net winkelmeisje H. Kleij er, baas van gemeentewerklieden, gaat binnenkort met pensioen HAMEA [OokSpi lerpijn SCHERPENZELL mafaaMen RHENEN ffoefbtoof ■RH ENEN AUTORIJLES Uitvoering van het Ritmeesterkoor V.V.D.-vergadering Tafeltennis Voor de boer Plastic kappen voor melkbussen VOLLEYBAL V.V.V. won in grootse wedstrijd TANDPASTA IVOROL DAMNIEUWS Edink speelde goed hulp in de huishouding P. C. BOERS DE JONG ELST Firma Kraan van Kuyk FLINKE JONGEN als magazijnbediende Voetbehandeling Renswoude au tori j les Yolkswagen- verhuur A. Bakkenes Vf O YV^V VRAAG EN AANBOD Garage firma J. Hogendoorn Zn Auto-schade? vafi Herk, „Het Centrum'' AUTORIJLESSEN M. VAN BEEK A. W. de Iïaas trouwkleding] hoofdstraat 46 Stuk grond Schuurblaadjes „TANTE BLANK" LIENDKN BIO EIGEN GEBOUW RHENEN DIVERSEN „Meneer" niet overdreven veel tegen de chef van de werklieden van de Veenendaalse dienst van gemeen tewerken, want daar stelt hy heus geen prijs op. Trouwens het is ook niet nodig, want maar weinigen kennen hem niet by de naam. De heer Kleijer, die op 1 april a.s. aan de pensioengerechtigde leeftijd toe is, is voor iedereen - superieuren en ondergeschikten of wie dan ook: Kleyer. Zonder opsmuk, zonder omhaal van woorden als de persoon van Kleyer zelf. Hy houdt niet van die tierelantijntjes, waarmee sommige lieden zich graag door hun omgeving zien opgesierd. Hy was ook net zo lief niet in de krant te rechtgekomen. Dat het toch gelukt is danken wij mis schien wel aan zyn bureau-collega's van gemeente werken. „Als zijn hoed achterover staat geven we wel een seintje", zeiden die, „want dan is ie in een byzonder goede bui en dan kun je heel veel van hem gedaan krijgen. Dat wil ook weer niet zeggen, dat hij overigens doorlopend zou lopen te bul derbassen. Nee, hij staat iedereen - van hoog tot laag - immer vriendelijk te woord. Als 't moet dag en nacht. Maar aan overdrevenheid heeft hij een hekel; hij is altijd bereid, maar geen gezeur aan Kleijer's hoofd. Zo is de baas van de gemeentewer kers. Kort en bondig. In spreken en in doen. Op 1 oktober 1928 kwam de heer H. Kleijer in gemeentedienst als werk man, annex onbezoldigd veldwachter. Met zijn vier collega's- in die dagen „dreef" de buitendienst van gemeente werken nóg op vier man! - trad hij tevens op als politieman voor bijzon dere gelegenheden, o.a. op Koninginne dag. Daarnaast was hij brandweerman. Dit is hij al meer dan 25 jaar, waar voor hij vorig jaar werd onderschei den. Vele jaren was de heer Kleijer ondercommandant van de vrijwillige brandweer en sedert de laatste vier jaar plaatsvervangend commandant. Ja, hoe lang is de heer Kleijer nu precies opzichter van de buitendienst - de huidige officiële titel voor baas van de gemeentewerklieden - geweest? Precies valt het niet te zeggen, maar (Vervolg van pagina 1) stem nergens onder het mezzo forte kwam. (Was zij misschien gewaarschuwd voor de slechte acoustiek?) Het eerste werk waarin wij sopraan en alt tesamen met het koor hoorden, was het Magnificat van Mare Antoine Char- pentier. (1624-1704. een ten onrechte ver geten componist, niet te verwarren met de componist van „Louise"). Dat ook dit prachtige werk niet tot zijn recht kwam, was voor een groot deel niet de schuld van de uitvoerenden. In Schubert is de pianobegeleiding prachtig, maar bij Char- pentier is de piano toch wel een armzalig surrogaat voor een strijkorkest. Ook in de altrhapsodie van Brahms ditzelfde be zwaar, hoe goed Ria Borgmeijer zich ook van haar moeilijke taak kweet. Overigens klonk dit werk, met Diet Kloos als soliste, al veel beter. Zoals gezegd, na de pauze werd het goed. Met veel élan en zichtbaar plezier werden liederen gezongen die bij uitstek geschikt zijn voor mannenkoor. Het is moeilijk te zeggen wat het beste was. Misschien „Chanson a Boire" van Poulenc of de Oekraïnse volksliederen van Dje- sachar, met als solist de heer De Koning. Al deze werkjes waren een waar genoe gen om te beluisteren. De heer Lucas, voorzitter van het Rit meesterkoor, sprak tenslotte nog enkele woorden van dank, in het bijzonder tot de scheidende dirigent, de heer Wim Hart- suyker, die vele jaren met enthousiasme dit koor geleid heeft. Greta Krom, Diet Kloos en Ria Borg meijer kregen als dank nu eens niet de gebruikelijke bloemen, maar een kistje sigaren. Althans, deze indruk kregen wij vanaf het balcon. Hiermede was dan weer een einde ge komen aan een avond, die ongetwijfeld vele toehoorders en vele uitvoerenden groot genoegen had verschaft. J.v.d-P. (Vervolg van pagina 1) gelederen welk verbond is blijven voort bestaan tot de kabinetscrisis van 1958. Volgens drs. Korthals, die zeer zeker respect had voor zoals Drees, vond er een innerlijke verschuiving plaats in de socia listische wereld. De PvdA heeft een ge loof in ordeningen en cijfers een geloof dat de VVD niet kan delen. De PvdA is teveel gaan regelen. Zij ver gat dat de mens individueel verantwoor delijk wil zijn. De socialisten zeggen nu dat de andere partijen bezig zijn de tot stand gekomen sociale maatregelen te