Diepeveen zeer aparte slaapkamer f 498- voorlichtingsavond r Ned. Herv. gemeente van Ederveen kreeg nieuwe herder en leraar ELST telegrambesteller RHENEN WITTE KRUIS HELPT ECHT! ■iiiiim ^Qadio *^3alleyoyen ótaat altijd voor klaar HET OOG VAN SIVA RENSWOUDE uitnodiging I GORDIJNEN nu 1.95 per mtr. gordijn damasten Sport- en badkledingshow Fa. Vroon heropende schoenenzaak Marktberichten Pi— LAMBERT HILLEBRAND Lambert Hillebrand PTT Post- en T elegraaf kantoor Veenendaal O VERBERG Familie Van Noort ontving prachtige geschenken Het eerste kievitsei IN ONZE ETALAGE EXPOSEREN WIJ: EEN APARTE KAMER VOOR EEN LAGE PRIJS! WONINGINRICHTING Officiële bekendmaking Aansprakelijkheid van werkgevers Ruime uitleg van aan sprakelijkheid Aansprakelijkheid voor gevaarlijke pleizierritten Voor de kantonrechter o-o-o-o-o-o-o-o-o o-o-o-o-o-o-o-o-c Nationale inzameling Leger des Heils DONDERDAG en VRIJDAG KOOPJES DEZE WEEK mooie cretonne en pracht voor woonkamers van 5.95 nu 3.45 per mtr. manufacturen be doe ns ledikanten veenendbfll GORTSTR.39 telef. 2321 SLUITINGSDATUM VERLENGD De eerder vastgestelde sluitings datum van de groie toto- en teken wedstrijd van het jeugdwerk „De in stuif' is verlengd tot Zó maart a.s. Tot deze datum kunnen foto s en tekenin gen ingezonden worden, die dan Dij de ofiicieie opening van het jeugdgebouw geexposeeid worden onder net motto „De jeugd presenteert zich". Deelname- formuneien zijn verkrijgbaar bij d^ fotografen Hup, Bakker en Henny Jan sen. Uit de toe nu toe binnengekomen inzendingen blijkt dat er voor de te kenwedstrijd grote animo bestaat. Om echter ook een groot aantal fo to's te kunnen exposeren, verzoekt de organisator van deze wedstrijden, de heer a. H. van Pijpen, de Veenendaalse jeugd eveneens fotos in te zenden. VEENENDAALS AUTOWIEL GING AAN DE HAAL De Veenendaler J. C. van K. heeft woensdagavond een benauwd avontuur tje meegemaakt. Toen hij zich met zijn personenauto nabij Utrecht bevond vloog plotseling één van de achterwielen van zijn auto. Het wiel suisde regelrecht op een wielrijder af, die zich nog juist op tijd uit de voeten kon maken, maar niet kon verhinderen, dat zijn fiets werd ge kraakt. Hoewel de auto - op drie wielen - nog ongeveer 100 meter doorschoof kon de heer Van K. de macht over het stuur be waren. Bij nadere inspectie bleek, dat, toen de auto kortgeleden in de garage was geweest, de wielmoeren niet goed waren aangedraaid Sporthuis Albers aan de Hoofdstraat organiseert op zaterdag 21 maart a.s. in hotel De Haas een sport- en badkleding show. Een viertal bekende mannequins showen de collectie 1959. Kaarten voor deze show zijn verkrijgbaar aan de zaal Donderdagmorgen om 10 uur vond de officieële heropening plaats van de ver bouwde en vergrote schoenenzaak van de firma Vroon in de Hoofdstraat. De winkelruimte is aan de achterzijde uitgebreid met ongeveer 50 m2, waardoor de clienten op rustige en gemakkelijke wijze een keus kunnen doen uit een grote sortering schoeisel. Plaatsing van een vitrine en een aantal modern uitgevoerde stoelen achter in de winkel accentueren dit gedeelte zodanig dat het één harmo nisch gehel is geworden. Van het oude interieur is overigens weinig overgeble ven. De gebruikmaking van diverse moderne maar toch ook weer rustige kleuren en hier en daar Parijs-fantasiebehang geeft de winkel een bijzonder cachet. Dit alles, gecombineerd met de op de juiste plaats aangebrachte verlichting, geeft een ruime en lichte winkel, die op de dag van de opening met vele bloem stukken was versierd. Geheel nieuw is de brede lage zitbank voor dames met kinderwagens en de opstappen aan de ene kant van de winkel waardoor geen trap pen meer nodig zijn. Voor Veenendaal, en voor de Hoofdstraat in het bijzonder, is deze met zorg uitgevoerde verbouwing een belangrijke aanwinst. Het was zondag 8 maart voor de Ned. Herv. gemeente te Ederveen een bij zondere en heuglijke dag. Na een periode van bijna een jaar - op 16 maart 1958 vertrok Ds. Treure naar Ilillegersberg - zonder eigen herder en leraar, werd nu Ds. Schipper, overgekomen uit Waspik, door de gemeente als eigen predikant begroet. In de ochtenddienst werd Ds. Schipper in zyn dienstwerk ingeleid door de consulent van Ederveen, Ds. v. d. Linden van Scherpcnzeel. 