Diepeveen r Karpetten, Lopers en Vloerbedekking Het waren weer de laatste minuten die Veenendaal de nederlaag bezorgden WONINGINRICHTING HET 00C VAN SIVA Marktberichten EDERTEEN Tafelkleden Voor de kantonrechter WITTE ik m rX WITTE KRUIS VRAAG EN AANBOD II E R O P E N I N G Dovo behaalde overwinning op Go Ahead pas in de tweede helft S.V. Panter verloor van Hierden NSVS maakte Valkenheide in met liefst 9-1 VRC boekte in Kampen de volle winst tegen DOSK Merino's klopte Hoogerheide met royale cijfers (7-2) Triangelboys hield Utrechtse Posta onder de duim HET VOORJAAR NADERT1 Opnieuw twee overwinningen voor S.E.V. TAFELTENNIS o-o-o-o-o-o-o-o-< o-o-o-o-o-o-o-o-c RHENEN ELST RENSWOUDE AMERONGEN Advendo verloor van Veense Boys Ritmeester toneelavond nu f 32.50 Veenendaalse Aannemersbond herdacht 30-jarig bestaan 0¥\ DIVERSEN Fred. v. d. Paltshof 29 - Rhenen - Telef. 750 I Het is allesbehalve prettig, als men het grootste deel van een wedstrijd in de aanval geweest is en uiteindelijk toch nog een nederlaag te slikken krijgt. Dit was de beloning die Veenendaal in de wedstrijd tegen Jonge Kracht voor de zoveelste maal ontving. Al is het dan niet bepaald een hoogstaande partij voet bal geweest, de Veenendaalse voetballers hebben van het begin tot het einde hun uiterste best gedaan om een zo gunstig mogelijk resultaat te bereiken. Tot zeven minuten voor het einde slaagde de fel verdedigende achterhoede er in, om de score blank te houden, maar toen gebeurde het toch weer. Een snelle uitval der gasten gevolgd door een hard en onhoudbaar schot vanaf de rechter vleugel bezorgde Veenendaal de niet verdiende nederlaag. Dit ene doelpunt bleek teveel te zijn, want de voorhoede was niet bü machte om ook maar één doelpunt op te brengen. Do geel-blauwen hadden weer enkele noodzakelijke wijzigingen aangebracht. Wegens een blessure van Gaasbeek stond Gerritsen nu op de linksbackplaats, terwijl De Kleuver op zeer verdienstelijke wijze de spilplaats voor zijn rekening nam. Na de aftrap bleek Veenendaal eerst even tijd nodig te hebben om zich in te spelen. Dit had tot gevolg dat de achter hoede al meteen danig op de proef ge steld werd, maar deze bleek wel safe te zijn. Al spoedig kwam de thuisclub er beter in en lanceerde een serie snelle aanvallen maar het niet snel genoeg reageren en gebrek aan een zuivere schutter voor kwam in deze periode een zeker verdiend doelpunt. Wel werd de Huissense achter hoede enkele malen keurig uit elkaar gespeeld en soms gedwongen tot paniek voetbal. maar het afwerken van de aan vallen liet veel te wensen over. Zo kon het gebeuren dat het bij de rust nog steeds 0-0 was. Na de hervatting was Veenendaal be duidend sterker en overwegend in de aanval, maar nu was het doelman Van Bon, die, zij het dan niet altijd zonder geluk, redding bracht. Na ongeveer twintig minuten spelen nam de aanvalsdrift van Veenendaal iets af. Er werden nog wel aanvallen opge bouwd maar de voorhoedespelers hadden te weinig steun aan elkaar om nu werke lijk gevaarlijk te worden. Alleen een keu rige voorzet van Lindeboom na ongeveer een half uur spelen leverde plotseling een juweel van een kans voor Jan Hei kamp op, maar deze werd hopeloos ge mist. Nadat Kees Henzen zich acht minuten voor tijd wegens een opgelopen blessure had laten vervangen door Sukkel, deden de gasten een snelle uitval waarbij Ver- Dovo heeft op eigen terrein een com petitiewedstrijd gespeeld die wèl de over winning voor de Veenendalers, maar niet een op hoog peil staand spel gebracht heeft. Vooral de eerste helft was mat en onsamenhangend, wat mede oorzaak was dat er aan geen van beide kanten gedoel punt werd. Dovo was in het begin wel in de aanval, maar in de voorhoede scheen het niet helemaal te kloppen. Of dat nu kwam omdat Slotboom midvoor stond of omdat Kroesbergen de rechts- buitcnplaats bezette, hoe het zij, een feit is dat toen deze spelers geruild hadden er meer vaart in de Dovo-aanval kwam en uiteraard meer moeilijkheden voor de verstrekte