£>ftvv Het 2e pak AH-koffie voor HALVE prijst DE VALLEI Si SHIRTS WITTE Q KRUIS Pantervolleybaltoernooi werd onvergetelijk succes Climax-tafeltennistoernooi weer ten einde AH-GOUDMERK 185 AH-GROENMERK 155 AH-ROODMERK 155 AH-PAARSMERK 13 5 93 78 78 68 HEEFT DE 4 LEKKERSTE KOFFIES! Voor de Jeugd TOPLIN QQQQQQQ® Veel dank verschuldigd aan directie van Panterfabrieken VOLLEYBAL SEV weer een stapje dichter bij kampioenschap GVW won in Amersfoort met 2-1 van Cobu-Boys Merino's moest tegen WOP met 2-1 nederlaag genoegen nemen Dovo boekte schrale over winning op Nunspeet VRC verloor, door verkeerde opstelling, van DTS '35 E. Vos prolongeert z'n titel De beschikbare 100.000 viersmakenpak- ken koffie waren in enkele dagen uit verkocht. Niettemin kunt u ook nu het fijnste kopje koffie voordeliger drinken dan ooit. Profiteer ook deze week nog van onze aanbieding: bij een pak AH-koffie, goud-, groen-, rood- of paars- merk, het 2e pak van dezelfde smaak voor de HALVE prijs. der van aer De kwaaie kalkoen De verdwenen bankdirekteur door TOM LODEWIJKS dreigt Veenendaal was jJ. zaterdag het centrum van het grootse volleybal. Sterke teams uit het gehele land waren naar Veenendaal gekomen, om te strijden voor de, door de Pantersigarenfabrieken uitgeloofde prijzen. Voor de volleyballievende Vcenendalers is het een onvergetelijke dag ge worden, temeer daar alles precies op tyd verliep. Tegen half drie opende de VVV-voor- zitter, de heer Van Ginkel, het toernooi. Hij memoreerde, dat niet alleen de prij zen door de Panter beschikbaar waren gesteld, maar ook kreeg iedere deelnemer twee consumpties aangeboden, wat bij de teams zeer veel bijval vond. Van de zijde van het Veenendaalse ge meentebestuur kwam wethouder Van Kuyck in de loop van de middag een kijkje nemen. De dames waren verdeeld in twee pou les. In poule A: SVV; Athlon en WA; poule B: SOS; Union en VVV. De hoogste twee van iedere poule speelden tegen el kaar om de finale te bereiken. Hetzelfde systeem werd bij de heren toegepast. De poule-indeling was hier A: SOS; WA en Concordia; poule B: Union, EAVV en Reva. De eerste wedstrijden begonnen vrij matig, maar naarmate het toernooi vor derde verhoogde het spelpeil automatisch en was er af en toe van zeer goed volley bal sprake. In de volgende poule ging het geheel anders, alle wedstrijden eindigden in deze poule in een gelijk spel. VVV kwam hierdoor ongelukkigerwijs op de derde plaats. Bij de heren waren in beide poules dui delijke verschillen te constateren tussen de nrs. 1, 2 en de laagst geklasseerde. In poule A was dit SOS en in poule B het wel zeer zwakke en niet in dit selecte Zaterdagmiddag speelde het Veenendaal se SEV een thuiswedstrijd tegen DSO. II uit Culemborg. Het was geen hoogstaande partij volleybal: de tegenstander werkte daarvoor ook niet inspirerend. De twee eerste sets werden door SEV binnen een kwartier binnengehaald: 15-5 en 15-6. In de derde set liet Gert van de Boven- kamp zich vervangen door Willemsen. Dit leek riskant te worden, want de aan val had een groot deel van haar kracht verloren: met 11-15 brachten de Culem- borgers deze set op hun naam. In de vierde set was het echter weer SEV, dat met prima spel DSO volledig haar wil oplegde. Met 15-2 werd de laat ste set gewonnen en daardoor kwam SEV weer twee punten dichter bij het kam pioenschap. A.s. zaterdag speelt SEV haar laatste thuiswedstrijd tegen de Utrechtse stu- dentenploeg USS 3. Het is mogelijk, dat deze wedstrijd de kampioenswedstrijd voor de Veenendalers betekent, indien Cito alsnog twee punten in mindering worden gebracht wegens niet opkomen. Mocht dit niet het geval zijn, dan