Beslissingen Oostelijke Cross-kampioen schappen vallen op Wielingsheuvel Fok- en Melkcontrolevereniging V.I.O.S. hield jaarvergadering Wim ter Haar een der kampioenen? AMIItO\(,l\ SCHERPENZEEL Zaterdag a.s. zal de Veenendaalse Atletiek Vereniging de eer te beurt vallen de laatste cross van het Oosten te mogen organiseren, met daaraan verbonden de Oostelijke Cross-kampioenschappen 1959. De V.A.V. heeft deze eer voor een goed deel te danken aan de goodwill, die de door haar georganiseerde „Ree horst-wedstrijden" hebben gekweekt. Het parcours is uitgelegd op de „Wielingsheuvel". De start zal plaats hebben onderaan de z.g. Defensieweg, aan de straatweg Veenendaal-Elst. De organisatoren hebben beslag weten te leggen op een uitstekende kleed- accomodatie, n.l. jeugdherberg „De Eikelenkamp". De senioren moeten een afstand af leggen van ruim 14 kilometer. Als favo riet start zonder enige twijfel Klaas de Ruiter van het Apeldoornse A.V.V.O.G. Als gevaarlijke outsiders kunnen in deze klasse worden vermeld: Henk Viset, die meerdere malen Ned. kampioen was op de lange afstanden, alsmede de be kende Marathon-specialist Frederiks van Daventria. In deze afdeling zal Bertus van de Bovenkamp de V.A.V.-kleuren verdedigen. Bij de junioren A ligt de strijd vol komen open, doch mocht Gidi Fleuren - meermalen Ned. kampioen - herstelt zijn van zijn blessure, dan wordt hij on betwist winnaar. Bij de B-junioren, die een afstand van 3000 meter zullen afleggen, is de grote favoriet zowel voor deze cross als voor het oostelijk kampioenschap, de V.A.V.'er Benauwde zege van Veenen daalse familie in N.C.R.V-radiospel (Vervolg van pagina 1) die komen gingen, i.e. de vragen die boven hun hoofd hingen. Precies hetzelfde moet het zijn gegaan bij de familie De Vos in Helmond, de tegenstanders van de Veenendaalse fa milie. Wat voor vragen zouden de tegen standers op papier hebben gezet? Dat wist op dat moment alleen nog spelleider Goos Kamphuis, maar even na negenen had Helmond de eerste al te pakken. Fout! En op de tweede bleef Helmond ook steken, terwijl de Veenendalers bij monde van de heren Henny (actueel we reldnieuws) en Nico van Manen (Veilig Verkeer) zich met vlag en wimpel door de „aanloop" heensloegen. 30 punten voor Veenendaal. Even daarna was het even wel al weer gelijk door missers van mevrouw Jos van Manen (geschiedenis) en Gert van Engelenburg (sterrenkunde), terwijl Gert van Manen niet meer dan vier puntjes voor z'n algemene ontwikke ling wist te halen. Veenendaal raakte verder achter, maar bracht tot vóór de laatste vraag de achterstand op nog maar één puntje. Deze laatste vraag - sterren kunde - (naar onze mening echt iets te hoog gewaardeerd) bracht de winst naar Veenendaal. Het ene puntje verlies werd omgezet in één puntje winst en daarmee de taart! Een monstertaart, beloofde Goos Kamphuis, want het is een grote familie. Wim ter Haar. Ven de vier reeds gehou den crosses won hij er drie, terwijl hij in de vierde een tweede plaats bemach tigde. Steeds was in deze wedstrijden de Ko meet Speelman zijn geduchtste rivaal, doch in deze laatste wedstrijd heeft Ter Haar er een geduchte tegenstander bij- gekregen in de vorm van zijn clubgenoot Jan Edink, die lange tijd met blessures heeft geworsteld, doch nu weer aardig zijn oude vorm terug heeft gevonden. Ook de dames van het district zullen elkaar hier het oostelijk kampioenschap betwisten. Zij zullen een parcours moe ten „nemen" van 1500 meter. Het is niet een gebruikelijke afstand voor da mes, doch nu de training zoveel inten siever is geworden kunnen