Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Ger* Gemeente Fluitersstraat gaat nieuw kerkorgel in gebruik nemen »Dc Wereld« van WEEK-tot-WEEK Schoonmaak Wist U WAAR IS DE VALLEI-RIKS? Achtenveertig kinderen deden mee aan badmintontoernooi „Baas" Kleijer werd bij zijn afscheid alom geprezen Denk om het teeltverbod van bepaalde aardappelrassen AMERONGEN RENSWOUDE Fa. J. F. TAK Veenendaals meisje neemt deel aan verkiezing ,Modinette Centrum 1959' DE KLOMP 33e jaargang VRIJDAG 3 APRIL 1959 Nr. 27 Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel Speciale kerkdienst door Ds. Woestijne Feestelijke opening van slijterij De Kievit „Naar roepende verten" een afwisselende N.R.V.-film Hij is 7,50 waard 1 AG 364121 Vernielingen in clubgebouw aangericht VOLKSUNIVERSITEIT Dostojewsky: Schuld en boete Joh. Calvijnschool won felbegeerde wisselbeker Agenda Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER. Eersteling, Rode Eersteling, Bintje, Eigenheimer en Rode Star verboden BINNENKORT WINKEL WEEK? Mr. F. J. Callenbach Herenzaak Jan van Schuppen uitgebreid N.B.O.B. hield algemene vergadering in ,,'t Trefpunt" VLINDERWAS Redactie en administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon K 8385-2023 - Girono. 563427 Redactie: W. F. ter Boeven Advertenties en abonnementen kannen ook worden opgegeven t>Q de agentschappen van „De Vallei" in de plaatsen van verschoning VALL ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale contractprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 Woorden 1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,65 per kwartaal Losse nummers 10 cent Aanstaande maandag zal het voor de Gereformeerde Gemeente aan de Flui tersstraat een heuglijke dag zijn. Op die datum wordt namelijk tijdens een speciale kerkdienst, die geleid zal worden door ds. Chr. v. Woestijne van Bar- neveld, het nieuwe kerkorgel in gebruik genomen. De bouwer van dit prachtige instrument, de heer M. J. Koppejan uit Ederveen, zal het nieuwe orgel deze avond bespelen, terwijl men na de kerkdienst de gelegenheid krijgt het orgel te bezichtigen. De bouw met inbegrip van de plaatsing heeft ruim een half jaar geduurd. Aanvankelijk lag het in de bedoe ling het orgel nog vóór de Pasen in gebruik te nemen, maar onvoorziene omstandigheden noopten de bouwer hiervan af te zien. Dit oponthoud was echter vrij spoedig overwonnen zodat de ingebruikname maar enkele dagen later als het oorspronkelijke plan een feit zal worden. Tijdens de bouw van het orgel is niemand minder dan de bekende orgel- bouwdeskundige, de heer A. P. Ooster hof uit Leeuwarden die tevens voor zitter is van de Gereformeerde Orga nisten Vereniging, als adviseur opge treden. Behalve het toezicht houden op de uitvoering werd door hem ook een dezer dagen het orgel gekeurd, waar bij bleek dat het werk, zowel het ge luid, tot volle tevredenheid werden uitgevoerd. Het front van het orgel - dat ge deelte dus dat men vanuit de kerk ziet - heeft ongeveer 43 pijpen. Behou dens enkele sierpijpen zijn alle pijpen toongevend, d.w.z. dat iedere pijp ook inderdaad geluid voortbrengt. Achter het front - voor de kerkganger on zichtbaar - bevinden zich nog een groot aantal andere pijpen die dezelfde dienst doen. Vooral voor een leek is Vorige week donderdag vond in de Hoofdstraat de feestelijke opening plaats van de geheel nieuw ingerichte wijnhan del annex slijterij De Kievit. Een groot aantal vrienden, bekenden en zakenre laties alsmede vertegenwoordigers van het Veenendaals gemeentebestuur kwa men de heer De Kievit met dit heuglijk feit feliciteren. Zij die niet in de gelegen heid waren persoonlijk gelukwensen