DE VALLEI er °P staat PAUK alleen Moeder *3-35 TOPLIN rMIOR SPORT SHIRTS ^fAAT$V0H L^*J Veenendaal speelt zondag de laatste competitiewedstrijd tegen Leones Uritnodigi Voor de Jeugd Burgerlijke stand SlRf PUROL KORBAN KERKDIENSTEN L. Spit, Spierpijn F/V SPORTPROGNOSE Kerkewijk 17« Telefoon 33j.3 VEENENDAAL TBABYDERM ™ieer" Ingekomen en vertrokken Zo*n Boterbal* Huidgenezing Zondagsdienst doktoren Marktberichten ECHT! ^>r f- JT Zoo'n Kooneginnedag die doet je toch wel iets. Veurdat et zooveer is dan zie je dur eigenlik niet veul meer dan een gewoon daggie vrij in. Mar op de heuge- like dag zelf dan vaart dur toch een ze kere verbondeheid mit et ouwe Oranje huis deur je heen. Ooveral et rood-wit en blauw en ooran- je, dat je in een zeekere feeststemming brengt. En de vollegende dag ken je in de krante leeze van et huiselike feest op et paleis in Soestdijk, waar de Koonegin zoo gewoon midde tusse allerlei slag minse staat en mit iedereen weet om te gaan en ok veur een ieder een hartelik woord heb. Zoo mot et veur die huisvrouw uit Rhenen - tussen twee haakies nog een Veense vanouds - ok wel de dag van dur leeve gewist zijn. Ze is eeve oud as de Koonegin en daarom wier ze mit ruim vijftig andere daames van gelijke auwer- dom op het paleis genooid. En de Koone gin mar mit ze klasseneere. Dat is om nimmer meer te vergeete in een minse- leeve. Driek was dur heel vol van. Eerlik, de traane van gevuul die stinge in dur ooge te schittere. En Driek is een harde hoor. Ja nou niet zo, dat -ze nerreges om geeft, ze heb ok dur zachte memente, mar deurgaans kan ze ooveral meraakels best teuge en dur hebbe nog niet veul traane oover dur wange gebiggeld. Mar dit was toch te groot veur dur. „Daar had is nou zonder ooverdrijve me leste spaarcentjies veur oover, Wout, as ik dat ok nog es mee mocht maake," zee ze mit een trillende onderlip. En dat was niet gemaakt, beste minse, mar recht uit dur hart gegreepe. Et is ok iets geweldigs, op de keeper genoome. Want je ken nouw wel zegge: we zijn een klein landjie geworde. We telle niet zoo erreg meer mee. We zijn Indië kwijt hetzeekera. Mar boove dat alles staat toch nog een groot bezit, een Koonegin. Wij zijn één van de weinige landjies in de wereld, die nog een Koo ning of Koonegin hebbe. En daar wordt naar gekeeke. In dat heele groote onbegrijpelijke Aameerikaa kijke ze durlui ooge dur op uit. En al kenne we dan een kommenets- kriesus hebbe en in feite zonder menis- ter-preesedent zitte: altijd is onze Koone gin dur nog. Niet gekooze, mar bij de graasie Gods. Daar zijn we blij om as Hollanders en daar magge we feest om viere. 't Was een lust al dat Ooranje. Op de jasse, op de fietse, de bromfietse, de autoos, affijn neum mar op. Jelui weete, wij zijn een bietjie minse op jaare. En daarom zijn we 's middags de feestvreugde een bietjie uit de voete gegaan en mit ze viere es op de Rijksweg angetippeld. Daar hebbe we de drukte van het verkeer bekeeke. Hoope autoos mit Ooranjevlaggetjies en strikke. Zooveul zelfs, dat we nog een Duitse autoo mit et Ooranje in top veurbij zaage zeile. Misschien is et die sjefeur van die autoo nog niet persies bekend waar et veur diende, mar dat doet er ok niet toe. Dur blijkt mar