PAUK TOPLIN SHIRTS Burgerlijke stand KOREAN KERKDIENSTEN Bril nodig? ue^m 4CHTERBERG AMERONGEN Kleefsman's Boekhuis SPORTOVERZICHT Veenendaal speelt thuis tegen VVO uit Velp Van met Uus recept naar rummel Firma TAK Gevonden en verloren VZC-reserves verliezen van Laga: 3-2 Drie schaakmeesters schreven reeds in voor Ritmeester-toernooi van der ee DINSDAGKOOPJES Boodschappentas 0.89 Keukenkruk Ingekomen en vertrokken Italianode heerlijke versnapering bij hoest en verkoudheid 19 cent per rol. de verschrikkelijke Zondagsdienst doktoren Officiële bekendmaking Ik zou nouw feitelik wel es wille weete, wat jelui et eerst leeze as jelui naar de krant grijpe. Je heb feguure die leeze niks Die hebbe alleenig mar een krant omdat iedereen dur een heb. En die em toch veur gien geld van de weereld zouwe wil le misse. Wonderlike minse zijn dat, mar in feite zijn ze dur nog niet et naarste an toe. Want, eerlik gezeid, gooie de krante op gezette tijde een pertij naarigheid in de bus, waar de fokhonde nog gien brood van luste. Moorde, brande en verkeers- ongelukke, om mar es een paar van die naarigheedes op te noeme. Niet, omdat dat nou de eenige, waare, duidelike en goeie nieuwsbrenge/ oover 't Veen en omliggende kontrije is, mar wat leeze jelui nou eigelik et eerst in De Vallei as die op woensdag en vrijdag op de vloermat leit? Dat zou ik nou heel greeg es verneeme. En wee jie waarom? Omdat een hoop liede altijd beweere dat dur niks in staat. Driek is daar ok bevurbeld heel handig in. Zij grijpt em bij ze lurve, zoo gauw as tie dur is. Ze laat dur de breikous veur legge en zit dur minstes een uur in te stedeere, dat ik wel es vraag: Me beste mins, wat peur ie dur in vreedesnaam allemaal uit? Ik heb dat ding in een kwar tier deurgeneusd. Mar Driek doet daar deur mekaar een uur oover en dan schuift ze 'm an de kant mit et trieste kommetaar: „Daar betaal ie nou eene guide vijf en zestig in de drie maande veur". Heel leuk veur die minse van de Prille- weg, die daar weekeliks dur best op zitte te doen. En dan boovedien, terwijl dur iedere keer een hoop beleevenisse uit te haale zijn, die je veur gien honder guide in de drie maande zelf van nebij ken meemaake. Neem nou alleenig de Vallei van woens dag es. Verkeersongelukke op afleevering. En nog van die heele fraaie oorzaake ok. Drie autoos teuge mekaar, omdat dur een meneer zoo aardig was om ze eige gien fluit an te trekke van een stopbord. Deuke in- en krasse op een fonkelnieuw volkskarretje. De oorzaak: een bromfiet ser, die ze eige eeventjies deur de binne- bocht joeg en na het ongelukkie zoo be leefd was om de sjefeur van de autoo mit nog een enkel gaswolkie van ze her- riefiets et nakijke te geeve. Een andere meneer - ik weet gien eens meer of dat in de krant van woensdag sting of al eerder - liet voor de aardig heid ze zoontjie van neegen jaar een blokkie om rijje. Wat et keereltjie heel prima had gedaan as dur gien stoepe en hekke in het parkoers hadde gezeete. Waarbij dan nog een hoop kindere ge boft hebbe, die misschien een oogeblikkie van te veure in dat parkoers hadde zitte speule. Nee, die krant daar staat niet veul in. O ja, een iets hooger dan de rijweg ge- leege botsinkie tusse