over te brengen, deden dit in de vorm van prachtige bloemstukken die het interieur een extra feestelijk tintje gaven. De voormalige banketwinkel is omge bouwd tot een gezellige ruimte die vol ledig ingesteld is op de bij een wijnhandel behorende „flessen-sfeer". Langs de wan den- zijn de diverse dranksoortcn over zichtelijk opgesteld en door de toonbank iets naar achteren te plaatsen kan de cliënt rustig een keuze maken. Ook de etalage biedt een verzorgde indruk. Zowel de goedkoopste als de duurste dranken behoren tot de voorraad van de heer De Kievit, die met deze slijterij de Hoofd straat als winkelstraat heeft uitgebreid. Voor de tweede maal in dit winter seizoen komt de Ned. Reisvereniging met een filmprogramma in Veenendaal en wel op woensdag 15 april a.s. in ,,'t Trefpunt" met de reisfilm „Naar roepende verten.." Een sterk afwisselende film met een verhaal dat zich uitstrekt over acht Euro pese landen, die door de Ned. Reisver eniging worden bezocht. Van de onderwerpen noemen wij o.a. de wintersport in Oberammergau in Duitsland, de Paasgenerale in Italië, een autobostocht door Frankrijk, een over steek naar Engeland per schip met een bezoek aan Londen en de vriendelijke heuvels en dorpjes van Surrey. Voorts opnamen van de landelijke dagtocht naar de Expo in 1958, een prachtige voetreis in Zwitserland met de wondere bergwereld van het Ober-Engadin. Men ziet hoe de sportfietsen onder de reizigers zich door middel van gedegen instructie van er varen berggidsen de kunst van het „klet teren en abseilen" van het hoog-toerisme eigen maken bij een bergsportcursus in de Geraerhütte nabij de Brennerpas in Oos tenrijk. En tenslotte komt dan ook nog Nederland op het doek bij de kampeer- reunie in het prachtige bos- en heideland van Wapenveld. Commentaar bij de film zal worden ge geven door de heer C. C. Gerrése. het een prachtig gezicht een kijkje te nemen in 't interieur van een dergelijk orgel. Grote en kleine pijpen, een wir war van draden en snaren, dit alles tezamen brengt de gloedvolle en zui vere muziek voort die bij velen geliefd is. Het stemmen vergt natuurlijk een gedegen vakkennis, dat bij de heer Koppejan wel in goede handen is. Het orgel, waarvan het klavier 54 en het pedaal 27 tonen heeft, is recht boven de preekstoel geplaatst en is artistiek voortreffelijk gemonteerd. Volgens verdere technische gegevens is het een twee-manuaals pijporgel met vrij pedaal. Het orgel is gebouwd aan de hand van het mechanisch sleeplade systeem. De dispositie is als volgt: Manuaal I: Prestant 8', Bourson 16', Bourdon 8', Octaaf 4', Fluit 4', Quint 2*/s, Octaaf 2', Mixtuur sterk en Schalmey 8'. Manuaal II: Roerfluit 8', Prestant 4', Fluit 4', Sexpualter 2 sterk, Woudfluit 2' en Tremolo. Pedaal: Subbas 16' en koppelingen: pedaalkoppel en manuaalkoppel. De speciale kerkdienst vangt aan om half acht in het kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente aan de Flui tersstraat. Een frontaanzicht van het nieuwe kerkorgel van de Ger. Gemeente aan de Fluitersstraat De Vallei-riks, die vorige week uit gegeven is bij Fa. F. v. d. Bosch, Hoofdstraat 12, Veenendaal, is niet gevonden. Hierdoor stijgt de waar de weer met 2,50, zodat de riks met het rode nummer dat deze week -veer in het versprei dingsgebied van „De Vallei" uit gegeven zal worden, bij inlevering op ons bureau ZEVEN GULDEN VIJFTIG opbrengt. Deze inlevering zal dan moeten geschieden vóór a.s. donderdagmiddag 12 uur, waarbij de vinder of vindster a contant de premie w ,»rdt uitbetaald Enkele jeugdige vandalen hebben op een ergerlijke mat ter huisgehouden in het nog nieuwe clubi^kaal van de voetbal vereniging „Veenendaal" aan de Berg weg. Door het intrappen van een deur kwamen zij in het gebouw en hier begon nen zij hun vernielzuchtige spelletjes. Toiletten werden onbruikbaar gemaakt, muren bekladderd en voorts werd rijke lijk met zoutzuur gestrooid. Juist toen de vernielers het gebouw verlieten werden zij gesnapt door de werkster. Deze koa echter niets tegen de „bende" beginnen.; Niettemin zijn de da ders inmiddels gepakt door de Veenen- daalse politie, bij ^wie aangifte werd ge daan. Er hebben verschillende jongens aan de afbraak, van wat de leden van „Veenendaal" zelf hebben gebouwd, mee gewerkt. Naast een fikse boete zullen de ouders wel voor jde kosten moeten op draaien. Degenen die vorig jaar Dr. S. H. Span jaard hebben beluisterd over Albert Schweiszer, zullen wellicht kunnen be grijpen dat deze spreker, die ook op 't gebied van de roman als deskundige geldt, opnieuw door de V.U. is uitgeno digd om nu te komen spreken over de grote schrijver Dostojewsky. Op grootse, zij het op bizarre wijze, brengt Dostojewsky ons in zijn meest bekende romans in aanraking met de laatste vragen aangaande het wezen en de bestemming van de mens. In de ro man „Schuld en boete" tekent de auteur een meesterlijke en boeiend uit gewerkte intrige waarbij hij rondom de hoofdfiguur op magistrale en in dringende wijze een aantal bij-figuren groepeert. In deze figuren krijgen le vens- en wereldbeschouwelijke ideeën gestalte, die ons, naast alles wat Dosto jewsky over de innerlijke strijd van de hoofdpersoon, de student Raskoljnikow, tot uitdrukking wil brengen, ons zullen bezig houden en fascineren. De lezing vindt op woensdag 8 april a.s. plaats, 's avonds om 8 uur in ,,'t Trefpunt". WEER TWEE FEESTMIDDAGEN VOOR M-BRIGADIERS Op 8 en 9 april a.s. zullen voor de resp. derde en vierde keer M-middagen gehou den worden ditmaal in gebouw Eltheto aan de Fluiterstraat. Per middag zullen er ongeveer zeven honderd kinderen kunnen genieten van een aantrekkelijk programma, bestaande uit films en goochelen. De heren H. Smit, directeur van de Vemiez die de kinderen ook een tractatie aanbiedt en D. v. Kam pen o.m. voorzitter van de melkslijters- vereniging Veenendaal, zullen beide da gen een aantal M-brigadiertjes installe ren. Het aanvangsuur voor beide midda gen is bepaald op kwart voor vier. Drie dagen lang hebben achtenveertig kinderen van zes Veenendaalse scholen de Chr. Nat. School II, de Kon. Juliana school, de Willem de Zwijgerschool, de Joh. Calvynschool, de openbare lagere school en de Juliana van Stolbergschool, in de sportzaal aan de Sandbrinkstraat gestreden om de eerste prys van het door de Badmintonclub „Flash" in samenwerking met het jeugdwerk „De Instuif" georganiseerde badmintontoernooi. De schaduwzijde van dit toernooi was de lauwe animo van vele Veenendaalse scholen, die aan de oproep hieraan deel te nemen zich niet eens de moeite getroostten afwijzend te antwoorden. Slechts door het persoonlijk bezoeken van enkele schoolhoofden is men er ten slotte in geslaagd acht teams te vormen. VEENENDAAL Zaterdag 4 april: Winteruitvoering van „Caecilia" in verenigingsgebouw. Woensdag 8 april: Lezing „Dostojewski" van Volks universiteit Veenendaal in ,,'-t Trefpunt". Aanvang 20.00 uur. Luxor Theater: Vrijdag t.e.m. zondag „Iets van waarde" toegang 18 jaar, maan dag t.e.m. woensdag „Het huis der naamloze" toegang 18 jaar, donderdag „Scaramouche" toe gang 14 jaar. De organisatoren hebben hun uiterste best gedaan zoveel mogelijk schoolkinde ren op deze wijze in de Paasvakantie aangenaam bezig te houden. Veertien hoofden van alle Lagere en Voortgezet Lagere Scholen zijn aangeschreven om een team, bestaande