VRAAG EN AANBOD TWEEDE BLAD „DE VALLEI" VRIJDAG 6 FEBRUARI 1959 Nr. 10 RENSWOUDE DIVERSEN TE KOOP MAKELAARSKANTOOR BROUWER POSTKANTOOR VERPLAATST Zoals reeds eerder bericht is het post kantoor te Renswoude met ingang van 31 jan. j.l. verplaatst van Dorpsstraat 107 naar Dorpsstraat 70. Deze overplaatsing houdt verband met het ontslag van de heer D. van de Kaa, die als kantoorhou der is gepensioneerd. De heer Van de Kaa is reeds 27 jaar aan het staatsbedrijf der PTT verbonden geweest, aanvanke lijk als hulpbesteller, daarna als station houder en besteller en vanaf 1942 als kantoorhouder. De directeur en de onder-directeur van het hoofdkantoor te Veenendaal, waaron der Renswoude ressorteert, hebben de scheidende functionaris bij deze gelegen heid een oorkonde uitgereikt, terwijl de inspecteur tevens persoonlijk afscheid heeft genomen. De heer Van de Kaa, kan thans na volbrachte diensttijd, die zich in hoofd zaak kenmerkte door bijzondere hulp vaardigheid, van welverdiende rust ge nieten. Bij deze wijziging is tevens besloten he kantoor Renswoude te veranderen in station, zulks mede omdat diverse werk zaamheden naar het hoofdkantoor zijn overgebracht. De nieuwe stationhouder, tevens be steller, de heer G. van de Kaa, heeft in verband met bedoelde overplaatsing en kele verbouwingen aan het perceel Dorps straat 70 doen uitvoeren en het geheel geeft thans een verzorgde indruk. De heer G. van de Kaa is voorts bij de PTT geen onbekende, aangezien hij reeds vanaf 1935 hulp-besteller en bestel ler is geweest. De kantooruren zijn bij deze gelegen heid tevens enigszins gewijzigd en voor het publiek gelden nu de volgende tijd stippen: elke werkdag, behalve zaterdags van 9 tot 11 uur en van 17.30 tot 18.30 uur, voor alle handelingen. Bovendien is het station van 11 tot 12 uur geopend, doch alleen voor telegrafische- en tele fonische handelingen. Des zaterdags is de openstelling alleen van 9 tot 13 uur. BANDRECORDER VOOR DE NED. lfERV. KERK Door de echtgenote van de plaatselijke predikant, mevrouw M. C. van de Peut- Tissen, is enige tijd geleden een actie op touw gezet om te komen tot de aanschaf fing van een bandrecorder voor de Ned. Herv. gemeente. Hierdoor kunnen dan de zieken en ouden van dagen, die niet naar de kerk kunnen gaan, toch in de gelegenheid worden gesteld om de verkondiging van Gods Woord, zoals die in de kerk ge schiedt, thuis te beluisteren. Het was debedoeling het hiervoor be nodigde geld bijeen te brengen -door gif ten en - in hoofdzaak - door het organi seren van een verkoopavond van artike len die daarvoor zijn geschonken. Thans heeft mevrouw Van de Peut echter medegedeeld, dat het benodigde bedrag reeds bijeen is, alleen door giften en bijdragen. Dank zij de spontane mede werking van de gemeenteleden is dit prachtige resultaat in zeer korte tijd be reikt. De verkoopactie zal desondanks echter toch doorgang vinden omdat reeds een grote hoeveelheid goederen beschikbaar is. Als datum hiervoor is thans zaterdag 21 februari a.s. vastgesteld en wel in het gebouw „Rehoboth". De opbrengst zal bestemd zijn voor een nader aan te geven kerkelijk doel. Aangezien in dit verband nog verschillende plannen bestaan, dient hierover nog een definitieve beslissing te worden genomen. CHINA EXPORTEERT HONDEVLEES Volgens het Egyptische blad .Observer' exporteert China tegenwoordig naast schape- en geitevlees nu ook hondevlees in dozen naar Egypte. In China worden niet alleen binnenlandse hondenrassen voor dit doel gebruikt, maar ook een ras dat heel smakelijk vlees heeft en door specialisten uit de