PAUK WINKELWEEK AANBIEDINGEN bankstel HOOTSEN KOSTER I de Valk fzstbAr&TQtl rumm el 245- Karpetten TZHENEN PLASTICOLOR WE STERA Itoói tapijt Kampeerwagen Het Voorjaar Vadert: eigen werk wordt PRACHTWERK r Wandelsportvereniging „Ritmeester" viert eerste lustrum met jubileumtocht 1.50 Burgerlijke stand 4.40 KORBAN KERKDIENSTEN SoleX SPORTCOLBERTS PANTALONS REGENJASSEN Specialiste Huidverzorging v. Mourik Co Bakkerij DROGISTERIJ Kop en schotels Plastic ballen Officiële bekendmaking BANK 2 CLUBJES In onze etalage hebben wij geëtaleerd een zeer mooie sortering BANKSTELLEN in de moderne vormgeving. Tegen zeer scherpe prijzen! I Royaal eiken BANKSTEL 3 ZITSBANK - 2 CLUBS met losse geheel verende kussens met wollen epinglé twee kleurig WONINGINRICHTING HOOFDSTRAAT 23 TEL. 2223 de Zondagsdienst doktoren Ingekomen en vertrokken nu slechts f 376.- Wout Waayenberg ROUW- er Vitrage: Vloerbedekking: Alle kwaliteiten vanaf3,50 Bedden: 1-persoons AUPING 59,75 2-persoons 98,50 Hoofdstraat 72-77, Veenendaal, Telefoon 2236 CHEMISCH REINIGEN *%srp. /r De eier die blijve mar goedkoop. Ik weet niet of jelui dat ok altijd uit de krant bijhouwe, mar Driek heb de eierprijze altijd goed in dur hoofd zitte. „Da's van groot belang, dat je dat percies weet", zeit Driek altijd, „want op die menier neeme ze van mijn gien cent teveul". Nou bin ik dur van overtuigd, dat ze Driek nerreges één cent teveul veur neeme Daar ken ik ze veuls te goed veur. En van de week heb ik dat nog gemorke. Bram is namelik al druk doende in de hof. Net as ik trouwes. We zitte allebei mit de schup te vreute op de vierkante meeter en dat gaat dan wel een bietjie op z'n elf-en-dertigst, mar we hebbe dan ok de ted. Mijntjie en Driek neeme de afdeeling bloeme en struike veur dur lui reekening. Dat is ons teveul gevriemel. Wij - as kee- rels - houwe ons eige mar bij et groote werk, as eerepels, boontjies en meer van de grei. Mar de inkoop van de bloeme- afdeeling is wel veur ons. En nou hadde wij, teminste dat dochte we, een partijtjie goejekoope daahliaasknolle op de kop weete te tikke. Dat meende we, ja. Mar toen Driek dur bij kwam bleef dur niks van onze koome- schupperij oover. „Wat hebbe jelui daar veur gegeeve", vroeg ze fel. Affijn, ik en Bram neumden een prijs, zoo mar losjies weg. We dachte ok eerlik, dat we een nes- sie uitgehaald hadde. Mar toen had je Driek motte hoore. Mooie kooplui waare we. Om ons eige zooiets veur zo'n prijs in de fikke te laate stoppe. En as dur weer iets was dan zou ze de schoonmaak wel laate zitte - want mit dat euvel hebbe we tusse twee haakies ok nog te kampe op 't mement - en dan zou ze dur zelf wel op uit gaan. Haar verkochte ze gien daahliaasknolle veur duure citroene. Waarmee ik mar zegge wil, dat Driek gien gemakkelike klant is. Alleenig de Veense winkeliersvereni ging, die ken dur onder een hoedjie vange Want Driek houdt wel van een bietjie leeve in de brouwerij. Net as ik trouwes. Een winkelweek, daar is Driek gek op. Daar is ze nou zoo lang as ik weet - en dat is al meer dan veertig jaar - ieders keer weer van ondersteboove. Wat dur ok te doen is. Ze heb nou al weer zin in die slagzinne-wedstrijd. Daar spant ze Bram veur, want die leit dat rijme en dichte veur op de tong besturve. En as Bram ze pen nog gien ins op et pampier heb gezet, zit Driek al mee te reize naar Duitsland. Mijntjie niet. Die is wat dat aangaat een stuk bezaadigder. Die zei wel weer spritse veur de bonnetjies neeme. „Beeter een sprits bij de koffie, dan tien reisies naar Duitsland