DE VALLEI Albert Heijn De Laatste Brug Voor de Jeugd MACARONI 22 RIJST droogkokend 39 PRUIMEN 49 Abrikozen 69 Kapucijners 35 VGt Spek gerookt 20 Augurken gesneden 39 ZUURKOOL 19 ROOKWORST 79 Zuurkoolspek79 Ondanks weinig krachtsverschil toch neder laag voor Veenendaal Kruiswoord-puzzle Tomatenpuree 35 Gelderse Ham .45 KWALITEITSG,AR..ANTf Gemalen Zwitserse Kaas maakt u het leven goedkoper KRUIS HELPT ECHT! WITTE HEZENOD TRAPNE LUBEFF GAARIES Dovo bleek in plaatselijke ontmoeting tegen VRC de sterkste GVVV met vijf punten voor sprong aan de kop SKF versloeg SVMM I De Merino's boekte in Wilnis winst op C.S.W. Flinke nederlaag voor Advendo tegen Hulshorst Opgave nr. 4 TAFELTENNIS Weer overwinning voor Climax HET CADEAU VOOR DE KONING Oplossing opgave Nr. 3 MENU 1 MENU 2 MENU 3 MENU 4 GROTE PRIJSVERLAGING BOEREMETWORST too GRAM Is uw boodschappentas te zwaar Onze speciale bestelservice staat tot uw dienst en brengt uw boodschappen (aankopen in de winkel) desgewenst gratis in Veenendaal bij u thuis! FEUILLETON door NORBERT KUNZE (28) En wanneer zij jarenlang niet thuis konden komen en nog slechts in de paar regels van een brief mens waren, dan kon men ook dit uithoudingsver mogen als heldhaftig aanduiden, maar zij dachten daar anders over. Zij schre ven ook niets over hun daden en oor logssuccessen en in hun brieven stond geen enkel woord over overwinning en overwinningsroes, maar alleen, of de tuin mooi vooruit ging, want het was toch weer zomer geworden en of de oude kersenboom dit jaar eindelijk weer droeg Alleen hun kameraad, die zij slechts een naam gaven en die op zijn beurt hen zo noemde, die lieten zij niet in de steek. En wanneer zijn tijd kwam, dan was het ook meestal de hunne en zij beten met hem in het gras. Hier en ginds was het zo. Toen Helga en Miliza de voord wa ren overgestoken en de steile oever op gingen, riepen een paar soldaten hen na. De wijde broeken waren tot boven de knieën nat geworden en het zag er komisch genoeg uit om de spotlust van de soldaten te ontketenen. Een hunner nóemde ze de twee rozen van Stam boel en de andere bedankte zijn kame raad omdat hij hem op de twee hom mels opmerkzaam had gemaakt. En hij schreeuwde luid en zo, dat iedereen het kon horen, dat hij lak had aan deze oorlog in het algemeen en aan deze veldtocht in het bijzonder en speciaal aan dit land en tenslotte aan deze vrouwen met de pofbroeken en de neergelaten gordijnen. Onder het gelach van de soldaten klommen de beide vrouwen over de grintbak van de rivierbedding omhoog naar de weg. Milans huis stond dicht bij de brug. Het was weldra bereikt. Zij gingen door de beide binnenplaat sen en troffen hem, angstig en ver schrikt in zijn kamer aan. Hij had ze verwacht als een doodvonnis, waaraan men niet kan ontkomen. Miliza liet de boodschap van de Engelsman zien en zei, dat ze naar hem toegebracht wilde worden. Milan Peric was bezorgd voor zijn hachje. De aankomst van de Duitsers had hem een ernstige schok gegeven. Hij wist, dat het zijn leven zou kosten, wanneer de vijand de Engelsman bij hem vinden zou. Milan bracht de beide vrouwen in zijn wijnkelder. Hij beloofde op te passen en zou een steen tegen de deur werpen, wanneer er gevaar in aantocht mocht zijn. De kelder was diep in de aarde ge houwen. Een steile trap leidde naar de donkere ruimten omlaag, waar de wijn vaten in twee rijen langs de lemen muren lagen. Daartussen was plaats voor een smalle gang. De Engelsman lag op een houten brits, waarop Milan maisbladerën en stro had gestapeld. Lege vaten en man den onttrokken de legerstede aan het oog. Hij was goed verborgen, maar dat zou hem nauwelijks gebaat hebben, want toen zij aan het einde van de trap stilhielden, om in de kelder rond te zien, hoorden