DE VALLEI Daar kunt u mee geuren AlbertHeyn Na zege op „Laetitia": SEV stevent nu recht streeks op kampioenschap af 'm Voor de Jeugd ISO Boeremetworst too g am Gelderse ham 100 §ram Fiïne snijworst 100 ëram maakt u het leven goedkoper NSVS klopte DEV in eigen huis met 4-0 Vet spek gerookt verlaagd 500 gram sqépbalCHE per blik SLASAUS de heerlijkste, .grote fles 73 BISCUIT Zaanse Molen rol 225 gram 37 GROTE SNIJKOEK P« stuk 43 APPELMOES PerPot Toiletpapiert 39 AH-Lucifers 2 ff Palmoliezeep doos 4 stuks 53 Is uw boodschappentas te zwaar? Onze speciale bestelservice staat tot uw dienst en brengt uw boodschappen (aankopen in de winkel) desgewenst gratis in Veenendaal by n thuis! De verdwenen bankdirekteur door TOM LODEWIJKS Het lentefeest begon om 14 uur Het wordt voor de Veenendaalse voileyballclub SEV zo langzamerhand tijd de kampioensvlag gereed te leggen, daar dit niet lang meer op zich zal laten wach ten. In de nogal onoverzichtelijke situatie aan de kop van de 3e kl. B. is door de resultaten in de week voor Pasen eindelijk tekening gekomen. CITO, dat door een gelijk spel tegen SEV vorige week slechts een punt achter stand had op de Veenendaalse leiders, verloor volkomen onverwacht van Laeti tia, waardoor zij zijn uitgeschakeld voor eventuele promotie. Door deze ontwikkeling werd het Soester Laetitia de grootste belager voor SEV Door een overwinning op SEV konden zij zich namelijk naast de leiders aan de top van de ranglijst plaatsen, waardoor een beslissingswedstrijd nodig zou worden. Al deze omstandigheden maakten, dat Sipkema c.s. met gemengde ge voelens de reis naar Soest aanvaard den, waar zij het tegen Laetitia zouden moeten opnemen. Een tegenvaller was bovendien, dat Gert van de Boven- kamp verstek moest laten gaan. Hij werd vervangen door Rebergen. Onder de nogal vreemde - zoals la ter zou blijken - leiding van een Lae- titia-scheidsrechter, gingen de SEV- ers van start in een hoog tempo. Vaak bleek in vorige wedstrijden, dat de eerste set nodig was om warm- en ingespeeld te raken; zo niet ditmaal: volledig geconcentreerd en fel spelend werden de Soestenaren volledig over speeld in deze eerste set: 15-4. In de tweede set had Laetitia ogen schijnlijk het afweermiddel gevonden tegpn het doeltreffende aanvalsspel der Veenendalers. Door zich hoofdzakelijk Hebt u griep die zo echt In uw botten Is gaan zitten. Jaagt hem eruit met WITTE KRUIS. tabletten, poeders, cachets tot verdedigen te bepalen wisten zij deze set binnen te halen (11-15). Sipkema spoorde zijn teamgenoten aan meer zorg te besteden aan de zui verheid van de set-ups, hetgeen on middellijk resulteerde in keiharde, zui vere smashes van o.m. Gert van Ma nen en Sipkema. Dit bleek teveel voor de Soestenaren en met 15-7 werd deze set gewonnen door SEV. In de laatste set is de overwinning geen moment in gevaar geweest. Via 8-4 en 11-7 kwam ook deze set (met 15-11) en daarmede de volle buit, in handen van de Veenendalers. Door deze uitslag werd ook de laat ste concurrent van SEV teruggewezen. Verwacht mag worden dat de nog ko mende wedstrijden geen moeilijkheden meer zullen opleveren, waarmede dus Veenendaal - na VVV - in SEV nog een vereniging in de tweede klasse der NeVoBo zal hebben. Zaterdag 5 april speelt SEV aan de Hoogstraat een wedstrijd tegen het Doornse Unitas. Nu de competitie ten einde loopt krijgt NSVS de smaak pas goed te pakken. Nu was het DEV dat in Doorn een 4-0 neder laag te slikken kreeg. De overwegend sterkere Veenendalers namen reeds in de tiende minuut de leiding uit een vrije trap, die, hoewel van betrekkelijk grote afstand genomen, door Van Leeuwen benut werd (0-1). Tien minuten later was het de hard werkende v. d. Heuvel die een opening maakte, waardoor v. d. Pest nummer twee in het net kon deponeren (0-2). Hoewel na de thee de Doornse voor hoede de Veenendalers nog wel eens een keer in de verdediging wist te drukken, was het toch v. d. Pest, die met twee goede doelpunten de verdiende overwin ning veilig stelde. Verschijnt als bijlage van het streekblad „De Vallei" onder redactie v. tante Jos Correspondentie te richten aan tante Jos, per adres: Parallelweg 10 Veenendaal WIE ZIJN ER JARIG? 