^cJV oéMdk STAPPERS Alles voor uw hond PAUK RADIO W. VAN SCHUPPEN Engelandvaarders slechts f3.95 Fa. Jac. van Hardeveld Burgerlijke stand KERKDIENSTEN Garage Lee wis AUTORULES Geschenkenhuis ij A vervult Uiv Fa. C. de HAAS SPORTPROGNOSE Einde van voetbalcompetitie reeds in ziclit Voor het komende weekeind in dit rayon slechts vijf wedstrijden Gevonden en verloren 10>» II.95 13.95 SCHOENHANDEL Wijziging vuilnisafhaaldienst Visseizoen opent een dag eerder fr fp W"a r BETER ZIEN BETER UITZIEN rïffl 6 F 0'AL OPrit If H IR.51 TEL:3I84 VEENENDPALJ H00FD51 Het veteranentoernooi gaat weer draaien A. van de Weerd Verkrijgbaar: DINSDAGKOOPJES ASBAKKEN LIMONADERIETJES TUINSLANG LIGSTOELEN Het mirakel van Pinksteren Ontzaglijk blij Het wonder van Pinksteren Eerste Pinksterdag Tweede Pinksterdag Zondagsdienst doktoren Aangifte van leerlingen Lagere Landbouwschool te Kesteren „Het Grote Dorp" een net meisje Hoofdstraat 105 - Tel. 3170 MEER ZENDTIJD LAGERE PRIJZEN 43 cm beeld 695,- 53 cm beeld 865,- trouwrijden Garage firma J. Hogendoorn Zn CHEVROLET TRUCK houten en metalen tuinmeubelen bÜ Patrimoniumlaan DOE HET ZELF JOH. BOS Middellaan 89, Telefoon 3196, Veenendaal Met adverteren werden de grootste zaken gebouwd, met niet adverteren de beste vergeten. wensdroom Ons nieuwe KI RBERKORSET model 1959 12 maanden schriftelijke garantie Prijzen vanaf I5.7S f Deze week breng ik in me hoekie weer een maaltjie tuttie-fruttie op de Vallei- taafel. Zoo'n allerhande-praatjie, waar veur iedereen wel wat in zit. Ik stel me van dat leste trouwes niks veur, want dur zelle dur wel bij zijn die et nog waardeloos mit twee streepies op de oo vinde, mar daar ken ik dan ok al weer niet rouwig om zijn. Om te beginne: nog effe terug naar de Kooneginnedag. Niet om verveelend te worde, mar omdat me nog iets toege voegd is, wat ik om et heel eerlik te zeg ge de vleeje week bin te vermelde. Net naa de Kooneginnedag kreeg ik naamelik op een aavund twee vrouws- persoone an de deur. Driek sting al mit de partemenee en een potlood klaar om in te teekene veur een guide, want ze docht dat et wel weer een daameskom- metee mit een lijst veur et een of andere goeie doel zou zijn. Mar nee, de daames wouwe de baas effetjies te spreeke hebbe as et kos. Driek liet ze netjies in et veur- kaamertjie, greep gauw mijn blauwkam- gaare jassie van de kapstok en douwde dat mijn onder me neus, want ik sting mit Bram op me grijze werkkieltjie in de hof te konfereere. Een ogenblikkie laater hadde de daa mes - bejaarde al, mar nog struis - mijn uit de doeke gedaan waar et om gong. Zullie - en trouwes nog meer minse - hadde dur eige op Kooneginnedag in al de kleure van de reegeboog staan te er gere om al die minse die zoo weinig res- pek op koste brenge veur ons Volkslied, et Wilhellemus. Ze hadde mit eige ooge gezien, dat dur honderde hoeje en pette onder et speule van et Wilhelmus persies zoo op de on- gesjeneerde koppe bleeve staan as ze dur veur et speule ok op zaate. ,,As een mins op jaare, zooas u beveurbeld, et hoofd dur onder houdt", zeeje ze mijn een biet- jie tè meelevend, „dan kenne we ons ei ge dat goed indenke. U moet je eige te- slotte in acht neeme, mar as groote fikse jonge keerels, dat presteere dan is dat schandaalig. En we zijn in staat om al die hoofde volgend jaar bloot te slaan." Wat ik dan bij deeze mar effe oover- breng. Hier is niks an te verheldere, ge loof ik. Wel heb ik die vrouwspersoone- mit-de-broek-an (zooas ze dat neume, mar in deeze niet ten onrechte gezeid), dat dur nog ergere dinge mit ons Wilhel lemus gebeure as in 't Veen. En niet in et eerste et beste an de ketting geleide