Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Veenendaal wordt wandelsport-centrum voor de jeugd D e Wereld van WEEK-tot-WEEK Wist U... Vierdaagse van 28 tot en met 31 juli a.s. Koninklijke Scheepjeswolfabrieken gaf personeel voortreffelijke avond WAAR IS DE VALLEI-RIKS? Cursus moderne beeldhouwkunst is een openbaring voor de bezoekers Kleurenfeest bij modeshow Hein v. Schuppen Goed geslaagd U.S.O.-concert Schoonmaak 33e jaargang VRIJDAG 20 MAART 1959 Nr. 22 Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per weck in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, O verberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel 1111 De verrassing van haar leven Toneel en drumband niet op programma A.s. woensdagavond raads vergadering MIE' Agenda Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER. Waarde gestegen tot 20, AB 953266 VOLKSUNIVERSITEIT: AMERONGEN Openingstocht Sticht-Gooise Wandelbond met 505 deelnemers ELST ACHTERBERG SCHERPENZEEL VLINDERWAS Fa. J. F. TAK Redactie en administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon K 8385-2023 - Girono. 563427 Redactie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen ku:u en ook worden opgegeven bfl de agentschappen van „De Vallei" in de plaatsen van verschijning VAL El ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale contractprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 ivoorden 1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,65 per kwartaal Losse nummers 10 cent Veenendaal wordt, in wandelsporttcrmen gesproken, het tweede Nijmegen. Vier dagen lang, van 28 tot en met 31 juli a.s. zullen naar verwachting dui zenden jongeren deze geliefde sport in Veenendaal en omgeving gaan beoefenen, waarbij het hoofddoel is te trainen voor het grote ideaal wat iedere liefhebber van deze sport wil bereiken: De Vierdaagse. De in onze plaats te houden Jeugdvierdaagse is thans officieel opgenomen in het wandelprogramma van de Nederlandse Christelijke Wandelsportbond. De organisatoren zijn momenteel druk in de weer om alle voorbereidingen te treffen die er bij een dergelijk groots opgezet plan nu eenmaal nodig zyn. Het idee van deze vierdaagse is af- Nijmegen altijd sterk vertegenwoordigd komstig van de Veenendaalse wandelclub die aangesloten is bij de N.C.W.B. Oorspronkelijk lag het in de bedoeling de minderjarige schooljeugd van Veenen daal tijdens de vakantie bezig te houden. Om dit te bereiken wilde men voor de kinderen een zogenaamde wandelvier daagse houden, maar toen de plannen allemaal waren voorgelegd aan de afde ling Midden-Nederland, bleek er ook van buiten Veenendaal grote belangstelling te bestaan. Om niemand teleur te stellen - ook hier geldt: hoe meer zielen hoe meer vreugd - zag het bestuur zich genood zaakt de zaak grootser op te zetten. Men nam contact op met de Bond en het re sultaat was een Jeugdvierdaagse in Vee nendaal. die - en hieraan twijfelt geen mens - ieder jaar weer herhaald zal wor den. Gezien de leeftijdsgrens ontbreekt hier natuurlijk het militaire element, dat in MEVR. WILLIGENBURG KREEG TELEVISIETOESTEL CADEAU Gehoor gevend aan de uitnodiging van de firma W. van Schuppen in de Hoofdstraat om deze week even langs te komen, stapte woensdagmorgen me vrouw J. H. Willigenburg-Meerdink, wonende aan de Klaas Katerstraat, in gezelschap van haar dochter, nietsver moedend de winkel binnen, waar haar, naar later bleek, een grote verrassing wachtte. Zij nad namelijk een maand geleden bij deze firma een televisietoestel gekocht ter waarde van 795.