoek doel treffender. Vervolgens lichtte de heer Kalma het verloop van de bestrijding, alsmede de invloed van de voorbehoedende behande ling op de enttiter bij het bloedonderzoek toe. Uitvoerig stond spreker stil bij de spaar regelingsheffing waarbij een heffing door de melkfabriek plaats vindt als stimulans om zo spoedig mogelijk tot een reactie- vrije stal te komen. In de pauze werden nog verscheidene vragen gesteld over de verschillende as pecten rondom de bestrijding van deze gevreesde ziekte. diverse maten groot 1 Q pf en klein J--7 8 liter, diverse kleuren 1 'yQ beslist 1ste keus -*-• geschikt voor huishouding, kantoor en werkplaats enz. lste keus fabrikaat Maastricht QQ 3 voor J L Alleen dinsdag 27 januari Hoofdstraat 7, Veenendaal, Tel. 3103 Het weer is thans weer zover opgeknapt dat waarschijnlijk een volledig sportpro gramma voor het komende weekeind in het verschiet ligt. Door opschuiven van de vastgestelde wedstrijden zal nu het programma van 10 en 11 jan. afgewerkt worden. Een prognose voor deze wedstrij den gaven wij reeds in de krant van veer tien dagen geleden, zodat we thans vol staan met het programma. kan uw bril „wijlen" zijn! Kunt u zon der uw bril. Neen? Denkt u er dan om eens te informeren wat een een voudige reservebril kost. Zeker minder dan de last die u zult ondervinden bij het stukgaan! tegenover gemeentehuis, R H E N E N Eigenaar: H. v. d. Berg. De Christ, gemengde zangvereniging „Zang en Vriendschap" te Veenendaal is voornemens haar jaarlijkse uitvoerjng van zang en toneel te geven op zaterdag 14 febr. in het gebouw aan de Eikenlaan. Medewerking aan deze avond wordt verleend door mej. Meta de Rijk, sopraan en mej. Loes Coini, piano. Het koor zingt onder leiding van haar dirigente mevrouw E. Visser-Hendriks werken van J. S. Bach, D. Bortnianski en W. A. Mozart, terwijl het zangprogramma besloten wordt met „Des winters als het regent", in een bewerking van E. van het Kaar en „Land of Hope and Glory", van E. Elgar. Mej. Meta de Rijk, werkt niet alleen mee bij enkele koorwerken, maar zingt daarnaast ook nog de sopraansolo Pongi amor uit „Le Nozze di Figaro". Na de pauze brengt de toneelgroep het toneelspel in drie bedrijven, ,,'t Sloofje" door Ys Vissel onde regie van A. v. Beek. Het toneelspel handelt over een rustig en vredig Hollands dorp, dat ruim 12 jaar geleden werd opgeschrikt door de moord op molenaar Boelsma. De lieftallige en nog jonge dochter van de molenaar, Maaike, werd gearresteerd en bekende haar vader vergeven te hebben. Zij werd voor deze moord veroordeeld tot 12 jaar gevangenisstraf. De knecht van molenaar Boelsma, werd op enigszins eigenaardige wijze eigenaar van de molen, maar daar alles zuiver leek, sluimerde het dorp weer rustig verder. Op zekere dag echter, Maaike was al weer uit de gevangenis ontslagen, kwam Jan Mam, een in het dorp geboren, Ame rikaanse scheepsbouwer, naar Holland en naar zijn geboortedorp terug. Deze Jan Mam, de vroegere verloofde van Maaike, kon nog steeds niet geloven, dat zijn meisje zoiets verschrikkelijks ge daan kon hebben. Hij nam zijn intrek in de molen. Hij stak naar alle kanten zijn voelhorens