PAUK BRIXON MELIS OPTIEK Rhenens gemeenteraad garandeert lening van twee ton voor uitbreiding van wijkgebouw TANDPASTA IVO ROL Bril nodig? RENSWOUDE KORBAN AMERONGEN Burgerlijke stand SCHERPENZLEL petten KERKDIENSTEN p£ tM/uwwH Veenendaalse Jeugd- vierdaagse Atletiek UIT RHENENS RAADZAAL Bovendien subsidieverhogingen „Ziekenzorg" Gevonden en verloren rummel Kerke wijk 17 Telefoon 33i3 VEENENDAAL Officiële bekendmaking VEENENDAAL de verschrikkelijke DINSDAGKOOPJES Wasknijpers Zeepdoos Soep- of rijstkom Kop en schotel 14 ct 25 ct 69 ct 1.15 Ingekomen en vertrokken ofe# voor alle soorten zowel zwart als licht en donker grijs Hoofdstraat 75 Zondagsdienst doktoren Voor de vrouw De lijn blijft vrij BETER ZIEN BETER UITZIEN Driek zeit altijd teuge dur zusters en teuge dur broers en teuge etzelde soort van mijn kant: „zóó is tie in ze goeie doen, in ze beste luim". Daar heb ze mijn dan mee op et oog. En hoe mijn goeie doen dur dan uit ziet, dat zei ik jelui effies via me schrijfgerei motte schildere. Dat is dan: de pet achter op me kop (mit permissie), een kom koffie onder me neus (de pruim leg ik veur zukke gelee- geheede effe op het schotteltjie) en een varse pijp tebak tusse me ziekevonnis- tande. In die sittewaasje dan percies mot ik deeze weekelikse bijdraage veur me - in- tusse warm-anbevoole - hoekie hebbe zit- te schrijve, As jelui dat zoo zelle leeze dan reeken je netuurlik meteen op een klaaterend verhaaltjie. Dan denke jelui vanzelf: „die heb weer iets bezonders beleefd of ver- noome en dat mot helderop uit ze pen gespoote worde." Laat ik daarom maar meteen zegge: dat valt teuge. Mar an de andere kant heb ik wel iets bezonders ontvangen. Een vremde brief, op een blaadjie van de booterhamme -pampier, dat ze als luchtpostpampier de heele of de halve weereld deur laate vliege. Zoo'n brief kreeg ik dan op een mooie achternaamiddag. Geheel en al an mijn persoon gericht. Driek dorst em gien eens oope te scheure. Ze sting al mit de haarspeld in de anslag om et geheim te ontsluiere, mar toen ze vijf postzeegels mit van die vremde koppies dur op zag, lee z' em heel gewichtig op et kommenet en kwam mijn dur bijhaale. Waarop ik mit een geleerd gezicht, mar mit trillende vin gers me knipmes dur deur geritst heb. Want, eerlik gezeid, zoo'n zaakie ver trouw ie toch niet heelegaar. De brief zelf was een opluchting. Die kwam van een Veense jongeling, die on ze febriekspijpe en de rooie busse van De Haas vaarwel gezeid heb en nou op een groot schip erges in de buurt van Sjiena *eit te vaare. Die Veense Piet-Hein schreef hierom. In januari schreef ik es een keer in één van me praatjies, dat de meeste van me stukkies et wel niet ver zouwe brenge, omdat ok de meeste Valleis et volges mijn wel niet verder brochte dan de vis- kar, waar ze om een rolmops heengepakt wiere. En daaroover ondehoudt die jonge zee man mijn dan effe hartig. „Blauwkous", schrijft ie - en ik vertel et in me eige woorde naa - „weet jie wel dat ik hier op et schip gereegeld je stukkies zit te leeze. En as ze dur thuis per ongeluk ééntjie om een rolmopp heendraaie en em mijn vergeete te stuure dan gaat dur se- biet een lillike brief naar huis. Daar wor ie toch wel klein onder, beste leezers van me. Veural as ie leest waar die jonge keerel gereegeld mit ze schip anleit. Dat zijn naame die wij al- leenig mar van de nieuwsberichte kenne, omdat ze daar mekander mit de reegel- maat van de klok de harses perbeere in te timmere. Hoor maar: hij vaart van India over Burma, Paakiestan, Maalakka, Brits-Bor- neoo, Tailand, Vjetnem en Kambodja naar Sjiena en weerom. Net zoo as wij oover Renswou, Scherpezeel en Woude- berg naar Utrecht, v.v. En daar kom ik dan vanzelf ok. Op pampier dan. Niet te begrijpe. Mar een bewijs dat we nog flinke kee- rels hebbe. Ok in 't Veen. Die de stampie van moeder de stampie laate en dur op uittrekke. Die dur een andere flinkigheid op naa houwe dan mit een duure brom mer rondjies draaie om de pappot van moeder heen. Dat briefie heb mijn gelukkig dat stuk- kie van de raadioo dat ik