's Middags verbond de nieuwe predikant zich aan de gemeente Ederveen. vrijwillig de gehele lijdensweg te door maken en de drinkbeker geheel te le digen. Ten tweede dat de discipelen eerst bevreesd waren en daarna door Christus getroost werden. Ds. Schipper stond uitvoerig stil bij het borgwerk van Christus en dat op de berg de vernederde Christus werd verheerlijkt, zodat Zijn gedaante blonk als de zon. Christus ging evenwel nog niet de hemel in. Zijn weg was nog niet voltooid. Hij onderwijst vooral Petrus, die immer een verhindering in de weg legt, dat hij deze smartelijke weg moet volgen om de zaligheid voor Zijn kerk te verwerven. Het werk van de lijdende Christus en Zijn vernedering was gericht om zelfs voor de grootste zondaar verge ving en.genade te verwerven. Zelfs voor een moordenaar, die met hem werd gekruisigd. Echter alleen hij, die het bruiloftskleed aanheeft zal zalig worden. Dan komt men tot het geloof dat bergen kan verzetten en waardoor men zelfs op de golven kan wandelen. Deze Christus hoop ik u te verkon digen, zo sprak ds. Schipper. Vervolgens richtte hij zich tot zijn be vestiger en studievriend Ds. v. d. Linden. Hij hoopte dat de vriendenbanden nu nog zouden worden verstevigd. Hij dank te Ds. v. d. Linden voor het vele werk dat hij als consulent van Ederveen had verricht. Zich tot mevr. Fokkema richtend, zei Ds. Schipper dat hij Ds. Fokkema van harte een spoedig herstel toewenste. Ds. Schipper had zeer aangename herinne ringen aan de korte tijd vlak na de oor- log, toen hij als hulpprediker te Delft lgat de duivel toe te zaaien tot de dag met Ds. Fokkema in die plaats arbeidde, der voleinding/ In tegenstelling tot de I Ds. Schipper dankte ook Ds. v. d. Heu- tarwegroei in de natuur kan in het vel uit Ede namens de classis voor zijn geestelijk leven onkruid tarwe worden, komst en hoopte ook in het classicale Als bewijs noemde ds. v. d. Linden werk zijn steentje te kunnen bijdragen. Saulus, die op de weg naar Damascus Voorts sprak Ds. Schipper woorden van van onkruid tarwe werd. welkom tot de predikanten v. d. Pol uit De wereld houdt er geen rekening Veenendaal, Lam uit Lunteren en v. d. mee, maar eenmaal staat de Grote Peut uit Renswoude en hoopte op goede Maaier gereed en werpt het onkruid samenwerking in deze streek. Door een vol kerkgebouw klonk plechtig de openingspsalm 68 vers 16 en 17, waarna ds. v. d. Linden de ge meente de Wet voorlas en de gemeente toepasselijk antwoordde door Psalm 25 vers 5 te zingen. Hierna las de bevestiger twee ge deelten uit Mattheus 13, handelende over de gelijkenis van het onkruid tus sen de tarwe. Na de tussenzang uit Psalm 72 be paalde ds. v. d. Linden zijn talrijk ge hoor bij bovengenoemde gelijkenis, zijn tekst kiezend uit Matth. 13 37, 38 en 39. Ds. v. d. Linden vroeg zich af of ons leven, waarin generaties komen en gaan, geschiedenis wordt gemaakt, nog zin en inhoud heeft. Inderdaad, want de wereld wordt rijp gemaakt voor de dag van de grote oogst. Wat is het goede zaad? Dat is het Woord van God. Telkens als het Evan gelie wordt gepredikt, wordt het goede jaad uitgestort. Het zaaien - ook in de ïatuur - is moeilijk en verantwoor delijk werk. De dienaren des Woords worden soms ontmoedigd als hun zaaien ogen schijnlijk geen vrucht afwerpt. Dan moeten zij bedenken dat hun taak uit sluitend uit zaaien bestaat, maar dat God de wasdom geeft. Zij moeten de vruchten aan God overlaten. Er bestaat ook verkeerd zaad. Dat strooit de duivel uit. De slachtoffers van het duivelse