—, waardoor zij nog net mee kon doen aan de laatste ronde van de Philips-inteligentie-test. De slagzin die zij inzond luidde: Ik vind televisie het belangrijkste artikel voor gezelligheid en ontspanning thuis omdat men alles van dichtbij ziet wat ver af is". Hiermede werd zij winnares van de laatste ronde. Een vertegenwoordiger van Philips overhandigde haar de prijs, be staande uit de aankoopsom van het toe stel en de eerste reactie van mevrouw Wiligenburg toen zij dit heuglijke nieuws vernam, was, „Och mijnheer, dat kan niet, dat is té fantastisch". Dat het wèl kon geloofde mevr. Wiligenburg pas, na dat zij de bankbiljetten veilig had op geborgen. Na afloop van de „plechtigheid" bood de firma van Schuppen de winnares nog een attractie aan. is, maar zonder deelname van buiten zijn er toch altijd nog dertien veertienhon derd deelnemers in Veenendaal zelf. Het grootste probleem is natuurlijk de huisvesting en hier zal t.z.t. een beroep op de bevolking gedaan worden. Achter de schermen wordt hard ge werkt om alles tot in de puntjes te rege len en het is te hopen dat deze vierdaagse die uniek is voor ons land volledig zal slagen. PAASWIJDINGSAVOND VEENENDAALSE BEJAARDEN Zoals reeds os medegedeeld hoopt het bestuur van de Stichting „O.C.B." op dinsdag 24 maart a.s. een paaswij dingsavond te beleggen in gebouw El- theto voor de Veenendaalse bejaarden. De aanvang is bepaald op half acht uur. De Weledele Heer J. M. Meijer zal de leiding voor deze avond op zich ne men. Verder verlenen medewerking het mannenkoor „De Veenzangers" en het dameskoor onder leiding van de Heer G. van Zanten. Het gehele programma is in gepaste stijl gehouden. Ook voor deze avond is weer een busdienst ingelegd voor diegenen die de zaal niet op eigen gelegenheid kun nen bereiken. De dienstregeling is als volgt: Vertrek: 6.45 uur Parallelweg hoek Kerkwijk 6.47 Parallelweg/overweg De Scheepjeswolharmonie onder leiding van dirigent M. de Graaff heeft het personeel van de Koninklijke Scheepjeswolfabrieken zaterdag j.l. weer een bijzonder genoeglijke avond bezorgd in het gebouw aan de Eikenlaan. In tegenstelling met vorige jaren heeft het korps dit jaar geen beroep kunnen doen op de toneelgroep van het bedrijf, zodat men, zoals de voorzitter in z'n openingswoord zei „de vlucht genomen had op de film". Een gelukkige „vlucht" overigens gezien het peil van de film! Een evenzeer gelukkige vlucht leek ons de afwezigheid van de spectaculaire drumband van het korps. 6.50 School Bosplein 6.54 Bergweg hoek Kerkwijk 6.57 Postkantoor Slot. de Bruïnepl. 7.00 Patrimoniumlaan hoek Sav. Lohmanst.-aat 7.05 „Sola Fide" Eikenlaan 7.10 „Eltheto" 7.12 Achterkerkstraat hoek Kost- verloren 7.14 Zandstraat hoek Gortstraat 7.16 Munnikenweg bij „Luxor" 7.18 Nieuwe weg hoek Holleweg 7.20 Pr. Bernhardlaan hoek Buurtl. 7.22 Pr. Bernhardlaan^ hoek Mul derslaan 7.24 Pr. Bernhardlaan bij Gebr. van Leeuwen Aankomst 7.28 uur „Eltheto" Onder voorzitterschap van burge meester A. Bakker zal de gemeenteraad van Veenendaal op woensdag 25 maart a.s. in openbare vergadering bijeen komen. De vergadering begint om half acht. RECTIFICATIE SCHOOL VERKEERSEXAMENS De organisatie van de schoolverkeers- examens 1959 verstrekte ons een op gave van de schoolverkeersexamens 1959, waarin een foutje was geslopen. Volgens deze opgave zou de Chr. Nationale school I het hoogste aantal punten voor het schriftelijke gedeelte van dit examen hebben behaald, het geen wij ook in het desbetreffende ar tikel uit ons woensdagnummer vermel den. Dit moet evenwel zijn: Chr. Natio nale school II, Dr. Slotemaker de Bruï- neplein (hoofd: de heer C. Visser). WONDKLOKKtN A voor betere uurwerken H00FDSTP 91 VEENENDAAL