doen verdwijnen, maar, zo zei spreker, het tegendeel is waar. De WD wil juist verder gaan, maar zodanig dat er voor alle groepen van ons volk sociale recht vaardigheid komt. Een jongeman die 's avonds leert moet niet tot hetzelfde loon teruggedrukt worden als de nozems van de Kalverstraat en de middengroepen, die zwaar belast zijn, moeten zich kunnen ontplooien. Het verkiezingsprogram van de PvdA begreep spreker niet erg. Nog maar net twee maanden geleden was men vierkant tegen de verkorting van de werkweek en wilde men dienstplichtigen uitzenden naar Nieuw-Guinea. Momenteel zijn het de vooruitgeschoven posten op het pro gram van de PvdA. „Drees en Burger hebben nu een heel andere gedachte", aldus drs. Korthals. Met betrekking tot Nieuw-Guinea zei spreker dat de VVD niet opzij zou gaan voor Soekarno. Nodig is een nauwe sa menwerking met de V.S., Australië en Engeland. Over de defensie is door de PvdA in het afgelopen jaar een felle strijd gevoerd om deze zo sterk mogelijk te maken, ter wijl men nu verkorting van diensttijd propageert en vermindering van de de fensie-uitgaven eist. Onbegrijpelijk vol gens spreker. De mening van de VVD omtrent de defensie is, dat er bij mili taire uitgaven grote efficiency betracht moet worden. Talrijke doublures van di verse diensten die er zijn moeten uitge schakeld worden. „Wij vragen ons af of de top niet veel te groot is voor onze krijgsmacht" aldus spreker. Samenwerking met de socialisten kan alleen remmend zijn, zei drs. Korthals, en de huidige omstandigheden hebben er toe geleid het besluit te nemen niet in een kabinet zitting te nemen met socialisten. De VVD wil dat de mens vrijheid heeft op economisch terrein, die gepaard dient te gaan met verantwoordelijkheid jegens de staat. De individuele mens moet zich kunnen ontwikkelen en het bedrijfsleven moet zich kunnen ontplooien. De rege ring heeft gefaald om in de goede tijden een potje te maken voor de slechte en al zegt Hofstra dat, wanneer er geld no dig is, de andere partijen niet thuis zijn, dan mag hij wel eens bedenken dat hij ruim 500 miljoen gulden heeft weten te krijgen. Vandaar dat men bij de belas tingvoorstellen geen zin had langer on der het socialistische juk door te gaan, aldus het Tweede Kamerlid. „Wij hebben geen gebruik kunnen ma ken van radio en televisie zoals vele an dere partijen", besloot spreker, „maar wij staan op goede fundamenten. Wij zijn aanvankelijk op alle mogelijke manieren tegengewerk maar wij zijn snel vooruit gegaan." Na een korte pauze werden de aanwe zigen in de gelegenheid gesteld spreker vragen te stellen, waarvan druk gebruik gemaakt werd. feitelijk van stonde af aan. Hij was altijd de rechterhand van de directeur, de heer Tj. Jarings, en geleidelijk aan is dit uitgegroeid tot een officiële functie, mèt titel. De gehele groei van het gemeentelijk buitendienst-apparaat heeft de heer Kleijer meegemaakt; van vier man personeel tot één en dertig; van een enkel handkarretje tot een park van motorisch materieel. De heer Kleijer heeft enorm veel aan zijn hoofd verzorging wegen, plantsoenen, kortom het hele „aan zien" van de gemeente, reinigings dienst, werkplaats, materiaal, en ga zo maar door. En de directeur kan alles zonder uitzondering aan hem overla ten. Maar dik maakt hij zich nooit. „Waarom zou je", zei hij zelf, „het wordt er alleen maar beroerder door". Zijn vele contacten met het kantoor hebben hemzelf niet tot een „papieren chef" gemaakt. Een bureau houdt hij er niet eens op na. De hele dienst staat van A tot Z in zijn hoofd gegrift Is er maar iets -bijzonders, dan is Kleijer er zelf bij. Maar opvallen doet hij nooit. Je merkt nauwelijks, dat hij er bij is met zijn leren jas en zijn hoed - voor- of achterover - op zijn hoofd. Maar zijn leidende hand is voelbaar. Jammer is het, dat de heer Kleijer de nieuwe werkplaats niet meer als baas zal meemaken, maar ondanks zijn pensionering zal hij de ontwikkeling daarvan op de voet blijven volgen. „Bij gezondheid zal ik nog wel eens gaan kijken" vertrouwde hij ons toe. Dat geloven we graag, want ondanks zijn 65 jaren, die hij op 9 maart a.s. bereikt, zal hij niet stil kunnen zitten. Geen dag. En als hij niets meer te doen had, dan zou het wel eens kun nen gebeuren, dat zijn hoed doorlo pend erg vóór op zijn hoofd stond En dat wenst niemand hem toe. Nog lang niet de de warme maanden een zeer groot deel van de melk tweemaal per dag wordt opgehaald, zodat er zelfs geen tijd voor koelen is. Waar zulks niet het geval is, zou de met behulp van koelbak, koelrin- gen of een roterende koeler afgekoelde avondmelk op lage temperatuur kunnen worden gehouden tot de volgende mor gen. Ditzelfde geldt ook voor die streken waar gedurende de koude maanden de melk slechts éénmaal wordt gehaald. Van de grootste betekenis zouden deze kappen kunnen zijn op bedrijven, die de avondmelk koelen met behulp van koel- ringen of roterende koelers. Deze appa raten immers hebben het bezwaar, dat de melk na het verstrijken van de koeltijd, des nachts soms weer aanzienlijk