in me gedachte" is et devies van Mijntjie. Ieder ze eige smaak dus en ze kenne allemaal terecht in 't Veen. In ons mooie levendige Veen mit van allerlei soorte netuurschoon zoo veur et grijpe, mar plesoen mit afgeschelde boompies in de midde. Want al gaan jelui me nouw verveelend vinde, ik mot et dur nog een keer oover hebbe, want de vernielerij begint - deftig gezeid - angstaanjagend te worde. Rondom afgeschelde boompies, zee ik, en daar is gien woord ooverdreeve bij. Halve strate mit rondom gekerfde boom pies en waar et goed veur is, dat zei wel een raadsel blijve. Kattekwaad uithaale, dat vin ik nog tot daar aan toe. In mijn was ik ok gien braave. En Bram om dur zoo mar es eentjie te neume heb ze stree- ke nog nimmer verloore. Dat is nog een groote kwajong. Mar vernielerij daar hobbe we ons eige nooit mee opgehouwe. Dat is op z'n zachst gezeid: dun, heel dun. En as ik et ooit mit eige ooge merk, dat dur iemand op deze wijze an et struikroove is, dan zei ik em bij ze lurve grijpe en em mit me bejaarde botte die al deur de aa-oo-wee erkend zijn de keie op smijte. Dan weet zoo'n vernieler mit- teen dat die kennis gemaakt heb mit Wout Blauwkous!! SPORTOVERZICHT Climax organiseert weer het Gelderse Vallei tafeltennistoernooi Veenendaal staat zaterdag weer in het teken van de wandelsport. De wandel sportvereniging Ritmeester, die haar vijfjarig bestaan viert, heeft ter gelegen heid van dit feit een wandeltocht georganiseerd, die er naar alle waarschijnlijk heid goed zijn mag. Niet alleen is het uitgestippelde parcours prachtig en ge heel nieuw, maar er schijnt uit een groot deel van ons land wel animo voor deze tocht te bestaan. Naar men ons meedeelde zijn er inschrijvingen binnen gekomen van groepen uit Amsterdam, Hilversum, Utrecht, Zeist, Culemborg, Millingen en verder uit bijna alle plaatsen uit de omtrek. Er wordt dan ook een deelnemersaantal verwacht dat tussen de 1000 en de 1500 ligt. De start vindt om kwart voor drie plaats vanaf de kantine der Ritmeester sigarenfabrieken. De wandelaars worden weggebracht en later aan de Dijkstraat weer opgewacht door een drumband uit Rhenen. Als het weer nu maar goed blijft, dan is er voor de deelnemers weer veel natuurschoon te genieten. De route luidt als volgt: 10 KM. Ritmeester r.a.; Kerkewijk-Hoofdstraat l.a.; Zandstraat tot einde Panhuis; brug over r.a.; zandpad volgen richting Sla perdijk; Dwarsweg volgen tot aan Osse- berg l.a.; Amerongseberg zie verder pij len; Prinsenveld. Rustplaats Volg verder pijlen tot aan Slaperdijk r.a.; bij bordje Veenendaal richting Dijkstraat; Dr. Slotemaker de Bruinestraat l.a.; Klaas Katerstraat r.a.; Patrimoniumlaan r.a.; Kerkewijk tot aan Ritmeester. 15 KM. EN 20 KM. Ritmeester r.a.; Kerkewijk-Hoofdstraat l.a. Zandstraat tot einde Panhuis; brug over r.a.; Zandpad volgen richting Sla perdijk; Dwarsweg volgen tot aan Osse- berg; bij driesprong rechtdoor Zandpad volgen tot Rustplaats. Na de rust gaat 20 km rechtdoor en 15 km links af; verder pijlen volgen tot aan Prinseveld. 