defensie der gasten. Een doelpunt bleek echter voorhands nog niet mogelijk, zodat de rust met een dubbel- blanke stand inging. Na de thee werd Dovo gevaarlijker en eindelijk in de dertiende minuut werd het eerste doelpunt een feit. Bertus Kroes- bergen gaf bij een uittrap van de Kam- pense doelman goed af aan Schoeman die in vrije positie staande inschoot (1-0). Enkele minuten later plaatste Schoe man de bal naar de ver naar voren ge komen Jean Kroesbergen, die op zijn beurt van vrij grote afstand hard inschoot Dit betekende voor Dovo een 2-0 voor- spreng en de halve zekerheid op de over winning. In het laatste kwartier verhuis de Vari Hal naar de rechtervleugel, ken nelijk om de hem opgelegde bewaking te ontlopen. Hoewel het toen voor de gasten soms wel erg gevaarlijk werd. moest het toch nog tot ongeveer vier minuten voor het einde duren alvorens Slotboom met een keurige kopbal uit een voorzet van Van Hal, de zege veilig kon stellen (3-0). Het zat S.V. Panter zaterdag weer niet mee. Hoewel zij in een uitwedstrijd tegen het heus niet zwakke Hierden nog een 2-1 voorsprong hebben gehad, moesten zij door wat al te hard spel der gastheren in de tweede helft zwichten en met een 5-2 nederlaag genoegen nemen. Aanvankelijk liep alles vrij vlot. Het eerste half uur ontwikkelde zich een ge- lijkopgaande strijd, waarin Panter door een wat ongelukkig doelpunt een achter stand kreeg, maar twee doelpunten van Bolderman binnen de tien minuten brach ten de Veenendalers aan de leiding (1-2). Nog voor de rust echter zag de linksbui ten van Hierden kans om de partijen weer op gelijke voet te brengen (2-2). Na de thee ging Hierden een misschien ietwat te harde partij voetbal spelen en nu mag het dan vreemd klinken, maar Panter kon er werkelijk niet tegenop. Het resultaat bleef dan ook niet uit en met een keurig doelpunt was het al spoedig 3-2. De gastheren bleven stevig aanvallen. De tegenstand van de Veenendalers werd totaal gebroken, waardior de score ge leidelijk tot 5-2 kon worden opgevoerd. maas met een vleugelschot de stand op 0-1 bracht. Wel protesteerde de Veenen- daal-aanhang wegens vermeend buiten spel, maar de goed leidende scheidsrech ter kende het doelpunt toe. Het hele Vee- nendaal-elftal trok daarna naar voren om te trachten de balans weer in even wicht te brengen, maar het lukte niet meer. Twee minuten voor tijd raakte doelman v. d. Pol geblesseerd en moest zich laten vervangen door v. d. Weijde. Het leek er aanvankelijk op dat de wed strijd NSVS tegen Valkenheide geen door gang zou kunnen vinden, daar de scheids rechter op het appèl ontbrak. Na een kwartier wachten kwam hij eindelijk op dagen en kon de strijd een aanvang ne men. Het is een goede dag geworden voor de Veenendalers. Van het begin af in de aanval zijnde, maakten zij er een complete schietpartij van. De eerste helft gaf dan ook een strijd te zien tussen een steeds aanvallend NSVS en een hopeloos verdedigend Valkenheide. Het werd in deze periode reeds 7-0 voor de Veenen dalers, waarvan het zevende doelpunt kwam van de voet van Van Leeuwen. Na de hervatting kwam Valkenheide eerst fel opzetten maar het was Van de Heuvel die de stand op 8-0 bracht. Eerst daarna kreeg Van Münster gelegenheid om de eer voor Valkenheide te redden (8-1). Uit een fel slotoffensief werd het negende doelpunt geboren, waarna met 9-1 het einde kwam van deze sportief ge speelde wedstrijd. VRC zag zaterdag in Kampen kans om voor een groot aantal bezoekers, tegen DOSK de volle winst in de wacht te slepen. Een winst die voor wat de tweede helft betreft, ten volle verdiend mag heten. Toch ging het voor de rust niet hele maal naar wens, want hoewel de Vee nendalers zeker niet de mindere waren, zagen de gastheren kans om reeds in de vijfde minuut de leiding te nemen. Dit nam VRC echter niet en weer vijf minu ten later stelde Cornelissen rechtsbinnen Rebergen in staat om de partijen weer op gelijke voet te brengen (1-1). Ondanks alle pogingen van de Veenen dalers was het weer