zij de man luid snur ken. Helga zette de kleine lamp, die Milan haar gegeven had, naast de slaapplaats neer. De gewonde werd pas wakker door de aanraking van de stethoscoop, die reeds tamelijk lang zijn borstkas, cen timeter voor centimeter, beluisterde. Hij rees verschrikt overeind, maar liet zich terstond weer steunend terugzin ken. „What's on? What's that? German? I'm captured?" Miliza stelde hem gerust. Hij kende Servisch, hij had immers ook de brief in de Servische taal ge schreven en zo konden zij met elkaar spreken, zonder dat Helga verstond, waar het over ging. Miliza zei hem, dat zijn brief was overgebracht en dat zij gekomen waren om het serum te halen. De andere, die hem onderzocht, was arts. Een Duitse, maar zij werkte bij hen. De Engelsman schudde ongelovig het hoofd. „Reeally?" zei hij. „That turkey girl is a german?" Toen groette hij Helga met het gemoedelijke „Hello". Het kwam er uit, alsof hij vaststelde, dat dit nu eenmaal tijden waren, waarin men zich over niets meer behoefde te verwonderen. Alles paste zo heerlijk bij elkaar. Zijn situatie en ook dat een Duitse dokteres hem onderzocht en dat zij bovendien nog de kleding van een moslem-vrouw droeg. Helga had haar onderzoek onderbro ken. Toen Miliza van zijn ligplaats wegging, om buiten te zien, of alles in orde was, verzocht Helga hem, diep adem te halen. De Engelsman ver stond haar niet. Hij zei: „English or Serbian. Nix German!" En Helga vroeg het hem nogmaals in zijn moedertaal en zei: „Please try to breathe." Maar hij kon het niet. Het vermoei de hem te zeer en hij had hevige pijn. Helga vermoedde een scheur in de long. Een diagnose, die ernstig genoeg was. Miliza kwam terug en hielp haar de Engelsman te steunen. Helga legde hem, zo goed mogelijk, een stevig ver band om. Veel meer kon zij op het ogenblik niet voor hem doen. Milans kelder was geen operatiezaal. Hij vroeg, of er kans op was, van hier weg te komen, en Miliza zei hem, dat de Duitsers in de plaats waren en dat het nu zeker niet mogelijk zou zijn hem naar haar brigade te brengen. De Engelsman vloekte, maar toch was hij verheugd, dat hij althans hulp had gekregen. En wanneer alles ver keerd zou gaan, dan wilde hij zich met wijn vol laten lopen, die hier rijkelijk genoeg aanwezig was. En dat zou hem ook helpen, over de eindeloze uren van eenzaamheid heen te komen. De op Poltewa gerichte wigsgewijze aanval had ook Morgoljewo als een golf overstroomd. Offensief! Offensief! Alleen de beide ziekenafdelingen ble ven in de plaats achter, maar er wa ren voorzorgsmaatregelen getroffen, dat de mensen zo snel mogelijk naar het vrije grondgebied gebracht zouden worden. Al het overige had zich bij de doortrekkende troepen aangesloten. Helga was gereed. Toen zij het serum inpakten, dat Mi lan in een leeg vat had verstopt, was Momcillo er plotseling weer. Hij hielp hen en toen zij afscheid namen van de Engelsman, stond hij, stram saluerend, naast de brits. „Thank you doc. Auf Wiedersehen, may be", zei de Tommy. Helga en Mi liza verlieten zijn legerstede en gingen de trap op naar boven. Helga had de deur vlak voor zich, maar zij aarzelde, die te openen. Miliza kwam een paar stappen achter haar aan. Helga draaide zich om en zag haar aan. Miliza had bij de steeds langzamer wordende stappen van de Duitse reeds begrepen, dat er iets zou gebeuren, dat er een beslissend ogenblik weldra te verwachten zou zijn. Helga keek in de loop van het pistool dat op haar gericht was. Zij forceerde een glimlach en schudde peinzend en vermoeid het hoofd. Het was in het geheel niet nodig, haar op die manier tot iets te dwingen. Zij had het reeds eenmaal gezegd en herhaalde het nu. Het zou anders gelopen zijn, wanneer de Duitsers de plaats niet bezet