uit, om precies na te gaan, hoe alle in zijn werk gegaan was. Het resultaat was Neen, laten we dat nu niet verklappen. Dat kunt u beter zelf gaan bekijken. Het belooft in elk geval een interessante avond te worden. OPBRENGST KINDERZEGELS MINDER DAN VORIG JAAR De opbrengst van de verkoop van kinderzegels, waaraan 13 Veenendaalse scholen hebben meegedaan, is ruim 1000,minder dan vorig jaar. Waar schijnlijk is de oorzaak gelegen in het feit dat er enkele scholen dit jaar niet meededen. Uit bovenstaande blijkt wel dat hun activiteit niet gemist kan wor den. De nood van de misdeelde jeugd is groot en het geld hard nodig. Uit de film die vóór de actie aan de jeugd werd vertoond bleek dit maar al te goed. De opbrengst van de scholenactie is als volgt: Openb. lagere school (Geld.) Gr. van Prinstererschool Talmaschool (Chr. Techn.) Rehobothschool Jul. van Stolbergschool W. de Zwijgerschool Openb. lagere school Chr. Lyceum 656,— f 300,— f 152, 165, 753, 222,— 731,— 366,— f 146,— f 595,— f 90,— 675,— 575,— Totaal5426,— Het comité verkocht bovendien nog voor ruim 1500,aan zegels en door de dames in de stand op het postkan toor werd voor ruim 680,aan zegels en voor "325,aan kaarten verkocht. Ook werden nog twee giften van 25,ontvangen. Veenendaal VDZ Oranje Wit Dorestad Hoogland DSVA VVOG Dovo Maarssen GVVV DVSA Posta SVP Eemnes SOVA Scherpenzeel Musketiers Triangelboys Kulan DEV Valleivogels Valkenheide NSVS Beverweerdse Boys NIEUWE TELEFOONAANSLUITINGEN Rectificatie 3255 J. Legemaat, Munnikeweg 119, V'daal. LEVEN IN EF.N NOODLOTSDORP In Rivadelago, het Spaanse dorpje, dat na het doorbreken van een stuwdam door een enorme watermassa vrijwel werd weggespoeld, een ramp waarbij vele be woners het leven lieten, is alle leed nog lang niet geleden. Slechts uitermate lang zaam komt het leven er weer wat op gang. De bovenste foto toont kinderen, die spelen in de modder, terwijl een arbeider de waterleiding herstelt. Foto onder: de regen viel bü stromen op het noodlots dorp, toen het leger aan de overlevende bewoners, die have en goed verloren, dekens en bedden uitreikte. VEENENDAALSE LECTUURDIENST VERRICHTTE PRACHTIG WERK Zoals bekend zijn er op vele plaatsen in Veenendaal zogenaamde lectuurhuis- jes van het Nederlandse Rode Kruis afd. Veenendaal geplaatst, waarin men boeken en tijdschriften kan deponeren die dan regelmatig opgezonden worden aan het lectuurdepot in Den Haag, welk bureau zorgdraagt voor verspreiding onder de zieken e.d. Volgens gegevens van het Rode Kruis afd. Veenendaal werden in geheel Neder land in 1958 ingezonden en verwerkt: tijdschriften 541.827 kg. en boeken 86.522 ex. Veenendaal leverde een belangrijke bijdrage t.w. 5458 kg. tijdschriften en 454 boeken, waarmee onze plaats op de rang lijst nummer 6 werd, tegen nummer 14 in 1957. Een woord van dank is hier zeer zeker op zij nplaats aan de Veenendaalse bevol king voor de verleende medewerking. Het Rode Kruis afd. Veenendaal heeft nog één verzoek en wel, dat het aanbe veling verdient tijdschriften regelmatig te deponeren en deze niet tot een jaar gang te verzamelen, daar in het laatste geval de actualiteit verloren