uit, dat et Ooranje op de andere autoos hun opge- valle is. Je zou dur kwaad om kenne worde en zegge: „Waar haale ze de bruutaliteit vandaan. As ze onze Koonegin inderted te pakke gekreege hadde, dan hadde ze Haar misschien niet zoo netjies behan deld." As iemand zoo riddeneert dan vindt ik dat toch jammer. We moste dur blij om zijn, dat ons feest zelfs op dat volk ooverslaat. Nou veur 't scheije van de mart nog effe heel iets anderst. Ik zag een tijdjie geleeje op de Kerkewijk een groote stof wolk, die ze eige langzaampies verplaats te. (ïk gelijk de weerberichte wel). Na derhand bleek et een stofwolk op wiele te zijn en nog laater bleek dur in die stofmist onze nieuwe veegmesjien te zitte. Ik von et eerst een bietjie vreemd, mar nou bin ik toch gerustgesteld, want naar ik heb hoore verluide is dur in de raadsvergaadering gezeid, dat de nieuwe stofzuiger et goed dee. Dan zei ik me wel vergist hebbe. Dat ken de beste ooverkomme. Laat staan gien eens de beste, Wout Blauwkous en reumatische pijnen wrijft U eveneens weg met De competitie is bijna afgelopen, vandaar dat er maar een klein voetbal programma is vastgesteld. Veenendaal speelt zondag haar laatste uitwedstrijd tegen Leones in Leeuwen. Dat zal dan voorlopig ook de laatste wedstrijd voor de tweede klasse zijn, omdat de degradatie de geel-blauwen het volgende seizoen in de derde klasse brengt. Of het dus winst of verlies zal worden in Leeuwen, is voor Veenendaal van geen enkel belang meer. Dovo heeft zaterdag rust, terwijl VRC uit tegen het Wageningse SKV speelt. Of dez wedstrijd winst voor de Veenen- dalers op zal leveren, is nog de vraag. Buitengewoon sterk zijn de Wage- ningers zeker niet, maar het zal wel een harde en taaie strijd worden. Een gelijk spel zou misschien de beste oplossing zijn. GVVV gaat naar Den Dolder om het tegen DOSC op te nemen. Nu de span ning gebroken is (GVVV is nl. zaterdag j.l. kampioen geworden) hangt van deze wedstrijd niet veel meer af. Toch nemen we aan, dat de Buurtlaanbewoners alles ook al promotiewedstrijden spelen. Za terdag moet in Nijkerk getracht worden om van NSC te winnen. Waarschijnlijk zal dat niet lukken zodat een nederlaag het meest voor de hand ligt. Ten slotte spelet het zaterdagelftal van Scherpenzeel, haar laatste wedstrijd in Utrecht tegen Posta. Deze strijd is voor Scherpenzeel, dat nog steeds in degra datiegevaar verkeerd, van groot belang. Nochthans lijkt ons een overwinning uitgesloten. Dan met Uu/ recept naar-. OOG EN BRILOPTICIËN rum mei Erkend ziekenfondsleverancier Het adres voor een ruime sortering en vakkundige behandeling van uw bril in het werk zullen stellen om de eer hoog te houden. Kampien Scherpenzeel speelt zondag haar eerst promotie wedstrijd in Bilt- hoven tegen Utrecht. De uitslag laat zich door het feit, dat wij Utrecht niet kennen, moeilijk raden. DVSA heeft in Hoogland, de zware taak om de club van die zelfde naam de punten af te nemen. Of dit lukken zal Vermoedelij niet, maar men kan aan het eind van de competitie van alles ver wachten. Het Scherpenzeelse Valleivogels gaat KENNISGEVING De inspecteur van politie te Veenen daal, verzoekt ons het volgende onder de aandacht van onze lezers te willen brengen: In