OVERALLS School aan de Nieuweweg hield een geanimeerde ouderavond Wereldkampioen badminton speelde in Veenendaal „Blinden vragen geen medelijden maar alleen medeleven" EDERVEEN HET OOG VAN SIVA AMERONGEN SCHERPENZEEL K.L.M ACHTERBERG Marktberichten VOLLEYBALNIEUWS Dovo-familie hield reünie met „De Lach" Goede badmintonresultaten voor Flashspelers in Amersfoort o-o-o-o-o-o-o-o-o D. S. van Schuppen huldigde twee jubilarissen Bevestiging en intree ds. K. Schipper Veenendaalse EHBO-ploeg wint wedstrijden in Leersum o-o-o-o-o-o-o-o-o Mondaccordeonvereniging „Bravo" gaf uitvoering 11.50 Overbergse Schoolvereniging nam afscheid van voorzitter Van Noort 50 jaar huwelijkstrouw ELST Voor de kantonrechter Woensdag- en donderdagavond j.l. hield de Juliana van Stolbergschool voor het l.o. en de Willem de Zwügerschool voor het v.g.l.o., beide gehuisvest in het schoolgebouw aan de Nieuweweg, een geanimeerde ouderavond. Op beide avonden waren niet minder dan 150 ouders aanwezig om het onderwijzend personeel vragen te stellen omtrent het schoolleven van hun kinderen en boven dien de door de kinderen zelf gemaakte werkstukken te bewonderen. De opening geschiedde door de heer G. C. van Schuppen, voorzitter van het schoolbestuur. Hij wees erop dat een avond als deze de band tussen school en gezin versterkte. Hierna sprak het hoofd der Juliana van Stolbergschool, de heer H. Visser, over het onderwerp „De bijbelles". Spreker begon met op te merken dat er in Vee- nendaal nog wel eens gepraat werd over de leer die op de Nieuwewegse school werd onderwezen. Aangezien de ouders hieromtrent ook wel eens iets te horen of te lezen kregen leek het de heer Visser gewenst over dit naar zijn mening uiter mate belangrijk probleem nader in te gaan. Volgens het hoofd der school moest reeds bij het binnengaan van de school getracht worden de leerlingen te kal meren. De onderwijzer moet de tact heb ben draden te spannen tussen het hoogst interessante van het kinderleven en de hogere dingen waardoor hij de kinderen met één slag weet te leiden van het broze zandkasteel dat ze bouwden naar „een vaste burcht is onze God". Voorts schetste spreker de moeilijk heden die zich voordeden bij het geven van de bijbelles. Soms liggen deze bij de onderwijzer, als hij niet voor ogen ziet wat hij moet vertellen en zodoende zijn woorden de spanning missen, en soms liggen deze bij de leerlingen, omdat ze om een of andere reden de draad van het verhaal niet te pakken krijgen. Het gebeurt ook wel eens dat de kinde ren verkeerde voorstellingen verbinden met hun fantasie waardoor de leraar Eiermarkt: aanvoer 130.000 stuks. Prij zen van 10,75 tot 11,25 per 100 stuks Handel vlug. Biggenmarkt: aanvoer 75 stuks. Prijzen van 64,— tot 76,per stuk. Handel redelijk. INGEZONDEN De volleybalvereniging verkeert mo menteel in magere jaren. Dit is een sa menloop van omstandigheden en jammer genoeg niet van tijdelijke aard. Het be langrijkste is wel dat de vereniging niet de beschikking heeft over een eigen speelruimte, zodat deelname aan de com petitie van de Nederlandse volleybalbond is uitgesloten. Duidelijk is dat spelen in competitieverband eep gezonde vereni ging. In vorige seizoenen werd deelgeno men aan een plaatselijke competitie die na onderling overleg tussen de diverse Veenendaalse verenigingen tot stand kwam. Tot nog toe is van deze competitie deze winter niets gekomen en het ziet er naar uit dat hier geen verandering in komt. Door een zeer aanzienlijke verho ging van de zaalhuur kon geen trainer meer bekostigd worden en moest de ingekort worden. Op het ogenblik hebben we slechts ge durende ll/« uur per week de beschik king over een ondergehuurde speelruim te. Ook de animo voor de volleybalsport is op ons bedrijf, vooral door de boven genoemde oorzaken, aan het afnemen. We besluiten met te zeggen dat we alles zullen doen om de volleybalsport op ons bedrijf te behouden en te zorgen voor de mogelijkheid dat elk actief lid gelegen heid krijgt te trainen en op tijd een wed strijd te spelen. Het lachen was j.l. vrijdagavond in ge bouw Eltheto niet van de lucht. Aanlei ding hiertoe waren de diverse sketches en samenspraken door het cabaret „De Lach" uit Apeldoorn, gepresenteerd aan de saamgekomen Dovo-familie die een feestavond hield. Hoewel op het programma vermeld stond dat de aanvang gesteld was op 19.45 uur, was het ruim een half uur later - overigens buiten de schuld van de Dovo- organisatoren - dat „De Lach" begon te draaien. Dit vooral door de jongeren min der gewaardeerde oponthoud was vrij snel vergeten want de uit zeven personen bestaande cabaretgroep zorgde voor een buitengewoon gezellige avond waarop Dovo