de thuisclub die een voorsprong kon nemen. Nu door de linksbinnen die via spil v. d. Weerdhof inschoot (2-1). Daarna duurde het tot acht minuten voor de rust voor Cornelissen met een hard schot de batans weer in evenwicht kon brengen (2-2). Na de hervatting ging het beter. Van de aftrap af trok VRC ten aanval en het was Rebergen die er maar meteen 2-3 van maakte. VRC bleef daarna in de aanval, maar het duurde toch nog tot ongeveer twintig minuten voor tijd voor invaller De Har- tog na goed voorbereidend spel de zege veilig kon stellen (2-4). Toen was het ge beurd met de Kampenaren. De Veenen dalers namen het heft geheel in handen en wonnen verdiend met 2-4. Na de knappe overwinning van vorige week op CSW hebben de Merino's het tegen Hoogerheide nog beter gedaan want met een 7-2 nederlaag werden de Hilver summers naar huis gestuurd. Hierbij dient opgemerkt te worden dat de gasten het grootste gedeelte van de doelpunten op de slechte conditie van hun doelman kunnen afschrijven. Reeds in de tweede minuut kon Kroes de score openen (1-0). Doordat de wol mensen het daarna wat al te gemakke lijk opnamen kon Hoogerheide na een half uur spelen de achterstand weer weg werken (1-1). Dit was het sein voor Me rino's om er een schepje op te doen. Het was dan ook binnen twee minuten Van Kruistum die uit een voorzet van Van Dolder de stand op 2-1 bracht, terwijl Sukkel er nog voor de rust 3-1 van maak te. Vijf minuten in de tweede helft werd het 4-1 door Sukkel. Hoogerheide kwam toen even fel opzetten maar kon het toch niet verder brengen dan 4-2. Daarna kwamen de Veenendalers er steeds beter in en wisten met doelpunten van Kroes, Sukkel en Van Manen de voorsprong op te voeren tot 7-2. Triangelboys kwam deze middag sterk voor de dag en zag kans om het Utrechtse Posta van het begin af hun wil op te leggen, wat voor een groot deel zijn oor zaak vond in de grote activiteit van de middenlinie. Toch bleken de doelpunten aanvankelijk duur te zijn, want verder dan een treffer van Rebergen kwam het in de eerste helft niet (1-0). dalers bleven aanvallen en door een fout Na de thee eenzelfde spelbeeld. De Vee- in de achterhoede werd het 2-0, waarna de actieve midvoor Van Deelen er 3-0 van maakte na keurig aangeven van Re bergen. Toch wisten de gasten de eer te redden, zij het dan door een strafschop (3-1). Kort voor het einde maakte Rebergen aan alle onzekerheid een einde door nummer vier in de touwen te werken (4-1). Toen het einde aangekondigd werd had Trian gelboys een verdiende overwinning be haald. Vos won weer alle drie zijn wedstrijden week werd het weer een 6-4 overwinning, en Van Dam moest alleen in De Ruiter z'n meerdere erkennen. Van Eist kon na z'n blessure nog niet erg in vorm komen en verloor ook nu van als z'n tegenstan ders. In het dubbelspel waren Van Dam en Vos echter weer uitstekend op dreef en zorgden zodoende voor de volle winst. Door dit resultaat is Climax wel zo goed als veilig komen te staan. Het heeft nu minstens vier teams onder zich en met nog twee wedstrijden tegen zwakkere tegenstanders voor de boeg, ziet de toe komst er rooskleurig uit. Zaterdag ontvangt Climax RTTC uit Ravensteijn. Dit team staat onderaan maar behaalde deze week een onver wachte zege op Tios en zal ook zaterdag ongetwijfeld alles in het werk stellen Minder goed gaat het in de eerste klas- om z'n positie te verbeteren, se A met Ritac. Dit team kreeg twee ge voelige nederlagen te incasseren n.l. van Boemerang 1 en van OTTV. Tegen koploper Boemerang speelde Ri- ONZE KOLLEKTIE IS AANGEVULD MET DE NIEUWSTE DESSINS Ook de prijzen vallen U beslist mee Komt U vrijblijvend binnen zien naar onze ENORME sortering Hoofdstraat 23 - Veenendaal - Telefoon 2223 iiitl liiluliiiilii iiiiniiiiiMHi Vorige week maandag hebben de SEV- ers in een uitwedstrijd wederom een ge makkelijke overwinning behaald. Nu was 't het zesde team der Utrechtse studen ten, dat aan de zegekar werd gebonden. Een goede wedstrijd is het niet gewor- J den daarvoor was de