overleg met het ministerie van So ciale Zaken en Volksgezondheid en de Keuringsdienst van Waren te Amster dam, wordt de aandacht gevestigd op een in Nederland in de handel gebracht apparaat, aangeduid als A.T.E.A. appa raat, van Engelse makelij. De letters A.T.E.A. zijn een afkorting van Army Tank Escape Apparatus. Het apparaat werd in de oorlogsjaren ont worpen om dienst te doen als reddings toestel voor de bemanning van gezonken amfibietanks. Als zodanig - dus als red dingstoestel voor gebruik bij een plotse ling noodgeval, zoals het zinken van een amfibietank - is het apparaat geschikt. Gebleken is, dat verschillende van die apparaten, afkomstig uit dumps, in Ne derland aan het publiek zijn verkocht en dat men geneigd is, het apparaat te ge bruiken bij het beoefenen van de onder- waterzwemsport. Blijkens mededeling van de fabrikant van het apparaat, bevat de kleine zuur stofcapsule in -de luchtzak van het ap paraat slechts voldoende zuurstof voor een korte periode van ademhaling en wordt het CO-2-gehalte, dat door de uit ademing in de luchtzak wordt gevormd, bij langer gebruik fataal voor de ge bruiker. Bij de apparaten wordt geen gebruiks aanwijzing geleverd en het bezigen van een dergelijk apparaat door een ondes kundige of voor doeleinden, waarvoor het niet werd ontworpen, is levensge vaarlijk. Verschijnt als bijlage van het streekblad „De Vallei" onder redactie v. tante Jos Correspondentie te richten aan tante Jos, per adres: Parallelweg 10 Veenendaal WIE ZIJN ER JARIG? 7 mei Fietje van Hardeveld 8 Paultje van Os 9 Carla Cornelissen 10 Henny van Ravenswaaij 10 Annie de Kruiyff 11 Ike ter Hoeven 10 Jan Roelofsen 12 Carolientje van Capelle 12 Gert Jan Vermeulen 12 Wout Schoeman 12 Gerda Blankestein Wel gefeliciteerd! OPLOSSING RAADSELS I. Zo de waard is, vertrouwt hij zijn gaste. II. Maarn, Heerde, Delden, Joure, Mook, Domburg en Rolde. III. Ark, bark, mark. III. Vul in deze 16 vakjes in van links naar rechts en van boven naar beneden: le rij iets wat men in de apotheek haalt; 2e rij metalen putemmertje; 3e rij naam van een tollenaar (N.T.); 4e rij niet dor of verlept •ZALF ZEEP I. Melk, Eden, Lena, knal. II. Een echte nieus en twee neuzen aan de schoenen. III. Baars, voorn, snoek, paling. NIEUWE RAADSELS Voer ouderen: I. Welke Nederl. plaatsen kun je hiervan maken? Neéspunt (Gld.), usbums (Noord-Holl.),, stardit (Limb.), lebine (Drente), esgo (Zeel.) II. Ik ben een rivier in Spanje, verander mijn eerste letter dan word ik een stuk gereedschap, verander dan mijn laatste Bij juiste invulling komen in de vakjes: 2xa, 2xe, 2xf, 2xi, Ixk, 2x1, 2::r, lxs. lxv, lxz. Voor jongeren: I. X - - - - - zuidvrucht X - - - - 't tegenovergest. v. vet X - - - viervoetig dier X - - deel van je gezicht X - - - voertuig X - - - - t getal onder de tien X - - - - - arts, geneesheer Op de kruisjeslijn komt de naam van een der Waddeneilanden. II. Zet de cijfers één tot en met negen op VEENENDAAL Geboren: Francisca Clasina Johanna d. v. C. Hendriksen en J. C. F Rothuisen; Willem z. v. D. J. Jacobsen en J. Anbeek; Hendrik Marinus z. v. H. v. Leeuwen en Th. A. van Leeuwen; Nicolaas z. v. L. v. d. Pol en A. v. d. Bovenkamp; Suzanna Maria Gerarda d. v. W. Siemons