twee straaljaagers. Boove de Vijgedam of erreges in die buurt. Zei nog wel een laate één-april mop weeze, zee Driek, want vleeje week woensdag was et juust één april. Of van die twee knaapies, die - gelijk as inderted de Batteviere de Rijn - de Grift af wouwe zakke op een vlot van eige maakelij. En die op het plisieberoo straf reegels moste schrijve. Misschien wel: Ik mag van de plisie en van me vaader en moeder en van niemand op een vlot jie op de Grift legge te dobbere. Wat die kleine pieraate wel heelegaar niet meer zulle kunne snappe as ze laater op school hoore van Koolumbus, die et nog ietsies grooter opzette en dur heel Ameeriekaa nog bij oover hield ok. En dit is ok niks: Op Pratteburg twee en een halve bunder hei in de as geleid. Minse, gaa zoo mar deur. In de krant, in gien enkele krant staat iets, omdat wij allemaal teveul weete. We hebbe gien geduld om dat nou es rustig te leeze. Om dur es goed veur te gaan zitte. Neem alleenig die ketonrechter mar es. Driek is dur woest op, mar toch zegge, dat et weer niks is iedere week. Et is me eige vrouw, mar ik schaam me soms as ik onder me stukkies zet Wout Blauwkous. Stelt U prijs op goed verzorgd stencilwerk? dan naar Zandstraat 3 - Patrimoniumlaan 22 Er wordt in het komende weekeind door de Veenendaalse clubs heel weinig gevoetbald. Voor de competitie verschenen slechts twee clubs tussen de lijnen, n.l. Veenendaal en GVVV. Van de rest zyn althans de eerste elftallen vrij. Veenendaal moet het thuis tegen het Velpse VVO opnemen. Wy behoeven in de prognose niet meer te schreven van een moeilijke of minder moeilijke wedstrijd, want de praktijk heeft geleerd, dat Veenendaal het in deze competitie nergens gemakkelijk aan heeft. Het is alleen maar te hopen, dat de geel-blauwen toch nog eens een keer winnen zullen. Of dat nu zondag zal gaan gebeuren, staat nog te bezien. Meer dan een gelijk spel zal zeker niet verwacht mogen worden. GVVV gaat naar Maarssen, maar wan neer het weer zo onstabiel blijft zal er in Maarssen wel moeilijk te voetballen zijn en ligt terreinafkeuring voor de hand. Gaat het wel door dan verwachten we een kleine overwinning voor de Veenen- dalers. In de zondagsector van de afdeling Utrecht krijgt DVSA het Amersfoortse VVZA op bezoek. Dit wordt de volle winst voor Amerongen. Rhenus moet thuis tegen Dorestad ook de beide puntjes kunnen binnenhalen. Hoewel de Grebbebewoners wel behoor lijk strijd zullen moeten leveren. Of de Scherpenzeelse kampioenen het er thuis tegen Hoogland ook goed-af zul len brengen, geloven we niet. In de eerste plaats is Hoogland niet voor de poes, dat hebben zij vorige week bewezen en in de tweede plaats zal de thuisclub met in vallers moeten uitkomen. Oranje-Wit moet tegen HDS uit Leer- sum kunnen winnen, hoewel we ons niet aan de gedachte kunnen onttrekken, dat het wel eens buitengewoon fel zal kunnen gaan. Dit is natuurlijk niet erg als het maar sportief blijft. Voor de zaterdagmiddagcompetitie speelt Scherpenzeel uit tegen Posta. Hoewel het niet gemakkelijk zal gaan, moeten de Scherpenzelers toch winnen als zij ten minste niet weer onder Panter willen komen. DVSA is zaterdag de gastheer van het Barneveldse SDVB. Dat kan een