gaat. PROPAGANDA-FILMAVOND VAN DE NED. WANDELSPORTBOND De Nederlandse Wandelsport Bond be nut het winterseizoen om de leden en toe komstige leden waardevolle ontspannings avonden aan te bieden. Ook Veenendaal deelt hier natuurlijk in mee. Het Veenen- daals Wandelcomité kreeg dan ook ge legenheid om een avond te organiseren op woensdag 28 jan. in gebouw „Eltheto". Er wordt een uitgezocht programma ge boden met actuele geluidsfilms, waaronder naast unieke tekenfilms, de vierdaagse- film 1958, omlijst met wandelliedjes ge zongen door N.W.B.-wandelaars en tot slot een echte ouderwetse gooi- en smijt- film uit de dertiger jaren, om van te smullen. Tussen de films door zal een hoofdbestuurder een kort propaganda- woord spreken. Volgende maand wordt in Enge land de eerste „drive-in" bank ge opend in Leicester. Klanten zullen hun geld kunnen inleggen of opnemen zonder dat zij hun auto behoeven te verlaten. Een speciale weg wordt aangelegd onder een gedeelte van het bank gebouw om automobilisten deze fa ciliteit te kunnen bieden. Een kas sier zal achter een glazen loket van gewapend glas zitten en de automo bilist kondigt zijn tegenwoordigheid aan door op een bel te drukken. De kassier bedient dan een automatisch apparaat dat een lade naar de klant, die in zijn auto zit, toeschuift. Sir Harold Bibby, de president directeur van deze bank, zegt dat men hiermee het vervoersprobleem voor de klanten hoopt te vergemak kelijken RHENEN OOGST VAN DE STRAAT Aan het politiebureau van Rhenen wer den over de afgelopen week de volgende voorwerpen aangegeven als gevonden: schort rood-wit geblokt met br. motief; accu; sleutel; wit gebr. kinderwantje; bl. wollen handschoen; zwarte portem. inh. 21,39; kinderwant, rood m. groen en gr. bewerkt; br. wollen want; zwart alpino petje. Aan komen lopen: licht br. fox-terrier. Verloren: zwarte regenjas; nikk. pols horloge m. idem armband; sierdop auto, merk „Raleigh"; een paar handschoenen, half leer ,half gehaakt; grijs wollen das; bruine portem. m. ritssluiting. VEENENDAAL WAARSCHUWING Burgemeester en wethouders van Vee nendaal wijzen de ingezetenen der ge meente er nogmaals met de meeste na druk op. dat - ingevolge de bepalingen van de Algemene Politieverordening - bij sneeuwval of gladheid, de bewoner of gebruiker en bij gebreke daarvan de eige naar van een gebouw of erf verplicht is de sneeuw en het ijs van het voetpad vóór en/of langs het door hem bewoonde, in gebruik zijnde of in eigendom toebehoren de pand, c.q. erf, weg te ruimen. Zij waarschuwen mitsdien een ieder bij deze, dat in een eventueel voorkomend geval de burgemeester onmiddellijk op dracht aan de politie zal verstrekken om op de naleving van dit voorschrift met de meeste gestrengheid toe te zien en bij niet-naleving onverbiddelijk tot het op maken van proces-verbaal over te gaan. Veenendaal, 21 januari 1959 Burgemeester en wethouders voornoemd: A. BAKKER D. BLANKESPOOR. secretaris. VEENENDAAL Geboren: Jenneke, d. v. K. van de Haar en J. van der Poel; Barendje, d. v. J. H. Bleijenberg en T. Heiwegen; Berendina Johanna, d. v. A. H. Folmer en H. v. d. Vliert; Hendrika Evertje, d. v. W. Geurt- sen en