zullen Sipkema en zijn jongens nog een week moeten wachten. GVW won tegen Cobu-boys en heeft nu nog één puntje nodig om zich kampioen te kunnen noemen. Zo als te verwachten was, is het deze keer niet zo gemakkelijk gegaan. De Amersfoorters hadden de grote overwin ning die zij in Veenendaal geboekt had den nog in hun hoofd en voelden er veel voor, om dit kunststukje nog eens te her halen. Toch waren de Veenendalers over wegend sterker. De gasten speelden sterk verdedigend en trachtten met snelle uit vallen een doelpunt te forceren. Het lukte echter aanvankelijk aan geen van beide kanten zodat de rust met een dubbel blanke stand in ging. Na de hervatting werd de strijd harder, maar wisten de ploegen zich tot de 20ste minuut te handhaven. Toen kwamen de Amersfoorters aan een goedkoop doel punt. Van de Bovenkamp speelde terug op het doel, dat echter juist door doelman v. d. Pavert verlaten was. Via de paal kwam de bal voor de voeten van de Amersfoortse midvoor, die toen weinig moeite had om zijn club de leiding te geven 1-0. Direct daarna bracht Jan v. d. Bovenkamp echter de partijen na goed doortastend spel weer op gelijke voet 1-1. Weer vijf minuten later namen de Vee nendalers de leiding na goed doorzetten van Anton Leppers 1-2. Cobu-boys stelde daarna alles in het werk om de gelijkmaker, waarmede zij veilig zouden zijn, te fabriceren, maar de GVW achterhoede stond geen doelpunt meer toe. Zaterdag spelen de blauw-witten uit tegen Jonathan en behalen zij maar een gelijk spel, dan is het kampioenschap een feit. Merino's moest in een harde en romme lige wedstrijd, waarbij de scheidsrechter zich in het nemen van vreemde beslis singen niet onbetuigd liet, tegen WOP met een 2-1 nederlaag genoegen nemen. Toch was het Merino's dat in de 15 de minuut met de wind in de rug, door debu tant v. d. Voort, de leiding kon nemen. Hoewel de Veenendalers het nog reste rende half uur voor de rust een grote veldmeerderheid aan de dag legde, kon den zij het toch niet verder brengen dan de 1-0 voorsprong. Ook na de hervatting waren de Merino's tegen de wind in aanvankelijk iets ster ker maar geleidelijk aan namen de gas ten het initiatief over en bouwden steeds meer aan de aanval. In de tiende minuut werd het gelijk, toen de Veenendaalse verdediging bleef staan voor vermeend buitenspel. Er werd echter niet gefloten, waarna de gasten gelijk maakten 1-1. Een kwartier voortijd maakte WOP het winnende doelpunt 1-2, waarmede zij een verdiende overwinning hadden be haald. gezelschap passende Union uit Nijmegen. De dameswedstrijd om de vijfde en zes de plaats werd duidelijk door onze Vee nendaalse dames gewonnen van WA met 13-15 en 5-15. Bij de heren SOSUnion, was SOS de sterkste, zodat Union op de laatste plaats is gekomen. De halve finales dames tussen Athlon en SOS en UnionSVV waren van goede klasse. Uiteindelijk won het geroutineerde SOS van Athlon, maar Union—SVV ein digde in een gelijk spel. De punten van de twee games brachten echter Union in de finale. De halve finales tussen de heren waren van goed gehalte. Concordia versloeg EAVV en in de andere halve finale zege vierde WA over Reva. Daaruit volgde de strijd om de derde en vierde plaats tussen EAVV en Reva, waaruit Reva als overwinnaar uit de bus kwam. Union en Concordia winnaars De damesfinale SOS—Union is niet ge worden wat men verwachtte. Een zeer zwak startend SOS zag al binnen enkele minuten tegen een 0-7 achterstand op. Allengs veranderde het spelbeeld en door harde services van SOS kwam de stand op 14-14. Twee kleine foutjes waren ech ter fataal en Union won met 14-16. In de tweede game nam Union opnieuw