PAUK B. van Hees Bril nodig? Van der Kolk Veenendaal N.V. Piano's, Grammofoonplaten, Muziek-Snaarinstrumenten ^ftAArSTtffct HET OOG VAN SIVA „Renswoude en Omstreken" vierde 25-jarig bestaan Burgerlijke stand KERKDIENSTEN aan de Brinkersteeg Veenendaal gaat in Arnhem Eendracht bekampen INATJ r um mei Firma TAK BOEKE\ WEEK 28 februari 6 maart Fa. Jac. van Hardeveld Gevonden en verloren Zondagvoetbal afd. Utrecht Sticht-Gooise Wandelbond Nieuwe sociale voorzieningen PFAFF ïiaaimacliineliuis 50 jaar getrouwd DINSDAGKOOPJES 0.69 0.59 Rijst of soepkan Schoenborstels Keuken kruk Officiële bekendmaking 'Qadio CJ5allecjO\)on ótaat altijd voor Cl{ klaar* ACHTERBERG Ingekomen en vertrokken gier rij den landrollen kunstmeststrooien G. GEURTSEN Zondagsdienst doktoren Marktberichten AMERONGEIS Maandag 2 maart 1959 verhuur van automobielen zonder chauffeur Ford Consul (4-deurs, 6-pers.) Ford Taunus 17 m, Ford Taunus 15 m, Ford Taunus 12 m (alle 2-deurs, 5-pers.) Ford Prefect (4-deurs, 4-pers.) en Ford Anglia (2-deurs, 4-pers.) OFFICIAL FORD DEALER Markt 3 Veenendaal I I I RIPPEN piano's y.a. f 1630.- Een juweel voor oog en oor Een daame dus, die me verleeje week heb geschreeve. Daar zouwe we om- mers nog effe op terugkomme? Een lieve daame want ze spreekt van „lieve Wout". Dat heb mijn diep angegreepe en daarom zelle we de kommetaar mild houwe. Zeer lieve mevrouw, U begint mit een steekie. Een klein prikkie op me plattelandstaaltjie. Nou, wees gerust, ik ken Neederlands, mar dan mot ik de krant dur bijpakke en dat is me teveul werk. Driek doet dat wel bij het invulle van et boodschappe- boekie, omdat Bram dur een keer uit- gelache heb, mar et is mijn te om slachtig. Mar u bint dur uitgekomme. Dur is u niks ontgaan, getuige uw briefie. Ik weet niet zoo biester veul van kuituur, zee u. Juust gezeid, daame. Ik reeken me eige onder de neederige ziele. Ik bin dur niet eentjie uit de hoogste reegeljoone. Verders weet ik ok wel, dat wij mit dat bietjie dat we zoo nou en dan hier in 't Veen vertoone de kuituur in ze ganse kepleetheid niet binne onze poorte getrokke hebbe. U noemt daar nog tentoonstellinge van allerlei soorte kunst. Kijk es, daar had ik nou gien eens an gedocht. U mikt dur een paar teneelstukke, bij de naam nog wel. tusse deur. Heel mooi, mar mag ik me dan effies ekskeseere: ik bin dur nog eentjie uit de tijd van „Op hoop van zeeg?" en nog een paar van die din- gies die me niet gauw genog te binne wille wippe. Kortom, u hebt et allemaal heel net- jies uitgeplooze en dur es fijn werk van gemaakt. Daar valt niks op te zegge. Je ken et zoo merke: u bint in die zaake thuis. Ik wou me dan ok beperke tot het eind van uw brief, mevrouw. Veuropgesteld: ik mag de Amster dammers. De deursnee-Amsterdammer vin ik een gevat persoon en daar mag ik graag mee kletse. En u voelt zich verwant aan de Amsterdammers, dus ik zal u ok wel magge. Teminste as omgekeerd die Amsterdammers zich ok an u verwant voele. Dat hoop ik veur u, want dat ken u zich tot een eer reekene. Zoas ik al zei, de Amsterdammers dat zijn jonges van de gestampte pot. Die weete van wante as et dur op an- komt. Je ken ze om een boodschap stuure en dan laate ze dur bekkie niet thuis. En ken u zich dan indenke, dat die lui dur sneedigheedes wel es stoote teuge de boerse koppe van ons, een voudige landliede? Ik wel, mar daarom hebbe die stugge Veense ineens mar gien heekel an die vlotte Amsterdam mers! Welnee, weet u wat et is? - en dat weete de ras-Mokumers heel best - we motte nog op mekaar inspeule. En dat vraagt een poossie de tijd. Et lijkt dur misschien wel op, mar ik maak hier gien geintjies. Prachtig dat u - want ik denk dat u ok meegaat - van et bedrijf uit naar de schouwburg ken. Zoo zou ik uw heele brief wel uit mekaar kenne raafele en ooveral een gepast antwoordjie voor kenne zoeke. Mar daar pas ik veur. Niet omdat et me de moeite gien eens waard is. Heus u heb ok wel es gelijk, mar dan ken ik et altijd weer zoo draaie, dat et ge