E. van Eden; Grietje, d. v. A. Ver steeg en A. C. van der Poel; Dave, z. v. E. J. D. de Roever en A. C. Bosman. Ondertrouwd: A. Spies en C. H. van Dorland; W. Bod en W. N. van Ameron- gen; A. C. Berendse en J. J. Jansen. Getrouwd: A. Konings en W. J. van Stempvoort; G. van der Meijden en W. Sukkel; G .Landman en W. v. d. Weerd- hof; H. Meyer en G. H. van Sloten. Overleden: Cornelia van Engelenburg, 90 jaar, wed. van E. de Kamper; Jacobje de Kleuver, 50 jaar, echtg. van G. v. d. Weerdhof; Hendrika Slotboom, 88 jaar, wed. van P. C. Swagers. GELDERS VEENENDAAL EN EDERVEEN Geboren: Heintje, d. v. A. van Soest en D. Takken. Ondertrouwd: J. Ditewig en J. Wurster. Getrouwd: G. van Essen en J. B. Was- sink. Overleden: Hermanus N. van de Haar, 77 jaar. RHENEN Geboren: Jan, z. v. H. Haalboom en D. van Ham; Magdalena Clasina, d. v. P. J. van Breenen en G. Veenstra; Hendrik, z. v. J. Veldhuizen en G. E. Ditewig; Jan, z. v. J. H. Tollenaar en L. J. de Groot; Ellen Maria, d. v. E. M. von Fürstenrecht en J. A. Damsma; Cornelius, z. v. O. van Schoneveld en C. G. Schoeman. Ondertrouwd: F. van den Dikkenberg en M. J. Boelhouwer; J. van Doesburg en S. Jordaan. Overleden: Mees Anbeek, 66 jaar, geh. met A. Stofberg; Albert Berkhof, 58 jaar, Hendrik van den Heuvel, 78 jaar; Ger- ritje van den Burg, 91 jaar, wed. van D. Bos. AMERONGEN Geboren: Alida Geurtina, d. v. G. Ver hagen en A. E. van Straten. Getrouwd: Chr. Hassink en G. A. Bud ding. RENSWOUDE Geboren: Jannetje Geertruida, d. v. L. van de Burgt en G. R. J. Koetje; Cornelis, z. v. C. Mudde en J. van Spanje. Getrouwd: F. J. van de Munt en A. A. van de Wetering. SCHERPENZEEL Ondertrouwd: J. v. Hall en H. A. Bakker. BEVOLKING GEMEENTE RHENEN Ingekomen: W. Seisveld van Ouderkerk aan den IJssel; A. Dijkhorst (gez.) v. Ede; M. Halbesma van Arnhem; J. Opperman van Wageningen; G. A. Opperman van Rotterdam; H. H. Lonink van Markelo; C. Hagreis van Kampen; D. J. ter Maaten; van Heteren; D. A. W. van Baaren (gez.) van Nieuweveen; P. A. Baarspul (gez.) v. Rotterdam; G. Rainger van Rotterdam. Vertrokken: C. van Stokkum (gez.) naar Veenendaal; F. M. G. Peters naar Am sterdam; G. Landman naar Veenendaal; G. W. K. Haagsman (gez.) naar Amster dam; H. H. Palm (gez.) naar Dordrecht; W. Budding wed. v. D. van Silfhout naar Amerongen. AMERONGEN Ingekomen: F. J. M. Woons van Amster dam; A. Vos en gezin van Rhenen; B. J. Wiggemansen en gezin van Veenendaal; J. v. Os en A. M. v. Os van Langbroek; G. A. Termaaten van Zeist. Vertrokken: M. A. L. Willemse-Mouton naar Ede; W. M. S. Mouton naar Veenen daal; J. C. van Engelenburg naar Utrecht; Y. I. van Dorst naar Stolwijk; G. A. Has- sink-Budding naar Epe. VEENENDAAL Oude Kerk 9.30 uur ds. Rijnburger van Amersfoort 5 u. ds. Hiensch v. Arnhem Juliana Kerk 9.30 uur ds. Wisgerhof 5 uur dr. A. Koolhaas van Amersfoort Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds. v. d. Pol 5 uur vie. J. Tichelaar. Sionskerk 9.30 uur vie. J. Tichelaar 5 uur ds. Wisgerhof Dijkstraat 2.45 uur vie. J. Tichelaar Veeneind 3 uur ds. Wisgerhof, donderdag 29 januari 7.30 uur ds. Middelkoop van Schiedam Ger. Kerk Kerkewijk 9 en 10.30 uur ds Slingerberg van Ede, 5 uur ds Overduln. Ger. Kerk (ver.geb.) 8.15 en 3 uur ds Smelik. Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat 8.45 en 3 uur ds Heerma, 10.15 en 5 uur Prof. Hovius van Apeldoorn. Ger. "Gem. syn. geb. „Eltheto" 9.30 en 5 uur ds Van Dam van Rotterdam. Ger. Gem. Fluitersstraat 9.30 en 5 uur leesdienst, dinsdag 27 jan. 7.30 uur ds Lichtenberg. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds Tuininga van Voorburg. Leger des Heils 10 uur heiligingsdienst, 12 uur zondagsschool, 6.45 u. openlucht- samenkomst, 7.30 uur verlossingssamen komst. R.K. Kerk Salvatorkerk Patrimoniumlaan 8 en 10.15 uur H. Mis, 7 uur Lof. H. Willibrordkerk Nieuweweg 8 en 10.15 uur H. Mis, 7 uur Lof. Herst. Apost. Gem. i.d. eenheid der Apost. Godsdienst zondag 10.15 en 16 u. woens dag 19.30 uur. Ned. Herv. Kerk „Sola Fide" 10 uur ds Goedhart. 5.30 uur ds Warners van Utrecht, jeugddienst. RHENEN Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 en 5 uur ds Van Dieren van Ede. Hervormde Gem. 10 uur ds N. Kooreman. 5 uur ds J. Dijkstra. Ger. Kerk 10 uur dr J. Ozinga van Lunte- ren, 5 uur ds Slingerberg van Ede. Ger. Gem. syn. 10 en 5.30 uur leesdienst. Ger. Gem. Plantsoen 10 en 5.30 uur lees dienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst. ELST Ned. Herv. kerk 10 uur ds. Vermaas van Veenendaal 6 uur ds. de Vries van Drie bergen Ger. Gem. 10 en 5.30 uur leesdienst Oud Ger. Gem. 10 en 4.30 uur leesdienst ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6 u. ds Van Viegen Oud Ger. Gem. 10 en 4.30 uur leesdienst. OVERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur dhr Van Noort. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 10 uur ds v. d. Linden van Scherpenzeel (H.A.), 3 uur ds v. d. Heuvel van Ede (H. Doop). Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur leesdienst. donderdag 29 jan. 7 uur ds Woestijne v. Barneveld. Oud Ger. Gem. 9.30 en 3 uur leesdienst. woensdag 28 jan. 7 uur ds De Jong van Kralingseveer. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk 10 en 5 uur ds J. de Jager. Ger. Kerk 10 en 5 uur ds L. Zwaan. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds H. v. d. Linden. Vrijz. Herv. 10.30 uur dhr E. C. Ninaber in de Schans. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds P. W. v. d. Veen. Ger. Gem. 10 en 6.30 uur dhr B. Roest. Ger. Gem. noodgeb. 10 en 6.30 uur lees dienst. JAARVERGADERING ONDERLINGE VARKENSVERZEKERING De onderlinge varkensverzekering Scher penzeel hield woensdagavond j.l. in de sociëteit haar jaarvergadering, welke als altijd zeer druk werd bezocht. Na opening van de voorzitter, de heer D. Conijnsen, werd de agenda op vlotte wijze afgewerkt. Uit het verslag van de secretaris bleek dat 1958, niettegenstaande de teruggang van het ledental van 160 naar 152, een goed jaar was geweest. Wegens overlijden van de bode, G. Hoef- akker, was in diens plaats benoemd de heer C. Budding. De penningmeester kon een stijging ^Qadie ^Jèallecjeyen ótaat altijd veer klaar0 (59) „Vader!" schreeuwt de prinses verschrikt. „Kom binnen! Zij zullen u vermoorden!" En nauwelijks heeft zij die woorden gezegd, of