op tweede Pink sterdag opvong gauw doen vergeete. Dur was een rippertaazie oover de Pinkster- drukte en die raadioominse haalde van allerlein feguure veur de mikrefoon. Ok een jongie van een jaar of dertien, dat de Pinkstere in een zwembad op de Veeluuwe doorbrocht. En dat snotneusie liep in de gaate bij die raadioominse, om dat ie ferm an een segret sting te zuige. Hij kreeg zoowaar nog een uitbrander van die verslaggeever, waar heel luiste rend Neederland van mee kos geniete. „En waar kom ie vandaan" wier em gevraagd. „Uit Veenendaal" zee die heel beleefd. Dat was dan wel toevallig, want dur zelle ooveral in ons land wel es knaapies van dertien jaar an een segret staan te lurke, mar ik heb me eige diep zitte te schaame an me sentraale-kassie. 't Was net of alle luisteraars me an zaate te kijke. Ik vin et nou niet meer noodig om et woord nog te richtte tot die minse, die meene dat we ons Veense jeugdwerk wel kenne misse. Beetere reklaame as die veur de raa dioo kenne we toch niet krijge. Mar 't is erg. En asjeblieft niet meer oover praate. We laate 't mar blauw. Blauwkous. P.S. W. v. d. H., vaarende tusse India en Sjiena: Welbedankt veur de harte- like brief. En ok van de kleine Wout - de oudste van Klazien van ons -, want die heb de postzeegels dur af geroofd. Bij leeve en welzijn stuur ik u es een persoonlik briefie. Goeie vaart en behouwe thuiskomst. Wout. Ingezonden Zoals u reeds eerder uit de pers hebt vernomen, zal in Veenendaal gedurende de periode van 28 t./m. 31 Juli een Jeugd- vierdaagse worden gehouden. Aan deze vierdaagse zal worden deel genomen door jongens en meisjes uit het gehele land, zodat dit sportief evenement een nationaal karakter zal dragen. De trajecten zijn als volgt gepland: 10 km (leeftijd 6 -10 jaar) 15 km (leeftijd 11-14 jaar) 18 km (leeftijd 15-18 jaar) Met de voorbereidende werkzaamheden is de commissie thans zover gevorderd, dat zij meent de jeugdige wandelaars (sters) een prettig verblijf in Veenendaal te kunnen garanderen. Nu is er echter een moeilijkheid, waar voor ik gaarne de hulp inroep van hen, die op dit terrein ervaring hebben en aan het welslagen van deze Vierdaagse willen medewerken. Zoals u zult begrijpen zal de commissie straks over voldoende personen moeten kunnen beschikken, die als leider of leidster van de te vormen groepen kun nen optreden en hoewel reeds velen zich hiertoe bereid hebben verklaard, zal, ge zien de grote deelname, dit korps dienen te worden uitgebreid. Voor deze taak, waarbij 16 jaar als mi nimum leeftijd wordt gesteld, kunt u zich opgeven bij de onderstaande adressen: G. Wijnmalen, Beatrixstraat 15 A. H. van Pijpen, Westersingel 23 Bij voorbaat dank. Namens de commissie, C. N. VAN KUYK (voorzitter). KAPPER BERMEL BEHAALDE ZESDE PRIJS Na in de voorrondes om het kam pioenschap van Nederland tweemaal een tweede prijs te hebben gewonnen, heeft de Veenendaalse kapper Matthieu Bermel kans gezien in de onlangs ge houden finale, waaraan ongeveer veer tig kappers meededen, een zesde prijs te bemachtigen. De heer Bermel nam deel met een verplicht model, genaamd coupe „Brosse" en mocht een fraai uit gevoerd diploma in ontvangst nemen. V.A.V. SLOEG GOED FIGUUR IN ZWOLLE De Veenendaalse atletiekvereniging heeft het goed gedaan bij de gehouden atletiekwedstrijden te Zwolle, georga niseerd door de vereniging „P.E.C." Loes Rutten won de 60 meter hard lopen in 9.7 seconde en bezette de eer ste plaats op het nummer verspringen met een prachtige sprong van 5.06 m. In de afdeling dames B eindigde Koos van Laar als tweede op de 100 meter hardlopen, evenals bij het hoog springen met een sprong van 1.45 me ter. Bij het kogelstoten werd zij num mer 1. De zesde plaats in de finale van de 100 meter hardlopen heren was voor A. Harteman in een tijd van 11.8 sec. Een wel héél belangrijk besluit, dat de gemeenteraad van Rhenen woensdag avond nam, was het garanderen van de betaling van rente en aflossing van een voor de bouw van een nieuw wykgebouw aan te gane geldlening van 200.000, door de vereniging „Ziekenzorg" en