■de koffie- en theezaak DE VALLEI Ga ze maar na... het zijn tien tegen één De Gruvter's koffieklanten 1 De Laatste Brug Veenendaal verloor in de laatste zeven minuten van V.D.Z. m VOORDEEL VOORDEEL Voor de Jeugd WITTE KRUIS VRC moest met 5-1 het onder spit delven tegen Apeldoorn Sterker SV Panter speelde tegen Eemnes gelijk Dovo bekert verder door ruime overwinning op WOG Oranje-Wit slaat Dorestad met 3-0 TAFELTENNIS Eerste winst voor Climax Musketiers verslaat Triangel boys met 3-0 iSËmaJfe,;. Wie eenmaal De Gruyters koffie heeft geproefd, zal zich daarover niet verbazen. Want waar het op aan komt is versheid. En wat U bij De Gruyter vindt is versheid; koffie uit eigen branderij, krakend vers afgewogen uit aromabeschermende silo's. En bovendien zo voordelig door 10°/b korting NORRERT KUNZE Na een gedwongen rustperiode van een maand, kwam Veenendaal zondag in het veld tegen het Arnhemse VDZ. In deze wedstrijd waarin maar zeer matig voetbal vertoond werd, leek het er aanvankelijk op, dat Veenendaal ondanks dat zij de mindt i was, toch een overwinning zou gaan behalen. Het pakte echter anders uit vant in de laatste zeven minuten zagen de gasten kans om een 2-1 achterstal om te zetten in een 3-2 overwinning. Veenendaal dat na lange tijd Rebergen weer in zijn gelederen had opgenomen, was van het begin af de mindere en kreeg het ondanks windvoordeel al meteen kwaad te voorduren. Reeds in de vijfde minuut kregen de gasten een opgelegde scoringskans, maar midvoor Horsten kreeg het zowaar voor elkaar om van twee meter afstand naast te schieten. Ook een vrije trap van de rand van het strafschop gebied leverde de Arnhemmers niet het gewenste resultaat op. Aan de andere kant probeerde Jan Heikamp het met een schot van te grote afstand, maar dit kon de VDZ-achterhoede niet verontrus ten. In de dertiende minuut besteedde doel man v. d. Pol bij een corner van links buiten Brom meer aandacht aan de toe lopende Van Noesel, dan aan de bal, wat tot gevolg had dat de gasten de leiding konden nemen (0-1). Veenendaal kwam nu iets meer in de aanval, maar de voorhoede bleek ook nu weer niet doortastend genoeg om de gas ten in moeilijkheden te brengen. Toch werd het in de vijfentwintigste minuut weer gelijk. Dat was toen na keurig in dividueel spel van P. Muller de bal werd doorgeschoven naar Jan Heikamp, die zij het dan na twee keer schieten, de bal langs doelman Derksen plaatste (1-1). Juist voor het verstrijken van de eerste helft kreeg midvoor Henny Muller de bal keurig aangegeven. Op het kritieke mo ment struikelde hij echter waarmede een opgelegde kans verloren ging. Na de hervatting was het spelpeil zo mogelijk nog lager dan in de eerste helft, maar met minder krachtsverschil. Tegen de verwachting kwam Veenen daal toen in de twaalfde minuut aan een 2-1 voorsprong, dank zij het op het juiste moment ingrijpen van Jan Heikamp, die met een hard schuin schot zijn club aan de leiding bracht. Hoewel de Arnhem mers daarna een flink offensief inzetten, wisten de geel-blauwen zich aanvanke lijk te handhaven en leek het of eindelijk De op papier nogal versterkte voorhoe de van VRC, waarin thans Van Baaren en Corry Heikamp waren opgenomen, heeft het er in de bekerwedstrijd tegen Apeldoorn toch niet zoveel van terecht gebracht. Zij werden met een 5-1 neder laag naar huis gestuurd. Het was overi gens een vrij harde wedstrijd, waarin linksbuiten Jansen reeds na een tiental minuten wegens een enkelblessure door Roelofsen vervangen moest worden. In de vijftiende minuut opende de gast heren de score (1-0). Zo bleef het tot even voor de rust, toen werd het door een foutje in de Veenendaalse achterhoede 2-0. Hoewel VRC na de hervatting enige wijzigingen in het -elftal aanbracht, kon den zij toch niet verhinderen dat het bin nen tien minuten al 4-0 werd. Eerst daar na zag Cornelissen kans om met een keu rige omhaal de eer voor de Veenendalers