met genoegen kan terugzien. In zijn openingswoord heette de voor zitter van Dovo alle „familieleden" har telijk welkom. „Dovo groeit", aldus spre ker maar dat heeft ook zijn gevaren, want de kans bestaat dat dan de vriendschap gaat verflauwen". Met de wens één naar binnen en vooral één naar buiten ver klaarde hij de avond voor geopend. Het met veel vaart gebrachte program ma van „De Lach" vermeldde maar liefst 21 punten, die allen zonder uitzondering in de smaak vielen bij de aanwezigen. In de pauze vond een grote verloting plaats waarbij waardevolle prijzen te winnen waren. Tegen het middernachtelijk uur ging de Dovo-familie, na een gezellige avond, weer uiteen. Op het in het afgelopen weekend ge houden badmintontournooi in Amersfoort is er door de spelers van Flash een goed res iltaat bereikt. Van de twee ingeschreven deelnemers uit Veenendaal bereikte mevr. Brons voort in het damesenkel C de halve finale. In het herenenkel B bereikte Berth Steffers de finale na een zeer spannende en langdurige halve finale. De finale werd echter gewonnen door F. te Weeme uit Amsterdam, die aan het eind van de dag over het grootste uithoudingsvermo gen te beschikken bleek. De mixed van de Flash spelers verloor in de kwatrfina- le van het Engelse team Miss Finny en Mr. Chase. Het einde kwam wat vroegtij dig, toen een van de Flashspelers in de derde game bij de stand 1414 zijn racket kapot sloeg, hetgeen een morele inzin king teweeg bracht en daardoor ook een verloren partij. vreemde antwoorden krijgt bij het terug vragen. Vertellen is moeilijk, aldus spreker, maar de grootste moeilijkheid is wel dat het verhaal van de bijbelse geschiedenis niet enkel en alleen maar een verhaal is, maar dat er een achtergrond is, die het kind geschilderd moet worden. Uiteinde lijk is het zo dat wij met het onderwijs in de bijbelse geschiedenis hopen te be reiken dat uit onze leerlingen onder Gods zegen en door Gods genade mannen en vrouwen zullen groeien die levende lidmaten zijn van Christus kerk, zo be sloot de heer Visser. Onder het drinken van een kopje koffie konden de aanwezige ouders vragen stel len welke door het hoofd der school be antwoord werden. Het officiële gedeelte van de avond werd gesloten door de heer J. Breet,, hoofd van de Willem de Zwijgerschool. Hierna volgde de kijkavond waarbij de ouders de werkstukken van de leerlingen konden bewonderen. Onder leiding van de aan de school verbonden vakonder wijzeres hielden de meisjesleerlingen een modeshow van zelfgemaakte kledingstuk ken. De N.V. Kon. Veenendaalse Sajet- en VUfschachtenfabriek v.h. Wed. D. S. van Schuppen Zn. heeft maandagmorgen tijdens een bijeenkomst twee van haar personeelsleden gehuldigd die respectie velijk 50 en 60 jaar in dienst zijn geweest van genoemd bedrijf. De beide jubilarissen zijn de heer W. Leppers van de afdeling wasserij, die kan terugzien op een vijftigjarig dienstver band en de heer Fr. Rebergen werkzaam in de Franse spinnerij die zestig jaar ge leden de eerste stappen op het D.S.-ter- rein zette. Bij de huldiging waren, behalve de jubilarissen vergezeld van echtgenotes en verdere familieleden, o.m. aanwezig de directeuren Mr. J. F. Callenbach en W. F. Frederiksen, adjunct-directeur de heer M. Sliedrecht, bedrijfsleider de heer W. J. Schoeman, personeelschef Drs. J. T. A. Rutten, vertegenwoordigers van de ondernemingsraad, afdelingchefs en col lega's. Als eerste sprak Mr. Callenbach de ju bilarissen toe en gewaagde van zijn waar dering voor het werk dat verricht was. Hij bracht nog even het verleden in her innering en ging vervblgens over tot het uitreiken van een geschenk. De heer Lep pers mocht een enveloppe met inhoud in ontvangst nemen, terwijl de heer Reber gen een fonkelnieuwe fiets kreeg aan geboden. Verder voerden nog het woord de heer G. v. d. Poel, afdelingschef en de heer G. Schoonderbeek, collega van de heer Leppers. Beide sprekers deden hun ge- Jubilaris F. Rebergen wordt een nieuwe fiets aangeboden, v.l.n.r.: de heer F. Re bergen, mevrouw Rebergen, een familie lid van de heer Rebergen, de heer W. Leppers en mr. J. F. Callenbach. lukwensen vergezeld gaan van cadeaus. De heer Rebergen, die binnenkort met pensioen gaat is geboren op 1 dec. 1886 en trad op 1 maart 1899 bij de D. S. van Schuppen in dienst. Woensdagavond j.l. gaf de wereldkampioen badminton, Ferry Sonnevilde, in Veenendaal een badmintondemonstratie. De bedoeling van deze avond was om het badminton, dat reeds enige jaren in Veenendaal beoefend wordt, meer be kendheid te geven. De avond werd, gelet op het doel van de avond, een volledig succes. De eerste wedstrijd, welke door een onderweg verkregen lekke band aan