ergens van buiten klinkt een bevel en een regen van stenen klettert tegen de muren en de pijlen van het balcon. Op hetzelfde ogen blik heeft Aram de keizer bij een arm gegrepen en sleurt hem zonder omwegen naar binnen. „Laat ons vluchten!" zegt hij. „Wij zullen onszelf wel redden! Wij willen u niet in gevaar brengen!" „Onmogelijk!" antwoordt de keizer. „Het paleis is omsingeld! Ge zoudt er nooit levend uitkomen! Doch uitleveren zal ik u nimmer! Ik heb mijn woord gegeven! Gij zijt beiden vrije mannen!" „Dan zullen wij als vrije man nen uw zijde kiezen!" roept Aram uit. „Het paleis wordt toch zeker verdedigd? Kom mee Sylvester!" En voordat iemand hen kan tegenhouden snellen zij de kamer uit. (Wordt vervolgd). RHENEN WET AUTOVERVOER PERSONEN Burgemeester en wethouders der ge meente Rhenen, brengen ter openbare kennis, dat zij bij hun besluit van 13 jan. 1959 aan de volgende personen voor het jaar 1959 vergunning hebben verleend een huurautobedrijf te exploiteren: Willem Veldhuizen, Fred. v. d. Paltsof 2 drie auto's; Hendrik Puijk, Utrechtsestr.- weg 58, twee auto's; Hendrik Houth en Zn., Rijksstraatweg 81, één auto; Marinus Hendrikus van Veldhuisen en Zn., Cune- raweg 94, één auto. Ingevolge het bepaalde in artikel 55 der Wet Autovervoer Personen staat voor iedere belanghebbende binnen dertig da gen na openbaarmaking beroep open bij gedeputeerde staten dezer provincie. Rhenen. 21 januari 1959 Burgemeester en wethouders voornoemd, L. BOSCH VAN ROSENTHAL TH. v. d. WILLIK, secretaris. EDE ger van Ede maakt bekend dat de raad der gemeente Ede in zijn vergadering van 14 januari 1959 in voorbereiding heeft ver klaard een herzienig van het uitbreidings plan in onderdelen voor het dorp Ede voorzover het gebied op de ter gemeente secretarie ter inzage liggende kaart is aangegeven. Dit gebied wordt ongeveer omsloten door de volgende wegen Ver lengde Parkweg, Parkweg. Anton Mauve straat, Alexander Verhuellstraat, Nassau- laan, Oranjelaan, Stationsweg (inclusief enkele terreinen ten oosten van de Sta tionsweg), Berkenlaan, Kazernelaan, Eri calaan, Klinkenbergerweg, Heuvelsepad, van Heeckerenlaan, Arnhemseweg, Grote straat, Bospoort, Kampstraat, Tielke- meijerweg, Rijksweg, de Ruyterstraat, W. J. Bitterstraat, Bettekamp, Telefoonweg, Molenstraat, Schaapsweg, Nachtegaallaan, Wulplaan, Kolkakkerweg, Kamperfoelie laan, Prins Hendriklaan, Margrietlaan, Beatrixlaan, Spoorlijn Lunteren-Ede-Wa- geningen, Spoorlijn Arnhem-Utrecht, Kerkweg, Zanderijweg. Huijgensstraat, Doornlaan. Ede, 16 januari 1959. Het hoofd van het gemeente bestuur voornoemd. H. M. OLDENHOF WET AUTOVERVOER PERSONEN Burgemeester en wethouders der ge meente Ede maken bekend: dat op verzoek van de firma Wed. H. Hupkes, De Klomp 3. de aan haar verleende vergunning d.d. 1 augustus 1938 tot het vervoeren van personen met een huurauto bij hun be sluit d.d. 16 januari 1959, nr. J 01 is inge trokken. Ede, 16 januari 1959. Burgemeester en wethouders voornoemd, H. M. OLDENHOF SIEVERS, secretaris. Tegen het besluit tot intrekking der vergunning staat binnen 30 dagen na dag tekening dezer bekendmaking beroep open op Gedeputeerde Staten der