2 april Beppie Schoonderbeek Martha van Zetten Bertie van Viegen Dick v. d. Lustgraaf Lauwrens Roks Jan M. van Leijen Ansje Rebergen Gefeliciteerd! OPLOSSING PRIJSVRAAGRAADSELS I. Trap, part. II. Garnaal (goud, arm, Ruhr, nat, Abel, ark, laag). III. Dun, haar, keur, muis, steg, kleuren, teen, schande. I. Kat, tak. II. Trompet (top, Rus, oom, mat, pil, eik, Tom). III. Hond, ezel, wolf, vogel (mus) bij (vlieg) haan, muis, leeuw. De prijzen zijn dit keer gewonnen door: Groep ouderen: Dick Schakel, 12 jaar, Ferd. Bolstraat 3, Veenendaal. Groep jongeren: Gerard Beyer, 9 jaar, Holleweg 32, Veenendaal. De ballen kun nen worden afgehaald bij het redactie bureau, Parallelweg 10. Veel plezier er mee jongens en denk om de ruiten van de buren! OPLOSSING RAADSELS VORIGE WEEK Voor ouderen: I. Roos, Koos, kaas. II. Een zeurkous. III. Groningen, Ierseke, Ede, Tilburg, Harderwijk, Overijsel, Oss, Roermond Noordwijk. Giethoorn. I. Klok, huis, deur; kaas, schaaf wond; bier, glas, werk; hooi, berg, wand; oor, bel, knop. II. Knol. III. Pens, even, Nebo, snor. NIEUWE RAADSELS I. Ik ben een rivier, niet in ons land. Zet een viervoetig zoogdier achter mijn naam en je krijgt een groot eenhoevig dier, dat in de dierentuin is te zien. Ie rij plaats aan Italiaanse westkust 2e rij staat in westelijk Afrika 3e rij Engelse kustplaats 4e rij plaats in Sleesw.-Holstein (Duitsl.) 5e rij plaats in Branbant (België) 6e rij land in Europa 7e rij plaats in Nd.-Frankrijk 8e rij plaats in Schotland Op de kruisjeslijn komt de naam van een zuidvrucht. III. Hersengymnastiek: 1. Hoe heet de kajuit van een vliegtuig? 2. Een hofmeesteres in een vliegtuig noemt men een 3. Hoe noemt men het inleggen van vruchten in suiker? 4. Welke soort vitaminen zit vooral in groente en fruit? 5. Wat is kaviaar? 6. Is een walvis een vis of een zoogdier? 7. Hoe noemt men op een zeeschip de keuken? Voor jongeren: I. In welke schelpen leven geen dieren? II. X - X - - - X - - X X X X X X X - - X - - - X - X le rij een medeklinker 2e rij meisjesspeelgoed 3e rij werktuig om te vegen 4e rij 't gevraagde woord 5e rij een jaargetij 6e rij weefsel van een spin 7e rij een medeklinker Modern luxe theetrommeltje. (decoratie in goud, rood en wit) met een pak a 100 gram AH Blauwmerk Thee a 80 BOTERHAMKORRELS .250 gram 39 Huishoudzeepdubbeistuk 17 FEUILLETON (2) Met een door de jaren verworven, discretie drong zij zich nimmer op. Kwam „meneer" thuis, dan vond hij alles aan kant. Af en toe waren er din gen te bedisselen, viel er af te rekenen. De stille eenzelvige man wenste zich zelf wel honderdmaal geluk dat hij, door de nood gedwongen, al zijn moed had bijeengezameld en op die avond op nummer 37 had aangebeld. En nóch juffrouw De Bas, nóch me neer Van Maurik waren er de mensen naar, om de praatgragen in de Plataan straat reden tot roddelen te geven. Iedereen wist het: juffrouw De Bas deed het huishouden van meneer Van Maurik, wiens dochter in een sanato rium lag. En op deze schone morgen was juf frouw De Bas, als gewoonlijk met de sleutel naar 39 gegaan, om daar haar gewone ochtendwerkzaamheden te ver richten. Haar eigen huisje was reeds aan kantjuffrouw De Bas hield van vroeg op, vroeg naar