hartig partijtje voetbal worden, waarbij de Bar nevelders wel aan het langste eind zullen trekken. In Ederveen krijgt Advendo NSC op be zoek. Vorige week haalde Advendo twee punten en men moet nu proberen ze alle bei vast te houden. Kampioen Valleivogels gaat in Doorn tegen DEV een behoorlijke overwinning boeken. Dat zijn ze trouwens aan hun stand verplicht. Voor Sportclub Rhenen is thuis tegen Valkenheide ook de volle winst wegge legd, die de Grebbebewoners dan ook wel met beide handen zullen grijpen. Opstelling Veenendaal: doel: R. v. d. Weiden; achter: C. Gerritsen en A. Gaas beek; midden: G. Hensen, C. de Kleuver Tijdelijk verkoop: Hoofdstraat 106, Veenendaal Telefoon K 8385-2576 Erkend ziekenfondsleverancier Het adres voor een ruime sortering en vakkundige behandeling van uw bril VEENENDAAL In het ijtdvak van 26 maart tot en met 8 april 1959 werden aan het bureau van politie te Veenendaal de navolgende voorwerpen als gevonden aangegeven: 1 rood-zwarte want; 1 duimstok; 1 em bleem van de wegenwacht; 1 lipssleutel; 1 beige lederen damespotemonnaie met inhoud; 1 grote rode voetbal; 1 grijze handschoen; 1 houten autoped; 1 ovaal damesarmbandhorloge met schakelband je; 1 bruine alpinomuts; 2 muntbiljetten; 1 rechter gebreide militaire handschoen; 1 autocrick; 1 pakje inh. 3 handdoeken en 3 washandjes; 1 bloknota en een pakje inhoudende 6 limonadeglazen; 1 wit an- goramutsje; 1 klein psalmboekje met fo to's; 1 zwart lederen herenportemonnaie met inh.; 1 zwarte dames glacé; 1 haar- sierbeugel (diadeem); 1 zwart vulpotlood; 1 rode plasticbal; 1 Egyp. linnen kinder jasje met capuchon; 1 grijze capuchon met rode voering; 1 grijze pet. In hetzelfde tijdvak werden aan ge noemd bureau als verloren aangegeven de onderstaande voorwerpen: bruin lederen boodschappentas m. inh.; doos, inh. 100 doosjes senoritas sigaren; lipssleutel; uitlaat v. een bromfiets; geel kruiwagentje; blauw wollen angora shawl gouden slavenarmband; manchester werk jas; rechter grijze glacé; oranje-rode ka narie, ringno. 2167; rood-witte kinderwant b-uine herenglacé; blauw-grijs jongens jasje; pakje van postorder „Deckers", inh. melkkoker m. fluit; rentekaart; beige plastic kindertasje; blauwe inentingskaart pop; bef van kindermatrozenpakje; hals ketting; beige damesportem. m. inh.; zil veren armband m. gekl. wapens; 2 bank biljetten; zwarte damesportem. m. inh.; bril in bruin étui; doublé horlogeketting. en P. Muller; voor: A. Muller, A. Reber- gen, J. Heikamp, B. Lindeboom en B. Drost. Maandagavond moest een verzwakt VZC II het opnemen tegen het Zeistse Laga I in het Sportfondsenbad te Amers foort.. Verzwakt, daar Rompes en keeper Suydendorp niet van de partij waren. Schoeman verhuisde daarom naar de voor hem al niet meer vreemde plaats onder de lat, terwijl Van Veen Rompes verving. Laga bleek over enige gevaarlijke schutters te beschikken. Reeds na twee minuten opende de middenvoor met een afstandschot de score. Slotboom wist ech ter direct daarop door te breken, trok de verdediging uit elkaar en plaatste zuiver naar Van Schuppen, die geen moeite had te scoren. Ruststand 1-1. Na de hervatting profiteerde de Laga- rechtsvoor van een verkeerde uitworp 2-1. Twee