iraraiiiiisiiiiüiiiiiiiiiii! VEENENDAAL Vrijdag 20 maart: Motoren- en scootershow van Jan Jansen in Eltheto van 14 tot 22 u. Uitvoering van Gymnastiekver. Sparta in Ver. gebouw Aanvang 19.30 uur. Zaterdag 21 maart: Motoren- en scootershow van Jan Jansen in Eltheto van 14 tot 22 u. Uitvoering van Gymnastiekver. Sparta in Ver. gebouw. Aanvang 19.30 uur. Sport- en badkledingshow in ho tel „De korenbeurs". Aanvang 20 uur. Palmpaasoptocht voor Veenen daalse jeugd. Start 15 uur bij de Eierhal. Dinsdag 24 maart: Volksuniversiteit Veenendaal 2e deel cursus „Moderne Beeld houwkunst" in 't Trefpunt. Aan vang 20 uur. Paasavond voor Veenendaalse bejaarden in Eltheto. Aanvang 19.30 uur. Luxor Theater: heden t.m. zondag „Liane" toeg. 14 j. maandag t.m. woensdag „Razende Roland" toeg. 14 j. donderdag „Het rijstmeisje" toeg. 18 j. RENSWOUDE Zaterdag 21 maart: Toneeluitvoering TIP in gebouw Rehoboth. RHENEN Bio Rhcnen: zaterdag en zondagmiddag „Ik vecht voor geld" toeg. 14 j. zon dagavond „De zoon van Sinbad" toeg. 14 j. iffliinmniMHimiuiiiüir Het orkest opende met de mars „Arn hem" (A. E. Kelly), met welk werk de helden van een ons bekende slag uit een nabij verleden geëerd worden. Een mars van het goede soort, kloek en mannelijk, met de sombere dreiging van oorlogsgeweld als motief. Minder geslaagd leek ons de wals „Hochzeit der Winde" van J. F. Halle, zowel qua werkstuk als qua uitvoering. Het korps was niet altijd even gelukkig in trefzekerheid en inzetten (klarinecten!) Uitstekend was de uitvoering en de verwerking van het Symphonisch Gedicht „Finlandia" van de Finse meester Jean Sibelius. Hoewel bedoeld voor sympho- nie-orkest stoorde ons de bewerking al lerminst. Een aangrijpend brok muziek, die de dirigent heel goed aanvoelde. Het laatste werk voor de pauze was van Giacomo Meijerbeer, de verwaar loosde operacomponist, die tevens een drietal werken voor harmonieorkest schreef. Meijerbeer's instrumentatiekunst bezorgde het orkest veel hoofdbrekens en het geheel vooral het slot kwam niet altijd even gaaf voor het voetlicht. Een wat lichtere toets zou overigens niet geschaad hebben in dit voor ama teurorkest wel zeer moeilijke werk. Na de pauze boden dirigent en korps ons een licht programma. Men begon met de mars „Punjaub" van C. Payne, pittig gespeeld. Aan tempogevoel, een zeer be langrijke eigenschap, ontbreekt het de Graaff niet. Plezierig klonk de snelle 2/4 polka met Franse Can-Can motieven „Les Cancan- ieres" van A. Del haye, waarin de twee bariton solisten keurig hun soli bliezen. Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Woningbeheer Taxaties beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal - Kanaalweg 2 - Tel. 2918 Waarschijnlijk is de vinderspremie van de Valleiriks nog niet groot ge noeg want ook deze week is het door ons uitgegeven bankbiljet bü Maison Kramer, Kerkcwyk, niet gevonden. Hierdoor stügt de waarde weer met 2,50 zodat de ryksdaal- der die nu weer uitgegeven wordt en het rode nummer draagt TWINTIG GULDEN waard is. By inlevering op ons bureau vóór a.s. donderdagmiddag 12 uur wordt de vinder a contant 20, uitbetaald. Het moet prettig werken zijn met deze muzikanten in het korps. In de Berenmars van A. de Baere- maeker (toepasselijke naam) klonken de bas-soli gelijk beren(goed gedaan!) en gaf het orkest blijk ook te kunnen be geleiden. Het samenspel in de soli van het kleine (Zie verder 2e blad) Gezien de zeer schrale opkomst zullen vermoedelijk vele vaste V.U.