15 en 20 km: Slaperdijk r.a.; bij bordje Veenendaal richting Dijkstraat; Slotema ker de Bruinestraat l.a.; Klaas Kater straat r.a.; Patrimoniumlaan r.a.; Kerke wijk tot aan Ritmeester. Ook de tafeltennis liefhebbers komen zaterdag weer goed aan hun trek, want de tafeltennisvereniging Climax organi seert dan weer het jaarlijkse Gelderse Vallei-toernooi. Jammer dat er deze keer zoveel minder deelnemers zijn dan andere jaren. Daarom wordt het toernooi nu ook niet in Eltheto, maar in de eigen zaal, achter de Koningin Julianaschool gehou den. De kwaliteit van de spelers is er echter niets minder om. Donderdagavond is men al begonnen met de voorronden, terwijl zaterdagmid- tegen Cobu Boys op te nemen. Dit is de enige ploeg die de Buurtlaanbewoners een nederlaag toe heeft kunnen brengen in dit seizoen. Hoewel GVVV wel alles in het werk zal stellen, om deze misstap te niet te doen, vernemen we uit Amers foort, dat Cobu Boys er op gebrand is, om het kunststukje te herhalen. Wij houden het echter op een kleine Veenen- daalse overwinning. Merino's komt thuis tegen VVOP in het veld. Het zal voor de wolmensen wel erg moeilijk zijn, om een goed resultaat te boeken, hoewel ze de laatste weken wel hebben laten zien, dat het kan. De gas ten zijn echter niet gemakkelijk, derhal ve houden we het op een gelijk spel. WINKELWEEK DINSDAGKOOPJES Kop en schotels Modern model, stip-decor, 6 kleuren in luxe cadeau-verpakking O QO per 6 stuks Hoog model porselein met decor 3 stuks de bekende plasticbal Ij OQ diverse kleuren Zorg dat u er deze keer by bent Alleen dinsdag 21 april Hoofdstraat 7, Veenendaal, Tel. 3103 [§59 Kerkewijk 17 Telefoon 3313 VEENENDAAL Erkend ziekenfondsleverancier Het adres voor een ruime sortering en vakkundige behandeling van uw bril dag om half drie het tournooi wordt voortgezet. Het voetbalprogramma voor deze week, doordat de competitie ten einde loopt, maar zeer bescheiden. Dovo speelt thuis tegen Nunspeet. Deze ontmoeting kan weer een ruime over winning voor de Veenendalers opleveren. Niettemin zal het aan het Panhuis aan belangstelling wel weer niet ontbreken. VRC zal het in Ede tegen DTS wel minder gemakkelijk hebben. We ver wachten een harde strijd, die wel door de Veenendalers gewennen zal kunnen worden, maar dan zal ook alles gegeven moeten worden. GVVV moet naar Amersfoort, om het Ingezonden Een dankbare taak voor Veenendaal Op 30 april a.s. hoopt H.M. de Ko ningin haar 50e verjaardag te vieren. De ouderen onder ons herinneren zich nog goed de vreugde, die ons land vervulde, toen op 30 april 1909 in het Oranjehuis een prinsesje het levens licht zag. Die vreugde is bij het op groeien van Prinses Juliana het begin gebleken van een grote liefde van het Nederlandse volk in al zijn geledingen, zich openbarende in een hartelijk me deleven met haar huwelijk en gezins leven, in een vurig verlangen tijdens haar ballingschap om haar weer in ons midden te zien. En toen zij, na de troonsafstand van Koningin Wilhelmi- na, bij de inhuldiging op 6 september 1948, haar onvergetelijke toespraak hield, beseften wij allen, dat wederom een Oranjevorstin de troon besteeg, die leefde uit het devies van haar konin klijke moeder en zovele Oranjes vóór haar: „Oranje kan nooit genoeg voor Nederland doen". Heden leeft Koningin Juliana, wijs met de ouderen en als een jeugdige met de jongeren, mèt haar gezin midden in haar volk. Nederland kan niet dankbaar genoeg zijn voor de zegen, die God ons be schikte en bestendigde tot op de hui dige dag in ons Koningshuis. Ieder goed vaderlander, van welke kerkelijke, politieke of sociale scha kering ook, zal met instemming hebben kennis genomen van het feit, dat een nationaal comité, het „Comité Verjaars geschenk H.M. de Koningin", het inia- tief heeft genomen om aan Hare Ma jesteit op haar verjaardag een geschenk aan te bieden van heel het Nederlandse volk. Het comité is rijk geschakeerd: van alle kleur, van alle maatschappelijke geleding. Het ingezamelde geld zal door H.M. de Koningin voor het overgrote