tegenstand te gering, hetgeen ook wel blijkt uit de setstanden via welke deze 3-0 zege werd bewerk stelligd: 15-4; 15-9 en 15-4. Door een beslissing van de competitie leider, die de achterstand in de afwerking van het programma wil trachten in te lopen, moesten de SEV-ers ook zaterdag binnen de witte lijnen treden. Nu was j de tegenstander in deze thuiswedstrijd het derde team van het Utrechtse Phylos. Het spelpeil in deze wedstrijd was be slist veel beter als dat van maandag avond, de tegenstander was dan ook in spirerend, daar in de uitwedstrijd tegen dezelfde ploeg, SEV haar eerste verlies- punt opliep. In de eerste set leek het erop dat de Utrechtenaren wederom grote plannen hadden. Wel kon SEV nog een voorsprong nemen van 11-8, doch de vol gende vijf punten gingen door sterk spel naar de Phylos-ploeg. Captain Sipkema vroeg een time-out aan, die hij gebruikte om Gert van Manen te vervangen door de jeugdige Oene Dijkstra. Het psycho logische effect van deze onderbreking was dermate groot, dat de volgende vier punten - na serve-wisseling - naar SEV gingen en daarmede de eerste set (15-13). Na deze uitermate spannende eerste set bleek Phylos al haar (volleybal)kruit verschoten te hebben, terwijl de SEV-ers zich volledig hadden ingespeeld op het felle spel der Utrechtenaren. Ondanks verwoede tegenstand (die evenwel niet in de score tot uitdrukking kwam) legde de Veenendaalse ploeg volledig haar wil op en won met spel van goede kwaliteit met 15-4 en 15-0 dus met 3-9 deze wed strijd. De beste speler was weer Gert van de Bovenkamp, die met zijn keiharde smash punt na punt wist te scoren. Ook Roel Sipkema had kennelijk zijn dag, trou wens de ploeg als geheel vertoonde een vorm en een concentratie, die wij dit sei zoen nog niet vaak hebben gezien. Deze goede vorm komt op het juiste moment, daar volgende week zaterdag de grootste concurrent - het Zeistse Cito - aan de Hoogstraat zal proberen de kam pioensaspiraties van SEV te verstoren; iets - dat naar wij verwachten - zij het met moeite, wel zal kunnen worden ver hinderd door Sipkema en zijn mannen. Deze wedstrijd begint om 4 uur precies. Ook de uitwedstrijd tegen Never-Down in Zaltbommel is voor Climax een vol ledig succes geworden. Evenals vorige tac beter dan een 10-0 nederlaag doet vermoeden en verschillende wedstrijden gingen dan ook op het kantje verloren. Tegen OTTV echter was Ritac ronduit slecht. Hier was de einduitslag 8-2 waar bij v. d. Brink en De Man elk één partij wonnen. Climax 2 ontving in deze klasse bezoek van Boemerang 1 uit Nijmegen. Dit team is nog steeds zonder één enkel verlies- punt. Toch heeft het er lange tijd naar uitgezien dat het in Veenendaal een veer zou moeten laten en eerst in het dubbel spel wist Boemerang de overwinning vei lig te stellen. De wedstrijd gaf goed en in sommige sets zelfs zeer goed spel te zien. De beste wedstrijd was ongetwijfeld die tussen Piet van Hanen en Gasseling, laatstgenoemde was steeds fel in de aan val maar Van Manen retourneerde de hardste ballen. Na een geheel gelijkop- gaande strijd kreeg Van Manen in het laatst van de derde game een kleine in zinking en dit kostte hem de partij. Ook in Bakker moest Van Manen z'n meerdere erkennen, doch zegevierde over Stappers. W. Vos, die er ook steeds beter inkomt, won van Gasseling erf'Heikamp won zo wel van Stappers als van Gasseling. Op zaterdag 18 april a.s. organiseert Climax voor de tiende maal haar jaar lijks tournooi van de Geld. Vallei. Dit tournooi wordt weer gespeeld in het ge bouw „Eltheto" aan de Fluitersstraat. Indien nodig worden voorwedstrijden ge speeld in het oefenlokaal van de vereni ging Climax. Bondsgedelegeerde zal zijn de heer Tardijn uit Arnhem. Inschrijvingen te richten aan de heer A. H. Hermans, Pau- lus Potterstraat 11 te Veenendaal. De inschrijving sluit op donderdag 2 april. STOFZUIGERS! RUTON HOLLAND-ELECTRO EXCELCIOR ERRES SIEMENS A.E.G. enz.' Uit voorraad leverbaar. Prijzen vanaf I 135.