een 7-0 voorsprong en won ook deze game met 15-7. De herenfinale was van geheel ander kaliber, van beide kanten goed en en thousiast spel met hoogstaande spelmo menten. Concordia had eveneens goede aanval len, die veelvuldig gelardeerd werden met prachtige penetraties. Tot 7-7 ging het spel gelijk op, maar plotseling ver hoogde de Rotterdamse ploeg het tempo en won met 15-8. De tweede game begon in een lager tempo. Aanvankelijk kon WA geen vat krijgen op het spel van Concordia en door taktische passes liepen de Rotterdammers uit tot 9-3. Na time out verhoogde het tempo aanmerkelijk. Steeds beter werd het spel en vormde zodoende een waar dige finale van dit Pantertoernooi. Tenslotte zegevierde het R-damse Con cordia met 15-10 en nam voor een jaar de wisselbeker mee naar huis. Direkt na afloop reikte namens de Pan tersigarenfabrieken de heer Stoffels de prijzen uit. Deze dankte allen, die hun medewerking hebben verleend aan het welslagen van dit toernooi en in het bij zonder mej. Sasburg en de heer G. v. d. Kolk. Hierna reikte de heer Stoffels aan de herenteams, scheidsrechters en orga nisatoren een doosje sigaren uit. Een aar dige geste wat ongetwijfeld bij de spelers en officials veel goodwill heeft gekweekt voor het jaarlijkse Pantervolleybaltoer nooi. Dovo had het j.l. zaterdag goed bekeken en legde in de eerste helft met belang rijk windvoordeel de basis voor een schrale overwinning op het bezoekende Nunspeet. Met de rust hadden de rood- witten een 3-0 voorsprong bereikt, die echter veel groter had kunnen zijn, als tè peuterig en tè veel individueel spel, de doelpunten niet in Je weg gestaan hadden. Dovo pakte bij de aanvang van de wed strijd meteen goed aan. Succes bleef dan ook niet lang uit, want bet was al spoe dig Klaas van Hal, die na goed aangeven van Roel Schoeman, alleen op hot doel afging en de bal in de uiterste hoek plaatste (1-0). Dovo bleef, dank zij het windvoordeel, overwegend sterker, wat in de twintigste minuut resulteerde in een goed doelpunt van Roel Schoeman, hiertoe in de ge legenheid gesteld door Marinus van Zet ten (2-0). Even leek het dat de gasten wat van de achterstand zouden gaan inlopen, maar een hard schot van de Nunspeetse mid voor ging juist langs de verkeerde kant van de paal. In de achtendertigste min. greep de doelman der gasten mis bij een slap schot van Van Zetten, waardoor het 3-0 werd. De Veenendalers kregen daar na nog enkele goede kansen, maar deze werden om zeep gebracht. Na de hervatting ging het allemaal heel anders. Nu waren het de gasten die met de straffe wind in de rug fel van leer trokken. Het was dan ook in de tweede minuut reeds 3-1. Hoewel de gasten daarna aanhoudend op de aanval speelden, duurde het toch nog tot de vijfendertigste minuut voor zij er 3-2 van konden maken. Met man en macht werd toen nog geprobeerd om ook de gelijkmaker in de touwen te druk ken, maar dank zij de prima Veenendaal se verdediging, waarbij vooral spil Van de Kraats zich onderscheidde, bleef het 3-2. VRC kwam in Ede met een gewijzigde opstelling tegen DTS '35 in het veld, wat hun echter noodlottig werd. Cornelissen speelde op de linksbuitenplaats, terwijl Van Baren als midvoor opereerde. Deze was echter bij lange na niet opgewassen tegen het harde spel van de Edese spil. De Veenendalers kwamen in de eerste helft dan ook niet verder dan een 3-0 achterstand. Het moest echter eerst nog 4-0 worden, voor VRC er eindelijk eens over ging denken om Cornelissen weer op de mid- voorplaats te zetten. Er werd nu een heel ander spelletje gespeeld, dat reeds vijf minuten later na goed doorzetten van Cornelissen een prima doelpunt