zouden hebben! Helga was vastbesloten te blijven. „Ik ga niet voor de tweede keer mijn mensen voorbij", zei zij. „Wanneer u maar een stap doet, om mij te ontwijken, moet ik schieten", zei Miliza. „Daar heb ik bevel voor, dokter!" Ja, dat wist Helga. Maar zij zou wachten, tot Miliza de brug over was. Tot zij zeker wist, dat zij er doorheen was gekomen. Miliza schudde het hoofd. Neen, ook dat ging niet. „Ik moet schieten", herhaalde zij. „Ik weet niet, of u hebt overwogen, wat dat ten ge volge zou hebben. Dat ik u tref, is ze ker. Maar de volgende zou ik zijn. En onze mensen zouden vergeefs op het serum wachten!" Op dit ogenblik vloog er een steen tegen de kelderdeur. Miliza liep Helga voorbij, de trappen op en rukte de deur open. De man van de Oestasja, die buiten op de binnen plaats stond, zag de beide vrouwen en wenkte hen. Hij had van een paar sol daten gehoord, dat de meisjes het huis binnen waren gegaan. Miliza strekte haar hand achterwaarts uit en liet het pistool in de kelder vallen. Helga wierp haar tas, die de ene helft van de me dicamenten bevatte, er achterna. Miliza echter hield het andere deel rustig onder haar kleren verborgen en droeg het mee. De man van de Oestasja riep hun toe, dat zij meer haast moesten maken. Hij had een mooi werk voor hen! (Wordt v«rvolgd.) ONZE JARIGEN 5 maart Gerrit Gerritsen 6 Tonny Kieviet 6 Henny v. d. Weert 7 Mimi Dorland 7 Arend Jan v. d. Berg 7 Ali v. d. Scheur 8 Grietje v. Donkelaar 9 Wim ter Hoeven 9 Ali de Haas Bobbie Schoeman Hartelijk gefeliciteerd! OPLOSSING RAADSELS I. Donau, Taag, Elbe, Inn, Ganges, Po. II. M, jas, bruid, Maurits, Griek, ets s. Maurits. III. Zuid, broek. Zuidbroek. I. Rood, geel, bruin (Rie moest zijn Ru) grijs, paars, blauw. II. C, wip, water, citroen, sloop, zes, n. Citroen. III. Dolk, kolk, wolk, tolk, volk. UITSLAG VAN DE WEDSTRIJD EEN, TWEE, DRIE, WIE HEEFT DIE BAL Beste jongens en meisjes, Allemaal bedankt voor jullie ingestuur de raadsels. De twee prijswinnaars zijn dit keer: Groep ouderen Ina ten Donke laar, Ferd. Bolstraat 30, Veenendaal, 11 jaar. Groep jongeren: Bertie van Gent, Haarweg 26, Overberg, 9 jaar. Gefelici teerd hoor! De bal kan worden afgehaald aan het redactiebureau. Hier is de oplossing van de raadsels: Ouderen: I. Praag, Emden, Rupel, Rolde, Wolga. II. Geel, gevel. III. Verpleegster, violist, dichter, orkest leider. Jongeren: I. Zwart als roet; glad als een aal; vrij als een vogel; nijdig als een spin; fris als een hoentje; trots als een pauw. II. Mier, moor, boor. III. Schilder, keizer, schaker, schrijfster- Beste Attie, Wel bedankt voor je keurige brief. Je bent van harte welkom als nicht en voor zilverpapier houden we ons aanbevolen. Je bx-oertje en zusje kunnen ook wel mee doen hoor. Je zusje is nog maar vijf jaar en kan dus nog niet schrijven, maar jij kunt de datum van haar verjaardag op geven, dan komt die in de krant. Je zult wel graag naar school gaan, als je zo goed kunt leren he? Daag. Schrijf me nog maar eens. Tante Jos. Beste Anneke, Jij ook bedankt voor je brief, 't Is niet erg hoor, dat je nog geen verhaaltje hebt geschreven. Dat gaat ook maar zo niet he? Wie weet, schiet je nog eens iets tegenoemd. binnen, maar als het niet lukt, even goede vriendinnen! Jij gaat nu ook al gauw van school af he, ga je dan naar de Mulo? Dag Anneke, groeten van Tante Jos. NIEUWE RAADSELS Voor ouderen: I. De volgende bor,djes hingen aan de hokken van een dierentuin. Was dat er gens in het buitenland? Welnee, in ons eigen landje, maar voor de grap waren de letters in verkeerde volgorde gezet. Wie kan de namen van de hokbewoners vinden? II. Wat is de kortste maand van 't jaar? Weet je het, vertel het maar. Geen februari hoor, want ziet, Die maand bedoel ik nu eens niet. III. Xhavenplaats in W.