zaad worden niet al- xeen gevonden onder goddelozen of wereldgenieters, maar ook onder kerk mensen. God heeft een ontzaglijk geduld. Hij Eiermarkt: aanvoer 125.000 stuks. Prij zen van 10.50 - 12.per 100 stuks. Handel vlug. Biggenmarkt: aanvoer 70 biggen. Prijzen van 65.tot 76.per stuk. Handel redelijk. TELEVISIE-CONSUL BENOEMD Blijkens het orgaan van de Alge mene Nederlandse Vereniging van Te levisiekijkers, is tot consul van deze vereniging in Veenendaal benoemd mr. H. W. A. Bergamin, Mr. Heemskerk straat 1. De doelstellingen van deze vereni ging, die vorig jaar juni te Amsterdam opgericht is, zijn o.m. uitbreiding van het aantal zenduren, medezeggenschap in de samenstelling der programma's, een tweede T.V.-programma, objec tieve voorlichting, het pleiten voor ontvangstverbetering en voorkomen van storingen. Het orgaan van de ANTV verschijnt eens per maand en behandelt diverse actuele TV-onder- werpen. in de vuuroven. Ds. v. d. Linden drong aan op zelf onderzoek. Men dient zich nauw te onderzoeken of men tot het onkruid of tot de tarwe behoort. Er zij veel gebed De nieuwe prediker zei tot burgemees ter Oldenhof en de Wethouders Wiege- raad en Jansen, dat het contact, dat zeker komen zou, prettig zal zijn. Voorts sprak Ds. Schipper enkele war- voor de nieuwe herder, als hij het zaad me woorden tot Dr- van Ringelestijn. het in de gemeente Ederveen gaat uit strooien, zo besloot ds. v. d. Linden zijn predikatie. Na het lezen van het formulier ant woordde ds. Schipper fors en krachtig „Ja, ik, van ganser harte." Ds. v. d. Linden sprak de nieuwe predikant toe als vriend en bevestiger. Hij noemde de gemeente van Ederveen trouw, waarheidslievend en offervaar dig en hij was er van overtuigd dat de huizen van Ederveen openstaan voor Ds. Schipper. De gemeente zong de nieuwe predi kant staande toe Psalm 119:9 gewij zigd. In de middagdienst verbond ds. Schipper zich aan de gemeente Eder veen met een predikatie over Matth. 17 vers 8. Deze tekst handelt over de verheerlijking van Christus op de berg. Ds. Schipper ontvouwde in zijn eerste predikatie in Ederveen twee gedachten. Ten eerste dat Christus bereid was onderwijzend personeel, de jeugdvereni gingen, kerkeraad en kerkvoogdij, orga nist en koster. Ook vele aanwezigen uit de vroegere gemeente Waspik werden woorden van afscheid toegevoegd, waar bij Ds. Schipper wees op de sterke ban den die in Waspik zijn gelegd. Tot de ge meente Ederveen zei Ds. Schipper dat de pastorie openstaat voor hen, die met problemen of moeilijkheden worstelen. Nadien werd Ds. Schipper toegespro ken door Ds. v. d. Heuvel, namens de classis Arnhem, waarbij Ds. v. d. Heuvel zeide verheugd te zijn dat Ederveen weer een herder en leraar mocht ontvangen. De heer Bouman uit Waspik gewaagde van de vele arbeid die Ds. Schipper in Waspik had verricht voor de restauratie van de kerk aldaar. Hij wenste de gemeente Ederveen een zelfde verhouding met de predikant als er te Waspik was. Ouderling Koudijs heette Ds. Schipper tenslotte welkom na mens de Kerkeraad en Gemeente, waarna de gemeente oprees en haar nieuwe le raar de zegenbede uit Psalm 121 toezong. UITVOERING MUSKETIERS TROK VOLLE ZAAL De uitvoering van de voetbalvereni ging „Musketiers", die zaterdagavond in de ontspanningsbarak van de jeugd herberg „De Eikelkamp" werd gehou den, bestond grote belangstelling. De zaal was geheel gevuld toen de voor zitter der vereniging, de heer T. Eimers, het openingswoord sprak en allen har telijk welkom heette. Het was de derde maal dat Musketiers een uitvoering gaf en voor het eerst in de geschiede nis met eigen krachten. Onder regie van J. van Lienden voerde de toneel groep van Musketiers het blijspel in drie bedrijven „Een kind is nooit weg" op. Dit blijspel viel bij het publiek zeer zeker in de smaak, getuige de reacties uit de zaal. Het was een vrolijk stuk, met zo nu en dan een ernstige