deel worden bestemd voor een doel van al gemeen belang. Een kleiner deel zal worden aangewend voor een persoon lijk cadeau. Het is de bedoeling, dat zonder open bare collecten ieder kan en mag bij dragen tot dit doel. Via bedrijven en scholen zullen in Veenendaal gelden worden ingezameld. Een deel van de burgerij zal op deze wijze niet worden bereikt. Dat deel wordt vriendelijk verzocht zijn bij drage te storten op girorekening nr. 99542 teh name van de gemeente-ont vanger van Veenendaal of bij de Am sterdamse Bank. In beide gevallen op het girostrookje te vermelden de woor den „Verjaarsgeschenk H.M. de Ko ningin". Ook mag men persoonlijk het geld brengen ten kantore van de ge meente-ontvanger. Dit alles moet gebeuren vóór 25 april a.s.! Stel dus niet uit, maar doe het nu! Ik meen te mogen rekenen op een brede geldstroom uit Veenendaal. Ook het kleinste bedrag van de kleinste in financiële kracht is welkom! Ik vertrouw dat Veenendaal zal laten blijken dat het nog steeds dankbaar is voor de band Oranje-Nederland. Wèl bedreigd in bezettingstijd, maar nadien eer steviger dan verbroken. De burgemeester van Veenendaal, A. BAKKER. VEENENDAAL Geboren: Nicolaas, z. v. R. Slok en J. Jansen; Marcel Eric Marco, z. v. M. C. J. de Winkel en F. G. Evers; Marco Eric Marcel, z. v. M. C. J. de Winkel en F. G. Evers; Jan Antonie, z. v. E. J. van Laar en W. A. van Nieuwamerongen; Gerritje, d. v. A. W. Koenen en H. Valkenburg; Catharina, d. v. H. van Kesteren en R. van de Weerd; Hermanus Jan, z. v. J. J. Bade en N. Kuijvenhoven; Heintje Gijs- bertha, d. v. J. H. Schreuder en G. van Dijk; Cornelia Peternella Hendrika, d. v. H. G. Veenhuis en P. H. Scheer. Ondertrouwd: R. Edelman en W. W. v. Schuppen; J. Willemsen en I. de Pagter; D. Nellestijn en A. van Kooten. Getrouwd: J. W. Rompes en J. van de Haar; W. van de Bovenkamp en W. van Hoeflaken; J. Siebesma en C. van den Heuvel; R. Methorst en J. Methorst; J. van Dijkc en E. Roor; J. G. M. Radema ker en A. Molenaar; G. Jaspersen en D. J. ter Maaten. Overleden: Maria Achterberg, 91 jaar, wed. van E. Slotboom; Johan Hendrikus van Waveren, 78 jaar, echtg. van A. Jur- jaanz. RHENEN Geboren: Jan, z. v. A. Stomphorst en M. P. Prette; Hendrika Patricia, d. v. H. Slotboom en J. P. A. Joling; Engelbertus Theodorus, z. v. R. ter Burg en K. Hueting Ondertrouwd: J. Veenhof en W. Hen zen. Getrouwd: J. C. Methorst en St. Brou wers; J. W. Henzen en W. Roelofsen. Overleden: Harmen van Laar. 7 maan den; Janna Albers, 76 jaar, wed. van G. van Veenendaal; Adriana van Verseveld. 83 jaar, wed. van G. Terschegget; Adol- phus Brouwers, 78 jaar, wed. van N. Riffe; Cornelis Vos, 84 jaar, wedn. van G. Groe- neveld. GELDERS VEENENDAAL EN EDERVEEN Geboren: Willemina, d. v. G. W. van Roekei en R. Top; Jeannette D., d. v. G. J. van den Berg en A. van Bennekom; Willemijntje, d. v. A. ,.n Voorthuizen en M. Vlastuin; Cornelia, d. v. J. Budding en M. R. A. Roelofsen; Jan W., z. v. J. W. Diepeveen en L. van Vaardegem; Jen- neke, d. v. D. Boer en J. Prins. RENSWOUDE Overleden: Aart van de Vliert, 80 jaar; Lubbertje Beek, 78 jaar. AMERONGEN Geboren: Otto Johan, z. v. O. W. van Viegen en J. van Veenendaal; Gerrit Jo han, z. v. G. Henken en J. van Veldhui zen. Overleden: Alida Maria Hermsen. 83 j., wed. van N. van Barneveld. SCHERPENZEEL Geboren: Ariën J., z. v. A. van Brug gen en A. C. Oudhof; Wouter G., z. v. A. Hazeleger en H. Beker. Overleden: Berendina Snitselaar. 