lijk an mijn kant is. De kardenaale vraag is: ken een ge- importeerde - in 't algemeen dan - hier leeve of niet? Dan zeg ik: ja. Heel best. Mar hij zal ze eige een bietjie an motte passe an de reegels en gewoon tes van de streek. As ik morge in Amsterdam gaa woo- ne - wat ik niet van plan bin, zooas ik al schreef - dan gaai ik niet mit de zwarte pet van boove, de witgeschuur de klompies van ondere en de blauwe kiel daartusse, in de Kalverstraat loope. Want dan wor ik uitgelache. En hier niet, want zoo loop ik iedere dinsdag- morrege op de Mart. En dan zegge me vriende en bekende heel gewoon: Hallo Blauwkous. SPORTOVERZICHT Zaterdagmiddag grote derby VRC - Dovo Het weer houdt zich tot nu toe goed. Dat wil natuurlijk niet zeggen, dat de winter voorbij is, maar een lange vorstperiode is toch bijna niet meer denkbaar. Hoewel het natuurlek nog wel eens een keer slecht kan worden, is er toch wel hoop, dat het nog resterende competitieprogramma in betrekkelijk vlot tempo kan werden afgewerkt. Dit is natuurlijk hard nodig, daar door meerdere stag natie het hele voorjaar door competitievoetbal in beslag genomen zou worden. Het Iaat zich nu in elk geval aanzien, dat in het komende weekeind een vol ledig programma afgewerkt zal kunnen worden. Veenendaal gaat naar Arnhem, om het tegen Eendracht op te nemen. Wat zal dat weer opleveren? Wordt er nu einde lijk eens succes geboekt, of zal het na een goed begin, in de tweede helft weer op een nederlaag uitdraaien? Wij weten het eerlijk niet en er is ook zo weinig van te zeggen. Het is in de omstandigheden waarin Veenendaal momenteel verkeerd, erg moeilijk om een prognose te geven. Laten we in elk geval hopen dat ze het nu eens een hele wedstrijd volhouden, dan kan er een kansje op een goed resul- taaat inzitten. Voor VRC en Dovo is het zaterdag een belangrijke dag. Zij zullen namelijk sa men uit gaan maken, wie de sterkste ze nuwen heeft. Niet wie het beste elftal in het veld kan brengen, want een ieder is er wel van overtuigd dat dan Dovo superieur is. Bij een plaatselijke ont moeting tellen echter zoveel factoren mee, dat we het niet aandurven om de op papier sterkere ploeg als overwinnaar aan te wijzen. Hopenlijk dat ook nu weer de sportiviteit de boventoon gaat voeren, dan zal een gelijk spel de beste oplossing zijn. GVVV speelt thuis tegen Ermelo. Dit wordt een wedstrijd die de Buurtlaanbe- woners weer een paar puntjes wijzer kan maken. Wel moeten de blauw-witten er rekening mee houden, dat elke ploeg erop gebrand is om de leiders de voet dwars te zetten. Dat de Ermeloërs echter in staat zullen zijn om GVVV moeilijkheden in de weg te leggen, geloven wij voorhands niet De Merino's krijgen het in Wilnis tegen CSW weer erg moeilijk. In de eerste plaats hebben de wolmensen een hele tijd stilgelegen, terwijl in de tweede plaats de jongens van Wilnis nu niet be paald voorzichtig zijn. Wij houden dan ook rekening met een nederlaag voor de Veenendalers. Dan mei Uu/ recepi naar: Tijdelijk verkoop: Hoofdstraat 106, Veenendaal Telefoon K 8385-2576 Erkend ziekenfondsleverancier Het adres voor een ruime sortering en vakkundige behandeling van uw bril Het traditionele GESCHENK ont vangt u GRATIS bij contante aan koop van minstens 5,Loopt vooral deze week bij ons binnen! U kunt dan meteen de NIEUWE Salamander Pockets even inzien! Boekhandel Hoofdstr. 60, Veenendaal, Tel. 2025 Filialen te Scherpenzeel en Leersum VEENENDAAL In het tijdvak van 12 tot 24 februari 1959 werden de navolgende goederen aan het bureau van gemeentepolitie aange geven. Gevonden: grijze shawl, grijze zijden bewerkte shawl; bruine want met geel en wit; rode portef. met inh.; grijze wollen handschoen; steeksleutel; rode alpinomuts jongenspet; armbandje; rode autoped; huissleutel; zwarte werkschoen; bruine gebr. kinderwant; paar rode dameswan ten; rode dames glacé; kerkboekje; ac- tentas; bruine lederen portem.; groene plastic portem. met inh. groene portem. met inh.; grijze wollen