noot, dat op een uitmuntende manier voor het voetlicht werd gebracht. Alle rol len werden zeer goed vertolkt en het is te hopen dat deze toneelgroep nog vaak op de planken zal verschijnen. Met groot leedwezen geven wl) kennis van het plot seling overlijden van onze hooggeachte collega Wij verliezen in hem een zeer gewaardeerde mede werker en vriend. DE GEZAMENLIJKE AMBTENAREN DER RIJKSBELASTINGEN TE VEENENDAAL Algemene kennisgeving Tot onze diepe droefheid overleed heden plotseling, mijn innig geliefde man en der kinderen zorgzame vader, behuwd- en grootvader in de ouderdom van ruim 61 jaar Veenendaal, J, Hillebrand- Fidder F. J. van Stempvoort- Hillebrand J. van Stempvoort Amsterdam, G. L. Hillebrand C. J. Hillebrand van Manen Veenendaal, J. L. Hillebrand en verloofde Bertie en kleinkinderen VEENENDAAL. 13 maart 1959 Groenelaan 66 De teraardebestelling heeft plaats gehad dinsdag 17 maart 1959 te 3.30 uur ^o; vraagt een Leeftijd: 15 tot 17 jaar. Vereiste: loffelijk ontslag Lagere School. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de directeur van het Post- en Telegraafkantoor te Veenendaal. AUTOMOBIELENSHOW Van 13 tot en met 21 maart a.s. or ganiseert de Auto Centrale Utrecht N.V. een Simca automobielenshow in de show-hall aan de Boothstraat te Utrecht. De show beoogt, in Utrecht voor de éérste maal, het publiek zo uit voerig mogelijk voor te lichten om trent de modellen 1959. De Overbergse jongelings- en meisjes vereniging heeft dinsdagavond afscheid genomen van de familie van Noort die binnenkort naar een andere gemeente gaat vertrekken. Dit geschiedde tijdens een gecombineerde vergadering die ten huize van de fam. Van Noort plaats vond. Na de gebruikelijke opening door de voorzitter (dhr. v. Noort) werd een bij- belinlijding gehouden. Het verdere ver loop van de avond bestond uit het af scheid nemen van de heer en mevrouw v. Noort die ongeveer twintig jaar de verenigingen als voorzitter en presidente hebben geleid. Ook een deputatie van de gemeente gaf van zijn belangstelling blijk. Na een ge heel op rijm gestelde toespraak van de heer van Dijk, bood hij namens de ge meenteleden van de Ned. Herv. Kerk in Overberg de familie v. Noort een prachti ge radio aan en namens de verenigingen een bijpassende radiotafel. De heer van Noort sprak zijn dank uit voor de ca- deaux waarna de aanwezigen de schei dende voorzitter en presidente psalm 134 vers 1 en3 to'zpngen. De cadeaux zullen te bezichtigen zijn op 29 maart na afloop van de dienst in de consistoriekamer. J. MAGAUER VIJF EN TWINTIG JAAR WERKZAAM BIJ KOEKOEK De heer J. Magauer herdacht het heu gelijke feit, dat hij gedurende vijf en twintig jaar onafgebroken werkzaam is bij A. J. Koekoek en Zn. N.V., fabriek van gestoffeerde meubelen te Rhenen. Ter gelegenheid van dit zilveren jubi leum was een feestavond belegd in hotel „Het Wapen van Rhenen". Verschillende sprekers traden naar vo ren, onder andere de directeur van het bedrijf J. G. Koekoek, die een kort over zicht gaf van de werkzaamheden van de heer Magauer als bedrijfsleider be de onderneming.De heer Koekoek prees de jubilaris om diens grote werklust, plichts betrachting en capaciteiten. Als blijk van waardering overhandigde hij de heer Magauer een gouden horloge Gok mevrouw Magauer werd in de hul diging betrokken met een hartelijk toe spraakje en een geschenk. Woorden van waardering en dank spra ken vervolgens nog de afgevaardigden van fabrieks- en kantoorpersoneel. Gok zij boden de jubilaris en echtgenote fraaie geschenken aan als herinnering aan deze dag. De buitengewoon gezellige avond werd opgeluisterd met leuke sketches, opgevoerd door personeelsleden. Het ge heel was omlijst met muziek. Na afloop dankte de heer Magauer allen voor deze voor hem en zijn vrouw zo onvergetelij ke avond en voor de samenwerking, die hij in de afgelopen vijf en twintig jaar mocht ondervinden. In