de wagen van de spelers, pas om 8.30 uur begon, was een inleiding van het spel nadat Ferry Sonneville allereerst een korte uiteenzetting gegeven had. Deze werd gespeeld in de vorm van een gemengddubbel tussen mej. Frieda Quist en Ruud de ^it enerzijds en me vrouw Bronsvoort en Ferry Sonneville anderzijds. Na deze wedstrijd werd het spel serieuzer want toen kwam ook Rob de Wit binnen de lijnen en speelde met zijn broer tegen mej. Quist en Ferry Son neville. Deze zeer spannende mixed liet het prachtige van de gemengddubbel ten volle uitkomen. Naast keiharde smashes van Ferry Sonneville stond het verrade- lijke, maar doordachte spel van Friede Quist. De eerste game was echter voor het herendubbelkampioen van Nederland (8-15). In de tweede game, toen alle truien uitgetrokken waren kwam het spel pas goed tot zijn recht. Ferry Sonneville, nu op volle toeren spelend, drong de gebroe- HET CADEAU VOOR DE KONING (Vervolg van pagina 4) ten samen de versmade vrucht op en ver drietig verdwenen ze er mee. Nu hadden ze nog wel zo hun best gedaan. Terneer geslagen verlieten ze het paleis, 'k snap het niet, zei Snelbeen, „het ding ziet er toch zo lekker uit en de mensen zijn ook niet mal, die weten heel goed wat lekker is." Zilverbaard draaide de sinaasappel in zijn handen rond en toen zag hij de plek waar de koning in de vrucht gebe ten had. Er liep een beetje vocht uit en voorzichtig proefde hij er iets van. „O, Snelbeen", juichte Zilverbaard, wat is dat nat heerlijk, nu weet ik het, het bui tenste van de vrucht smaakt niet lekker maar wat er onder de schil zit is heerlijk." Snelbeen proefde ook iets van het sap en hij was het volkomen met zijn kame raad eens. De kabouters gingen op de grond zitten en voorzichtig pelden ze de sinaasappel af. Wat hadden de mensen toch wonderlijke dingen. Je kon die vrucht helemaal uit elkaar trekken en dan hield je een heleboel stukjes over. Meteen gingen de kabouters weer naar de koning. „Zijn jullie daar al weer", gromde de koning. „Ja Sire", zei Zilver baard, „maar nu weten we hoe die vrucht van de mensen in elkaar zit. Het buiten ste van de vrucht is afschuwelijk, maar wat er binnen in zit is heerlijk. „Het is net als bij beukenootjes, Sire" zei Snel been „de schilletjes gooien we weg, maar het binnenste eten we op. Nu moet U eens proeven. „Nog een beetje wantrou wend nam de koning een partje sinaas appel aan en hij proefde heel voorzichtig. Toen was het in orde. „Heerlijk," zei de koning „zo iets lekkers is er in heel ka- bouterland niet te vinden; geef me nog een stukje" De beide kabouters en de kamerheer van de koning kregen ook een stukje, maar de rest at de koning helemaal alleen op. Nou ja, daar was hij ook jarig voor. Tevreden keerden Zilver baard en Snelbeen naar hun huisjes terug, met het prettige gevoel dat zij de koning dit keer het mooiste cadeau had den gegeven. ders De Wit steeds verder achteruit, na dat zij aanvankelijk met 14-7 voor ston den. De resterende punten van deze game werden echter, samen met Frieda Quist, gemaakt door Ferry Sonneveille. Uitslag van deze game was dan ook 14-17. De derde en beslissende game werd ook door het mixed-team gewonnen, want zij zegevierden nu met 15-8 over hun te genstanders, die met harde smashes pro beerden de aanval in eigen hand te krij gen. Ferry bleef echter heer en meester, waardoor hij verdiend won. Als klein intermezzo speelde Ferry daarop tegen het herendubbel van de plaatselijke badmintonclub „Flash", maar deze hadden geen schijn van kans hetgeen wel blijkt uit de score 15-0 en 15-9 voor Ferry Sonneville. De laatste wedstrijd van Ferry Sonne ville spande echter de kroon en werd daarom ongetwijfeld het hoogtepunt van de avond. Dit was de single van Ferry Sonneville tegen de gebroeders De Wit. In deze wedstrijd kwam het badminton pas goed tot uiting. Echter ging dit niet zonder Ferry Sonneville. Met zijn kei harde smashes uit alle mogelijke standen, welke in negen van de tien gevallen op gevangen werden door Rob of Ruud de Wit, probeerde hij de verdediging van de gebroeders te doorbreken. De verdediging van zijn eigen speelhelft ging meestal zonder moeite, want de smashes van Rob of Ruud kwamen zonder pardon terug en wel op een plaats waar zij die verwach ten. Na een aanvankelijke voorsprong van Ferry kwamen de Kampioenen van Ne derland steeds meer opzetten, en met een laatste krachtsinspanning gelukte het hun Ferry te verslaan. (1512). Deze waarlijk grootse game vormde een prachtige finale van een avond, waarop het aanwezige publiek kennis heeft kunnen maken met een sport welke eenvoudig van opzet is, maar indien Badminton gespeeld wordt zoals het woensdagavond gespeeld