in tem peratuur kan stijgen. Het zal van belang zijn om het verloop van de Zweedse proefnemingen aandach tig te volgen. RECTIFICATIE In de recensie van de VSW-toneeluit- voering is aan het slot genoemd de speel ster Ans Baars. Bij nadere informaties bleek dat deze speelster vervangen was door Alie van den Berg van de Rhenense toneelvereniging „Thalia", zodat voor Ans Baars gelezen dient te worden Alie van den Berg. Ditzelfde geldt voor het foto bijschrift. DOVO GEEFT FEESTAVOND De voetbalvereniging Dovo geeft vrij dag 27 februari a.s. in gebouw „Eltheto" een feestavond, welke verzorgd zal wor den door het Apeldoornse cabaret „De Lach". Het uit 21 onderdelen bestaande pro gramma vermeldt o.a. De Rumbana's, The Blue Moon Players en diverse sketches. In de pauze vindt een grote verloting plaats. Geneest ruwheid en schraalheid VIER DOVO-SPELERS UITGENODIGD VOOR TRAINING Vier Dovo-spelers, K. v. Hal, J. Kroes- bergen, T. v. Laar en M. v. Zetten, zijn uitgenodigd deel te nemen aan de trai ning voor het Nederlands zaterdagelftal. De training, welke voorlopig zes weken duurt, zal voor het eerst plaats vinden hedenavond in Huizen. In de Overgangsklasse afdeling F heeft Climax bij Well Shot in Nijmegen geen succes kunnen boeken. Het is een 7-3 nederlaag geworden wat op zichzelf geen oneervol resultaat is. Toch had de neder laag nog kleiner kunnen zijn en zelfs een gelijk spel was niet onmogelijk geweest. In zijn wedstrijd tegen Van Guilick liet Vos immers nog een 20-17 voorsprong in de derde game glippen en ook tegen N. van Megen w,as de Climaxspeler niet kansloos. In de eerste game nam Vos het initiatief en verraste z'n tegenstander telkens met snelle tegenaanvallen. Hij won deze game dan ook vrij gemakkelijk. In de tweede game echter ging Vos veel te veel verdedigend spelen en dit is pre cies het spel wat de Nederlandse kam pioen het best ligt. Daar Vos in dit spel bleef volharden kon hij zijn tegenstander aan het einde van de wedstrijd gaan fe liciteren. Van Dam is goed in vorm en toonde dit ook nu weer door zowel van Van Guilick als van Van Breenen te win nen. Daar Vos ook nog van Van Breenen won werd bovenstaande einduitslag be- I en rbeumatts wrtlft U v rheumatlsche pQnen wrflft U weg met reikt. Zaterdag krijgt Climax bezoek van Gol- to uit Doesburg. Deze ploeg speelt zeer wisselvallig maar als Climax zo speelt als in de laatste wedstrijden, dan zit er een kans op een gunstig resultaat in. In de eerste klasse A leed Ritac een gevoelige 10-0 nederlaag tegen Boeme rang. Het begint er nu voor de Ritmees termensen donker uit te zien daar er in deze afdeling twee teams rechtstreeks de graderen en er nog twee andere teams degradatiewedstrijden spelen. Dit alles in verband met de grootte van deze afdeling, tingen door Treffers 3 met een nederlaag Climax 2 voldeed hier aan de verwach- naar Arnhem terug te sturen. De eind uitslag was 8-2. Zowel W. Vos als Hei kamp verloren éénmaal. In Zweden worden proefnemingen ver richt met het gebruik van plastic kappen voor melkbussen. De bedoeling van deze kappen is de gekoelde melk lange tijd op lage temperatuur te kunnen houden, al dus Ir. H. J. Huisman, Rijkszuivelconsu- lent onlangs voor de radio. Het apparaat kan men vergelijken met een cylindrische huls zonder bodem, met een middellijn die wat groter is dan die van de melkbus, zodat het er gemakkelijk overheen kan worden geplaatst. Een dergelijke kap heeft een zeer goed isolerende werking als gevolg van het feit, dat plastic een slecht geleidingsvermogen bezit. In Zweden waar het gehele jaar door de melk slechts éénmaal per dag wordt opgehaald en alle melk gekoeld wordt afgeleverd, zouden dergelijke kappen van nut kunnen zijn. In ons land kan het nut nimmer zo groot worden, omdat geduren- Zelden heeft het herenteam v*n de Veenendaalse Volleybalvereniging zo'n goede partij volleybal gespeeld als maan dag avond j.l. in Utrecht, tegen één van de voornaamste konkurenten van VVV in de tweede klasse der Nevobo, UW. Een partij volleybal van hoog en bij vlagen van zeer hoog gehalte. Reeds de eerste game begon zeer op zienbarend, volkomen overdonderd door de'harde services van de UVV-ploeg liep UW direct naar een 6-0 voorsprong. Ge prikkeld door deze tegenvallen begon de Veenendaalse ploeg te spelen, zoals wij niet vaak hebben gezien. Goede en harde I services luidden dit offensief in. Met goede kombinaties soms gelodeerd met het subtiele penetratie-spel liep VVV de ze achterstand in en kwam op 6-6. Steeds groter werd het enthousiasme van de Veenendalers en alles scheen te lukken. Keiharde smashes, prachtige reddingen in het achterveld en zeer hechte en ge sloten blocks veranderden deze 6-0 ach terstand in een 6-14 voorsprong! Hoewel j UW na time out nog even terugkwam kon deze zege veilig worden gesteld door een daverende smash van Stuif 7 - 15. De tweede set begon gelijk opgaand UW speelde aanvankelijk in een nog hoger tempo dan VVV maar toen VW zich hieraan optrok, leek het een af mattingsrace te worden, hetgeen gelukkig niet