de toonzaal van het bedrijf werden kennissen en zakenrelaties in de gele genheid gesteld de jubilaris met zijn ge zin geluk te wensen. Gok deze bijeen komst had een zeer geanimeerd verloop. Nog steeds zij dit voorop gesteld Het kippendomein is Barneveld Waar men in 't land ook kippen ziet Zoveel als in Barneveld zeker niet Maar zo om deze tijd van 't jaar Wordt men ook kieviten gewaar Zelf heb ik ze in Achterberg gezien Zeker al voor een dag of tien Nu lees ik van 't eerste kievitsei Gevonden in Lunteren in de wei Misschien gelegd door 't exemplaar Dat ik het eerste zag dit jaar Maar dat is moeilijk te zeggen Meerdere kieviten gaan eieren leggen Doch 't eerste ei is toch gevonden En naar H.M. de Koningin gezonden Kippen vindt men haast op elk terrein Doch daar kieviten geen kippen zijn Treft men hen meest in 't weideland Zijn zij in veel streken vaste klant Een smulpaap zegt van 't kievitsei (Bij 't eten denkt men aan gelei) 't Kievitsei en dat alleen Is voor mij nog steeds nummer één Zo juist heeft mij de krant vermeldt De vondst van Willem Wagensveld Nu is misschien de beurt aan mij Vindt ik het tweede kievitsei J. M KAST met schuifdeuren, '/2 'e9 ^2 hang 1 deur effen 1 deur gestreept 2 pers. TOOGLEDIKANT met nachtkastjes vast aan toog. kan zowel 120 als 130 breed ge plaatst worden TAFELTJE 2 STOELTJES bekleed naar keuze Hoofdstraat 23 Veenendaal Telefoon 2223 WAARSCHUWING BRANDGEVAAR De burgemeester van Rhenen brengt ter openbare kennis, dat het verboden is zich in bossen en op heidegronden of binnen een afstand daarvan van minder dan 100 meter met open vuur of enige open vlam te bevinden, een vuur aan te maken, te voeden, te onderhouden of on bewaakt te laten zonder schriftelijke toe stemming van burgemeester en wethou ders. Het is voorts verboden in bossen of óp heidegronden brandende of smeulende voorwerpen te laten vallen, weg te wer pen of daarmee onvoorzichtig om te gaan. Het is gedurende het tijdvak van 16 maart tot en met 15 oktober verboden zich in bossen of op heidegronden te be vinden met een brandende sigaar, sigaret, pijp of met enig ander brandend voor werp. Overtreding wordt volgens de verorde ning betreffende het voorkomen, beper ken en bestrijden van bos- en heidebrand van 26 juni 1956, nr. 7 gestraft met hech tenis van ten hoogste twee maanden of geldboete van ten hoogste driehonderd gulden, Ook indien door lichtzinnig op treden geen schade is veroorzaakt. Voor de toepassing van bovengenoemde Een maand gaat vlug! Stop dat opzien naar nare dagen met WITTE KRUIS. tabletten, poeder» of cachet»! D.V.S.A. - RHENUS 2—5 Onder grote publieke belangstelling werd op het nieuwe terrein van Amerongen de wedstrijd gespeeld. Het werd een ge lijk opgaande strijd. Rhenus miste vier van haar beste spelers n.l. G. van Mourik, K. van Dalen, E. Ophof en G. van Baren, die vervangen waren door H. Schaap, A. Koops en G. van Veenendaal, terwijl J. Nellesteyn weer als midvoor stond opge steld. Na enige ogenblikken kwam DVSA middenvoor alleen voor keeper ter Burg te staan en maakte geen fout 1-0, maar lang duurde deze vreugde niet, want toen J. Albers de bal opbracht en netjes door gaf aan G. van Veenendaal, maakte dit jeugdige spelertje er 1-1 van. Even later was het weer dezelfde Albers, die de bal overgaf aan Nellesteijn die er met een kogel 1-2 van maakte. Rhenus kreeg nu de gang te pakken en nogmaals was het de jeugdspeler Geurt Veenendaal die de stand met een strak schot op 1-3 bracht, terwijl Nellesteijn er even later 1-4 van maakte. DVSA kreeg daarna een penalty te ne men, doordat een der achterspelers een handsbal maakte binnen de beruchte lij nen, welke door DVSA in een doelpunt werd omgezet 2-4. Met deze stand ging de rust in. Na de rust zette DVSA een hoog offen sief in maar na enige minuten werd dit spelpeil door Rhenus beantwoord. G. Veenendaal kreeg de bal toegespeeld