ook zij zich - zij het na een speciale keuring - uit leven op de langere afstanden. Over de 1000 meter lange cross voor scholieren hebt u reeds een en ander in dit blad kunnen lezen. Rest nog te vermelden, dat de wed strijden om drie uur zullen beginnen, terwijl de prijsuitreiking door districts voorzitter Peters direct na de wedstrijden zal worden verricht. BESTUUR VAN V.D.C. MET TWEE LEDEN UITGEBREID In een j.l. maandag gehouden vergade ring van de Veenendaalse damclub is be sloten het huidige bestuur met twee leden uit te breiden. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende leden, de heren E. de Kleuver en J. Roks, herkozen en als nieuwe be stuursleden de heren B. van Ruiswijk en D. van Baaren geïnstalleerd. Na de opening van de voorzitter, de heer J. Edink, brachten secretaris en penningmeester verslag uit. Vervolgens kwam de bestuursverkiezing aan de orde met genoemd resultaat. Om de wedstrijden van de onderlinge competitie op tijd uit te spelen werd een rooster aangelegd. Na de rondvraag waar voor weinig belangstelling bestond, werd de vergadering gesloten. Over het verloop van de damwedstrij- den om het Nederlands kampioenschap, waaraan ook wordt deelgenomen door de heer J. Edink, zij nog opgemerkt, dat genoemde speler vorige week enkele minder goede wedstrijden heeft gespeeld. De verwachting is echter dat het VDC- lid bij de volgende wedstrijden weer enkele plaatsen zal stijgen. Op het pro gramma staat vrijdag een wedstrijd tegen W. Terlouw en zaterdag tegen P. Bergs- ma. VEENENDAALS WANDELCOMITE BRENGT „LEVENSRARITEITEN" Het Veenendaals wandelcomité, orga niseert voor zaterdagavond 14 februari een toneelavond in gebouw Eltheto. De eigen toneelgroep bestaande uit wande laars van verschillende wandelvereni gingen aangesloten bij de NWB brengen dan het toneelsuk in drie bedrijven „Le vensrariteiten" hetwelk zal worden op gevoerd onder leiding van de heer R. Breekveldt. Met dit toneelspel, waaraan 14 personen meespelen, is een prettige avond gewaarborgd. Dat het VWO dit seizoen buitengewoon actief is, werd vorige week wel bewezen met een uitverkochte filmavond, even eens in gebouw Eltheto. Er werden naast leuke tekenfilms ook nog flitsen van de avondvierdaagse en de vierdaagse in Apeldoorn vertoond. Besloten werd met een echte ouderwetse kolderfilm. Het propagandistische woord voor de wan delsport, werd verzorgd door een be stuurslid van de Ned. Wandelbond. ENORME BELANGSTELLING VOOR DE AVONTUREN VAN DIK TROM Op zaterdag 31 jan. j.l. organiseerde de firma Diepo uit Noordwijk in gebouw 't Trefpunt een filmvoorstelling voor kin deren. Dik Trom, bekend uit de jeugdroman, was deze middag de held van het witte doek, terwijl er vooraf een filmpje ver toond werd over de groeiwijze van di verse bloemen. De belangstelling voor deze film was enorm. Er moesten twee voorstellingen gegeven worden, waarbij de kinderen dicht opeengepakt en zelfs staande van Dik Trom's belevenissen genoten. Naar wij vernemen ligt het in de be doeling van het Jeugdwerk „De Instuif" om, zodra het jeugdgebouw gereed is, regelmatig dergelijke ontspanningsmid dagen voor de kinderen te houden. Er zal dan een programma gepubliceerd worden dat loopt van september tot mei, waardoor de kinderen zelf een keus kun nen maken. Om zoveel mogelijk variaties te krijgen zullen er behalve films, ook toneel en poppenkast vertoond worden tegen lage entreeprijzen. De enorme be langstelling voor Dik Trom rechtvaardigt dit besluit wel. Tijdens de algemene ledenvergadering van de fok- en melkveecontrole- vereniging te