te redden (4-1). Wel maakten de geel-blauwen daarna nog een doelpunt, maar dat was aan de verkeerde kant. Nellestein liep de bal in eigen doel en dat bracht de eindstand op 5-1. Hoewel SV Panter in de thuiswedstrijd tegen Eemnes steeds het beste van het spel gehad heeft, konden zij het toch niet verder brengen dan een 2-2 gelijk spel. Ondanks sterke tegenwind wisten zij na twintig minuten spelen uit een voorzet van Van Essen, door v. d. Poel aan de leiding te komen (1-0). De Veenendaalse jongens bleven ster ker maar door een kleine onoplettendheid van doelman Aalbers, werd het nog voor de rust weer gelijk (1-1). Na de rust werden de Pantermensen door te traag wegwerken van de achter hoede zelfs nog voor een achterstand ge plaatst (1-2). Het werd echter weer gelijk toen Van Essen een toegestane vrije trap vanaf de rand van het strafschopgebied wist te be nutten (2-2). Panter bleef ook daarna sterker maar door onproduktiviteit van de voorhoede blA^f winnende doplnnnt uit. de zo kostbare punten weer eens binnen gehaald zouden worden. Het mocht echter niet zo zijn. Zeven minuten voor tijd was het Peters die door een haag van Vee nendaalse verdedigers de stand op 2-2 bracht. In de laatste minuut kon de ver naar voren gekomen halfspeler Leenders de Arnhemmers nog juist aan de ver diende overwinning helpen (2-3). Dovo wist in Harderwijk door een klin kende 4-1 overwinning WOG voor de bekercompetitie uit te schakelen. Het in de gehele wedstrijd technisch beter spe lende Dovo maakte in deze wedstrijd zelfs wel zeven doelpunten waarvan er echter drie geen genade konden vinden in de ogen van de scheidsrechter, die blijkbaar met een zeer scherpe neus voor buiten spelproblemen behept was. Toch waren het de gastheren, die reeds in-de vijfde minuut de leiding namen door hun midvoor. De Veenendalers bleken hierdoor echter niet in het minst veront rust en combineerden lustig verder wat vijf minuten later de gelijkmaker oplever de toen Schoeman uit een voorzet van Slotboom keurig inkopte (1-1) Direct daar na scoorde midvoor Kroesbergen zelfs een tweede doelpunt. De scheidsrechter meende echter buitenspel geconstateerd te hebben en keurde het resoluut af. Dovo kreeg daarna nog wel enkele goe de kansen maar scoorde voor de rust toch niet meer. Na de rust trok Dovo meteen fel naar voren waarbij Slotboom al spoedig met een trekbal de stand op 1-2 in het voor deel van Dovo bracht. Na een kwartier spelen scoorde Kroes- bergen weer maar ook nu werd zijn doel punt afgekeurd. Direct daarna was het echter wel weer raak en kon Schoeman er uit een voorzet van Van Hal 1-3 van maken. Het volgende doelpunt kwam weer van de voet van Kroesbergen en werd nu wel goedgekeurd (1-4). Oranje-Wit heeft zondag het bezoeken de Dorestad met een 3-0 nederlaag naar huis gezonden. De eerste helft van de wedstrijd werd in een vrij hoog tempo gespeeld met Oranje-Wit over het alge meen in de aanval. De eerste tien minuten echter was Dorestad de meerdere en in die tijd ontsnapte het doel van Oranje- Wit tweemaal aan een doorboring door goed werk van keeper De Vries en Stui- venberg. Toen ging Oranje-Wit het hek verhangen en de druk op het Dorestad- doel nam toe. Het spel was vrij hard maar toch niet onsportief. Nadat eerst Onink zijn schot in handen van de keeper zag belanden, wist hij tien minuten later ein delijk de verdediging te verschalken en de bal in de uiterste hoek te plaatsen (1-0). Twee minuten later kreeg Oranje-Wit een corner te nemen, Miltenburg plaatste zich achter de bal, gaf een inswinger en de bal draaide zonder dat een andere speler er aan te pas kwam in het doel (2-0). Na de rust was het tempo aanzienlijk minder en van mooi voetbal was geen sprake meer. In de tweeëntwintigste mi nuut loste Peters een ver schot, de keeper van Dorestad greep mis en de stand was 3-0, waarmee Oranje-Wit het blijkbaar wel genoeg vond. Russische hardrydsters