- Betaling event, in overleg RADIO EN TELEVISIE MOLENSTRAAT 16 - TELEFOON 579 - RHENEN (73) Onmiddellijk heeft Aram de tweede gedaante ontdekt. „Kom mee! Vlug! Het is Tarai!" fluistert hij. De twee mannen springen op uit hun schuilplaats, doch de grootvizier heeft het standbeeld reeds bereikt. Prinses Indra slaakt een verschrikte gil, wanneer zij zich plotseling voelt beetgegrepen. „Aha, mijn duifje!" sist een rauwe stem aan haar oor. „Thans zult ge mij niet langer verwaarlozen voor die blanke hond! Nog hedennacht zal ik u wegvoeren op mijn schip!" Ge ruisloos zijn Aram en Sylvester naderbij geslopen. „Dat zult gij niet! Verrader!" snauwt Aram zijn doods vijand plotseling toe. Reeds ligt het zwaard in zijn vuist, doch met een bliksemsnelle beweging draait Tarai het weerloze meisje als een schild voor zich. „Laat hem!" smeekt Indra. „Waag u niet aan een ge vecht met hem! Hij zal u doden!" Tarai lacht spottend. „Ga uw gang!" hoont hij. „Doch ge hebt de meeste kans de verkeerde te treffen!" En met Indra als schild wijkt de schurk langzaam achteruit. (Wordt vervolgd) Eiermarkt: aanvoer 130.000 stuks. Prij zen van 10.75 tot 11,50 per 100 stuks. Handel vlug. Biggenmarkt: aanvoer 80 stuks. Prijzen van 62,— tot 76,— per stuk. Handel redelijk. Veenendaal ONJUISTE BENAMING In een klein deel van de totale op laag van „De Vallei" d.d. 6 maart j.l. stond vermeld dat ds. Keuning offi cieel verbonden was aan de Gerefor meerde Gemeente Hoofdstraat. De op merkzame lezer zal begrepen hebben dat deze benaming onjuist is en moet luiden Chr. Geref. Gemeente Hoofd straat. RHENEN II VERLOOR VAN HEVEADORP Het tweede tiental van de Rhenense schaakclub speelde een competitiewed strijd tegen Heveadorp en verloor deze ontmoeting met 4'A5Vs. De volledige uitslagen waren als volgt: Rhencn II Heveadorp J. Verwoert Ir. J. Barentz Vt-'/t F. A. André M. Mos Vt-Vi G. J. Coops J. v. d. Wegellt-ih B..van Doorn J. v. d. Pluym 01 H. Rijkse M. v. d. KraatsVi-'/s C. Th. v. Vlooten Ir. M. Sassenus 01 A. de Jong J. H. BragonjeVt-Vt D. Reynierse J. van Dam10 H. Busé -*• C. v. d. Weijden01 J. van Beek R. Grijpstra1—0 v.v. MUSKETIERS GEEFT UITVOERING De zaterdagvoetbalvereniging „Muske tiers" zal zaterdagavond 14 maart in de ontspanningsbarak van de jeugdherberg „De Eikelkamp" een uitvoering geven. Door eigen krachten zal opgevoerd wor den het blijspel „Een kind is niet weg". De regie berust bij J. van Lienden. FAMILIE-AVOND BESTURENBOND IN „PNIëL" Zaterdagavond a.s. zal de Chr. Bestu renbond te Eist, een familie-avond hou den in gebouw „Pniël". Opgevoerd zal worden het toneelspel in drie bedrijven „De Veendokter", door de toneelgroep van de Chr. Besturenbond uit Scherpen- zeel. Het geheel wordt muzikaal omlijst door de „Twee meisjes met de gitaar". FILM VAN C.N.V. IN ELST De C.N.V.-filmdienst komt dit jaar in Eist met de film „Goodbye Mr Chips". Het levensverhaal van een onderwijzer aan een Engelse jongenskostschool. In het voorprogramma wordt de meesterlijke kleurenfilm „De taal der bloemen" ver toond. Deze films zullen worden gedraaid in gebouw „Pniël" op 19 maart. VERKIEZING KERKVOOGD Tijdens een vergadering van het Colle ge van Kerkvoogden en Notabelen der Ned. Herv. Gemeente te Renswoude is de heer G. de, Vries gekozen als kerkvoogd, zulks in de vacature, ontstaan door het overlijden van de president-kerkvoogd M. J. L. Baron Taets van Amerongen van Renswoude. De heer De Vries heeft in middels verklaard deze benoeming te willen aanvaarden. Tevens is daarop nader de phderlinge taakverdeling van het College van Kerk voogden geregeld. De heer' A.