Laga-spelers trachtten elkaar de bal afhandig te maken, een situatie waar Dijkstra gebruik van maakte om de bal naar de vrijliggende Van Veen te spelen, die keihard inschoot 2-2. Vlak daarna beging de Laga-midden- voor een overtreding (staan), hetgeen de scheidsrechter ontging. Hierdoor kon La ga de eindstand op 3-2 brengen. De heren J. H. Donner, Mr. Ed Span jaard en Drs. C. B. van den Berg zullen deelnemen aan het Ritmeester-schaak- toernooi, dat binnenkort zal worden ge houden. Van deze schaakmeesters zijn reeds definitieve toezeggingen ontvangen, dat zij in de ere-groep zullen uitkomen. Jammer genoeg zijn de onderhandelin gen met de heer N. Cortlever op niets uitgelopen. Gisterenmiddag ontving de wedstrijdleider van het schaaktoernooi, de heer G. A. Blankestijn, van de heer Cortlever bericht, dat hij verhinderd was deel te nemen. Voor hem zal een andere, op hetzelfde peil spelende, schaker, wor den aangetrokken. DAMMEN Voor de onderlingen competitie den de volgende partijen gespeeld: J. Wessels D. v. Baaren D. Bouman J. Verschuren W. v. Manen H. v. Beek A. Kalten J. Gaasbeek G. van Dijk E. de Kleuver J. Roks H. v. d. Brandhof A. Keijman D. Bouman J. Edink D. v. Baaren H. Diepeveen W. v. Manen J. Verschuren J. de Kievid GESLAAGDE TONEELAVOND „UNITAS" De toneelgroep van de Chr. Textielar- beidersbond „Unitas" gaf een geslaagde uitvoering in het Buurtschapshuis. Het was jammer dat de publieke belangstel ling gering was, hetgeen zijn oorzaak wellicht vond in het late tijdstip van het seizoen. Opgevoerd werd het toneelspel in 3 bedrijven getiteld: „Grote kinderen van Rosita Peters". Het spel met zijn rij ke inhoud werd prima gespeeld, zodat de aanwezigen van een prachtige ontspan- ningsavon hebben genoten. VOOR AL UW HERENMODES Hoofdstr. 75, Telefoon 1658 Plastic, diverse kleuren Wasknijperbakje Plastic, zeer praktisch A kan aan de waslijn hangen Stevige kruk, gelakt beukenhout Q QQ geschikt voor flatbewoners Alleen dinsdag 14 april Hoofdstraat 7, Veenendaal, Tel. 3103 DVSA-NIEUWS DVSA speelde j.l. zondag tegen Rens- woude. Na een 6-1 voorsprong bij de rust wist DVSA deze wedstrijd te winnen met 11-1. Commentaar verder overbodig. Het zaterdagelftal ontving de aanstaan de kampioen Musketiers uit Eist. Onder voor het zaterdagelftal grote belangstel ling werd deze wedstrijd gespeeld. DVSA nam in deze zeer spannende wedstrijd voor de rust tot twee maal toe de leiding, doch beide malen wist Musketiers de stand weer gelijk te maken, zodat de rust inging met 2-2. In de tweede helft ging het even wat hard, doch spoedig werd het weer de zelfde spannende en sportieve strijd van voor de rust. Hoewel Musketiers mis schien technisch wat beter speelde, was DVSA aanvallend steeds gevaarlijker. Lange tijd bleef de stand gelijk, doch een kwartier voor het einde nam DVSA op nieuw de leiding (3-2). Musketiers trachtte wanhopig deze achterstand in te lopen, doch opnieuw was het DVSA, dat doel puntte en met een 4-2 zege voor DVSA kwam het einde. De junioren verloren in Veenendaal van VRC met 7-2, terwijl de wedstrijd van de aspiranten tegen Dovo werd uit gesteld. Zondag a.s. speelt DVSA op de Burgwal tegen VVZA, dat opnieuw kandidaat is