en L. J. T. M. van Latum; Dientje Yolande d. v. D. Hup en A. van der Gaast; Antho- nius Leonardus z. v. H. J. Konings en L. van Kreel; Jan z. v. H. A. Bosch en M. M. P. Kievit; Gerrit z. v. J. W. van Essen en B. G. van den Heuvel. Ondertrouwd: N. Achterberg en A. M. de Kleuver; A. Verkerk en J. de Graaf; J. G. Hardaman en A. H. van Schuppen; E. Plate en H. Lasschcr; H. van IJmeren en A. van Kruistum; L. W. A. Meijer en A. M. Arends; G. van de Glind en J. de Kievid; A. van Manen en G. P. van de Bovenkamp; W. Verwoert en J. Menge; G. van Ravenswaaij en A. M. Engelage. Gehuwd: J. Vermeer en G. Veldhui zen; G. van den Brink en H. D. Slotboom. Overleden: Rijk van Hal, oud 54 jaar. echtegen. van E. van Butselaar. AMERONGEN Ingekomen: O. Meijer van Leersum; G. J. Willemsen-van Ledden van Lienden; C. R. Lourens van Wijk bij Duurstede; J. Jansen van Zeist. Vertrokken: A. Karssen naar Hilver sum; W. F. van der Werff naar Kesteren; G. J. van Maanen naar Rotterdam; H. van den Sigtenhorst naar Apeldoorn. i d£% VOOR AL UW HERENMODES Hoofdstr. 75, Telefoon 2658 En.puistjes verdrogen door Purolpoeder aan", duwde hij de jongen toe en hij gaf Marinus meteen een flinke, por in z'n ribben, zodat deze bijna op z'n neus viel. letter en ik word een water in ons land. een rij. Hieronder komt de naam van De andere jongens lachten. Ze gunden een natuurverschijnsel, soms in de wol ken te zien. 1 7 3 3 4 groeit op het land 6 8 2 1 een beroep 2 9 een landbouwwerktuig 5 4 6 7 berg waarop Mozes stierf III. Met J ben ik een kledingstuk; met B een zangstem; met T kun je iets in me dragen; met P heb je me nodig om over de grens te gaan en met K hoor ik in een tuinderij. Marinus werd nu eenmaal nooit voor „vol" aangezien. Als de andere jongens heerlijk voetbalden op het plein voor het cafeetje van „Teun de Pint", stond Ma rinus op de stoep van het postkantoortje en keek toe. Die jongens waren zo ver schrikkelijk wild. Probeerden de jongens wie het hoogst kon klimmen in de popu lieren, die langs de sloot van boer Dur- gers groeiden, Marinus stond er met de handen in de zakken naar te kijken. Nee, in bomen klimmen kon hij niet. Toch trok hij vaak met z'n schoolmakkers mee, die hem soms niet mals plaagden om z'n bangheid. Vooral Jaap van Wijk, die wel een hoofd boven Marinus uitstak, kon hem beslist niet uitstaan. „Ga naai je mammie, slome Tinus, als je te bang bent om te voetballen met dat lefpakkie Huldzulverheld Huidgezondheid de verschrikkelijke (10) In de opwinding van de laatste ogenblikken heb ben de mannen geheel vergeten dat zjj vlak onder de kust zijn gekomen. Het land ziet er dor en verlaten wrede wijze is omgekomen, waarschijnlijk van deze uit en Aram bedenkt, dat de vreemdeling, die op zo kust zijn laatste reis moet zijn begonnen. Het is alsof Sar zijn gedachten raadt, wanneer hij mompelt: „Ho pelijk worden niet alle vreemdelingen hier zo ont vangen!" ,,Dat zullen wij moeten afwachten", is Aram's antwoord. „Laat een geschikte plek opzoeken, waar wij agn land gaan!" En terwijl Sar zijn bevelen door geeft, herhaalt Aram in zichzelf de naam, die hem voortdurend bezig houdt. „Korbanprevelt hij zachtjes„Korbanzou hij de moordenaar zijn? De naam heeft een onheilspelende