het verhogen van de subsidie met ingang van dit jaar tot 50*/» van de ontvangen donatiegelden en het verlenen van een extra subsidie tot een maximum van 50 der donatiegelden, voor zoveel dit nodig mocht zyn ter dekking van tekorten. Het tegenwoordige wijkgebouw is niet meer berekend op de vervulling van de taken, welke door de kruisverenigingen dienen te worden verricht. Aan een architectenbureau werd opdracht gegeven plannen te ontwerpen voor verbouw en aanzienlijke bijbouw van het bestaande wijkgebouw. Het bestuur van „Zie kenzorg" besloot tot uitvoering dezer plannen, onder voorbehoud, dat van de gemeente Rhenen de nodige medewerking zou worden verkregen. Deze is er nu, zodat er thans niets meer in de weg staat. De heer De Jong (arb.) vond het vreemd dat er geen enkele tekening was overge legd, waaruit de raadsleden konden zien hoe het nieuwe wijkcentrum zal worden en dat terwijl de gemeente een derge lijke grote lening garandeert. Verder verzocht hij het bestuur van .Ziekenzorg' in overweging te geven ouden van dagen in de gelegenheid te stellen voor half geld 5.per jaar, lid van de vereni ging te kunnen worden. De voorzitter herinnerde de heer De Jong eraan, dat hij in een reeds gehou den geheime vergadering van de raad kennis had kunnen nemen van de teke ningen. (Wij hebben de voorzitter van de bouwcommissie verzocht om volledig te worden ingelicht over deze plannen, doch ons werd medegedeeld, dat deze eerst pas kunnen worden afgegeven, wanneer de ledenvergadering van „Zie kenzorg" tot de uitbreiding heeft beslo ten. Red.) In elk geval beloofd de uitbouw van het wijkgebouw van zeer groot belang te zijn voor geheel Rhenen. Woningbouw Achterberg Voor verschillende raadsleden was het een verademing, dat er een voorstel ter tafel kwam om in de buurtschap Achter berg 1950 m2 grond aan te kopen van de diaconie der Hervormde gemeente voor de prijs van 8000.gelegen aan de Dijk, teneinde daarop 6 woningen te kunnen bouwen. Met name de heer De Jong (arb) was zeer verheugd, dat nu eindelijk eens een kleine tegemoetkoming in het verschiet ligt om de woningzoekenden in deze buurtschap voort te helpen. De heer Griffioen (a.r.) daarentegen hoopte, dat Achterberg voor grote complexen arbei derswoningen gespaard zou blijven, om dat de structuur van Achterberg zich daarvoor naar zijn mening niet leent. Wethouder Klaassen (chu) wees erop, dat er in Achterberg slechts vijf woning zoekenden zijn, zodat met deze zes wo ningen volledig aan de behoefte van werkelijk Achterbergers tegemoet wordt gekomen. De heer Kerkstra (chu) bestreed dit. Achterberg wordt ontvolkt, omdat er niet wordt gebouwd. Dat was de mening van de partijgenoot van de wethouder. VEENENDAAL In het tijdvak van 13 mei tot 20 mei 1959 werden de volgende goederen als gevonden aangegeven bij de gemeente politie te Veenendaal. 1 jong grijs-wit poesje, 1 zwemabonne ment Bergbad, 1 grijze herenhoed, 1 volkswagensleutel, 1 collier, 1 zwarte trainingsblouse, 1 wieldop Volkswagen, 1 wit kinderschoentje flinks), 1 witte blou se; zonnebril; jongenstrui; tas met inh. papieren, verm. eigen, woont in Amers foort; nikkelen sigaretten-aansteker; ger. boodschappentas, zakdoek; regenkapje en ceintuur; 2 bankbiljetten van 2,50; lees boek Saskia en Jeroen; hamer; goudkl. schakelarmband; br. met groen ger. jon gens colbertjasje; bos sleutels; paar da mes handschoenen. Verloren: rose opvouwbare paraplu; DE BlSTK m Btet daar. Tub* M-704C at zwarte vulpen met dop merk .Parker'; zilveren broche (knoopmodel); 2 gewich ten één van 1 pond en één van een kilo gram; buddy seat (licht blauw); licht bl. jasje met witte capuchon; blauwe zwem broek met witte randjes aan de zijkanten; br. herenportem. inh. 5,55 en kassabon; br. grijs gebl. sjaal; Foxhond met witte poten en witte borst staart met witte punt, luistert naar de naam Blackie; re genjas bruin beige; leren portef. inh. 120,bankbiljet van 100,— verder klein geld en rijbewijs van eigenaar; licht bruine damesportem. inh. 15,en zie kenfondsbriefje; zw. hond; beige