-bezoekers een beetje huiverig hebben gestaan tegenover de cursus moderne beeldhouw kunst van de heer Joh. G. Wertheim, welke woensdagavond een aanvang nam. Als dat de reden geweest zou zyn voor het magere bezoek dan kan deze toch terstond worden uitgeschakeld. Dit is echt geen cursus voor de meer ingewijden, maar voor een ieder die belangstelling heeft voor het brede terrein van de kunst; in welke vorm dan ook. De heer Wertheim gaf zeer eenvou dige en voor iedereen begrijpelijke uit eenzettingen en toelichtingen by op het scherm geprojecteerde kunstwer ken. Dat de heer Wertheim, zelf een zeer bekend beeldhouwer, de kunst van het eenvoudig vertellen en duidelijk maken verstaat is gewaarborgd door zijn werk voor het Openbaar Kunst bezit. een nog niet zo lang geleden op gerichte en in geheel Nederland zeer populaire instelling. De heer Wertheim-is de promotor en secretaris van de Stichting „Openbaar Kunstbezit". Als beeldhouwer expo seerde de heer Wertheim o.a. op de internationale tentoonstellingen op Sonsbeek te Arnhem. Op de eerste cursusavond werd rij- keiyk gediscussieerd en uit deze dis cussies bleek, dat bij verschillende be de, witte bruiden en één bruidegom vormden een waardig slot voor deze geslaagde show. Francis Deze voorjaarsshow met zijn mooie zomerkleuren als azalearood, pernod, zachtlila, abricot en geel deed ons enige uren de koude, gure wind buiten ver geten. Zelfs de regenmantels die werden getoond waren in deze zachte tinten, zodat men nu ook bij regenweer er fleurig uit kan zien. De zomermantels waren hoofdzakelijk vervaardigd van structuurweefsels, maar ook de bouclé en mohair spelen deze zomer een grote rol. Heel mooi vonden wij een rechte mantel in ivoorkleurige bouclé. De mantelcostuums hadden haast al len het moderne, tot de taille reikende jasje met afstaande kraag, welke in vele gevallen een witte pique-over- kraag had. Vooral bij de hard- tot don kerblauwe tinten is dit erg flatteus. De japonnen, welke de firma Van Schuppen ons toonde, mochten allen weer gezien worden. Er waren leuke vlotte zomerjurkjes in Engelse, Franse en Italiaanse katoen. Naast de gewone, gladde katoen zagen wij ook hier veel structuur weef seis. By alle importjaponnen als o.a. Sam bo en Vetrix mochten die van het eigen atelier, vervaardigd uit stoffen van de katoenkoning Doussac, zeer zeker ge zien worden. Heel mooi waren ook eni ge japonnen van Gerzon Dreese. Voor- ai de zomerse, strapless-cocktailjapon met bolero viel zeer in de smaak. De „mannen"-mannequin Hans liet ons zien wat straks de nieuwe heren zaak van deze firma te bieden heeft. Hij toonde op vlotte manier enige re genjassen, costuums, sportcolberts en pantalons in kamgaren en terlenka. Verschillende pantalons hadden de Ita liaanse styl, dus geen omslag aan de pijpen. Pia en Francientje namen dit keer de meisjeshoek voor hun rekening en lieten ons als volleerde mannequins zien dat niet alleen de Franse maar ook de Nederlandse kleine meisjes er als dames in de dop kunnen uit zien. Een woord van lof is hier zeer zeker op zijn plaats voor de collectie hoeden, welke op deze show gedragen werden. De hoeden waren zeer variërend van model. Diepe cloches, meloenbolle ba retten en kleine hoedjes wisselden el kaar af en allen waren zij zonder uit zondering een succes en cocet. De tra ditionele bruidsstoet met drie stralen- zoekers, die aanvankelijk maar zijde lings waren geïnteresseerd in deze ma terie, iets openging, waar het de mo derne beeldhouwkunst betreft. Op het achttiende eeuwse barok en het klas- sicisme - de zoeteiyke bonbondozen- stijl - kwam als reactie een heel nieu we figuur naar voren, in de persoon van de grote Franse beeldhouwer Ro din. Diens werk werd onder leiding van de cursusleider in al zijn geledingen besproken