handschoen; paar gele wollen dameshandschoenen; groene vulpen; bruine rechter herenglacé; rij wielsleutel; zwarte ceintuur; paar gebr. geel-rode kinderwantjes; bankbiljet; schaar; linker herenglacé; vulpen zonder dop; rode aktetas (schooltas); nikkelen ovaal herenarmbandhorloge met nikke len rekband; zilveren ring met rode steen; herdershond; verchr. wieldop van auto. Verloren: dameshorloge merk „Safira"; bruine weekendtas inh. een onderjurk; blauwe want; dameshorloge doublé met dito bandje, uurwerk van polshorloge merk „Centra"; zilveren armbandje; vuil nisemmer no. 0216; gouden dameshorloge; bruin kinderwantje; linker herenglacé; bruine herenglacé; bruine portem. Drost- reklame, inh. 4,25 en abonnement van NBM; grijze ballpoint; bruine portem. inh. omstreeks 1,50; paar bruine gev. wildlederen herenhandschoenen; groene gebreide want, bruine aktetas inh. school boeken en 2 schorten; zwarte alpinomuts; bruin étui, inh. vulpen en vulpotlood; blauwe jongensoverall; lichtblauw plastic kindertasje; rijwielhandpompje; wollen want met Noors patroon; veelkleurige da- meswant met zwarte rand; paar blauwe Noorse meisjeswanten; ziekenfondskaart; bruin geblokte stropdas. RHENEN Aan het politiebureau te Rhenen wer den over de afgelopen week de volgende voorwerpen aangegeven. Gevonden: licht bruine portem.; doublé armbandhorloge; paar zwarte lederen handschoenen. Aan komen lopen: bruin hondje met zwarte snuit, gele halsband met nikkelen knoppen. Verloren: busabonnem. dienst Rhenen- Veenendaal; zwarte portem. plm. ƒ9, witte wollen handschoen; dames vulpen merk „Cane", 14 karaats gouden pen, zw. van kleur; paar schaatsen, kleine maat, doorlopers; een paar bruine glacé heren handschoenen. RENSWOUDE Gevonden: 2 zakjes tarwebloem; een glacé handschoen. Scherpenzeel krijgt het Utrechtse Posta op bezoek. Wanneer de Scherpenzelers een beetje uitkijken, zou een kleine over winning niet tot de onmogelijkheden be hoeven te behoren. Er zal echter voor gevoetbald moeten worden. DVSA-Triangelboys kan een leuke wed strijd worden. Temeer daar deze twee clubs goed tegen elkaar opgewassen zijn. Het zal een stevige wedstrijd worden met naar alle waai-schijnlijkheid een kleine overwinning voor de jongens uit Ame- rongen. Advendo '57 gaat naar Hulshorst. Deze wedstrijd begint niet om vier uur zoals oorspronkelijk was vastgesteld, maar een uur vroeger. Het zal wel op een neder laag voor Ederveen uitdraaien. Sportcl. Rhenen moet op eigen terrein haar krachten meten met het Scherpen- zeelse Valleivogels. Dit zijn twee concu- renten, die elkaar niet veel toe zullen ge ven. Wij houden het echter op een Scher- penzeelse overwinning. Kulan gaat naar Rubo in Driebergen en zal alle zeilen moeten bijzetten om een dragelijk resultaat te behalen. Meer dan een gelijk spel zal er wel niet inzitten. NSVS heeft tot taak om in Doorn te trachten, om DEV de puntjes afhandig te maken. Ook dit wel niet vanzelf gaan, zodat wij het ergste vrezen. Voor de zondagcompetitie in de afdeling Utrecht, wacht koploper Scherpenzeel \n Amerongen een moeilijke wedstrijd tegen DVSA. De gasten zijn natuurlijk aan hun stand verplicht om te winnen en dat kan ook, maar er zal hard voor gewerkt moe ten worden. Oranje Wit kan in Amersfoort tegen VVZA, de volle winst binnenhalen, wat ook erg nodig zal zijn, wil men Scher penzeel op de voet blijven volgen. Veel moeite zal dat deze week trouwens niet kosten. Of Renswoude in Wijk bij Duurstede van Dorestad zal winnen staat nog te bezien. Deze nieuwelingen doen het heus nog niet zo slecht. Wij nemen echter aan, dat de meerdere routine van Stutvoet en zijn mannen, wel de doorslag zullen geven. Tenslotte gaat R.K. VUV, de zoveelste nederlaag in ontvangst nemen, tegen UVVO. Of zij zullen een heel andere koers moeten gaan varen. De grote belangstelling, waaronder de Avondvierdaagse zich te Utrecht mag verheugen, heeft tot gevolg gehad, dat bij de van 16 tot 20 juni a.s. in de Domstad te houden 16e Avondvierdaagse de deel