en loste een schot dat door de DVSA kee per op de lijn gestopt werd, waar Nelle steijn er als de kippen bij was voor ver dere afwerking te zorgen 2-5. (Vervolg van pagina 1) dan aanvankelijk geacht kunnen worden, indien daaraan stellingen ten grondslag waren gelegd ten betoge, dat in het ka der van of in verband met zijn werk zaamheden ten behoeve van de werkge ver was, dat de vertegenwoordiger ten tijde van het ongeluk de auto gebruikte. Nu daaromtrent niets was gesteld, moest de vordering stranden. Minder gunstig liep het af voor een Import-Maatschappij, wier vertegenwoor diger in gezelschap van een vriendin op weg van Scheveningen naar Den Haag een autobotsing veroorzaakte. Het ge beurde op een kwade avond omstreeks 20.20 uur. De Maatschappij werd door de recht bank te 's-Gravenhage veroordeeld de schade te vergoeden. In hoger beroep be toogde de Maatschappij voor het ge rechtshof, dat de vertegenwoordiger - in strijd met een gegeven verbod - de auto gebruikte voor privé-doeleinden. Het 's nachts met een vriendin maken van een plezierrit met des werkgevers auto zou nimmer beschouwd kunnen wor den als het verrichten van werkzaamhe den, waartoe de Maatschappij haar werk nemer gebruikte. Doch het hof bekrachtigde het vonnis van de rechtbank. Het gerechthof over woog, dat de werkzaamheden van een vertegenwoordiger niet aan vaste tijden zijn te binden. Hieruit leidde het ge rechtshof af, dat de vertegenwoordiger geacht moest worden in het belang van het bedrijf steeds de beschikking over de auto te hebben gehad. Elk gebruik, dat de vertegenwoordiger van de auto maakt, terwijl hij daarover voor het bedrijf de beschikking heeft, zal geacht moeten wor den in zijn werkzaamheden voor de maat schappij te hebben plaats gevonden. Het gerechtshof maakte hierbij wel een zeker voorbehoud ten aanzien van ritten op tijdstippen, waarop naar gelang van omstandigheden van verband met de diensttaak geen sprake kan zijn, zoals b.v. op een vacantiedag of nachtelijk uur. De vertegenwoordiger was echter op diezelf de noodlottige dag voor zaken naar Wa teringen gegaan, waaruit volgde, dat het geen vacantiedag was. Gelet op het tijd stip van de botsing des avonds om 20.20 uur kon kwalijk van een nachtelijke rit worden gesproken. Ook op dat tijdstip had de vertegenwoordiger dus de be schikking over de auto voor zijn werk in het belang van het bedrijf, zodat hij reed in de werkzaamheden, waartoe de Maat schappij hem gebruikte. Een verbod van de werkgever om de auto te gebruiken voor privé doeleinden en de aanwezigheid van een vriendin in de auto konden daaraan - naar het oor deel van het gerechtshof - niets verande ren. Tenslotte verwierp ook de Hoge Raad het cassatie-beroep van de Maat schappij. Blijkens een vonnis van de rechtbank te 's-Hertogenbosch kan een werkgever onder bepaalde omstandigheden zelf schuldig zijn aan een onrechtmatige daad en uit dien hoofde aansprakelijk zijn voor (Vervolg van pagina 1) J. F. uit Bennekom, beweerden, dat de andere personenauto nog op zo grote af stand van het kruispunt was geweest, toen zij de weg opdraaiden, dat 't uitge sloten was, dat de bestuurder hiervan, D. O. H. R., door hen was gehinderd. R. zelf verklaarde, dat hij had moeten remmen en naar links uitwijken om een aanrijding te voorkomen. Even later was die botsing trouwens toch gevolgd, toen Te G. plotseling de Stationsstraat ingedraaid was en daarop had verdachte weinig te zeggen. Voor het eerste feit eiste mr. Leusink een boete van 30.