werd, dan is alleen het kijken zeker de moeite waard. De propaganda-avonden van de Gelderse Blindenvereniglng mogen zich in Veenendaal altijd in een grote belangstelling verheugen. Zo ook weer dinsdag avond j.l. in gebouw Eltheto waar de aanwezigen enerzijds kennis hebben kun nen niaken met het werk van de blinden en anderzijds als ontspanning het toneelspel „Ik geef u nog drie maanden", opgevoerd door de Arnhemse toneel vereniging GETA, hebben aanschouwd. In zijn openingswoord zei de voor zitter van de Blindenvereniging, de heer R. Koops, dat ook Veenendaal al veel hulp verleend had. In het bijzon der dankte hij de jeugd die veel zil verpapier spaarde. Sprekend over de houding tegenover een blinde zei hij: De blinden vragen geen medelijden, maar alleen medeleven, omdat alle mensen, ja de gehele wereld, dit nodig heeft". Spreker wekte alle aanwezigen op daadwerkelijk steun te verlenen aan de blindenvereniging en verklaar de vervolgens de avond voor geopend. Zeer jammer was het dat de blinde redenaar door het rumoer in de zaal af en toe geheel onverstaanbaar was. „Ik geef u nog drie maanden" is een dramatisch toneelspel dat naar onze Ds. K. Schipper heeft zondagavond 1 maart j.l. om zes uur afscheid genomen van de hervormde gemeente van Waspik in de classis Heusden en de week daar op n.l. zondagmiddag 8 maart a.s. om drie uur, na 's-ijiorgens vooraf te zijn beves tigd door ds. H. van der Linden uit Scherpenzeel in Gelderland, intree doen als predikant van de hervormde gemeen te van Ederveen in de classis Arnhem, waar hij beroepen is in de vakature van ds. C. Treure, die op 16 maart van het vorige jaar 'naar Rotterdam-Hillegersberg is vertrokken., Ds. Schipper werd op 5 augustus 1922 uit een onderwijzersgezin te Bodegraven geboren, Hij bezocht eerst het gymnasium te Roosendaal (zijn vader is thans hoofd van de hervormde school te Dinteloord) en studeerda daarna verder nog aan de rijks universiteit te Utrecht. Nadat kand. Schipper in 1945 door het provinciaal kerkbestuur van Zuid-Holland was toege laten tot de evangeliebediening in de Ne derlandse Hervormde Kerk en hij eerst van 15 januari tot 15 maart 1945 twee maanden te ï)ud Beijerland en daarna nog van 15 maart tot 15 oktober zeven maanden te Öelft werkzaam was geweest als hulpprediker werd hij op 25 november 1945 door ds. J. Fokkema, thans lid van de Tweede K^mer der Staten Generaal en wonende te Ede en toen nog predikant te Delft, te G(judswaard in de classis Dordrecht in het ambt bevestigd. Op 21 februari 1954 verwisselde ds. Schipper deze gemeente* met die van Waspik in de classis Heusdqn^ waar h*j ook door ds. H. van der Linden uit Scherpenzeel werd bevestjgd. Tijdens zijn ambtsbediening te Waspik was cte. .Schipper o.a. praeses van de classicale vergadering van Heusden; scri ba van de ring Waalwijk en verder werd hij doï>r de classicale vergadering van Heusden afgevaardigd naar de generale synode van de Nederlandse Hervormde Kerk. GEZAMENLIJKE JAARVERGADERING HERVORMDE JEUGDVERENIGINGEN Vier Ned. Hery. Jeugdverenigingen hielden woensdagavond in het vereni gingsgebouw bij de Kerk hun gezamen lijke jaarvergadering. Het waren de ri^dsjesvereniging „Dor- kas"; de jongeling1 .[/exeniging „Boaz"; de kleine meisjesvereniging „Kleine Kracht" en de knapenvereiiiging „Samuel". Het was een zeer geanimeerde en leer zame vergadering die tot laat in de avond voortduurde en waarbij de onderlinge band tussen de verenigingen werd ver sterkt. De vergaderirg werd door de heer G. Koudijs, voorzitter van de jongelings vereniging geopend. De heer Koudijs gaf daarna een overzicht van het 30 jarig be staan van de jongelingsvereniging ,Boaz'. Hierna kreeg het lid van de J.V. D. de Koning gelegenheid tot het houden van een inleiding over 1 Samuel 9,10,11. De jaarverslagen, voorafgegaan door gemeenschappelijke zang, werden gege ven in de vorm van berichten zoals bij de nieuwsdienst. J. Heerikhuize van de knapenvereniging droeg een gedicht voor, waarna de kleine meisjes hun bondslied zongen. Na de pauze stond als eerste program mapunt een verrassing aangekondigd. Dit bleek een filmpje te zijn over de reisjes, die de J.V. en de M.V. geduren de 25 jaar maakten. Dit viel uiteraard zeer in de smaak omdat men de beleve nissen weer herinnerde. Emma Vlastuin bracht het zilveren ju bileum van de meisjesvereninig in dicht vorm naar voren, waarna afgevaardigden werden gekozen voor bondsdagen. Na nog een gedicht voorgedragen door C. Mark en een leerzame spraakwaterval werd de vergadering gesloten door de consulent van Ederveen, ds. van der Linden uit Scherpenzeel. HUISVROUW BRAK POLS Bij werkzaamheden in haar woning kwam mevr. de F. te Ederveen zo onge lukkig ten val dat zij haar pols brak. Zij werd naar het Juliana Ziekenhuis te Ede gebracht, waar zij na behandeling naar haar woning kon terugkeren. De rayon E.H.B.O.