bed. Ze had er niet op gelet of meneer al weg was, hij ging altijd op een vaste tijd van huis. Ze stak de sleutel in het slot, ze liep de gang inde kamerdeur was dicht. Dat trof haar ergens in het on derbewuste, want meneer liet die deur altijd openstaan. Ze opende de deur haar hand voor haar mond smoorde een kreet. Meneer Van Maurik zat hij lég aan de tafel. Eén ogenblik slechts nam ze de situatie op, durfde zich niet te overtuigen. Toen rende ze in paniek, zo snel als haar korte been tjes haar dragen konden, de gang uit, de straat open daar was, o won der! juist een agent. Ze zat met gesloten ogen op de keu kenstoel, maar achter haar oogleden brandde het beeld van de man, die daar in de kamer lag. Juffrouw De Bas was voor geen kleintje vervaard, ze had méér gezien. Die man wiens benen waren afgereden, omdat hij op een rij dende trein wilde springen... de slacht offers van het spoorwegongeluk, die op het station waren binnengebracht... Ze had haar gevoel weggesloten en was kalm gebleven. Nieuwsgierigheid dreef haar, te gaan kijken wat er nu precies gebeurd was, maar juffrouw De Bas kende discipline. Nee, hier maar stil blijven zitten, wachten tot die agent terugkwam. Laat die het maar opknappen. Hoe Op de kruisjeslijnen komt de naam van gedroogde druiven. III. Hersengymnastiek (alle antwoorden beginnen met een E): 1. Een van de oudste Zuiderzeesteden 2. Een witwollig bloempje uit de Alpen 3. Welke rivier mondt in de Dollard uit? 4. Een hoge, stalen toren in Parijs 5. Een hogepriester te Silo, opvoedr van Samuël 6. Hoe heet de koningin van Engeland? 7. De oudste zoon van Izaak heette De lente was weer in het land en de zon overgoot met haar gouden glans bos en heide. Alle knoppen braken open en de kabouterkoning voelde zich zo blij, dat hij besloot een groot lentefeest te houden op de open vlakte midden in het bos. Kabouter Krabbelaar, die prachtig te kenen kon, moest bij de koning komen en hij kreeg de opdracht een mooi aan plakbiljet voor het lentefeest te maken. Dat was een kolfje naar de hand van Krabbelaar. Een hele dag zwoegde hij aan het aanplakbiljet, maar toen het klaar was mocht het gezien worden. In een rand van lentebloemen tekende Krabbelaar het programma en de koning was zeer tevreden. Het aanplakbiljet werd bevestigd aan de dikke beuk midden in het bos en toen konden alle kabouters lezen wat er op het lentefeest te doen zou zijn. En dat was heel wat! Het aanplakbiljet zag er zo uit: Bezoekt woensdag het grote lentefeest van de kabouters in het bos. Aanvang 14 uur. Einde 16 uur. Openingswoord van de koning. Muziek van de kabou terkapel. Lentezang van de 7 krekels, prijs 4 beukenoten, kinderen 2 beuke- Optreden van het elfenballet. Toegangs noten. Met open mond stonden alle kabouters het aanplakbiljet te bekijken, want zo iets moois hadden ze nog nooit in het bos gezien. En ze vonden dat tekenaar Krab belaar toch maar met zijn tijd meeging. De mensen spieken niet meer van 2 uur en 4 uur, maar van 14 en 16 uur en dat had die Krabbelaar, die de mensen vaak bespiedde, toch maar mooi afgekeken. Vol verlangen keken alle kabouters naar de woensdag uit, want dan zou het feest zijn in het bos. Ze konden 's nachts haast niet slapen van verlangen en de kabou termoeders legden de feestkleding alvast klaar, want de kabouters woesten er piek fijn uitzien op hun lentefeest. DE FAMILIE PUNTMUTS Heel diep in het bos woonde de familie Puntmuts. Hun woning was in een holle iep en ze woonden heel ver van de andere kabouters af. Vader Puntmuts was kweker van paddestoelen en daarom woonde hij met vrouw en kroost in het donkerste gedeelte van het bos. Maar toch hoorde vader Puntmuts van het lentefeest