gebeurde. Beide ploegen wogen tegen elkaar op en de aanvallen verrichtte prachtige dingen aan het net. Toen de stand 9-7 bereikt was, kwam Dick Recter plotseling met enkele keiharde services waartegen UW geen verweer had: 9-13. Een time out van de Utrechtenaren leidde tot 11-13, maar het uitstekende blokkeren van o.a. Erris van Ginkel en Ad Slink stopte dit UW-offensief en kon de zege veilig worden gesteld door enkele simpele ballen van Dick v. d. Meijden, waarop de gastheren zich vol komen verkeken: 11-15. Hoewel het in de score niet goed tot uitdrukking kwam, was deze laatste game de spannendste. Gelijk ging het spel en de stand op. Afwisselend goede smashes van beide ploegen, die in het achterveld keurig werden gered en waarbij Dick Bovenschen opviel door zijn beheerste spel, verfraaiden het geheel. Plotseling kreeg UW bij de stand 9-9 de verwachte inzinking en men vreesde dit ook van het VW-team. Maar onweerstaanbaar bleven de Veenendalers doorgaan, zonder ook maar even te verslappen. Geen won der dat UW niets meer te vertellen had en met 9-15 ging deze Utrechtse ploeg eervol ten onder tegen een fantastisch VVV. Een mooie wedstrijd, welke veel hoop geeft op de toekomst. DE BÉSTE en niet duur. Tub* 95-70-45 et De Veenendaalse dammer J. Edink heeft vorige week remise gespeeld te gen ir. van Dijk en zijn partij tegen Dukel gewonnen. Thans bezet hij de zevende plaats met nog één ronde te spelen. Wanneer Edink kans ziet de laatste ronde te winnen, behoort hij tot de eerste zes. Zijn laatste partij speelt hij zaterdag 28 februari tegen de heer Blom. Voor de onderlinge competitie wer den de volgende partijen gespeeld: C. Heikamp W. van Manen 11 J. Edink G. van Dijk 20 H. van Beek J. Roks 11 J. Verschuren H. Diepe veen 20 B. Valkenburg J. de Kievid 11 D. van Baaren R. Rotterdam 02 J. Wessels A. Kalten 20 v. d. Brandhof B. Valkenburg 20 J. van Leeuwen B. Ruis wijk 02 E. de Kleuver D. van Baaren 20 BAZAAR UITSTEKEND GESLAAGD De door het damescomité van de Ned. Herv. gemeente te Renswoude georgani seerde bazaar heeft zaterdagavond j.l. een bijzonder goed resultaat opgeleverd. De bruto-opbrengst van deze avond was na melijk ruim 1100,— hetgeen de verwach tingen verre overtrof. De attracties trokken voortdurend een groot aantal belangstellenden en de stem ming in de zaal was wat men noemt echt „gezellig". Zowel de jongelui als ook de ouderen hebben gezamenlijk een prettige en bovenal succesvolle avond bewerkt. Dit succes geeft het comité en alle andere medewerkers zeker voldoening voor de vele activiteiten, die voor dit doel zijn ontplooid. Tijdens de bazaar werd bovendien een verloting gehouden, waaraan enkele mooie prijzen waren verbonden. De hoofdprijs viel op lot no. 234, maar de gelukkige bezitter daarvan heeft zich echter nog niet aangemeld. Daarom wordt hij of zij verzocht zich alsnog bij de pas torie te vervoegen, teneinde de prijs in ontvangst te kunnen nemen. VERZEKERINGSMAATSCHAPPIJ GEBRUIKT GRAMMOFOONPLAAT Een levensverzekeringmaatschappij te Tilburg is als eerste verzekerings instelling in Nederland er toe over gegaan om bij de voorlichting van haar cliënten een grammofoonplaat als ac quisitiemedium te gebruiken. De be doeling van deze grammofoonplaat is een vertrouwelijke band te scheppen tussen de directie en de (aspirant) ver zekerden. De directeur geeft persoon lijk op deze plaat een duidelijke toe lichting op de „kleine lettertjes" in spaarbrieven. P.v.d.A. HIELD OPENBARE VERGADERING Op uitnodiging van de PvdA afdeling Scherpenzeel sprak donderdagavond j.l. voor een goed bezette zaal, de oud-minis ter van justitie over de komende verkie zingen. Op rustige en duidelijke wijze gaf hij zijn visie over de huidige politieke situatie. Het verkiezingsprogram van de PvdA werd door spreker punt voor punt be handeld. Aan het slot van de vergadering sprak voorzitter Van de Weert zijn dank uit namens alle aanwezigen voor de be grijpelijke uiteenzetting van de redenaar. VERANTWOORDING GELDEN BEJAARDENTOCHT Maandagavond j.l. heeft het comité bejaardentocht tijdens een vergadering in „De Hertog van Gelre" in het open baar verantwoording afgelegd aan ver enigingen en particulieren van de aan het comité toevertrouwde gelden. Uit het overzicht van de secretaris, de heer H. Verkerk, bleek dat in 1958 103 be jaarden met 41 auto's aan de tocht hadden deelgenomen. Begin van dit jaar was nog in kas 30,68. Hierna werden de boeken gecontroleerd en in orde bevonden. BESTURENBOND C.N.V. HIELD FAMILIEAVOND De besturenbond van het C.N.V. hield j.l. zaterdag in de Sociëteit een familieavond die zeer veel belangstel ling trok. De opening geschiedde door de voorzitter, de heer J. Vermeulen, die in het bijzonder de hoofdbestuur der van het C.N.V., de heer Benzer, welkom heette. In zijn openingswoord wekte spreker de jeugd op om trouw de vergaderingen te bezoeken omdat zij t.z.t. in staat zijn de taak van de tegenwoordige bestuurders over te ne men. Verder vroeg hij aandacht voor het 50-jarig jubileum van het C.N.V. en het 