opleverde 4-1. In de 20ste minuut bracht Nellestein uit een goede pass van Cornelissen, de stand zelfs op 4-2, terwijl de nu rechts binnenplaats spelende v. Baren, tien mi nuten voor tijd het derde doelpunt voor zijn rekening nam. VRC probeerde de resterende tijd nog om gelijk te maken, maar de Edese achterhoede hield goed stand en stond de gelijkmaker niet mèer toe. Zaterdag werd in het gymnastieklokaal achter de Koningin Julianaschool weer het jaarlijkse „Gelderse Vallei-toernooi" georganiseerd door de tafeltennis vereniging Climax. Doordat ook de enige dame die had ingeschreven was verhinderd, was het deze keer een aangelegenheid van louter heren. In de overgangsklasse wist E. Vos voor de derde achtereenvolgende maal beslag te leggen op de titel en hierdoor definitief in het bezit van de fraaie wisselbeker te komen. In de kwartfinales waren enige verras sende uitslagen te noteren. V. Dam kon het niet bolwerken tegen Stuivenberg en v. Eist wist geen voldoende vat te krij gen op de effectvolle serves van Abra hams. V. Manen won verder van v. Dijk en Vos had heel veel moeite met Budding die in de derde game zelfs nog een 18-17 voorsprong had. Doordat Budding te veel wilde forceren en bovendien nog een serveerbal miste haalde Vos de halve fi nale. Hierin had hij met v. Manen veel minder moeite, terwijl in de andere halve eindstrijd Stuivenberg Abrahams geen schijn van kans gaf. Ook in de finale was Vos zichtbaar de sterkste en won met de cijfers 21-11 en 21-12. In de eerste klasse waren maar 2 pools van 3 .terwijl W. B. Vos was vrij geloot. J. Heikamp en v. Riel kwamen hier als overwinnaars uit hun pool. Laatstge noemde plaatste zich hiermede direct in de finale terwijl Heikamp en Vos nog on derling moesten uitmaken wie hierin v. Riels tegenstander zou worden. Vos bleek hier de gelukkige te zijn. Deze finale werd gekenmerkt door lange rallys waar in beide spelers toonden de bal lang in het spel te kunnen houden maar waarin het nogal ontbrak aan tempo en verras sing Nadat beide spelers een game voor zich hadden opgeeist moest een volko men leeggespeelde v. Riel alvorens aan de derde game te kunnen beginnen even op adem komen In de derde game leek rechtstreeks op de overwinning aan te dealert 2« Fa. J. v. d. HORST Rhenen, TeL K 8376-484 stevenen maar moest toch nog een prach tige voorsprong laten schieten en met 22-20 trok v. Riel nog aan het langste eind. In de tweede klasse moest Stuivenberg het in de halve finale alweer opnemen tegen Abrahams en ook hier bleek hij de sterkste. In de andere helft ook twee Swift-spelers n.l. Jansen en Van Dijk, waarvan laatstgenoemde de sterkste bleek Ook in de finale was Stuivenberg de sterkste. Hierbij moet nog worden ver meld dat in de pouls Van Dijk van Stui venberg had gewonnen, maar deze was via een herkansing toch nog terugge komen. Ook in de derde klasse was de titel voor een Panter-speler, n.l. Middelhoven, die in de finale Van Reveren van Ritac te rug wees. In de vierde klasse ging de titel naar Centing, die in een zeer spannende finale van Jansen won. Hier waren de cijfers 21-15; 32-30. Bij de junioren was het weer het be kende beeld, n.l. drie Climax-spelers en de jonge Stuivenberg van Panter die ook nu weer de sterkste bleek. Ook in het ju nioren-dubbel wist hij samen met De Koning beslag op de titel te leggen. In het heren-dubbel tenslotte wisten v. d. Broek en Stuivenberg hun titel te behouden door in de finale over de com binatie Vos-Heikamp te zegevieren. Om circa negen uur kon de bondsgede- legeerde, de heer Tardijn, de prijzen met een toepasselijk woord aan de diverse winnaars uitreiken en het