trainen voor we reldkampioenschappen. De sterkste schaat- senrijdsters ter wereld zullen deelnemen aan de wereldkampioenschappen hard rijden op de schaats, welke in maart a.s. in de Russische stad Sverolovsk zullen worden gehouden. Deze foto laat zien hoe Inca Artamanova en Ludmilla Silina, kampioenen op verschillende afstanden van vorig jaar, reeds druk aan het trainen zyn in Moskou. Ds competitie begint, na een paar we ken te hebben stilgelegen, thans weer op gang te komen. Alleen in de eerste klasse A werden nog verschillende wedstrijden gespeeld. Dit moest ook wel daar de com petitie anders vast gaat lopen in ver band met de grootte van deze afdeling, n.l. 14 teams. O.a. werd de derby gespeeld tussen Climax 2 en Ritac, door eerstge noemd team met 7-3 gewonnen. Ook van Swift verloor Ritac met dezelfde cijfers Climax 2 won van Hercules doch verloor van OTTV. Ook van deze wedstrijden was de einduitslag 7-3. Climax 2 behoort in deze afdeling bij de kopgroep, zonder echter tot de favorieten te behoren. Ritac daarentegen staat in de staartgroep. We vertrouwen er echter op dat de Ritmees ter-mensen nog wel wat puntjes in de wacht zullen slepen. In de overgangsklasse F is het Climax 1 gelukt om voor de eerste maal in dit sei zoen de volle winst te behalen. Deze pun ten waren natuurlijk uiterst welkom maar verder kan deze wedstrijd maar het beste snel worden vergeten daar Kolping, dat veel met invallers moest werken, zwaar gehavend naar Veenendaal kwam. Dan was de wedstrijd tegen koploper VTTC 2 ondanks het feit dat het een ne derlaag voor Climax werd, heel wat hoop gevender. Bij Climax is Van Eist door een blessure waarschijnlijk voor dit seizoen uitgeschakeld en wordt vervangen door Van Manen. Deze speler kon tegen VTTC niet tot winst komen, doch zowel Van Dam en Vos wonnen van Van Erp en Van Veghel zodat na acht wedstrijden de strijd nog volkomen open was, n.l. 4-4. Nu moest Vos aantreden tegen Veerdonck. Deze speler die tot nu toe nog maar twee par tijen heeft verloren, liet zich ook door Vos niet verrassen en ook het dubbelspel was in drie games voor de spelers uit. VTTC heeft tot nu toe nog geen puntje af be hoeven te staan en als Climax in het ver dere verloop van de competitie zo blijft spelen, dan is er nog meer winst in het verschiet. Weliswaar staat Climax nog op de laat ste plaats maar het is nu weer naast Treffers gekomen en verschillende andere teams staan hier weer net boven. Er zit dus nog van alles in temeer daar alleen de laagst geklasseerde degradeert. Zater dag a.s. speelt Climax weer thuis tegen Tios uit Arnhem. Zaterdagmiddag heeft Musketiers haar leiderspositie op de ranglijst aanzienlijk verstevigd door een verdiende overwin ning op Triangelboys. Musketiers heeft hiermede een voorsprong van drie pun ten. Hoewel Musketiers verdiend won, speelde zij geen beste wedstrijd. Het zware terrein, de straffe wind en de lange rustperiode zullen hier wel debet aan zijn. Voor de rust was Musketiers iets in de meerderheid, met de wind tegen. Toch konden zij niet gevaarlijk worden, tot even voor rust er een mooie kans kwam, maar de rechtsback van Triangelboys, Terschegget, bracht red ding door zich voor de bal te werpen. Na de rust ging Musketiers direct in de aanval en in de eerste minuut werd het al gevaarlijk, maar keeper Slotboom van Triangelboys wist het harde schot prachtig te stoppen. Maar twee minuten later brak Musketiers weer door en een onhoudbaar schot van G. Henzen ver dween in het doel (1-0). Steeds was Musketiers toen in de aanval maar door slecht samenspel gin gen vele scoringskansen verloren. Een pracht trekbal van R. v. d. Klift ging even later net over. In de 33e minuut kreeg Kranenburg een schietkans maar weer ging de bal over. Twee minuten later kreeg hij de bal goed door van G. Henzen en het tweede doelpunt was geboren (2-0). Na vele schoten die over en naast het doel