40-jarig jubileum van het tbc- fonds „Draagt elkanders lasten". Vervolgens sprak de heer Benzer over de doelstellingen van het C.N.V. Er zijn nog vele liberalen die als een goed werkgever willen fungeren, maar de aandeelhouders-kapitaalverschaffers grendelen de deur als de arbeiders over medezeggenschap willen praten", aldus spreker. Volgens spreker bestond er zeer zeker een verband tussen ka pitaal en arbeid. Investeringen van kapitaal zonder arbeid is nutteloos. Het C.N.V. streed volgens spreker voor een structuurver andering in de N.V.'s. De inbrengers van de kapitalen hebben net zoveel recht als de inbrengers van de arbeid. De honorering van de arbeid, zei spre ker, heeft nooit het recht gekregen die zij nodig heeft om een christelijk- sociaal verantwoorde maatschappij te kunnen opbouwen. Hierna voerde de toneelgroep van het C.N.V. een toneelspel op, getiteld „De Veendokter", waarin de vroegere wantoestanden in de Veenstreken wer den behandelde. GEVRAAGD voor de dag of dag en nacht. Julianastraat 7 Veenendaal Gevraagd een in manufacturenzaak. Leeftijd 15 16 jaar. Brieven onder nr 4356 aan het bureau van dit blad WISSELGELD ONTVREEMD Van maandag op dinsdagnacht hebben ongewenste bezoekers zich toegang ver schaft tot het winkelpand van de heer A. van Ingen te Eist. Het gehele kantoor was ondersteboven gehaald, alle laden en mappen lagen verspreid over de grond. Alleen uit de winkellade werd wat wis selgeld ontvreemd. BROMFIETSER TEGEN BESTELAUTO Een bromfietsberijder uit Veenendaal is woensdagmorgen op de hoek Franse- weg - Veenendaalsestraat, waarschijnlijk door het ter plaatse slechte uitzicht, op een bestelwagen gereden, bestuurd door E. v. G. uit Eist. De bromfietser moest voor onderzoek naar het Julianazieken- huis te Veenendaal worden vervoerd. Verleden week is op ditzelfde punt ook ongeluk gebeurd, doordat een boom een echte sta-in-de-weg betekent. De situatie ter plaatse zou met het vellen van de boom aanzienlijk worden verbeterd. E.H.B.O. NAAR WEDSTRIJDEN IN LEF.RSUM De afdeling E.H.B.O. Eist, zal op 28 febr. naar de rayonwedstrijden in Leersum gaan, die zullen worden gehouden in hotel het Jachthuis Damlust. Aan deze wedstrijden wordt deelge nomen door ploegen uit Leersum, Ame- rongen, Veenendaal, Eist, Maarn en Wijk bij Duurstede. De winnaar van deze wed strijden gaat naar de districtswedstrijden te Zuilen, op 11 april a.s. Julianastraat VRAAGT Leeftijd 15-16 jaar. Aanmelden tijdens kantooruren. Laat Uw LIKDOORNS, EELT, INGEGROEIDE EN KALKNAGELS geheel pijnloos behandelen. KONINGS Kanaalweg 5 - Veenendaal Telefoon 2891 VAN HET GROENE LAKEN Het derde team van de biljartvereni ging Renswoude heeft in de afgelopen week een gemakkelijke overwinning ge boekt in de competitie. Vastgesteld was namelijk een wedstrijd tegen Waard 2, die echter niet is komen opdagen, zodat reglementair een 8-0 overwinning werd behaald. Het eerste viertal van Renswoude verf- loor ook deze week weer en wel met 2-6 van Nationaal 2 uit Wageningen. De uit slag was: J. Vink G. Roelofs 20 C. Vink J. Hallers 0—2 C. de Fluiter A. Holleman 0—2 C. Vink Jr. E. v. d. Peppel 02 Voor de komende week zijn verder de volgende wedstrijden vastgesteld: 3 maart: Poedels 2 Renswoude 1 4 maart: Renswoude 2 BVR 3 6 maart: Renswoude 3 Rijnstroom 3 SPECIAAL in BRILLEN Hoofdstraat 51 Veenendaal NIET ALLEEN VOOR MAAR OOK VOOR NAAR Pakhuisweg 6, Veenendaal Telefoon 08387-332 VOOR UW 1,per advertentie Lm. 10 woorden, elk woord meer 10 cent Woningruil: Aangeb. woning bev.: 2 woonkamers, gang, keuken, 2 sl.kamers, zolder, tuin en schuur. Huur 7, per week, te Veenendaal. Gevraagd woning met 3 sl. kamers (geen flat). Hogere huur geen bezwaar. Brieven onder nr. 4363 aan het bur. van dit blad. Te koop zwarte ponny. J. B. Huft, Van de Pollstraat 13, Veenendaal. Te koop BSA motor 500 c.c. bj. 1950, met goederen zij span 450,- Een jongensfiets 7-12 jaar 55,- een meisjes- fiets 7-12 jaar 37,50 Patri moniumlaan 124, Veenendaal Te koop een pr. handnaai machine 5 jaar gar. 50,-. G. van der Garde, Naaima chines, Cuneraweg 328, Rhe- nen, tel. K 8385-2332. Te koop Vesta salonkast naaimachine, als nieuw, 5 j. garantie, 185,- G. van der Garde, Naaimachines, Cune raweg 328, Rhenen, tel. K 8385-2332. Te koop damesfiets, prijs 20,-. Boslaan 22, Veenen daal. Te koop een pracht Kayser handnaaimachine, 5 jaar gar. 85,- G. van der Garde, Naaimachines, Cuneraweg 328, Rhenen, tel. K 8385-2332 Te koop pracht Singer hand naaimachine in koffer, 5 j. garantie 115,- G. van der Garde, Naaimachines, Cune raweg 328, Rhenen, tel. K 8385-2332. Te koop z.g.a.n. kinderwagen (laag model) Tevens ledikan- tje te koop. Keucheniusstr. 30, Veenendaal. Te koop inzinkbare Singer naaimachine als nieuw, 5 j. garantie 165,- G. van der Garde Naaimachines, Cu neraweg 328, Rhenen, tel. K 8385-2332. Te koop elektr. Singer naai machine als nieuw, in koffer 5 jaar garantie 215,G. van der Garde, Naaimachi nes, Cuneraweg 328, Rhenen tel. K 8385-2332 Voor naar Telefoon 2454 Nieuweweg 151-155 Veenendaal Uitdeuken-lassen Dorpsstraat 8 - Renswoude Tel. 08387-304 Erkende autorijschool voor uw (Gediplomeerd instructeur) Kostverloren 8 Tel. 3068, Veenendaal met auto's zijn wij SPE CIAAL ingericht. 