-wedstrijden, die za terdagmiddag in hotel .Jachthuis Damlust' te Leersum werden gehouden, door ploe gen uit Leersum, Eist, Veenendaal, Maarn en Amerongen, is een overwining gewor den voor de ploeg uit Veenendaal, onder leiding van mej. C. van Kessel. Hierdoor zal deze ploeg afgevaardigd worden naar de districtwedstrijden, te Zuilen (U.), op 11 april a.s. De wedstrijd, waarvoor grote belang stelling bestond, was zo realistisch moge lijk gemaakt, door prachtig sminkwerk van de heer Noordam uit Woudenberg. Het probleem voor de verschillende ploegen was: Door het omvallen van een fles amoniak, raakt een persoon in be wusteloze toestand.. Een ander die de man uit de schuur haalt, let niet op het ver keer en een auto gijdt over zijn voet. In zijn nabeschouwing, die dr. Jonkers uit Opheusden aan het einde van de wed strijden hield, sprak hij er zijn voldoening over uit dat er zeer goed gewerkt was, de fouten die gemaakt zijn, strekken tot lering voor een volgende keer. Tevens maakte spreker de uitslag bekend, die luidde: Ploegen: Veenendaal 183 pt.; Amerongen 158 pt.; Eist 152 pt. Leersum 98 pt.; Maarn 70 pt. Leiders: Veenendaal mej. C. van Kes- selt 62 pt.; Amerongen mej. G. E. v. d. Berg 61 pt. en Leersum mevr. N. E. van der Meulen-Nieburg 57 pt. (70) „Wij kunnen de prinses, na alles wat zij gedaan heeft, niet aan haar lot overlaten!" legt Aram de ka pitein uit. „In ieder geval zullen wij wachten, totdat de ogen van Siva weer in het beeld zijn aangebracht! Ga mee, wij gaan terug naar de tempel!" Terwijl Aram en Sylvester hun weg terug zoeken, valt de duisternis. Tegenstribbelend gaat Sylvester mee. „Wanneer we nu onze kans niet benutten, zal de wraak van Siva ons getroffen hebben voor het ochtendgloren", mom pelt hij, doch Aram is niet van zijn voornemen af te brengen. Het duurt niet lang of zij zien de omtrekken van het reusachtige standbeeld zich duidelijk af tekenen tegen de heldere avondhemel. Achter een stapel stenen, opzij van het beeld, verschuilen zij zich. „Van hier kunnen we de ingang van de tempel zien!" fluistert Aram zijn metgezel toe en hij heeft de woor den nauwelijks gezegd, of een donkere gedaante be weegt zich behoedzaam over het pad, dat naar het standbeeld voert. (Wordt vervolgd). mening niet altijd door het merendeel der toeschouwers juist begrepen werd. Zo gebeurde het dat in de scenes waar in de vader de zoon verwijt met een, zoals hij het noemde, „floddermadame" getrouwd te zijn en de vader zijn lan derijen later door een vreemde moet laten besturen omdat de zoon wilde studeren, het grootste deel van het pu bliek begon te lachen om de woede- uitvallen van vader, alhoewel dit juist de diepste tragiek was. Jan Hoeks, tegen de zin van vader Hoeks getrouwd met Thea, voelt zich niet erg lekker en gaat naar de dokter. Deze geeft hem een drankje en Jan voelt zich spoedig de oude. Als Jan niet thuis is, krijgt Thea zijn vrouw echter bezoek van de dokter, die haar vertelt dat Jan's beide nieren aan getast zijn zodat hij nog maar kort te leven heeft. Thea kan dit niet alleen verwerken en vertelt het ook tegen Bram, een in wonende vriend. Jan zelf echter mag er niets van weten. Als hij echter wil gaan emigreren vertelt de dokter ook hem de harde waarheid, dat hij nog maar drie maanden te leven heeft. Ge heel overstuur verdenkt hij Bram, zijn vriend, van een omgang met Thea (de vrienden zijn vroeger allebei verliefd geweest op Thea). Als hij echter hoort dat Thea een baby verwacht komt hij tot rust en ziet zijn verkeerde hou ding in. Het derde bedrijf speelt anderhalf jaar later. Thea die met haar kind naar België wil, kan dan gaan inwonen bij de zuster van Jan (Jan is overleden) die met Bram gaat trouwen. Alle spelers waren volledig voor hun rol berekend. Alleen de rol van Bram Visser zou iets meer overtuigend ge speeld moeten worden. In de pauze demonstreerden een aan tal blinden blindenarbeid en werden door blinden vervaardigde werkstuk ken verkocht. Na een verloting werd aan het slot van de avond gezamenlijk het kringlied gezongen. LAATSTE TOCHT WINTERSERIE MET 302 DEELNEMERS De laatste tocht van de winterserie is een groot succes geworden, evenals dat het geval was met de eerste drie tochten. Alle tochten hebben uitgemunt door hun prachtige route. De organiserende Woud lopers mochten hierover vele tevreden heidsbetuigingen ontvangen. Zaterdagmiddag was het weer wel bij uitstek geschikt voor een wandeling door de bossen. Ruim 300 deelnemers hebben