dames- vest; damesregenjas met regenkapje in een der zakken; zilveren ring; paar br. damesglacé's; wit babyrokje; treinabon nement; damesshawl. RENSWOUDE Gevonden: een gele regenjas en een zwarte regenbroek; lederen schort. VERLOREN 1 lederen schort. „Na gedane arbeid is het goed feesten" zullen ongetwijfeld de jongens en meis jes die meegeholpen hebben aan de bouw van het Jeugdgebouw aan de Industrie laan dinsdagavond gedacht hebben. Hun werd namelijk een gezellige avond aan geboden door het jeugdwerk „De Instuif" voor het vele en nuttige werk dat zij hebben verricht. Een gezellig stukje mu ziek en diverse versnaperingen verhoog den de feestvreugde die deze jongelui ten volle toekwam. De heer van Pijpen hield zich deze avond een beetje op de achter grond, waarschijnlijk omdat hy de jonge lui by de bouw lang genoeg „achter de veren" had gezeten Van met Chu recept naar: OOG EN BRILOPTIC1ËN Erkend ziekenfondsleverancier Het adres voor een ruime sortering en vakkundige behandeling van uw bril Overigens was de raad het erover eens dat ervoor gewaakt moet worden, téveel arbeiderswoningen in dit agrarisch deel der gemeente Rhenen te bouwen. Woningbouw Rhenen-stad particulieren Voor Rhenen zelf was belangrijk het voorstel tot aankoop van 22380 m2 grond van mevrouw Roghair van Rijn, gelegen aan de Jan van Arkelweg en de Achter- bergsestr.w. voor de prijs van f 50.000. dat er als hamerpunt doorging. Door deze deze aankoop zal het mogelijk zijn het gehele terrein tussen Achterbergsestraat- weg en Spoorgat bouwrijp te maken, waardoor op korte termijn kan worden voorzien in de behoefte aan terreinen voor particuliere bouw. (Zie verder 2e blad) Gemeente Veenendaal AFHALEN VIS- EN HENGELAKTEN De burgemeester der gemeente Vee nendaal maakt bekend dat van maandag 25 mei 1959 af, elke werkdag gelegenheid bestaat tot het afhalen van de aange vraagde vis- en hengelakten en hengel- bewijzen voor het seizoen 1959-1960, aan het politiebureau, Hoofdstraat 34. De burgemeester voor noemd, A. BAKKER. Gemeente Rhenen HINDERWET Burgemeester en wethouders van Rhenen maken bekend, dat het verzoek van N.V. Chemische Fabriek „Rhenus" om in het perceel, kadastraal bekend gemeente Rhenen, sectie E, nrs. 1882 en 2138 en plaatselijk bekend Zwarte weg 3 te Rhe nen, een chemische fabriek te mogen wij zigen en uitbreiden door hen is inge willigd. Gemeente Amerongen KOSTELOZE INENTING Burgemeester en wethouders van Ame rongen brengen ter openbare kennis, dat gelegenheid tot kosteloze inenting en her inenting tegen pokken van kinderen tus sen 0 en 2 jaar zal worden gegeven op woensdag 27 mei 1959. Te Amerongen in het Wijkgebouw van het Groene Kruis aan de Kon. Wilhelminaweg, des nam. 2 uur; te Overberg in de dokterskamer van het „Kamp Overberg" des nam. te 3 uur. Uitgezonderd zijn de kinderen waarbij momenteel een enting plaats vindt tegen difterie, kinkhoest of tetanus of die kort geleden hiervoor een derde prikje hebben ontvangen. Wel in aanmerking komen verder alle gezonde kinderen. Pleeg hier over eventueel overleg met uw huisarts of met de gemeent-,3arts. Men wordt verzocht trouwboekje en inentingsboekje mede te brengen. Degenen die tot op heden niet aan hun verplichting tot inenting hebben voldaan, of geen verklaring hebben overgelegd, waaruit blijkt waarom deze inenting achterwege is gebleven, wordt dringend aangeraden, alsnog aan deze verplichting te voldoen. Bedoelde verklaring moet worden gesteld op een ter gemeentesecre tarie verkrijgbaar formulier. Amerongen, 20 mei 1959 Burgemeester en wethouders van Amerongen, W. MARTENS F. C. MAGENDANS, secretaris. CONCOURS VAN POSTDUIVEN De E.V.P.V. „De Luchtreizigers" heeft deelgenomen aan het concours vanaf St. Chislain Hor nu met 147 duiven die werden gelost om 9 uur 40 min. De eerste meldde zich pl.m. 13.21 uur bij de heer K. v. d. Heuvel. De verdere uitslag was als volgt: K. v. d. Heuvel 1, 15; K. de Ruiter 2, 17; G. Fasse 3, 6, 7, 8, 19, 25, 26; J. Hei kamp 4, 16, 28; H. van Kooten 5, 14, 22; H. de Vos 9, 27; C. v. d. Berg 10, 13, 24; R. J. van