— of 12 d. en voor het tweede 50.en een voorwaardelij ke ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van vier maanden met een proef tijd van twee jaar. Het geen voorrang verlenen achtte rech ter v. d. Brand niet bewezen en hiervan werd verdachte dan ook vrijgesproken. Voor het de pas afsnijden van R. luidde het vonnis conform, mede gezien het feit dat Te G. al drie veroordelingen wegens verkeersovertredingen achter de rug had. -ö- A. A. D. J. K., machinepoetser te Eist, was met zijn fiets zo plotseling van rechts naar links de Kerkewijk te Vee nendaal overgezwenkt om de Markt op te rijden, dat hij een hem achterop ko mende bromfietser de pas afsneed, waar door een botsing volgde. De bromfietser werd daarbij gewond. Ik heb op tijd de hand uitgestoken en goed achterom gekeken, maar er was niets te zien. Net was ik evenwel midden op de Kerkewijk of bons, daar lag ik, zei verdachte vrijdag voor het Wageningse kantongerecht. De bromfietser was er dus wel, al leen had u hem niet gezien, oordeelde de officier. Ja, dat kan haast niet anders, gaf verdachte toe, maar hij reed veel te hard. Dat mag toch zeker niet. Het is wel mogelijk dat de brom fietser een te grote vaart heeft gehad, moar dat blijkt nergens uit, zei de rech ter. Overigens staat hij niet terecht, maar u. U bent plotseling de weg overgestoken zonder voldoende op te letten. U praat over de bromfietser, doch blijkbaar realiseert u zich uw eigen ern stige fout in het geheel niet, merkte de officier op. U moet in het vervolg beter uitkijken, anders loopt u de kans nog eens doodgereden te worden. Ik hoop niet dat 't gebeurt, zei ver dachte. Ik ook niet, antwoordde de officier, maar als u voortaan niet voorzichtiger rijdt kan het heel gemakkelijk zo ver ko men. Eis en vonnis luidden daarna 35.- of 14 d. Het spel bleef op en neer golven met de schade weJke zijn ondergeSchikte ver- la"VlLBir,n <>°™akt onderhavige geval dezer aanvallen kreeg Rhenus een penal ty toegewezen die door Albers zuiver in de hoek werd geplaatst, maar de keeper verordening worden tot bossen en heide- gronden medegerekend te behoren de ^an de gastheren dook de bal er uit, wat openbare en niet-openbare wegen, welke hem een open doekje bezorde. De wed- deze terreinen doorkruissen en welke strijd stond onder zeer goede leiding van "Seze terreinen, begrenzen. scheidsrechter Blankespoor. 11111! I PW II I II 74 Reeds heeft Aram zijn tegenstander de trappen van de tempel opgedreven. Sylvester wil hem te hulp schieten, doch kort beveelt Aram hem: „Zorg voor Indra! Met deze schurk wil ik zelf afrekenen" Fel flitst het staal. Onstuimig dringt Aram op zijn tegen stander in. Doch nog weet Tarai de dodelijke slagen te ontwijken. Steeds verder wijkt hij terug, waarbij hij het voordeel van de trap zoekt om hoger dan zijn tegenstander te staan. Het mag hem niet baten. Fel en verbeten drijft Aram hem naar boven tot de beide mannen op een soort galerij aan de voorgevel van de tempel staan. Hoog rijst het afschuwelijke standbeeld van de Siva naast hen op. In het stenen hoofd fonke len de smaragden in het koude licht van de maan, dat grillig weerkaatst in glanzende staal van de bliksem snel uitschietende zwaarden. Hol weerkaatst de echo het geluid van de kletterende slagen. En van beneden volgen twee paar anstige ogen iedere beweging van de strijdenden! (Wordt vervolgd) had een vertegenwoordiger met een auto van zijn werkgever schade teweeg ge bracht, welke door de Bedrijfsvereniging voor de ongevallenverzekering voor het agrarisch bedrijf aan het slachtoffer werd vergoed. De bedrijfsvereninging was hierdoor in de rechten van het slacht offer getreden en vorderde nu op haar beurt het betaalde bedrag terug van de vertegenwoordiger. De Bedrijfsvereniging baseerde haar vordering niet op de stelling, dat de ver tegenwoordiger ten tijde van het ongeluk de auto bestuurde ter uitoefening van zijn dienstbetrekking. De bedrijfsvereniging stelde slechts, dat de werkgever de ver tegenwoordiger met de auto liet rijden niet alleen in diensttijd, maar ook voor privé doeleinden, ofschoon de werkgever wist, dat de vertegenwoordiger vaak te veel alcoholica drinkt, zeer onvoorzichtig rijdt en met de auto uitgaat op in het verkeer ontoelaatbare wijze. De vertegen woordiger