voor de laatste plaats. Voor DVSA dus oppassen. Vooraf speelt DVSA 2 tegen Scherpenzeel 2. DVSA 2 zal alsnog pro- VEENENDAAL Geboren: Albert, z. v. E. J. Westerhuis en R. van Doorn; Daniël, z. v. A. van Burken en G. H. van Viegen; Eleonora Annette, d. v. C. N. van Kuijk en G. A. Zwart; Teunis Cornelis, z. v. C. v. Groot- veld en Ph. L. Folmer; Jan, z. v. A. van Amerongen en C. J. Versteeg; Carl Roe lof, z. v. G. D. van Jaarsveld en H. R. A. van Hulst; Jacob, z. v. J. Henken en J. Bouman; Christiaan, z. v. D. J. Bouman en D. Steffers. Ondertrouwd: J. Vermeer en G. Veld huizen; G. Jaspersen en D. J. ter Maaten Getrouwd: H. A. van de Loosdrecht en H. W. Nieboer; W. Rebergen en M. Chr. van Ruiswijk; A. Kool en H. N. Veltman. Overleden: Jannetje van Wakeren, 72 jaar, echtg. van J. de Gooijer; Evert Wil lem de Waal, 58 jaar, ongeh. RHENEN Geboren: Jacobus Jan, z. v. R. van Appeldoorn en A. v. Hees; Paul Johan, z. v. J. L. de Groot en L. C. Breet; Gerrit Anthony, z. v. G. A. Borg en B. L. Feu- nekes; Pieter, z. v. M. van Doorn en M. van Oost; Karsina, d. v. J. Spies en A. Rijkse. Ondertrouwd: C. T. van der Sluis, Schijndel en G. Post; G. C. Rense en E. Groot, Veenendaal; J. C. Methorst, Wou denberg en S. Brouwers; H. Zwanepol en G. J. Hovestad; D. van Baaren en W. H. A. Hoorn, 's-Gravenhage; G. J. van Bins- bergen, Kesteren en M. van Kreel. Gehuwd: C. Puijk en C. H. J. Henken; T. M. Jordaan en G. Busweiler; C. A. Hensen en D. A. de Jong; H. G. van Dru- ten en A. W. Leeman. Overleden: M. G. Overeem, 75 jr., geh. m. A. Drost; J. van Ingen, 43 jr. geh. m. H. Hommersom. AMERONGEN Geboren: Machteld Johanna Louise, d. v. J. Vonk en E. T. de Zwart; Pieter, z. v. C. G. van de Grift en J. G. Valkenburg; Margriet Edith Nelly, d. v. W. A. M. Schreuders en N. T. Benschop. Overleden: Teuntje Septer 83 jaar, wed. van G. van den Berg; Wilhelmina Catha- rina Blokpoel, 68 jaar; Nicolaas van Bar- neveld, 72 jaar. RHENEN Ingekomen: E. J. van den Bosch (gez.) van Ankeveen; C. D. Blom (gez.) van Geldermalsen; D. van de Scheur (gez.) van Veenendaal; J. de Lange g.m. K. de Kievid van Kampen; J. W. Zijlstra (gez.) van Koog aan de Zaan; A. A. Bijker van Weststellingwerf; G. H. Busschers van Enschede; H. Huis in 't Veld (gez.) van Rotterdam; J. A. Tempelaars (gez.) van Heiloo. Vertrokken: G. Kooistra (gez.) naar Ca nada; J. van Roekei naar Utrecht; H. Polstra (gez.) naar Hoorn; A. van der Wijk, wed. van A. Dunant naar Hoorn; A. de Wit (gez.) naar Spijkenisse; J. F. Rijkhof naar Amsterdam. EEN PRODUCT VAN KING- EN RANGFABRIEKEN TONNEMA N.V. SNEEK beren degradatie te ontgaan en er zal gewonnen moeten worden. Het zaterdagelftal krijgt weer een heel belangrijke wedstrijd. Op de Burgwal wordt gespeeld tegen SDVB uit Barne- veld, dat ook nog een kleine kans heeft op het kampioenschap. Wint DVSA of speelt het zelfs gelijk, dan is Musketiers in Eist kampioen. Het zal er dus weer gaan spannen en wellicht weer druk wor den. De junioren spelen ook op eigen terrein tegen VRC uit Veenendaal. De aspiranten ook al thuis tegen de aspiranten van Vee nendaal. De welpen komen in het veld tegen de welpen van Dovo. SUCCES VOOR VOETBALLENDE SCHOOLJEUGD Evenals ieder jaar werden