>P. Wolles- winkel vervult thans de functife van pre sident-kerkvoogd, terwijl de heer De Vries het secretariaat zal waarnemen. Aangezien de heer De Vries voorheen lid was van het college van notabelen is het noodzakelijk, dat nu wederom de verkiezing van een notabel plaats vindt. Hieromtrent zullen nog nadere bijzon derheden worden medegedeeld. BIJEENKOMST N.C.G.B. De Ned. Christ. Gemeenschapsbond be legd donderdagavond een bijeenkomst in het clubhuis. VOORJAARSTOCHT VRIJE WANDELAARS Wij herinneren nog even aan de ope- ningstocht welke zaterdagmiddag a.s. om half drie start vanaf de Ireneschool. De afstanden zijn 10 en 15 km. De or ganisatie berust bij de Vrije Wandelaars. TONEELAVOND WOUDLOPERS Op uitnodiging van en voor de Woud lopers geven de Rijnruiters uit Maurik zaterdagavond in het clubhuis een opvoe ring van de klucht „De zwarte hengst". WERELDKAMPIOENSCHAPPEN VOETBAL OP DE FILM Vrijdagavond a.s. organiseert de voet balvereniging DVSA in het clubhuis een filmavond o.a. met de vertoning van de wereldkampioenschappen voetbal 1958. Leden en donateurs hebben vrij toegang. Het voetbalteam van Advendo uit Eder- veen heeft in Nijkerkerveen tegen de Boys aldaar een kleine 2-1 nederlaag ge leden. Ondanks het feit dat de zwart-wit- ten in de eerste helft voortdurend aan vielen konden zij het doel van de Boys niet doorboren. Wel was er door de her opname van de jonge Maniputty meer snelheid in de aanval gekomen, maar het juiste schot ontbrak nog. Tien minuten voor de rust kwam het succes aan de zijde van de thuisclub toen de Boys-aan val tegen de deklat schoot en de midden voor de terugspringende bal achter de doellijn retourneerde (1-0). Na de rust kwam Advendo opzetten, maar het duurde toch nog een kwartier voor Greuter met een fraai schot de ge lijkmaker liet aantekenen. De keeper van Advendo was zo verheugd over deze ge lijkmaker dat hij na de aftrap door Veen- se Boys nog veel te ver naar voren stond opgesteld. De snelle rechtsbinnen kon de bal over hem heen in een leeg doel lepe len (2-1). Hiermede had oo kde thuisclub haar kruit verschoten en kwam ook Ad vendo niet meer tot gevaarlijke aanvallen. Het bleef bij een 2-1 nederlaag, waardoor de ploeg uit Ederveen met vijf punten nu op de laatste plaats staat. (Vervolg van pagina 1) tuaties en verhoudingen, waarvan de koude oorlog tussen huisknecht Johann Seidelbast - uitmuntend vertolkt door Evert Brouwer - en de oerdomme huishoudster wel de meest geslaagde was. Deze laatste rol was als geschre ven voor Gerrie Grandia, die - getuige ook haar vorige rol in Eva Bonheur - een bijzondere feeling blijkt te hebben voor dergelijke typen. Ook de overige hoofdrollen werden zeer goed gespeeld: Willy van Apeldoorn was een char mante miljonairsdochter, die haar aar zelende begin volkomen goedmaakte door haar ontwapenende spel in de laatste twee bedrijven. Ruud van Wijk speelde Dr. Piper misschien een weinig te gestileerd, doch met bijzonder veel vaart en overtuiging. Last but not least: Wim van Amerongen in de dankbare rol van mensenkenner Schluter-Mayer, waar hij en de regisseur een - onver getelijk is een groot woord - prachtige creatie van hebben gemaakt. In de bij rollen noemden wij reeds Hanns Berk en Jo Ebben, die beiden ervan getuig den, vooral wat mimiek betreft, het een en ander in hun mars te hebben. Wim Lukas was de typische baron, terwijl mevrouw Rademaker als „man- nenjaagster op leeftijd" nog eens dit fenomeen belachelijk maakte. Lo Veen- stra als moeder en schoonmoeder, Arend Kalter als piccolo, Aart Knos- sen als kleermaker en Mien van de Heuvel waren tenslotte de overigen, die - onder de uitstekende leiding van Hanns Berk - ons voor de zoveelste maal bewezen, dat goed amateurtoneel altijd weer een genoegen is om naar te kijken. Na afloop werden de spelers en speelsters nog waarderend toegespro ken door de heer H. van Schuppen, die de dames bloemen en de heren - „uiter aard" zult u zeggen - sigaren aanbood. DONDERDAG en VRIJDAG KOOPJES DEZE WEEK Prachtige pluche van f 45.- MANUFACTUREN 9 BEDDENaLE WK ANTEN VEENENDflfll GORTSTR.39 TElEf. 