uit acht kinderen af te vaardigen, zodat er 112 kinderen mee konden doen. Het gemeentebestuur stelde gratis twee sportzalen ter beschikking, terwijl er voor de deelnemers geen kos ten aan verbonden waren. Blijkbaar vormde dit nog een beletsel voor vele scholen niet aan het tournooi deel te nemen. Nittegenstaande deze in hoofdzaak voor de deelnemende kinderen grote teleur stelling (hoe meer scholen des te span nender zou de strijd geweest zijn) is er enthousiast gebadmintond. Zich terdege bewust van de taak, de eer van hun school hoog te houden, hebben de jon gens en meisjes in de leeftijd van 11 tot 14 jaar hun uiterste best gedaan, dit te bereiken. Tijdens het verloop van de wedstrijden bleek dat de Chr. Nat. school II en de Joh. Calvijnschool over de beste speel sters en spelers beschikte. In de finale die donderdagmiddag plaats vond ont moette deze twee rivalen elkaar dan ook en onder luide toejuichingen van de sup- Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Woningbeheer Taxaties beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal - Kanaalweg 2 - Tel. 2918 porters kwam de Joh. Calvijnschool als winnaar uit de strijd en legde tevens beslag op de wisselbeker. Dit team be stond uit de volgende spelers: Joke v. d. Brink, Ria Roelofsen, Rika Takken, Heini Albers, Gert van Asselt, Wim Huibers, Evert v. d. Poel en Gerard Heikamp. Als tweede eindigde het team van de Chr. Nat. school II (gouden medaille). A.s. maandagmiddag om twee uur wor den de prijzen in de sportzaal aan de Sandbrinkstraat uitgereikt, voorafgegaan door demonstratiewedstrijden van de bad mintonclub Flash'. Alle deelnemers wor den verzocht op genoemd uur aanwezig te zijn. Voor een bijzonder leuke verrassing zorgde de badmintonclub „Flash" door de beste spelers uit te nodigen drie maan den lang gratis te komen spelen bij ge noemde club. Handvaardig, besluitvaardig en hulpvaardig. Zo betitelde burgemeester A. Bakker de heer H. Kleyer, opzichter buitendienst bij de gemeente Veenendaal en in die functie: baas van het werkliedenpersoneel van de dienst van gemeen tewerken, gisterenavond tijdens een korte bijeenkomst in hotel „De Korenbeurs" waarin de heer I^leyer afscheid nam wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd. Het voltallige college van b. en w. en alle gemeentelijke diensten waren rijke lijk vertegenwoordigd by dit officiële afscheid, o.a. alle hoofden van dienst: de gemeentesecretaris, directeur van gemeentewerken, de gemeente-ontvanger, de inspecteur van politie en het plaatselijk hoofd van de B.B. De burgemeester noemde de heer De wethouder van openbare werken, Kleijer voorts et_ i man gesierd met de heer Ant. de Ruiter, liet zijn gedach- vele schone gaven en een helder ver- stand. „Wat je ogen zien, kunnen je handen maken" zei de burgemeester. Uit de staat van dienst van de schei dende opzichter bleek, dat uit een ge meente-arbeider met een zeer beschei den salaris opzichter Kleijer was ge groeid. In 1943 werd hij werkbaas en in 1947 volgde zijn benoeming tot opzich ter van de buitendienst. ,,'t Komt in orde", was altijd het vast staande gezegde, waarmee de heer Kleijer de vele verzoeken van alle kanten gedaan, beantwoordde. En dan kwam het in orde, aldus de burge meester, want Kleijer was een man van zijn woord. Verder behoort Kleijer tot de weinige mensen, die voor alles ge schikt zijn. Volgens burgemeester Bakr. ker was de heer Kleijer ook een man, die veel meer was, dan de post die hij bekleedde. Hij had nooit gestudeerd en was altijd eenvoudig gebleven, maar bij studie had hij het misschien wel tot ingenieur gebracht. Voor het personeel was de heer Kleijer