boeredorpie, omdat et anderst wel es weg kon waaie, mar in Amsterdam. Daar gebeure gien heele erge dinge mit et Volkslied; nog erger: daar kenne hoope schoolkindere et gien eens. Om de simpele reede, dat de schoolmeesters et de kindere nooit en te nimmer geleerd hebbe, omdat et niet op et pregram van de school sting. Zooiets mot teugeswoor- dig van booven op geleid worde, anderst komt dur gien mins op de gedachte om et in te stedeere. Woorde schiete tekurt Nee, dan meester Meijer die heb et, wed ik, al duuzende kindere van buite geleerd. Dat is gien reede veur de ande re schoolmeesters om kwaad te worde, mar ik neum meester Meijer nou toch mar es omdat die toch in et nieuws is. Vanweege ze vijf en twintig jaarig juubeleum as veurzitter van de jee-vee. Daar mot je de pet ok veur afzette, net as veur de menier zooas die vertelle ken. Daar heb ik al veule maale van mee magge snoepe. Heel vrogger, laater mit de kindere en de kleinkindere op et feest van de zondagsschool en de leste tijd bij de aavunde van de oudjies. Meester Meijer kan mit jong en oud ooverweg. En doe graag een heel goed woordjie veur jong en oud. Allebei die pertije - jong en oud - heb be nou een pracht van een onderkomme. Van de week is ok de jonge soos an de Industrielaan geoopend en daar zei et, dunk mijn, wel een 'bietjie leeven- diger an toe gaan, dan achter et Postke- toor. Gelukkig is alles nouw onderdak. Mar daar blijft et niet bij, minse. Zooiets blijft altijd geld koste. En dat mot eeven- as op de biljarttaafel ok op de ping-pong taafel komme, as jelui me begrijpe. Daarom, beste Veense minse, tramp nouw alle hokkies en schotjies en heilige huisies es in mekaar as ze veur die ge- Nog enkele weken, dan behoort het voetbalseizoen 1958-1959 weer tot het ver leden. Het steeds kleiner wordende programma geeft voor het komende week eind dan ook maar een vijftal wedstrijden. Dit is natuurlijk heel normaal, daar er verschillende zomersporten een kans moeten krijgen. Dovo gaat zaterdag naar Oldenbroek, om OWIOS te ontmoeten. Het moet voor de Veenendalers niet moeilijk zijn om uit deze wedstrijd de volle winst te be halen. Wij rekenen er dan ook op, dat de uitslag aan duidelijkheid niets te wen sen over zal laten. VRC treft het minder goed. Zij ont vangt thuis bezoek van het Wezepse WHC en dat zijn niet bepaald gemakke lijke heren. Een overwinning lijkt ons voor de geel-blauwen dan ook niet waar schijnlijk maar men kan natuurlijk nooit weten. Aangaande GVVV werd ons meege deeld, dat de thuiswedstrijd tegen het Utrechtse Desto niet door zou gaan. Daar de KNVB hier in haar officiële orgaan niet over rept, nemen we aan dat er toch gevoetbald wordt en dan houden wij V EENEND A AL In het tijdvak van 29 april tot 13 mei 1959 werden de volgende goederen aan gegeven bij de gemeentepolitie te Vee- nendaal. Gevonden: boekje met girostrookjes; witte babyschoen; blauwe damesportem. damespolshorloge; groene khaki koppel; 2 regenkapjes; rood étui met foto's; paard grijs jongens windjack; paar bruine voet balschoenen; herenglacé; paar dames- glacé's; fotorol; witte plastic bal; huis sleutel; 4 paar kousen en een bus was; wit kinderschoentje; 4 rijwielsleutels; vulpen; plastic regenkapje; foxhondje; dameshandschoen; 2 gewichten van 100 gram; muts van huishoudschool; dames portem. met inh.; jongenszwembroek; bos met sleutels; zonnebril; 2 kontakt- sleutels; geel damesvest; zakboekje br. portem. inh. abonn. zwembad; vulpen. Verloren: wit kinderschoentje; gele hond; instrument om zware moeren te draaien; dubbele fietstas met boodschap pen; zilv. hangertje; motorhandschoen; plankje met sleutel; mondstuk van kla roenhoorn; blauwe kinderportem.; 55 gul den aan bankbiljetten; bruine lederen portem. inh. ongev. 