er ook dit jaar weer school voetbalwedstrijden in Wijk bij Duurstede gehouden. Ook de scholen uit Amerongen hebben hieraan deelgenomen. De wedstrijden werden ge houden onder supervisie van de KNVB. Door de harde wind en de striemende regen werd er heel wat gevergd van de jonge voetballertjes. Strafschoppen moes ten genomen worden om in de afdeling B een winnaar te krijgen. Hierbij bleek de school met de bijbel uit Amerongen betere schutters te hebben dan Doorn I. In groep A kwam de openbare lagere school als best geklasseerde te voorschijn. Er volgde toen de wedstrijd van de dag tussen de winnaars van beide groepen. Ook deze wedstrijd moest beslist worden door strafschoppen. Dit liep uit in een 3-2 voordeel voor de openbare lagere school, die dus met de eerste prijs naar huis ging. De school met de bijbel ont ving de tweede prijs. Amerongen over heerste dus wel een beetje op dit school- voetbaltoernooi. (2) De roerganger krijgt gelijk. Nog geen uur na zijn sombere voorspelling is de wind zo in hevigheid toe genomen, dat Aram bevel geeft, twee zeilen te strijken. De lucht heeft een loodgrijze kleur gekregen, de zee is woelig geworden en voortdurend spatten hoge gol ven over de kop van de boot, zodat de roeiers weldra doorweekt zijn. Van dat ogenblik af wordt het voort durend erger. De lichte boot wordt door de woedende elementen heen en weer gesmeten, ondanks de ver woede pogingen van Sar om de kop in de wind te houden. Torenhoge watermassa's storten zich als roof dieren op hun prooi. Plotseling klinkt een luid gekraak en Sar schreeuwt vertwijfeld: „Het roer is gebroken! We zijn verloren!" Een paniek dreigt zich van de mannen meester te maken, doch dan verheft Aram zijn stem boven het geweld van de gierende storm en buldert: „Roeien! Blijft aan de riemen! Het is onze enige kans!" (Wordt vervolgd). Ingezonden Als u fotografeert en die kans is groot (er zijn naar schatting in Nederland 1.360.000 camera's onder de mensen'), dan hopen we, dat u nu en dan niet helemaal tevreden bent met de resultaten. Bezit u namelijk voldoende zelfkritiek om de tekortkomingen in uw kiekjes te zien, dan moet u beslist naar de door de Veenendaalse Volksuniversiteit georgani seerde cursus „fotofrafie" gaan. Speciaal voor u heeft het volgen van deze cursus zin. U zult tot de ontdekking komen dat u met geringe moeite veel betere foto's kunt maken en wij kunnen u garanderen, dat de vele tips die de spreker u zal geven u in de komende vakantie van groot nut zullen zijn. Op de woensdagen 15, 22 en 29 april komt niemand minder dan de heer J. J. Hens uit Amsterdam belangstellenden in wijden in de geheimen van de fotografie. Zonder overdrijving kunnen we zeggen dat de heer Hens, ere-voorzitter van de Bond van Nederlandse Amateurfotografen Verenigingen in ons land onbetwist de bekendste figuur is in „fotokringen". Het verheugt ons bijzonder, dat de V.U. deze sympathieke en deskundige spreker heeft uitgenodigd om foto-minded Vee nendaal de beginselen van het fotogra feren bij te brengen. Als u bedenkt, dat één verprutst rolfilmpje u meer kost, dan de toegangsprijs voor de gehele cursus bedraagt, grijpt u deze unieke gelegen heid ongetwijfeld aan. U