-Duitsl. XEuropese binnenzee X rivier in ons land X eiland bij Nieuw-Guinea XUniversit. stad in Zweden X Italiaanse stad Xplaats in Arkansas (Am.) Op de kruisjeslijn komt de naam van een Zeeuwse badplaats. Voor jongeren: I. Ik ben een mooie tuinbloem, verander mijn eerste letter, dan ben ik een jongens zowel als een meisjesnaam. Verander mijn twee middelste letters en ik word iets dat Nederland veel uitvoert. II. Welke kous wordt niet geweven, Nooit gestopt en nooit gebreid? Welke kous is nog vervelend, Midden in de vrolijkheid? III. XNederl. provincie XZeeuwse plaats (oesterkw.) X plaats dicht bij Veenendaal Xstad in Nd.-Brabant Xstad aan het Veluwemeer XNederl. provincie X plaats in Nd.-Brabant Xplaats in Limburg Xbadpl. Zd.-Hollandse kust Op de kruisjeslijn komt de naam van een plaats die Hollands Venetië wordt Veenendaal trok met een sterk gewijzigd elftal en vol goede moed, naar Arn hem om haar krachten te meten met Eendracht. Al direct was te zien dat het krachtsverschil niet zo heel erg groot was. Gaasbeek had de plaats 'van Van Soest ingenomen en deed daar verdienstelijk werk. De jeugdige Lindeboom speelde op de binnenplaats een beweeglijk partijtje voetbal, terwijl Rebergen op de midvoorplaats opereerde. Er werd over het algemeen in een behoorlijk tempo gevoetbald, waarbij de ploegen om beurten ten aanval trokken. De Arnhemmers waren hierbij wel iets feller, maar niet gevaarlijker. De Veenendalers daaren tegen speelden vooral in de eerste helft soms wat mat en kwamen veelal juist een stapje te kort, terwijl ook slecht plaatsen soms parten speelde. Eerst in het laatste kwartier draaiden beide ploegen op volle toeren, maar toen werd het spel over het algemeen geno men te ruw. Mogelijk vond dit zijn oor zaak in de niet al te correcte leiding, maar het gevolg was, dat Gijs Hensen, zowel als Hendriks van Eendracht, we gens onderlinge onenigheid, op last van de scheidsrechter het veld moesten ver laten. In het begin een serie wederzijdse aan vallen, waarbij van gevaar nauwelijks gesproken kon worden. Na de 22ste mi nuut ondernamen de Arnhemmers een snelle aanval, waarbij Gerritsen uit een voorzet van Bogaard, de bal buiten het bereik van doelman v. d. Pol in het net kon plaatsen 10. Dit doelpunt zat de Veenendalers niet lekker en zij stelde dan ook alles in het werk, om het verloren terrein terug te winnen. Het had er de schijn van, dat dit spoedig zou lukken ook, maar een door Jan Heikamp goed opgebracht bal, werd door Rebergen over het doel geschept. Even daarna ging Heikamp er alleen van door enschoot in moeilijke positie op het doel. Doelman De Knegt was ech ter op zijn post en met een fantastische sprong was het gevaar bezworen, zij het dan ten koste van een corner. Na de hervatting kwam Veenendaal iets meer -in de aanval, maar het spel was ook nu niet doortastend genoeg. Bij een snelle uitval der Arnhemmers werd de bal in de 18e minuut over de ver opgedrongen Veenendaalse achter hoede geplaatst. Hendriks ondernam een snelle ren, maar werd door een der Vee- De grote strijd tussen Dovo en VRC is weer gestreden. Het technisch betere Dovo wist uit deze ontmoeting een ver diende 3-0 overwinning te behalen. Hoe wel er soms wel aardige staaltjes voetbal te zien waren, kan toch moeilijk gezegd worden dat de talrijke toeschouwers vol ledig waar voor hun geld gehad hebben. Het is over het geheel genomen een mati ge wedstrijd geworden, waarbij van het begin af vaststond dat VRC niet tegen Dovo was opgewassen. Het was voor de geel-blauwen die steeds de binnenspelers ter versterking van de achterhoede moes ten terugtrekken, wel erk moeilijk spelen temeer daar hun grote kracht midvoor Cornelissen door de goed op dreef zijnde