30 gulden; wieldop en sierring van volkswagen; rentekaart; abonnement van spoorwegen; grijze he renhandschoen; zilveren broche; rood kinderportem. inh. 15 centen; rood-witte kous; shawl wit vlak met figuurtjes en bruine rand; beige jongensregenjas; brui ne schoen; jongensfiets; damesportem. m. inh.; damesportem. gebroken wit m. inh.; zwarte herenportem. met inh.; zwarte plastic portem. met inh.; lederen portem.; zwart damesvest; herenportem. met inh.; zwarte damesportem. met inh.; zijden dames shawl; milit. baret; jongensjack; doublé dameshorloge; rode lederen da mesportem. met inh.; étui met rijbewijs en kentekenbewijs; zwarte spatlap van bromfiets. RENSWOUDE Verloren: een leren motorwant (bruin). TRICOTFABRIEK DIEPEVEEN MAAKTE DAGTOCHT NAAR DUITSLAND Begunstigd door prachtig zomerweer heeft het personeel en directie van de Tricotfabriek J. Diepeveen Zn. van de Stationsstraat j.l. vrijdag een dagtocht gemaakt naar de schitterende omgeving van de Rurtalsperre en Monschau. 's Morgens om 6 uur vertrok het uit ongeveer dertig personen bestaande ge zelschap, waaronder echtgenotes van en kele mannelijke personeelsleden, met een touringcar van firma De Haas in de rich ting Elten via Oberhausen naar Keulen. Vanzelfsprekend werd hier de Dom be zichtigd, waarna de reis via Düren naar de Rurtalsperre leidde. Het prachtige natuurschoon heeft on getwijfeld op allen een onvergetelijke indruk gemaakt. Over Schleiden ging het naar Monschau waarvoor men ruim een uur de tijd kreeg om dit schilderachtige dorpje te bezichtigen. Omstreeks half zeven arriveerde men in Heerlen, waar een uitstekend diner de bekroning van een gezellige dag vorm de. De klok had zijn twaalf slagen al laten horen, toen men wel enigszins ver moeid maar toch uiterst voldaan in Vee- nendaal terugkeerde. De reis kwam volledig voor rekening van de directie. bouwe an de deur mochte komme. Jelui weete net zoo goed as ik waarom. Om cente. Nee niet, om cente, mar as 't effe ken lijje om een pampiere briefie. Bij veurbaat al de dank van Wout Blauwkous. P.S. Mevrouw S.-H. te Rheene: Heel leuk van u om mijn te bedanke om dat ik volges u zoo aardig had ge- schreeve dat u ok nog as ouwe Veense op de verjaardag van de Koonegin was gewist. Ach, et bloed kruipt nouw eenmaalaffijn, u weet et wel. Wel eigenaardig, dat ouwe Veense mijn persoon beeter kenne pruime dan sommige nieuwe. Wout. Gegarandeerde contrefort. Prima lederen voering. Vol rubber hak. 5 mm profiel loopzooi. 4 mm lederen zool. Voorblad uit één stuk, met koord en sierstiksel. Alleen echt met dit merk maat 27. maat 28-31. maat 32-35. maat 36-40. Herenmaten. 8»5 9 93 Doorniasui-iabFikcLiein moderne mrichtitiqkutdUppofitjimiüati Goedkope, fnimaschoetwi VROON het op winst voor de Veenendalers. Na vorige week van Utrecht te hebben verloren, speelt Scherpenzeel op de 2e Pinksterdag in Bilthoven haar tweede promotiewedstrijd tegen 's-Gravenland. Het zal voor de kampioenen weer erg moeilijk zijn om winst te boeken. Moge lijk dat er een gelijk spel uit de bus komt. Tenslotte ontmoet de eveneens Scher- penzeelse kampioen Valleivogels, dat vorige week met liefst 5-1 van NSC ver loor, in de returnwedstrijd thuis. Dit wordt voor de Valleivogels hoogstwaar schijnlijk weer een nederlaag. DOVO SPEELT VRIENDSCHAPPELIJKE WEDSTRIJD Op 2e Pinksterdag krijgt Dovo bezoek van de Rotterdamse vereniging Zwart wit, voor het spelen van een vriend schappelijke wedstrijd; de gasten, met o.a. in hun gelederen de internationaal Jan van Nieuwstraten, staan momenteel aan de kop van