en of mede inzittenden zouden daarbij strek onder invloed van alcohol houdende drank verkeren en/of te veel veel aandacht besteden aan een meerij dende vrouw. De rechtbank overwoog, dat deze fei ten indien bewezen, een onrechtmatige (Vervolg van pagina 1) van zijn 108 Nederlandse korpsen, daad werkelijk hulp verleent aan de velen, die als ze geen weg meer weten maar bij „het Leger" aankloppen. Dat kost geld, veel geld, zoveel, dat de heilsoldaten bij alle goede wil en offervaardigheid dit niet al leen kunnen opbrengen. Van hen wordt immers ook reeds ver wacht, dat zij een belangrijke bijdrage le veren in de kosten van het evangelisatie werk, dat het Leger des Heils als zijn primaire taak blijft beschouwen. Ook die taak - waaraan zij zich met hart en ziel geven - gaat echter ver boven hun eigen financiële draagkracht en heeft uw steun nodig. Beide takken van Leger des Heils arbeid vragen grote, zeer grote bedragen. „Grote bedragen", zegt u zuchtend, „ik wil wel helpen, maar zoveel heb ik heus niet. Als het nu om een paar gulden ging.. Welnu, het gaat inderdaad om een paar gulden. Het mogen zelfs - als u het echt niet missen kunt - een paar kwartjes zijn (of - als u het echt wél missen kunt, ook eenpaar duizend gulden!) Maar als straks, tussen 16 en 29 maart, de collectanten van het Leger des Heils (u let wel even op de S op de kraag: het Leger van William Booth!) met collectebussen en intekenlijs ten van deur tot deur gaan (en u mag ze gerust om een identiteitskaart vragen, elke collectant heeft er een), dan krijgt u uw kans om te helpen helpen. Want al die guldens van duizenden gulle gevers maken dat ook in 1959 het Leger zijn werk kan voortzetten. De Nationale Inzameling van het Leger des Heils is een waarlijk nationale zaak - gedreven door de liefde van Jezus Chris tus helpt het Leger zonder onderscheid daad van de werkgever konden opleve- des persoons allen die hulp nodig hebben: ren. In dat geval zou immers de schuld van de werkgever aan het ongeval ko men vast te staan wegens het door hem betoonde gemis aan maatschappelijke zorgvuldigheid. De rechtbank stelde daar om de Bedrijfsvereniging in de gelegen heid haar stellingen te bewijzen. Daar de Bedrijfsvereniging echter niet in dat be wijs slaagde, moest haar vordering ten slotte worden ontzegd. Mr. C. A. Baron Bentinck die man op straat in een van de indus triële inrichtingen, dat meisje in een moederhuis, dat vrouwtje in een Avond stond-tehuis en nog zo vele, vele duizen den meer. Gedreven door diezelfde liefde verkon digt het ook aan ieder die maar horen wil de Blijde Boodschap van Jesus Christus, Redder der wereld. Tet kan blijven helpen en blijven ver kondigen - als u meehelpt! VAN HET GROENE LAKEN Het eerste viertal van de Biljartvereni ging Renswoude heeft dinsdagavond j.l. zijn laatste competitiewedstrijd in dit sei zoen gespeeld. Voor Renswoude geldt wel in het bijzonder Lest Best, want thans werd een 6-2 overwinning behaald. De uitslag was: J. Hovestad J. Vink 02 W. v. Walsum C. Vink 02 H. de Rhoter C. de Fluiter 02 G. de Brede H. v. d. Kaa 2—0 Het einde van de competitie is thans echter in zicht en voor de komende week is alleen voor het 3e team een inhaal wedstrijd vastgesteld tegen De Kroon 3 te Wageningen. Het geheim van RALSTON N EREN Hoe maakt U Uw woning - en bedrijf - gezelliger en fleuriger? Speciale demonstra tie met RALSTON flat - wall-paint voor wanden en plafonds. voor de HOTEL „DE KORENBEURS" 10 Marat, eeneiiüaal op op donderdag 19 maart a.s. Aangeboden door UW RALSTON-DEALER: E. A. v. d. BROEK Verf, glas, behang, platen en lijsten, kunstschilderbehoeften Hoofdstraat 52 8 uur GRATIS TOEGANG GEEN VERKOOP Hoe leert U makkelijk en mooi zelfschilderen Hoe kiest U de juiste kombinaties uit de meer dan 50 mogelijkheden van RALSTON - één - streek- klaar-verf. KLEURADVIES OP GROTE SCHAAL

De Vallei | 1959 | | pagina 2