klankHet is Sar, die hem uit zijn overpeinzingen wekt. „Heer Aram dat lijkt wel een haven", zegt hij, terwijl hij op een natuurlijke inham wijst. Tegen de rotsen staan'enkele schamele hutten en op een heel klein stukje strand liggen twee haveloze, kleine boten. „Vissers waar schijnlijk", merkt Aram op. „Laat ons hier het anker uitgooien en aan land gaan". (Wordt vervolgd) Marinus die por wel. Allemensen, wat een zoutzak was dat toch. Waarom hij altijd achter hen aanliep mocht Joost weten, hij durfde toch nergens aan mee te doen. Met een ruk keerde Marinus zich om en liep naar huis, vechtend met zijn tranen. Eigenlijk was het niet zijn schuld, dat hij zo weinig flink was. Zijn ouders, wiens enigste kind Marinus was, legde hem te veel in de watten. Vooral zijn moeder kon het maar niet laten hem in alles te verwennen en de kleinste moei lijkheid voor hem uit de weg te ruimen. Als hij verkouden was, mocht hij niet naar school en na enkele dagen kwam hij dan terug met een dikke wollen das om zijn hals'en een warme trui aan, ook al was het prachtig lenteweer. Marinus' vader was directeur van de melkfabriek en zijn ouders konden hem geven wat hij (tot zekere hoogte dan altijd) wenste. Zo was Marinus opgegroeid tot een ver wende, weke jongen, die nooit eens met natte voeten thuiskwam, of een flinke winkelhaak in de broek. Marinus was dik. Dat kwam zeker van al de melk en de, ruim met boter besmeerde, boter hammen die z'n moeder erin stopte. Dit had hem echter de bijnaam „boterbal" bezorgd. Marinus vond het naar dat ze hem zo noemden en ook dat de jongens hem links lieten liggen, maar toch kon hij er niet toe komen eens flink mee te doen en alle schutterigheid van zich af te zetten, hoewel hij daar soms erg naar verlangde. Op een mooie voorjaarsdag, toen de jongens er op uit trokken om kievits eieren te gaan zoeken, fietste Marinus in z'n eentje door het dorp op z'n glanzen de grijsgroene karretje. De jongens had den hem te verstaan gegeven dat ze hem konden missen als kiespijn, ze gingen deze vrije middag heerlijk kievitseieren zoeken, daarbij moesten ze over heel wat sloten springen en dat zou hij, die vette „boterbal" toch niet kunnen. Mismoedig reed Marinus wat rond, tenslotte kwam hij toch ook buiten het dorp op de weg die de polder in voerde. In de verte zag hij de jongens gaan door het grasland, waar duizenden boterbloemen het veld geel kleurden. Hij zag hoe ze hun pols stokken in de sloten plaatsten en handig naar de overkant wipten. Met begerige ogen keek hij hen na. O, als hij toch ook maar goed alles durfde en niet altijd die angst had, dat hij mis zou springen of (bij het voetballen) een trap zou krijgen. Wat zou zijn leven veel fleuriger zijn als hij vrienden had en opgenomen was in een kring van jongens, met wie hij alles samen zou doen. Hij zuchtte maar eens. Een eindweegs het land in zag hij een kievit op de wieken gaan. Even later vloog nog een kievit op. Dat was vast een paartje. Hij kon wel eens gaan kij ken of daar een nest te vinden was. Stel je voor, de glorie als hij thuiskwam met een stel kievitseieren en de andere jon gens vonden niets. Zouden ze even op kijken. Hij gooide zijn fiets achteloos aan de kant van de