Sovjet-Unie ge fokt is. Het heeft ongeveer de vorm en grootte van een schaap. Van dit ras zijn in China reeds verschillende ken nels ingericht waar dit ras wordt gefokt. Volgens een zegsman zijn honden veel produktiever dan schapen of geiten. Ze werpen vaker jongen en de worpen zijn groter. Op een officieel diner in Peking werd hondevlees onder de benaming „boshoen" gereserveerd. Volgens een Russisch amb tenaar is men door de combinatie van Sovjetische kennis en Chinese kookkunst in staat alles te exporteren. ELEKTRONISCHE MACHINE VOOR HET STELLEN VAN FIETSWIELEN Een Britse fietsenfabrikant heeft een machine ontworpen die langs elektro nische weg fietswielen automatisch recht stelt. Wielen moeten volkomen „recht" zijn en vrij van onregelmatigheden, wil de fiets doeltreffend en licht lopen. De vervaardiging van de wielen heeft altijd moeilijkheden opgeleverd, aangezien de velgen zelf nooit geheel vrij zijn van on regelmatigheden. De bouwer van de wie len moest deze afwijkingen corrigeren door iedere spaak precies de vereiste spanning te geven .zodat het complete wiel volkomen rond en concentrisch is. Deze taak die moeilijk te mechaniseren was en meestal door zeer bedreven tech nici wordt gedaan kan thans mechanisch worden verricht en wel met een fre- kwentie van een wiel per minuut met een nauwkeurigheid van drie honderd sten van een inch. Elk wiel, met de spa ken los, wordt in de machine geplaatst. De arbeider die de machine bedient be hoeft slechts op een knop te drukken. Het wiel verzinkt automatisch in een ,bed' welke een ring met 40 elektrische motoren bevat, die ieder onafhankelijk bediend worden en elk slechts één spaak spannen. Het wiel wordt dan op magne tische wijze gecontroleerd en afwijkingen e.d. gaan naar twee bedieningscentra waar deze gegevens in afzonderlijke in structies voor ieder van de 40 motoren worden vertaald. De spaken worden aan gehaald tot de spanning gelijk is ver deeld. 1,per advertentie tm. 10 woorden, elk woord meer 10 cent Te koop gevraagd 2e hands dressoir. Brieven onder nr. 4314 aan het bur. van dit blad. Te koop een koppel kernge zonde R.I.R. hennen, broed 1958, volop aan de leg. Te vens een schakelklok, zelfde adres ook een pick-up voor radio. Brieven onder nr 4315 aan het bur. van dit blad. Wie kan onze Duitse han delscorrespondentie in de avonduren verzorgen? Br. onder nr. 4316 aan het bur. van dit blad. Te koop kinderwagen, als nieuw. Donkergrijs m. lichte kap. Tegen elk aannemelijk bod. Middelbuurtseweg 5, Veenendaal. Te koop 300 kuikens WxH. Te bevr. Buurtlaan 57, Vee nendaal. Te koop 280 kuikens, WxH. Emmalaan 38, Veenendaal. Te koop gevraagd een huis met tuin en grote inrit. Br. onder nr. 4317 aan het bur. van dit blad. Te koop accordeon piano klavier 120 bas en tevens nieuwe accordeons tegen zeer lage prijs. Valleistraat 21, Veenendaal. Te koop „Fordson" bestel wagen, i.g.st. bj. 1952. Tex tielhandel H. Mol, Cunera- laan 1, Rhenen. Te koop kippenhok 3'/ïx4 m. gevoegd. Vulkachel m. man tel. boekenkast, lits-ju- meaux met spiralen, lees boeken. J. van Noort, Over- berg. Te koop 215 hennen 7 weken oud. Wit Hamps, zitten al op stok. Tevens scooter, in- en uitwendig in prima staat, 150 cc. J.L.O. motor, wil ook ruilen met motor. H. Bud ding, Molenstraat 10, Vee nendaal. Te koop Simca Aronde en Renault Dauphine. 1957/'58. Garage Leewis, Nieuweweg 41, Veenendaal. tel. 2535. Te koop divan met pluche kleed. Dr. Colijnstraat 105, Veenendaal. Te kooD 150 hennen, RxH. Parallelweg 73. Veenendaal. Te koop goudreinetten 20 kg 1,50. Gele goudreinetten 20 kg 3.