en met voorbeelden toege licht. Rodin werd als beginpunt voor Ie moderne beeldhouwkunst genomen. De heer Wertheim schetste vervol gens de grote lijn, welke begon by Ro din en via de Nederlander Rik Wou ters naar het Duitse expressionisme loopt. Er was nagenoeg geen moderne beeldhouwer, die het naast Rodin kon volhouden, behalve deze Nederlandse Wouters, die zich door een naast de beroemde Franse beeldhou wer kon handhaven. Op de volgende cursusavond zal de heer Wertheim het reeds door hem besprokene in grote trekken herhalen, terwijl hij dan verder zal ingaan op de non-figuratieve- en abstracte beeld houwkunst, die nog slechts door wei nigen wordt begrepen. Door discussie en uitleg zal evenwel worden getracht tot een nader begrip te komen; spe ciaal waar het de beeldhouwkunst van de laatste tijd aangaat. Het lijkt ons overbodig om een ieder, die hierin gaarne iets nader wil wor den ingewijd, op te wekken toch zeker de rest van de cursus by te wonen. Voor een helaas maar matig bezette zaal, concerteerde gisteravond een zeer goed klinkend Utrechts Stedelyk Orkest onder leiding van haar dirigent Paul Hupperts. Het is van ganser harte te hopen, dat het comité U.S.O.-concerten zich door deze matige opkomst niet genoodzaakt ziet het aantal concerten per jaar tct één terug te brengen. Zij die van mu ziek houden en niet aanwezig waren, hebben ongetwyfeld een prachtige avond gemist Het concert werd geopend met het te zijn, klinkt ook deze muziek. De concerto grosso op. 3 no. o van G. symfonie opent met een sinister klin- Hanaei. Jiien noemt de concern grossl kende fanfare van het koper, die ken- op. 3 ook wei noooconcei ken, maar merkend is voor de sfeer van het hele eigeniijK verionen ueze wei Ken noen eerste deel. een sfeer van angst en vrees voor het onbekende. Er is hier geen sprake van, dat de muziek ons verheft boven het aardde vlak, integendeel, op de meest indrin gende wijze worden wij herinnerd aan de volkomen hopeloosheid van het be staan, waarin het geluk weliswaar niet ontbreekt, maar als een vluchtige droom beschouwd moet worden. Ten zijOnwillekeurig moet ik bij de laatste werken van Tsjaikowski den ken aan de laatste werken van Johann Sebastian Bach. Welk een tegenstelling vormt de finale van Tsjaikowski's zes de symfonie, enkele dagen voor zijn dood voltooid en vol schrijnende klachten, met de sublieme schoonheid van het koraal: „Für deinen Thron tret' ich hiemit", dat Bach vanaf zijn sterf bed dicteerde. De oorzaak hiervan moet toch wel zijn, dat in Bach's leven niet het noodlot het laatste woord had, maar een Ander. Dit alles neemt niet weg dat Tsjaikowski een groot com ponist was. Vooral de finale van de uitgevoerde symfonie tonen zijn geniale orkestratie en de grote charme van zijn melodieën. Het U.S.O. werd met be kwame hand door de, vooral ritmisch, grote moeilijkheden geleid en gaf een gloedvolle vertolking. Als solist zou aan het programma medewerken de violist Dick de Reus, die echter evenals de vorige keer, maar nu onaangekondigd, verstek liet gaan. Zijn plaats werd ingenomen door Jo Juda, die het vioolconcert in C van Haydn speelde. Schoot zijn linkerhandtechniek, voor al in dubbelgreeppassages, weieens te kort, zijn toon was erg mooi. Daardoor slaagde het langzame middendeel wel het beste en vormde een muzikaal hoogtepunt van deze avond. Het orkest begeleidde Jo Juda, die de andere werken als concertmeester meespeelde, in het algemeen correct. J. v. d. P. ae ly^iscne KenmerKen van net con certo giujjso, noen oie van net concert. uil eenier aoet xneis ai Van ae liuai- ueid van aeze wei Ken. net omest siaagde er byzondcr