verdwenen, wist A. Nellestijn even voor tijd nog een puntje te scoren, waardoor de stand op 3-0 700.000 REKENINGHOUDERS BIJ POSTCHEQUE- EN GIRODIENST Op 9 januari 1959 werd te 's-Graven- hage als 700.000ste rekeninghouder bij de Postcheque- en Girodienst ingeschreven de heer A. S. Spoor te Rotterdam. Op 18 januari 1918, dus bijna 41 jaar geleden werd de dienst geopend met 4000 rekeninghouders. De girodichtheid be loopt thans 1 rekeninghouder op 16 inwo ners. Een van De Gruyier s winkels le Amsterdam M filDiflB 590128 Verschijnt als bijlage van het streekblad „De Vallei" onder redactie v. tante Jos Correspondentie te richten aan tante Jos, per adres Parallelweg 10, Veenendaal JARRIGE NEVEN EN NICHTEN 29 jan. Aartje v. d. Kraats 30 Rudi Methorst 30 Elly Lefers 30 Ina Ploeg, Overberg 31 Gert van Benthem 2 febr. Gé ter Haar 2 Jan v. d. Haar 3 Annie Lodder 4 Marietje Bos 4 Klazinus Diepeveen 4 Dicky van Ravenswaay Wel gefeliciteerd! OPLOSSING RAADSELS VORIGE WEEK I. Vincent van Gogh II. Pels, Eden, Levi, snip III. Zeven, zolen, zieden, zagen, zeuren, zien. IV. Kool I. Een vingerhoedje II. Bok, oor, K.R.O. III. Roerdomp IV. Ja, pan. Japan. Correspondentie Beste jongens en meisjes, Hier is de uitslag van de januari-prijs- vraag. De prijzen (twee plasticballen) zijn gewonnen door: Jan Wilhelm v. d. Heuvel, Dr. Kuijperstraat 11 en door Truusje v. d. Broek, Boslaan 64. De ballen kunnen wor den afgehaald aan het bureau van „De Vallei". Welgefeliciteerd allebei! Ouderen: I. A. Een baljuw is: een rechtelijk amb tenaar uit de oude tijd. B. Een sheik is: het hoofd van een stam. C. een kokarde is: een rozetje met de nat. kleuren. D. Een octopus is: een soort inktvis. II. Knotwilg. III. Haas, leeuw, hamster, paard, ezel. Jongeren: I. A. Een fuik is: een soort visnet. B. Een boezelaar is: een schort. C. Een lemmet is: scherp deel van of zwaard. D. Een woerd is: een mannetjeseend. mol, II. Gorredijk. III. Bakker, smid, boer, slager, visser, bloemist. Beste Aafke, Bedankt voor je briefje en jij en je zus jes welkom. Natuurlijk kan Ria nog mee doen. Je bent dus een beetje ziek? Nou, beterschap hoor! Beste Anneke, Ook jij van harte welkom. Dat je alle raadsels hebt ingestuurd is helemaal niet erg. Je hebt ze goed opgelost, maar er is voor elke groep maar één prijs die bij loting wordt aangewezen onder de goede oplossingen. Je schrijft mooi, Anneke. Laat nog maar eens wat van je horen, if probeer ook maar eens een verhaaltje of versje te maken. Daag. Beste Alie, Ik heb je naam en verjaardag genoteerd. Fijn dat je mee komt doen, ook met het sparen van zilverpapier. Dag Alie. Beste Jan Wilhelm, Welkom hoor. Ik vind het fijn dat er zoveel neven en nichten gaan meedoen met ons. Jij schrijft ook al zo mooi en zo je ziet heb jij één der plasticballen ge wonnen. Nu maar voetballen hé? Allemaal hart. groeten van Tante Jos. Ook Gerda Bos en Jantje Hensbergen heb ik genoteerd in mijn boekje. Jantje wel bedankt voor het zilverpapier! NIEUWE RAADSELS Voor ouderen: I Wie kan onderstaande figuur door twee rechte lijnen zo verdelen, dat met de ver kregen stukken een vierkant gelegd kan worden? II. - X - - - naam van een plant die groot kan worden; - X - - - eiland Ind. Archipel; - X - - - tuinbloem; - X - - - marterachtig roofdier; - X - - - insect; - X - - - tegenovergest. van niets; - X - - - deel van een dag; - X - - - natuurverschijnsel; - X - - - omgekeerde woord v. 8e rij; - X - - - een jongensnaam. Op de kruisjeslijn komt de naam van een plaats in Noord-Holland. III. Welke bloem wordt nooit geplant? Welke bloem bloeit nooit op 't land? Welke bloem heeft stek noch zaad? Is er een, die 't antwoord raadt? Voor jongeren: I. Wie kan onderstaand huisje tekenen, zonder het potlood van het papier te lichten? Ook mag een lijn niet voor de tweede keer overgetrokken worden. II. X X X X X X een boom; hoge berg; haar van de schapen; andere naam voor