4-8 pers. auto's disponibel. Tevens inlichtingen ver krijgbaar (ook 's avonds) Dr. Colijnstraat 47 en J. P. C. Leinweberstraat 79 N.V. v/h Fa. Wed. Kerkewijk 91, Telef. 2845 VEENENDAAL VERHUUR van ROUW- D. v/d Meijden - Veenendaal Te koop gevraagd in de onmiddellijke omge ving van ELST (Utrecht) buiten de bebouwde kom. Geschikt voor het plaat sen van een bungalowtje en het houden van wat pluimvee. Aanbiedingen ond. nr. 4355 a. h. bureau van dit blad Woningruil: Aangeb. boven woning aan de Dennenlaan N.Z. Gevr. nette woning centrum dorp. Brieven on der nr. 4364 aan het bur. van dit blad. Te koop prima Singer salon- kast, 5 jaar garantie 185,- G. van der Garde, Naaima chines, Cuneraweg 328, Rhe nen, tel. K 8385-2332 Te koop jonge hennen, 400 Reds, 1500 W x H, 7 weken oud. H. Lokhorst, Munniken- weg 42, tel. 2823, Veenendaal Te koop een goed onderh. 2-kleurige kinderwagen hoog model en Judopak 16 jaar. Groeneveldselaan 128, Vee nendaal. Aangeboden een guitaar en cocktailjurk, maat 40 Kerke wijk 9, Veenendaal-zuid. M.i.v. 23 maart flinke werk ster gevraagd voor maandag, dinsdag- en woensdagmor gen. Brieven onder nr. 4359 aan het bur. van dit blad. B.z.a. flink meisje voor hele dagen. H. Budding, Chr. van Spieringstraat 15, Kesteren. Gevraagd hulp in de huish. in kl. gez. met 1 kind, gerief lijk huis met centr. verw. Mevrouw Radstaak, Utrecht sestraatweg 98, (nabij bus halte De Kroon), Rhenen, tel. 639. Flink meisje gevraagd voor voor de huishouding, niet beneden 16 jaar. D. van der Meijden Hoofdstraat 46 Vee nendaal, tel. 2639. sckvrca ie formisplaat direct spiegelblMk Leraar Lyceum vraagt grote ongem. kamer zonder pen sion, op goede stand. Brie ven onder nr. 4360 aan het bur. van dit blad. Te koop goudreinetten. D. Stam, Cuneraweg 145, Ach terberg. DAMNIEUWS De uitslagen voor de onderlinge competitie van de Scherpenzeelse dam vereniging waren deze week als volgt: 2—0 2—0 2—0 1—1 1—1 1—1 0—2 2—0 A. v. Dusschoten R. Bakker G. Aarsen J. C. Bakker H. G. Valkenburg G. Jansen J. Jansen W. van Setten J. Jansen W. van Setten B. Valkenburg R. Bakker J. v. d. Peppel A. Dusschoten W. van Schaik M. Inkenhaag J. Visser N. Wallet 2—0 J. Visser D. J. Iprenburg afg. WINTERUITVOERING BRAVO Zaterdag 28 februari a.s. geeft de Scher penzeelse mondaccordeonver. „Bravo" haar winteruitvoering. Medewerking ver leent de toneelvereniging NAO uit Vee nendaal. SNELHEIDSBEPERKINGEN IN BELGIE Nu binnenkort de tijd weer aanbreekt voor weekendtochtjes naar België is het misschien nuttig nog eens de aandacht te vestigen op de snelheidsbeperkingen, die in dit land sinds vorig jaar gelden. Op de zaterdagen en zondagen, alsmede op de dagen voor feestdagen en de feest dagen zelf, geldt van 's middags vijf uur tot 's nachts één uur een beperking van de snelheid tot 80 kilometer per uur voor alle wegen in België, met uitzondering van de autowegen Brussel-Oostende en Brussel-Meisbroek. Uiteraard ook met uitzondering van de wegen, waarvoor al tijd al een maximum snelhied geldt: bin nen de agglomeraties van Brussel, Ant werpen, Gent, Luik en Charleroi mag de snelheid van 60 kilometer per uur nooit overschreden worden. DS. B. J. VAN GARDEREN 75 JAAR Ds. B. J. van Garderen uit Soest, eme ritus predikant van de Nederlandse Her vormde Kerk, hoopt aan het einde van deze maand vijfenzeventig jaar te wor den. Ds. Van Garderen werd op 29 februari 1884 te Baarn, waar zijn vader toen een bouwkundige was, geboren. Hij bezocht eerst het christelijk gymnasium te Utrecht en studeerde daarna verder nog aan de rijks universiteit te Leiden. Nadat ds. Van Garderen in 1910 door het provinciaal kerkbestuur van Zuid-Holland was toe gelaten tot de evangeliebediening in de Nederlands Hervormde Kerk werd hij op 11 februari 1912 door wijlen ds. J. M. C. H. Mond, toen nog predikant te Dintel- oord, te Oudenbosch in het ambt beves tigd. Daarna stond de jubilaris verder nog te Lienden in de classis Tiel 1916 tot 1918; Sleeuwijk in de classis Heusden 1918 tot 1921; Nieuw- en Sint Joosland in de classis Middelburg 1921 tot 1929 en onge veer negentien jaaf te Maassluis, van waar hij op 19 september 1948 naar Anke veen in de classis Hilversum vertrok. Deze zijn zesde en laatste gemeente diende ds. Van Garderen tot 1 maart 1949 toen hem op vijfenzestig jarige leeftijd emeritaat werd verleend. Na zijn emeri taat bleef de jubilaris nog tot 1 maart 1951 twee jaar te Ankeveen werkzaam als bij zonder hulpprediker. Daarna vestigde hij zich metterwoon te Soest en was nader hand nog gedelegeerde van de synodale commissie voor Kerk en Strijdkrachten. Tijdens zijn langdurige ambtsbediening te Maassluis was ds. Van Garderen enige tijd legerpredikant en was als zodanig in de oorlogsjaren ook werkzaam onder de krijgsgevangenen in het buitenland. Na de oorlog maakte de jubilaris meerma len als boordpredikant met