de ranglijst van de wes telijke tweede klasse zaterdagvoetbal, aan het kampioenschap waarvan de titel „kampioen van Nederland" is verbonden. Men kan er op rekenen dat de rood- witten alles in het werk zullen stellen om te tonen dat het oostelijke spelpeil niet voor het westen behoeft onder te doen. De wedstrijd begint om half zeven 's avonds. In verband met Pinkstermaandag zal het afhalen van huisvuil in de komende week, waar dit gewoonlijk op maandag geschiedt, nu op dinsdag 19 mei a.s. wor den afgehaald. De overige diensten blijven ongewijzigd. Gezien het feit dat het visseizoen nor maliter op maandag 1 juni a.s. zou aan vangen, heeft de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening a.i., Ir. C. Staf, besloten ten gerieve van de vele sportvissers in ons land, de gesloten tijd voor het vissen met sportvistuigen, een dag eerder te beëindigen. Hierdoor kan het visseizoen dit jaar op zondag 31 mei ingaan. VERGADERING CHR. VROUWENBOND De Ned. Christen Vrouwenbond af deling Veenendaal houdt op donderdag 21 mei a.s. in het gebouw ,,'t Trefpunt" een ledenvergadering, waarin Ds W. J. Sijthoff zal spreken over het onderwerp: „De verpleging van lepra-lijders in Suri name", toegelicht met film. Evenals voorgaande jaren zal onder het motto: „de oudjes voor de oudjes", weer een aanvang gemaakt worden met het veteranentoernooi, dat tot doel heeft geld in te zamelen voor de autotocht voor de ouden van dagen. In een j.l. maandagavond gehouden vergadering werden, ondanks enkele moeilijkheden, de plannen zover uitge werkt dat zij gepubliceerd konden wor den. Er zal weer gespeeld worden in twee afdelingen, A. en B. In afwijking met voorgaande jaren, komt er nu geen finale tussen de winnaars in de beide afdelin gen, maar zullen de twee best geplaatste ploegen uit elke groep met hun vieren een halve competitie spelen om de prij zen vast te stellen. De start vindt plaats op vrijdagavond 22 mei. Men hoopt dan voor de vakantie klaar te komen met de normale wed- vindt U bij Beatrixstraat 76-80 Tel. 2965 GESLAAGD Opnieuw zijn vier kandidaten van de stichting Kraamcentrum Z.O. Provincie Utrecht te Veenendaal geslaagd voor het examen kraamverzorgster. De cursus stond onder leiding van Dr. De Planque. Aanmelding voor de nieuwe cursus, die september van dit jaar aanvangt, kan nu reeds geschieden bij de leidster, do cente Zr. Mulder, en wel donderdags van 3 tot 4 uur in het Groene Kruisgebouw aan de Eikenalan. strijden, terwijl daarna de halve compe titie van de winnaars verspeeld zal wor den. De deelnemende ploegen zijn als volgt ingedeeld: groep A: Veenendaal, VRC, GVVV, Frisia, VSW en DS. In groep B: Ritmeester, GeHa, Neveda, Panter en SKF. De commissie die al deze dingen be hartigd bestaat uit de heren: J. Steffers, voorzitter; H. G. A. van Os, secretaris; W. A. van Leeuwen, penningmeester en de heren T. de Man en M. van Kooten, commissarissen. De protestcommissie wordt gevormd door de heren: A. Bouman, G. van Enge lenburg en G. van de Haar, terwijl de heren S. T. Klijn en M. Duindam, als kascommissie optreden. Vrijdag 22 mei wordt er gespeeld op het VSW-terrein aan de Oranjestraat. Om zeven uur spelen voor groep A: FrisiaVSW. Om acht uur voor groep B: NevedaGeHa. Maandag 25 mei om zeven uur voor groep A: VeenendaalDS en om acht uur voor groep B: SKF—Panter. Het terrein wordt later bekendgemaakt. ETHERPIRATEN IN DE VAL Op zondag 10 mei 1959 hebben opspo ringsambtenaren van PTT in samenwer king met de rijkspolitie te Wezep de klan- destiene zender „Favorita" opgespoord en in beslag genomen. Proces-verbaal werd opgemaakt tegen de 29-jarige sol daat H. V. te Hattemerbroek. Op dezelfde dag werden in samenwer king met de rijkspolitie te Wezep de klandestiene zenders „Struisvogel" en „Toronto" gepakt. Tegen de 25-jarige elektriciën H. B. te Oosterdorp, de 40-ja- rige rijwielhersteller R. R. en de 22-jarige terreinknecht G. V., beiden te Oldebroek, werd proces-verbaal opgemaakt. 