2321 (Vervolg van pagina 1) tweede pas een jaar geleden uit de bond is gezet. Het aantal leden heeft altijd zo om en nabij de twintig gelegen. Vlak voor de tweede wereldoorlog heb ben de aannemers gezamelijk een aantal defensiewerken uitgevoerd en - van meer recente datum - de bouw in het Franse Gat was ook een resultaat van aanne- mers-samenwerking. Bijzondere aandacht verdient het feit, dat in de gehele om geving - voorzover het de bouwwereld betreft - een samenwerking zoals in Veenendaal niet te vinden is. Er zijn wel plaatsen die ook een Aannemersbond hebben, maar hierin is maar een gedeelte van de aannemers vertegenwoordigd, in tegenstelling tot Veenendaal waar alle aannemers vertegenwoordigd zijn. Geen wonder dat voor de receptie, die officieel twee uur duurde, zo'n enorme belangstelling bestond. Vrijwel voortdu rend moest het bestuur, dat momenteel bestaat uit voorzitter van Erk, secreta ris J. Boers, penningmeester C. Stuyven- berg en de leden G. v. d. Brink en W. de Geit, felicitaties in ontvangst nemen. De bovenzaal van hotel „De Korenbeurs" was in een bloementuin herschapen. Meer dan vijftig bloemstukken, waar onder zeer kostbare, gaven aan het ge beuren een extra feestelijk karakter. Namens de bouwvakarbeiders hielden enkele vertegenwoordigers een korte toe spraak en als klap op de vuurpijl bracht de Harmonie Caecilia het jubilerende be stuur een serenade, waarvoor veel pu blieke belangstelling bestond. In meer intieme kring werd 's avonds het feest voortgezet, dat evenals de re ceptie door één der leden van de bond op de film is opgenomen. (Vervolg van pagina 1) Vrijdag voor het kantongerecht te Wa- geningen beweerde G. onmogelijk anders te hebben kunnen handelen. Ik reed achter een andere personen auto, vertelde hij, waarvan de bestuur der een geanimeerd gesprek voerde met een dame naast hem en in het geheel niet oplette. Ik wilde graag passeren en had al een paar maal met mijn claxon sig nalen gegeven om hem te vragen wat meer naar rechts te gaan. Eerst hoorde hij het niet en toen het op een gegeven ogenblik blijkbaar plotseling tot hem doordrong, reageerde hij niet door nor maal naar rechts uit te wijken, maar door onverwacht te stoppen. Ik moest toen wel passeren wilde ik een aanrijding voorkomen. Dat hoefde niet. U had erachter moe ten blijven en eveneens stoppen, ant woordde rechter v. d. Brand. Dat u dit niet kon, bewijst, dat de afstand tussen uw auto en de wagen voor u te klein was. Ik ben chauffeur bij de rijksautomo- bielcentrale en dat houdt in, dat ik dik wijls de eer geniet belangrijke personages zoals o.a. dr. Kortenhorst, de voorzitter van de Tweede Kamer, te mogen rijden. Ik bezit diverse getuigschriften - en ver dachte wapperde met een stapeltje brie ven - heb onlangs mijn derde Veilig Ver- keersspeld gekregen en rijd nu al 14 jaar zonder schade, somde G. vol trots op. Dat alles bewijst toch wel, dat ik een zeer voorzichtig en consciëntieus rijder ben. Bovendien kan ik niet zo'n erg hoge boete betalen. Mr. Leusink bleek bereid wat af te doen van het aanvankelijk voorgestelde trans actiebedrag en eiste 17,50 of 4 dagen. Een aardige vermindering, waar deerde G., maar voor mij nog een hele uitgave. Vonnis 15,- of 6 dagen. Hebt u griep die zo echt In uw botten Is gaan zitten. Jaagt hem eruit met WITTE KRUIS. tabletten, poeders, cachets! 1,per advertentie t.m. 10 woorden, elk woord meer 10 cent Te koop donkergrijze kin derwagen merk „Mutsaerts" in prima staat. G. v. Kooten, Beeremansstraat 14, Veenen daal. Te koop gevraagd autoped m. luchtbanden. Rembrandt- park 801, Veenendaal. Te koop i.g.st.z. bromfiets, Vicky, 2 versn. Panhuis 89, na 6 uur, Veenendaal. Te koop pracht N.S.U. brom mer. Bouwj. 1958. Meidoorn laan 8, Rhenen. Te koop 220 hennen, 9 weken W x H te zien Engweg 17, Eist (U.) Tevens 135 hennen, 9 weken W x H. Alles te be vragen Gortstraat 14, Vee nendaal. Te koop aangeboden z.g.a.n. half Eng. kinderwagen, licht grijs. Dr. Wallerstraat 53, Rhenen. Te koop 4000 kg voederbie ten. Utrechtsestraatweg 144, Rhenen. Gevraagd net meisje voor halve dagen. Aanm. Huis in 't Veld, Bisschop Davidsweg 16, Rhenen. Te koop 2 driewielige karren op luchtbanden. Te bevr. Leesonweg 5, Ederveen. Te koop paardemest en een leuke bandenwagen W. Heij- kamp, Pr. Bernhardlaan 271, Veenendaal. Te koop hennen, rood en wit rood 8 