81 j., wed. van W. Vlaanderen. HINDERWET Burgemeester en wethouders van Rhe nen brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van R. van Walsem, Groeneweg 17, Rhenen om vergunning tot het oprichten van een opslagplaats voor vaten petroleum kadastraal bekend ge meente Rhenen sectie G. nr 621. Gedu rende tien dagen na de dagtekening van deze bekendmaking bestaat voor een ie- j der de gelegenheid schriftelijk bezwa ren tegen het verlenen der vergunning in te brengen bij het gemeentebestuur. Bovendien zal op dinsdag 28 april a.s., des voormiddags 11.00 uur, in het ge meentehuis te Rhenen een openbare zit ting worden gehouden, waarin monde ling bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek kunnen worden ingebracht. Een ieder kan ter secretarie der ge meente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. Rhenen, 13 april 1959 Gemeente Ede AFKONDIGING STRAFVERORDENING Burgemeester en wethouders van Ede maken bekend, dat gedurende drie maan den op de secretarie der gemeente, 3e afdeling, zomede op de hulpsecretarie te Geld. Veenendaal, voor een ieder ter le zing is neergelegd de „Verordening tot wijziging van de Angemene Politie Ver ordening Ede 1953", vastgesteld bij raads besluit van 18 maart 1959, nr. 24. De verordening treedt in werking op de derde dag na dagtekening dezer af kondiging. Ede, 15 april 1959 Als extra reklame zeer leuke TIJDSCHRIFTEN- BAK in 6 kleuren DIEPEVEEN verschrikkelijke (4) Gelukkig hebben de overigen niets gehoord en Aram fluistert zijn roerganger toe. „Laat hen nietsj merken! Wanneer ik mij niet vergis, komt de wind! uit het westen. Wanneer we dus in deze richting blij-lj ven doorgaan zullen we vroeger of later ergens landl moeten zien! Dan kunnen we misschien de schadef aan het schip herstellen en een nieuwe voorraad drinkwater in nemen, want daarmee is het ook maar jdroevig gesteld!" Terwijl een paar man elkaar afwis- jselen aan de riemen om het schip tenminste nog I enigszins bestuurbaar te houden, turen Aram en de j roerganger gespannen naar de einder, doch het duurt (nog verscheidene uren, voordat Sar plotseling een vreugdevolle kreet uitstoot: „Land! Land in zicht! Recht vooruit!" Aan de horizon tekent zich duidelijk een donkere streep af. Onmiddellijk slaat de stemming aan boord om. De mannen barsten uit in overmoedig gezang en niemand denkt meer aan de doorgestane ellende. Scherp tuurt Aram naar de donkere lijn in de verte. Waar heeft de 'storm hen heengevoerd? Zal dit werkelijk het einde van hun rampspoed zijn? VEENENDAAL Oude Kerk 9.30 uur ds v. d. Berg, 5 uur ds Vroegindewey van Barneveld. Julianakerk 9.30 uur ds Vroegindewey, 5 uur ds v. d. Pol. Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds Wisgerhof, 5 uur ds Vroegindewey. Sionskerk 9.30 uur ds v. d. Pol, 5 uur ds v. d. Berg. Veeneind 3 uur ds v. d. Berg. Dijkstraat 2.45 uur ds Viegen van Achter berg. Ger. Kerk Kerkewijk 9, 10.30 en 5 uur ds Zeijl van Baarn. Ger. Kerk (ver.geb.) 8.15 en 3 uur ds Smelik. Chr- Ger. Kerk Beatrixstraat 9.30 en 5 uur ds Heerma. Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat 9.30 en 5 uur ds Keuning. Ger. Gem. syn. geb. Eltheto 9.30 en 5 uur leesdienst. Ger. Gem. Fluitersstraat 9.30 en 5 uur leesdienst. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds De Pree. Leger des Heils 10 uur heiligingsdienst, 12 uur zondagsschool, 6.45 uur open luchtsamenkomst, 7.30 uur verlossings samenkomst. R.K. Kerk Salvatorkerk Patrimoniumlaan 8 en 10.15 uur H. Mis, 7 uur Lof. H. Willibrordkerk Nieuweweg 8 en 10.15 uur H. Mis, 7 uur Lof. Herst. Apost. Gem. i.d. eenh. der Apost. Godsdienst 10.15 en 16 uur, woensdag 19.30 uur. Ned. Herv. Kerk „Sola Fide" 10 uur ds De Veij Mesdagh van Den Haag, 5.30 uur ds Goedhart (zangdienst). RHENEN Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 uur ds Lam van Lunteren, 5 uur ds Vos van Benne kom. Herv. Gem. 10 uur ds N. Kooreman, 7 uur ds J. Wiersma, legerpredikant te Ede, jeugddienst. Prot. Bond geen dienst. Ger. Kerk 10 uur ds Slingenberg van Ede, 5 uur ds H. Volten Ger. Gem. (syn.) 10 en 5.30 uur leesdienst, dinsdag 21 april 7.30 uur ds M. Heer schap van Borsele. Ger. Gem. (Plantsoen) 10 en 5.30 uur lees dienst, donderdag 23 april 7.30 uur ds v. d. Woestijne van Barneveld. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst, maandag 20 april 7 uur ds Gebraad van St. Philipsland. OVERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur dhr Meyer van Veenendaal. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst. ELST Ned. Herv. Kerk 10 uur dhr Blijleven van Utrecht, 6 uur ds Wisgerhof van Veenendaal. Ger. Gem. 10 en 5.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 10 en 4.30 uur leesdienst. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk 10 uur dhr v. d. Born, 6 uur ds Van Viegen. Oud Ger. Gem. 9 en 6.30 uur leesdienst. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds Schip per. Ger. Gem. 9.30 en 6.45 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 3 uur leesdienst, woensdag 22 april 7.30 uur dhr Kamp van Utrecht, zaterdag 25 april 7 uur ds Du Marchie van Voorthuysen van Leersum. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk 10 en 5 uur ds J. de Jager. Ger. Kerk 10 en 5 uur ds L. Zwaan. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds L. van de Peut. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds D. G. Mole naar, voorber. H.A. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds H. v. d. Linden. Vrijz. Herv. 10.30 uur ds P. v. d. Wal in de Schans. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds P. W. v. d. Veen. Ger. Gem. 10 en 6.30 uur dhr B. Roest, j Ger. Gem. noodgeb. 10 en 6.30 uur lees dienst. A.s. zaterdag Dovo - Nunspeet Aanvang 4.15 uur Terrein Panhuis VEENENDAAL: Dr. E. Reydon, tel. 2134. RHENEN: Dr. Wüchers, tel. 328. EDERVEEN, DE KLOMP, LUNTEREN: Dr. v. d. Scheur te Lunteren, tel. 08388- 460. RENSWOUDE: Dr. Th. S. ter Velde, tel. 450 (eigen praktijk). SCHERPENZEEL: Dr. Reuken, Holevoet- plein, tel. 03497-250. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: Dr. Kars te Amcrongen, tel. 03434-273. AMERONGEN Ingekomen: A. Ploeg- van der Velden van Renswoude; H. van Veenendaal van Leersum; L. G. Stolwijk en gezin van Nederhorst den Berg. Vertrokken: F. N. Eekhout naar Mid delburg; P. Mannak naar Middelburg; P. A. W. Nagel naar Leersum; E. J. Johan nes naar Zeist; G. H. Verweij naar Gel- dermalsen; J. van Noort en gezin naar Noordwolde; J. N. van Spanje naar Sit- tard; D. Hoonhorst naar Diepenveen; G. J. E. van Loo en gezin naar Driebergen; I. A. Smidt naar Amstelveen; D. K. Smidt naar Ermelo; A. J. van Spanje en gezin naar Leersum; C. G. Rietveld naar Odijk. RHENEN Ingekomen: J. van Eldik (gez.) van Kes teren; J. Wichhart van Renkum; G. Bus- weiler g.m. T. M. Jordaan van Amers foort; A. W. Leeman g.m. H. G. van Dru- ten van Valburg; M. Dekker van West stellingwerf; J. W. Maarschalk v. Canada. Vertrokken: Tr. M. Nanninga naar Utrecht; C. H. Nellestijn (gez.) naar Gel- dermalsen; H. F. J. Belmer naar Hilver sum; B. van de Weerdhof (gez.) naar Vee nendaal; D. A. de Jong g.m. C. A. Hensen naar