-. D. Stam, Cunera- weg 145, Achterberg. B.z.a. baby-sit ook voor de week-ends. Groeneveldse- laan 130, Veenendaal. Te koop wegens overcompl. 2 mod. 1-pers. ledikanten, prima staaldr. matrassen. Westersingel 9, Veenendaal. Te koop gevraagd een brei machine .Passap', wandel wagentje en hobbelpaard. Br. nr. 790, Boekh. Visser, Amerongen. Te koop 200 hennen, Wit Hamps 7 weken oud. Tevens zaagmachine en haardkachel Sav. Lohmanstraat 42, Vee nendaal. Te koop 9 beste biggen. H. van de Hoek, Groeperweg 12, Renswoude. Te koop een paar rondrii- ders, z.g.a.n. Achterkerkstr. 57, Veenendaal. Woningruil: Aangeb. nieuwe eengezinswoning in de Ger. Terborchstraat. Gevraagd nette woning te Veenendaal (geen flat). Brieven onder nr. 4310 aan het bur. van dit blad. Te koop merk sportrijwielen in kleuren iets beschadigd 149,50. Ellex wasmachine iets beschadigd 155,-. Kin derrijwielen vanaf 55,-. Tevens wasmachine en cen trifuge te huur. N. van Ek, Pr. Bernhardlaan 1, Vee nendaal, tel. 2533 Te koop aangeboden gebr. radiotoestellen, in prima st. v.a. 35,-. T. v. Laar, radio- handel, Cuneralaan 8, Rhe nen. Te koop mooi tropisch aqua rium, compl. form. 40x35x30 Fr. Halslaan 12, Veenendaal Te koop een partij varkens- mest. M. Nap, Rijksweg 49, De Klomp, Ederveen. Te koop Locomotief rijwie len met lamp, jasbescher- mer en slot 149,25. Idem m. knijpremmen en 3 versn. naaf ƒ178,-. in kleur ƒ6.- meer. Fa. Wed. G. v. Eden. Patrimoniumlaan 2, tel. 3025 Nieuweweg 37 tel. 2125 Vee nendaal. Te koop een mooie donker blauwe kinderwagen, hoog model, kinderstoel en hou ten elektr. wasmachine olie- bad. met wringer i.g.st. Em malaan 97. tel. 2295, Veenen daal. Spoedkoopje, pracht show H-D Liberator motor m. chr wielen en Texaszadel en tassen Fantastisch mooi, ook inruil van brommer, scooter of TV enz. mogelijk. Grind weg 2a, tel. K 8370-3330 Wa- geningen. Te koop kanariehok 3x2 m. Te bevr. Pelikaanstraat 25, Veenendaal. Voor 1 morgen per week werkster gevraagd. Aanmel den vrijdag of zaterdag op Schimmelpenninckstraat 5, Veenendaal. Mevrouw J. E. Buddingh, Julianastraat 21, Veenendaal. Gevraagd v.d.e.n. te Rotter dam meisje in gezin met 3 schoolg. kinderen. Werkster voor alle ochtenden aanwe zig. Loon 120.- per maand. Brieven C 397, Adv. Bur. J. Grijseels Jr., Nwe Bin nenweg 166, Rotterdam. Heer vraagt ruime kamer met stookgelegenh. in Vee nendaal, al of niet gemeub., met voll. pension of gebr. van warme maaltijden. Br. met volledige inlichtingen worden gaarne ingewacht onder nr. 4311 aan het bur. van dit blad. Te koop hennen, 7 weken oud, 85 WxH, 190 RxH Ker- kewijk 52, Veenendaal. Te koop 5000 jonge hennen, 6 weken en ouder. R.I.R. W.L. en WxH. Allen ingeënt tegen pest en bronchitis. H. Lokhorst, Munnikenweg 42, Veenendaal. Te koop een fiets, z.g.a.n. Germaan, Vendelseweg 42, Veenendaal. Te koop dames sportfiets, als nieuw, tevens kinder- sportfiets als nieuw van 10 tot 14 jaar. Groenelaan 58, Veenendaal. Te koop platenwisselaar met 50 platen. Heemskerkstraat 46, Veenendaal. Te koop B.S.A., 500 cc. 1944. Ook te ruil voor lichtere motor of bromfiets. Tevens een stofzuiger f 15,-. AUes n goede staat. Fluitersstraat 13e, Veenendaal. Te koop volop 2e hands naaimachines o.a. inzinkb. trap- en handnaaimachines in prijzen van 25.