provin cie Gelderland te Arnhem (artikel 55, le lid, der Wet Autovervoer Personen). van zijn kassaldo melden en dit bedroeg thans 6296,33. De kascommissie gaf bij monde van de heer K. van Schaik zijn fiat In de nieuwe commissie werden be noemd de heren K. van Schaik, B. Wes terhuis en W. Wagensveld. De aftredende voorzitter werd bij acclamatie herkozen. Tot slot werd een varken verloot met als winnaar de heer J. Jansen uit de Nieuwstraat. HOEVEEL LUISTERAARS EN KIJKERS TELT NEDERLAND? Op 1 jan. 1959 bedroeg het aantal geregistreerde rad io-ontvangtoestellen 2.489.642 tegen 2.480.551 op 1 dec. 1958. Het aantal aangegeven televisietoe stellen steeg in hetzelfde tijdvak van 374.738 tot 391.036 (t.e.m. 13 jan. 401.385) Op 1 jan. 1959 waren er 507.726 aan geslotenen op het draadomroepnet tegen 508.829 op 1 dec. 1958. VEENENDAAL: Dr. W. Remme, tel. 2061. Markt. RHENEN: Dr. Ch. H. Paris Jr., tel. 432. ELST. AMERONGEN. LEERSUM: Dr. Kars, Amerongen, tel. 03434-273. EDERVEEN, DE KLOMP, LUNTEREN: Dr. v. d. Scheur, Lunteren, Boslaan, tel. 08388-460. SCHERPENZEEL: Dr. Renken, Holevoet- plein, tel. 03497-250. RENSWOUDE: Dr. TH. S. ter Velde, tel. 450 (eigen praktijk). neuzen graag in onze sortering Neust u mee? Loopt gerust bij ons binnen! Boekhandel Hoofdstr. 60, Veenendaal, Tel. 2025 Filialen te Scherpenzeel en Leersum APART CENTRUM VOOR HUISVROUW OP VOORJAARSBEURS De jaarbeurs heeft naast haar zakelijke opzet - een ontmoetingspunt te zijn tus sen industrie en handel - in de loop der jaren ook een voorlichtende taak gekre gen. Tijdens de a.s. voorjaarsbeurs voor ge bruiksgoederen, die van 9 tot en met 14 maart wordt gehouden zullen in een spe ciaal ingericht centrum voor de huis vrouw - een gezellige lokaliteit op het Groeselaanterrein - zeven landelijke in stellingen op voorlichtingsgebied, die zich tot doel stellen de taak van de huisvrouw te verlichten, aanwezig zijn. Tijdens de a.s. voorjaarsbeurs zullen zij in deze voor de huisvrouwen gereser veerde club de Jaarbeursbezoeksters ont vangen en haar gaarne van advies dienen onder het motto: „tijd-, geld- en energie besparing in het huishouden". In een aparte zaal kan men daar luiste ren naar causerieën over onderwerpen die iedere huisvrouw interesseren. Hier voor is een aantrekkelijk en gevarieerd programma opgesteld, waaraan tevens demonstraties zijn verbonden. Interlock herenbroeken en hemden met mouwtje 1,98 Beste flanellen hemden, slechts 4,45 5 meter hemdenflanel (met foutje) 5 meter voor 5,25 Prachtig gebloemd keperflanel, per meter 1,25 Zware flanellen lakens, 150 x 200 4,90 Zware flanellen lakens, 175 x 230 5,75 Prima slopen, gezoomd, 10 jaar garantie 1,35 Theedoeken, grote maat 0,98 Luiers 0,75, extra kwaliteit 0,98 3 herenzakdoeken voor 1, Wollen dameswanten van 4,50 voor 2,25 Bruine manchesterbroeken voor 15,90 Nog enkele 1-persoons binnenveringbedden met zomer- en winterkant, 15 jaar garantie 49,95 Bijpassend kapokkussen 6,95 Mooie gewatteerde dekens 17,75 Moderne halfwollen dekens 15,90 Wollen P.V.Z.-dekens 180x225 van 63.— voor 52,50 ZIE DE ETALAGE HOOGSTRAAT 26 VEENENDAAL TELEFOON 2686

De Vallei | 1959 | | pagina 2