Veenendaal en Rhenen bleek dat er op dit gebied een goede sa menwerking bestaat tussen Rhenen en Veenendaal en dat de vereniging in blakende welstand verkeert. Wat de produktie van het vee betreft neemt de vereniging thans de negende plaats in van de 44 verenigingen in de provincie Utrecht. Dit alles bleek uit het jaarverslag opgemaakt door de melkcontroleur, de heer B. Oskam, en besproken door de heer Pardijs, die de samensteller hiervoor de nodige lof toezwaaide. De heer Van Veldhuizen dankte tij dens de opening op zijn beurt de heer Pardijs en de assistenten van de land- bouwvoorlichtingsdienst voor hun vele werk in het belang der vereniging. Tijdens de bestuursverkiezing werden de aftredende bestuursleden, de heren G. van Dijk en E. Vlastuin met grote meerderheid van stemmen herkozen. De heer Pardijs zei o.a., dat door enke le produktiecontrole de veestapel niet in de produktie vooruitgaat. Deze controle moet enkel worden gezien als een middel om te selecteren. Het gebruik maken van de beste stie ren is een vereiste. Bovendien wordt de registratie van kalveren nog te weinig toegepast. Men moet meer doelbewust gaan fokken, aldus de heer Pardijs. Ten aanzien van de vererving van K.I.- stieren besprak de heer Pardijs de goede fokresultaten van de stieren Kees, Tjeerd en Sibile. Na de pauze hield de heer Pardijs een inleiding over het eiwitonderzoek in de melk. Spreker wees op de belangrijkheid van het melkeiwit voor de voeding van mens en dier. Het voortbestaan van mens en dier is alleen te danken aan de melk. De moedermelk bevat alle stoffen, die nodig zijn voor de ontwikkeling van het jonge leven tot de leeftijd van 2 tot 3 maanden. Melkeiwit is ook de goedkoop ste bron van dierlijk eiwit. Uit vlees is dit twee- tot driemaal zo duur. Er komt dan ook op de wereldmarkt een steeds grotere belangstelling naar melkeiwit. Hoog eiwitgehalte is door produktie controle en fokken te verhogen. Of het voer ook invloed heeft op het eiwitgehal te wist men, volgens de heer Pardijs, nog niet. Ook kon spreker geen positief ant woord geven op de vraag wat men nu moet gaan doen. Veel zal afhangen van de politieke ontwikkeling. Gaat men straks in het consumptiemelkgebied de melk uitbetalen naar eiwitgehalte, dan zullen de boeren die nu aan eiwitonder zoek doen de anderen een slag voor zijn Bij de behandeling van de begroting voor 1959 ging de vergadering akkoord met een contributieverhoging van 1, per koe. GEZAMENLIJKE JAARVERGADERING VAN C.B.T.B. De afdeling Veenendaal en omgeving van de CBPB, de CBTB en de CJBTB. houden op woensdag 11 febr. in gebouw ,,'t Trefpunt" een gezamenlijke jaarver gadering. Ds. J. Overduin zal spreken over het onderwerp „Ora et Labora". Na de pauze volgt een optreden van het zangkoor, waarna een vrolijk toneel spel „Tinus de tyran" opgevoerd zal wor den. ZILVEREN JUBILEUM Woensdag 11 februari herdenkt de damclub Amerongen haar 25 jarig be staan. De vereniging werd op 1 oktober 1933 als dam- en schaakvereniging op gericht. Het toenmalig bestuur bestond uit de heren Dagnelie, Den Hartog, Dr. Benders, H. van Ree en Visser. Voor de oorlog werd ten huize van koster Brevé gespeeld en speelde men in de Gelderse Dambond. Na de oorlog taande de animo der schakers, zodat al spoedig alleen een damvereniging over bleef. Deze nam in 1948 voor het eerst aan de bondscompetitie van de Utrechtse Dambond deel. Reeds in 1951 werd de titel van tweede klaskampioen behaald na een beslissingswedstrijd tegen Auster- litz. Na spannende promotiewedstrijden volgde overgang naar de eerste