nemers in twee grote groepen verdeeld zullen opmarcheren. De groep noord zal starten vanaf het Elinkwijkterrein, de groep zuid vanaf het buurthuis aan de Amaliastraat. Alleen op de laatste avond trekt men gemeenschappelijk op vanuit het Utrechts Stadion. Aldus deelde de voorzitter van de Stichts-Gooise Wandelsportbond, de heer L. Nijhoff, mede op de zaterdag te Utrecht gehouden drukbezochte jaarvergadering van genoemde organisatie. Nog werd me degedeeld, dat het bestuur van de Stichts- Gooise dezer dagen contact heeft opge nomen met de kring Midden-Nederland van de Ned. Chr. Wandelsportbond om tot samenwerking te geraken. Er is in beginsel een goede vorm van samenwer king gevonden, welke er o.m. toe zal leiden, dat de wandelprogramma's voor taan in onderling overleg zullen worden samengesteld. De K. H. Broekhoff-beker werd uitge reikt aan de verenigingen DRS te Utrecht en de Trekvogels te Amersfoort, die in het afgelopen jaar aan alle wandeltoch ten hebben deelgenomen. De uitreiking geschiedde ditmaal door de voorzitter, in afwijking met andere jaren toen de heer S. de Jager deze plechtigheid placht te verrichten. Een geschil met laatstgenoem- 1. Algehele kwijtschelding van de restantschuld in geval van overlijden. 2. Algehele kwijtschelding van de restantschuld in geval van blijvende invaliditeit. 3. Opschorting van driekwart gedeelte van elke betalings termijn in geval van tijde lijke invaliditeit (langer dan 4 weken). 4. Opschorting van driekwart gedeelte van elke betalings termijn in geval van ziekte (langer dan 4 weken). 5. Opschorting van driekwart gedeelte van elke betalings termijn in geval van werke loosheid (langer dan 8 weken) en dit alles zonder kostenverho ging. Vraagt folders en inlich tingen bij het Kerkewijk 9 - Veenendaal Telefoon 08385-3043 Een PFAFF kopen op afbetaling zonder risico. de maakt het niet onwaarschijnlijk - aldus de heer Nijhoff - dat de Broekhoff-beker van het toneel zal verdwijnen. Aan een vijftal aangesloten verenigin gen werden in verband met door haar gevierde jubilea de bekende jubileum plaquettes uitgedeeld. Het waren: Vivo jaar) en WSK, Amersfoort, JVO Utrecht te Hilversum (25 jaar), OSB, Utrecht (20 en Wittevrouwen, Utrecht; de laatste drie in verband met hun vijfjarig bestaan. Bij de hierna gehouden beraadslagingen werd een voorstel van het Zeister Wan delcomité i.z. de vóórinschrijving bij wan deltochten verworpen. Aangenomen werd een bestuursvoorstel om voor het wandel programma voor de volgende jaren in beginsel vast te stellen, dat het aantal wandeltochten twintig zal bedragen, in clusief openings-, sluitings- en propagan- datochten. Exclusief Avondvierdaagse, tweedaagse, jeugdvierdaagse en St. Nico- laastochten. Bij de hieropvolgende bestuursverkie zingen werden de aftredende leden her kozen, terwijl in de vacature B. J. Ocke- loen werd gekozen de heer H. Bolderman, secretaris van het Veenendaals Wandel comité en van de wandelsportvereniging SKF. Zaterdag 28 februari a.s. hoopt het echtpaar G. Heikamp en T. Heikamp- van Dijk, Spoorlaan 42, de dag te her denken dat zij vijftig jaar in de echt verbonden zijn geweest. Het echtpaar, waarvan de bruidegom 79 en de bruid 69 jaar is, mag zich nog in een goede gezondheid verheugen. Uit het huwe lijk zijn zeven kinderen, zestien klein kinderen en een achterkleinkind ge boren. Het zal het gouden echtpaar deze dag niet aan belangstelling ont breken. „PENOZE EN PRINSEMARIJ" VOOR GEMEENTEPERSONEEL De personeelsvereniging van de ge meente Veenendaal gaat iets anders voor haar leden brengen dan de tot nu toe gebruikelijke toneel- en gezellige avonden. Op maandag 2 maart a.s. komt voor het gemeentepersoneel spreken een porselein met lepel fraaie blauwe decor 1 schoenborstel met 1 insmeerborstel samen stevige kruk o QQ gelakt beukenhout Alleen dinsdag 2 maart 1959 Hoofdstraat 7, Veenendaal, Tel. 3103 Gemeente Ede Burgemeester en wethouders van Ede maken bekend, dat ter gemeentesecreta rie tot en met 15 