Kooten 11; G. Muller 12; F. Stam 18; H. Beyk 20; J. Slot boom 21; Baars-Rotterdam 23; H. Ree- de 29. DAMNIEUWS In het Neder-Veluwetoernooi heeft VDC 1 kans gezien ook van EDV 1 te winnen en wel met de cijfers 11-9. Door deze overwinning kwam Veenendaal in het bezit van de wisselbeker. De persoonlijke uitslagen waren: EDV 1 VDC 1 D. J. Jurcka J. Edink 1—1 M. Stoutjesdijk H. v. d. Brandhof 20 E. v. Elden G. v. Dijk 02 W. Metz C. Heikamp 1—1 A. Eikerbout W. v. Manen 02 P. Beuker H. Edink 02 G. Jonker A. Valkenburg 11 J. Verwoert E. de Kleuver11 H. Jansen A. Keijman 11 J. Reuver R. Rotterdam 20 SPREEKUUR BURGEMEESTER De burgemeester van Renswoude is wegens ambtsbezigheden verhinderd op woensdag 27 mei a.s. spreekuur te hou den. De eerstvolgende zitting daartoe zal nu worden gehouden op woensdag 3 juni a.s., des namiddags van 2 tot 3 uur. (13) Doch voorlopig is er geen enkele reden voor Aram's wantrouwen. Zodra hun gids de anderen heeft uitgelegd, wie de vreemdelingen zijn, gaan zij naar hun hutten, om even later terug te keren met grote stukken gedroogd vlees en bekers licht bier, die zij hun gasten zwijgend aanbieden. Als de schipbreuke lingen zich tegoed hebben gedaan, vraagt Aram aan de oude man: „Kunt ge mij ook zeggen, waar wij ons hier bevinden? Wij zijn door de storm geheel uit de koers geraakt!" Hakkelend antwoordt de oude: „Ge bevindt u in het land der Dajoslaven. Sinds de dood van de oude koning Harran, heeft zijn zoon prins Grubalt de plaats van zijn vader ingenomen...." „Dan zijn we een behoorlijk eind uit de koers geslagen!" valt Sar de gastheer in de rede, doch zonder acht op zijn woorden te slaan vraagt Aram de oude: „Hebt ge de naam Korban wel eens gehoord?" De grijsaard wijkt terug, alsof hij een zwaardhouw heeft gekregen. Zijn gezicht is vertrokken van vrees. „Korban Korbanstamelt hij. (Wordt vervolgd). hout per kaart, 12 stuks diverse kleuren plastic met scharnier porselein met lepel fraai decor crème, bekend fabrikaat ongekend lage prijs 3 stuks Alleen dinsdag 26 mei 1959 Hoofdstraat 7, Veenendaal, Tel. 3103 KOSTELOZE INENTING TEGEN POKKEN Op dinsdag 26 mei a.s. vindt in het gemeentehuis te Renswoude de koste loze inenting tegen pokken plaats, die wordt verzorgd door de gemeente-arts, des namiddags te 2.30 uur. De ouders worden verzocht daarbij de inentingskaart of het inentingsboek je voor hun kinderen mee te brengen. AFGIFTE VISAKTEN Voor het nieuwe visseizoen, dat op 31 mei a.s. begint kunnen ter gemeente secretarie van Renswoude wederom de verschillende soorten visakten wor den aangevraagd. Voor de visliefheb- bers wordt nog medegedeeld, dat de kosten bedragen voor: een hengelbe- wijs ƒ1,50; een hengelakte ƒ3,een kleine visakte ƒ4,een grote visakte A ƒ12,—. VOETBALWEDSTRIJD TEN BATE VAN AUTOTOCHT OUDEN VAN DAGEN Zaterdagavond 30 mei a.s. te 7.30 uur zal een belangrijke voetbalwedstrijd wor den gespeeld op het sportveld „De Burg wal", ten bate van de autotocht voor de bejaarden, tussen elftallen samengesteld uit gemeentebestuursleden en personeel van Amerongen en Leersum. Voor de lage toegangsprijs van slechts 50 cent kan het publiek ongetwijfeld van een spannende strijd genieten. De elftallen zullen, voorafgegaan door „Ons Genoegen" om 7.30 uur afmarcheren vanaf de Hof. DAMMEN Groep A: Meijer Faber 2-0; groep B: W. Viegen Kleinveld 2—0; G. v. d. Grift Reede 20; Prom.-degradatie: Van Loon A. Berkhof 11. Door deze uitslagen is de volgorde van het eerste tiental (t.e.m. bord 7) als volgt: 1. Maris, 2. Meijer, 3. A. v. d. Grift, 4. Faber, 5. E. van Zomeren, 6. Veldhuizen, 7. M. v. d. Grift. De overige drie plaatsen worden aan het eind van de prom.-degr.