- tot J 200,-. Onder volledige gar. en desgewenst op proef. Fa. Koomen, Zandstraat 72. tel. 2924, Veenendaal. Ons nieu we adres wordt Kerkewiik 17. Veenendaal. Woningruil: Aangeb. vrije woning te Veenendaal, oev. 3 slaapkamers, kamer en suite en keuken. Gevr. ar beiderswoning te Eist (U.i of Rhenen. Brieven onder nr. 4311 aan het bur van dit blad. Te koop z.g.a.n. houten woning. Te bevragen Oude Dijk 25, Ederveen. Nylons met of zonder naad 1,95 per paar. Fa. Ant Achterberg, Dr. Slot. de Bruïneplein 29, tel. 2091. Veenendaal. Het goedkoopste hout heeft Lambert v. d. Bosch, Geer- seweg 38, tel. 3014, Veenen daal. Te huur 3 nieuwe Renaults Dauphines waarvan twee '58 en een 1959. Te bevragen bij G. van Wakeren, Jan van Goyenstraat 27, tel. 2949, Veenendaal. Glas in lood panelen voor suitedeuren in moderne uit voering maakt voor u Han delsvereniging Zimmerman Zn. Sandbrinkstraat 1 (bij Postkantoor), Veenendaal. Goedkope binnendeuren m. kleine schade vanaf 12,50 heeft Vebotex, Kerkewijk 37 tel. 2730, Veenendaal. Vebotex levert 't 'm. Kerke wijk 37, tel. 2730, Veenen daal. Gewolmaniseerde palen heb ben levensduur van ca. 15 j. U koopt ze bij Lambert van den Bosch. Geerseweg 38, tel. 3014, Veenendaal. Geschaafd en geploegd hout koopt u vanaf 3,75 p. wer kende m*. Bij: Lambert van den Bosch. Geerseweg 38, tel. 3014. Veenendaal. Kuikenfokkers! Wist u dat u met de nieuwe Havé olie- stook-kuikenkachel de beste resultaten hebt bij het op fokken van uw kuikens. Deze kachel verwarmt het gehele hok, waardoor de ziektckansen zeer gering zijn. Gaarne geven wij op aanvraag adressen waar de ze kachels in gebruik zijn. Vraag uw handelaar uit sluitend naar deze kachel. H. van Veldhuizen, Klom.- perweg 19, Lunteren, tel. K 8388-381. Dames! Voor een mooie bont-stola is het adres „La Mode", Hoofdstraat 108, tel. 3324, Veenendaal. Voor verhuur van stoelen, dissen en serviesgoed naar Dirk van Asselt, Dennenlaan 38, tel. 3015 en G. Gerritsen, Julianastr. 81, tel. 2091. Alles gratis thuisbezorgd. Uit voorraad leverbaar: Mar- ne-, Zonne II-, Adelaar-, Civena- en Zege Haver; Her- ta- en Piroline Gerst, 1 nab., alles kiem I. waardering I. Ook het aangewezen adres voor Voederbietenzaden; se lectie gras- en klaverzaden; weidemengsels; Serradella; Lupinen, enz. Pootaardappe- len alle soorten. Depót N.V. J. L. Robertus, Zaadhandel, tel. 68 en 550, Barneveld. Voor verhuur van stoelen, dissen, glas- en aardewerk, naar J. Kool, Holleweg D 120. Tel. 2463. Alles prima materiaal en gratis thuisbe zorgd. Elke donderdag verkoop van nieuwe meubelen bij „Eris" Stationsweg 379. w.o. huisk. slaapkamers, tafels, stoelen, ledikanten, spiralen en bed den, dekens, vloerkleden, schrijfbureaus, haarden, ka chels, wasmachines enz. J. Kreuger, Stationsweg 316, tel. 03497-215, Scherpenzeel. Rijwielen te huur, per uur, per dag, per week en per maand. Rijwielstalling „De Klomp", tel. 241. De Klomp. Vanaf heden weer verkrijg baar bruine carbolineum, koolteer groene carbolineum mat en glans. Prima kwal. concurrerende prijzen. J. Kool, Holleweg 4, tel. 2263, Veenendaal. Te huur 2 nieuwe Fiats en Renault Dauphine, Bij G. Hardeman, Mulderslaan 80, tel. 3168, Veenendaal. Financieringen van: auto's, motoren, bromfietsen machi nes enz. Verzorgt voor u voordelig het Assurantie kantoor Brouwer, Kanaalw. 2, Veenendaal, tel. 2918. Voor plasticzolen 6 x sterker, nylonhakjes, vergroten en verbreden van schoenen en Tana voor elke schoen. Naar machinale schoenmakerij R. Valkenburg Zn. Gortstraat 38, Veenendaal. Emmalaan 39 Hoortoestellen Philips Audium, batterijen. Melis Optiek. Hoofdstraat 51, tel. 3284, Veenendaal. DRIE WONINGEN in de Sav. Lohmanstraat ƒ6250, EEN WONING in de Pelikaanstraat ƒ6250, EEN HERENHUIS in de Prins Bernhardlaan 28.000, Hypotheken beschikbaar Te bevragen Kanaalweg 2 - Telefoon 2918 - Veenendaal

De Vallei | 1959 | | pagina 5