landweg neer en klom over het hek, dat het weiland scheidde van de weg. Zoekend langs de slootkant liep hij, tot waar hij de kieviten had zien opvlie gen. Maar hij wist wel dat een kievit nooit rechtstreeks van zijn nest opvliegt, dat de vogels eerst een eind door het gras lopen om hun nest niet te verraden. Speurend liep hij rond, maar zijn zoeken werd niet beloond. Er waren geen eieren te vinden. Teleurgesteld keerde hij zich om en liep terug naar zijn fiets. Mis schien kon hij het ergens anders nog eens proberen. Van de jongens was al niets meer te zien, die zochten het verderop. Kijk daar scheerde weer een kievit laag over het land en een poosje later nam ook het vrouwtje de vleugels. Weer liep Marinus het grasland in en zocht naarstig naar de groene, zwart gespikkelde eieren, die hij toch zo dolgraag zou vinden. Maar ook nu zag hij niets dat op een ei leek en hij wilde al weer weggaan. Maar in eens bukte hij zich snel naar de slootkant en hij kon wel juichen van plezier. Daar lagen, bijna verborgen onder de gras sprieten, drie mooie kievitseieren, netjes met de punten tegen elkaar. Marinus haalde zijn zakdoek uit de zak en legde voorzichtig de eieren erop, nadat hij zich overtuigd had dat de eieren niet bebroed waren. (Wordt vervolgd) PINKSTER DINSDAGKOOPJES Borden diep en plat Maastricht fabrikaat 1 AA 3 stuks voor Ontbijtborden bijpassend 3 stuks voor (J. y\) Alles beslist eerste keus. Drinkglazen aat Leerdam 6 stuks voor Voorraadbussen fabrikaat Leerdam 0.69 plastic A AQ diverse kleuren Alleen dinsdag 12 mei 1959 Hoofdstraat 7, Veenendaal, Tel. 3103 VEENENDAAL: Dr. Annot, tel. 3198. RHENEN: Dr. Stegeman, tel. 315. EDERVEEN. DE KLOMP, LUNTEREN: Dr. Hey, De Klomp. tel. 08387-200. RENSWOUDE: Arts ter Velde (eigen praktijk) tel. 450. SCHERPENZEEL: Dr. Renken, tel. 03497- 220. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: Dr. Bakker, Leersum, tel. 03434-495. Eiermarkt: aanvoer 120.000 stuks. Prij zen van 11.50 -ƒ 12.— voor grote eie ren en van 7.tot 8.50 voor de klei ne eieren. Alles per 100 stuks. Handel vlug. Biggenmarkt: aanvoer 80 stuks. Prij zen van 60.— tot 75.per stuk. Han del matig. VOETBALVERENIGING VEENENDAAL HEEFT NIEUWE TRAINER In de plaats van de heer J. Zwartkruis, die zijn contract niet wenste te verlengen is benoemd tot trainer van de voetbal vereniging Veenendaal, de heer W. T. J. Vaal, wonende te Zeist. De heer Vaal, die op dit moment nog trainer van de semi-profclub Zeist is trainde voordien o.a. Velocitas, AGOVV, en Ajax. Hij zal tevens de tennisclub van SKF gaan trainen en treedt per 1 juni a.s. in dienst. Wéér die pijn?... dèt, maar ook die andere plagende pij nen vaagt u snel weg met WITTE KRUIS. tabletten, poeder* of cachets Geruchten om Prinses Margaret. Het is o.m. deze wandeling van prinses Margaret van Engeland, welke in Italië aanleiding heeft gegeven tot allerlei speculaties betreffende een eventuele romance tussen de jolige prinses en de Romeinse prins Henry von Hesse. Het gezelschap van de prinses wandelt hier in de wondertuin van Bomarzo in de buurt van Rome. De prins (met zonne bril) wandelt achter haar aan. VEENENDAAL Oude kerk 9.30 uur ds. Vermaas 5 uur ds. Vroegindewey. Julianakerk 9.30 uur ds. Pol 5 uur ds v. d. Berg. Vrederkerk 9 en 10.30 uur ds. Vroeginde wey 5 uur ds. Vermaas. Sionskerk 9.30 uur ds. v. d. Berg 5 uur v d. Pol. Veeneind 3 uur de heer Meyer. Dijkstraat 2.45 uur ds. v. d. Berg. Herst. Apost. Gem. i. d. eenh. d. Apost. 