guea m ue rust en net voorname KaïaKvcr van acze mu ziek tot unaruKKing te orengen. net „grote werK van na ae pauze isjai- KowsKi's vierde symloine, vormt wel een senriile legensienmg met nandei'ö iiiuzieK. isen meiKWaaid.g werK. xsjai- kowski zeif oesenryu ue symfonie ais ae stryd van ae mens tegen net nooa- lot en even grmig ais het nooaiot neei De eerste tocht die door de N.S.V de Vrye Wandelaars zaterdagmiddag werd georganiseerd, heeft een goed verioop genad. Amerongen begint zo stil aan een bekend wanoelcenuum te woraen. Daar zorgen de twee piaatse- lyke wandelsportverenigingen wel voor. De omgeving is daar uuermate ge schikt voor, dat bleek zaterdagmiddag weer. Ruim 500 personen, verueeio over 20 groepen en individuelen, heo- oen, geleid door pyien, de mooiste pieKjes rond Amerongen bezocht. Op de tien kilometer liepen acnt groepen mee. De vyftien km telde twaalf groe pen. Vele ueKenden die we zagen op de Woudloperstochten, waren ook nu aan wezig. Vooral de bedryven uit Vee nendaal waren goed vertegenwoordigd. Een echte voorjaarstocht, vooral toen het zonnetje tevoorschyn kwam, waar door de vele kleurige kostuums der wandelaars nog beter tot hun reent kwamen. By de afmelding ontvingen alle deelnemers een insigne in de vorm van de O.L.V.-toren te Amersfoort. De deelnemende verenigingen bovendien een aantrekkelijke groepsprijs. SCHOOLVOETBAL Cok dit jaar rallen de Leb ooi ir.it de Bijbel en de Ireneschool weer deelne men aan het Schooivoetbaltoernooi in Wyk bij Duurstede. Als generale re petitie heboen de elftallen van boven genoemde schoien een oefenweastryd gespeeld. De Ireneschool bleek het sterKSt te zijn. De uitslag was 92. Mannequin Frie (bekend van de reclamecampagne „De witste was") in een creatie van en vervaardigd op het atelier van Hein v. Schuppen VLEES. Te Buenos-Aires aan gekomen heeft de kapitein van een vrachtschip twee in Trini dad aangemonsterde matrozen naar huis moeten terugsturen omdat zij met alle geweld men senvlees by het eten eisten. Voor het eerst in de geschie denis is hierby een (Engelse) kapitein van z'n stuk gebracht. VLEES (2). In Frankrijk is een nieuwe Gargantua van 19 jaar opgestaan. Hij at eens vijf liter soep in één ruk op en maakte daarna een wedden schap met enige vrienden om achter elkaar een kalkoen van 6 kilo naar binnen te slaan. Toen hij na 4,5 kilo het eten moest staken, verklaarde hij ,Het ontbreekt me aan ervaring, maar ik zal me perfectioneren, ik ben nog jong....' KUNSTVLEES. Wie zich bij reen dergelijk bericht zorgen zou maken in de mening dat der gelijke lieden wel eens gebrek aan voedsel zouden kunnen ver oorzaken, kunnen we gerust stellen. Op het 38e congres voor hygiène te Parijs hebben de geleerden verklaard dat er ge heel nieuwe wegen voor onze voeding worden gebaand. Men zal eetbare waar maken zonder de grond ervoor te bebouwen, door cultures onder kunstmati ge warmtebronnen, en door micro-organismen te hulp te ne men (gist, paddestoelen, schim mels en bacteriën.) MENU. Bij het lezen van bovenstaand nieuws is een her bergier in Serajewo tot het snuggere inzicht gekomen dat zijn menu zoals het er tot nu toe uitziet voor het nageslacht een curiosoteit zal worden. Hij heeft daarom alles nagesnuffeld naar wat hij nog aan menu's bezat. Het bleken er 4000 te zijn (de oudste is van 1740), die hij in afwachting van de schimmels enz. alvast tentoonstelt. BAARD. Een zakenman te La Ilavana heeft de bevryder van Cuba, Fidel Castro, 25.000 dollar voor zyn baard geboden, waarby hy geen enkele voor waarde stelde voor de wyze waarop die baard van Fidels gezicht zou worden gescheiden. Iiy