en in opdracht van zijn vrouw ging hij ook eens naar het aanplakbiljet kijken. Toen hij terug was in de iep moest hij vertellen wat er allemaal komen zou en de hele familie Puntmuts vond het prachtig. „Hoe laat begint het feest?" vroeg moe der Puntmuts. „Eens even denken", zei haar man, „ja ik weet het al. Het begint om 4 uur en het eindigt om 6 uur. Twee lange uren groot feest jongens." Maar die arme Puntmuts, die zo diep in het bos woonde en die niets wist van de gebrui ken van mensen, vergiste zich. Wat wist hij van 14 en 16 uur. Hij had alleen maar een 4 en een 6 gezien. HET WERD WOENSDAG Toen kwam de woensdag en het was een stralende lentedag. Het feest slaagde schitterend. Wat speelde de kabouter kapel prachtig en wat zongen de 7 krekels mooi. En dan dat elfenballet! En dat alles voor maar vier beukenoten, het was voor niets. Kabouter Koopal had een tentje op het feestterrein gezet en daar verkocht hij gepofte eikels en frambozen op ber kenwater en de kabouters smulden. Maar de familie Puntmuts, die zo ver weg woonde, maakte zich tegen half vier gereed om naar het feest te gaan. Vader Puntmuts was wel een kwartier bezig geweest met het kammen van zijn baard. Ze moesten wel een half uur lopen en, och arme, toen ze dus op het feestterrein aankwamen, blies de kabouterkapel juist de laatste noten. De koning zag de familie Puntmuts komen en zei: „Wat moeten jullie hier?" „Nou sire", zei vader Punt muts, „feestvieren natuurlijk". „Och beste kabouters" zei de koning, „jullie zijn veel te laat, het feest is afgelopen". „Hoe kan dat nu", jammerde Puntmuts, „op het aanplakbiljet stond toch dat het om 4 uur begon?" „Kerel", zei de koning, „je hebt ver keerd gelezen, we zijn moderne kabouters en we spreken niet van 2 uur en 4 uur, maar van 14 en 16 uur." Daar had die arme Puntmuts nooit van gehoord en ze keken verschrikkelijk te leurgesteld omdat het feest al voorbij was. De koning kreeg medelijden. „Vooruit", zei de koning „gauw naar kabouter Koop- al, die heeft voor jullie nog wel een glaasje berkenwater en een paar gepofte eikels en ik betaal omdat je een trouwe kabouter bent en je zo eenzaam woont, minder ze er mee te maken had, hoe beter. Ze was niet eens in de kamer geweest, meteen rechtsomkeert had ze gemaakt... en nu ook: nergens aange komen, niets veranderd... zo bleef ze overal buiten. Ze zouden haar toch wel van alles vragen, wat ze van meneer Van Maurik wist... nu dat was een be droefd klein beetje, want hij praatte je heus niet de bladders van je oren.... Daar werd gebeld. Ze schommelde de keuken uit, wend de haar hoofd af van dat déór bij de tafel, ging door het gangetje naar de deur. Daar stond de kloeke donker blauwe gestalte van de politieman. En voor het hek... daar waren al mensen. De agent stapte naar binnen, trok meteen de deur dicht, liep kordaat naar de voorkamer en sloot de gordijnen. Agent Huisintveld had order, te wach ten op de inspecteur. Hij paste wel op, nergens met z'n klavieren aan te ko men. Dankers kon verdraaid ongemak kelijk zijn, al was het een gehaaid ventje. Hij boog zich over de tafel en ontdekte een stuk wit papier. De rand was al doorttrokken met bloed. Hij draaide zijn hoofd en las: Ik, Johannes van Maurik, procura tiehouder bij de Discotobank N.V. te Dalen, beken dat ik mij tijdens mijn dienstbetrekking bij genoemde bank aan frauduleuze handelingen heb schul- I maar kijk een volgende keer beter uit." De hele familie dronk berkenwater en smulde van de eikels, maar toen ze naar huis gingen waren ze toch wel erg ver drietig, dat ze niets van het feest gezien hadden maar ze waren ook een klein dig gemaakt. J. v. Maurik „Aha!" zei agent Huisintveld en keek nog