een vaderlijke vrind, die altijd openstond voor de moeilijkheden van iedere ondergeschikte. Voor dit alles was gemeentebestuur en personeel de heer Kleijer zeer dank baar en men liet dit blijken door de aanbieding van enkele geschenken, o.a. een staande leeslamp, een pendule en een enveloppe met inhoud. ten teruggaan naar 1945 toen hij de heer Kleijer had leren kennen. Bij nacht en ontij had hij immer klaar ge staan en wethouder De Ruiter betrok hierin ook mevrouw Kleijer, die ontel bare boodschappen - ook al weer bij dag en bij nacht - had doorgegeven. Wij hebben heel veel van je geleerd, al dus wethouder De Ruiter, en ongetwij feld zullen wij wederkerig met plezier aan elkaar terugdenken. (Zie verder pagina 2) Zoals bekend heeft de Plantenziek- tenkundige Dienst o.a. in de gemeente Driebergen onlangs de gevreesde aard appelziekte, de wratziekte, geconsta teerd. Deze ziekte wordt door een be paalde schimmel in de grond veroor zaakt. Dientengevolge heeft men in een grote cirkel om de vindplaats de teelt van aardappelrassen, die zeer vatbaar zijn voor deze ziekte, verboden. Hier onder bevinden zich het zeer veel ver bouwde vroege aardappelras „eerste ling" en het algemeen bekende en ge waardeerde consumptie-aardappelras „Eigenheimer". Dit teeltverbod geldt ook voor de gemeente Veenendaal en gedeelten van de omliggende gemeen ten Rhenen en Renswoude en hierop zal scherpe controle worden gehouden. Om de tuingebruikers inzake de voor verbouw wel toegestane rassen, die de genoemde vatbare rassen kunnen ver vangen, duidelijke voorlichting te ge ven geeft het Landbouwschap de vol gende richtlijnen: CONSUMPTIERASSEN Vanwege de vatbaarheid voor wrat ziekte gaat het hierbij om vervangers voor Eersteling, Rode Eersteling, Bin tje, Eigenheimer en Rode Star. In de plaats van het zeer vroege ras Eerste ling komt Doré in aanmerking. Bij ge bruik van grote poters, goed voorkie- men, een lichte stikstofbemesting en vroeg rooien (dus niet rijp) kan de kwaliteit zeer goed zijn. Is niet zo vat baar voor kringerigheid en rot als Eer steling. Op dalgrond voldeed Doré minder goed. Het zeer vroege ras Barima voldoet matig op zand- en dalgrond. Het vrij vroeg rijpende ras Prefect voldoet goed EERVOLLE UITNODIGINGEN VOOR D.S. HARMONIE Het harmonieorkest der Kon. Scheep- jeswolfabrieken heeft enkele eervolle en aantrekkelijke uitnodigingen ontvangen. Woensdag 8 april a.s. zal het orkest in het Olympisch Stadion te Amsterdam de oefenwedstrijd voorlopig Ned. elftal-Lon- den Combinatie, muzikaal omlijsten. Op zaterdag 25 april is het orkest voor de vierde keer aanwezig bij het bloemen corso van de bollenstreek. Het korps start om ongeveer 13 uur in Hillegom en zal dan de route Hillegom-Bennebroek v.v. meelopen. Omstreeks 16 uur is men dan weer in Hillegom terug. De gehele groep deelnemers aan het driedaagse badmintontoernooi in de sportzaal aan de Sandbrinkstraat. Maandagavond a.s. zal tydens een algemene vergadering van de Veenen daalse Winkeliersvereniging „Handel en Ny verheid" beslist worden of er in Veenendaal een voor jaars winkel week georganiseerd zal worden. Mocht zulks het geval zyn, dan zal dit binnen zeer korte tyd geschieden. Evenals aan de vorige acties, zullen er dan ook nu weer aantrekkelijke pryzen zyn. - directeur D. S. v. Schuppen - afgetreden In een op 28 maart j.l. gehouden al gemene vergadering van aandeelhou ders van de N.V. Koninklijke Veenen- daalsche Sajet- en Vijfschachtfabriek v.h. Wed. D. S. van Schuppen en Zoon is met ingang van 2 april j.l. op de meest eervolle wijze ontslag verleend aan de heer Mr. F. J. Callenbach als directeur van de vennootschap. Dit, op eigen