wilde echter niet zeggen wat hy met het pronkstuk wilde doen Waarop Castro geweigerd heeft op het aanbod in te gaan. HUID. Wie had dat gedacht: De huid van de mannen is on eindig veel gevoeliger dan die van de vrouwen. Dat beweert Germaine Perel (vrouw). HUISVADER (1). Een eer baar Frans huisvader, die zich blykbaar verveelde, is door de rechter veroordeeld tot drie maand gevangenisstraf omdat hij enige tijd geleden in de kerk Saint Nicolas des Champs achter een groep vrouwen in gebed is geslopen en daar plot seling heeft uitgeroepen: „Let op, hier is de duivel!" De vrouwen hadden zich om gedraaid en by het zien van de man was er een flauw gevallen en een andere in paniek op de vlucht geslagen. De „duivel" werd, hoe zou het anders, veroordeeld wegens ondermijning van de goede ze den. TE MOOI. De leider van de oppositie in het Turkse parle ment heeft aan de minister van onderwijs gevraagd of hy geen gevaar zag in de volmaakte schoonheid van de vyf Franse leraressen aan het lyceum te Istanboel. Waarop de minister heeft ge antwoord, dat niet hy maar zyn Franse collega de vijf had uit gezocht. LAGER. De Engelse zanger Tom King (25) kan een octaaf lager zingen dan de beroemde Russische bas Chaliapin. De Russische ambassadeur heeft hem nu partituren van folklo ristische liederen met een flink aantal lage noten beloofd. NIET WEGLOPEN. Ver schillende Franse afgevaardig den in de nieuwe Franse natio nale vergadering hebben gepro testeerd tegen de aanwezigheid tijdens de debatten van tele visiemensen en -camera's. De de laatsten vesperden de uit gangen zodat men niet naar buiten kon. Daarby ontging het hen dat dit wel eens een verkapte maat regel van president De Gaulle kon zijn om hen het weglopen te beletten. HOE ZIT DAT? De gemeen teraad van het Duitse stadje Ulm besloot met Kerstmis een gratificatie uit te keren aan oorlogsweduwen met twee kin deren beneden tien jaar. CONTACT- EN OUDERAVOND Maandagavond a.s. wordt in de Irene- school een contactavond gehouden. De ouders der leerlingen kunnen op deze avond het werk van hun kinderen be zichtigen en met de leerkrachten van gedachten wisselen. De ouderavond is vastgesteld op don derdag 9 april a.s. in hotel Buitenlust. Op de tweede avond treden twee leden der ouder-commissie af. Een spreker zal de beroepskeuze onder de loep ne men. Na de pauze zal mw. d'Andretsch een paar films draaien over Suriname en Perzië. VOGELVERENIGING ELST GEEFT UITVOERING De Eerste Elster Vogelvereniging zal op 21 maart voor de eerste keer in haar bestaan een uitvoering geven. Deze vereniging die aangesloten is by de Nederlandse Bond van Vogelliefheb bers, komt deze avond met het toneel spel in drie bedrijven: „Kromme Pe ter" door de toneelgroep „O.N.A." uit Mourik. De avond wordt gehouden in de zaal van café „Sportlust" te Eist. „KUNST EN VRIENDSCHAP" GAF GESLAAGDE UITVOERING Zaterdagavond j.l. gaf de muziekvereni ging „Kunst en Vrienschap" haar jaar lijkse uitvoering in het Buurtschapshuis. Voorzitter de heer G. v. Selm, sprak de aanwezigen toe, in het bijzonder de afgevaardigden van verschillende vereni gingen. Een woord van dank werd gericht aan allen die de vereniging het afgelo pen jaar tot steun zijn geweest. Spreker bracht in herinnering dat de vereniging volgend paar haar 25 jarig bestaan hoopt te vieren en drong er bij de aanwezigen op aan toe te treden als werkend lid, op dat men dan by dit jubileum naast de oude kern, ook weer de beschikking heeft over het zo nodige jonge bloed. Vervol gens werd het muzikale gedeelte, dat be stond uit enige marsen, een ouverture en een wals uitgevoerd. Alle nummers werden