eens naar de brief. Het handschrift was keurig, maar onvast beverig. De streep onder de handtekening eindigde in een kras „Zouwen ze 'emvermóórd heb ben, denkt u?" informeerde juffrouw De Bas met ontzag en vrees in haar stem. „Nou, hangende het onderzoek mag ik natuurlijk niks uitlaten", sprak agent Huisintveld gewichtig, „maar als ik 'et zo bekijk denk ik dat 'et eerder een geval van zelfmoord is". „Zèlfmoordfluisterde juffrouw De Bas tragisch. Tja, wie zou die stille meneer Van Maurik, die met niemand omging en met niemand wat te maken had, willen vermoorden? Zelfmoord, dat kón. De man had zorgen, dat kon je aan zijn gezicht wel zien. En dan dat meissie, daar in dat sanatorium „Wat verschrikkelijk voor z'n doch ter", zei ze zacht. „Heeft ie een dochter?" informeerde de agent. „Ja...." „Waar is die?" „In 't sanatoriumal een jaar." „Zo", zei de agent teleurgesteld. Daar had je niet veel aan. Op datzelfde moment hoorde hij een beetje trots dat de Koning zo vriende lijk was geweest en alles betaald had. En dat was dan een klein pleistertje op de wonde. Moeder Puntmuts zei: „Dat zal ons niet weer overkomen. Als er weer feest is ga auto stoppen voor het huis en een be velende stem: „Doorlopen, mensen!" „Daar is de inspecteur", zei hij opge lucht. HOOFDSTUK II „Gaf meneer veel geld uit?" De scherpe zwarte ogen van inspec teur Dankers namen de situatie op. Hij stond in de deur en trachtte alles te overzien. Juffrouw De Bas keek naar hem met diep ontzag. Inspecteur Dankers stond in Dalen bekend als „een echte dieven vanger", hij heette ogen in zijn rug te hebben. En inderdaad had hij bij ver schillende gelegenheden blijk gegeven niet alleen van een scherpe intuïtie, maar ook van een volharding die deed denken aan een terrier. „Als hij er een maal z'n tanden inzet, laat-hij niet meer los", zeiden ze op het politiebureau en al was inspecteur Dankers geen ge makkelijke chef, de politiemannen er kenden in hem de vakman, de baas. Agent Huisintveld voelde zich honderd pond lichter, toen hij zijn chef daar zag staan. Die zou het wel opknappen! De inspecteur bekeek, zonder het lichaam aan te raken, de schotwond. Hij knielde bij de revolver, die op de grond lag. „'t Lijkt zelfmoord", zei de inspecteur halfluid en agent Huisintveld spitste ik zelf het aanplakbiljet lezen, Jij leest toch maar verkeerd." En vader Puntmuts bromde: „Dat doe je maar, wat weet ik van 14 en 16 uur, de mensen met hun gekke gedoe, je moet dat allemaal maar weten." de oren. Dat was zo grappig met de in specteur. Hij, Huisintveld, had uitge maakt dat het zelfmoord was. Alles wees er op. De inspecteur zei: ,,'t Lijkt zelfmoord" en Huisintveld wees zich zelf in gedachten terecht. „Kijk jongen", sprak Huisintveld tot Huisintveld, „dat is nou de fijne nuan ce. Jij maakt uit dat het zelfmoord is, de baas zegt dat het zelfmoord lijkt. Hij zal niet eer geloven, dat het zelfmoord is, voor hij de bewijzen onomstotelijk in handen heeft." En met eerbiedige aandacht volgde hij de voorzichtige bewegingen van zijn chef. „Nou, wat dacht jij, Huisintveld?" vroeg de inspecteur en trok een wenk brauw op. „Zo op 't eerste gezicht, inspecteur, zou je aan zelfmoord denken, vooral met die brief", zei Huisintveld en slaagde er in, alle reserve in zijn stem te leggen, die hij kon opbrengen. „Ja-ja", antwoordde inspecteur Dan kers, „je houdt wel een paar slagen om je arm. Goed zo, jongen, dat is de ma nier. Geen overijlde conclusies, niet?" Huisintveld bloosde, hij wist de lof niet gans verdiend. Maar hij was toch blij, dat hij geen figuur geslagen had. De inspecteur kon zijn mannetjes zo sarcastisch terechtwijzen.... (Wordt vervolgd.)

De Vallei | 1959 | | pagina 4