Veenendaal; A. van Wijk naar Rot terdam; A. Wouters naar Weert; C. W. de Weijer naar Doetinchem; A. Kwint naar Lienden; V. B. M. Hochstenbach (gez.) naar Utrecht; G. H. W. van Es naar Enschede; W. Bokschoten naar Gronin gen; A. H. Keijman naar Dalfsen; G. R. Newland naar Arnhem. Ingezonden SIERTUIN WEDSTRIJD 1959 De tijd nadert weer voor het keuren van de voorsiertuinen van klein tot groot in onze stad. Ondergetekende, als voorzitter van de keuringscommissie meende daarom goed te doen. hierover nog het een en ander naar voren te brengen. Door de uitbreiding van onze stad met gehele wijken en straten met min of meer grote voortuinen wordt de concurrentie naar de prijzen ook steeds groter. Iemand die zo gelukkig was vorige jaren steeds prijzen te behalen, moet niet menen daar door recht op een prijs te hebben. Een prijs moet elk jaar weer verdiend wor den en daarom moet men steeds zijn best blijven doen, de tuin het gehele seizoen steeds mooi te hebben. Dit doet een ander ook en dus wordt er, als het goed is, steeds een sportieve strijd geleverd. Een mooie tuin geeft niet alleen voldoening voor de bezitter, maar werkt ook mee aan de verfraaiing van het stadsbeeld. Heeft u moeilijkheden of vragen met betrekking tot de behaalde cijfers, wendt u zich dan tot een van de drie jury-leden, die gaarne bereid zijn u van advies te dienen. Wij wensen u veel succes en weest voor al sportief als u niet zo hoog gewaardeerd wordt als u gedacht had. A. BLOM Voorzitter keuringscommissie Siertuinwedstrijd VW-Rhenen. zó veilig zó goedkoop in gebruik zó be trouwbaar zó laag in prijs dat, als U denkt aan de aanschaf van een fiets, U zeker SOLEX zult kiezen En alleen Solex biedt U zoveel voordelen: veilige snelheid van 80 km per uur zeer laag benzineverbruik (ongeveer 1 op 70) bijzonder betrouwbaar en onverslijtbaar unieke service (alleen al ln Nederland 300 service-stations) het laagst geprijsd, het hoogst geprezen I Kom eens kijken en maak een proefrit Officieël Solex service Station Dr Slot. de Bruinestraat 3 Tel. 2771 VOOR EXCLUSIEVE HERENKLEDING De Speciaalzaak voor al Uw Herenmodes Hoofdstraat 75 Veenendaal A. W. van der Sluis-Dekker Zandvoort 26 - Amerongen Telefoon 03434-437 Sloopbedrijf en rondhout- handel Franseweg 87, Eist (U). Tel. 08377-276 en 278 Biedt te koop aan: Grote partij ribben, planken, ramen, deuren, rondhout. VERHUUR TROUWKLEDING D. v/d Meijden - Veenendaal HOOFDSTRAAT 46 BUITENGEWONE AANBIEDING Wegens inruil te koop aangeboden uitvouwbaar, geheel compleet, torsievering, nieuwe banden, (wagen moet wat geschilderd worden) voor de spot prijs van 650,Eikenlaan 10, Veenendaal ALLEEN DE BETERE KWALITEITEN TERLENKA: nooit meer strijken, geen weerkringen, ijzer- sterk. Zie onze sortering en vraag inlichtingen Tredford - Wollen bouclé - Jabo - Dura vel - Cocos- twisted O Voorts NIEUWE grote toonkamers voor meubelen, waarvan op de eerste étage speciaal voor moderne meubelen MOKKA-PUNTEN van 25 voor 20 cent 250 gr. BITTERKOEKJES van 1.10 voor 0.90 RHENEN ACHTERBERG Herenstraat-Grebbewcg Achterbergsestraat Schilderen is no niet moefltfk meer, dank zü Plasticolor, de moderne verf met PolynoL Met vakkundig advies zijn wij u graag van dionsL Verkrijgbaar bij: IIO „OROGISTEN-ASSOCIATIK" tegenover gemeentehuis, Rhenen Eigenaar H. v. d. Berg BOORDEVOL CHARME MET EN ZONDER NAAD 2.95, 3.50, 3.95, 4.50 Crêpe mousse 4.95 KOUSENHUIS ZANDSTRAAT 84 VOLLEDIG SUCCES BIJ t JUISTE ADRES Depöt J. Budding Nieuweweg 66 Telefoon 2986 Veenendaal

De Vallei | 1959 | | pagina 2