pentekening; tegenovergestelde van mager; deel van een pond. Op de kruisjeslijn komt de naam van een plaats in Friesland. III. Wie moet er, als wij slapen, En prettig dromen gaan, De hele nacht maar buiten Daar in de hoogte staan? Toe zeg me dat eens kind'ren Het antwoordt rijmt op „aan!" Enkele spelletjes: De fundamenten wegschieten Als de fundamenten van een gebouw zouden worden weggehaald, zou het ge bouw natuurlijk instorten. Maar dit zou niet gebeuren, als het weghalen heel snel zou kunnen plaats vinden. Probeer het maar eens met een torentje van damschij ven of van blokken uit een blokkendoos. Als de onderste snel met de vinger wordt weggeschoten, zakken de anderen wel, maar zullen toch op elkaar blijven staan. Een aarzelende aalscholver Iedereen gaat in een kring zitten, de ene speler neemt het woord en zegt: „Een aarzelende aalscholver", zijn rechterbuur man vervolgt en zegt: „Een aarzelende aalscholver en twee brommende beren", nummer drie zegt weer de beide eerste en volgt er als derde aan toe: drie dikke dondervliegen; een vierde zegt de hele reeks op en noemt er bij: „vier manke mollen" enz. enz. Als er een is, die te lang wacht of helemaal niet verder kan, valt hij uit, net zolang tot er één over blijft. Zo z(jn onze manieren Klop bij vreemde mensen (en ook in school) aan voor je kamer of lokaal bin nenstapt. FEUILLETON door (19) De soldaten hadden gerookt, een eind je rondgelopen en hun opdrachten uit gevoerd. Toen de patrouille uit de plaats terugkwam, voeren zij verder, stroom opwaarts. Scherer had bevolen, er een schepje op te leggen. De stroming zou hierboven sterker worden. Hij had aan de hand van de kaart geconstateerd, dat zij weldra de canyon van de Neretva zouden binnenvaren. Hun opdracht ging tot Poltewa, waar twee dalwegen elkaar kruisten, maar Scherer had reeds lang besloten, verder te varen en zich niet met een halve tactische verkenning te vreden te stellen. Hij was er zeer van verdacht candidaat voor het ridderkruis te zijn, zoals het zo mooi heette en hij wist het. Op het ogenblik was hij zelfs zonder concurrentie en de enige van de groep, die er enigszins zeker op kon rekenen, wanneer nog de een of andere onderneming gelukte. Scherer was vast besloten zijn kans waar te nemen en zich voor grotere opdrachten aan te be velen. De tyfuscolonne lag in de schaduw van een wilgenbosje, dicht bij de oever van de Neretva. De mensen hadden er verschrikkelijk uitgezien. Zij waren volkomen uitgeput en uitgemergeld ge weest. Helga had in de stenen, die nog juist door het water overspoeld werden, een kuil laten graven, een echte kuip, waar in zij de zieken, één voor één liet baden. Intussen was de soep gekookt, die men hun lepel voor lepel ingaf. Een paar mannen deden de ronde en verwissel den de compressen, die men de zieken koel en fris op het voorhoofd legde. Nu sliepen de meesten. Ratko en Boro drongen er op aan, op te breken. Het was Helga echter duidelijk, dat zij met de mensen zo niet verder kon, wilde men niet hun leven op het spel zetten. Er moest een andere mogelijk heid gevonden worden om hen te ver voeren. Ja, maar er was niets anders dan de weg over de bergen, over het steengruis, dezelfde urenlange weg naar Pocitelj, die zij zelf in de nacht was gegaan. Er waren te weinig mensen om hen allen te dragen en wanneer men geen oplossing vond kon men hen hier ook direct begraven. Men behoefde ten slotte maar eenvoudig te wachten tot het zo ver zou zijn. Stroomopwaarts waren er nog enige dorpen. Wanneer men daar boten zou kunnen krijgen, zou het gemakkelijk zijn, de zieken daarmede naar Pocitelj te brengen. Ratko en Boro werden het eens en zonden vier man uit, die de boten zou den halen, wanneer die er waren. De zieken konden zo lang blijven liggen en de ergste uitputting te boven komen. Enige uren later hoorde de wacht, die een stuk verder stroomafwaarts lag, het lawaai van naderende