weken oud. Spoorlaan 74, Veenendaal. Te koop 2 bijenkasten en een kleine zaagmachine. Dahliastraat 37, Veenendaal. Woningruil: Aangeb. een flat te Rhenen. Ie etage. Huur 12,55. Gevraagd te Rhenen of omg. een woning met tuin. min. 3 slaapkamers Huur tot 80,- per maand. Brieven onder nr. 4383 aan het bur. van dit blad. Te koop een stofzuiger i.g.st. Buurtlaan-oost 163. Veenen daal. Te koop goed onderhouden tweeling-kinderwagen. Een- voudlaan 33, Veenendaal. Te koop pick-up met platen Fluitersstraat 12, Veenendaal. Te koop goudreinetten D. Stam, Cuneraweg 145, Ach terberg. Te koop 10 meter prima stalmest. Wed. De Rooy, Cuneraweg 411, Rhenen. Te koop prima gezaagde heiningpalen gezaagd van spoorbiels. Praktisch onver slijtbaar. K. van de Brink, Cuneraweg 326, Rhenen, tel. K 8385-2616. Te koop aangeboden een goed onderhouden dressoir en een gasgeyser. Rem- brandtlaan 131, Veenendaal. Te koop kinderwagen in pr. staat. Billijke prijs. Boslaan 35, Veenendaal. Gevraagd per 1 mei a.s. voor enige maanden door lerares Huishoudschool, met dochter woonruimte voor 2 personen, liefst met kookgelegenheid. Brieven p/a Mevr. S. Krijgs- man-Bouman, Chr. Huis houdschool, Stationssingel 46 Veenendaal. Te koop 100 kuikens, Par- menter-Reds. E. W. van Manen, Emmalaan 92, Geld. Veenendaal. Te koop bromfiets, benevens fiets, radio en divanbed. Alles zo goed als nieuw. Van de Pollstraat 64, Vee nendaal. Jong echtpaar zoekt zit- slaapkamer, liefst ongem. m. gebruik van keuken, in Rhe nen of omgeving. Brieven met prijsopg. Boekhandel Stolk, Rhenen, nr. 442. Te koop gevraagd een rol stoel. Prijsopgave met korte omschrijving onder nr. 4368 aan het bur. van dit blad. Te koop Fasto-geyser z.g.a.n. en een blank eikenhouten dressoir. Benedeneind 1 a, tel. 2202, Veenendaal. Te koop Kaptein Mobylette 95,-, een jongensfiets van 10-14 jaar 15,-. Gladiolen- straat 10, Veenendaal. Woningruil: Aangeb. woning te Ederveen. Gevr. woning te Veenendaal. Br. onder nr. 4378 aan het bur. van dit blad. Te koop een ig.st.z. brom fiets merk N.S.U. Meentdijk 7, Geld. Veenendaal. Meisje gevraagd voor win kel en huishouding. A. Bud ding, Stationssingel 26, Vee nendaal, tel. 2355. Te koop 2 fauteuils, 4 stoelen en uitschuiftafel 50,-. Mul der, Cuneraweg 396, Rhenen, (bij „La Montagne"). Jongeman, vrijgezel, oud 43 jaar, P.G. in het bezit van boerderij in omgeving van Veenendaal, wenst langs de ze weg in kennis te komen met net meisje of weduwe, van ongeveer dezelfde leef tijd, om na wederzijds goed vinden huwelijk aan te gaan. Brieven onder nr. 429 aan Boekhandel Fa. Jac. v. Har- develd, Veenendaal. Thuiswerk gevraagd liefst administratief. Brieven on der nr. 4380 aan het bur. van dit blad. Te koop pracht Singer hand naaimachine 5 jaar garantie 95,- G. van der Garde, Naaimachines, Cuneraw. 328 Rhenen, tel. K 8385-2332. Nieuwe elektr. wasmachines en stofzuigers, diverse mer ken, 2 jaar gar. met 30 korting. Vraagt vrijblijvend zichtzending. Brieven onder nr. 4384 aan het bur. van dit blad. Te huur 3 nieuwe Renault Dauphines, waarvan twee '58 en een 1959. Te bevr. bij G. van Wakeren, Jan v. Goyen- straat 27, Veenendaal, tel. 2949. Voor ploegen. Van Eden, Benedeneind 39a Veenendaal Te koop prima Pfaff ring- spoeltrapnaaimachine 75,- 5 jaar garantie. G. van der Garde, Naaimachines, Cune raweg 328, Rhenen, tel. K 8385-2332. Te koop de nieuwste vol maakte Kayser zig-zag naai machines. Elektr. in koffer 539,- G. van der Garde, Naaimachines, Cuneraw. 328 Rhenen, tel. K 8385-2332. Te koop inzinkbare Pfaff trapnaaimachine 125.- G. van der Garde Naaimachines Cuneraweg 328, Rhenen. tel. K 8385-2332. Het is ons een genoegen u mede te kunnen delen, dat wij donderdag 12 maart a.s., des morgens om half elf, onze VERGROTE EN GEMODER NISEERDE ZAAK IN HUISHOUDELIJKE- EN LUXE ARTIKELEN zullen heropenen. U beleefd tot een bezoek uitnodigend, hoogachtend, 't Geschenkenhuis - Firma van Til Kinderen ontvangen op 12, 13 en 14 maart een LEUKE ATTRACTIE

De Vallei | 1959 | | pagina 2