-wedstrijden verdeeld. VEENENDAAL Geboren: Rinie, z. v. W. Sukkel en H. Drost; Wouter, z. v. B. van Stempvoort en E. R. Wieske; Dirk Wessel, z. v. W. van de Loosdrecht en T. E. Bouman; Albertha, d. v. J. van de Goor en G. de Koning; Harold Dick, z. v. D. J. Hendrik- sen en H. E. E. Balszun; Wilhelmina Adriana, d. v. H. de Winter en J. M. de Wee; Evert, z. v. A. van den Dikkenberg en R. van Dijk; Cornelis, z. v. C. Heij en C. J. A. van de Kraats. Ondertrouwd: G. van Engelenburg en G. Vonk; H. Duits en M. H. Nugteren; H. Hovestad en M. Verwoerd; M. Velt- huizen en C. van den Dikkenberg; L. Veer en M. M. van Bannisseth; W. van Manen en K. van Rotterdam; H. W. Schoeman en W. J. Leeuwenkamp; E. van der Steen en J. Vermeer; W. F. de Vries en C. C. P. Ferwerda. Getrouwd: G. van Ravenswaaij en A, M. Engelage; W. Verwoert en J. Menge; A. van Manen en G. P. van de Boven- kamp; G. van de Glind en J. de Kievid; L. W. A. Meijer en A. M. Arends; E. Pla te en H. Lasscher; J. G. Hardeman en A. H. van Schuppen; N. Achterberg en A. M. de Kleuver; D. C. Swart en A. J. van Ingen. Overleden: Gerhard Johann Diepeveen, 58 jaar, echtg. van J. H. Bruijs. GELDERS VEENENDAAL EN EDERVEEN Geboren: Hendrikus, z. v. G. Geurtsen en J. Korenwinder; Barend, z. v. G. H. v. d. Bosch en M. de Kleuver; Lucina M., d. v. L. Hol en H. van Amerongen; Wou ter, z. v. J. van Beek en D. Jansen. Getrouwd: G. C. Lieberom en H. E. Zeestraten. Overleden: Hendrik van de Vendel, 50 jaar. RHENEN Geboren: Neeltje Wilhelmina, d. v. H. van Ommeren en N. van Baaren; Jan, z. v. K. van Daalen en M. A. van de Scheur; Thorn, z. v. A. Kuipers en M. van Beek; Gijsberta Jannetje Mirjam, d. v. C. Hei kamp en J. van ter Meij; Klaas, z. v. B. van Burken en E. van Veenendaal; Ewa, d. v. I. Vógó en K. Bendli. Ondertrouwd: J. Hovestad en M. Ho vestad. Getrouwd: A. Klomp en H. Roks. RENSWOUDE Geboren: Hendrika Ardina, d. v. H. J. van Batenburg en H. A. Schimmel; Frans Christiaan, z. v. F. C. van Meurs en A. Lap. Getrouwd: H. Minnen en K. Vink. Overleden: Johannes Wiegersma, 73 jaar. AMERONGEN Geboren: Martje Juliana Jacoba Chris tine, d. v. J. Brandsema en A. G. G. Pe per; Pieter Adrianus Gerardus, z. v. A. G. Oostveen en M. C. van Houten; Jaco bus Willem, z. v. J. van Mourik en J. Willemsen. Ondertrouwd: J. Stomphorst en G. van Soest; J. A. Hagenbeek en M. J. Lohn. Getrouwd: P. van den Dikkenberg en A. H. Ravenhorst; B. van Veenendaal en J. van Veenendaal. Overleden: Johanna Wilhelmina Huit- ker, 74 jaar, echtgen. van W. de Ruiter. SCIIERPENZEEL Geboren: Aartje, d. v. C. W. de Koning en J. Wolswinkel; Antonius, z. v. C. Wols winkel en M. Rommers. RHENEN Ingekomen: D. Zwieserijn (gez.) van Amsterdam; C. G. Siecker van Amster dam; H. Keurhorst van Rheden; B. Vol- ten van Amsterdam; F. Engel (gez.) van Soest; KI. van Dee van Tiel; J. P. Bud ding van Tiel; D. C. van Capelleveen (gez.) van Wageningen. Vertrokken: E. van Ginkel (gez.) naar Baarn; D. Vermeer (gez.) naar Veenen daal; H. K. Hendriks (gez.) naar Rheden. Men kent u aan uw kleding... Draag daarom Brixon: Hèt merk voor de man die zijn goede smaak wil tonen en prijs stelt op kleding waarin distinctie èn degelijk vakmanschap een „éénheid" vormen. Want Brixon betekent... kwaliteit!! Brixon costuums 124.- 144.- 164.- BRIXON Herenkleding is in de provincie Utrecht uitsluitend verkrijgbaar bij: HEIN VAN SCHUPPEN - HOOFDSTRAAT - VEENENDAAL HEHENKAMP - LANGESTRAAT - AMERSFOORT A. F JANSEN - VREDENBURG - UTRECHT DEUTZ - VOORHEUVEL - ZEIST SCHERPENZEEL MOEST MEERDERE ERKENNEN IN 's-GRAVELAND Het is Scherpenzeel ook zondag niet gelukt winst te halen uit de promotie wedstrijd tegen 's-Graveland. De eind uitslag 3-2 was grotendeels te wijten aan de slechte Scherpenzeelse verdediging, die deze middag niet erg op dreef was. Het eerste doelpunt was voor Scher penzeel, direct gevolgd door een heftig VALLEI VOGELS VERLOOR VAN N.S.C. NSC uit Nijkerk heeft zaterdagmiddag overduidelijk bewezen een veel sterkere ploeg te zijn dan de Scherpenzeelse Val leivogels. NSC had een prima verzorgd spel en de uitslag 4-1 gaf de verhouding heel goed weer. Na tien minuten spelen zorgde de NSC'er Beek met een prachtige kopbal voor het eerste doelpunt (1-0), een stand die tot de rust onveranderd bleef. Drie minuten na de rust had doelman Budding opnieuw het nakijken (2-0), even later gevolgd door een doelpunt van Van Beek (3-0). Een lukraak op het doel af gevuurd schot liet