viel hierbij op dat de Gebr. van Stuivenberg nogal eens voor het voetlicht moesten treden. Hiermede kwam weer het einde van Ie pak de vol-aromatische koffie de mild-geurige koffie de mild-krachtige koffie de pittige koffie 2e pak Iedere bezoekster in onze zaak kan niet meer dan één keer van deze aanbieding profiteren. Albert Heijn een toernooi dat onder de deskundige de Koning, Panter. leiding van de heren Hermans en De Waal en bondsgedelegeerde Tardijn, een vlot verloop had. De gedetailleerde uitslagen waren: Overgangsklasse: 1. C. Vos, Climax; 2. J. Stuivenberg, Panter; le klasse: 1. J. van Riel, Ede; 2. W. B. Vos, Climax; 2e klasse: 1. J. Stuivenberg, Panter; 2. H. van Dijk, Swift; 3e klasse: 1. H. Middel hoven, Panter; 2. A. van Reveren, Ritac; 4e klasse: 1. Lenting. Swift; 2. J. Jansen. Junioren: 1. H. Stuivenberg, Panter; 2. J. v. d. Berg, Climax; Heren-dubbel: 1. J. Stuivenberg, Panter en H. v. d. Broek, RTTV; 2. C. Vos en J. Heikamp, Climax. Junioren-dubbel: 1. H. Stuivenberg en T. Verschijnt als bijlage van het streekblad „De Vallei" onder redactie v. tante Jos Correspondentie te richten aan tante Jos, per adres: Parallelweg 10 Veenendaal 23 april Truusje Bos 23 Truus v. d. Broek 24 Huib v. d. Meijden 25 Tonny en Berty v. d. Haar 25 Truus Roks 26 Henk v. d. Heuvel 27 Jan Diepe veen 27 Gerrit Dinsbach 28 Alie Valkenburg 29 Evert van Deelen Gefeliciteerd! Volgende wedstrijd. week de uitslag van onze NIEUWE RAADSELS Voor ouderen: I. keukengereedschap een zangstem zit in een vrucht klein vruchtje vorm van bederf een boom „nieuw" in het Engels vernietigend oorlogstuig niet vast plaats dicht bij Veenendaal ontkennend antwoord X - - - X - - - X - X - X - - - X - - - X - X - X - - - X - - - X Op de kruisjeslijn komt de naam van een plaats in Drente. II. Wat is goed? A. De Donau ontspringt op: 1. de Kar paten; 2. de Mont Blanc; 3. het Zwarte Woud; 4. de Appenijnen. B. een heremiet is: 1. kalkhoudend ge bergte; 2. een rode verfstof; 3. een vlin der; 4. een kluizenaar. C. een ratelaar is: 1. een bloem; 2. houten speelgoed; 3. ankerketting van een schip; 4. een kletsgrage vrouw. D. een klewang is: 1 een klimplant; 2. een Oosters wapen; 3. een soort zeilboot; 4. een lange ijslepel. III. Met N zit ik in een wiel; met G ben ik niet aangestoken en met R ben ik een vogel. Voor jongeren: I. Verborgen plaatsnamen: 1. Wil je met deze lantaarn hem bij lichten? 2. Ga je met Els oesters eten? 3. Deze heer lenigde de nood van veel armen (2) 4. Ik heb al kaas gehaald Ans 5. Geef me even een vel papier 6. Toen het kabaal tenslotte ophield, was het te laat. II. Er zijn oren, waarmee geen mens en geen dier kan horen en ze staan erg slor dig. Wat zijn dat voor oren. I. X - X - - - X - - X X X X X X X - - X - - - X - X le rij een medeklinker 2e rij een man die eten kookt 3e rij een meisje op haar trouwdag 4e rij 't gevraagde woord 5e rij een der kanten van een huis 6e rij klein soort paard 7e rij een medeklinker Op de beide kruisjeslijnen komt de naam van een mooi siervisje. VOOR AL UW HERENMODES Hoofdstr. 75, Telefoon 2658 Het is wat op de boerderij, De boerderij van Steven. Het vee heeft er, geloof me vrij, Van gist'ren af géén leven. De boer kocht een kalkoense haan, Die loopt daar nu te pronken. Hij deed de koeien eerst verstaan, Dat ze verschrikk'lijk stonken. FEUILLETON 8. Jan Dankers en Hans Miedema wa ren huisvrienden. Hans, de zoon van de eigenaar-uitgever van de Dalense courant, praatte graag met de jonge, bekwame inspecteur. Hij had grote be langstelling voor alles wat met crimi naliteit samenhing, de belangstelling van zijn beroep. Dankers wist van zijn