zult er geen spijt van hebben; deze drie avonden kunt u niet beter besteden. Als fotografie uw hobby wordt en ook deze kans is groot, want het enthousiasme van de spreker zal u niet onberoerd laten en zeker zal hij uw ogen openen voor de vele mogelijkheden die de fotografie biedt als middel tot vrije-tijdsbesteding, kom dan eens praten met een bestuurslid van onze vereniging. Wij schrijven u graag in als lid. Het bestuur van de Veenendaalse Amateurfotografenvereniging „Camera Obscura" (secr. G. Meijer, Mr. Heemskerk straat 64). APEN ACHTER GLAS EN ACHTER MICROFOONS De trots van de Antwerpse dieren tuin is op het ogenblik het nieuwe gebouw voor de mensapen. De dieren zijn ondergebracht in kooien achter dik glas. Voor de bezoekers zouden zij hierdoor onverstaanbaar geworden zijn, ware het niet dat in de kooien microfoons en in de wandelgangen luid sprekers zijn opgesteld. Door deze voorziening is het paviljoen wel de modernste prestatie op het gebied van het dierentuinwezen. De Zoö heeft dit jaar voor zijn be zoekers nog meer nieuws. Zo heeft de tuin de hand weten te leggen op sier- vazen van de Wereldtentoonstelling. Verder heeft men de zoetwater-afde ling van het aquarium vernieuwd en uitgebreid. VEENENDAAL Oude kerk 9.30 uur ds. Vroegindewey 5 uur ds. v. d. Pol Julianakerk 9.30 uur ds. Vermaas 5 uur ds. v. d. Berg Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds. v. d. Pol 5 uur ds. Vroegindewey Sionskerk 9.30 uur ds. v. d. Berg 5 uur ds. Vermaas Veeneind 3 uur ds. Vroegindewey Dijkstraat 2.45 uur ds. v. d. Berg Ger. Kerk Kerkewijk 9.30 en 5 uur ds Overduin (bed. H.A.) Ger. Kerk (ver.geb.) 8.15 en 3 uur ds Sme- lik. Chr. Ger. Kerk Beatrixstraat 9.30 en 5 uur ds Heerma. Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat 9.30 en 5 uur ds Keuning. Ger. Gem. syn. geb. „Eltheto" 9.30 en 5 uur leesdienst. Ger. Gem. Fluitersstraat 9.30 en 5 uur leesdienst, dinsdag 14 april ds Steenblok Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds Hugenholtz van Zeist Leger des Heils 10 uur heiligingsdienst, 12 uur zondagsschool, 6.45 uur open luchtsamenkomst, 7.30 uur verlossings samenkomst. Herst. Apost. Gem. i.d. eenh. der Apost. Godsdienst 10.15 en 16 uur, woensdag 19.30 uur. R.K. Kerk Salvatorkerk Patrimoniumlaan 8 en 10.15 uur H. Mis, 7 uur Lof. H. Willibrordkerk Nieuweweg 8 en 10.15 uur H. Mis, 7 uur Lof. Ned. Herv. Kerk „Sola Fide" 10 uur ds Goedhart, 5.30 uur kand. Tigchelaar. RHENEN Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 u. ds. Vroeg indewey v. Barneveld 5 uur ds Vos van Bennekom Herv. Gem. 10 uur ds. Dijkstra 5 uur ds. Kooreman Protestanten bond (Wap. v. Hardebr.) 10.30 uur ds. Nijenhuis v. Aalten Ger. Kerk 10 en 5 uur ds. H. Volten (Bed. H.A.) Ger. Gem. (Syn.) 10 en 5.30 uur leesdienst Ger. Gem. (Plantsoen) 10 en 5.30 uur lees dienst, donderdag 16 april 7.30 uur ds. Lichtenberg Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst OVERBERG Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. Koreman v. Rhenen 6.30 uur ds. Goedhart v. Vee nendaal (jeugddienst) Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst, woensdag 15 april 7 uur ds. Toes ELST Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. de