zonder uitzondering het parcours uitge lopen en ontvingen als aandenken een medaille of diploma. De groepen gingen bovendien met een groepsprijs naar huis. De E.H.B.O. die praktisch bij de eerste drie tochten niet op behoefde te treden, kreeg zaterdagmiddag nog negen geval len te behandelen. Het nadeel van war mere weersomstandigheden. Ondanks het feit dat Veenendaal dit seizoen een beetje als „concurrent" speel de, is de winterserie in Amerongen, bui tengewoon goed geslaagd. BIJEENKOMST PARTIJ v. d. ARBEID Vrijdagavond a.s. houdt de PvdA een openbare bijeenkomst in Buitenlust. Spre ker is de heer W. A. Kieboom uit Utrecht, met als onderwerp: „De aanstaande ver kiezingen". VERBETERING ACOUSTIEK IN DE NED. HERV. KERK Er zijn plannen in voorbereiding om de acoustiek in de Sint-Andrieskerk te verbeteren. Na inwinning van advies is ge bleken dat vooral de acoustiek in het koor verbetering behoeft. Dit zal vooral de koorzang ten goede kunnen komen. De totaalkosten worden geraamd op circa 1400.—. Behoudens goedkeuring van kerkbestuur tot verwezenlijking van der plannen, zal het merendeel van deze kosten gedekt worden door een batig overschot van een enkele jaren geleden gehouden bazar. Na inrichting van Kerk- heem ten bate waarvan de bazar werd gehouden, is nog een flink bedrag over gehouden, dat dan aangewend zal worden voor de vefbetering van de acoustiek in de Ned. Herv. Kerk. ACCORDEONVERENIGING „CRESCENDO" GEEFT UITVOERING Zaterdag a.s. zal de accordeonver eniging „Crescendo" uit Leersum een uitvoering geven in het Clubhuis. Voor de pauze een populair muziek programma, na de pauze opvoering van de toneelklucht „Moe zoekt huwelijks kandidaten", door de toneelvereniging D.V.V. uit Driebergen. IJSCLUB OPGERICHT De oprichting van een ijsvereniging voor Amerongen is een feit geworden. De oprichtingsvergadering werd bezocht door een 30-tal schaatsliefhebbers. Tot voorzitter werd gekozen de heer P. Burg stede die bijgestaan wordt door de be stuursleden de heren A. van Tuijl, Klomp, M. Beekhof en D. van Veenendaal. Medegedeeld werd dat de mogelijkheid bestaat dat een volgend jaar weer op de gracht gereden zal worden. Hiervoor zijn reeds besprekingen gevoerd. CURSUS VOOR AUTOMOBILISTEN Donderdagavond 5 maart zal de reeds aangekondigde cursus voor automobilis ten een aanvang nemen in een lokaal van de Ireneschool. Ook het langzame verkeer is hartelijk welkom. De mondaccordeonvereniging „Bra vo" gaf j.l. zaterdagavond in de „So ciëteit" een gevarieerde winteruitvoe- ring. De belangstelling voor deze avond was bijzonder groot en de aanwezigen zyn niet in hun verwachtingen teleur gesteld. Na opening door de voorzitter vond de huldiging plaats van de heer B. Wa- gensveld, die twintig jaar trouw lid is ghweest van „Bravo". Vergezeld van zijn echtgenote werd hij voor het voet licht gehaald, waar hij een haardbank- je en zijn vrouw bloerhen aangeboden kreeg. Hierna voerde „Bravo" een uit vijf nummers bestaand programma op, dat muzikaal op hoog peil stond. Een bij zondere attractie was het optreden van het jeugdlid Henny Vermeulen. Na de pauze volgde het toneelspel „Wacht u voor de hond", gebracht door de toneelvereniging N.A.O. uit Veenen daal. De spelers waren deze avond niet erg op dreef alhoewel het gaandeweg beter werd. Van een klucht - zoals het programma vermeldde - kwam echter weinig terecht. BEROEP ONTVANGEN De predikant der Ned. Herv. gemeente te Scherpenzeel ds. H. v. d. Linden, heeft een beroep ontvangen naar de Oranje kerkgemeente te Amsterdam. DOTO KREEG MAT Voor de Scherpenzeelse gymnastiekver. Doto is deze week een lang gekoesterde wens in vervulling gegaan. Zij ontving namelijk een lange mat zodat de sport prestaties van deze vereniging wellicht zullen stijgen. OLIEBOLLENACTIE De Ned. Herv. meisjesvereniging onder leiding van mevrouw Osnabrugge-Bakker houdt deze week een oliebollenactie, waarvan de opbrengst is bestemd voor het Hervormd jeugdgebouw. BOUW ZWEMBAD BEGONNEN Vorige week maandag is het Veenen daalse aannemersbedrijf De Geit begon nen met de bouw van het zwembad aan de Willearlaan te Scherpenzeel. Men hoopt het bad dit seizoen nog te openen. DONDERDAG en VRIJDAG KOOPJES DEZE WEEK PRIMA MET KLEINE KLEURAFWIJKING NU VOOR MANUFACTUREN W BEOOENalEOHC ANTEN VEtNtNDflfll GORTSTR.39 TEllf. 