maart 1959 voor een ieder ter inzage ligt het door gedeputeer de staten van Gelderland bij hun be schikking van 11 februari 1959, nr 321/58- 1111, goedgekeurde besluit van de raad d.d. 14 januari 1959, nr 9, tot onttrekking aan het openbaar verkeer van het dood lopende gedeelte van de Kade, kadastraal bekend Ede, sectie E nr 1249, gelegen tussen de nieuwe Rijksweg en het perceel, waarop de noodkerk staat van de her vormde gemeente te Veenendaal. INENTING TEGEN KINDER VERLAMMING Voor de kinderen geboren in de jaren 1945, '46, '47, '48, '49 en 1958 wordt ge legenheid gegeven tot het ontvangen van de eerste inenting tegen kinderverlam- politiedeskundige, n.l. de heer Kraan uit Almelo, met een inleiding over de misdaad en de bestrijding of in de onderwereldtaal: „Penoze en Prinse- marij". Het bestuur garandeert de leden een zeer verantwoorde avond met een sprankelend betoog van een man, die terdege in deze zaken is ingevoerd. De heer Kraam heeft o.a. een lange loop baan achter de rug bij de Amsterdamse Centrale Recherche. GESLAAGD Van het Handelsinstituut Van Rijswijk te Veenendaal slaagden voor het prak tijkdiploma Engelse handelscorresponden tie mej. Truus van Ginkel en de heren H. Kleefsman en A. Ursinus. Voor Neder landse handelcorr. mej. C. Heykamp en de heer J. P. van den Bosch. Voor Duitse handelscorr. de heren W. van de Haar en G. van Manen. ming en wel Te Ede: op 3, 5, 9, 11, 12 maart 1959 van 2 tot 5 uur in het gebouw van de Gemeen telijke Geneeskundige Dienst, Brouwer straat 3. Te Bennekom: op 16 en 18 maart van 1.30 tot 5 uur in het Oranje Groene Kruis- gebouw. Te Lunteren: op 19 maart van 2 tot 5 uur in het Groene Kruisgebouw. Te Ederveen: op 4 maart van 2 tot 4 uur in café Ruimzicht. Te Wekerom: op 10 maart van 2.30 tot 3.30 uur in het Groene Kruisgebouw. Te Otterlo: op 10 maart van 3.30 tot 5 uur in het Dorpshuis. Te Harskamp: op 17 maart van 3 tot 5 uur in het Groene Kruisgebouw. Te Geld. Veenendaal: wordt nog nader bekendgemaakt. Aan de ouders van de betrokken kinde ren is een oproepkaart toegezonden. In dien door een of andere oorzaak geen kaart is ontvangen gelieve men zich te wenden tot de gemeentesecretarie te Ede, 2e afdeling. O-O-O-O-O-O-O-O-I o-o-o-o-o-o-o-o-t (69) Onmiddellijk weet Aram: uu is uc prinses! Zwij gend volgen de beide mannen haar naar het park. Hier is het aanmerkelijk minder druk en zodra zij zich achter een haag van struiken bevinden, blijft de prin ses staan en zegt: „Ge moet onmiddellijk weg! Tarai is heer en meester in het paleis! Mijn vader is gevlucht naar zijn buitenverblijf op enkele uren afstand van hier en verzamelt zijn getrouwen. Doch voor hij terug is, kan het voor u te laat zijn! Vannacht zal ik de ogen van Siva op hun plaats brengen om het volk te vreden te stellen, doch Tarai zal niets ongedaan laten om u in zijn macht te krijgen! Doe uw voordeel met de onrust en tracht ongemerkt de stad uit te komen!" Haar stem is door tranen verstikt en geroerd dankt Aram haar voor wat zij gedaan heeft. Voor hij echter veel kan vragen, heeft de prinses zich omgewend en is achter de struiken verdwenen. Ongeduldig trekt Syl vester Aram aan een mouw. „Kom mee!" zegt hij. Doch Aram schudt het hoofd. „Wij blijven hier, tot ik weet, dat prinses Indra veilig is!" beslist hij. (Wordt vervolgd) het veertigjarig bestaan een produktie hebben van gemiddeld 4800 kg. melk met 4% vet in 296 dagen. Van de voorzitter van de Bond van melkcontroleurs ontving de jubilaris een zilveren insigne voor 25-jaar trou we dienst. De heer Moesbergen betuigde daarop zijn dank voor de vele gelukwensen en cadeaux en hoopte dat hij in de toe komst op eenzelfde prettige samen werking met leden, bestuur en andere personen zou kunnen rekenen. Het officiële gedeelte van de bijeen komst had een einde genomen, waarna de leden met hun dames nog geruime tijd gezellig bijeen bleven. In restaurant „De Hof" te Renswoude is vrijdagavond j.l. een feestelijke jaar vergadering gehouden door de