troepen- transportschepen een reis naar Indonesië en was daar o.a. ook nog enige tijd werk zaam als geestelijk verzorger in het mili tair hospitaal te Tjimahi op West-Java. Zondag 1 maart, 3 uur Vertoning van de vro lijke sensatiefilm STRAATVIJAND No 1 cinemascope en kleuren Zaterdag 28 febr. 7.30 u. Vertoning van de span nende wildwestfilm HOOGSPANNING IN TABLE ROCK in cinemascope en kleu ren met Richard Egan, Dorothy Malone Een mysterieuze vreem deling die doodsangst in alle harten bracht Toegang 14 jaar met Red Shelton, Vivian Blaine. Toegang alle leeftijden Zondag 1 maart 7.30 u. Vertoning van de span nende avonturenfilm HET GEHEIM VAN DE ZWARTE TENT in kleuren met Antho ny Steel, Donald Sin- den, Anna Maria Sandri. Een hoogtepunt van hartstochtelijke liefde en avontuur Toegang 14 jaar Garage met opslagplaats te huur. Brieven onder 4357 aan het bur. van dit blad. Te koop 325 prima jonge hennen, 8 weken W.L. x R. D. Moesbergen, Barneveld- sestraat 32, Renswoude. Te koop Volkswagen 100 met radio enz. Desk. onderz. toegestaan. Goede bromfiets inruilen mogelijk. E. Vlas- tuin, Zandheuvelweg 5a, Veenendaal. B.z.a. werkster voor 1 2 morgens per week of in de avonduren. Adr. te bevr. bij Boekh. C. Waiboer, Rhenen. Te koop prima Opel Blitz en prima patates wagen. A. Th. Onink, Molenstraat 20, Rhe nen. Kamers gevraagd: jong echt paar zonder kinderen zoekt kamers. Emmalaan 33, Vee nendaal. Te koop witte bruidsjapon met wijde rok. Maat 38-40. Met toebehoren. Brieven on der nr. 4358 aan het bur. van dit blad. Te koop 6-pers. eetservies 25,-. Elektr. straalkachel 20,-. Levendaalseweg 8, Rhenen. Te koop prima stofzuigers 30,- a 35,-. Dahliastraat 4 Veenendaal. Gevraagd tegen 1 maart we gens huwelijk der tegenw. nette zelfstandige hulp in de huishouding. Groenhof, Nieuweweg 76, Veenendaal. Dames, uw japon komt nog meer tot zijn recht met een bontstola van „La Mode", Hoofdstraat 108, Veenendaal tel. 3324. Voor alle soorten keuken- uitzetten naar J. van Viegen Rijksstraatweg 59, Eist (U.) Wasmachinefabriek heeft gloednieuwe wasmachines met gar. Door grote omzet enorme kortingen. Normale prijs 179,- nu ƒ139,- Vraagt vrijblijvend demonstratie Raadhuisplein 12 tel. K 1831- 390, Arkel Z.H. Goedkope binnendeuren met kleine schade vanaf 12,50 heeft Vebotex, Kerkewijk 37 tel. 2730, Veenendaal. Vebotex levert 't 'm. Kerke wijk 37, tel. 2730, Veenendaal Te huur 3 nieuwe Renault Dauphines, waarvan twee '58 en één 1959. Te bevragen bij G. van Wakeren, Jan van Goyenstraat 27, Veenendaal tel. 2949. Te koop bieten. Bij J. A. Henken Cuneraweg 200 Ach terberg. Te koop 200 hennen, 9 weken oud. W x H Nwe. Veenen- daalseweg 159, Rhenen. Te koop jongensrywiel leeft. 8-14 jaar, e.v. inruil voor kleiner model. M. Hobbema- straat 13, Veenendaal. Te koop bij G. Hasselaar, Middelbuurtseweg 3, Vee nendaal. Zes drachtige geit zeugen. vanaf 7 maart aan de telling. Te koop jonge hennen, 10 w. G. Verweijs, Bruinhorster- weg 4, Ederveen. Te koop wegens overcompl. 3-pits elektr. kookstel, in pr. st. en een z.g.a.n. zwart col bertjas met vest. Beatrixstr. 70, Veenendaal. Te koop i.g.st.z. kinderwagen Buurtlaan-oost 149. Veenen daal. Woningruil: Aangeb. te Vee nendaal voor woning Ede zuid. Te bevragen Wester singel 13*. Veenendaal. Te koop moderne kinder wagen. Donkerblauw, hoog model. Populierenlaan 27* Rhenen. Te koop 90 hennen, 8 weken oud, W x H Buurtlaan-oost 67. Geld. Veenendaal. Te koop wasfornuis. 150 liter inhoud Pr. Bernhardlaan 199 Geld. Veenendaal. Te koop aangeboden geh. opvouwbaar wandelwagentje Tevens gevr. tweeling wan delwagen (liefst opvouwb.) Larikslaan 58, Veenendaal. Te koop 75 jonge hennen, W x H, 7 weken, kerngezond L. Hol, Zuiderkade 27, Geld. Veenendaal, gem. Ede. Te koop een huisorgel, 12 reg. 2-spels, in prima staat. Benedeneind 59, Veenendaal tel. 3033. Woningruil: Aangeb. ruim eigen woonhuis in centrum van Veenendaal. Gevraagd eengezinswoning liefst a./d. Jan van Goyenstraat. Geen flat of duplexwoning. Bij ruiling bestaat de mogelijk heid het pand te kopen. Br. onder nr. 4362 aan het bur. van dit blad. Ruime zit-slaapkamer aan geboden. Brieven onder nr. 4365 aan het bur. van dit blad. Dames, „La Mode" is het adres voor het huren van een mooie bontstola, tel. 3324 Hoofdstraat 108, Veenendaal Glas in lood panelen voor suite-deuren in moderne uit voering maakt voor u Han delsvereniging Zimmerman Zn. Sandbrinkstraat 1 (bij postkantoor) te Veenendaal. Haardblokken koopt u nog voordeliger bij Lambert van den Bosch, Geerseweg 38. tel. 3014, Veenendaal. 't Beste Chemisch reinigen is volledig Chemisch reini gen. Depót: „De Valk" Nieu weweg 66, tel. 2986. Veenen daal. Te huur nieuwe Rennault Dauphine. All verz. Drost. Boslaan 15, tel. 3364, Veenen daal. H. A. Sol, steunzolen, breuk banden, corsetten enz. Zit ting iedere donderdag van 2 tot 5 uur in apotheek Zui- dersma. Hoofdstraat 53, Vee nendaal. De beste golfplaten levert Lambert van den Bosch, Geerseweg 38, tel. 3014. Vee nendaal. Het goedkoopste hout heeft Lambert v. d. Bosch. Geer seweg 38, tel. 3014, Veenen daal. Dames, v.oor een mooie ster ke nylonkous is het adres: „La Mode" Hoofdstraat 108, Veenendaal, tel. 3324. Wasmachinefabriek heeft machines gloednieuw met enige lichtbeschadigde was- garantie. 