motoren. Hij speurde de hemel af, maar het dal van de Neretva was hier zo nauw, dat hij niet veel kans had, de machines te zien. Het rumoer werd zwakker, en toen was het plotseling zeer luid en nabij! De eerste stormboot kwam om de bocht van de rivier heen en achter deze boot waren er nog vier in het kielzog. De wacht liet zich achter de rots vallen waar hij op gezeten had, vervolgens liep hij onder dekking naar de anderen boven, en zij hadden juist nog tijd ge noeg om alle mensen van de rivier te rug te halen, achter de bosjes en de kleine golvingen van het terrein, waar er toch al reeds enkelen in de schaduw lagen, toen de boten kwamen en op enkele meters afstand van de oever voorbij voeren. Zij zagen de zwaar bewapende Duit sers, die in de boten lagen en beide berghellingen afzochten. Het water schuimde en de golven sloegen nog lange tijd klotsend tegen de oever, ter wijl de stormboten reeds om de vol gende bocht heen verdwenen waren. Langzaam verminderde het geraas. Ratko's eerste gedachte gold de ka meraden, die hij stroomopwaarts had gezonden. Sedert zij de Njematzka op hun hals hadden, liep alles verkeerd! Nu kon hij zijn mensen en de boten af schrijven. Zij zouden juist onderweg zijn en de Duitsers in de liefderijk uit gestrekte armen vallen. De Njematzka moest weg. Want zoals het tot nu ge gaan was, ging het niet langer. Helga had het opgewonden debat, dat zich tussen Ratko, Miliza en Boro afspeelde, ontweken. Eindelijk kwam Miliza naar haar toe, hielp haar zwijgend, en toen zei zij tussen twee handgrepen in, dat Ratko geen gelijk had en dat Boro en ook zij aan haar zijde stonden. Helga knikte slechts. Het was haar volkomen onverschil lig, wat Ratko, deze eeuwige apostel van de haat, van haar dacht. Zij dacht aan de zieken en aan niets anders, want het was duidelijk, dat zij nu zonder de boten op weg moesten gaan. Zij moesten van de rivier zien weg te komen! En zij moesten terstond opbreken! Weer begon het afgrijselijke marche ren, het strompelen over de stenen. De mensen waren zo apathisch, dat zij het bericht, dat zij nu weer te voet verder moesten gaan, zonder enige opwinding hadden aangehoord. De strijd met de weg was in hun vlees en bloed over gegaan. Nauwelijks had Boro het ge zegd, of een paar mannen, die het, door dat zij wakker waren, gehoord hadden, waren opgestaan en begonnen eenvou dig te lopen. Zij vroegen niet eens waar heen. Het maakte voor hen geen ver schil meer, of zij lagen of liepen. Over de hangbrug, die uit vier kabels bestond, werden de meesten hunner ge dragen. Dwars over de onderste beide kabels waren dicht naast elkaar plan ken gelegd, waarover men kon lopen. De beide andere, iets verder buiten waarts en hoger gespannen kabels dien den om er zich aan vast te houden. De brug schommelde en boog door, bijna tot op het water. Uren later werden zij door Sawa's voorpostenafdeling gezien en toen ont moetten zij de hele uit Pocitelj komen de groep. Velen kenden elkaar en Helga kon het niet verhinderen, dat de dra gers tussen zieken en gewonden een voudig geen onderscheid meer maak ten. Waarom ook? Het was zinloos ge worden. De weg zou verder gaan, zon der einde, want wie wist, waar Morgol- jewo, het dorp waarin zij zich nu terug wilden trekken, lag. Helga was wanhopig. Misschien was er in het geheel geen Morgoljewo, misschien heette alleen deze weg zo, deze eindeloos schijnende weg over stenen en rotsgruis. Maar zij moesten Morgoljewo berei ken! De afdeling was bijna onbewege lijk geworden. Sawa moest er zijn man nen zo snel mogelijk heen brengen en van alle andere overwegingen afstand doen. Morgoljewo moest een nieuwe basis worden. Het dorp lag ver weg in de bergen en er bestond enige kans op, dat hij daar zijn groep langzaam weer dreigt Biedt weerstand met poeders, tabletten, cachets zover kon krijgen, dat zij actief kon op treden. (Wordt vervolgd.)

De Vallei | 1959 | | pagina 4