Fok- en Controlevereniging „Renswoude en Om streken", ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan. Tevens vond hierbij de hul diging plaats van de heer G. Moesbergen jr., die op deze dag zijn zilveren ambts jubileum als melkcontroleur der vereniging herdacht. De voorzitter, de heer Wolleswinkel, zo doorgaat dan kan de heette alle aanwezigen hartelijk wel kom en gaf vervolgens een overzicht van het ontstaan en de groei van de vereniging. Hieruit bleek dat door G. Moesbergen Sr. en A. Verbeek de eer ste stap gedaan was tot oprichting met een ledental van 12 boeren. Hierna werden enige ogenblikken stilte in acht genomen ter herdenking van de overleden bestuursleden. Na de openingsrede werd de verdere agenda afgehandeld, gevolgd door een bestuursverkiezing wegens het perio diek aftreden van de voorzitter. Bij schriftelijke stemming werd de heer Wolleswinkel met grote meerderheid van stemmen herkozen. Besloten werd de contributie van ƒ8,per koe te brengen op ƒ8,50. Alhoewel de Bond besloten heeft dit jaar geen provinciale fokveedag te houden, in verband met speciale keu ringen elders, was Ir. Van Ooijen van mening dat een plaatselijke keuring zeer belangrijk geacht moet worden. Het bestuur zal deze aangelegenheid nog nader bespreken. Vervolgens vond de huldiging plaats van de 25-jarige jubilaris G. Moes bergen Jr. In zijn toespraak zei de voorzitter dat de vereniging de heer Moesbergen veel dank verschuldigd was. De controleur heeft steeds stimu lerend voor de leden en vereniging gewerkt en deze is hem dan ook veel dank verschuldigd. De jubilaris werd namens de vereniging een cadeau aan geboden bestaande uit een prachtige lederen jas, die onder hartelijk applaus van de aanwezigen werd aangepast. De volgende spreker, Ir. Van Ooijen, sprak er zijn verwondering over uit dat deze vereniging nu eerst vijfen twintig jaar bestaat en desondanks reeds zovaak de eerste plaats in de provincie heeft ingenomen. De groei van de vereniging in cijfers werd behandeld door de heer Paradijs. Hieruit bleek dat vanaf 1934 een ge middelde produktiestijging was gecon stateerd van 2 °/o per jaar. Indien dit VAARDIGHEIDSPROEVEN GYM- NASTIEKVER. „EXCELSIOR" Alle deelnemers(sters) geslaagd De onder auspiciën van het K.N.V.G. gehouden vaardigheidsproeven, zijn voor de gymnastiekvereniging „Excel sior" een groot succes geworden. Alle deelnemers(sters) slaagden met een hoog aantal punten. Aan deze proeven waren ook verenigingswedstrijden ver bonden, waarvoor verschillende bekers en medailles beschikbaar waren ge steld door begunstigers en leden. Alle geslaagden ontvingen uit handen van de heer J. J. v. d. Linde, examinator van het K.N.G.V. van de Stichtse Turn kring het K.N.G.V.-diploma alsmede het vaardigheidsinsigne. De heer v. d. Linde feliciteerde allen met het be haalde diploma en sprak zijn verheu ging uit over het feit dat het technisch peil van de vereniging flink vooruit was gegaan. Hij spoorde de leden aan om onder de bekwame leiding waar aan het succes grotendeels te danken is, de gymnastiek te blijven beoefenen. Ook bracht hij dank aan het bestuur voor de goede organisatie. Vervolgens werden de verenigingsprijzen aan de winnaars uitgereikt. Kampioene der dames werd mej. H. Schoeman, die definitief in het bezit kwam van de wisselbeker, 2e werd mej. R. Mol met als prijs een medaille. Bij de dames 3e klasse A en B werden eerste J. de Jong en W. de Kruif, beide ontvingen een medaille. Kampioen heren werd P. van Ingen, die voor de tweede maal beslag legde op de wisselbeker. Eerste 2e graad werd de heer J. Maasbag, medaille en 2e A. van Kooten. Heren derde graad le en 2e prijs T. Budding en A. v. d. Kolk. Bij de aspirant dames B werd de eerste prijs gewonnen door W. van Roekei, die in het bezit kwam van een beker. Een medaille als 2e prijs won J. A. Linde. Aspirant dames A wonnen I. v. d. Heuvel en M. v. d. Haar een medaille als eerste en tweede prijs. Aspirant heren le prijs een beker J. v. d. Scheur, 