krfnt, dat hij Hans Miedema vertrou wen kon. Hij had Hans allerlei dingen verteld over zaken die „nog niet rond" waren, wetend dat er in de Dalense Courant geen letter over geschreven zou worden. Hans was ook een favo riet van de jonge mevrouw Dankers, die het altijd gezellig vond als hij kwam, want haar man, die soms een uur of langer kon zwijgen en broeden over een „zaakje" werd gezellig en praatte, wanneer Hans kwam binnen vallen. Zij zelf zat dan zoals ook nu, onder de schemerlamp en las of haak te, zei bijna niets maar luisterde. Ze hoorde Jan graag praten over zijn werk waarin hij opging. Dat werk riep hem dikwijls en lang van haar weg. Maar ze hield van een man, die hield van zijn werk. Zij moest zo'n dooie diender niet, die plichtsgetrouw heen en weer slofte van huis naar kantoor en van kantoor naar huis, zei ze altijd. „Ik ken die Thera van Maurik nog van vroeger" ontdekte Hans „ze was met me op school. Klein mager spriet je, grote grijze ogen, blond haar klopt dat?" „Ja, dat klopt wel. Mager is ze ook nog. Ze ligt daar in het sanatorium. Maar lelijk is ze helemaal niet. Die ogen, man „Pas maar op" waarschuwde me vrouwtje Dekker, en haar eigen don kere ogen straalden spottend. ,,'t Is weer eens heel wat anders dan altijd die dropogen van jou", smaalde Dekker terug. „Zal ik maar een groene bril gaan dragen?" informeerde ze. „Bewaar me" smeekte hij „ik zal nooit weer wat over je ogen zeggen, maar dat niet!" „Je hoeft heus niets meer over mijn ogen te zeggen, na alles wat je er al over gezegd hebt" gaf ze terug. „Zal ik eens een bloemlezing geven, Hans?" „O toe, Miek", verzocht de inspec teur, „draag m'n schande niet uit. Ik wil weten dat ik lyrisch geweest ben over die „Drop-ogen", hielp ze lachend. „We dwalen af" schoot Hans zijn vriend te hulp, en de inspecteur zag hem dankbaar aan. Mevrouw Dekker mompelde iets over mannen, die elkaar nooit in de steek laten en hervatte haar werk met een voldane glimlach. „Ja", hervatte de inspecteur het ge sprek. „Dat kind heeft me toch aan 't denken gebracht. Ze achtte haar vader psychisch noch tot het een, noch tot het ander in staat. Nu is dat niet zo ver wonderlijk. Als er iemand vermoord wordt, begrijpt in zijn naaste omgeving niemand hoe het mogelijk was. Als iemand een misdaad pleegt, zijn al z'n vrienden en kennissen stom ver wonderd. Nee, dat hadden ze nooit ge dacht, dat nooit achter hem gezocht. Een mens is een wonderlijk schepsel. 't Is net als IJzerman zei, de direc teur: „Hoeveel mensen hebben niet een kant aan hun leven, waarvan niemand weet „Misschien IJzerman zelf óók", wierp Mieke Dekker er tussen, al had ze schijnbaar verdiept gezeten in haar boek. Hans Miedema lachte, maar Dekker keek nadenkend. „Wie weetzei hij toen. „Ik ga die Thera es opzoeken zater dag", besloot Hans spontaan. „Zeker om er nieuws uit te pulken" informeerde Dekker onelegant. „Jan", bestrafte zijn vrouw. „O ja", gaf Hans toe, „zeker óók om er nieuws uit te „pulken" zoals jij dat zo schoon noemt. Weet je, ik vind deze zaak ook merkwaardig, hoogst merk waardig. Als ik zo hoor wat Thera jou heeft gezegd, dan geloof ik, voor zover ik de oude heer kende, dat ze schoon gelijk had. Maar dat is het niet alleen. Je zegt zelf, dat ze iedere zaterdag haar vader op bezoek krijgt. Aanstaande za terdag komt hij niet. Dan moet er een ander komen. Nou, dat zal ik dan maar es zijn. Ik ben een oude schoolkame raad van haar „Hoe kom jij nu zo hier?" vroeg The ra van Maurik. „Eerlijk gezegd, om twee redenen" antwoordde Hans Miedema. Hij keek naar haar, zoals ze daar lag. Jan Dek ker had gelijk. Haar lichaam was teer maar als je naar