verzoek, verleende ont slag geschiedde onder dankzegging voor zijn zeer belangrijk aandeel in de groei en ontwikkeling van de vennoot schap onder zijn bijna 25-jarige leiding. Te zelfder vergadering werd de heer M. Sliedrecht, tot nu toe adjunct- directeur van de vennootschap, tot di recteur benoemd. Aan de speciaalzaak van de fa Jan van Schuppen in de hoofdstraat - tot voor kort uitsluitend heren- en jongenskleding - is thans een afdeling herenmode toe gevoegd. Dit laatste en ook de grotere collectie kleding en coupons voor maat werk noodzaakte tot uitbreiding en reor ganisatie van de winkel. Hierin is men uitstekend geslaagd door de zaak aan de achterzijde belangrijk te vergroten. Het nieuwe gedeelte is geheel aangepast aan de stijl van het reeds be staande, dat vlak vóór de oorlog in voor name en degelijke stijl werd ingericht, doch door de verwerking van licht mate riaal ook thans nog zeer modern aandoet. Er zijn diverse, overzichtelijke vitrines bijgeplaatst en speciaal de afdeling heren mode valt bij het binnenkomen van de winkel direct op. Ongetwijfeld zal dit alles de bediening zeer ten goede komen. Gisterenmiddag werd de zaak heropend en, naast een grote belangstelling, waren er veel bloemen. op dalgrond en ondervindt op zand grond de laatste jaren een goede be langstelling. De poters eisen een zorg vuldige bewaring. Is weinig vatbaar voor kringerigheid en bladrol. Vraagt een lichte stikstofbemesting. In de Rassenlijst 1959 werd voor het eerst Aristo opgenomen. Is midden- vroeg rijp en is nogal vatbaar voor Phytoph thora in loof en knol en voor kringerigheid. Het loof komt zeer veel met Eigenheimer overeen. De na Eigenheimer rijpende rassen Noordeling, Surprise en Libertas zijn geschikt voor herfst- en wintergebruik. Deze rassen hebben over het algemeen een goede consumptiekwaliteit. Van de roodschillige rassen zijn Bur- mania en Irene vroeger rijp dan Rode Star en de opbrengsten zijn iets hoger. Irene heeft een zeer goede consumptie kwaliteit. Pimpernel is iets later rijp en heeft een zeer goede resistentie te gen droogte. Voldoet niet op dalgrond. IJsselster ligt in rijptijd dicht bij Eigen heimer. Gineke levert op de drogere zandgronden zeer goede opbrengsten met een vrij goede kwaliteit. THALIA" UIT RHENEN SPEELT IN AMERONGEN De ver over de grenzen van Rhenen be kende toneelvereniging „Thalia" komt met een van zijn successtukken naar Amerongen. Ten bate van het Nationale Dierenpark „de Hazenberg" speelt „Thalia" op zaterdag 4 april in het club huis „Het witte schaap van de familie", een blijspel vol snoodheid in 3 bedrijven van Garde Peach en Ian Hay. „Thalia" staat sinds jaren onder leiding van de beroepsregisseur Hanns Berk, ook in Amerongen geen onbekende door zijn regie bij de openluchtspelen voor het kasteel. In „het witte schaap van de fa milie" vervult hij naast de regie, ook nog een van de hoofdrollen. Wij veronder stellen dat voor deze bijzondere voor stelling in Amerongen veel belangstelling bestaat Ongeveer tachtig afgevaardigden van de Nederlandse Bond van Onbezoldig de Opsporingsambtenaren en Bewa kingspersoneel hebben gisteren en vandaag in gebouw ,,'t Trefpunt" de elfde algemene ledenvergadering ge houden, die gepaard ging met een ge animeerde feestavond. Het hoogtepunt hiervan vormde de decoratie van een zestal leden, waarvan vijf uit Veenen daal, voor resp. 10 en 20 jaar trouwe dienst. Wegens plaatsgebrek zal een uitvoerig verslag van deze vergade ring in ons blad van woensdag a.s. ver schijnen. DAMMEN Uitslagen onderlinge competitie: Groep A A. v. d. Grift E. v. Zomeren1—1 Meijer M. v. d. Grift 20 A. v. d. Kolk Maris1—1 Groep B: Smits v. Ewijk 02 Meerwijk de Groot 02 Swetselaar G. v. d. Grift 2—0 Derksen Visser 11 Wildeman Rebergen 2—0 Reede Kleinveld 20 C. v. Viegen Veenendaal 2—0 OUDERLING VLASTUIN TER AARDE BESTELD De heer B. Vlastuin te Renswoude is op Goede Vrijdag, na een kortstondige ziekte overleden in de ouderdom van 79 jaar. De heer Vlastuin is zeer vele jaren ouderling der Ned. Herv. Kerk geweest en heeft als zodanig in de gehele gemeen te grote bekendheid gekregen, terwijl hij daarnaast verschillende jaren de functie van koster heeft vervuld. Bovendien heeft hij als hulp-ouderling tot het laatst toe zijn Kerk gediend. Woensdagmiddag j.l. is op de algemene begraafplaats te Renswoude het stoffe lijk overschot ter aarde besteld. Achter eenvolgens werd aan de open groeve het woord gevoerd door de heer A. P. Wolles- winkel als president-kerkvoogd, en door ouderling E. J. Groeneveld namens de Kerkeraad. Ds. L. van de Peut besloot de plechtigheid met een passende toe spraak, terwijl een zoon van de overle dene tenslotte dankte voor de betoonde bewijzen van deelneming tijdens de ziek te en bij het overlijden ondervonden. AMERONGEN Zaterdag 4 april: Toneelspel van „Thalia' huis. in club- RHENEN Bio Rhenen: Zaterdag en zondagmiddag „Jail- house rock" toegang 14 jaar, zon dagavond „Het huis der naam loze" toegang 18 jaar. BEHANG 1959 meer dan 100 verschillende soor ten voorradig Plastic muurverf, in diverse tinten geeft niet af in dozen, ook los verkrijgbaar Zeemleer, Sponsen, Borstelwerk enz. Tel. 2576 Hoofdstraat 106 Hr. Schilders krijgen op behangsel EXTRA KORTING BROOD. Voorlopig eten we nog het dagelijks brood in ruimte en tijd. Op de eeuwig heid gemeten doen we dat ech ter nog niet zó lang. Pas een paar duizend jaar in Europa. Want het was in de tijd dat de Phoenicische zeelui de handel in de Middellandse Zee beheer sten dat zU de Marseillanen als eersten in het Westen leerden broodbakken. AUTO (1). Verkeersspecia- listen in Amerika zijn het er over eens dat er meer ongeluk ken worden veroorzaakt door chauffeurs die 35 km per uur rijden dan door degenen die er een gangetje van honderd in houden. AUTO (2). Een Deens in genieur heeft een apparaat uit gevonden dat het contact van de auto uitschakelt wanneer de adem van de bestuurder naar alcohol ruikt. FILM (1). Ieder die zich op de handen lopend meldt aan het loket van de Parijse bioscoop Paramount krijgt een gratis toe gangsbewijs voor de film Bo- bosse. FILM (2). Daarbij heeft hU bovendien de kans iets onder zijn stoel te vinden. Zoals de sergeant-vlieger Michael Pichau die er een tijdbom vond, het ding haastig opraapte, ermee de zaal door rende en het in het toilet wierp. Waar het ontplofte LEUK. Een vrolijker avon tuur had de jongen van een benzinepomp ergens in Frank rijk. Hij zat naar de radio te luisteren, waar net een uitzen ding aan de gang was die geld voor een liefdadig doel moest opleveren. Het liep naar het einde, maar nog steeds ontbrak er 4.000 gulden voor de verple ging van een jongetje. Op dat moment stopte er een auto voor de benzinepomp, de pomphou der stond op om zijn klant te helpen, maar deze liep naar de telefoon, belde het radiostation om laconiek mede te delen dat hij de 4.000 gulden de volgende dag zou gireren. Zie, dat is leuk, als je bij zo'n pomp de wacht houdt. FRANSEN (1) De jonge dan seressen van het Ockraïnische ballet verklaarden op de recep tie ter ere van hun optreden in Parys te vinden dat de Franse mannen en vrouwen elkaar op straat te vaak kussen; dat de Franse acteur Alain Dcdlon (zo juist verloofd met Romy Schnei der) een mooie jongen is maar er een beetje verveeld uitziet; dat de cha-cha-cha-liedjes