Dovo-spil Van Laar totaal aan banden gelegd werd. Het was al meteen Dovo dat ten aanval trok, maar ondanks enkele goede kansen die evenwel door de in prima vorm zijnde doelman Van Kooten verijdeld werden, moest het toch nog twintig minuten duren voordat door een fout in de achterhoede Van Hal zijn club de leiding kon geven (0-1). Dit doelpunt was aanleiding voor VRC om enkele behoorlijk opgezette aanvallen te ondernemen, welke echter afstuitte op de stugge Dovo-verdediging. In de laatste minuut voor de rust speelde Kroesbergen zich keurig vrij. Zijn voorzet werd door Slotboom opgevangen die op zijn beurt de bal via een tegenstander in het doel ca ramboleerde (0-2). Na de thee kwam VRC aanvankelijk wat meer in de aanval maar enkele goede scoringskansen werden door de deze mid dag erg actieve doelman Van Hardeveld onderschept en afgeslagen. Vijftien minuten voor tijd werd het derde doelpunt geboren. Slotboom bracht de bal op en loste een vreselijk hard schot, dat echter door de lat gekeerd werd. Schoeman ving de bal op en plaat ste deze met het hoofd langs doelman Van Kooten. Daarna kwam Van Hal pas goed op dreef en bracht de VRC-achter- hoede steeds weer in moeilijkheden. Hoe wel er een doelpunt in de lucht hing, kwam er in de stand toch geen verande ring meer. Het gaat GVVV wel voor de wind. Ter wijl alle concurrenten hun wedstrijden verloren bleven zij met 4-1 de baas over DVS '33 uit Ermelo, waardoor zij thans met vijf punten voorsprong eenzaam aan de kop van de ranglijst tronen. De Ermeloërs legden van het begin af het accent op de verdediging, kennelijk om de nederlaag zo klein mogelijk te houden. Uiteraard kwamen de Veenen dalers hierdoor overwegend in de aanval maar te kort en te doorzichtig spel, stond een doelpunt in de weg. Het was zelfs Ermelo dat na. een half uur spelen door twijfelen in de GVVV-achterhoede de leiding nam (0-1). Ondanks een technisch overwicht van de Buurtlaanbewoners, bleef deze stand tot na de rust gehand haafd. Tien minuten na de hervatting kreeg GVVV een strafschop toegewezen wegens hands van een der verdedigers. Hoede- man plaatste zich achter de bal en maak te er een keurig doelpunt van (1-1). Weer tien minuten later was het Lep pers die de bal van achteraf opving en met een keihard schot de stand op 2-1 bracht. Daarna was het weer Hoedeman die zich vrijspeelde en beheerst en hard inschoot (3-1) Wel kregen de gasten kans om de ach terstand te verkleinen, maar de toege stane strafschop werd op fantastische wijze door Van de Pavert gestopt. GVVV wilde echter niet achterblijven en liet door Leppers een strafschop om zeep brengen. Tien minuten voor tijd was het Hoedeman die er 4-1 van maakte. nendaalse achterspelers te zwaar aange vallen. De scheidsrechter floot voor straf schop, maar te gelijkertijd zag Hendriks kans om de bal toch nog in het Veenen daalse doel te plaatsen. De scheidsrechter paste de voordeelregel toe, door dit doel punt toe te kennen en de overbodig ge worden strafschop te annuleren 20. Eerst daarna kwam Veenendaal goed op toeren, maar Eendracht verdedigde met man en macht de voorsprong, terwijl bij Veenendaal het pechduiveltje een woordje mee ging spreken, waarbij en kele doelrijpe kansen om zeep gingen. Hoewel Veenendaal tot het einde toe in de aanval bleef en nu voor honderd pro cent vechtlust aan de dag legde, lukte het niet meer, zodat weer een nederlaag aan de lange reeks werd toegevoegd. De grote strijd om de bovenste plaats ging tussen SKF I en SVMM I uit Maarn. SKF wist deze belangrijke wedstrijd in winst (9-3) om te zetten en staat nu op de bovenste plaats met vier punten voor op SVMM. In het begin van de wedstrijd liep het niet direct op rolletjes. Het duurde dan opk vrij lang voordat de (overigens goede) jeugdige invaller Van Rossum een fraaie doorloopbal benutte. SVMM hier door niet ontmoedigd gooide er een schepje op en na eerst een strafworp te hebben gemist scoorden zij de gelijkma ker (1-1). De Veenendalaers werden door dit doelpunt wakker geschud. De vak verwisseling bracht enige hoop. Eerst scoorde Van Jaarsveld waarna Schoeman zorgde dat er met een 3-1 voorsprong ge rust kon worden. Na de gebruikte thee zagen de toe- schouwers een beter SKF-team. Nadat Diepgrond even zijn tegenstander ver schalkte scoorde deze het vierde doelpunt. SVMM wist waarvoor zij streden en het werken werd beloond (4-2). Dat de eerste aanval er nu beter in was bewezen zij door twee goede doelpunten (Van Ros sum, Farber) 6-2. Dit was wel de morele klap die SVMM kreeg. Het spelpeil zakte en dat hierna SKF (Van Jaarsveld, Schoe man, Diepgrond) nog drie maal scoorden en SVMM éénmaal de juiste richting wist te vinden, verwonderde niemand. Al met al een aardige wedstrijd om te zien met als uitblinker, scheidsrechter Kroes. SKF II deed het minder goed. Zij gin gen met 8-0 ten onder tegen een op alle linies sterker Austerlitz II. Rust 6-0. De aspirantploeg B (groot) wist na een aardige wedstrijd de punten thuis te hou den. Met 2-1 wisten zij te winnen van Austerlitz A. De andere aspirantploeg B (klein) deed niet onder voor hun grotere clubmakkers. Met 1-0, gescoord door Chris van Dijk na goed aangeven van Dik Lodder, stuurden zij EDO A naar huis. Een overwegend sterker Merino's boek te in Wilnis een verdiende overwinning op CSW. Reeds in de vijftiende minuut kon Blankespoor uit een corner van Kroes de Veenendalers de leiding bezorgen (0-1). Daarna kwam CSW fel opzetten maar door prima spel van de spil en de doel man Diepeveen kon deze voorsprong tot de rust behouden worden. Na de rust werden de Veenendalers aanvankelijk in de verdediging gedrukt, wat de gastheren na tien minuten de ge lijkmaker opleverde (1-1). Na dit doelpunt wist Merino's zich weer aan de druk te ontworstelen en zorgde Sukkel voor een 1-2 voorsprong. Van Kruistum kon het echter nog beter en maakte er met twee gave doelpunten 1-4 van. Nadat de mensen uit Wilnis de achterstand hadden ingelopen tot 2-4 was het twee minuten voor tijd Kroes die aan alle on zekerheid een einde maakte (2-5). De zeer lange rustperiode heeft het voetbalelftal van Advendo uit Ederveen weinig goed gedaan. In de eerste uitwed strijd van dit jaar tegen Hulshorst moes ten de zwarthemden een zware 5-0 neder laag incasseren. De voorhoede was dit maal weer niet op schot en speelde wat te individueel, waardoor er weinig kans op succes was. Na tien minuten nam Hulshorst de lei ding toen er een misverstand ontstond tussen spil Van Ruiswijk en keeper Van Wakeren. De middenvoor profiteerde gre tig en scoorde voor zijn club (0-1). Nog voor de rust kwam Hulshorst op 0-2 toen doelman Van Wakeren te ver was uitgelopen en de linksbinnen de bal over hem heen in het lege doel kon wip pen. De laatste tien minuten voor de rust was Advendo voortdurend in de aanval, maar was niet produktief. Men kon de verdediging van Hulshorst niet passeren. Na rust zakte de afweer van Advendo ineen. Hulshorst voerde geleidelijk de stand op tot%0-4. Even kwam Advendo nog terug, maar Tietzelfde euvel van de schot loosheid deed weer opgeld. Hulshorst wist in de laatste minuut de vijfde treffer in het Ederveense doel te schieten, waardoor de nederlaag van 0-5 voor Advendo wel wat zwaar uitviel. Men zal bij de zwarthemden eens reso luut moeten schieten om succes te kunnen boeken. Climax heeft aan de verwachtingen voldaan en Golto met een nederlaag naar huis gestuurd. Toch leek het er in het begin in het geheel niet op dat de wed- strijd een gunstig resultaat