uitstekend uit gevoerd onder leiding van de heer P. Hoolhorst. Hierna traden voor het voet licht, de jeugdige accordeonnisten Mini v. Breda en Ansje v. Rhee, beiden leer lingen van de heer Hoolhorst, die enkele zeer geslaagde nummers speelden. Hier na volgde het optreden van de toneel groep, met het spel „De bruid van mijn vader" Dit spel werd op verdienstelijke wijze opgevoerd. Tijdens de pauze werd een verloting gehouden, waarvoor mooie pryzen beschikbaar waren gesteld. Het kap- en grimewerk was goed ver zorgd door de heer Rijsemus. Aan het slot bracht de voorzitter dank aan alle spelers, in het byzonder aan de dames, die een fraai boeket bloemen in ontvangst GER. KERK WORDT IN GEBRUIK GENOMEN Op dinsdag 24 maart a.s. zal de nieuwe Gereformeerde kerk aan de Molenweg officieel in gebruik genomen worden met een samenkomst van de gemeente 's avonds om 19.30 uur. NED. VERENIGING VAN SUIKERZIEKEN Wij vestigen de aandacht van belang hebbenden op een advertentie in dit nummer, waarin de afdeling Ede- Veéneudaal-Wageningen van de Ned. Vereniging van suikerzieken een voor lichtingsavond te Barneveld aankon digt. Bovengenoemde afdeling bestaat thans tien jaar en in die tijd is zij uit gegroeid tot ongeveer 250 leden, ver spreid over verschillende plaatsen van de Zuidwest-Veluwe en Oostelijk Utrecht. De vereniging stelt zich onder meer ten doel, de bestudering en het bestrij den van de suikerziekte, ze geeft voor lichting aan haar leden op het gebied van dieetbereiding, ze heeft een eigen kindertehuis te Huis ter Heide en ze heeft voor haar leden verschillende fa ciliteiten, onder andere op belasting gebied weten te bereiken. Over al deze zaken wordt men op de vergadering van aanstaande woens dagavond nader ingelicht. Ten gerie ve van de leden uit Wageningen, Ben- nekom, Veenendaal en Ede rijdt er woensdagavond een speciale bus naar Barneveld. De kosten hiervan bedra gen slechts 75 cent per persoon. Men dient zich hiervoor echter wel van te voren op te geven bij de voorzitter, de heer M. H. Tulp, Stationsweg 7, tel. 8334, Ede of bij mevrouw C. Lieftink- Wisgerhof, Amsterdamseweg 59 te Ede. dat er voor het te houden con gres van de N.B.O.B. in gebouw ,,'t Trefpunt" meer dan honderd afgevaar digden uit alle delen van Nederland naar Veenendaal komen? Dat deze leden gehuisvest zullen worden in de Veenendaalse hotels? dat het vuurtje-stoken de laatste dagen onder de jeugd weer sterk op gang doet? dat de - vaak zeer jeugdige - daders zich niet realiseren dat er bij zulke „onschuldige" brandjes vele jongen dierenlevens verloren kunnen gaan? dat de politie al een stelletje brandstichters te pakken heeft gekre gen en gestraft heeft met het laten schrijven van strafregels in hun vrije tijd? dat het roken van een sigaar, cigaret of pijp voor personen beneden de leeftijd van 14 jaar op de openbare weg verboden is? dat de politie deze week een bromfiets in beslag heeft genomen, die in een dusdanige toestand verkeerde dat het vehikel een gevaar vormde op de weg? dat het eveneens gevaarlijk en zelfs verboden is niet-afgesloten rij wielen 's nachts langs de weg te laten staan? dat in enkele weken tijds zeven eigenaars die zich hieraan schuldig hebben gemaakt, hun karretje en een proces-verbaal konden ophalen bij het politiebureau? dat er een jongeman aangehou den is die zich met vals geld tegoed deed in een automatiek in Veenen daal? BEHANG 1959 meer dan I00 verschillende soor ten voorradig in dozen, ook los verkrligbaar Zeemleer, Sponsen, Borstelwerk enz. Tel. 2576 Hooidstraat I06 Hr Schilders krijgen op behangsel EXTRA KORTING

De Vallei | 1959 | | pagina 1