2321 De Overbergse Schoolvereniging heeft donderdagavond j.l. afscheid genomen van de voorzitter, de heer J. van Noort, die zoals bekend binnenkort naar een andere gemeente vertrekt. Het scheidende bestuurslid ontving naast de vele waarderende woorden, een stoffelijke blyk van waardering in de vorm van een prachtige pendule. Als tydelyk voorzitter van de vereniging fungeert nu de heer Schreuders. De jaarvergadering werd op de ge bruikelijke wijze geopend door de heer Van Noort, die vervolgens het woord gaf aan de secretaris, de heer Doorne bal, voor het geven van het jaarver slag. Hieruit bleek dat de leerlingen die in het afgelopen jaar aan de ver- keerscursus hadden deelgenomen, al len waren geslaagd, terwijl het aantal leerlingen op de school gestegen was tot 135. Ook de penningmeester, de heer Engelhoven, kon een optimistisch ge luid laten horen, want er was een ba tig saldo van ruim 1000,Na de bestuursverkiezing, waarbij de heer v. d. Leede met grote meerderheid van stemmen werd herkozen, werd beslo ten de scheidende voorzitter tijdelijk te laten vervangen door de heer W. Schreuders. Na de pauze nam de heer Van Noort GEEN SPORTIEVE SFEER BIJ POSTA—SCHERPENZEEL Worden de meeste wedstrijden van het Scherpenzeelse zaterdagelftal altijd spor tief en enthousiast gespeeld, de wedstrijd tegen Posta j.l. zaterdag maakte hierop een uitzondering. Voornamelijk was dit te wijten aan de vreemde leiding van de scheidsrechter, die, na door de grens rechter van Posta gewezen te zijn op een foutieve beslissing, zich hiervan niets aantrok en duidelijk liet merken niet ge diend te zijn van op- of aanmerkingen. Over het spelverloop valt weinig te zeg gen. Aanvankelijk wist Scherpenzeel een klein overwicht te bewerken, maar na een kwartier spelen was het al 1-0 voor de gasten. Even later volgde - overigens in zuiver buitenspel - het tweede doel punt (2-0). Scherpenzeel kreeg ook enkele kansen maar deze werden niet ten volle benut. Pas nadat de Posta-rechtsbinnen er 3-0 van gemaakt had zag Scherpenzeel kans een tegenpuntje (ook in buitenspel positie) te scoren (3-1). Na de thee ging Scherpenzeel de bord jes verhangen en slaagde erin een kwar tier voor het einde de stand op 3-2 te brengen. De hoop op een gelijk spel werd echter spoedig de bodem ingeslagen, want Posta zag in de laatste minuten kans twee maal de verdediging van Scherpenzeel te doorbreken zodat de eindstand een 5-2 nederlaag werd voor Scherpenzeel. K. NOREL VERTELDE OVER HET BOEK Op een gecombineerde bijeenkomst van de Plattelandsvrouwen en de Vereniging tot Bevordering van het Vreemdelingen verkeer sprak de bekende schrijver K. Norel over het boek. Laatstgenoemde zag deze bijeenkomst als een klein voorspel van de boeken week. De schrijver vertelde over het zet ten en drukken van een boek en stond uitvoerig stil bij de totstandkoming van een boek door de schrijver. De een kreeg zijn inspiratie in volkomen rust en de ander weer in het grootste lawaai. Hij zelf was tot schrijven gekomen op advies van zijn vrouw. Een uitgever raadde hem aan een jeugdboek te schrijven, hetgeen prima insloeg. Hij wees erop dat tussen goede jeugd boeken en romans weinig verschil is. Ver volgens besprak hij zijn boek „Vrouwe Alberdien" dat handelt over de kustvaart. Na de pauze werd men in de gelegen heid gesteld de schrijver vragen te stel len waarvan veel gebruik gemaakt werd. DE HEER BRONS VERTELDE OVER ZIJN REIS NAAR AMERIKA Dinsdagavond hield de C.B.T.B., af deling Scherpenzeel, in het vereni gingsgebouw achter de Ned. Herv. kerk haar jaarvergadering. Nadat de voor zitter, de heer G. van Kampen, deze bijeenkomst op de gebruikelijke wijze had geopend en dank had gebracht aan de leden voor de goede opkomst, werd de secretaris, de heer M. Overvest, in de gelegenheid gesteld om zijn jaar verslag uit te brengen. Plannen be staan om de a.s. zomer een excursie te houden. Hierna werd de heer H. Brons in de gelegenheid gesteld om een inleiding te houden over zijn in de zomer van '58 gemaakte reis naar zijn zoon in Amerika. Aan de hand van een door hem bijgehouden dagboek besprak hij de reis van dag tot dag en zijn verblijf op de boerderij van zijn zoon, alsmede de burenhulp, wijze van melken en dorsen en het leven op een boerderij daar. Na de pauze hield de heer J. Heij, secretaris van het hoofdbestuur van de C.B.T.B. uit Ede een causerie over landbouwbeleid en landbouworgani satie. Dinsdag 10 maart a.s. herdenkt het echtpaar H. Geerlof-van Esseveld, wo nende Hogesteeg 11 de dag, dat zij vijftig jaar geleden in de echt werden verbonden. Uit het huwelijk van bruid en brui degom, die beiden nog een goede ge zondheid genieten, zijn negen kinde ren, vijftien kleinkinderen en twee achterkleinkinderen geboren. Het zal het echtpaar op deze heuglijke dag zeer zeker niet aan belangstelling ont breken. het woord en bracht dank voor de grote samenwerking die hij tijdens zijn verblijf in CJverberg had ondervonden. Tevens zei mj erkentelijk te zijn voor de goede verstandhouding met het ge hele bestuur. De