klasse. Aanvankelijk kon men zich slechts met uiterste moeite handhaven, maar thans is Amerongen een zeer sterke eerste klas- ser, getuige de volgende recordlijst: Seizoen 1956 kampioen, na spannende wedstrijden tegen Breukelen „nog" geen hoofdklasser, seizoen 1957 tweede achter Zeist I, 1958 tweede achter Excelsior uit Utrecht. Voor de jeugd werd veel gedaan, vooral door Chris v. d. Kolk. Resultaat: Henk Ploeg enkele malen achtereen jeugdkam pioen van de provincie Utrecht en vijfde van geheel Nederland. Arie van de Grift, 2e van Utrecht, Ries Berkhof, vorig jaar 2e van de Utrechtse jeugd en vele jonge spelers in eerste en tweede tiental. Voorzitter Maris is behoudens seizoen 1953, toen G. Meijer kampioen werd, nog altijd elk jaar eerste bordspeler en werd tevens eenmaal kampioen van Utrecht eerste klas. E. van Zomeren en Visser zijn van de oprichting af lid. Onder het huidige be stuur: Maris, voorzitter; Meijer, secreta ris; A. v. d. Grift, penningmeester en E. van Zomeren en Swetselaar bestuurs leden, gaat de club met vertrouwen de toekomst tegemoet. Zojuist ontvangen kinier Rock and Roll-kousjes, grijs en beige v.a. 1,25 p. paar. Fa. Ant. Achterberg, Dr. Slot. de Bruïneplein 29, iel. 2091, Veenendaal. Pracht No-iron overhemden in wit en grijs 9,75 en rnet werkje 10,95 Fa. Ant. Ach terberg, Dr. Slot. de Bru/iie- plein 29, tel. 2091, Veenen daal. Dames overhemdblouses 3/< mouw, wit 6,95 en bewerkt dessin 7,50 in alle ma'en voorradig Fa. Ant. Achter berg, Dr. Slot. de Bruïne plein 29, tel. 2091, Veenen daal. Deze week mooie Flisco- jasschorten 8,45. Fa. Ant. Achterberg, Dr. Slot. ae Bruïneplein 29, tel. 2091, Veenendaal. Weer alle maten Rock and Roil-kousen ontvangen al leen grijs v.a. 2,95 p. paar. Kousengoraels ƒ1,29. fa. Ant. Achterberg, Dr. Siot. de Bruïneplein 29, tel. 2091 Veenendaal. Grammofoonplaten populair en klassiek. Tevens 78-toe- renplaten 1,95 Muziekhan del A. van de Weerd, Bea- trixstraat 60, tel. 2102, Vee nendaal. NUTSAVOND Woensdag 11 februari a.s. zal op uit nodiging van het plaatselijke Nutsdepar- tement spreken, de heer G. J. Uitman uit Zeist. Als onderwerp wordt behandeld Folklore". De lezing wordt gehouden in het Clubhuis. FAMILIE-AVOND IN SOCITEIT De afdeling Scherpenzeel van de Tex- tielorganisatie en van de A.N.M.B. heb ben op 7 februari een propaganda- en familie-avond voor de leden uitgeschre ven. De Kruit, hoofdbestuurslid van „De Eendracht" zal op deze avond het woord voeren. Voor ontspanning zorgt de ook in Scherpenzeel bekende toneelvereniging „K.N.A." uit Nijkerk met het blijspel „Pimmetje". Voor het bruidje een mooi wit bruidskapje? Dan naar „La Mode", tel. 3324, Hoofd straat 108, Veenendaal. Ontvangen gegalvaniseerde ijzeren golfplaten v.a. 2.75 per plaat. W. van Harten, Nederwoud, tel. 648, Lunte- ren. Dames! Uw japon komt nog meer tot zijn recht met een mooie bont-stola van „La Mode", Hoofdstraat 108, tel. 3324, Veenendaal. Voor winterwortels A. van 't Voort, Spoorlaan 32, Vee nendaal. Voor alle soorten keuken- uitzetten naar J. van Viegen Rijksstraatweg 59, Eist (U.) 't Beste chemisch reinigen is volledig chemisch reini gen. Depót „De Valk" Nieu- weweg 66, tel. 2986, Veenen daal. Te huur nieuwe Renault Dauphine. All verz. Drost, Boslaan 15, tel. 3364, Vee nendaal. Wasmachinefabriek heeft enige lichtbeschadigde was machines gloednieuw met garantie 125,- en 145.-. Centrifuges vanaf 145,- Vraagt demonstratie: Post bus 24, Zwijndrecht. De beste golfplaten levert Lambert v. d. Bosch. Geer- seweg 38, tel. 3014, Veenen daal.

De Vallei | 1959 | | pagina 6