2e prijs een medaille F. Treffers, derde werd A. v. d. Haar. Bij de adspirant heren wonnen W. v. Ingen en B. v. d. Berg als le en 2e prijs een medaille. VEENENDAAL Geboren: Aarke Marina, d. v. W. Span- jer en H. H. Langbroek; Svea Birgitta, d. v. G. P. Verseput en S. D. Liljegren; Lena d. v. A. Pol en W. Verwoert; Paulus Maria z. v. H. J. J. M. Macco en B. F. Soesber gen; Jan, z. v. J. Sukkel en W. van Beek. Ondertrouwd: N. van Leeuwen en G. J. van Holland. Getrouwd: S. de Kleuver en Z. J. van Ginkel; L. Kwetters en S. Willemse; A. Sterkenburg en R. van Gelder. Overleden: Lambertus A. Krikke, 49 jaar. echg. van A. K. M. Rolff; Marinus de Kleuver, 37 jaar, echtg. van A. W. de Haas. GELDERS VEENENDAAL EN EDERVEEN Geboren: Jan H. en Teuntje H.. z. en d. van G. R. van Dronkelaar en J. H. Rouw; Cornelis J. W., z. v. L. J. Koops en N. v. Manen; Albertus, z. v. G. Hardeman en W. Hardeman; Reijer, z. v. H. Versteeg en A. H. van Roekei; Jasper J., z. v. G. L. G. Wielaert en M. W. A. G. Berendsen; Wou ter, z. v. W. Mulder en H. Bosch; Gerrit J. z. v. T. Dijkhuizen en W. van Deelen; Adriana, d. v. W. C. van Doorn en A. Maassen; Gerard, z. v. J. v. d. Lustgraaf en J. Bouman. RHENEN Geboren: Ronald, z. v. W. Kelderman en G. Hovestad; Peter, z. v. M. Haisch en Chr. W. van Binsbergen; Jan, z. v. G. Boeve en H. J. Slurink; Cornelis Dirk, z. v. E. C. van den Dikkenberg en A. Tollenaar; Adriana Nelia, d. v. J. van den Hul en P. van der Waaij; Lambertus Ger rit, z. v. A. C. Hermsen en R. van Setten. Ondertrouwd: L. Mandenmaker en A. Nouris. Getrouwd: T. G. van Viegen en W. van de Weetering. Overleden: Jannetje van Wijk, 71 jaar; Gijsbert van de Kuilen, 101 jaar; wedn. van M. Silfhout. AMERONGEN Geboren: Petronella Adriana Hendrika, d. v. C. G. van den Brink en N. v. Ree; Neldus Cornelis, z. v. J. van Walsum en A. van den Berg; Maria Janna, d. v. J. van Ek en A. Aarnoudse. RENSWOUDE Geboren: Anjo, d. v. A. van de Boven- kamp en J. van Eist; Hendrik, z. v. G. van de Haar en M. K. Glismeijer. SCHERPENZEEL Geboren: Hendrik J., z. v. C. van Gin kel en N. J. Koudijs. Ondertrouwd: J. Bos en W. C. v. Doorn. Getrouwd: G. Breeschoten en N. Val kenburg. Overleden: G. Lokhorst, 79 jaar, wed. van A. Blauw; H. van Ginkel, 56 jaar. RIIENEN Ingekomen: R. T. de Ridder v. Huizen; M. J. Wilmink (gez.) van Delft; J. Loor (gez.) van Weesp; P. Henzen (gez.) van Ede. Vertrokken: M. Roest naar Veenendaal; C. J. van Ingen naar Lienden; V. Kamp wed. v. C. Kamper naar Doetinchem: C. Keijman (gez.) naar Ede. AMERONGEN Ingekomen: I. Boode van Leersum; H. van den Broek èn gezin van Ede; W. Kreeft van Apeldoorn; B. Barink van Wisch. Vertrokken: H. J. van Laar naar Wage- ningen; C. Kuiper naar Naarden; J. van Ginkel en gezin naar Haarlemmermeer; A. J. van der Stelt naar Rotterdam; F. F. Kemper naar Rotterdam; T. C. Kulk naar Rotterdam; G. J. Nijhoff naar Rotterdam; A. Hoving en gezin naar Frieschepalen; A. van Veenendaal naar Maurik; M. Goudsmit naar Driebergen-R.; H. Blan- kesti^n en gezin naar Ede; A. van Laar naar Leersum; F. J. L. A. Mayes naar Den Haag; A. J. Budding en gezin naar Ede. Voor onderstaande werkzaam heden als: grote tank met „Ceha" patent dikke mestpomp. met driedelige rol. met centrifugaalstrooier naar. Pr. Bernhardlaan 56b, Tel. 2883 VEENENDAAL Predikbeurten Veenendaal Oude Kerk 9.30 uur ds Vermaas, 5'uur ds v. d. Pol. Julianakerk 9.30 uur ds Wisgerhof, 5 uur ds Lam van Lunteren. Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds v. d. Pol, 5 uur ds Vermaas. Sionskerk 9.30 uur kand. Zethof van Put ten, 5 uur ds Wisgerhof. Veeneind 3 uur ds Wisgerhof, woensdag 4 maart 7.30 uur ds Van Dieren v. Ede. Dijkstraat 2.45 uur kand. G. Rebel. Ger. Kerk Kerkewijk 9 en 10.30 uur ds Van Enk, 5 uur ds Overduin. Ger. Kerk (ver.geb.) 8.15 en 3 uur ds Smelik. Chr. Ger. Kerk Beatrixstraat 9.30 en 5 uur ds Heerma. Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat 9.30 uur lees- dienst, 5 uur ds Kok van Ede. Ger. Gem. syn. geb. Eltheto 9.30 en 5 uur leesdienst, donderdag 5 maart 14.30 en 19.30 uur ds v. d. Bijl van Barneveld biddag. Ger. Gem. Fluitersstraat 9.30 en 5 uur leesdienst, donderdag 5 maart 14.30 en 19.30 uur ds Woestijne, biddag. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds Beukman v. Bennekom. Leger des Heils 10 uur heiligingsdienst, 12 uur zondagsschool, 6.45 uur open luchtsamenkomst. 7.30 uur verlossings samenkomst. R.K. Kerk Salvatorkerk Patrimoniumlaan 8 en 10.15 uur H. Mis, 7 uur Lof. H. Willibrordkerk Nieuweweg 8 en 10.15 uur H. Mis, 7 uur Lof. Ned. Herv. Kerk „Sola Fide" 10 uur ds Van 't Hof van Tiel, 5.30 uur ds Goed hart (bediening H. Doop). Chr. Ger. Kerk Beatrixstraat 4 maart 1959 7.30 uur bevestiging van ds Keuning door ds Van de Ent van Rotterdam. 5 maart 1959: 7.30 uur Intrede ds Keu ning. RHENEN Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 en 5 uur ds G. van Estrik van Nieuwland, donder dag 5 maart 7.30 uur ds Vergunst. Ned. Herv. Gem. 10 uur ds J. Dijkstra, 5 uur ds N. Kooreman. Ger .Kerk syn. 10 en 5.30 uur leesdienst. Ger. Gem. Plantsoen 10 en 5.30 uur lees dienst, woensdag 4 maart 7.30 uur ds Lichtenberg van Rotterdam. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst. Prot. Bond hotel „Het wapen van Har- denbroek" 10.30 uur ds J. de Pree. ELST Ned. Herv. Kerk 10 uur ds Knier van Doorn, 6 uur ds Vos van Bennekom. Ger. Gem. 10 en 5.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 10 en 4.30 uur leesdienst. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds Van Viegen. Oud Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur leesdienst. OVERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur dhr J. van Noort. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk 9.30 uur ds Schipper van Ede, 6.30 uur ds v. d. Linden. Vrijz. Herv. 9.45 uur mej. ds Feikema in Bethel. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds v. d. Veen. Ger. Gem. 10 en 6.30 uur dhr Roest. Ger. Gem. noodgeb. 10 en 6.30 uur lees dienst. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 10 uur ds Roelofsen van Zeist, 3 uur ds Schuuring van Nijkerk. Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur ds Woestijne van Barneveld. Oud Ger. Gem. 9.30 en 3 uur leesdienst. donderdag 5 maart 7.30 uur dhr Slager van Stavenisse. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk 10 en 5 uur ds J. de Jager. Ger. Kerk 10 en 5 uur ds L. Zwaan. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds L. van de Peut, voorb. en bed. H.A. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds D. G. Mole naar. VEENENDAAL: Dr. C. Annot, Kerkewijk tel. 3198. RHENEN: Dr. Paris jr. Herenstr. tel. 432 ELST, AMERONGEN, LEERSUM: Dr. S. M. van Ommeren te Eist, tel. 08377-217. EDERVEEN, DE KLOMP, LUNTEREN: Dr. Van Ringelestjjn, Ederveen, Hoofd weg. tel. 08387-201. RENSWOUDE: Dr. Th. S. ter Velde, tel. 450 (eigen praktijk). SCHERPENZEEL: Dr. Wensink, Dorps straat, tel. 03497-220. Eiermarkt: aanvoer 125.000 stuks. Prij zen van 9,50 tot 10,25 per 100 stuks. Handel redelijk. Biggenmarkt: aanvoer 80 stuks. Prijzen van 64,tot 75,— per stuk. Handel vlug. RATTENBESTRIJDING Aan belanghebbenden wordt mede gedeeld, dat er nog rattenbestrijdings- middelen beschikbaar zijn, overgeble ven van de bestrijdingsactie december 1958. Belanghebbenden kunnen zich elke morgen tussen 9 en half tien ver voegen bij de werkplaats van gemeen tewerken, plantsoen Lievendael. start een aparte afdeling van ons bedrijf met: Daarvoor zijn ter beschikking de nieuwste Ford-modellen, o.a.: Alle wagens zijn All Risks verzekerd zowel voor binnen- als buitenland. Onze billijke tarieven werden op aanvraag gaarne verstrekt. Het materiaal staat onder voortdurende technische controle. KERKEWIJK 128 - VEENENDAAL - TELEFOON K 8385-2244-2245 Kampeer-aanhangwagens ter beschikking voor gebruik achter onze huurauto's of achter eigen automobielen. Tarieven op aanvrage. Telefoon 3019 MUZIEKHANDEL

De Vallei | 1959 | | pagina 2