3 delen in één band Binnenkort wordt deze prijs verhoogd Haast U en haal direct Uw exemplaar BOEKHANDEL Hoofdstraat 60 - VEENENDAAL - Telefoon 2025 Pil. te SCHERPENZEEL en LEERSUM Leerdams glas A DQ grote maat J plastic, fijne kwaliteit A 1 H 25 stuks in cellophaan p. pak (plastic) gegarand. kwaliteit I I V S per meter zware uitvoering beukenhout, grote maat met O Gli armleuningen, frisse loper Alleen dinsdag 19 mei 1959 Hoofdstraat 7, Veenendaal, Tel. 3103 (Vervolg van pagina 1) je stoel wel te verstaan! De Kruis woorden van Christus, waarop de hele Pinksterpreek van Petrus geïnspireerd is, waren trouwens woorden van een werelddynamiek waarbij geen stoel meer te pas komt als een mens er maar een ietsje van heeft opgevangen. Ingetogen en nuchter zijn die Pink stermannen bovenmate en de preek die de grote visser zal afsteken, boeit om de drommel niet door retorisch ta lent. Als ze inslaat als een bliksem, dan komt dat alleen omdat ze een stuk openbaring op zichzelf is. Het volk in het huis krijgt opeens een heel diep inzicht in de grootse wegen van God. En dan nog speciaal in de vormen en in de gedachten die zij begrijpen kon den. Wie door de Pinkstergeest ge raakt is, spreekt eenvoudige mensen niet aan als een intellectuele of cultu rele élite. Die wordt de Joden een Jood en de Grieken een Griek, zal Paulus later zeggen. Of anders vertaald: de Jordaner een Jordaner en de Friezen een Fries, de boeren een boer en de kantoormensen een kantoorman. Maar het verrassende is dat je dat allemaal kersvers van de Geest cadeau krijgt als je van Christus de nodige nederig heid en de dito eenvoudigheid wilt leren. Zullen we dan verder de z.g. „para normale" verschijnselen van Pinkste ren maar buiten beschouwing laten, die schittervlammen en die windstoten? Afgezien nog van die onverklaarbare talenexpressie, zo maar opeens! We tenschappelijk denken zal voor dit al les wel nooit een „verklaring" kunnen vinden. Alle mogelijke grote woorden als massasuggestie en materialisatie weerleggen in dit verhaal eenvoudig zichzelf. De discipelen werden immers zelf in alle vroegte door de stortbui van de Geest overvallen en Petrus moet er haastig zijn Bijbel op naslaan om aan het Pinksterpubliek te kunnen duide lijk maken wat of hier nu eigenlijk we zenlijk aan de hand is. Veel tijd voor de een of andere overdracht van gewaar wordingen hebben die vissers en boe ren uit Palestina werkelijk niet gehad. Daarvoor zijn ze zelf veel te veel over rompeld geworden. Zwarte kunst is er in ieder geval niet bij. Wat ze wel gedaan hebben? Ze hebben de mensen ontzaglijk blij gemaakt. En dat heus niet door met hun vuurvlammen te gaan jongleren of zelf eens in de zaal de stormwind te gaan demonstreren. Apostelen zijn nu eenmaal geen fakirs. Ze staan zelf on der de storm en het goddelijk vuur. Het enige wat ze kunnen is zich on der het publiek te begeven en maar wat met de mensen te praten in hun eigen taal. Mogelijk hebben ze het zelf wel vrij vreemd gevonden dat volk uit Arabië en uit Kreta hen zomaar ver staan konden. Er kwam geen Berlitz- cursus aan te pas. Zodat we maar wijs doen Pinksteren te laten voor wat het zelf is: de doorbraak van de geest en de kracht van Christus in een vrij lege en uitgedoofde wereld. Wie zich alleen maar onledig houdt met de uiterlijke „enscenering" van