voor Climax zou opleveren. Van Eist begon met een nederlaag tegen Van Ree en ook Van Dam moest de eer laten aan invaller Barreling. Vos verkleinde de achterstand door Bretsveld geen kans te geven en door een overwinning van Van Dam op Van Ree werd de stand weer gelqk. Toch nam Golto weer de leiding daar Van Eist ook in Bretsveld z'n meerdere moest erkennen. Het werd 3-3 door Vos die ook voor Barreling te sterk was en door overwinningen van Van Dam op Bretsveld en van Vos op Van Ree liep Climax uit tot 5-3. Van Eist die deze avond slecht op dreef was, verloor hierna van Barreling, zodat het dubbelspel de beslissing moest brengen. In dit dubbel spel was de Golto-combinatie vrij zwak, zodat het Climax-dubbel met betrekke lijk weinig moeite de eindoverwinning kon veilig stellen. Door deze uitslag en de andere resultaten is in de Overg. kl. F de situatie aan de staart van de ranglijst buitengewoon spanend geworden. Never-Down heeft 10 punten, daarna volgen vier teams met 8 punten, te weten Treffers 2, Kolping, Golto en Climax, terwijl het puntenaantal van RTTC nog onzeker is in verband met het niet op komen van een tegenstander. RTTC heeft nu 6 punten maar kan dan ook op 8 punten komen. Zaterdag a.s. speelt Climax in Zaltbom- mel tegen Never-Down. Van dit team hebben de Veenendalers nog nooit ver loren en er bestaat dan ook een goede kans op een gunstig resultaat. Climax 2 heeft in Arnhem Tios 2 beide puntjes afgesnoept. Hier boekten P. W. v. Manen en W. Vos beide twee overwinnin gen. J. Heikamp won éénmaal en door overwinning van laatstgenoemde met Van Manen samen in het dubbelspel was de eindzege een feit. In dit dubbelspel zagen de Climaxspe lers kans om een 20-14 achterstand in te lopen en de game uiteindelijk nog met 24-22 te winnen. Donderdag speelt Climax thuis tegen Boemerang 1 uit Nijmegen. Dit team maakt samen met Flying Bats het meeste aanspraak op het kampioenschap van de eerste klasse A. Vorige week was de koning van Kabou- terland jarig. Dat was een geweldig feest. Alle onderdanen kwamen de jarige ko ning gelukwensen en ze brachten een geschenk mee. De een kwam met een zak uitgezochte beukennootjes, de ander gaf de koning een ons gemalen eikels en weer een ander had een aardige verrassing van dennennaalden gemaakt. De koning was verschrikkelijk blij met al die geschen ken, want dat betekende dat de kabouters veel van hun koning hielden. Natuurlijk trecteerde de koning ook. Voor elke ka bouter was er een punt van een beuke- notentaart en een cantharel. Twee kabouters, Zilverbaard en Snel- been, hadden een heel bijzonder cadeau voor de koning. De vorige dag hadden ze op de grote verkeersweg, die langs het bos loopt, een mooie ronde bal gevonden. Die bal had een prachtige oranje kleur en toen de kabouters eens roken aan het vreemde ding, hadden ze een heerlijke geur opgesnoven. Ze hadden een sinaas appel gevonden, maar dat wisten de beide kabouters niet, want een sinaasappel hadden ze nog nooit gezien. Kabouter Snelbeen wilde het rare ding meteen maar opeten, want de kabouters hadden wel zoveel verstand van de vreemde dingen die de mensen hebben, dat ze zagen dat het een eetbare vrucht was. Kabouter Zilverbaard had echter een ander plan. „Blijf van dat ding af Snel been", zei hij, „morgen is onze koning ja rig en wij brengen hem dit vreemde ron de ding als verjaarsgeschenk. Aan de ene kant vond Snelbeen het wel jammer dat hij die vrucht niet kon proeven, maar hij voelde toch ook wel voor het idee van zijn vriend om de vrucht aan de koning te geven. Want zo'n fijne oranje vrucht was toch vrij wat mooier cadeau dan een zak beukenoten of een dennenaalden- scheepje. Op de dag van de verjaardag van de koning werd de sinaasappel door de bei de