10.15 en 16 uur. Woensdag 19.30 uur. Geref. Kerk Kerkewijk 9 en 10.30 uur ds. van der Kooij van Woerden 5 uur ds. Overduin. Geref. Kerk (O.C.B. geb.) 8.15 en 3 uur ds. Smelik. Chr. Geref. Kerk Beatrixstraat 9.30 en 5 uur ds. Heerma. Chr. Geref. Kerk Hoofdstraat 9.30 en 5 uur ds. Keuning. Ger. Gem. Syn. Geb. Eltheto 9.30 en 5 uur leesdienst. Ger. Gem. Fluiterstraat 9.30 en 5 uur leesdienst. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds. Pijpers van Wassenaar. Leger des Heils 10 uur heiligingsdienst 12 uur zondagschool 6.45 uur open luchtsamenkomst 7.30 uur verlossings samenkomst. R.K.-kerk Salvatorkerk, Patrimonium laan 8 en 10.15 uur H. Mis 5 uur Lof. H. Willibrordkerk, Nieuweweg 8 en 10.15 uur H. Mis 5 uur Lof. Ned. Herv. kerk „Sola Fide" 10 uur ds. Goedhart 5.30 uur ds Smith van Ede. RHENEN Ned. Herv. (Ger. Evang. 10 uur ds. Vos v. Bennekom 5 uur ds. Vroegindewey v. Barneveld. OVERBERG Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. Kooreman v. Rhenen 6.30 uur ds. Viegen v. Ach terberg. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst. maandag 11 mei 7 uur ds. Gebraad. ELST Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. de Vries v. Driebergen 6 uur de heer Meyer van Veenendaal. Ger. Gem. 9.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 10 en 4.30 uur leesdienst. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. v. Viegen 6.30 uur dhr. v. d. Born. Oud Ger. Gem. 9 en 6.30 uur leesdienst. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Schip per. Ger. Gem. 9.30 en 6.45 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur leesdienst donderdag 14 mei ds. Poel v. Ede. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. v. d. Peut. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Molenaar. SCHERPENZEEL Geen opgave ontvangen. Ode aan de mieren Kijk naar de werkdrift van de mieren Wat zijn dat toch een nijvere dieren Voor hen is 't geen achturendag Misschien werken zij ook in de nacht Is hun werklust wel te beschrijven Het antwoord moet ik schuldig blijven Doch elk miertje draagt z'n steentje bij 't Zij in het bos, of in de hei Por echter nooit met steel of stok In een mierennest: zij gaan en-bloc De gestoorde gemeenschap weer herstellen Veel is daarover te vertellen Steeds wordt hun woning weer opgebouwd Wie aandachtig een mierennest beschouwt Wordt, volgens mij, met dank beloond Respecteert de organisatie, daarbij [vertoond Men vindt er werkers en soldaten Kreeg ik uit boeken in de gaten Elk in zo'n woning heeft zijn taak Die volgens plan schijnt opgemaakt Veel werk wordt door een mier verricht Zij onttrekken zich nimmer aan hun [plicht 't Is een toonbeeld van gemeenschapszin Zoals ik reeds schreef in het begin Dit is een ode aan de mieren Die weer hun voorjaarsbruiloft vieren Trouwens heel de natuur is weer de bruid Nu het voorjaar weer is ingeluid. J. M. official dealer t Fa. J. v. d. HORST Rhenen, Tel. K 8376-484

De Vallei | 1959 | | pagina 2