leuk om te horen zjjn maar moeilyk om op te dansen; dat zjj de uiensoep met tomaten heerlijk vinden, maar dat zij slechts de helft van hun hart by deze dingen en hun oordeel erover hadden, omdat de andere helft Op 10 april a.s. wordt in „Tivoli" in Utrecht een grote Modinette Manifestatie gehouden, waarbij een „Modinette Centrum 1959" gekozen zal worden. Hieraan zal ook deelnemen een modinette van de Mantelfabriek „Speciaal" uit Veenen daal. Er zijn schitterende pryzen verbonden aan deze titelwedstrijd, terwijl de winnares later haar kleuren mag komen verdedigen in Amsterdam bij de keuze van de Modinette Nederland 1959. Op de avond in „Tivoli" zal niemand minder dan Mies Bouman de deel nemers toetsen op allerlei leuke re acties, op handigheid, bedrevenheid en vakbekwaamheid, al wordt het na tuurlijk allerminst een examen. Zij die niet aan de quiz deelnemen kunen natuurlijk eveneens de avond bijwonen. Een eerste klas show-programma wordt verzorgd door Willy Alberti, de Corita's, Harry de Groot en de Hi-Fi's. Alle deelnemende modinettes zullen bij de gezellige quiz van Mies Bouman dezelfde kansen hebben en op heel ori ginele manier zal voor iedereen in de zaal duidelijk blijken welke deelneem ster het beste uit de bus komt. Boven dien krijgen zij allen verrassend fraaie prijzen. De manifestatie is uitsluitend ge organiseerd voor modinettes werkzaam in de confectie-industrie. in Rusland was achtergebleven. FRANSEN (2) Het aantal boetes, die men in de Parijse ondergrondse kan oplopen, is met de volgende uitgebreid: passagiers die in de métro foto's maken 10.000 francs; spugen 6.000 francs; urineren 20.000 francs; een deur bestormen 100.000 francs; een hond aan de lijn bij zich hebben 30.000 francs een brandende lucifer weg gooien 6.000 francs; zonder re den aan de noodrem trekken 4.000 francs. SCHILDERIJ. Het gebeurt nog steeds: op de vlooienmarkt kocht de fotograaf Henri Va- chon twaalf jaar geleden een schilderij voor drie tientjes. Nu blijkt, dat het het portret van de vrouw van Manet is, door de beroemde schilder in 1873 ge maakt en 200.000 gulden waard. „WINSCHOTEN" UIT DE ETHER Op woensdag 25 maart j.l. hebben op sporingsambtenaren van PTT in samen werking met de gemeentepolitie te Gro ningen de klandestiene zender „Win schoten" opgespoord en in beslag ge nomen. Proces-verbaal werd opgemaakt tegen de 17-jarige loodgieter M. B. te Groningen. STIERENKEURING Te De Klomp vond maandag een stierenkeurig plaats. Van de drie te keuren stieren werd die van de Wed. van Ginkel uit Gelders Veenendaal goedgekeurd. De twee andere werden afgewezen. dat er op diverse punten in Veenen daal deze week nieuwe lichtpunten zijn geplaatst? dat hierdoor Veenendaal bij avond belangrijk vooruitgegaan is? dat bovendien j.l. zaterdagavond het noorderlicht duidelijk waarneembaar was? dat er tijdens de Paasdagen veel vreemdelingen door onze gemeente zijn gekomen? dat dit voornamelijk automobilisten waren die vanaf het Hazenpad via de brug in Rhenen naar het zuiden en in omgekeerde richting reden? dat er niettegenstaande de meer in tensieve verkeersdrukte geen ongevallen zijn gebeurd? dat via deze rubriek nogmaals wordt gewezen op het feit een rijwiel op slot te zetten ter voorkoming van dief stal? dat de Jeugdnatuurwacht Veenen daal binnenkort een excursie organiseert voor het onderwijzend personeel in Vee nendaal? dat het voor deze vereniging om- mogelijk is om met alle schoolkinderen de natuur te gaan bewonderen? dat daarom de onderwijzers deze taak overnemen, nadat zij op excursie zijn geweest? Heren- 1^75? voor betere uurwerken H00FDSTR9I VEENENDAAL

De Vallei | 1959 | | pagina 1