125,- en 145,-. Centrifuges vanaf 145,-. Vraagt demonstratie: Post bus 24. Zwijndrecht. Voor keukenuitzetten alle bekende merken als: DRU, Edy, BK, Kat, Beccon en Neerlandia naar: Galanterie huis „De Kleine Bijenkorf" D. Slok Zn. Rijksstraatw. 107, Eist (U.) tel. K 8377-207 Wilt u gaan behangen? Vraagt dan ons stalenboek even en u hebt de ruimste keuze. Drogisterij ,De Helm' Dr. Slot. de Bruïneplein 25, tel. 2390, Veenendaal. Te koop fototoestel, „Voigt- lander" met leren tas 20,- Kerkewijk 49a, tussen 6-7 u. Veenendaal. Te koop hennen WxH Beijer Parallelweg 89. Veenendaal, tel. 2086. Te koop jonge hennen, 7 w. WxH. Parallelweg 87, Vee nendaal. B.z.a. nette huishoudster leeftijd 46 jaar. bij dame of heer alleen. Brieven onder nr. 4361 aan het bur. van dit blad. Alleen deze week No-iron overhemden alleen grijs v. 7,95. Fa. Ant. Achterberg. Dr. Slot. de Bruïneplein 29, tel. 2091, Veenendaal. Een mooie paraplu voordelig en sterk, daarvoor is het adres: „La Mode" Hoofdstr. 108, Veenendaal, tel. 3324. Grote sort. No-iron over hemden wit met werkje v.a. 9,75 en hoger. Nieuwe keus in Terlenka stropdassen v.a. 3.95. Fa. Ant. Achterberg. Dr. Slot. de Bruïneplein 29. tel. 2091, Veenendaal. Hebt u geen zin om uw tuin om te spitten? Wij doen het voor u voor een lage prijs, eventueel ook het verdere bijhouden van uw tuin. Gortstraat 62. Veenendaal. Voor het bruidje een mooi wit bruidscapeie. „La Mode" Hoofdstraat 108, Veenendaal tel. 3324. Thans een wasmach. in elk gezin. Wij verhuren wasma chines in vaste verhuur (dus blijft bij u aan huis staan) zodat u kunt wassen wan neer u dat wilt. Zowel snel- als langzaam-wassers. Wij doen dit met nieuwe Kohier wasmachines. 3 jaar garantie vanaf 2,50 per week. 3 jaar gratis onderhoud fa. Hiensch Haarden, kachels, wasmachi nes. Zandstr. 64, tel. K 8385- 2026, Veenendaal. Grote afslag kaas, aanstaan- zaterdag bij Van Beek op de Markt te Veenendaal. Aanstaande zaterdag op de Markt te Veenendaal, vol vette kaas vanaf 1,25 per 500 gram. Boeren belegen 1,50 per 500 gram, tevens 3 pakjes margarine voor 90 ct. Van Beek's Kaashandel. Bij Van Beek's Kaashandel op de Markt te Veenendaal ook oude kaas vanaf 1,50 per 500 gram. Loop niet naar alleman voor fijns op uw boterham. Maar haal het bij Van Beek. Staat ook voor u op de Markt iede re week. Extra reclame, volvette lunchkaasjes van 1,25 voor 75 ct. Baby Edammer van ƒ2,75 voor ƒ1,75. Bij Van Beek's Kaashandel op de Markt., Veendaal. Kuikenfokkers. Wist u dat u met de nieuwe Havé olie- stook-kuikenkachel de beste resultaten hebt bij het op fokken van uw kuikens. De ze kachel verwarmt het ge hele hok, waardoor de ziek tekansen zeer gering zijn. Gaarne geven wij op aan vraag adressen waar deze kachels in gebruik zijn. Vraag uw handelaar uitslui tend naar deze kachel. H. van Veldhuizen, Klomperw. 19, Lunteren, tel. K 8388-381. Gewolmaniseerde palen heb ben levensduur van ca. 15 j. U koopt ze bij Lamber van den Bosch, Geerseweg 38, tel. 3014, Veenendaal. Geschaafd en geploegd hout koopt u vanaf 3,75 per werkende m!. Bij Lambert van den Bosch, Geerseweg 38. tel. 3014, Veenendaal. U bent van harte welkom., op de motoren- en scooter- show van Jan Jansen Zn. Nieuweweg 190. Veenendaal. tel. 2536. Op 19. 20 en 21 maart van 2-10 uur in ..El theto", Fluitersstraat, Vee nendaal. Toegang vrij. Stap eens binnen bij Vebo tex en overleg met ons ge heel vrijblijvend uw voor- jaars- schoonmaakproblemen Kerkewijk 37, tel. 2730, Vee nendaal. Nog steeds kinderslipjes in terlock 0.79. Damesslips m. kant vanaf ƒ0.98. Fa. Ant. Achterberg. Dr. Slot de Bruïneplein 29, tel. 2091 Vee nendaal. Tjechische kralen voor knut selwerk vindt u bij Vebotex, Kerkewijk 37, tel. 2730, Vee nendaal. Wij hebben een pracht sorte ring vitrage vanaf 0,79. Coupons vitrage streep-- en ruitdessin gekleurd 0.98 p. meter. Coupons gordijnstof 2,75 p. meter. Fa. Ant. Achterberg, Dr. Slot. de Bruïneplein 29, tel. 2091 Vee nendaal. Hoortoestellen Philips Audium, batterijen. Melis Optiek. Hoofdstraat 51, tel. 3284, Veenendaal. Voor plasticzolen 6 x sterker, nylonhakjes, vergroten en verbreden van schoenen en Tana voor elke schoen. Naar machinale schoenmakerij R. Valkenburg Zn. Gortstraat 38. Veenendaal. Emmalaan 39 Financieringen van: auto's, motoren, bromfietsen machi nes enz. Verzorgt voor u voordelig het Assurantie kantoor Brouwer. Kanaalw. 2. Veenendaal. tel 2918 Te huur 2 nieuwe Fiats en Renault Dauphine. Bij G. Hardeman. Mulderslaan 80, tel. 3168. Veenendaal Rijwielen te huur. per uur, per dag. per week en per maand. Rijwielstalling „De Kinmn". tel. 241. De Klnmp. Vanaf heden weer verkrijg baar bruine carbolineum, koolteer groene carbolineum mat en glans. Prima kwal. concurrerende prijzen. J. Kool, Holleweg 4, tel. 2263, Veenendaal.

De Vallei | 1959 | | pagina 4