het Pinksterfeest en méér niet, och, laat die maar praten over het Mirakel van Pinksteren. Voor hem is Pinksteren niet anders dan een vreemdsoortige projectie uit de een of andere geheim zinnige religieuze toverlantaarn. Maar wie iets van de betekenis van het des tijds gebeurde gaat vatten, die spreekt liever van een onvoorstelbaar wonder dan van een opzienbarend mirakel. VEENENDAAL Geboren: Geertruida, d. v. W. van de Poel en W. Henzen; Gerrit Jan, z. v. J. van Hardeveld en C. de Haas; Maria, d. v. L. Luijendijk en R. E. Haasjes; Barend z. v. C. Versteeg en N. Groeneveld. Ondertrouwd: W. F. de Vries en C. C. P. Ferwerda. Getrouwd: A. Verkerk en J. de Graaff; J. A. B. Wolf en N. Wanders; R. Edel man en W. W. van Schuppen. Overleden: Hendrik van de Pest, 71 jaar, echtg. van A. Voskuilen; Evert de Vries, 84 jaar, echtg. van M. H. Struijs. GELDERS VEENENDAAL EN EDERVEEN Geboren: Hendrik J. D., z. v. T. van Dijk en T. de Vries; Petronella W., d. v. J. Wisselo en A. van de Pol; Aart G., z. v. C. van den Bovenkamp en C. H. van Dijk; Pieter, z. v. G. van de Kraats en A. J. van Kruistum. Ondertrouwd: J. Willemsen en R. van de Weerthof; G. C. Lieberom en M. E. Zeestraten. RIIENEN Geboren: Petronella Gijsberta, d. v. G. J. G. Spies en J. J. Groenestijn; Minke, d. v. J. Kok en H. J. van der Meer; Evert Hendrik, z. v. E. H. van Schuppen en E. Nieboer; Cornelis, z. v. H. de Jong en B. J. Tissen; Frank Martin, z. v. L. H. Ja- link en G. Looijen; Thea Metina Maria, d. v. A. van Nieuwamerongen en G. Arends; Hendrik, z. v. W. Meerkerk en T. L. Baggerman; Janna Berendina, d. v. N. van de Kraats en A. Hensen; Jan Hen drik, z. v. R. Roelofsen en M. Vermeer. Ondertrouwd: J. Wildeman en J. E. v. Hoogdalem; R. van de Weerd en H. van Nieuwamerongen; B. van de Scheur en Cl. van Walsem. Getrouwd: J. Slabber en W. S. Baars. E. W. Blom en D. Mager. Overleden: Heintje van Hunnik, 70 jaar wed. van A. van Kesteren; Gerrigje van der Zouwen. 83 jaar, wed. van E. J. Ver meulen. RENSWOUDE Geboren: Caroline Margaretha, d. v. W. van Essen en A. M. van Calsteren. Ondertrouwd: H. Minnen en K. Vink. SCHERPENZEEL Geboren: Frank, z. v. L. Werkman en M .Osnabrugge; Maria, d. v. L. Werkman en M. Osnabrugge; Rikje, d. v. C. ter Burg en T. C. de Raad. Ondertrouwd: J. van Asselt en M. van Wessel. DE NS-ZOMERDIENSTREGELING 1959 De wijzigingen en verbeteringen die er in de nieuwe zomerdienst van de N.S. zijn aangebracht, betreffen dit keer niet alleen de inhoud. Uiterlijk werd het spoorboekje ook veranderd: het is onge veer een centimeter breder dan zijn voor ganger, terwijl door de druktechnische voordelen van deze breedte het aantal pagina's met circa 20 kon worden ver minderd. In het nieuwe spoorboekje zijn thans de lange afstand sneltreinen opgenomen, die voorheen in een apart reisgidsje ston den vermeld. Deze treinen staan thans overzichtelijk gerangschikt onder de ta bellen genummerd A t/m D, welke in rode kleur op het kaartje aan de binnen zijde van de omslag zijn aangegeven en op rood papier in de gids zijn afgedrukt. Naast de aanduidingen over doorgaand materieel geven deze tabellen ook de ge wenste inlichtingen over de treinrestau- raties en buffetdienst. Door het opnemen van de lange afstand sneltreinen was het mogelijk de overige tabellen voor de regionale treindiensten te hergroeperen en een compacter vorm te geven. Blanco kolomruimten werden waar mogelijk voorkomen, terwijl voor diverse korte tussentrajecten - waar treindiensten voor verschillende richtin gen gedeeltelijk tesamen lopen - afzon derlijke tabellen in de nieuwe reisgids zijn opgenomen. Dat wonder van Pinksteren is nog al