Budding glippen en het was 4-0. Even voor het einde wist Van Schaik de eer van Valleivogels te redden (4-1). offensief van 's-Graveland. In de zeven entwintigste minuut passeerde de 's-Gra- veland-midvoor met een prachtig schot de Scherpenzeelse doelman, waarmee de stand 1-1 was geworden. Vier minuten later zorgde Vlastuin voor het tweede Scherpenzeelse doel punt zodat met het ingaan van de rust Scherpenzeel een voorsprong had. Na de thee kwam 's-Graveland weer sterk opzetten hetgeen al vrij vlug resul teerde in een doelpunt. De achterhoede van Scherpenzeel kon geen stand bieden aan de snelle en gevaarlijke uitvallen van hun tegenstanders. Twee minuten voor het einde viel de beslissende goal, toen de Scherpenzeel achterhoede de dek king totaal verwaarloosde en de 's-Gra veland midvoor weinig moeite had kei hard in te schieten. DE PARAPLU Annetje kreeg een paraplu, Omdat ze jarig was. Hij was van helder groene zij, Annetje in haar sas! Maar ja, nu regende het niet, De zon scheen elke dag. Annet keek 's morgens uit het raam of ze ook wolken zag. En eindelijk betrok de lucht, Een bui dreef langzaam aan. Nu kon ze met haar paraplu Dan toch de straat op gaan. Daar plensden de eerste stralen neer, De lucht was vrees'lijk grauw, Annetje lachte van plezier En stapte als een pauw. Maar ach, opeens kwam daar de wind, (zo'n felle rukwind) aan. Die nam het parapluutje mee En liet Annetje staan. Het mooie groene regenscherm Vloog in een grote eik En bleef daar hangen, hoog en droog En buiten haar bereik. Annetje gilde moord en brand, Haar mooie paraplu! Die nare, valse, flauwe wind, Ach, ach, hoe moest dat nu? Annetje holde naar haar huis, Ze werd verschrikkeUjk nat, Haar haren plakten op haar hoofd, net een verdronken kat. Gelukkig zag een heer voor 't raam Het hele drama aan. Hij haalde vlug een trap en is daar bovenop gaan staan. Hij haalde 't parapluutje los En bracht het aan Annet. maar als 't weer waaide heeft ze hem Toch nooit weer opgezet. VEENENDAAL Oude Kerk 9.30 uur ds Linden van Den Haag, 5 uur ds Wisgerhof. Julianakerk 9.30 uur ds Vermaas, 5 uur ds Pol. Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds Wisgerhof, 5 uur ds Rijnsburger van Amersfoort. Sionskerk 9.30 uur ds Pol, 5 uur ds Ver maas. Veeneind 3 uur ds Viegen van Achter berg, donderdag 28 mei ds Middelkoop van Zwolle. Dijkstraat 2.45 uur dhr Meijer. Ger. Kerk Kerkewijk 9, 10.30 en 5 uur dr Impeta van Wolfheze. Ger. Kerk (OCB) 9 en 3 uur ds Smelik. Chr. Ger. Kerk Beatrixstraat 9.30 en 5 uur Prof. dr Oosterhof van Apeldoorn. Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat 9.30 en 5 uur ds Keuning. Ger. Gem. syn. geb. „Eltheto" 9.30 en 5 uur leesdienst, woensdag 27 mei 7.30 uur ds Elshout van Utrecht. Ger. Gem. Fluitersstraat 9.30 en 5 uur leesdienst, donderdag 28 mei 7.30 uur ds Lichtenberg. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds Jacobs van Den Haag. Leger des Heils 10 uur heiligingsdienst, 12 uur zondagsschool, 6.45 uur open luchtsamenkomst, 7.30 uur verlossings samenkomst. R.K. Kerk Salvatorkerk Patrimoniumlaan 8 en 10.15 uur H. Mis, 7 uur Lof. H. Willibrordkerk Nieuweweg 8 en 10.15 uur H. Mis, 5 uur Lof. Ned. Herv. Kerk „Sola Fide" 10 uur ds Van Endt van Utrecht, 5.30 uur dhr Van Pijpen. Herst. Apost. Gem. i.d. eenh. der Apost. 10.15 en 16 uur Godsdienst, woensdag 19.30 uur. RHENEN Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 en 5 uur ds Dijk van Nieuwerkerk a.d. IJsel. OVERBERG Ned. Herv. Kerk 10 uur dhr Kuiperie van Leersum, 6.30 uur dhr Visee van Wade- noyen. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst, vrijdag 29 mei 7 uur ds De Jong van Kralingseveer. ELST Ned. Herv. Kerk 10 uur ds Baas van Leersum, 6 uur dhr v. d. Born van Achterberg. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur leesdienst, woens dag 27 mei 7.15 uur ds Lichtenberg van Rotterdam. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk ds Van Viegen. Oud Ger. Gem. 9 en 6.30 uur leesdienst. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds Schip per. Ger. Gem. 9.30 en 6.45 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 7 uur leesdienst, maandag 25 mei 7.30 uur ds Du Marchie van Leersum. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds L. v. d. Peut. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds Molenaar. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk 10 en 5 uur ds De Jager. Ger. Kerk 10 en 5 uur ds Zwaan. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk 9.30 uur ds Stelwagen van Woudenberg, 6.30 uur dhr J. M. Meijer uit Veenendaal. Vrijz. Herv. 9.45 uur dhr E. C. Ninaber in Bethel. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds P. W. v. d. Veen. Ger. Gem. 10 en 6.30 uur dhr B. Roest. Ger. Gem. noodgeb. 10 en 6.30 uur lees dienst. VEENENDAAL: Dr. Reüdon, tel. 2134. RHENEN: Dr. Wöchers, tel. 328. EDERVEEN, DE KLOMP, LUNTEREN: Dr. v. d. Scheur, Lunteren, tel. 08388- 460. RENSWOUDE: Dr. Th. S. ter Velde, tel. 450 (eigen praktijk) SCHERPENZEEL: Dr. J. H. Renken, Ho- levoetsplein, tel. 03497-250. gen. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: Dr. Van Ommeren, Eist, tel. 08377-217. De lijn blijft vrij, inderdaad, want wie uit berichten over de zomermode de in druk mocht hebben overgehouden, dat wij weer toe zijn aan dezelfde geknepen taille van enige jaren geleden, zal bij een tocht langs de winkels een geheel andere ervaring opdoen. Het is een feit, dat er modellen zijn, waarin een (overi gens vrije vage) taille aanduiding te vin den is, en dat deze net zo goed op ideëen uit Parijs geïnspireerd zijn als de andere, waarin het hoge accent of de recht val lende lijn uitgewerkt is. Maar dat is nog wel heel iets anders dan, dat het gehele modebeeld op slag verandert en het enig acceptabele nog een japon of mantel met een ingesnoerde taille zou zijn. Het tegendeel is waar. Bij de zomer- modellen, die in het vroege voorjaar door de Parijse couturiers getoond zijn, was een zeer groot percentage in deze vrij vallende lijn (nog steeds de „ligne flou", waarop men doorfantaseert.) Om de en kele couturier met name te noemen: de grote Balenciaga, jarenlang reeds onbe twist leider der mode, toonde maar liefst 70 modellen met verhoogd taille-accent, om van de rechtvallende modellen maar niet eens te spreken. Andere collecties vertoonden ongeveer hetzelfde beeld. De Nederlandse confectionairs, die zich ieder seizoen in belangrijke mate rich ten naar wat Parijs brengt, hebben hun modellen voor een belangrijk deel in deze vrijvallende lijn uitgewerkt, en daarbij bijzonder mooie resultaten be- ZIEKENFONDSltVBRQNCIER «1 OfOIPl- oprit/in H00FDSTB .51 TEL: 3184'VEENENDPflL reikt. Een practisch voordeel voor de uit eindelijke draagster is daarbij nog, dat dit soort kleding gemakkelijker te dra gen is dan de strak aangesloten model len van vroeger; m.a.w. de niet-zo-heel slanke taille, de kleine fouten in het fi guur, worden meer verdoezeld, wat na tuurlijk niet zeggen wil, dat men eron der niet een stevige foundation zou moe ten hebben. Deze bijzonder mooie resultaten van de Nederlandse confectie zijn zeker ook ten dele toe te schrijven aan het gebruik van uitstekende wollen stoffen, welk materi aal wij in ons land ook in de zomer niet ontberen kunnen. Juist in een dergelijk wispelturig klimaat bewijst de wol zgn grote kwaliteit, en of het nu om een mantel, een japon of een pakje gaat, de draagster zal zich steeds tegen plotseling temperatuurverschillen gevrijwaard we ten Daarbij is het goed ons te realiseren, dat, alle sprookjes over wondervezels ten spijt, wol nog steeds de meest veerkrach tige vezel is die wij kennen, zodat geen materiaal kreukherstellender en meer blyvend fraai van uiterlijk is dan juist een zuiver wollen stof. Ook wat kleur betreft zijn de mogelijkheden van wol onovertroffen. Bijmengsels van welke aard ook doen afbreuk aan de goede ei genschappen van een wollen materiaal; tracht dus niet tè zeer te bezuinigen. Wollen stoffen zijn niet duur, maar ook niet spotgoedkoop. Houdt U daar rekening mede, dan heeft U een goede richtlijn.

De Vallei | 1959 | | pagina 2