volgende spreker was het oud- hoofd der Overbergse school, de heer P. Verburg, die in het bijzonder de moeilijke jaren 1940-'45 in herinnering bracht. Met de wens uit te spreken dat het de heer Van Noort naar wens zou gaan in zijn nieuwe gemeente, besloot de heer Verburg zijn toespraak. De tijdelijke voorzitter schetste de heer Van Noort als een man die weet wat hij wil. Als blijk van waardering voor het vele werk door de heer Van Noort verricht, bood hij hem een pen dule aan. Na een dankwoord van de heer Van Noort voor de welgemeende woorden en het prachtige geschenk, was de rondvraag aan de orde waar voor weinig belangstelling bestond. Al leen de heer Doornebal vroeg naar de mogelijkheid tot het bouwen van een kleuterschool in Overberg. De vergadering werd met dankgebed door de heer Schreuders gesloten. JEUGD IN DE BRANDING Op zaterdag 7 maart a.s. hoopt de Cefa afdeling Renswoude in het gebouw Reho- both haar tweede filmvoorstelling te ge ven. Vertoond zal worden de film „Jeugd in de branding", toegang vanaf 14 jaar. Tevens zal een kort vóórprogramma wor den gebracht. ZIJN FAMILIE BESTOLEN Eén jaar gevangenisstraf met aftrek en voorw. terbeschikkingstelling van de re gering met drie jaar proeftijd, alsmede toezicht van het Leger des Heils, hoorde de 25-jarige motordrijver G. C. P. uit Eist eisen toen hij vorige week voor de Utrechtse rechtbank terechtstond wegens diefstal en verduistering. Na reeds zeven maal te zijn veroor deeld, was het in december j.l. opnieuw misgegaan. Hij leende in Amersfoort een rijwiel met hulpmotor van zekere B. en reed er prompt mee naar Utrecht. Op de automarkt verkocht hij de brommer voor 50,—. Ook zijn familieleden werden de dupe van zijn misdrijven. In Barneveld ging hij er met de fiets van zijn broer F. van door, die hij voor 25,van de hand deed, hoewel de waarde van het rijwiel 90,bedroeg. Van een andere broer eigende hij zich vakantiezegels, een sou- veniergondel en een postwissel toe, welke hij ten gelde maakte. In het over hem uitgebracht rapport werd P. een vechtlustige psychopaat ge noemd, die sterk verminderd toereke ningsvatbaar moet worden geacht. De rapporteur herinnerde aan het brute op treden van P. in een vorig kosthuis, waar hij een ware terreur had uitgeoefend. Op 10 maart a.s. volgt de uitspraak. (Vervolg van pagina 1) Enfin, het maximum is nu eenmaal vijftig en daarom kon de officier met een gerust hart 50,of 20 dagen eisen. Het defecte achterlicht wilde hij verrekenen voor 20,of 8 dagen. Rechter v. d. Brand vonniste resp. met 40,of 16 dagen en 20,— of 8 dagen. Met haar personenauto was mevrouw J. J. van W.-W. uit Rhenen een Duitse stationcar gaan inhalen, terwijl een tegen ligger naderde. De wagen voor me ging stoppen en ik heb toen ook vaart geminderd. Toen ik hem ging passeren stond hij zo goed als stil en was de weg verder vrij, ver telde mevrouw Van W., toen zij vrijdag voor het Wagenings kantongerecht ver scheen. Toch was er blijkbaar wel verkeer, anders had geen aanrijding plaats kunnen vinden, interrumpeerde rechter v. d. Brand. Toen ik midden op de weg was, kwam de tegenligger plotseling met grote vaart en bovendien links door de bocht, zei verdachte verontwaardigd. De weg is dunkt me toch breed ge noeg voor drie, meende de rechter. Inderdaad, gaf verdachte toe. De Duitse wagen stond goed rechts en aan mij lag het ook niet, want ik reed precies midden op de weg en passeerde 'de sta tioncar op heel korte afstand. Het lag wel aan u, verbeterde de rechter, want u had in het geheel niet mogen passeren. De Duitse auto stond nog niet helemaal stil en het komt er dus op neer, dat u bij een onoverzichtelijke bocht ingehaald hebt. Ik was er nog zeker veertig meter voor, verdedigde verdachte zich. In ieder geval zo dicht erbij, dat het gevaar opleverde, dat is wel gebleken, pareerde rechter v. d. Brand. U hebt de bestuurder van de tegenligger in verwar ring gebracht door uw manouvre. C. M. v. d. B., schilder te Rhenen, die de auto gereden had, waarmee mevr. Van W. in botsing was gekomen, ver klaarde als getuige, dat verdachte inder daad goeddeels op zijn weghelft was ge komen. Hij had er niet meer langs ge kund en haar wagen aan de linkerzij kant in het midden gegrepen. Het risico is altijd voor de inhaler en het is dus geen excuus als men zich beroept op de snelle vaart van de tegen ligger of het slechte zicht. Dan moet men maar niet dicht bij een bocht inhalen. Helaas ben ik niet tot de overtuiging ge komen, dat verdachte haar fout inziet en in het vervolg zal proberen deze te voor komen, zo zeide mr. Leusink in zijn re quisitoir. Eis 75.— of 30 d. Vonnis con form.

De Vallei | 1959 | | pagina 2