tijd ondanks de geestelijk en innerlijke ruïnering van een moreel onverschillige tijd. Waar werkelijk pinksterwoorden ge sproken worden, geladen met de ener gieën van de Heilige Geest, gaan opeens uitgebluste levens de onvoorstelbare kracht en volheid van Christus ontdek ken. Pinksteren is altijd een feest ge weest in een particuliere behuizing. En pinksteradressen zijn er wel in iedere straat al kan je ze niet vinden in de telefoongids. Dat doet er zoveel niet toe. Waar mensen getroffen zijn door de macht en de kracht van Christus - maar dan ook eerlijk - daar roert zich de kracht van de pinksterstorm en daar glo ren de schitteringen van de pinkster vlammen. Daar wordt een getuigenis ge hoord bij machte om een heel ander mens van je te maken. Dat kan de grootste belevenis zijn, die voor een geestelijk uitgerangeerd mens gelukkig nog kan zijn weggelegd. Het wonder van Pinksteren maakt, dat ont goochelden vol hoop schieten, dat de cynische mens zijns ondanks in vlam en geestdrift geraakt en dat aan deze zelf vernietigingswereld met haar raketten en ruimtevaartuigen nog een toekomst voor speldt wordt zo geweldig, zo luisterijk en zo verheugend dat je er alleen maar stil en ontroerd door kunt worden. Dat kwam de Heilige Geest op die oude pinksterdag nu alleen maar even ver tellen. Belangrijk genoeg om naar te luis teren. Chr. T. VEENENDAAL Oude Kerk 9.30 uur ds v. d. Berg, 5 uur ds v. d. Pol. Julianakerk 9.30 uur ds Wisgerhof, 5 uur ds Vroegindewey. Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds v. d. Pol, 5 uur ds v. d. Berg. Sionskerk 9.30 uur ds Vroegindewey, 5 uur ds Wisgerhof. Veeneind 3 uur ds v. d. Berg. Dijkstraat 2.45 uur ds Vroegindewey. Ger. Kerk Kerkewijk 9 en 10.30 uur Prof. Brillenburg Wurth van Kampen, 5 uur ds Overduin. Gereformeere Kerk (Sandbrinkstraat) 9 uur en 3 uur Ds. J. A. Vink van Amersfoort. Chr. Ger. Kerk Beatrixstraat 9.30 en 5 uur ds Heerma. Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat 9.30 en 5 uur ds Keuning. Ger. Gem. syn. geb. „Eltheto" 9.30 en 5 uur leesdienst. Ger. Gem. Fluitersstraat 9.30 en 5 uur leesdienst, dinsdag 19 mei 7.30 uur ds Ketterij. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds De Pree. Leger des Heils 10 uur heiligingsdienst, 12 uur zondagsschool, 6.45 uur open luchtsamenkomst, 7.30 uur verlossings samenkomst. R.K. Kerk Salvatorkerk Patrimoniumlaan 8 en 10.15 uur H. Mis, 7 uur Lof. H. Willibrordkerk Nieuweweg 8 en 10.15 uur H. Mis, 5 uur Lof. Ned. Herv. Kerk „Sola Fide" 9 uur kand. Tigchelaar, 10.30 uur ds Van Leeuwen van Rotterdam, 5.30 uur ds Peters van Den Haag. Herst. Apost. gem. i.d. eenh. der Apost. 10.15 en 16 uur godsdienst, woensdag 19.30 uur. RHENEN Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 uur dhr Jan sen van Andelst, 5 uur ds Lam van Lunteren. OVERBERG Ned. Herv. Kerk 10 uur dhr Meyer van Veenendaal, 6.30 uur ds Jager van Ame- rongen. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst. ELST Ned. Herv. Kerk 10 uur ds Dijkstra van Rhenen, 6 uur ds Peut van Renswoude. Ger. Gem. 9.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gëm. 10 en 4.30 uur leesdienst. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk 10 uur ds Viegen, 6.30 uur dhr Meyer van Veenendaal. Oud Ger. Gem. 9 en 6.30 uur leesdienst. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds Schip per. Ger. Gem. 9.30 en 6.45 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur leesdienst. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk 9.30 uur ds Peut, 6.30 uur ds Viegen van Achterberg. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds Molenaar. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds v. d. Linden. Vrijz. Herv. 10.30 uur dhr Ninaber in de Schans. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds v. d. Veen. Ger. Gem. 10 en 6.30 uur dhr Roest. Ger. Gem. noodgeb. 10 en 6.30 uur lees dienst. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk 10 en 5 uur ds Jager. Ger. Kerk 10 en 5 uur ds Zwaan. VEENENDAAL Julianakerk 9.30 uur ds Bouw van Ede. Vredeskerk 9.30 uur ds Schipper van Ederveen. Ger. Kerk Kerkewijk 9.30 uur ds Over duin. Ger. Kerk Sandbrinkstraat geen dienst. Chr. Ger. Kerk Beatrixstraat 9.30 uur ds Heerma. Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat 9.30 uur ds Keuning. Ger. Gem. syn. geb. „Eltheto" onbekend. Ger. Gem. Fluitersstr. 7.30 u. ds Woestijne Ned. Prot. Bond geen dienst. Leger des Heils onbekend. R.K. Kerk Salvatorkerk Patrimoniumlaan 8 en 10.15 uur H. Mis, 7 uur Lof. H. Willibrordkerk Nieuweweg 8 en 10.15 uur H. Mis, 5 uur Lof. Ned. Herv. Kerk „Sola Fide" onbekend. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk 10.30 uur ds Jager. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk 9.30 uur ds Peut. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 10 uur ds Schipper. Ger. Gem. 9.30 uur leesdienst, 7 uur ds Ligtenberg van Rotterdam. Oud Ger. Gem. 9.30 uur leesdienst. SCHERPENZEEL Geen opgave ontvangen. VEENENDAAL: Dr. VV. Remme, tel. 2061. 2e Pinksterdag: Dr. Vergouwen tel. 2469 RHENEN: Dr. Almekinders (beide Pink sterdagen) tel. 577. EDERVEEN, DE KLOMP, LUNTEREN: Dr. v. d. Scheur (beide Pinksterdagen) Boslaan, Lunteren, tel. 08388-460. RENSWOUDE: Dr Ter Velde, (eigen praktijk) beide Pinkesterdagen, tel. 450. SCHERPENZEEL: Dr. Renken, tel. 03497- 250 ELST, AMERONGEN, LEERSUM: Dr. Van Ommeren van Eist (beide Pink sterdagen) tel. 08377-217. Mondeling of schriftelijk aan de school, Tielsestraat 120, Kesteren. Eis: 7 leerjaren doorlopen. Het bestuur. CAFETARIA in ons gemoderniseerd bedrijf vragen wij voor verkoop ijsbuffet. HOOFDSTRAAT 109 VEENENDAAL Betere antenne Betere service en garantie Nu is het moment aangebroken om TELEVISIE aan te schaffen. NIEUWE PRIJZEN PHILIPS SUPER ONTVANGERS: ■fr Laat u inlichten over een gemakkelijk betalingssysteem. NATUURLIJK BIJ: HOOFDSTRAAT 102 TELEFOON 2729 VEENENDAAL Voor Uw adres Nieuweweg 41, Veenendaal Telefoon 2538 MODERNE BRUIDSAUTO EN 6-8 PERSOON8 AUTO'S Voor □aar Telefoon 2454 Nieuweweg 151-155 Veenendaal voor snel en economisch licht en middelzwaar vervoer Wij verstrekken u gaarne alle inlichtingen Yeenendaals Automobielbedrijf n.v. Industrielaan 12 - Veenendaal - Telef. 08385-2450 VERLAAG UW UITGAVEN! ONS MOTTO IS: MET MATERIALEN VAN KLEIN HOUTWERK: sjoelschyven en speelgoedwie- len, gereedschapstelen, hechten en handvatten DAKBEDEKKING: rubberoid, asfalt, daklak, bitume, dum-dum voor sponningdichting enz. enz. KLEURENCARBOLINEUM (mat en glans), bruine carbolineum, koolteer, bruine teer, vruchtboomcarbo- lineum, paraffine (zwart en bruin), silolak. Buitenbijts mat en glans in div. kleuren, houtbyts, waterbijts in versch. kleuren. Verder hebben wij alle soorten lym voor hout, board, plastic, steen, textiel, rubber, enz. IJZERWAREN: spy kers, schroeven, scharnieren, draad, enz. RONDHOUTzaaghout, steigermasten, kortelingen, stempels, slieten, palen, klaverruiters, bonestaken. HEKWERKEN in verschillende modellen kunt u by ons zeer voordelig terecht. KOMT ZELF EENS KIJKEN wij dienen u gaarne van advies SPECIAAL in BRILLEN Hoofdstraat 51 Veenendaal Dit is het korset waar U al jaren op gewacht heeft. Zelfs voor de zwaarste figuren het meest ideale korset I Nieuweweg 96 Veenendaal 4- 4-

De Vallei | 1959 | | pagina 2