Zeeuw v. Doorn 6 uur ds. Vos v. Bennekom Ger. Gem. 10 en 5.30 uur leesdienst, 15 april 7.15 uur ds. Lichtenberg v. R'dam Oud Ger. Gem. 10 en 4.30 uur leesdienst ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. Viegen Oud Ger. Gem. 9 en 6.30 uur leesdienst EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 10 en 3 uur ds. Schipper Ger. Gem. 9.30 en 6.45 uur leesdienst Oud Ger. Gem. 9.30 en 3 uur leesdienst AMERONGEN Ger. Kerk 10 en 5 uur ds. L. Zwaan Herv. Kerk 10 en 5 uur ds. J. de Jager RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk 9.30 ds. L. v. d. Peut (bed. H. doop) 6.30 uur ds. L. v. d. Peut Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. D. G. Mole naar SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. H. v. d. Linden Vrijzinnig Herv. 9.30 uur ds heer E. C. Ninaber in Bethel. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. P. W. v. d. Veen Ger. Gem. 10 en 6.30 uur de heer B. Roest Ger. Gem. noodgebouw 10 en 6.30 uur leesdienst VEENENDAAL: Dr. Pilon, Tel. 2481. RHENEN: Dr. Stegeman, Tel. 315. EDERVEEN, DE KLOMP, LUNTEREN: Dr. v. Ringelestyn te Ederveen Tel. 0 8387-201 RENSWOUDE: Dr. Th. S. ter Velde, Tel. 450 (eigen praktijk) SCHERPENZEEL: Dr. Wensink, Dorps straat, Tel. 0 3497-220 ELST, AMERONGEN, LEERSUM: Dr. v. Ommeren te Eist, Tel. 0 8377-217. RENSWOUDE INENTING TEGEN POLIO Op dinsdag en woensdag 14 en 15 april a.s. wordt in Renswoude wederom ge legenheid gegeven tot inenting tegen kin derverlamming. De kinderen, die reeds één injectie hebben gehad, worden dan voor de tweede maal ingeënt, terwijl zij, die de vorige maand verhinderd waren, nu de eerste injectie kunnen ontvangen. De inenting geschiedt in het gebouw van het Groene Kruis, des namiddags van 2 tot 4 uur. De ouders worden verzocht voor elke injectie een bijdrage van 1,— te willen betalen. Gemeente Ede BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders der ge meente Ede maken bekend: dat het in hun voornemen ligt om op woensdag 22 april 1959 des avonds te 8.00 uur in hotel „De Veluwe" te Lunteren voor de in woners van Lunteren en omgeving een praatavond te houden. Het zal op prijs worden gesteld, wan neer eventuele vragen, zo dit enigszins mogelijk is, tijdig tevoren schriftelijk worden ingediend. Ede, 8 april 1959. Burgemeester en wethouders voornoemd, H. M. OLDENHOF SIEVERS, secretaris. Gemeente Ede BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Ede, brengen ter algemene kennis, dat ge legenheid zal worden gegeven tot koste loze inenting en herinenting tegen pok ken in het gebouw van de gemeentelijke geneeskundige dienst, Brouwerstraat 3, Ede, op dinsdag 14 april 1959 van 15.00 tot 16.00 uur. De geschiktste tijd om kinderen in te enten ligt in de leeftijd van drie maanden tot twee jaar. Het is gewenst tevoren de huisarts te raadplegen. De ouders dienen het trouw boekje mee te brengen. Met nadruk wordt er op gewezen, dat kinderen die minder dan 14 dagen geleden een injectie tegen kinderverlamming, diphterie, kinkhoest of tetanus hebben ontvangen, voor deze inenting niet in aanmerking komen. Burgemeester en wethouders van Ede, H. M. OLDENHOF SIEVERS, secretaris.

De Vallei | 1959 | | pagina 2