kabouters naar de koning gebracht. Ze bogen allebei diep voor de koning en zei den: „onze gelukwensen Sire en nog vele jaren. „Hartelijk dank", zei de koning. „Sire", zei kabouter Zilverbaard, „wij hebben ook iets voor u meegebracht. Op de weg langs het bos hebben we deze mooie gekleurde bal gevonden en als we ons niet vergissen moet het een bijzon der lekkere vrucht zijn, die de mensen eten. Hij ruikt heerlijk, smul er lekker van majesteit." De koning keek heel blij. Hij bedankte de kabouters vriendelijk. Daar het op dat ogenblik erg rustig in het paleis was, de meeste kabouters waren er al geweest Om geluk- te wensen, zei de koning: „Kom, ik zit hier al twee uur handen te druk ken, ik heb honger gekregen, ik geloof dat ik die vreemde vrucht meteen maar eens ga proberen. „Dat is een goed idee", vonden Zilverbaard en Snelbeen. Vol spanning keken ze toe hoe de koning eerst nog eens rook aan de sinaasappel en toen zijn tanden in de vrucht zette. Maar ach, wat werd dat een teleurstel ling. De koning trok meteen een heel vies Horizontaal: 1. gem. in Zeeland; 8. voornaamw.; 9. spil; 10. muzieknoot; 12. beelden, die in de slaap voor de geest komen 15. familielid; 16. boom; 18. vriend (Fr.); 19. slaapt men op; 20. gewicht;. 22. soort van hert; 24. reinigingsmiddel; 25. Euro peaan; 26. arbeidseenheid; 28. bron; 29. bastaarduitgang; 31. lied; 33. spoedig; 35. muzieknoot; 36. vetstof; 38. in het jaar der wereld (afk. Lat.); 39. afkorting van neon; 40. voorzetsel; 42, het toestaan van gelijke rechten v. de wet aan de vrouw. Verticaal: 1. gem. in Zee land; 2. landbouwwerktuig; 3. plechtige gelofte; 4. bijnaam v. Ezau; 5. bout van een varken; 6. rund; 7. dorp in Zeeland on der Hoedekenskerke; 11. oude lengtemaat; 13 soort 14 nakroost 15. voornaamwoord; 17. patroon; 19. zichtbare voorstellingen; 21. zot; 23. gem. in gelderland; 27. kleef middel; 28. flauw; 30. water in Friesland; 32. dunne overjas; 34. hangt aan de mast; 36. munt in Japan; 37. meisjesnaam; 39. voorzetsel; 41. deel van de bij bel (afk.) Horizontaal: 1. lastig; 4. mossel; 7. arena; 9. raar; 10. geen; 12. tram; 13. einde 14. rood; 15. romer; 18. pet; 20. graan; 23. kerel; 25. tomaat; 26. geweld; 27. pedel; 29. arend; 31. rol; 32. serre; 37. smet; 39. polka; 40. merk; 41. node; 42. neus; 43. eerst; 44. logger; 45. eerder. Verticaal: 1. laster; 2. team; 3. garen; 4. mager; 5. ster; 6. Londen; 8. eender; 9. raam; 11. nona; 16. otter; 17. Emmen; 18. Peter; 19. tegel; 21. roede; 22. ander; 23. kap; 24. lel; 28. dollar; 29. Amstel; 30. eden; 33. roes; 34. elkaar; 35. speer; 36. tante; 38. tong; 40. muur. Stevige kost voor zachte prijsjes PAK 250 GRAM TWEE BLIKJES 100 GRAM PAK 500 GRAM GROVE 250 GRAM GEDROOGDE 200 GRAM GEDROOGDE 500 GRAM PRIMA 100 GRAM POT ZOETZURE 500 GRAM MAINZNER PER STUK 200 GRAM 250 GRAM MAGER Alleen deze week! strooibeker 100 gram 49 Wanneer u enig Albert Heijn artikel niet élke cent waard acht die u er voor betaalde, dan geeft AH u het volle bedrag terug. van 55 voor gezicht en, niet erg koninklijk, spuwde hij het stuk sinaasappelschil op de grond. Hij was nogal driftig van aard en daar om gaf hij de sinaasappel een schop, dat hij wel een meter wegrolde. „Als jullie eens weer wat weten", zei hij kwaad, „puur vergif" dat cadeau van jullie, bah, wat een smaak." Smijt weg dat vieze ding. Ik snap niet hoe de mensen dat lekker kunnen vinden." De beide kabouters pak- (Zie verder pagina 2) Verschijnt als bijlage van het streekblad „De Vallei" onder redactie v. tante Jos Hebt u griep die zo echt In uw botten is gaan zitten.Jaagt hem eruit met WITTE KRUIS. tabletten, poeders, cachets! Correspondentie te richten aan tante Jos, per adres: Parallelweg 10 Veenendaal

De Vallei | 1959 | | pagina 4