haar gezicht keek, vergat je dat. „Maar vertel me eerst eens, hoe het met je gaat." „Nou best", antwoordde ze zakelijk. „Ik ga steeds vooruit. Nog een paar maanden, zegt de dokter, en dan mag ik hier misschien weg. Ik wandel al en ik zit al op. Maar als er bezoek komt, moet ik nog rusten." „Heb je geen ehbegon hij moei lijk. „Geen terugslag van al die ellende?" voltooide ze. „Ik heb 't er moeilijk ge noeg mee, maar gek, het lijkt wel of ik nu nog méér verlang om beter te worden en weer letterlijk en figuurlijk op eigen benen te staan. Maar ik vroeg: hoe kom jij zo hier?" Hij lachte. „Zo volhardend als jij bent. Om twee redenen, zei ik al. De eerste is, dat ik wist dat ehje vader vandaag niet zou komen. Toen dacht ik: laat ik dan maar gaan, ik ben nog een ouwe school vriend, niet?" „En hoe kwam je zo plot» op dat idee?" „Door Dankers, de inspecteur. Dat is een vrind van me. Die vertelde me van jou." „Je zit toch bij de krant van je va der, niet? Is dat soms de tweede re den?" Nu schoot hij ronduit in de lach. „Thera", zei hij, „je bent een ver schrikkelijk vrouwspersoon, nóg erger dan Mieke Dankers. Je ziet dwars door een man heen. Ja. Trouwens, dat wou ik je eerlijk zeggen. Ik zei toch al, er zijn twee redenen." „Nu de eerste reden vind ik de ver- kieselijkste", zei ze en keek glim lachend naar de grote kam bananen die hij voor haar had meegebracht. „Als dat inderdaad een réden is en geen smoesje." Hij keek naar haar en wist dat het geen smoes was. „Nee", zei hij „en als je het goed vindt, kom ik je nog wel es vaker op zoeken." „Dat hangt er van af, of je prettig bezoek bent." „Ik zal mijn best doen. En nu die twee redenen. Ja, ik heb ook als kran tenman belangstelling voor dit geval. De schapen rent hij achterna, En pikt ze in de poten. De kippen bijt hij ook al dra, En jaagt ze in de sloten. „Die lelijke kalkoense haan", Zegt Knor, het vette varken, „Zulk tuig, dat stinkt van eigenwaan, Hoort in de dierenparken." „Zo, vind je dat", roept de kalkoen. Hij blaast en piept van woede, Nu wil hij Knor ook wat gaan doen. Die wordt het bang te moede. Maar dan is plots de herrie uit. De boer komt aangelopen. „Zeg, lelijk beest", zo roept hij luid, „Ben jij m'n vee aan 't slopen? Ik stop je hier in deze kist En zet je op de wagen. En als je het soms nog niet wist, 't Is markt met enk'le dagen. Dan rijdt ik jou weer naar de stad, 'k Verkoop je weer, dat snap je. Ik ben je nu al meer dan zat, Zo'n herrie is geen hapje." De haan werd in de kist gezet, En die werd goed gesloten. En alle dieren hadden pret, Ze klapten in de poten. Het snertbeest kon nu niets meer doen. 't Was uit met al dat plagen. En... kocht de boer nóg es een kalkoen? Dat hoef je niet te vragen! Biedt weerstand me» poeders, tabletten, cachets Maar stel je gerust, Thera. Ik ben niet van plan indiscreties uit te bazuinen, ik maak geen sensatie. Maar toen de inspecteur mij vertelde, hoe je er over dacht, en toen ik zelf eens naging welke indruk ik van je vader had, vond ik dat deze zaak inderdaad een merk waardig aspect had." „Nogal ja", stemde ze nuchter toe. „Nu stel ik veel belang in crimino logie. Dankers en ik kunnen uren met elkaar zitten kletsen over allerlei za ken. Zuiver uit dat oogpunt gezien, is deze zaak interessant Maar er is meer. Al is de zaak gesust, de-naam van je vader is hierdoor bevlekt. Heel Dalen weet het. Dat snap je zó. Nu redeneer ik heel eenvoudig zó: Laten we nu eens veronderstellen dat je vader het niet gedaan heeft, noch het een noch het ander. Dan heeft een ander het gedaan. Dan is het geen zelfmoord maar moord." (Warét varvalgd.)

De Vallei | 1959 | | pagina 4